DE STEM e beproevingen van Bosch 'Space Police' gaat de wereld veroveren Van kawina en kaseko tot bigi pokoe K nieuws yromamac adzand Jackson zou getrouwd zijn met dochter Elvis Bioscoopattractie met veel oude films op Tilburgse kermis UIT gids ort jaarmarkt strekkers Discutabele schilderij-expositie op Lissabon'94 Science fiction-reeks van Vara Drie NOS-documentaires over Surinaamse muziek en musici 'Wachten op God' heel acceptabel tussendoortje DAG 12 JULI 1994 C' ^■*1 gend kampioen van Neder- ,d. De score van het Zeeuw- A-team was als volgt: Mar- n de Visser (Middelburg) i-IO, Adriaan van Damme ssendrecht) 48-3, Wim de art (Schoondijke) 40-3, b de Graag (Goes) 49-i' nus Vermue (Lewedorpj -4, en Cees Polderdijk rijpskerke) 41-4. de B-klasse kon Zeeland en potten breken. Zeeland 2 est met een zesde plaats en n totaalscore van 146-16 ge- egen nemen en Zeeland 1 erd elfde met een score van 6-26. Kampioen van Neder- nd werd Drente met 168-11. de C-klasse werd Zeeland sde met 167-11 en veroverde oord-Holland 2 met eens co- van 174-6 de titel. Indivi- eel pakte Marius Zuidweg t Kortgene in deze klasse net ast brons met een score van -10. et kader van de jeugdvakan- eweek. Kinderen tot 12 jaar ijn van 18.30 tot 20.00 uur elkom en kinderen van 12 t 16 jaar van 20.30 tot 22.30 ur. zendijke voor de 23e maal dt jarenlang werkt de organisa- m West-Zeeuws-Vlaandereu "ma. entoonstelling 'West-Zeeuwsch- ""aanderen een halve eeuw be- ijd' gehouden, waar om 11.30 ur de plechtige onthulling vai en bronzen beeld zal plaatsvin den. Dit beeld is geschonken door de familie De Groof. Ou 13.30 uur volgt dan een concert in de Nederlands Hervormde Kerk, met daarna bolwedstrij- den nabij de molen en hand- boogschieten zonder vizier in Koninginnestraat. Dit jaar is er ook een avondpro gramma, want om 20.00 uur zal het Tamboerkorps van de Ko ninklijke Luchtmacht een cot- cert geven. Cadzand-Bad weer de tractor- Ieder jaar is dit evenement, ulling-team van Green Spirit 'zenden bezoekers. achtige monsters op vier wielen, die een sleepwagen zo ver moge lijk moeten trekken, zorgen voor oorverdovend lawaai en een spectaculair kijkspel. Zaterdag zullen de wedstrijden voor het eerst op een nieuw terrein van Piet van Iwaardei worden afgewerkt, terwijl er korte afstand van de wedstrijd- baan ruime parkeergelegenheid aanwezig is. De wedstrijden worden werkt onder auspiciën van de NTTO, de landelijke trekker- trek-organisatie. De toppen Green Spirit, lts Kypmantsje en Popeye zullen weer voor veel rook en kabaal zorgen, maar uiteindelijk gaat het toch om het aantal meters of de beste tijd. Green Spirit, met de vaste pilo ten Peter de Regt en Prudent Buyck, hoopt natuurlijk zelf ook hoge ogen te gaan gooien. Ge steund door het eigen publiek, en waarschijnlijk veel toeristen, moet het team uit Biervliet tot een van de kanshebbers worden gerekend. De bezoekers hoeven zaterdag trouwens niets tekort te komen, want in en rond de feesttent zij" er genoeg versnaperingen te ver krijgen. Klaas Wiedijk zal als speaker weer zijn uiterste best doen om boven het motorgeweld uit te komen. Zeker is dat de organisatie met Liberty's Pyromaniac een knal ler van formaat heeft binnenge haald. Het Liberty-team bouwde zelf een Rolls Royce turbinemo tor om tot het leveren van stuw kracht, compleet met afterbur ner. Met deze motor acceleert de fraaie squad in een seconde van nul tot honderd kilometer uur. Uit de jetpijp komen ook nog eens meterslange vlamm® zodat spektakel zaterdag verze kerd is. De tractorpullingwedstrijden beginnen zaterdag om 16.30 uur. (ADVERTENTIE) Ma.-vr. 07.00-21.00 Za. 08.00-21-00 Zo. 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DE BLOCK OUDEZOUTDIJK 2-4, 4561 HP HULSI telefoon 01140- (2058. telefax 01140- W30 „Men denkt al gauw: die Surinamers 3(jn allemaal muzikaal en kunnen allemaal lekker koken. Zo is het natuurlijk niet" Noraly Beyer, journaalpresentatrice Gids DINSDAG 12 JULI 1994 DEEL Van onze nv-redactie hei si qrds. Ks< In de ce', het f Thunder" ry Ander^i: veren, worden Brits-Am tie. De telt 24 a miljoen d De Vara z ;t zal 'Space Poli- euwe speeltje van i-bedenker Ger il, de wereld vero- ;ten noch moeite fjspaard voor deze ■ikaanse produk- ence fiction-reeks everingen van 1,2 lar. ïdt 'Space Police' uit op een nader te bepalen tijdstip en doopt hem om in 'Space Pre cinct'. Opmerkelijk is de actie serie vooral vanwege de figuren die erin opdoemen en de ge bruikte speciale effecten en technieken op het gebied van animatie en modem poppenspel, die E.T. alweer doen verbleken. De reeks komt uit de beroemde Engelse Pinewood Studio's en is bedoeld voor het hele gezin. 'Space Police' speelt zich halver wege de 21e eeuw af in het Demeter-zonnestelsel dat te vin den is in een uithoek van de Melkweg. Een rare collectie van ruziemakende ruimtewezens en mensen woont daar. Het is de nieuwe werkplek van de ervaren politie-luitenant Chuck Brogan, die net is overgeplaatst uit New York. Brogan dacht met zijn familie beter te worden van de verhui zing naar de handelsstad Deme- ter City (op de planeet Alitorp), maar belandt in een crimineel wespennest. De welvaart lokte niet alleen arme Creons en Tarns naar de grote stad, ook gingen wezens met minder nobele be doelingen er hun geluk zoeken. De perikelen van Brogan zullen in meer dan dertig landen te zien zijn. Niet alleen in de grootste Europese landen maar ook in Australië, Brazilië, Argentinië en Hongkong. Gerry Anderson is ook het brein achter 'Joe 90', een nieuwe reeks van dertig afleveringen van een half uur, die inhaakt op het hedendaagse succes van 'The Thunderbirds' in onder meer En geland, Frankrijk en Nederland. 'Joe 90' toont de avonturen van een jonge held, die super-agent wordt van het World Intelligence Network (WIN). Deze organisa tie streeft ernaar het machtse venwicht in de wereld te bewa ken. Vanaf vorige maand brengt de BBC 'Joe 90' op de buis, elke zaterdagochtend. Door Jacvari de Ven Ook Pctugal kent zijn Rudi Fuchsen, Jan Hoeten en Wim B irensen. Ook daar presenteert men het argeloze publiei niet zomaar een stel mooie schilderijen van kunste iars die iets te vertellen hebben, maar dringen eigenzinige inrichters via een expositie u gratis hun eigen pdachten over kunst of ontwikkelingen in de kunst We heb n het over de expositie De bep van de sabon seuin v evingen van Bosch of de eeuu e herhaling, die als een bon. Zi ;aat over het imaginai re, het de waa leelden in de kunst, de ze kee iradepaardjes van Lis- te zien is in het Mu- Oude Kunst in Lissa- inkbeeldige, de verbeel- eens niet opgehangen aan st mingen als surrealisme of synolisme^ maar aan blij vende nen in de kunstgeschie denis sinds Jeroen Bosch te trekke zijn. De expositie gaat uit vai iet beroemde drieluik De beproi ngen van Sint Antonius, tegelij met afstand het impo- santsi en interessantste kunst werk n heel de expositie. Om, i ad het gaat over fantasie en or naliteit van de voorstel- lingsr reld, Jeroen Bosch tot uitga spunt te nemen, is na- tuurlvoor de hand liggend, maarpm vervolgens een ten toon: Hing te boüwen waarin verte nwoordigers van bijna al le sti in en stromingen zijn op- geno :n, lijkt me niet zo slim. De f iroevingen van Bosch of de ei uiige herhaling is niet ge lukt s expositie omdat zij zich niet lUdt aan het het adagium van Beschrankung. Zij deed mij nken aan een tentoonstel ling 'er lifestyle en totempalen in 1Tropenmuseum in Am- sterim enkele jaren geleden. Daawas volgens de inrichters alle: wat je tegenkomt in het huiije leven zo'n beetje een mo<rne totem. Of je hebt ook wel an die amateurpsychiaters die r alle vormen phallus- of vag asymbolen weten waar te nei n. Haha, wat flauw, denk je dar Zi lamertje Ee :elfde reactie had ik op som- mi momenten tijdens de expo- sit in Lisssbon. Bijvoorbeeld in da zijkamertje in het Nationaal Af; eum voor Oude Kunst waar en ele ready-mades van Drhamps, Breton en Giacomet- ti :aan opgesteld. De inrichters he ben de oorspronkelijk hori- zo tale vloer van het kamertje scuin gezet. Waarschijnlijk om a:. te geven dat het verband tu sen een werktuig als een st ,op öe Duchamps in een mu ss im :et en De beproevingen W df Heilige Antonius inder- lad togal ver te zoeken is. En :t is het ook, laten we elkaar m nietje noemen. En als de aatselijke Fuchs of Hoet zich it realiseert en zich aan kritiek lenkt ie kunnen onttrekken door |e vlos- van de tentoonstellings- juimteschuin te zetten, dan vind k dat lauw en een prestigieuze (xposite onwaardig. Brutail Dat de tentoonstelling De be- proevingt van Bosch of de eeu wige hen iling toch de moeite waard is, komt omdat er door het groot aantal geëxposeerde werken or ieder zijn smaak toch wel >n aantal aanspreken de schild ijen of prenten han gen. Het egint natuurlijk alle maal bij i beproevingen van de Heilige /itonius. Wat een in- tlrukwekl nd en goed geconser veerd kuitwerk! En wat hangt het hier icht en onbeschermd bij de gri grage vingers van het publiek! at heeft wel het voor deel dat i met je neus op het vernis al! uiteenlopende verlei dingen, v 'schijningsvormen van mismaakte gedroch- fmenselijke toestellen stroomde liefhebbers naar achte ren te trekken. Laat die maar naar de voorstelling De hel van een onbekende Portugese mees ter, een schilderij van ca. 1514, dus van een tijdgenoot van Bosch, gaan kijken. Dat hangt er vlak naast, is qua onderwerp en aanpak vergelijkbaar, maar kwalitatief op alle fronten de mindere van de Bosch. Fruitkoppen De expositie begint dus met een leuke tegenstelling. Ook de gra vures van Dürer die dan volgen zijn natuurlijk puur kijkplezier, hoewel een gravure als De roof van Proserpina natuurlijk meer met verbeelding dan met denk beeldigheid te maken heeft. De mythe is namelijk bekend en wordt door een kunstenaar wel persoonlijk geïnterpreteerd, maar niet uitgedacht. Die ver warring scheppen de inrichters in Lissabon herhaaldelijk. Voor de hand liggend op de expositie zijn de fruitkoppen van Arcimbolo, gravures over de hel van Jacques Callot en een paard van Troje van een anonymus (ca 1700) dat helemaal is opge bouwd uit Griekse soldaatjes, een Escher avant la lettre. Ook met schilderijen, gebaseerd op alchimisme en vergeten filosofie- en blijft men enigszins in de buurt van het imaginaire. Dat zelfde geldt voor de illustraties van William Blake bij het boek Job: Bosschiaans, maar wel veel weker. Goya En dan is er natuurlijk Goya. Hij is vertegenwoordigd met het prachtige schilderij De kolos uit 1812 en met acht aquatinten, die als allegorische voorstellingen heel goed in de expositie thuis horen. Ook Margritte, Redon, Dali, verschillende surrealisten en zelfs de grappige voorstellin gen van Jindrich Styrsky zijn er op zijn plaats. Bosch zal bij zijn bijzondere verbeeldingen over hoe de hel inwerkte op de schep ping ook wel eens iets als een grapje bedoeld hebben. Veel andere op de expositie aan wezige werken zijn moeilijker in Michael Jackson Lisa Marie Presley Santo Domingo (ap) - Het lijkt erop, dat popster Michael Jackson getrouwd is met Lisa Marie Presley, de 26-jarige dochter van Elvis. Volgens een bericht in de Dominicaanse krant Listin Diario van zondag zijn Jackson en Presley medio mei in het groot ste geheim getrouwd op het Caribische eiland. Woordvoerder Lee Solters van de popzanger ontkende het bericht in alle toonaarden. De krant citeerde rechter Hugo Francisco Alvarez Perez, die verklaarde dat hij per soonlijk op 18 mei de 35-jarige Jackson op zijn landgoed in De La Vega, op 160 kilometer ten noorden van Santo Domingo, in de echt verbonden heeft. Eigenlijk, zei de rechter, wilde hij het stilzwijgen bewaren, maar na aandringen van journalisten besloot hij toch zijn mond open te doen. „Het echtpaar en hun gasten arriveerden in een wit passagiersbusje van het merk Toyota", aldus Alvarez Perez. De huwelijksplechtigheid nam een kwartier in beslag en kostte 53 dollar. Als bewijs publiceerde de krant foto's van de vermeende huwelijksakte, waarop de nummers van de paspoorten van Jackson en Presley te zien zouden zijn. Verder worden ene L. Darling en Thomas Keough als getuigen opgevoerd. Keough en Presley waren zes jaar getrouwd voordat ze in april hun scheiding aanvroegen. Begin dit jaar kwam Michael Jackson nog in opspraak nadat een 13-jarige jongen hem ervan had beschuldigd hem seksueel misbruikt te hebben. het onderwerp in te passen. In een dikke catalogus wordt welis waar door hotemetoten uitge legd, waarom ze er wel thuisho ren, maar er zijn ongetwijfeld evenveel hotemetoten te vinden die u kunnen uitleggen waarom ze er eigenlijk niet zouden moe ten hangen. Ik wijs op werk van Max Ernst, André Breton, de genoemde Duchamps en consor ten, Henri Rousseau, Gustave Moreau, Alberto Martini en an deren. Onzichtbaar Bij de beschouwing van hun bij dragen is het leuk om met een onzichtbare inrichter in gedach ten in discussie te gaan. Oppor tunisme natuurlijk. Zo'n inrich tende man of vrouw weet over de materie veel meer dan jij en heeft er veel dieper over nage dacht dan jij ooit zelf gedaan hebt en zult doen. Maar zolang iemand je niet overtuigd heeft, mag je eigenwijs tegenwerpingen zoeken. En als je er niet meer uitkomt, denken: „Misschien heeft zo'n inrichter wel tè diep nagedacht en kreeg hij of zij van al dat imaginaire en denkbeeldi ge zelf teveel fantasie, waardoor hij of zij begon te denken dat alle kunst imaginair is". Waar mee we terug zijn bij de instant- Freud-adepten die overal penis sen en vagina's zien. O ja, de naam van de inrichter? Die vertel ik u niet. Dat soort volk vindt zichzelf toch al veel te belangrijk. De verzoekingen van Bosch of de eeuwige herhaling: t/m 31 au gustus in het Museum van Oude Kunst in Lissabon; catalogus met vele kleurenafbeeldingen in ver schillende talen. het kwa* ten en ij eens ech van dichtbij en in het echt kui daarvooi de andei bestuderen. Je moet vel zo brutaal zijn om in groten getale toege- Door Archie Sumter De NOS zendt vanavond het eerste deel uit van een drie delige muziekdocumentaire over Surinaamse musici in Nederland. De serie met de 'dubbele' titel Suri' jazz en Para' pop wordt gepresen teerd door nieuwslezeres No raly Beyer. Via openhartige gesprekken met haar voeren de musici ons terug naar hun land van herkomst en laten horen hoe hun muziek thans klinkt. In de Surinaamse cultuur speelt muziek een belangrijke rol bij bepaalde gelegenheden, onder andere op bruiloften, bij sterfge vallen, bij de ingebruikneming van bijvoorbeeld een kerkge bouw of bij herdenkingen zoals van de Bijlmerramp. De verscheidenheid aan muzika le stijlen in het voormalige over zeese rijksdeel is zo groot, dat het moeilijk is te spreken van Surinaamse muziek. Centraal in de serie is de invloed van de Afro-Surinaamse muziek: ka wina, bigi pokoe (grote paukmu ziek) en kaseko (Surinaamse dansmuziek) die voornamelijk gespeeld worden door creolen, afstammelingen van de slaven. In de documentaire worden de achtergronden van de Suri naamse musici en hun muziek belicht. „Het is jammer dat dit zo incidenteel en afzonderlijk gebeurt", zegt de Surinaamse musicoloog, fluitist en componist Ronald Snijders. „Het zou beter zijn om in de gewone kunstpro gramma's van radio en televisie meer aandacht te besteden aan Surinaamse musici. Vooral om dat de muziek van deze groepen de laatste jaren steeds populair der wordt." Suriname wordt bewoond door verschillende bevolkingsgroe pen, die hun eigen muziek ma ken. Over het algemeen wordt de muziek van de creolen Suri naamse muziek genoemd. Die benaming verdient eigenlijk al leen de muziek van de Indianen, de oorspronkelijke bewoners van het land. De westerse muziek heeft grote invloed op die van de creolen. De stijl van zingen en de slaginstrumenten die daarbij worden gebruikt komen vooral uit Afrika en het Caribisch ge bied, maar de blaas- en snaarin strumenten stammen uit Europa. In de documentaire blijkt dat sommige musici hun muzikale wortels in ere houden, anderen laten westerse invloeden meeklinken. In de multiculturele samenleving Suriname is er sprake van kruisbestuivingen. Het beïnvloeden van elkaar heeft zich in Nederland in grote re mate voortgezet. Ronald Snij ders is een sprekend voorbeeld hiervan. Hij beheerst vele mu ziekstijlen: van kawina tot klas sieke muziek. De trompettist, arrangeur en koordirigent Stan Lokin wordt beschouwd als de uitvinder van de Hindi Pop. Bassist Vincent Henar, leider van de groep Fra Fra Sound, houdt zich al jaren bezig met de versmelting van kaseko en funkachtige jazz. Drummer Eddy Veldman en bas sist Pablo Nahar, leiders van Surinam Music Ensemble, zijn pleitbezorgers van de integratie tussen kaseko en jazz, de zoge naamde Paramaribop. Zij zijn allen te zien en te horen in de eerste aflevering. In het tweede deel van de serie wordt aandacht besteed aan Su rinaamse zang en de wortels daarvan. Enkele Surinaamse zangers en zangeressen, zoals Oscar Harris, Humphrey Camp bell, Ruth Jacott en jazzvocaliste Denise Jannah, genieten interna tionale bekendheid* In deel drie komen de zoge naamde 'jonge honden' aan bod zoals de rappers '2 Tuff Nuff'. Centraal in deze aflevering is de vraag: hebben Surinaamse roots nog invloed? Vincent Henar: „Het is een aar dige serie, waaruit blijkt hoe belangrijk muziek voor ons is. Leuk dat de NOS dit doet. Maar dit overzicht bevat niet veel Van onze filmredactie Behalve ruim 200 kermisattracties biedt de Tilburgse kermis ook een nostalgische bioscoopattractie. Tijdens de kermis (23-31 juli) worden in een ouderwetse bioscooptent negen klassieke speelfilms vertoond, die allemaal wel iets met kermis te maken hebben, en vier stomme films als doorlopen de middagvoorstelling. Noraly Beyer presenteert de serie. foto kippa meer nieuws dan de documentai re over Surinaamse muziek in Nederland, die Frank Zichem acht jaar geleden heeft ge maakt." Nederland 3, 19.51 uur Net als bij het vroeg-20te eeuwse kennis vertier worden de zwij gende films, onder meer van Chaplin, door een explicateur en pianist begeleid. De Tilburgse kennis, de grootste en bekendste van het land, zal zich weer als een lint van drie kilometer door de binnenstad kronkelen. Naast de allernieuw ste electronische sensaties is er ook weer een tiental nostalgische kermisattracties die herinneren aan het vooroorlogse kermisver- tier, met bijbehorende ouderwet se prijzen. De reizende bioscoop, op een terrein bij het Piusplein, is een nieuw initiatief op nostalgisch terrein. Alleen de voorgevel is trouwens origineel. Die is af komstig van de reizende bio scooptent waarmee de familie Welte tussen 1903 en 1957 de kermissen afreisde. Dit Jugendstil-front vormt nu de entree voor de feest- annex bio scooptent waar het Tilburgse kermisfilmfestival zich afspeelt. De voorgevel werd afgestaan door het Nederlands Openlucht museum in Arnhem dat dit zeld zame overblijfsel van de Neder landse kermishistorie met grote zorgvuldigheid koestert. Tijdens de kermis is er 24 uur bewaking bij de tent. Weltes bioscoop zelf, de 'Grand Kinematograph, ligt opgeslagen in een depot en wacht op een grondige restauratie, die haar weer geschikt moet maken voor het vertonen van stomme films met bijbehorende toeters en bel len. Het Openluchtmuseum, met een stand aanwezig, wil op de Tilburgse kermis een begin ma ken met het werven van fondsen voor de restauratie van de bio scooptent. Bij de restauratie moet de oor spronkelijke indeling in een eer ste, tweede en derde rang in oude luister worden hersteld. In de pluche gordijnen zit de mot terwijl het draaiorgel dat bij de reizende bioscoop van Carl Wel te hoorde, in de jaren vijftig in Amerika is verkocht. De ver blijfplaats van het instrument is onbekend zodat dit historische exemplaar niet kan terugkeren. Op zaterdag 23 juli wordt het nostalgische filmfestival toepas selijk geopend met 'Un jour de fête' van Jacques Tati. Daarna volgt dagelijks een andere film, telkens om 17.00 uur: 'Le Ker- messe Héroïque' van Jacques Feyder (24 juli), 'Santa Sangre' van Alexandra Jodorowsky (25 juli), 'Les enfants du paradis' van Marcel Carné (26 juli, 16.30 uur), 'Bye bye Brasil' van Carlos Diegues (27 juli), 'Freaks' van Tod Browning (28 juli), 'The Third Man' van Carol Reed (29 FILMS GOES - Grand Theater 20 u. Naked gun 33 1/3. HULST - De Koning van Engeland 14 u. De Aristokatten. 20 u. The Getaway. 20 u. Intersection. 20 u. Ace ventura: pet detective. 20 u. Police academy: mission to Moscow. 20 u. Blink. OOSTBURG - Ledeltheater 14.30 u. De troetelbeertjes. MIDDELBURG - Cinema 20 u. Malcolm X. VLISSINGEN - Alhambra 1 20 u. My father the hero. - Alhambra 2 20 u. Intersection. - Alhambra 3 20 u. Police academy. - Alhambra 4 20 u. Naked gun 33 1/3. ANTWERPEN - Metropolis Zaal 1 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Rapa Nui. Zaal 2 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Philadelphia. Zaal 3 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Hudsucker proxy. Zaal 4 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Beverly Hill billies. Zaal 5 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Four weddings and a funeral. Zaal 6 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Ace ventura: pet detective. Zaal 7 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Aristocats. Zaal 8 - 14.30, 17 u. Thumbelina. 20 u. Schindler's list. Zaal 9 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Blink. Zaal 10 - 14.30, 17, 22.30 u. On deadly ground. 20.00 u. Man trouble. Zaal 11 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Monolith. Zaal 12 - 14.30, 17 u. Free Willy. juli), 'La Strada' van Fellini (30 juli) en 'The Elephant Man' van David Lynch (31 juli). De stomme films worden dage lijks tussen 14.00 en 16.30 ge draaid in een doorlopende voor stelling: 'Carmen' en 'Vagebond' van Charles Chaplin uit 1916 en 'Twee Zeeuwsche meisjes in Zandvoort' uit 1912 en 'Tele gram uit Mexico' uit 1916, beide van de Nederlandse filmpionier Maurits Binger. Het Nijmeegse duo Lumière (Dominique van Hoof en Jet Pit) zorgt voor de bijbehorende muziek, tekst en uitleg. Dat gebeurt geheel op de oorspronkelijke manier, met een lokkertje voor de tent vooraf en een geïmproviseerde filmbegelei ding tijdens de voorstelling. Van onze rtv-redactie In het luxe, maar saaie ver zorgingstehuis Bayview Reti rement Home worden de be jaarden altijd met wij aange sproken. Manager Harvey en zijn assistente Jane streven naar zoveel mogelijk betalen de klanten, het liefst dom en onwetend. Diana (Stepanie Cole), een voor malig oorlogsfotografe, is hun enige lastige bewoner. Zij beseft heel goed wat er gaande is en wapent zich met een onverbeter lijk cynisme. Met de komst van Tom (Graham Crowden), een ge pensioneerde accountant die door zijn familie in het tehuis wordt gedumpt, verandert er wat voor Diana. Hoewel hun eerste kennismaking ronduit stroef verloopt vormen ze uiteindelijk een span dat ten strijde trekt tegen het regime- Harvey. Achter deze komische verwikke lingen in de zevendelige BBC-se- rie 'Wachten op God', waarmee de NOS vanavond begint, schuilt een serieuzere dubbele bodem. Oud zijn en je oud voelen, afge dankt worden door de maat schappij en de familie komen immers dagelijks voor. 'Wachten op God' is geen hoog vlieger, maar er is ook niets mis mee. Een heel acceptabel zomer- tussendoortje, deze typische Britse humor. Nederland 3, 20.26 uur' 20 en 22.30 u. In the name of the father. Zaal 13 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. My girl 2. Zaal 14 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Police academy 7. Zaal 15 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Intersection. Zaal 16 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Jersey girls. Zaal'l7 - 14 30, 17, 20 en 22.30 u. The pelican brief. Zaal 18 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Naked gun 3. Zaal 19 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. My father the hero. Zaal 20 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Aristocats. Zaal 21 - 14.30, 17 u, Thumbeli na, 20 en 22.30 u. Shadowlands. Zaal 22 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Dream lover. GENT - Decascoop 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Ace ventura. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Beverly Hillbillies. 14.30, 17, 20 u. Jersey girls. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Rapa Nui 17, 20 en 22.30 u. My father the hero. 22.30 u. Man trouble. 14.30 u. Thumbelina. 14.30 u. My girl 2. 14.30, 17, 20 en 22 30 u. 4 Wed dings and a funeral. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Police academy 7. 14.30 en 17 u. The Aristocats. 20 en 22.30 u. Dream lover 14.30,17, 20 en 22.30 u. Naked gun 33 1/3. 20 u. Shadowlands. 20 en 22.30 u. Blink. 22.30 u. In the name of the father. 20 u. Schindler's list. 14.30 u. Free Willy. KNOKKE - Beverly sereens 15, 20 en 22.30 u. Four weddings and a funeral. 15, 20 en 22.30 u. Ace ventura. 15, 20 en 22.30 u. Beverly Hill billies. 15 u. De Aristokatten. 20 u. Thumbelina. 22.30 u. Dream lover.

de Stem | 1994 | | pagina 17