'Alleen interesse in topsport' pept s op Eerste plaats voor R°ctus wint na wegwerken match-points Ronnie van Hove deringen yenoord NAC, RBC, Hoek en Baronie in één poule De Paepe wint na verlenging van Raedts in Aardenburg Coach Wentink van vrouwenhockeyteam verafschuwt aanstippen randzaken Problemen bij bouw stadion Wereldruiterspelen KORT SPORT ZEELAND B5 Roda JC vindt Juul Ellerman veel te duur MOTORSPORT TENNIS TENNIS SPORTNIEUWS KORT 12 JULI 1994 Bi zijn alweer een dag gegaan. De scheids, t Dallas. Drie weken uitvalsbasis van de ten de overgebleven "S in Los Angeles.op cheid van het fitness- doet menige scheids- pijn. Mohammed Fa- Iran is zo verknocht aan het Cooper-insti- at hij zich vlak voor graag tegen zoveel k decors liet fotografe zijn verhalen thuis te illustreren. Als Mo- d Fanaei vraagt enkele van hem te maken, kun eigeren. s zaterdag grensrechter derland-Brazilie," ver- trots. Vanzelfsprekend et gesprek dus bij de nten die door Oranje zo werden aangevochten, dat doelpunt van Be- og eens op televisie ge- aar Bebeto stond echt itenspel hoor. Romario? eeg de bal toch niet. ie Nederlanders waren g kwaad, zeg. Maar niet hoor. Ik stond aan de kant van het veld. Eh, nd u trouwens dat ik job langs de lijn heb ensrechters toch. Mo ed Fanaei glimlacht als twoord hem bevalt. Op- n maakt hij zich op voor s naar Los Angeles. Ook lfvertrouwen van grens- rs laat zich stimuleren instituut van dr. Coo- Cup USA 94 en n de kwartfinales legt kunnen na het bereiken edrag van circa 150. vat zit, vertrek endge- eldtitel den zou DE STEM DINSDAG 12 JULI 1994 n bonus verde- bedrag r dagen ,ers een WorldCup rtekreet USA 94 eze krant er straks weer et WK voetbal voorbij is?' oemenië tegen Zweden, na i, zetten Roemeense voet- g in Boekarest de boel op de straten van de hoofd- vallen beschonken waren, uto's en gezwaaid met de en geknipt. De oproerpoli- e incidenten werden niet ladesh, heeft een fan van en klacht ingediend tegen wereldvoetbalbond FIFA. houdt Havelange verant- aradona, die betrapt werd dud dient de Argentijn, die h, schadeloos te worden inancieel onnodige schade "adud. De rechtbank heeft op de hoogte gebracht, e Argentijnse voetbalbond aard dat Diego Maradona tuin- en keukenmiddeltje positieve dopingtest leidde, p aftreksels van planten en op de lijst van verboden afgelopen zomer - afgezi® iet met gejuich ontvang®1 - weinig veranderd. am en dit jaar mogelijk aalwijk gestald wordt, C. yenoord trainde gisteren odgedwongen op het veld w» Rotterdam Trojans, de plaal' lijke American Footballveren1' ng. Het eigen trainingsv®11 n voorlopig door de renovsw n de Kuip niet gebruikt w®" n, terwijl op de vaste uitvvijk- sis, Varkenoord, de terrein® omenteel aan een uitgebreid derhoudsbeurt onderworp orden. Negentien spelers ded« ee aan de eerste training®' n wie vier aangepast omdat rstellende zijn van vorig se' oen opgelopen blessures, Trut' lil, Fraser, Arnar Gunnlaug on en Esajas. De zes WK-gan ers, De Goey, Witschge, va" lobbei, Taument, De Wolf alve finalist Larsson hoev ich pas later te melden. ran de 25 beschikbare spel noeten er vijf afvallen, trai fan Hanegem heeft immers ;ennen gegeven dit seizoen lechts 20 mensen te will® Zeist - De KNVB heeft NAC, gBC, zaterdageersteklasser Hoek en zondaghoofdklasser Baronie in dezelfde pooule ingedeeld voor de strijd om de KNVB-beker. Erg verras send is deze uitkomt niet, want het was al geruime tijd bekend dat er een regionale indeling zou platsvinden. De KNVB heeft veertien poules van vier clubs samengesteld. De ze verenigingen spelen een halve competitie. De eerste wedstrij- den zijn vastgesteld voor het weekeinde van 20 en 21 augus tus. Op 23 augustus vindt de tweede speeldag van de poule wedstrijden plaats. De afsluiten de poule-wedstrijden worden in het weekeinde van 3 en 4 sep tember op neutraal terrein ge speeld. De nummers een en twee uit de poules gaan samen met de eerste vier van de eredivisie van de afgelopen competitie over naar de volgende ronde. De halve competitie begint za terdag 20 augustus wat betreft de ZuidwestNederlandse poule met NAC-RBC en Hoek-Baronie. Dinsdag 23 augustus staan RBC- Hoek en Baronie-NAC op het programma. Op 3 of 4 september worden RBC-Baronie en Hoek- NAC op neutraal terrein ge speeld. Hoek-trainer Dick Buitelaar vindt het jammer dat zijn club geen thuiswedstrijd tegen een profclub heeft geloot. „We had den hier uiteraard graag NAC en RBC ontvangen. Die wedstrijden op neutraal terrein vind ik flau wekul. Als het aan mij ligt, spe len we dat laatste duel gewoon in het NAC-stadion. Houden we er misschien nog een aardige recettedeling aan over." POULE-INDELING Poule 1: FC Groningen, Veendam, Emmen en ACV. Poule 2: SC Heerenveen, Cambuur, HZVV en DOSK Poule 3: FC Twente, Heracles, Stevo en SVBO. Poule 4: Go Ahead Eagles, FC Zwol le, Ajax 2 en DOVO. Poule 5: MVV, WV, SC Meerssen en Panningen. Poule 6: Roda JC, Eindhoven, Fortu- na Sittard en Nieuw Woensel/Vol- harding. Poule 7: Willem II, Helmond Sport, RBC 2 en Longa. Poule 8: NAC, RBC, Baronie en Hoek. Poule 9: De Graafschap, NEC, Top en Babberich. Poule 10: RKC, FC Den Bosch, Quick Boys en Katwijk. Poule 11: AZ, FC Volendam, ADO'20 en Hollandia. Poule 12: FC Utrecht, Telstar, Haar lem en Holland. Poule 13: FC Den Haag, Dord- recht'90, ADO en Tonegido. Poule 14: Sparta, Excelsior, Rozen burg en Lisse. Amstelveen (anp) - Zestig gulden in de maand bespaar de Bert Wentink dit jaar al. Op krante-abonnementen. Losse verkoop of leesmap waren evenmin aan hem besteed. De coach van het Nederlands vrouwenhockey team had zijn naam vaak teruggezien in de koppen. Te vaak naar zijn zin, te negatief getint. „Zelfs de leraren van mijn kinderen maakten er kwalijke grappen over," aldus Wentink. De hockeycoach lag zwaar onder vuur. Twee speelsters zagen na een oefentrip door Argentinië verdere samenwerking met Wen tink niet zitten. Zij verweten hem autoritair gedrag. Spits Mieketine Wouters vormde sa men met keepster Jacqueline Toxopeus een rebellenclubje. Het natrappen duurde lang en kwam hard aan. De overige speelsters deden er het zwijgen toe. Bondsvoorzitter Wim Corne lls was niet blij. Schuld en boete scheidde hij niet. Van onze verslaggever Eindhoven - De onderhan delingen tussen PSV en Ro da JC over een transfer van Juul Ellerman naar de Lim burgse club zijn gisteren af gebroken. Roda JC vindt de vraagprijs voor de 28-jarige Ellerman - ongeveer ƒ750.000 gulden- veel te boog. Met de formatie uit Kerkrade was Ellerman, die bij PSV moet vertrekken, al tot een overeenkomst geko men voor twee jaar. Onduidelijk was gistera vond of beide clubs de ko mende dagen verder gaan met onderhandelen. Eller man: „Met KV Mechelen heb ik ook gesproken, maar toen Roda JC interesse toonde, is dat verwaterd. Hoe het nu verder moet, weet ik niet. Als er geen club komt, meld ik.me ge woon op 25 juli bij de training van het tweede team van PSV." Met het verleden wil Wentink liever niet meer worden gecon fronteerd. Een maal reageerde hij op de scherpe kritiek van Wouters. In april, in het Haar lems Dagblad, noemde hij Wou ters 'gestoord'. De ex-internatio nal reageerde andermaal furieus. Wentink ontkende de woorden te hebben gebezigd. Een kort ge ding dreigde, maar het bleef bij een incident. „Waarom altijd aandacht voor randzaken en niet voor het hockey zelf?", vraagt Wentink zich af. „Waarom zoveel ophef? Goed beschouwd over absoluut niks." Wentink ergert zich aan de pers in het algemeen. „Pas nog las ik een verhaal over het tennis, dat zo kleurloos heet te zijn gewor den," zo laat de coach blijken nog wel eens sportpagina's door te bladeren. „Er stond een foto bij van John McEnroe, die in een dolle bui een televisiecamera omver trapte. Alsof dat zo leuk was. Wat heeft dat nou met sport te maken? Ik zie liever dat Pete Sampras zijn tegenstander met 6-0 6-1 van het veld mept. Ik ben geïnteresseerd in top sport, niet in allerlei gedoe rond om. Slapeloze nachten hield Wentink niet aan de beslommeringen over. „Daarvoor ben ik te nuch ter. Ik slaap heel rustig, bedje in, oogjes toe," zegt de Tilburger. „Slechts één ding is belangrijk, het elftal dat er staat. Daar heb ik vertrouwen in. Wat men van Bert Wentink denkt, daar lig ik niet wakker van, hoor. Wie is men dan wel? Het bondsbestuur, daarmee is de samenwerking al tijd prima verlopen. Ik heb steeds die koers kunnen uitstip pelen die ik voor ogen had. Niets aan de hand dus." Gehockeyd wordt er vanaf woensdag in Dublin. De wereld- Bert Wentink: „Ik heb vertrouwen in deze slectie.foto anp titel staat op het spel. Neder land, titelverdediger sinds 1990, speelt donderdag de eerste wed strijd, tegen China. Vier jaar geleden was de leiding in handen van Roelant Oltmans. Die haastte zich na de teleurstel lende zesde plaats bij de Olym pische Spelen naar de mannen- ploeg. Bert Wentink kwam. Bert wie? Hij was voor velen een volslagen onbekende. Vorig jaar was zijn eerste grote toernooi, in de finale van de Champions Trophy in Amstelveen verloor Oranje na strafballen van Australië. Dit jaar speelde het Nederlands elf tal dertien oefenwedstrijden, zonder één nederlaag. Wentink is trots op die reeks. De 3-1 zaterdag tegen Australië gaf een hecht team te zien. „Alle neuzen staan dezelfde kant op," aldus de coach. „Ik heb vertrouwen in deze selectie." Al le posities zijn dubbel bezet. Wentink ziet het toernooi met optimisme tegemoet. De finale moet haalbaar zijn. „Graag op nieuw tegen Australië," hopen coach en speelsters. „Het zou de mooiste afsluiting zijn. Ongeacht het resultaat. Want dan is de vorm van de dag beslissend. Ne derland en Australië zijn de sterkste ploegen ter wereld." Den Haag (anp) - De organisatie van de Wereldruiterspelen in Den Haag heeft met een plotselinge tegenslag te kampen. Op last van de dienst bouwen en wonen van de gemeente moest de installatie van de tribunes voor het tijdelijke hoofdstadion, met een capaciteit van 26.000 plaatsen, eind vorige week wor den stopgezet. Bij een inspectie bleek dat de onderbouwing van de stalen constructies, met hou ten platen, niet veilig genoeg Van onze motorsportmedewerker Wachtebeke - Ronnie van Hove uit Vogelwaarde is bezig aan een succesvol seizoen in de MCB/BLB. In de motorcross in Wachtebeke pakte hij de eerste plaats bij de nieuwelingen 125 cc en voegde daarmee een ereplaats toe aan zijn reeks successen van dit seizoen. richt aan het adres van Axelaar Adwin Cortvriendt, die in Wach tebeke bekend maakte zijn laat ste wedstrijd in de federatie ge reden te hebben. Gedurende vele jaren gold hij als trouwe deelne mer. Als blijk van waardering mocht hij een aandenken in ont vangst nemen. UITSLAGEN Scholing 80 cc: 3. Bas Gijsel (Hei- kant). Beloften 125 cc: 2. Erwin van Taten- hove (Terneuzen), 5. Bart van Hove (Vogelwaarde). Nieuwelingen 125 cc: 1. Ronnie van Hove (Vogelwaarde), 12. Danny van Remoortere (Hulst). Internationalen 125 cc: 13. Ad win Cortvriendt (Axel). Nieuwelingen 250/500 cc A-serie: 15. Eric van Tatenhove (Terneuzen). B-serie: 16. Alex Freijser (Hulst). Internationalen 250/500 cc: 1. Jo Martens (België), 2. Jack Westdorp (Watervliet). Ook Terneuzenaar Erwin van Tatenhove mocht het erepodium beklimmen, al moest hij zich tevreden stellen met een tweede plaats. Bij de internationalen 250/500 cc viel er geen verrassing te noteren. Jo Martens heerste weer cn Jack Westdorp moest zich •beperken tot volgen. Brik Schelfhout, die afgelopen weken nog wel eens probeerde aan het voetstuk van Martens te morre en, kwam dit keer niet in de cindklasseing voor, omdat hij in de tweede reeks ten val kwam. Bon speciaal woord van dank werd bij de prijsuitreiking ge- Van onze tennismedewerker Clinge - In het 6e Polydesi- gn-Sloeber-tennistoernooi te Clinge bereikte Gino Roctus uit Vogelwaarde de tweede ronde op het C2-schema na een tie-break in de derde set. Twee matchpoints waren aan Roctus' tegenstander Fred van Cauteren niet besteed. In de ver lenging van de beslissende set werd het uiteindelijk 8-6 voor Roctus. Eindstand: 3-6, 6-3, 7-6. De jeugdige Belg Christoph Mor- jaen bereikte de kwartfinale ten koste van Johan Heye. In de Dl-categorie bereikte Ste fan de Belie uit De Klinge de laatste acht via een overwinning in drie sets op Roland de la Ruelle. Op het D2-schema schakelde Antoine van Damme in de twee de ronde verrassend de als twee de geplaatste Mark Quaak uit in twee sets. Bij de vrouwen-C2 boekte Fanny Kool een 6-2, 7-5-overwinning op Ellen Aper. Drie halve fina listen zijn inmiddels bekend in de D2-groep. Schema-aanvoer ster Carolien Everts, Ina Cley- man, als 3/4 geplaatst, en Clau dia Vermunt, met plaat singsnummer twee. In het dubbel-C2 bleken Nino van de Starre en Gino Roctus niet opgewassen tegen het ge routineerde duo Leo van Hoye/ Pascal Delforge. In de mixed-Dl werd de combi natie Paula Danckaert/Ab Brink kwartfinalist na een zwaarbe vochten zege op Marjo David/ Alex Fassaert: 7-6, 4-6, 6-4. Nen Brink en Hilaire van Puym- broeck kwamen eveneens zove,r via twee tie-breaks tegen José Tuenter/Carlo Cleyman. UITSLAGEN ENKELSPEL MANNEN Cl: eerste ronde: Ivo Wouters-Nico Roeland 2-6, 6-1, 6-1. C2: eerste ronde: Gino Roctus-Fred van Cauteren 3-6, 6-3, 7-6; tweede ronde: Christoph Morjaen-Johan Heye 6-4, 6-1. Dl: eerste ronde: Frans Strooband- Niek Haak 6-0, 6-0; tweede ronde: Stefan de Belie-Roland de la Ruelle 2-6, 6-4, 6-1. D2: tweede ronde: Ronald Vael-Ro- ger Blommaert 6-4, 6-2; Antoine van Damme-Mark Quaak 6-2, 6-3. D50+: eerste ronde: Govert van Duyse-Ben Picavet 1-6, 6-2, 6-2; tweede ronde: Peer van de Walle- Ben Hoek 6-4, 6-4. DUBBEL C2: eerste ronde: Delforge/Van Hoye-Roctus/Van de Starre 7-5, 6-3. Dl: tweede ronde: Van de Walle/ Schauwaert-Van de Broeck/Kant 6-1, 3-6, 7-5; Van Goethem/Ver- schueren-Neve/Hol 6-1, 6-4; De Pe- etter/Geysels-Kriekaard/Knibbeler 6-2, 6-4; Van Goethem/Stro- oband-Cotman/Roeland 6-4, 3-6, 6-3; De Roeck/Huygens-Verley/De Block 6-1, 6-3; Stuer/De Block-De Bock/Van Drongelen 6-4, 6-2. D2: eerste ronde: Vlaeminck/Willa- ert-Brandt/Riemens 6-4, 6-1; Billiet/ De Belie-Van Boven/Vael 1-6, 7-6, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL C2: Fanny Kool-Ellen Aper 6-2, 7-5. D2: eerste ronde: Dominique Roe- lands-Mireille Hegeman 6-3, 6-3; tweede ronde: Claudia Vermunt-Do- minique Roelands 6-2, 6-0. DUBBEL C2: Huis/Kool-Van Landegem/Dan- ckaert 6-3, 6-1. Dl: eerste ronde: Haverhals/Kool- Van Goethem/Schanssema 6-4, 7-6. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Neve/Neve-Agter- huis/Kint 6-3, 6-2; tweede ronde: Danckaert/Brink-David/Fassaert 7-6, 4-6, 6-4; Brink/Van Puym- broeck-Tuenter/Cleyman 7-6, 7-6. D2: eerste ronde: Eshuis/Eshuis- Cleyman/Lensen 6-2, 6-4; tweede ronde: Broeckaert/De Saegher-Vlae- minck/Van Hoye 6-1, 6-2. werd geacht. Na koortsachtig overleg heeft de organisatie maandag besloten over te gaan tot het aanbrengen van ruim zeshonderd stalen pla ten, die het geheel een steviger ondergrond moeten geven en verzakking moeten tegengaan. Deze maatregel was het sein voor de gemeente de bouwstop in te trekken. Volgens directeur Jacques van Leeuwen van de Nederlandse Hippische Sport bond en algemeen secretaris van de organisatie, komt de oplever- datum van 22 juli niet in gevaar. „Er zal nu alleen dag en nacht moeten worden doorgewerkt," zei hij. De extra kosten van de aanpassingen worden geraamd op 50.000 gulden. De Ruiterspe- len, die gedeeltelijk ook in Amersfoort plaatsvinden, wor den op 27 juli officieel geopend en duren tot en met 7 augustus. Op zich toonde Van Leeuwen begrip voor het standpunt van de gemeente. „Natuurlijk kun nen we ons geen ongelukken veroorloven. Alleen hebben we erop vertrouwd dat de bouwer van de tribunes net zo zorgvul dig te werk ging als bij het tennisstadion, dat vorig jaar voor de Davis-Cupwedstrijd te gen Zweden op het Malieveld verrees. Net als daar worden er 33 rijen stoelen aangebracht, al leen zijn de afmetingen van de vier zijden forser. We hebben na consult van een ingenieursbu reau deze noodmaatregel moeten nemen en hebben goede hoop dat alles nog op tijd voor elkaar zal komen. Gelukkig lagen we door het mooie weer tot nu toe op schema. Dat is een geluk bij een ongeluk." Voetbal DE PORTUGEES Rui Costa komt de komende drie seizoenen uit voor de Italiaanse club Fio- tentina. De 22-jarige spelmaker van Benfica verhuist voor een oedrag van circa dertien miljoen paden. Hij ontvangt een jaarsa- «ns van 1,5 miljoen gulden. Wielrennen BRENTJENS heeft in het a'u!neen k'assement om de we- reidbeker mountainbike, cross I country, de leiding genomen. Hij j.öndigde in een wedstrijd in de -Amerikaanse plaats Mammoth .mountain als tweede achter de ary Foord' In de stand - a Brentjens 282 punten. De Amerikaan David Tinker Suarez Ar lde met 245 Punten. Michel utz bezet de veertiende plaats. Van onze tennismedewerker Aardenburg - In de 7 e editie van het Kikker-tennistoer nooi te. Aardenburg werd Jacky de Paepe kwartfinalist op het Cl-schema door zich te ontdoen van Jo Raedts middels een tie-break in de derde set: 6-3,1-6, 7-6 (7-3). De Paepe bevindt zich als kwartfinalist in het gezelschap van Philip Haldermans, John Reijnders en Joris Dhont, die allen een walk over kregen. In de C2-klasse was Duncan Blackman in de eerste ronde in drie sets te sterk voor Bonie Moot. Op het grote D-schema bereik ten tot dusverre Christian Trap man, Arno Gerhardus, Arno Maenhout, Geert Catoor en Dylan Blackman de laatste zes tien. In de D35+-categorie werd Bert Dutree kwartfinalist na een duidelijke zege op Hans Gussen- hoven. Bij de vrouwen-C bereikte Nan cy Nienhuis de laatste vier via winst in straight sets op Jeanette van Ginkel. In de D-groep schaarden Sandrien Timmer man, Christel Montens, Ellen van der Eist en Nancy Nienhuis zich bij de laatste acht. Timmer man stelde tegenstandster Linda van der Meulen slechts in staat om de eer te redden. Verder lieten de overwinningen van Montens en Nienhuis eveneens aan duidelijkheid weinig te wen sen over, tegen respectievelijk Odile Pooter en Nancy Adam. In het dubbel-C versloegen Nicolet- te Janssens en Marian Scherbe- ijn in drie sets de combinatie Trapman/V ermeire. In de mixed-Dl behaalde het koppel Verduin/Roetenberg een vlotte winst op Van Heelsber- gen/Pooter. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: eerste ronde: Byron Bentley- Teun van Heelsbergen 1-6, 6-4, 6-3; John Reijnders-Rinke van Remortel walk over Reijnders; Bas de Barban- son-Angelo van Drongelen 6-3, 6-2; M. Zachel-George Dhont 6-1, 6-1; Duncan Blackman-Ronnie van Re- mortel walk over Blackman; tweede ronde: Philip Haldermans-Pieter van Boheemen walk over Halder mans; John Reijnders-Bart Gort mans walk over Reijnders; Joris Dhont-Niek Stellenaar 6-1, 1-0, walk over Dhont; Jacky de Paepe-Jo Raedts 6-3, 1-6, 7-6. C2: eerste ronde: Duncan Black- man-Bonie Moot 4-6, 6-4, 6-0; F. van de Pas-Eric Lison walk over Van de Pas; Ralf Vervaet-Stefan Heising 6-3, 6-2; tweede ronde: Ge orge Dhont-Toby Muson walk over Dhont. D: eerste ronde: Abby van Laere- Peter Volckaert 6-2, 6-1; Harry van Quekelberghe-P. van Morrelgem 6-0, 6-2; tweede ronde: Christian Trapman-Jean Max Feijen 6-2, 7-5; Arno Gerhardus-Christof Praet 7-5, 1 <5-2; Arno Maenhout-P. de Wage naar 6-3, 6-4; Geert Catoor-Niels van Heelsbergen 6-1, 6-1; Dylon Blackman-Jeroen Dhont 6-4, 6-2. D35B: eerste ronde: Bram Hoogeste- ger-Jan van de Walle 6-4, 6-3; twee de ronde: Bert Dutree-Hans Gussen- hoven 6-1, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL C: eerste ronde: Nancy Nienhuis- Jeanette van Ginkel 6-4, 6-2. D: eerste ronde: Sandrien Timmer- man-Linda van der Meulen 6-0, 6-1; Christel Montens-Odile Pooter 6-4, 6-4; Ellen van der Elst-Quinta Tim merman walk over Van der Els; Nancy Nienhuis-Nancy Adam 6-4, 6-1. DUBBEL C: Janssens/Scherbeijn-Trapmar- /Vermeire 4-6, 6-0, 6-1. GEMENGD DUBBELSPEL D: eerste ronde: Verduin/Roeten berg-Van Heelsbergen/Pooter 6-1, 6-3. Winst voor Terèse van Lare Duinkerken - De Sluise triatlete en kersverse wereldkampioene bij de veteranen, Terèse van Lare, won in het Franse Duinker ken een kwarttriathlon die meetelde voor de Europsese ranking. Voor de 1650 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 11 kilometer lopen had ze een tijd nodig van 2 uur 31 minuten en 41 seconden. Na het zwemmen lag ze 4 minuten achter op de eerste veterane. Maar tijdens het fietsonderdeel, bij een tempe ratuur van 35 graden, bouwde ze een voorsprong op van zeven minuten. Het was trouwens toch een vreugdevol weekend voor haar. Een dag eerder kreeg ze in Knokke van een sponsor êen carbon frame aangeboden. De sterk bezette triathlon in Duinkerken werd bij de mannen gewonnen door de Franse kampioen Remy Rampteau in 1.50.52 voor de Nederlander Dennis Looze die 1.51.12 liet noteren. Bij de vrouwen was de Zwitserse Suzanne Nielsen de snelste. Haar winnende tijd was 2.02.33. Zeeuws record Erwin Simpelaar Brussel - Tijdens wedstrijden in het Brusselse Heizelstadion verbeterde Erwin Simpelaar van AV '56 het Zeeuws record kogelstoten. De B-junior liet in zijn laatste poging de kogel neerdalen na 17 meter en 45 centimeter. Het oude record stond sinds 1988 op naam van de toenmalige A-junior Ivan Beck uit Hulst met 17,38 meter. Simpelaar, die de laatste maanden onder leiding van zijn clubtrainer Bert de Jonge en bondscoach Raoul Dirks aan zijn techniek heeft geschaafd, kwam in vijf van de zes pogingen voor het eerst in zijn loopbaan tijdens outdoorwedstrijden boven de 17 meter. Zijn indrukwekkende serie was: 16,62/17,12/17,41/17,38/17,21 en 17,45. Zijn prestatie was goed voor de winst in Brussel. Ook bij het discuswerpen was hij de beste. Op dit onderdeel was zijn winnende afstand 50 meter en 66 centimeter. Dit was 33 centimeter onder zijn persoonlijk record, dat hij tijdens de Pinksterwedstrijden in Hulst had gerealiseerd. Persoonlijk record Pascal Meerman Oordegem - Tijdens de atletiekinterland voor junioren in het Belgische Oordegem stelde Pascal Meerman van Atletica zijn persoonlijk record op de 1500 meter scherper. De zilveren medaillewinnaar tijdens het Nederlands kampioenschap eindig de als zevende in een tijd van 3.58,45. Een prestatie die ook goed was voor een nieuw clubrecord. Hij kwam tevens hij bij de beste 24 aller tijden op de Zeeuwse ranglijst. Anjolie Wisse, die tot de nationale selectie doordrong, werd om onbegrijpelijke reden gediskwalificeerd. Ze eindigde als eerste op de 800 meter in 2.09,2, hetgeen haar tweede beste seizoentijd was, maar de jury had na 500 meter trek- en duwwerk van de AV'56-atlete geconstateerd en was onverbiddelijk. Eric Gryp sterkste bandspeler Sas van Gent - Eric Gryp heeft het zomertoernooi bandstoten in Sas van Gent gewonnen. In de slotronde won Gryp beide partijen en werd daardoor onbereikbaar voor zijn twee mede-fi nalisten. In café Reseda te Sas van Gent, waar dit toernooi gehouden werd, opende Eric Gryp met winst tegen Henk van Opzeeland. In 20 beurten en gesteund door een serie van 20 caramboles maakte Gryp de 69 caramboles vol,die hij moest maken. Van Opzeeland, die naar 33 caramboles moest spelen, strandde op 20 caramboles. In de tweede partij van de slotronde won Henk van Opzeeland in 16 beurten (33-11) van Adri van der Hooft. Hij had op dat moment nog uitzicht op de titel. Dan moest Gryp in de slotpartij wel onderuit gaan tegen Van der Hooft. Dit gebeurde niet, want Gryp won in 24 beurten met 11-69. Series van 13, 11 en 12 caramboles vormden de basis voor die partijzege en het daarmee gepaard gaande kampioenschap. Pascal de Zeeuw wint Terneuzen - In de vijfde van een serie van acht wedstrijden van de Belgische motorcrossfederatie BVM/VLMB in het Vlaamse Welden was er opnieuw succes voor de jeugdige Axelaar Pascal de Zeeuw. Bij de beloften 125 cc pakte hij een tweede en eerste plaats in de manches. In de eindstand kwam hij daardoor op de eerste plaats. De wedstrijd telde mee voor het totaalklassement, dat wordt opgemaakt na acht wedstrijden. Met nog drie wedstrijden te gaan, staat hij nu op de tweede plaats. Kloosterzandenaar Dave van Hoepen begint na zijn rentree weer langzaam op toeren te komen. Hij eindigde nu als achtste bij de nationalen 250 cc. Zijn plaatsgenoot Peter de Booy werd zesde bij de junioren 250 cc. UITSLAGEN Beloften 125 cc: 1. Pascal de Zeeuw (Axel). Internationalen 125 cc B-serie: 8. Aswin van Damme (Zuiddorpe). Junioren 250 cc: 6. Peter de Booy (Kloosterzande). Nationalen 250 cc: 7. Chris Marcusse ('s-Heer Abtskerke), 8. Dave van Hoepen (Kloosterzande). Internationalen 250 cc B-serie: 10. Erik van de Wekken (Zierikzee). Supercross in Axel Axel - Op het Smitschorrecircuit in Axel wordt woensdag 13 juli een supercross gehouden die meetelt voor het kampioen schap van Zeeland. Deze supercross lijkt veel op een stadioncross en wordt verreden op een kort parcours met veel extra aangebrachte hindernissen en springbulten. De trainingen beginnen om 14.45 uur en de wedstrijden starten om 15.30 uur. De prijsuitreiking is tussen 20.30 en 21.00 uur. Hoek speelt tegen gecombineerd team Biervliet - Zaterdag eersteklasser Hoek start de training op dinsdag 26 juli. Vier dagen later, op zaterdag 30 juli, oefent de formatie van trainer Dick Buitelaar tegen een gecombineerd elftal in Biervliet. Op het sportpark van de W Biervliet komt dan een elftal bestaande uit spelers van de clubs Biervliet, Philippine, IJzendijke en Hoofdplaat tegen Hoek in actie. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Braderieloop in Aardenburg Aardenburg - In Aardenburg wordt zaterdag 16 juli de Brade rieloop gehouden. Om 17.45 uur gaat de jeugd tot en met 12 jaar van start voor 1100 meter. Om 18.00 uur starten de 3300 en 7700 meter voor alle leeftijdscategorieën. Het parcours gaat dwars door Aarden burg en heeft een lengte van 1100 meter. Start en finish zijn in de Weststraat. Er kan vanaf 16.30 uur worden ingeschreven nabij de Kaaipoort. De kleedruimte is in de plaatselijke gymzaal aan de St.Bavostraat. Initiatiefnemer van deze Braderieloop is de Aardenburgse atleet Piet Westerweele. Stratenloop in Domburg Domburg - De Middelburgse atletiekvereniging Dynamo houdt woensdag 13 juli de stratenloop 'Dwars door Domburg'. Deze wedstrijd heeft een lengte van tien kilometer. Het startschot wordt om 19.00 uur gegeven in het centrum van Domburg. Was- en kleedaccommodatie zijn in de plaatselijke sporthal. Peru promoveert naar wereldgroep Lima - Het tennisteam van Peru is bij het toernooi om de Davis Cup gepromoveerd naar de wereldgroep. De Zuidamerikanen bleven Brazilië in Lima met 3-2 de baas. Jaime Yzaga bracht bij een stand van 2-1 het beslissende punt op zijn naam. Hij versloeg Fernando Meligheni in vier sets: 4-6 6-3 6-4 7-6. De winst van Jaime Oncins in de afsluitende partij tegen José Luis Noriega (6-2 6-2) had slechts nog statistische waarde.

de Stem | 1994 | | pagina 11