Sport Vereecken verdient winst Luc Savat promoveert naar Z-klasse Oranje gaat voor aanhang in vlammen op Zege van Peter Heeren Sterke winnaars in Ronde van Poortvliet hard leuk Hulstenaar onderstreept vorm in Heikant DE STEM ZEELAND PAARDESPORT Nicole Vaes goed op dreef ïn concours Nieuwvliet B10 SPORTNIEUWS KORT Winst sofbalteam HZ/Pirates Ron Bos sterkste in Rilland-Bath Zeeuws elftal tegen KFC Tielen Jong Zeeland oefent Zomerloop in Breskens Reacties auto rally gemengd Machtswisseling ex-Sovjet-landen 'Agressie tegen docenten' Moslims Algiers doden zeven buitenlanders Marco van Basten weer geopereerd Weer schandaal rond Tories Toeristen gewond hij bom Rhodos r;\ - Door Paul de Schipper Breda - Half zeven zater dagavond. Op een grasveld in Texas klinkt het Neder landse volkslied. Een boer op een trekker rijdt nog door Wagenberg, een vrouw hangt een restje was op en een zwartbonte koe schudt onnozel met zijn oormerken. Het verkeer zwijgt. De zon zakt roodgloeiend onder het maaiveld. De autoloze stilte is adembenemend, maar daar ver weg in het westen zindert het. Nog even kijkt de scheidrechter naar de TV-regisseur. Dan fluit de man in Texas voor de aftrap en wordt de wereld een dorp. Anderhalf uur zijn we één met elkaar in een vereenzelviging met de 22 helden, doen we allemaal een beetje mee, wach tend op die ene pass naar de onvergetelijkheid. In Terheijden haast een auto mobilist zich naar huis. In de Amazone leggen gouddelvers hun schoppen neer. Paters in Kenia scharen zich rond hun huisbioscoop en soldaten stop pen even met oorlogvoeren. Nederland-Brazilië, elke avond zo'n voetbalwedstrijd maakt VN-interventies overbodig. In de Hollands kolonie Holam- bra in Brazilië, het land waar de bal God is, bereidt Karin Schoenmakers zich voor op het ja-woord dat ze straks, in de rust, zal geven aan haar brui degom Paolo. Terwijl in Romario cs. het mid denveld veroveren op de Ne derlanders, zoekt de emotie zich een uitweg op de plaatsen waar de mensen zijn samenge stroomd. Daar buiten is alles verlaten. Als stilte het verstand verfrist, is zo'n voetbalwed strijd het begin van alle wijs heid. Nederland heeft zich opgeslo ten. Snelwegen zijn leeg, de wijken stil. De huiskamers en de cafés, daar zijn de mensen. Miljoenen ogen staan er op de zelfde hoek gericht. Op de Grote Markt in Breda schroeit het gejuich de gevels als een vrije trap voor het Ne derlandse doel gevaarloos voor bijgaat. Honderden mensen zit ten er op stoelen, tafels en kasseien. Terwijl de politiera- dio een beetje zinloos meldt dat er in de Vismarktstraat een paaltje is verdwenen, steekt een jongen twee handen vol vingers op naar een serveerster. Tien bier en alweer een vrije trap voor 'die klote Romario,' de man die vanavond het heil van de kruisjes die hij slaat, exclu sief krijgt toegewezen. Dan valt het eerste doelpunt. De Markt loeit, gromt en brult: 'KOEMAN, KOEMAN', als Ne derland een vrije trap mag ne men bij het Braziliaanse doel. Het tweede doelpunt, buiten spel. „Er is ons een oor aange naaid," zegt een jongen met een toeter en drukt zijn vriendin nog dichter tegen zich aan. Ver weg in Brazilië gaan 150 miljoen mensen onder in tijde lijke gelukzaligheid. Niemand die er nog een hand verdraaid voor Oranje. Ook in Breda niet, maar Bergkamp en zijn maten maken knokkend front en trappen in rap tempo twee ballen achter de Brazili aanse doelman. Het derde doelpunt van de Bra zilianen komt als een dief in de nacht. De honderden op de markt in Breda zijn te confuus om te reageren. Niemand scheldt, niemand vloekt, alleen wat geroezemoes. Wat die schermen laten zien, kan niet waar zijn, maar de tv's van café SamSam liegen niet. De laatste minuten gaan als in een roes. Als 'de thuisfluiter' uit Costa Rica afblaast, slaan twee jon gens in Oranje huilend de han den voor de ogen. Tien secon den later verbreekt de zingende treurwilg André Hazes de col lectieve verdoving: „Een beetje verliefd..." Het is het begin van een onge leid, maar verder weinig agres sief rouwproces. Voor het oude gemeentehuis zitten een paar meisjes treu rend op de keien. In de scha duw van de Grote Kerk ver branden ze wezenloos starend hun ..supporterskleding: sjaals, truien en petjes. Een cafébaas kijkt toe en prikt met een scherp mes tientallen ballonnen lek. Het feest is afgelopen, een wolk roet walmt van de kas seien omhoog: Oranje gaat voor de aanhang in vlammen op. Van onze medewerker Heinkenszand - Oud- profrenner Peter Heeren, die dit seizoen acteert bij de trimmers, werd in Heinkenszand winnaar in de A-categorie. Hij streek daar ook de leidersprijs op. Na enkele ontsnappings pogingen die mislukten kon Heeren zijn sterk eindschot etaleren in de massa-sprint. Bij de B-renners werd een vlucht" van het drietal Rene Sanderse, Edwin van Oos ten en Charles Mollet teniet gedaan, waarna een com pact peloton op de finish afstoof.' Johan de Punder was de rapste. Ook in de C-groep bleef alles bij el kaar. De eindsprint werd gewon nen door de Belg Francois Raaymakers. UITSLAGEN A-categorie: 1. P. Heeren (Sprundel) 60 kilometer in 1.20.38; 2. A. van Loon (Os- sendrecht); 3. P. Tolhoek (Yerseke); 4. J. Broeren (St. Willebrord); 5. M. Verhagen (Schaik); 6. J. Peemen (Rijs- bergen); 7. G. Suijk (Kruinin- gen); 8. C. Bode (Wouw); 9. C. de Baat (Steenbergen); 10. G. van Antwerpen (Nieuwdorp). B-categorie: 1. J. de Punder (Ovezande) 40 kilometer in 56 minuten; 2. W. Wielhou- wer (Sommelsdijk); 3. E. van Oosten (Goes); 4. J. Goossens (St. Willebrord); 5. J. Tolhoek (Yerseke) 6. C. Mollet (Hans- weert); 7. S. Rommers (Ril land); 8. R. Pleijte (Nisse); 9. P. Verhulst (Roosendaal); 10. R. Sanderse (Heinkenszand). C-categorie: 1. F. Raayma kers (Essen) 38 kilometer in 53 minuten; 2. T. Bogers (Huijbergen); 3. C. Meijer (Vlissingen); 4. P. Pennings (Roosendaal); 5. D. Delcham- bre (Essen); 6. H. Boeren (St. Willebrord); 7. D. van der Weijden (Kapelle); 8. J. van Dommelen (Roosendaal); 9. W. Schmidt (Goes); 10. A. Hazen (Lewedorp). Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Heikant - Erik Vereecken uit Hulst schreef gister middag het amateurcrite rium van Heikant op zijn naam door in de spurt Da ve Dubbeldam en Jean Paul van den Ameele te verslaan. Opnieuw waren de Zeeuwsvlamingen heer en meester in de uitslag net zoals in Westdorpe. Peter Kant werd vierde en werd de eerste niet Zeeuws-Vlaming in deze koers waaraan meer dan 60 amateurs meededen. In het voorprogramnma reden onder meer de C-amateurs en hier ging de overwinning naar Robert de Jonge uit Middelburg. Huib Slabbekoorn werd tweede en Leo Beijer derde. De amateurkoers in Heikant kende een verdiende winnaar. Erik Vereecken is al enkele we ken op zoek naar de overwinning en kreeg gisteren loon naar wer ken. De renner uit Hulst was steeds attent en ging met bijna elke ontsnapping mee. Ver eecken was dan ook blij met deze zege. „Het moest er een keertje van komen, want ik reed goed. Maar je moet ook geluk hebben in dergelijke 'wedstrij den. Ik zag mijn kans en heb die dan ook gegrepen," aldus Ver- eeecken, die meteen zijn eerste zegepalm in ontvangst mocht nemen. Er waren diverse ontsnappings- pogingn te noteren, maar telkens keerde het peloton terug. Toon Vermeulen reed een goede wed strijd en kwam de meeste keren als eerste over de streep en won daardoor de leidersprijs in deze wedstrijd. Niels van Elzakker en Henk van Hees leken op weg naar de be slissende ontsnapping. Het duo reed weg van de concurrentie en had in een mum van tijd 25 seconden voorsprong. Maar het 'peloton liet de leiders niet be gaan en kwam terug. In de laatste ronden waren voor al de Zeeuwsvlamingen actief. Allereerst was het Dave Dubbel dam die zijn gezicht liet zien. Hij kreeg Jean Paul van den Ameele met zich mee en dat leek de beslissende ontsnapping. Maar dat was niet zo. Het peloton pakte de leiders terug en toen kwamen er vijf renners voorop. Dat waren Dubbeldam, Ver eecken, Van de Ameele, Kant en Hayman. De rest van het peloton bleef in de buurt zodat het tot de laatste meters spannend bleef. Vereecken kwam in het laatste rchte eind als eerste door de bocht en versloeg al zijn medes trevers. Eindelijk boekte de Hul stenaar zijn verdiende overwin ning. Dubbeldam moest genoe gen nemen met de tweede plaats en Van den Ameele werd derde. In het voorprogramma reden de C-amateurs. De Jonge, Beijer, Slabbekoorn, Van de Klooster en Smits bleven overeind in het geweld van de demarrages. Van Oosten, Van Stel en Beenhakker waren ook actief en datzelfde gold voor Van Hulle, Gijsel, en Rommers. Even later bleven Be ijer, Rommers en Slabbekoorn vooraan. Iedereen dacht aan Be ijer als overwinnaar, maar het werd uiteindelijk De Jonge die meteen zijn tweede overwinning van het seizoen optekende. UITSLAGEN Amateurs A: 1. E. Vereecken (Hulst) 100 km in 2.20.15, 2. D. Dubbeldam (Sluiskil), 3. J.P. van den Ameele (Terneuzen), 4. P. Kant (Goes), 5. M. Hayman (Hoogerheide), 6. V. Tim mermans (Yerseke), 7. N. van Elzak ker (Hoogerheide), 8. E. van Loo (Ouwerkerk), 9. T. Moonen ('s-Hee- renhoek), 10. P. van Passel (Sluis kil), 11. T. Vermeulen (Kloetinge), 12. P. Mol (Kapelle), 13. R. Bogaert ('s-Gravenpolder), 14. J. Leijs (Standdaarbuiten), 15. P. Hoondert (Goes), 16. D. Mesu (Heinkesnzand), ,Van onze paardesportmedewerker Nieuwvliet-Bad - Nicole Vaes uit Axel glunderde tij dens de prijsuitreiking van de dressuur in de Zl-klasse. Zij kon terugblikken op een uit stekende prestatie tijdens het het concours van De Zwin- ruiters in Nieuwvliet-Bad. Het 25-jarige afdelingshoofd in het verzorgingstehuis 'De Mo lenhof' te Zaamslag had daar reden toe. Nicole Vaes: „Het ging goed. Ik heb nu met Baga telle 9 winstpunten in de Zl- klasse.'Ik start deze middag niet meer en ook volgende week tij dens het concours in Zaamslag zal ik er niet bij zijn, omdat ik me volledig ga voorbereiden op het provinciaal kampioenschap over veertien dagen hier in Nieuwvliet. Met de vandaag be haalde eerste prijs en de score van 195 punten ben ik bijzonder blij. Vooral omdat het de laatste tijd niet zo goed ging. Vorig jaar ben ik negen keer gestart en behaalde ik zeven keer een winstpunt. Afgelopen winter kon ik niet rijden door een knie-ope ratie. In april ben ik in Klooster- zande weer begonnen en reed daar 187 punten bijeen. Maar daarna liep het niet meer. Daar om gaf ik Bagatelle wat rust en dat heeft zijn uitwerking niet gemist. Het gaat nu allemaal lekker ontspannen." In de tweede proef van Z2-klasse dressuur zegevierde de IJzen- dijkse amazone Marina Quaak- De Fouw met Eastwind. De voor de Biervlietse vereniging De Ha- ringruiters acterende amazone scoorde 185 punten. In de eerste proef behaalde zij 180 punten en eindigde daarmee op de vierde plaats. Luc Savat dwong promotie af. De 32-jarige banketbakker uit Aardenburg had met zijn paard Hercules nog één puntje nodig om naar de felbegeerde Z-klasse te promoveren. Na de eerste proef zei hij: „Ik zal vanmiddag toch ook de tweede proef moeten rijden, want de proef van deze morgen was niet van dien aard dat die voldoende zal zijn voor een winstpunt. En juist dat punt heb ik nog nodig voor promotie naar de Z-klasse." Bij de prijs uitreiking bleek zijn vijfde plaats 120 punten op te leveren en dat was voldoende voor het benodigde punt. UITSLAGEN DRESSUUR PAARDEN Zl-klasse: 1. Nicole Vaes-Schieman met Bagatelle (Oranjeruiters), 2. Cristophe Carmeliet met Heureka (Sint-lsidoor), 3. Eppo Roovers met Hippy (Paardebloem). Z2-klasse: 1. Liesbeth van de Velde met Alonso (Zuid-Beveland), 2. El- les Adams met Adamo (Grensrui- ters), 3. Eppo Roovers met Doublet. M2-klasse: 1. Nout de Feyter met Helios (Luctor et Emergo), 2. Eppo Roovers met Hereno, 3. Centien de Jonge met Hollywood (Zuid-Beve land). Ml-klasse: 1. Laura Broodman met Gobert (Zwinruiters), 2. Marion van Dorsselaar met Harvey (Hulst), 3. Adrien van de Velde met Merbo (Sint-Agatha). L2-klasse groep 1: 1. Martin de Kroo met Equator (Scheldestad), 2. Arianne Hansen met Invincible (Schouwse Ruiters), 3. Mathilda Koster met Intime (Zuid-Beveland). Groep 2: 1. Magda Herweijer met Tasqualionia (Zwinruiters), 2. Su zan Malcorps met Dorellen, 3. Renee Bruggeman met Ultra Queen (bei den Zwinruiters). Ll-klasse groep 1: 1. Vanessa San ders met Geraldine (Graeve Jan), 2. Silvia Westphaak met Galcador (Zwinruiters), 3. Peter de Vlee- schauwer met Lessly (Boudeloo). Groep 2: 1. Tarja Goedegebure met Itarda (Paardebloem), 2. Veronica Bolder met Haron-B (Huijbergen), 3. Johan Klaessens met Rrisis Poi (Lo- wegruiters). B-klasse groep 1: 1. Esmee Nijpjes met Falco N (Se-Ros), 2, Marianne de Nooy met Hefaitos (Gouwe Re- ijers), 3. Karen van der Linden met Beatrys (Boudeloo). Groep 2: 1. Wim Hamelink met Itrichts (Zwinruiters), 2. Angelique van Dorsselaer met Fananta (Hulst), 3. Margreet Walraven met Hollyday (Oranjezon). PONY'S B-klasse A/B/C groep 1: 1. Ulrik van der Linden met Victor (Sint Isidoor), 2. Hans Penneman met Juweeltje (Saeftinge), 3. Ann Ceusters met Bentley SA (Grensruitertjes). D/E: 1. Nicolas van Gijsel met Djor- no (Saeftinge), 2. Femke Postma met Sanera (Oranjeruiters M), 3. Benny Melse met Fosco (Oranjezon). B-klasse A/B/C groep 2: 1. Josee de Vetter met Viona (Hulst), 2. Marjo lein van Kerkhoven met Dyfdwy Marchog (Honteruiters), 3. Silvia de Cleen met Joke (Saeftinge). D/E groep 2: 1. Saskia Maertens met Sonja's Marco (Oranjeruiters M), 2. Ilona van Drongelen met Palmer (Kleppertjese), 3. Kristen van Poor ten met Pino (Honteruiters). Ll-klasse A/B/C: 1. Nel de Vlee- schauwer met Wembley, 2. Anick de Wiseplaere met Pino (beiden Sint- lsidoor). D/E: 1. Lies de Backer met Milton (Sint-Cristoffel), 2. Katja Winderikx met Dinkie (Saeftinge). L2-klasse: 1. Mariska de Kroo met Happy (Scheldestad), 2. Kristof Ver- meiren met Light Feet (Saeftinge), 3. Petra Kopp met Roxanne (Graeve Jan). C: 1. Jolanda Bevelander met Sheila (Westelijk Schouwen), 2. Bianca Kors met Adele (Graeve Jan). Ml-klasse: 1. Angela Rockx met Jazar (Oranjeruiters M), 2. Chayen- ne de Witte met Misty (Zwinruiters), 3. Ilse van Ekeren met Ilka (Oran jeruiters M). M2-klasse: 1. Mart je Moerland met Petrushka (Zuid-Beveland). MIDDAGPROGRAMMA PAARDEN Z2-klasse: 1. Marina Quaak met Eastwind (Haringruiters), 2. Elles Adams met Adamo (Grensruiters), 3. Christian de Feyter met Roxanne (Luctor et Emergo). B-klasse: 1. Judith van Tienen met Niarco (Hulst), 2. Marjanne Diele- man met Condor (Oranjeruiters), 3. Muriel Vader met Heart Breaker (Walcheren). L2-klasse groep 1: 1. Tarja Goede gebure met Itarda. 2. Ingrid Faes met Diana (Zwinruiters), 3. Carla Haak met Icara (Oranjeruiters). Groep 2: 1. Loes Huige met Figaro (Weelruiters), 2. Mathilda Koster met Intime, 3. Christianne Verduld met Evita (Eendrachtruiters). M2-klasse: 1. Krista Deckers met Lotus Lin (Grensruiters), 2. Nout de Feyter met Helios, 3. Letty van der Pijl met Ticardo (Haringruiters). Afdelingsdressuur achttal: 1. Lo- wegruiters (Sinaai). Viertal: 1. Oranjeruiters (Axel). PONY'S Z2-klasse C: 1. Monique Verschure met Rainbow (Zuid-Beveland). D/E: 1. Corina Zoeteweij met Look Out's Kim (Zuid-Beveland). Zl- en Z2-klasse eerste proef D/E: 1. Corina Zoeteweij. C: 1. Monique Verschure. Z2: 1. Lucille Lous met Melga (Gouwe Reijers). B-klasse D/E: 1. Saskia Maertens met Sonja's Marco, 2. Ilona van Drongelen met Palmer (Klepper- tjes), 3. Lieke Harten met Bonito (Zwinruiters). A/B/C: 1. Marjolein van Kerkhoven met Dyfdwy Marchog, 2. Ann Ceus- ter met Bently SA. L2-klasse D/E: 1. Barbara Gotte met Prins Charming (Walcheren), 2. Aimee de Rooy met Boudewijn (Zuid-Beveland), 3. Petra Tollenaar met Beauty (Kleppertjes). A/B/C: 1. Jolanda Bevelander met Sheila. M2-klasse: 1. Angela Rockx met Jazar, 2. Krista Pluijmers met Cupi do (Paardebloem), 3. Mart je Moer land met Petrushka (Zuid-Beve land). Afdelingsdressuur achttal: 1. Sint- lsidoor (Moerbeke). Viertal: De Kleppertjes (Axel). MAANDAG 11 JULI 1994 Van onze sportmedewerker Poortvliet - Twee sterke winnaars presenteerden zich zater dag tijdens de Ronde van Poortvliet. Bij de nieuwelingen mocht de Australiër Matthew Hayman na een langdurige solo de bloemen in ontvangst nemen en bij de B-amateurs werd het kortere uitstapje van Willem Varekamp eveneens bekroond. Van de bijna vijftig nieuwelin gen, die op pad gingen was Mat thew Hayman de renner, die al na vijf kilometer het avontuur opzocht. Zijn vroege ontsnap ping werd blijkbaar onderschat door het peloton dat in gezapig tempo door de straten van het Thoolse dorp trok. Uiteraard een kolfje naar de hand van de koploper, die al gauw een halve minuut winst pakte en daarna geleidelijk een nog grotere voorsprong wist op de bouwen. Na 25 kilometer kwam er toch reactie. Stefan van Maastrigt diende zich als jager aan, kwam even wat dichterbij, maar Hayman had genoeg reser ves in petto en bleef dan ook buiten schot. Hij finishte met ruime voorsprong. Arwin van Pelt, Gerrit Pronk en Willem Varekamp staken na 20 kilometer de lont in het kruit bij de B-amateurs/veteranen. Hun voorsprong was opgelopen tot een halve minuut alvorens Flip Segeren en Pieter Jongenelen be sloten een tegenaanval op gang te brengen. Dit tweetal slaagde, echter niet in de opzet om de koplopers in de kraag te grijpen, want in de voorste lijn was de samenwerking voortreffelijk. Ook een nieuwe poging van op nieuw Flip Segeren, nu in gezel schap van Pierre Frijters, Edwin Bergwerff en Ton Griep faalde. Het trio aan de leiding gaf geen krimp en van hen toonde Willem Varekamp zich de sterkste. De 44-jarige renner uit Hellevoet- sluis, che de drie kruisjes al had bereikt voordat hij actief ging deelnemen aan de wedstrijdsport (bij de liefhebbers), liet zijn me devluchters drie rondjes voor het einde in de steek en incasseerde zijn zesde overwinning in dit seizoen. UITSLAGEN Nieuwelingen: 1. M. Hayman (Au stralië) 45 kilometer in 1.09.26, 2. op 52 seconden S. van Maastrigt (Nieu- wendijk), 3. op 1.15 M. de Groot (Giesenburg), 4. M. van de Pluijm (Hank), 5. H. Linschoten (Vlijmen), 6. J. Sengers (Den Haag), 7. I. van Gooi (Terheijden), 8. P. van F (Wouwse Plantage), 9. A. van Kool wijk (Uden), 10. A. Klop (Rotter dam), 11. M. van Oord (Hank), 12. R. Meiland (Hoogerheide), 13. D. San ders (Hellevoetsluis), 14. B. Basti- aanse (Made), 15. J. van Kleef (Oudenbosch), 16. J. Verstraten (Roosendaal), 17. B. Jansen (Dru- nen), 18. B. van der Ham (Heerle), 19. E. Jongenelen (Hoeven), 20. M, Jutto (Wateringen). B-amateurs/veteranen: 1. W. Vare kamp (Hellevoetsluis) 70 kilometer in 1.55.12, 2. op 15 seconden A. van Pelt (Roosendaal), 3. op 22 seconden G. Pronk (Den Haag), 4. op 42 seconden T. Griep (Bergschenhoek), 5. F. Segeren (Made), 6. op 1.05 E, Bergwerff (Maassluis), 7. P. Frijters (St.- Willebrord), 8. F. Krebbekx (Steenbergen), 9. R. de Ridder (Zuidland), 10. L. Straver (Hazers- woude); 11. C. Stoutjesdijk (Scher- penisse), 12. M. den Rooyen(Hoge Zwaluwe), 13. J. Akkermans (Nieuw Vossemeer), 14. J. Rovers (Breda), 15. A. Verheijen (Oud Gastel), 16. A. Voogt (Breda), 17. P.Bierkens (Stampersgat), 18. M. Faro (Rotter dam), 19.J. Martin (Hoek van Hol land), 20. J. Baars (Tilburg). Dave Dubbeldam en Jean Paul van de Ameelen proberen in Heikant in de laatste ronde aan de greep van Erik Vereecken te ontsnappen, maar dat zou ijdele hoop blijken. foto wim kooyman 17. F. Gommers (Philippine), 18. F. Franse (Kwadendamme), 19. W. Ge- ijs (Kwadendamme), 20. R. Rabout (Heikant). C-amateurs: 1. R. de Jonge (Middel burg), 2. H. Slabbekoorn (Kapelle), 3. L. Beijer (Den Bommel), 4. J. van de Klooster ('s-Heer Arendskerke), 5. R. Smits (Clinge), 6. E. van Oosten (Goes), 7. C. van Stel (Dordrecht), 8. K. Beemhakker ('s-Heer Arendsker ke), 9. P. van Hulle (Sas van Gent), 10. H. Gijsel (Hulst), 11. J. Rommers (Rilland), 12. J. Beun (Biervliet), 13. H. Peters (Biervliet), 14. P. Kilo (Dordrecht), 15. H. Moens (Vogel waarde), 16. W. van Helvoirt (Zuid- dorpe), 17. M. de Kok (Goes), 18. J. van Alten (Terneuzen), 19. J. Blok (Kruiningen), 20. R. Rabe (Leider dorp). SPRINGEN PAARDEN Z- en ZZ-klasse klassiek: 1. Dirk van Hecke met Jenever (Boudeloo), 2. Patrick Delbrandt met Knight Like (Soete Waasland), 3. Gerda Rooms met Jalinka (Jong Waas land). M-klasse: 1. Wilfried Rooms met Medelin (Jong Waasland), 2. Karine van Gijsel met Arpette (Lowegrui- ters), 3. Arne Kouwenberg met Ha zard (Sint-Elooy). L-klasse groep 1: 1. Patrick Del- brandt met Mazon, 2. Patrick van Bunder met Golduka (Hulst), 3. Bri gitte de Jonge met Beauchamp (Zwinruiters). Groep 2: 1. Karina van Gijsel met Flamme, 2. Jan de Bakker met Sint- Agatha, 3. Conny de Beule met Mis tral (Hulst). B-klasse: 1. Ronny de Beule met Nikitona (Evergem), 2. Jan Noord- hoek met Hinerva (Zwinruiters), 3. Jan-Willem de Feyter met Ireina (Luctor et Emergo). L-klasse progressief: 1. Brigitte de Jonge met Beauchamp, 2. Patrick van Bunder met Golauka, 3. Piet Huige met Gimmick (Weelruiters). Jachtparcours M-klasse: 1. Bart Bo- meré met Lucky Son (Zwinruiters), 2. Piet Huige met Geraldina. PONY'S Klassiek B-klasse A/B/C: 1. Sara Ceusters met Bles, 2. Anneleen Deckers met Lieske, 3. Silvie de Cleene met Joke. D/E: 1. Ilona Riemens met Mr. Do nald (Oranjezon), 2. Donny de Jonge met Bonita (Kleppertjes), 3. Annet Koster met Waldo K (Zuid-Beve land). L-klasse: 1. Thomas Polfliet met Diana, 2. Filip de Wispelaere met Leandra (beiden Sint-lsidoor), 3. Esther de Vetter met Viona (Hulst). M-klasse C jachtparcours: 1. Colin- da Cornelissens met Honny Girl (Hulst). D/E: 1. Christiaan van de Plasse met Evident (Zuid-Beveland). Z-klasse C: 1. Carolien van de Plas se met Inca (Zuid-Beveland). ZZ-klasse: 1 Christiaan van de Plas se met Arbien Girl. Terneuzen - Het mannenteam van Het Zeeuwse Honk/Pirates uit Terneuzen versloeg in de Belgische softbalcompetitie het team van Brasschaat met 7-4. De opening van dat duel beloofde allerminst veel goeds voor de Terneuzense formatie, want mede door een foutje stond de thuisploeg na de eerste inning met 0-2 achter. Door knap pitchwerk van Hensley Jandroep zette de thuisploeg in de derde inning die achterstand om in een 4-2 voorsprong. In de vierde inning krabbelden de de bezoekers wat terug (4-3) en in de vijfde kwam die formatie zelfs op gelijke hoogte: 4-4. Dat was het sein voor Het Zeeuwse Honk/Pirates om er een schepje bovenop te doen. Gesteund door een home-run van Manuel Hooi boog de thuisploeg de gelijke stand om in een 6-4-voorsprong en in de laatste' slagbeurt werd het zelfs nog 7-4. In de gelijkmakende beurt kon Brasschaat niets aan die stand veranderen. Door deze zege blijft het Terneuzense team in de race voor de titel. Terneuzen - Bij de clubcross op het circuit te Rilland-Bath toonde Ron Bos zich de sterkste in de 250/500 cc. Bij de 125 cc bleek Wim Moerdijk te sterk voor Arjo Verhage. UITSLAGEN Mini's: 1. Michaël Maaskant (Lepelstraat), 2. Martin Sanders (Hooger heide), 3. Roy Hoogesteger (Waarde). 80 cc: 1. Kevin van de Hoek (St.-Maartensdijk), 2. Michaël Vos (Huijbergen), 3. Mike Buys (Roosendaal). Junioren: 1. Jaap de Loof (Nieuw en St.-Joosland), 2. Peter Boone (Oost-Souburg), 3. Gert Broeren (Roosendaal), 125 cc: 1. Wim Moerdijk (Waarde), 2. Arjo Verhage (Aagtekerke), 3. Jaimy Mullens (Lepelstraat). 250/500 cc: 1. Ron Bos ('s-Heerenhoek), 2. Frans van Overveld (Huijbergen), 3. Con van Meel (Halsteren.) Westkapelle - Het Zeeuws KNVB-elftal komt op het terrein van Noormannen in Westkapelle op donderdagavond 21 juli in actie tegen het Belgische KFC Tielen, dat gepromoveerd is naar de derde nationale divisie. Dit duel begint om 19.30 uur. Coach Wies van Avermaete bereidt zich in dit duel met de Zeeuwse selectie voor op de wedstrijd tegen Ajax, die op 28 juli in Zierikzee wordt gespeeld. De Zeeuwse spelersgroep tegen KFC Tielen zal bestaan uit; John Vette, Leen Koster, Paul Bom en Carlos de Jonge (Goes), Geert de Poorter, Remco van Keeken, Danny Magito, Jason Pattiasina en Jaap Pijnenburg (Hoek), Dennis Rietjens, Jurjen Swiers en Harm Rietjens (HW'24), Piet Baan en Albert Slinger (Middelburg), Pieter den Hollander (Serooskerke), Serge Berrevoets (Zierikzee) en de keepers van Jong Zeeland Ronald Fritz (Middelburg) en Mario Harte (Hoek). 's-Heer Arendskerke - Als voorbereiding op het 'Zilveren Ganze-toernooi', dat op 12, 13 en 14 augustus wordt afgewerkt in Kloetinge en Middelburg, speelt Jong Zeeland op maandaga vond 8 augustus in 's-Heer Arendskerke tegen de club van die naam. Het duel begint om 19.30 uur. Coach Wies van Avermaete kan tijdens dit duel beschikken over de voltallige Zeeuwse selectie. Die zal bestaan uit: Marcel Kole en Jaimy Bloppoel van Goes, Peter Landa, Erwin Dek en Mario Harte van Hoek, Pieter van de Neut en Michel Janse van Kloetinge, Pascal van de Berg, Ramon Gabriëlse, Ronald Fritz, Micha Lekawael en Wouter Labrujere van Middelburg, Wilfred Schipper (Oostkapelle), Marciano Seede (Vlissingen) en Björn <Langeveld en Marciana Tjau A Hing (beiden van RCS). Scheids rechter is Wim Broekhoven uit Middelburg. Breskens - De West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging De Wielingen start dinsdag 12 juli met de Zomerlopen aan de kust. De opening van deze ieder jaar weer succesvolle serie is op en rondom camping Zeebad in Breskens, waar de jeugd om 19.30 uur het spits afbijt met een loop over 1500 meter. Om 19.45 uur gaan de drie overige afstanden van start. Afstanden die bestaan uit: 3, 5, 7 en 10.5 kilometer. Het parkoers loopt langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust over verharde wegen. Men kan inschrijven vanaf 18.30 uur in het restaurant van camping Zeebad. De volgende Zomerlopen zijn: 19 juli Nieuwvliet, 26 juli Groede-dorp, 2 augustus Zuidzande en 16 augustus Cadzand- Bad. Daarnaast verleent De Wielingen medewerking aan de Premieloop tijdens de 24 uur van Oostburg op 6 augustus, de loop op de Napoleonhoeve op 9 augustus en de Wallenloop in Retranchement op 23 augustus. dis .Kleintjes" in De Stem omdat er zoveel bijzondere en interessante aanbiedingen In staan. Elke dag weer l 134e JAARGANG Hulst - De plannen voor een au torally, de 24 Uren van Zeeuws- Vlaanderen, zijn met gemengde gevoelens ontvangen. De meeste gemeenten en waterschappen zijn bereid mee te werken aan het evenement, maar enkele gemeen ten zijn sceptisch en terughou dend. Zo is er kritiek op het ge brek aan informatie en overleg met de initiatiefnemers. ZIE ZEELAND - C1 Kiev/Minsk - In de twee GOS-re- publieken Oekraïne en Wit-Rus- land is het bij presidentsverkie zingen tot een machtswisseling gekomen. In Oekraïne moest de pro-Europese president Kravtsj- oek het afleggen tegen de pro- Russische ex-premier Koetsjma. En in Wit-Rusland versloeg de pro-Russische Loekasjenko de zittende premier Kebitsj. ZIE BUITENLAND - A4 Amsterdam - Onderwijsbonden krijgen met enige regelmaat te horen dat hun leden worden be dreigd of mishandeld. Het minis terie van Onderwijs is al een on derzoek begonnen naar agressie binnen de schoolmuren. De mis handeling van drie schoolmede- werkers in Amsterdam vorige week door een leerling en diens vrienden is dus niet uniek. ZIE BINNENLAND-A3 HET WEER MIN./MAX. 18/33 Tropisch Gisteren bijna 32 graden in onze regio. Vandaag nog een graadje warmer. De relatief droge lucht maakt het wat draaglijk. Ook de komende dagen mooi en warm zomerweer. Algiers - Moslim-fundamenta listen hebben gisteren vier Rus sen en een Roemeen doodgescho ten die werkten voor de Alge rijnse staatsoliemaatschappij Sonatrach. Later op de dag wer den bij een aanslag in een res taurant in een buitenwijk van Algiers nog eens vier mensen, onder wie twee buitenlanders, doodgeschoten. Antwerpen - Marco van Basten is gisteren in Antwerpen op nieuw aan zijn rechterenkel geo- L pereerd. Dokter Martens heeft in I zijn enkel een apparaat aange- f bracht, dat het gewricht drie L maanden moet blootleggen, tenl einde nieuw kraakbeen te laten vormen. ZIE SPORT - B2 Londen - De Britse Conservatie ven van premier Major zijn in een nieuw schandaal verwikkeld, geraakt. Minstens twee Conser-| vatieve Lagerhuisleden blijken! geld te hebben aangenomen vooij het stellen van kamervragen. Ze' handelden op verzoek van een zakenman' die in werkelijkheid een journalist was. ZIE BUITENLAND - A4 Athene - Bij een bomexplosie op bet Griekse eiland Rhodos zijn gisteren twee toeristen gewond geraakt. Niemand heeft de ver-I antwoordelijkheid voor de aanJ s^ag opgeëist. UI cc LU Het wordt "1'steeds dolleA met de dolla.

de Stem | 1994 | | pagina 20