Nibb-It schrapt honderd banen Levensmiddelengroothandel Unigro ziet marktaandeel teruglopen Dollarperikelen overschaduwen G-7-top Akkoord gesloten over werksituatie landbouw Werkloosheid Oost-Europa blijft voorlopig hoog |d kort deStem Directie meldt dat produktielijn zoutjes wordt afgestoten British Telecom richt zich op de Nederlandse markt Bonden verdeeld over cao akkoord Van Gend Loos economie KORT A4 I geteisterd door overstro- Iten van de VS zijn deze Itromingen om het leven wedden grote branden die n hebben gekost. ECONOMIE A5 Stinkende muurverf uit de handel 4M<ss<e, Concentratie van 3 Europese afdelingen bij Dow Terneuzen JULI 1994 en Bag woeden in Spanje I dan 140.000 hectare Ist-Spanje ging al in Ireidde het vuur zich tgestuwd door krach- derd meter per minuut ber minuut, verklaarde Ie branden, die woeden pen tot de Straat van ïog en hitte net ziekenhuis opgeno- I smog en hitte. Om de Jen de Atheense autori- diozenders adviseerden I blijven. In de hitte van Ifdioxide in de lucht op |ram per kubieke meter, jmr een wijd gebied om I taxi's met een oneven pteren in de Atheense >en Zwitserland met Italië :eer. Door een in brand de tunnel sinds dinsda- vas dat de herstelwerk dag duurden, maar de in de VS Itroffen door overstromin- Alberto. De overstromin- sommige plaatsen viel ben. Eogte en het warme weer lo hectare natuurgebied is baan, aldus overheidsfunc- Khmer Irlement heeft gisteren met ■ren waarmee de guerrilla- I wordt gesteld. De maatre- J van het parlement. In een It staatshoofd, momenteel legdheid amnestie te verle- Be door de Verenigde Naties left ze de nationale verzoe- ne schaal de guerrillaoorlog ■regering. Na de mislukking paand begon de regering de pieden. tot overleg nden Angola en Zaire gaan, J elkaar praten om een einde figola. Zaïre is de belangrijk- uerrillabeweging Unita, dit I val te brengen. De landen fjdens een op aandringen van Irika ondernomen bemidde- VRIJDAG 8 JULI 1994 Van onze redactie economie Houten - Het marktaandeel van levensmiddelengroothandel Unigro in Nederland is in het afgelopen boekjaar gedaald van 10,4 naar 9,8 procent. Directievoorzitter R. ter Haar zei giste ren tijdens de presentatie van het jaar verslag dat het aandeel ook dit jaar nog 'licht terug' zal lopen om zich daarna te stabiliseren. De afkalving aan de onderkant van de markt hebben we in het afgelopen jaar nog niet weten te compenseren aan de bovenkant," aldus Ter Haar. Hij doelde daarmee op het verschijnsel dat de kleine buurtwinkels, bij Unigro onder gebracht in de ketens Spar en Cirkel, het steeds meer moeten afleggen tegen de grotere supermarkten. Ter Haar heeft grote verwachtingen van de eigen grotere supermarkt, de Super. Het marktaandeel van deze winkelke ten is van 5,9 procent over het vorig jaar gestegen naar 6,7 procent over de eerste vijf maanden van dit jaar. Onge veer negentig Supers werken op dit moment volgens een nieuwe, veelbelo vende formule. Per week komen er twee drie van deze winkels bij. Unigro zal zich de komende jaren 'ui terst terughoudend' opstellen op het gebied van acquisities. Het bedrijf zal voorlopig voorrang geven aan het inte gratieproces, na de overnames in de jaren tachtig. „Het is niet leuk, maar het moet. Eerst moet de organisatie van de verschillende onderdelen beter op elkaar afgestemd worden," aldus Ter Haar. Dit beleid houdt direct verband met het feit dat Unigro voorlopig geen notering aan de effectenbeurs zal zoeken. Ver koop van een deel van de aandelen, die in handen zijn van eigenaar en directie lid E. Albada Jelgersma, zou geld vrij maken waarmee Unigro overnames zou kunnen bekostigen. „Naar de beurs gaan is de komende jaren absoluut geen thema," zegt Ter Haar. „Eerst moeten we de slagkracht van het bedrijf ver sterken." De structuur van Unigro is ingrijpend gewijzigd. De oude troebele constructie met allerlei verhullende kruisverbanden heeft plaatsgemaakt voor een doorzich tige balans en winst/verliesrekening. Hieruit blijkt dat de netto-omzet met ongeveer 100 miljoen is gedaald naar 4,3 miljard. Het resultaat uit gewone bedrijfsuitoefening was met ƒ45,2 mil joen gelijk aan vorig jaar. In Nederland is de winst toegenomen. In België bleef deze nagenoeg gelijk, maar in Spanje daalden de resultaten, hoofdzakelijk als gevolg van de overne ming van Grelar half 1993. „Hoewel de economie in Spanje bedonderd is, draaien wij daar met onze winkelfor mule goed. Wanneer de markt aantrekt, dan zullen we daarvan goed kunnen profiteren," verwacht Ter Haar. Van onze verslaggever Breda - Het Britse Dalgety-concern sluit een deel van de Bredase Nibb-It-fabriek. vredesplan Alija Izetbegovic heeft zich ^sproken voor het vredesplan „Ondanks alles is mijn fccepteren, omdat we met een lc een groot plezier zouden Karadzic en Milosevic zijn Bosnische Serviërs en de nt, dat op 18 juni bijeenkomt, et plan, zei Izetbegovic. De ■juni de tijd gekregen om zich pdeling van Bosnië in een deel l deel voor de Serviërs. afluisteraffaire Binnenlandse Zaken Charles de inlichtingendienst van de Bardon moet bloeden in een van de oppositionele soeialis- een parlementair onderzoek nationale raad van hun partij i onderzoek beloofd en gezegd j van een politie-officier die het Jiecentrum via een microfoon in politieman nam de bijeenkomst lerdere om hem op te hoogte te [meldde Pasqua. De sluiting betekent ontslag voor honderd mensen, heeft de directie meegedeeld aan de vak bonden. De bonden hadden de directie vorige week om een ge sprek gevraagd, nadat onder het personeel onrust was ontstaan over saneringsplannen die Dal- gety zou hebben. De ontslagen vallen op die afdelingen die di rect en indirect betrokken zijn bij de produktie van Nibb-It- zoutjes. De groentedrogerij-en de vleesverwerkende afdeling van de Bredase vestiging blijven doordraaien, zei de directie te- Van onze verslaggever Sassenheim - Akzo Nobel heeft ongeveer 30.000 blikken muur verf van het merk Supralux uit de handel genomen omdat de verf is gaan stinken. De verf (Kid's Colors) is spe ciaal onhyikkeld voor kinderka mers en voldoet aan de eisen die de warenwet stelt voor speel- Voigens Akzo Nobel Coatings in Sassenheim is er geen reden om aan te nemen dat de verf schade lijk is voor mens of milieu. Voor de zekerheid is TNO in Zeist gevraagd de geur te onderzoe ken. De verffabrikant heeft intussen het recept aangepast en denkt over ongeveer acht weken de muurverf weer op de schappen te kunnen hebben. gen de bonden. Bij Nibb-It wer ken nu nog 260 mensen. Volgens districtsbestuurder J. Janmaat van de Industriebond FNV is nog niet helemaal duide lijk wanneer de Nibb-It-produk tie moet worden gestopt, maar de directie heeft wel duidelijk gemaakt dat er haast gemaakt wordt met de 'afwerking van de afdeling'. De directie van Nibb- It geeft geen commentaar op de ontslagen. Dalgety wil de Nibb-It-fabriek in Breda en het zusterbedrijf Golden Wonder in Deventer ver kopen aan het Belgische concern Westimex. De Belgen willen de produktie van die twee bedrijven concentreren in Deventer. Op papier wordt gesproken van een verhuizing, maar volgens de Industriebond FNV is daar geen sprake van. „Voor de mensen die nu in Breda werken is geen plaats in de vestiging in Deven ter. Ze staan gewoon op straat," zegt Janmaat. Volgende week donderdag heeft de Industriebond FNV een le- denveragdering belegd om met de werknemers te overleggen over eventuele stappen en acties. Op woensdag 20 juli spreekt de bond weer met de directie over de sanering in Breda. Districtsbestuurder Janmaat is niet erg te spreken over de rede nen die worden aangevoerd als argument voor de sluiting van de Bredase produktielijn. Zo zou Nibb-It bijvoorbeeld niet aan de rendementseisen van het moe derbedrijf voldoen. „Het is idi oot om van een bedrijf dat winst maakt de machines te verkopen en de mensen op straat te zetten. Het kapitaal staat hier voorop. Er is niet gelet op de sociale gevolgen die deze sluiting met zich meebrengt." laiTrtR eew-yi^e SHAA VOOR 'N €£RLl)ic£ PRyS. rit van 29.4.1981, Stb. 329. Dat bleek gisteren uit een pre sentatie van het telefonieconcern in Amsterdam. Concert is gericht op multinatio nale ondernemingen die per jaar voor minstens een miljoen gul den verbellen. Pas vanaf 1998 mogen de giganten onder de te lefoonmaatschappijen elkaar in Nederland ook beconcurreren bij de telefoongesprekken voor par ticulieren. Concert is een gezamenlijke on derneming van British Telecom en het Amerikaanse MCI en biedt het bedrijfsleven één pak ket voor communicatie over de hele wereld voor spraak, data (computergegevens) en diensten als videovergaderen. Wat Concert te bieden heeft wordt doorgaans aangeduid als De deelnemers aan het akkoord zijn minister De Vries van Socia le Zaken en Werkgelegenheid staatssecretaris Gabor van Landbouw, de voorzitter van het Landbouwschap en de voorzit ters van de voedingsbonden en de centrale landbouworganisa ties. het convenant is een vrijwillige overeenkomst tussen de overheid en het agrarische bedrijfsleven om in de komende vijf jaar de arbeidsomstandigheden in de land- en tuinbouw te verbeteren. Kernelementen zijn verbeterde voorlichting en dienstverlening °P het gebied van de arbeidsom standigheden. Daarnaast zijn er afspraken gemaakt over het vei- hg werken met bestrijdingsmid delen. °ok zal er jaarlijks knelpun- Politieagenten in Napels controleren een toerist in een koetsje, vlak voor het paleis in Napels waar de G-7-top wordt gehouden. De veiligheidsmaatregelen rond deze bijeenkomst van de zeven belangrijkste industrielanden zijn buitengewoon scherp. Amsterdam - Het nieuwste wapen in de moordende concur rentiestrijd tussen de telefoonmaatschappijen heet Concert. British Telecom brengt het nu ook in stelling op de Neder landse markt. 'virtual private networks' (vpn). Internationaal opererende on dernemingen hebben dan niet langer te maken met allerlei maatschappijen via welke ze het internationale telefoonverkeer afhandelen, het geheel steekt zo danig in elkaar dat het voor de bellers is alsof zij een geheel eigen netwerk hebben met eigen telefoonnummers. Internationaal hebben de multi nationals in Europa zelfs de koppen bij elkaar gestoken om de telefoonmaatschappijen wat dit betreft beter tegen elkaar te kunnen uitspelen. Bedrijven die een telefoonrekening hebben van zo'n tien miljoen ecu, ofwel 23 miljoen gulden per jaar, zijn welkom in de Europese Associa tie van vpn Gebruikers. Amsterdam - Het puikje van de internationale politiek verzamelt zich van vandaag tot en met zondag in Napels voor de jaarlijkse top van de zeven belangrijkste indus trielanden. De jaarlijkse G-7-bijeenkomsten zijn een Duits-Frans initiatief uit 1975 om via informele onder onsjes op economisch gebied de violen gelijk te stemmen. De ver gadering is echter uitgegroeid tot een enorm circus. De wil van de G-7 (behalve Frankrijk en Duitsland zijn Italië, Engeland, Canada, de VS en Japan lid) is wet, kan wel worden gezegd. De Russische president Jeltsin wil er niet voor niets een G-8 van maken. Voorlopig mag hij in Napels aanschuiven als de poli tiek aan de orde komt. Alle ogen zijn vanwege de dol larperikelen nu gericht op de Amerikaanse president Clinton en de kersverse Japanse premier Murayama. Het slepende han delsoverleg tussen Tokyo en Washington is de dollar fataal geworden. De koers van de munt zakte vorige week tot een naoor logs dieptepunt van 97,68 yen. De socialist Murayama maakt in Napels zijn internationale de buut. Hij is de derde Japanse premier in drie maanden tijd. Dat tekent de politieke chaos in het land van de Rijzende Zon, waardoor er weinig schot zit in in de besprekingen over het te rugdringen van het overschot op de handel met de Verenigde Sta ten. De Japanners voeren 130 miljard dollar meer uit naar de VS dan zij uit dat land invoeren. Links en rechts is gesuggereerd dat de Amerikanen doelbewust weinig doen aan het steunen van de dollar. De lage koers maakt Amerikaanse produkten goedko per. Andersom zorgt een dure yen ervoor dat de Japanse goe deren uit de markt worden ge prijsd. De Japanse industrie be gint hem niet voor niets te knij pen. Clinton heeft echter meer dan eens ontkend dat Washing ton de dollar gebruikt om het handelsoverschot omlaag te krij gen. Of de G-7-leiders gezamenlijk stappen nemen om de dollar te steunen, valt zeer te bezien. Gastheer Italië is daar niet op gebrand, evenmin als de Ameri kanen zelf en de Duitsers. Staatssecretaris Halier van Fi nanciën, als sherpa van Kohl nauw betrokken bij de voorbe reiding van de top, wijt de dol larcrisis aan de 'problematische verhouding' tussen Washington en Tokyo. Als het aan Bonn en Parijs ligt, komen de VS, Canada en Japan in Napels over de brug met geld voor de sluiting van de kerncen trale in Tsjernobyl. Vooral de Duitsers zien dit als een eerste stap naar vervanging van onvei lige kernreactoren in de voorma lige Sovjetunie. De EU heeft twee weken geleden al 1,07 miljard toegezegd. Het geld is mede bedoeld om drie andere kernreactoren te vol tooien, zodat er in de Oekraïne geen stroomtekort ontstaat als de rampcentrale dicht gaat. Pre sident Kravtsjoek dringt er ech ter op aan dat er een vierde centrale bijkomt om de 5000 tot 6000 mensen aan werk te helpen die nu in Tsjernobyl werken. Op de agenda prijken verder het werkloosheidsprobleem en de si tuatie in Rusland. Den Haag (anp) - Voor de verbetering van de arbeidsomstan digheden in de land- en tuinbouw is gistermiddag een convenant ondertekend. tenoverleg plaatsvinden tussen de bedrijfstak en de nieuwe In spectie en Informatiedienst van het ministerie van Sociale Za ken. De overheid is verantwoordelijk voor het vaststellen en handha ven van wettelijke normen voor de veiligheid van werknemers. Daarnaast probeert de overheid met convenanten de zelfwerk zaamheid van werknemers en werkgevers te stimuleren, vooral in bedrijfstakken waar werkne mers door de aard van het werk (gevaarlijke stoffen, bestrij dingsmiddelen, gevaar op de werkplek) relatief grote risico's lopen. Momenteel zijn dergelijke over eenkomsten gesloten met de bouw, de baggerindustrie en de agrarische sector. Van onze verslaggever Terneuzen - Dow in Terneuzen wordt voor de Europese vestigingen van het chemieconcern de spil van 3 belang rijke administratieve - en boekhoudkundige afdelingen. De concentratie van deze afdelingen (onkosten-, crediteuren- en kostenadministratie) past in de 'herstructurering' die Dow vorig jaar al inzette om de malaise in de chemische industrie het hoofd te bieden, aldus woordvoerder W. van Loon. Voor deze omvangrijke operatie zijn in Europa vier kernvesti gingen aangewezen, waarvan Terneuzen er één is. Vorig jaar werd daarbij al duidelijk dat de Terneuzense vestiging in dit verband meer activiteiten toebedeeld zou krijgen. De reorganisatie kost Dow Benelux niettemin enkele honderden banen. De eerste 'golf' vloeide vorig jaar al af, de tweede fase werd eerder dit jaar al aangekondigd. Van Loon zegt echter dat 'herstructurering' voor de Terneuzense afdeling accounting controlers (administratie boekhouding) nauwelijks gevolgen zal hebben. Vorig jaar werd er vanuit gegaan dat de toenmalige 65 arbeidsplaatsen op deze afdeling eind 1995 tot 56 gereduceerd zou moeten zijn. Volgens Van Loon betreft het merendeel daarvan vervroegde pensionering. Woerden (anp) - Het transportbedrijf Van Gend Loos heeft gisteren in de cao-onderhandelingen met de vakbonden een resultaat bereikt. De Vervoersbond CNV en de VHP (hoger personeel) sturen dat advies met een positief ad vies naar de leden. De Vervoers bond FNV legt het echter neu traal voor aan zijn leden en als die het bod afwijzen zal het volgende week tot stakingen ko men. Belangrijkste punt in de onder handelingen waren de door Van Gend Loos voorgestelde maat regelen om het hoge ziektever zuim bij de onderneming (11 procent) terug te dringen. Zo zouden werknemers bij een tweede ziekmelding één dag loon mislopen en twee dagen vanaf de vijfde melding binnen een jaar. Het transportbedrijf zwakte die voorstellen gisteren af. Als per 1 april volgend jaar het ziektever zuim met één procent blijkt te zijn gedaald, komen er geen wachtdagen en krijgen de werk nemers een bonus van 100 gul den. Als dat niet het geval is komt er één zogeheten wachtdag bij de tweede ziekmelding. Het onderhandelingsresultaat voorziet verder in een eenjarige cao met een loonsverhoging van een half procent per 1 juli van dit jaar, eenzelfde verhoging per 1 januari 1995 en een eindejaars uitkering van 200 gulden. De bedrijfs-cao van Van Gend Loos geldt voor 3500 werkne mers. Wenen (krf) - De hoge werkloosheid in Oost-Europa blijft voorlopig bestaan, ondanks de economische groei die een aantal landen dit en volgend jaar door maken. Die opleving komt vooral op naam van voormalige staatsfabrieken en -ondernemin gen die hun produktiviteit hebben vergroot. Nieuwe banen worden daardoor nauwelijks geschapen. Dat heeft het gezaghebbende instituut voor vergelijkend economisch onderzoek in We nen gisteren voorspeld. Ook op een snelle verbetering van de levens standaard hoeven de meeste Oosteuropeanen niet te rekenen. Slovenen en Tsjechen, die de meeste vooruitgang hebben geboekt, zullen in het jaar 2000 hooguit de helft van het gemiddeld inkomen van de lidstaten van de Europese Unie genieten. Slovenië, Hongarije, Tsjechië, Slowakije en Polen kunnen dit jaar rekenen op een geza menlijke groei van het bruto binnenlands produkt, bbp (de totale waarde van alle geproduceerde goederen en diensten) van 4 procent vergeleken met een toeneming van 1 procent vorig jaar. Bulgarije en Roemenië zullen daarentegen nog een achteruitgang van 2 procent te verwerken krijgen. In schril contrast hiermee staan de zeer sombere vooruitzichten voor Rusland en Oekraïne. Rusland moet rekenen op een vermindering van het bbp met 10 procent dit jaar en 5 procent volgend jaar bij een inflatie die zowel in 1994 als in 1995 onge veer op 300 procent zal uitkomen. Voor Oekraïne is het perspectief zo mogelijk nog zwarter. Dit land wordt dit jaar gecon fronteerd met een val van het bbp met 20 procent. Volgend jaar zal dat beperkt blijven tot 5 procent. De inflatie waarmee de Oek- raïners in 1994 worstelen, zal 700 procent bedragen en in 1995 maar traag verminderen tot 500 procent. Olira behaalt lagere nettowinst Scheveningen - De verzekerings- en bankgroep Ohra heeft haar nettoresultaat over 1993 met een dikke negen miljoen zien dalen tot 28,8 miljoen. In het jaar ervoor noteerde de onderneming nog een nettowinst van 38,2 miljoen.Wel dient daarbij worden aangetekend dat in het resultaat van 1992 een buitengewone bate is ondergebracht van 10,4 miljoen, meldt het bedrijf. Als die bate buiten beschouwing wordt gelaten is het resultaat in 1993 met 4 procent gestegen. Voor het lopende boekjaar verwacht het concern een stijging van omzet en resultaat met ongeveer 10 procent. De omzet steeg in 1993 met 18 procent yan 1,05 miljard naar 1,24 miljard. Sterke winststijging Ballast Nedam Amstelveen- Het aannemersconcern Ballast Nedam, 9 mei op de beurs geïntroduceerd, is in de eerste zes maanden van dit jaar met 55 procent gestegen van 29 naar 45 miljoen. De winst per aandeel groeide van 2,90 naar 4,50. De netto-omzet is met 11 procent toegenomen tot 1340 miljoen, heeft de Raad van Bestuur gisteren bekendgemaakt. De sterke stijging van de resultaten heeft het bestuur zien aankomen. De gang van zaken in de rest van het jaar belooft gunstig te blijven. Voor geheel 1994 wordt daarom een winst verwacht die ten minste gelijk is aan die van 1993 90 miljoen). Telewerken voordelig voor bedrijven Houten - Telewerken leidt tot een besparing van 6000 tot 8000 gulden per werknemer per jaar. Dat blijkt uit een onderzoek van Hogeschool Diedenoort en de Vakcentrale voor Middelbaar en Hoger personeel (MHP) bij veertien Nederlandse bedrijven waar 2700 werknemers telewerken. De opbrengsten van telewerken bestaan uit besparingen op reiskosten, minder werkplekken, daling van het ziekteverzuim, stijging van de produktiviteit en een betere telefonische bereikbaarheid. Verder blijkt dat bij ruim een derde van de organisaties die telewerken hebben ingevoerd, de bezetting van de werkplekken als gevolg van die invoering met gemiddeld 20 procent is gedaald. Door eveneens een derde van de organisaties werd de eigen werkplek op kantoor vervangen door zogenaamde wisselwerkplekken. Max Havelaar: meer koffieboeren Utrecht - Het aantal boerencoöperaties dat is opgenomen in het handelsregister van de Stichting Max Havelaar is vorig jaar met 160 gestegen tot 230. Deze toename betekent dat ongeveer 19.000 kleine boeren uit ontwikkelingslanden betere mogelijk heden hebben hun koffiebonen tegen een gegarandeerde miniu- mumprijs te verkopen aan Europese branders. Dit staat in het jaarverslag van Max Havelaar, een organisatie die sinds 1988 de belangen van koffieboeren behartigt. Branders (koffie-impor- teurs) mogen alleen het Max Havelaar Keurmerk op hun koffiepakken aanbrengen als zij hun bonen rechtstreeks inkopen bij de boerenorganisaties van de stichting. De boeren krijgen ook een toeslag op de marktprijs. Sinds vorig jaar werkt Max Havelaar ook samen met zes cacao-coöperaties. Directeur Rüttehen Groep treedt terug Breda - De voorzitter van de hoofddirectie van de Rüttehen Groep in Breda, F. van Bossum, legt zijn huidige functie neer en wordt adviseur van de directie. De Rüttehen Groep is de grootste dealer van Mercedes Benz-bedrijfswagens in Neder land. Van Bossum wordt in zijn functie opgevolgd door S. Rüttehen. Met ingang van 1 juli jl. is ook C. Boeijen toegetreden tot de Rüttchen-directie. Boeijen was de afgelopen vijf jaar directeur van LFM Autolease, een 100 procent-dochter van Rüttehen. Empire State Building verkocht Het Empire State Building, beeldbepalend gebouw in New York is voor ongeveer 42 miljoen dollar verkocht aan een groep Europese en Russische investeerders. Namen zijn niet bekendgemaakt, meldde de Wall Street Journal gisteren. De verkoop vond trouwens al in oktober plaats. Het is niet bekend welke plannen de nieuwe eigenaren met het gebouw hebben. foto ap Omzet bloemenveilingen gestegen Leiden - De Nederlandse bloemenveilingen hebben over het eerste halfjaar in totaal meer dan drie miljard gulden omgezet. Dat is 6,9 procent meer dan in de eerste zes maanden van vorig jaar. De stijging komt doordat de veilingen meer bloemen kregen aangevoerd, heeft de Vereniging van Bloemenveilingen in Nederland gisteren bekendgemaakt. De omzet van snijbloe men was ongeveer 2,1 miljard gulden, een toename van 7,3 procent. De groei zat vooral in de aanvoer van rozen, Gerbera's en Cymbidium. De totale aanvoer van snijbloemen bedroeg 5,5 miljard stuks (plus 5,3 procent). De omzet van importbloemen steeg met 20 procent, die van Nederlandse snijbloemen met 4,5 procent. Vlisco Helmond wil korter werken Helmond - Vlisco in Helmond heeft werktijdverkorting met 50 procent aangevraagd voor een periode van zes weken. Met deze derde achtereenvolgende periode van arbeidstijdverkorting werkt de textielproducent sinds begin april op halve kracht. Directeur W. Boelhouwer van Gamma Holding, waartoe Vlisco behoort, wijst afzetproblemen op de belangrijke Afrikaanse markt aan als oorzaak voor huidige malaise. Hij benadrukt dat er op-dit moment geen plannen bestaan het personeel van Vlisco verder in te krimpen. Na een reorganisatie vorig jaar werken er nu nog ruim 850 mensen bij het Helmondse onderdeel van Gamma Holding.

de Stem | 1994 | | pagina 5