Oplossing voor slib Kanaalarm iilARKT .AND Vlaar hier groeit echt nergens sla' van Dixhoorn J van Dixhoorn Dorpsvereniging Groede houdt kindervakantieweek met jaarmarkt KORT ZEEUWS ALL Verontreinigde slib wordt gestort op stortplaats in de Dekkerspolder Restanten KATOENEN BROEKEN x 52 0.7L ^95 21,95 0.7L 36,45 o.7L 28,95 Inders. ZEELAND C3 Roosendaler gewond bij ongeval op Al6 Caraïbische kunst op braderie in Aardenburg Restanten OVERHEMDEN KORTE MOUW 2 stuks 99.- 1 99.- EXAMENS WEEKENDDIENSTEN als wij Nederlanders, ontvangen. En als de eenvoudig niet meer het balkon, in de tuin, wanen ons al dobbe- zee en nippen tevre- een witbiertje of glas all Gall zijn nu de jft niet alleen bij voor- 0.75 L vm 14,95 0.7LO3i95 19,95 ijgt u bij Wieckse Witte Gordon's Gin een sha- gratis sun-glasses. U ziet n het zonnetje zetten. in staat zijn geweest, naar [schikking beroep kunnen in- bestuursrechtspraak van de i wethouders van Terneuzen Ptig het bepaalde in artikel 3.44, t wet bestuursrecht, ter open hen op 5 juli 1994 aan De veg 2 te Terneuzen een tijde- Ivolge de Wet milieubeheer, |ter bescherming van het mi- het oprichten en in werking jiele puinbreekinstallatie voor Sn en hergebruiken van sloop- It perceel plaatselijk bekend ■ongenummerd te terneuzen fmeente Terneuzen, sectie M, et gewijzigd ten opzichte van |mdere terzake zijnde stukken inzage in het gebouw van de kling en -beheer (sectie Milieu), Jerneuzen en wel tot en met (elke werkdag van 09.00 tot pO tot 16.30 uur en voorts elke tot 22.00 uur, [lukken wensen in te zien op 19.00 tot 22.00 uur worden Ivooraf mededeling te doen br op gevestigd, dat terzake van Schikking tot en met 19 augustus bat bi) de Afdeling bestuursrecht- Ivan State voor: feenkomstig artikel 3.24 en 3.25 Ie wet bestuursrecht bede'nkin- pdiend tegen het ontwerp van gebruik hebben gemaakt van de les uit te brengen over het ont sluit: pende, die aantoont dat hij re in staat is geweest overeenkom- l ermelde artikelen bedenkingen oepschrift dient gericht en ge- In aan de Afdeling bestuurs- 1 Raad van State, Postbus 20019, nage. bg op gewezen dat: an kracht wordt na afloop van de tenzij tijdig beroep is ingesteld eevolge artikel 8.81 van de Alge- lirsrecbt een verzoek wordt gedaan lan een voorlopige voorziening: een voorlopige voorziening ge- ben aan de voorzitter van de Af- (echtspraak van de Raad van State; peschikking niet van kracht wordt brdat op het verzoek als bedoeld londer 2 is beslist. Terneuzen, 8 juli 1994. Burgemeester dh wethouders van "neuzen, ns, burgemeester, irauwer drs. R C.E. Barbé, DE STEM VRIJDAG 8 JULI 1994 Van onze correspondent Groede - De dorpsverenging Groede houdt van maandag 25 juli tot en met vrijdag 29 juli weer de bekende kinder vakantieweek. Op de laatste dag is traditioneel weer de jaarmarkt gepland. Maandag 25 juli staat in het teken van het spoken-lawaai en ballonnenoptocht. De activiteit speelt zich op de Markt en het voetbalveld af. De kinderen wor den om 10.30 uur als spoken verkleed op de Markt verwacht. Vandaar uit moet Groede de stuipen op het lijf gejaagd wor den met veel lawaai. Op het voetbalveld worden later ballon nen opgelaten, 's Middags staan de spelletjes vanaf 13.30 uur op het sportveld opgesteld. De kos ten bedragen slechts twee gulden per activiteit om mee te doen. Dinsdag 26 juli is het thema holbewoners. Tussen 11.00 en 15.30 uur wordt de tijd terugge draaid naar de prehistorie. Dat wordt gedaan met hutten bou wen, wapens en kleding maken. Kosten: 3,50 gulden. Op woens dag 27 juli is het weer stok- broodbakken op het strand bij de Groese Duintjes. Het brood moet tussen 11.30 en 14.30 uur een bruin kleurtje krijgen. Het brood kost hier 2,50 gulden. Op donderdag 28 juli wordt een beroep gedaan op de handigheid van de jeugd. Vanaf 14.00 uur wordt op het schoolplein aan ringsteken op de fiets gedaan. De kosten bedragen slechts twee gulden, 's Avonds is het disco en barbecue vanaf 18.00 uur bij de tent op het parkeerterrein. Dit evenement kost drie gulden. Vrijdag 29 juli is er voor de kinderen op de Markt voor de kerk weer ruimte voor de rom melmarkt vanaf 10.00 uur. Het middagprogramma bestaat uit een kindershow van Piet Brak man in de tent op het parkeer terrein. De show begint om 15.30 uur en kost drie gulden. Op enkele adressen in Groede zijn weekkaarten te verkrijgen. Van onze verslaggever Terneuzen - Het verontrei nigde slib uit een deel van de Oostelijke Kanaalarm in Terneuzen wordt gestort op de stortplaats in de Dekkerspolder. Hiermee is een oplossing gevonden voor het probleem waar de gemeente Terneuzen voor stond. De gemeente wist immers niet waar het verontreinigde slib naar toe gebracht moest worden. „Bij deze verontreiniging wor den dezelfde criteria gehanteerd als het kanaalslib. Dus kan het naar de Dekkerspolder worden gebracht," zei wethouder J. van Rooijen gisteravond tijdens de gecombineerde vergadering van de raadscommissies Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Verkeerszaken en Financiën en Milieu. De sanering is nodig in verband met de demping van dat deel van het kanaal. Van Rooijen deelde ook mee dat de saneringsopera tie de gemeente aanzienlijk min der geld kost dan oorspronkelijk was geraamd. De sanering valt immers onder de Interimwet Bo demsanering en dat houdt in dat de provincie en het Rijk meebe talen. „De operatie staat niet op de prioriteitenlijst van de pro vincie maar we hebben begrepen dat de pot onvoorzien hiervoor wordt gebruikt." Hoe groot de financiële meeval ler voor de gemeente is kon de wethouder nog niet vertellen. Tijdens de raadsvergadering in september wordt de financiering nader uit de doeken gedaan. De sanering van een deel van de Oostelijke Kanaalarm is nodig in verband met de reconstructie van de Axelsedam. Deze recon structie betekent in grote lijnen de aansluiting van de Schutters- hofweg op de Schependijk, de aanleg van een parkeerterrein op het te dempen deel van het ka naal en de komst van nieuwe winkels en bedrijven. Een meer derheid van de commissie advi seerde positief over het vooront werp-bestemmingsplan Axelse dam en omgeving. De discussie was vooral een her haling van zetten. De meeste vragen waren immers al ruim schoots aan de orde geweest tij dens een hoorzitting in decem ber. Van Rooijen nam dat de commissieleden niet zo kwalijk omdat onlangs immers de nieu we raad is geïnstalleerd. Schipper P. Jansen maakte nog eens van de gelegenheid gebruik om namens schippersvereniging Schuttevaer zijn kritiek op het plan te laten blijken. Volgens de schippers gaat door de demping van het kanaal een groot aantal ligplaatsen verloren. Als het plan wordt uitgevoerd dient Schuttevaer bezwaarschriften in om een uitspraak te krijgen van de Raad van State. De vereni ging wil weten in hoeverre Ter neuzen verplicht is, eventueel via het Havenschap en Rijkswa terstaat, nu en in de toekomst voor kwalitatief goede ligplaat sen te zorgen. Van Rooijen blijft er overigens van overtuigd dat door een her schikking er voldoende ligplaat sen overblijven en vraagt zich af of het de taak van de gemeente is een ligplaatsenbeleid te voe ren. Volgens de wethouder is dat meer een taak van het Ha venschap en Rijkswaterstaat. Van onze verslaggeefster Breda - Roosendaler L.V. is gis teravond rond 19.45 uur gewond geraakt bij een ongeval op de Al 6 ter hoogte van de parkeer plaats Mastbos bij Breda. De Roosendaler kwam uit de richting van Antwerpen en reed richting Prinsenbeek toen hij ter hoogte van de parkeerplaats een vrachtwagen wilde inhalen. Ter wijl hij dat deed, naderde er met hoge snelheid een andere wagen, die op de linkerweghelft tegen de achterzijde van de wagen van de Roosendaler aanreed. Deze kwam tegen de vangrail terecht, sloeg driemaal over de kop en stond uiteindelijk op de andere rijbaan, richting Antwer pen, weer op zijn vier wielen. FOTO WIM KOOYMAN Het houten beeld van dominee/pastoor StUerbout bij de kerk van Waterlandkerkje. IJzendijke - De groene krop pen bleken geen sla, maar suikerbieten. De gelige, wap perende sprieten zijn geen tarwe, maar gerst. En het graszaad had ik voor platge drukt riet aangezien. Een IJ- zendijker wist het me alle maal te vertellen. Ik ben nog niet zo lang wakker. De meeste spullen heb ik al in mijn fietstas geladen en ik sta op het punt om St. Kruis te verla ten, als hij naar me toestapt. Of ik zin heb in een rondleiding. In de Stem heeft hij gelezen over de sla, die ik in de velden meende te ontdekken. „Maar hier groeit echt nergens sla," verzekert hij me. Hij blijkt een goede leermeester. Bij ieder veld blijven we even staan en noemt hij de naam van het gewas. „Wat is dat," vraagt hij me. Hij wijst op een laag plantje. Ik heb geen flauw idee. Aarbeien, gok ik. Mis. Het zijn bruine bonen. Een kwartiertje later ken ik alle gewassen die hier in de omgeving verbouwd worden. Suikerbieten, gerst, tar we, vlas, maïs, papaver, aardap pelen, erwten, zilveruitjes en graszaad. Nog een paar testen en hij is tevreden over mijn vorde ringen. Ik ben geslaagd. Overstromingen We rijden nog wat over de pol derwegen. Hij vertelt enthou siast. Over de kreken, over de overstromingen die het land tergden en over de gewassen. Hij geniet van de omgeving als ie mand die hier voor het eerst komt. „Als je dit ziet, word je toch honderd," roept hij uit. Ge boren en getogen in IJzendijk, en nog steeds zo intens van je eigen gebied kunnen genieten, denk ik een beetje ontroerd, als hij weg rijdt. Als ik richting IJzendijke fiets, herhaal ik voor mezelf de namen van de gewassen. Ik zie het vlas, met paarse bloemetjes op de top pen. Wat mooi, denk ik, dat alles wat mensen gebruiken van het land afkomt. De kleren die ik draag, worden gemaakt van dat vlas daar. Zelfs auto's en vlieg tuigen komen uiteindelijk uit de 'Zeeuws-Vlaanderen, een landje apart'. Met deze reclameleus probeert het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen deze streek aan de toerist in binnen- en buitenland te verkopen. Ester Segers, studente aan de Academie voor Journalistiek en Voorlichting in Tilburg, is deze week op zoek naar die 'apartheden'. Op trektocht per fiets door Zeeuws-Vlaanderen doet zij dagelijks verslag van haar ervaringen. natuur. De mens heeft deze uit gestrekte velden vol gewassen hard nodig. Op weg naar IJzendijke kom ik langs Waterlandkerkje. Even een kijkje nemen. Ik rijd het dorp in en kom langs een kleine kerk. Ervoor een beeld van een domi nee met een bijbel in zijn hand. Hij mist een oor. De dominee kijkt me vermanend aan, alsof hij wil zeggen; kom binnen en zeg een gebed. Ik voel me haast schuldig als ik, wanneer ik de kerk verlaat, geen gebed heb gedaan. Gemak Het is opvallend stil in het dorp. Het lijkt of iedereen slaapt. Toch voel ik me op m'n gemak. Ik weet niet waarom, maar ik voel dat dit dorp een bijzondere ge schiedenis heeft. Een groene wa terpomp, de kinderkopjes en een laag, witgeschilderd restaurantje met rode kozijnen verwijzen subtiel naar een ongewoon verle den. Op de hoek van het dorpsplein ligt het dorpshuis. Nieuwsgierig open ik de deur. En dan snap ik waarom het dorp zo verlaten is. Iedereen zit in het dorpshuis te kaarten. Als ik binnenkom ver stommen de gesprekken. Alle hoofden draaien zich in mijn richting en het kaartspel valt stil. Ongemakkelijk loop ik langs de tafeltjes. Ik voel hoe de ogen me volgen. Als ik bijna achterin de zaal ben, komt het kaartspel langzaam weer op gang. Hoe Waterlandkerkje aan haar naam komt, vraag ik aan een oudere vrouw. „Dan moet je bij de ge meentesecretaris zijn," zegt ze en ze wijst naar een oude man die naar het biljarten zit te kij ken. De man blijkt tot 20 jaar geleden secretaris te zijn ge weest. België In een achterafkamertje begint hij te vertellen over het ontstaan van het dorp. Hij kijkt naar buiten en wijst richting België. „Een eind verderop waar nu Goedleven ligt, stond vroeger de oorspronkelijke hervormde kerk. De protestanten werden er in de 80-jarige oorlog tijdens een kerkdienst door Spaanse solda ten verjaagd." Na iedere zin denkt hij even na over de exacte jaartallen en fronst hij zijn voor hoofd. „De dominee werd mis handeld en stierf aan zijn ver wondingen. Zijn linkeroor werd afgesneden. Het is de dominee die nu voor de kerk staat." Met schorre stem vervolgt hij: „Midden in de polders bouwden de protestanten een nieuwe kerk, op veilige afstand van de Span jaarden. De Staten Generaal hadden het gebied eerder onder water gezet om het noorden te beschermen tegen de overheer sers. Rondom 'het kerkje', zoals het in de volksmond genoemd werd, ontstond een gehucht. Tij dens de Franse overheersing in de achttiende eeuw kreeg het dorpje de officiële naam 'Water land', naar het water dat de Spanjaarden buiten de deur moest houden. Een dorp in de buurt heette echter ook al Wa terland. Om naamsverwarring te voorkomen werd het ene dorp tot Waterlandkerkje omgedoopt. Het andere dorp heette Water land-Oudeman." De man is duidelijk trots op zijn dorp en vindt het jammer dat het bijna 25 jaar geleden bij de ge meente Oostburg werd onderge bracht. „Inwoners van veel an dere gemeenten gaan lekker eten en drinken op de laatste dag van hun onafhankelijkheid. Maar wij hebben een gedenkzuil ge plaatst," vergeet hij niet te ver melden. Geschiedenis Een uur en heel wat kennis van de vaderlandse geschiedenis rij ker fiets ik naar Turkeije. Vijf minuten later kom ik de enige straat die het dorp telt, binnen. Ik rijd de straat uit, sla de bocht om en sta vanzelf weer op het punt waar ik binnenkwam. Aan het einde van de straat staat een waarschuwingsbord. Let op, de ze straat is slechts 150 meter lang, dan sta je weer op de grote weg, wil het zeggen. Ik probeer het nog een keer, want ik heb eigenlijk niets van het dorp gezien. Dit gehucht is nauwelijks echt. Het lijkt eerder op een dorpje uit Madurodam. De bloemen zijn net iets bonter en de daken veel roder dan in de dorpen die ik tot nu toe gezien heb. Wilde rozenstruiken hangen nonchalant over de tuinhekjes en de rode geraniums steken fel af tegen de witte gevels. Kleine, gele, witte en paarse bloemetjes bevolken de bermen en de huis jes liggen knus tegen elkaar aan. Alsof er aan ieder huis later nog een is aangebouwd. Zonder er rekening mee te houden of ze wel in een lijn liggen. Dorpjes als deze mogen nooit verdwijnen, bedenk ik, als ik verder naar IJzendijke fiets. Zul len ze er over honderd jaar nog zijn? Of zullen ook zij uiteinde lijk het veld moeten ruimen voor de industrie? Om het zekere voor het onzekere te nemen, neem ik op de weg naar IJzendijke alles nog eens extra goed in me op. Aardenburg - 'Correo Aereo', oftewel 'via luchtpost' een aankondi ging krijgen van een ex positie in Aardenburg, dat gebeurt niet elke dag. Toch rolde er deze week eentje bij De Stem bin nen, beplakt met postze gels ter waarde van 1,40 Jamaïcaanse dollar. De stijl van de aankondi ging past bij het evenement. Tijdens de Aardenburgse braderie op 16 en 17 juli is er namelijk een tentoonstel ling te zien, getiteld 'Exo tica in de open lucht'. Er worden werken tentoonge steld van twee Jamaïcaanse, een Haïtiaanse en een Zuid- afrikaanse kunstenaar. De tentoonstelling is opge zet door Wilma Richel eige naresse van Galerichel in de Weststraat. De galeriehoud ster woont zelf in Jamaica, waar haar echtgenoot werkt voor het Koninklijk Insiti- tuut voor de Tropen. Aldus wist zij de hand te leggen op werk van Caraïbische kun stenaars. Volgens waarne mend galeriehoudster Crada Piepers ligt het in de bedoe ling dat er in de toekomst meer werk uit de Caraïben naar Aardenburg komt. De tentoonstelling vmdt plaats in de open lucht. Daar moeten de fel gekleur de schilderijen en het tro pisch houtsnijwerk bij vol dag-, liefst schitterend zon licht het best tot hun recht komen. Van André Naval zijn olieverfschilderijen te zien, uit Zuid-Afrika komen batiks. 'Intuitive Woodcraft' is de bijdrage van Ervin Nichol en A. Praats stelt miniaturen, in de vorm van kleine, kleurige aquarellen tentoon. Naast het tropische werk, is er in de galerie zelf nog tot 20 juli werk te zien van Iris Belfroid uit Voorschoten. Van Wopje van der Kamp uit Terneuzen zijn van 21 juli tot 3 oktober aquarellen en pastels te zien. De galerie is in juli en augustus dage lijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur, met uitzondering van de woensdag. Vanaf september is Galerichel al leen open op zondagmidda gen. Noordstraat 15 4531 GA Terneuzen Noordstraat 15 4531 GATemeilzen Fietsvierdaagse Vlissingen - De Toerclub Walcheren houdt van maandag 18 tot en met vrijdag 22 juli de fietsvierdaagse. Er zijn afstanden uitgezet van 25 en 50 kilometer. Men kan inschrijven tussen 14.00 en 19.00 uur. De start en aankomst zijn in Hof van Walcheren in Koudekerke. Terneuzen - ROC Westerschelde. VWO: A. Bouma (Terneuzen), N. van Diggelen (Terneuzen), F. van Eenen- naam (Aardenburg), J. Graswinckel (Ossenisse), A. Hoek (Terneuzen), M. de Kraker (Terneuzen), A. Kaasja ger (Terneuzen), M. Bos-Ros (Koe wacht), S de Schoolmeester (IJzen dijke), M. Sperreboom (Terneuzen), E. van Waes (Terneuzen), A. Kaste- lein-Wieles (Terneuzen), J. de Zeeuw (Zaamslag). Havo: N. Pateer-van den Berghe (Kloosterzande), C. Mees-Brugge- man (Graauw), P. du Puy-Van den Bunder (Biervliet), B. Buijsse (Oost burg), M. Vives Batiste-Fecenda Ra- dondo (Axel), F. van Eenennaam (Aardenburg), P. Buijze-De Feijter (Terneuzen), D. Gelderland (Zaam slag), J. Groosman (Oostburg), P. de Groot (Sluiskil), M. Huijssen (Ter neuzen), J. Lavooy-Kolijn (Terneu zen), J. Messagie (Hulst), E. Meisner (Vogelwaarde), R. de Meyer (IJzen dijke), C. Curran-Minnaard (Axel), S. Molders (Graauw), E. van Opdorp (IJzendijke), H. Pateer (Klooster zande), K. Quest-Quarrington (Ter neuzen), A. Visman-Rip (Terneu zen), N. Schrijvers (Westdorpe), E. de Smet (Hulst), T. Zaman-Smit (Terneuzen), C. de Smit (IJzendijke), H. Steenhuis (Hoek), E. Thijs (Hulst), T. Vanhijfte (Sluiskil), N. van de Velde (Terneuzen), K. Ver- heys (Breskens), F. van Vliet (Hei kant), E. Bouwens-Vrolijk (Terneu zen), B. van Waterschoot (Sas van Gent), J. Weemaes (Kapellebrug), E. Wijnens (Terneuzen), C. Wildeboer (Hoek), M. Brand-Wisse (Breskens), J de Zeeuw (Zaamslag). Mavo: J. Goethals-Aarnoutse (Groede), M. van Acker (Hoek), L. Baart (Hengstdijk), A. de Beijn (Ter neuzen), E. Boelens (Sluiskil), B. van den Bogaert (Hulst), J. Cruson- Bonneveld (Cadzand), M. Mangnus- Van den Bossche (Clinge), A. van den Broeke (Oostburg), N. Cocquit (Breskens), J. Dane (Schoondijke), J. Nijhoff-Deuring (Westdorpe), E. Dobbelaar (Hulst), J. Vermeulen- Van Dooren (Koewacht), R. van Eet- velt (Hulst), F. Freijzer (Hulst), M. Burggraaf-Goethals (Zuiddorpe), W. van Damme-De Graaf (Terneuzen), A. Hermelink (Terneuzen), P. van Hee (Cadzand), M. Heil (Koewacht), I. van Eenennaam-Van Hermon (Terneuzen), C. van Haperen-Van Hoecke (Hulst), R. Dobbelaar-Van Huffel (Kloosterzande), C. de Koe- ijer (Terneuzen), A. Leenknegt- Lampo (Hulst), J. Mangnus (Clinge), W. de Meester (Terneuzen), M. Dar- phorn-Merkies (Waterlandkerkje), M. van Pamelen (Terneuzen), K. Pfimmann (Breskens), E. Riggio (Hulst), L. Rijnberg (Hulst), H. Rot- saert (Sint-Gillis-Waes), J van der Sanden (Groede), G. The-van der Sloot (Hoek), J. Tak (Terneuzen), M. Tieleman (Hoek), N. Tijssen (Hei kant), A. Lossie-Van Trappen (Ter hole), J. Nes-Treurniet (Philippine), M. der Weduwe-Vael (Hulst), A. van de Velde (Biervliet), S. van der Vel den (Terneuzen), M. Vercouteren (Terneuzen), A. Verduyn (Terneu zen), H. Vereecken (Kloosterzande), A. Verschoor (Breskens), J. Wee maes (Kapellebrug), M. Inkenhaag- Wezenbeek (Groede), C. Wieland (Terneuzen), L. de Wilde (Terneu zen), J. de Witte (IJzendijke). MEAO: A. Arens (Spui), B. Bakx (Terneuzen), M. Bas (Terneuzen), J. de Bet (Terneuzen), L. Bezemer (Terneuzen), M. Burm (Vogel waarde), J. Buysrogge (Klooster zande), M. Coppejans (Axel), W. van Damme (Terhole), J. van Drongelen (Ajcel), K. Dudok (Axel), S. El-Azab (Terneuzen), I. van Espen (Groede), A. Fonteijne (Sint-Kruis), C. de Graaf (Terneuzen), B. Grinsven (Kloosterzande), C. de Groene (Sas van Gent), D. Haak (Biervliet), H. Hamelink (Axel), A. van Hecke (Terneuzen), A. Langendoen-Van der Heiden (Axel), J. Hendrix (Ter neuzen), M. van Herman (Axel), M. van Hoecke (Koewacht), S. van Hof wegen (Terneuzen), D. Noet-De Jae ger (Westdorpe), H. Lammens-De Jaeger (Koewacht), J. Kerckhaert (Hengstdijk), J. Goderie-Van Kuik (Hulst), J. de Lijzer-Van Leenen (Terneuzen), A. de Haeger-Manhave (Terneuzen), M. Mechielsen-Mano- leacu (Axel), F. van Meulebrouck (Terneuzen), J. Oppeneer (Terneu zen), D Charountakis-Oudenbroek (Zaamslag), M. Oudesluijs (Terneu zen), C. Philipsen (Terneuzen), V. de Pooter (Spui), I. de Reus (Terneu zen), E. Riemens (Terneuzen), J Romkee (Hulst), E. Roos (West dorpe), W. van der Sar (Hulst), J. Scholten (Terneuzen), A. Simpelaar (Oostburg), E. Slager (Axel), I. van der Slikke (Schoondijke), W. van Stevendaal (Terneuzen), D.. Struys (Hulst), S. de Visser (Terneuzen), J. van Welle (Hulst), E. Webbers (Axel), A. der Weduwe (Kapelle brug), C. der Weduwe (Hulst), L.. Weemaes (Hulst), B. Willaert (Hulst), K. Bauwens-Willemsen (Terneuzen), C. Wisse (Terneuzen), B Zahn (Breskens). Goes - Scholengemeenschap voor beroepsonderwijs Ter Welle. Apo thekersassistent: Vickey Aper (Hulst), Margreet van Buren (Ter neuzen), Edwin Jonkvorst (Axel), Mieke Murre (Hoek). Breda - Nationale hoge school voor Tourisme en Verkeer. Public rela tions en voorlichting: Heide Boussen (Nieuw-Namen), Tilburg - Katholieke Universiteit Brabant (KUB). Doctoraal bedrijf seconomie: Patricia Staal (Lam- waarde). Eindhoven - Hogeschool Eindhoven. Examen inrichtingswerk: Karin de Clerck (Schoondijke). HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vnjd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H.D. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 01170-52121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstraat 36, Axel, tel. 01155-61777. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J.K. Slingerland, Noord straat 27, Biervliet, tel. 01152-1345. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Schulte, Oude Galgenstraat 6a, St.Jansteen. tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J.P.A. Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1366 of autotel. 06-52746001. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. de Graaf/J. Geldof, Korte- weg 23, Driewegen, tel. 01195-5275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter Posthumus, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 30318. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. dokter Buys, Van Dusseldorpstraat Goes, tel. 15462. Spreekuur zat, en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter M. van Kalmthout, Groenendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Heinkenszand - Dokter J. Fortrie/ C. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter Aar noutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 dokter B. den Ouden, Glacisweg 50, Hulst, tel. 12060. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-52525. Visites aan vragen 9-10 u. Spreekuur uitslui tend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter Ni j sten, Gladiolenlaan 22, Hoek, tel. 01150-1255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zona. om 12 uur (Julianalaan 2). Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Maenhout, van Kinsbergenlaan 2, Terneuzen, tel. 01150-13256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Hammer, Oos telijk Bolwerk 12c, Terneuzen, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - de praktijk van mw. H. Haak wordt waargenomen door de dienstdoende huisarts. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. West-Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01170-53139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen in spreken op antwoordapparaat). Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereik baar onder tel. nr. 01140-83500 (boodschap inspreken op ant woordapparaat) Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen - Thuiszorg, afdeling wijkverpleging en gezinszorg: tel. 01150-74500. U kunt naam en telefoonnummer in spreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan berei ken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts M. Schaub, Bastionstr 3, Axel, tel. 01155-61488. Zaterdagspreekuur 11-12 u. Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en vol gens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Die renarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdieren in Aardenburg, (Romanlaan 28), van 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brouwerijstr. 8) van 13.00-13.30 u., verder vlgs. tel. afspr. tel. 01177-2398 of 01172-2769. Axel, Terneuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop/M. Schaub, Bas tionstr. 3, Axel, tel 155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. v_. s. afspraak./Vanaf zat. 12.00 u. die renarts R. Versol, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01155-61488. Spreekuur Axel: za. 11-12 u. en vlgs. afspr. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-53800. bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Poli kliniek voor kleine huisdieren 'De Steen berghe', v. Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleme huisdieren en bijzondere die ren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch over leg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreek uur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzendijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Dieren artsen Van de Vijver. Week en dspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 01176-1388, bgg. 01174-8424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts J. Schautteet, Grote Maagden straat 24, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en 2ond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts G.J.A. Fassaert, Margrietstraat 8, Kloosterzande, tel. praktijk 01148-1305, tel. privé 01148-2137. Spreekuur zat 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts J.H. Stam, Fr. den Hollander laan 16, Goes. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goesche apotheek, Klokstr. 19. tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten openingstij den is de dienstdoende apotheker sassistente thuis bereikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12 30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plege) Hulst - Buitenpolikliniek De Hon- te, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000 AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184-14444. 1

de Stem | 1994 | | pagina 17