Vragen over vervuiling De Hoop 99.- enheid KAST NB van Dixhoorn Nader onderzoek naar bodemvervuiling in Hulst en Hontenisse 6 Optreden tegen nieuw spel niet eenvoudig' Gezinszeskamp gezellig maar weinig publiek PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN DAG klapper DUIVEN sport Terreinen Schuttershofweg in Terneuzen volgens Groen Links vervuild met arseen deklas deklas ideklas Restanten COLBERTS ORTING Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd DE STEM ZEELAND C2 iTYCENTER ilZENDE MAN ÏSTERZANDE I. 01148-1577 /eren gewenst. las Wilbert van Hurck winnaar gaaibolcompetitie Westdorpe ant. Zomerprogramma Feestcomité van Ossenisse K0ERSBAL SCHIETINGEN KAARTINGEN Duif Verschueren winnaar wedvlucht vanuit Limoges Rammeloo-Wiskerke wint vlucht Pont Sint Maxence t kje, jubileum, verloving, tie, examen, nz. 1.09 inci. BTW, licht. Foto of 35 x 40 mm rige tarieven op orden niet erd. eef uw tekst g af bij één van elijke opgaven ccepteerd indien zijn, ook indien evoegd is. recht voor teksten enen te weigeren, chten bereiken kst behoudt de voor om de naam bekend te maken. Eric Moviat en Ellis van Zuylen. 7 juli 1994 Oosterhout. peroen Tepas en Ingrid de Ruyter. 7 juli 1994. Etten-Leur. Albert Aarden en Astrid Vouters. Breda. 7 juli 1994 Johan Kremer en Wilma van Ginneken. Breda, 5 juli 1994. VRIJDAG 8 JULI 1994 Van onze verslaggever Hulst/Hontenisse - Een aantal ver vuilde locaties in de gemeente Hulst en Hontenisse geeft aanleiding tot een oriënterend bodemonderzoek. Het gaat om de Berriekreek ten oosten van Hulst, en watergangen langs de N60 bij Sint Jansteen, de Clingeweg bij Hulst, het bedrijfsterrein Walsoorden en het rioolgemaal Kloosterzande. Op al deze locaties zijn verhoogde waarden koper, zink, olie en arseen gevonden. De monsters zijn genomen door het Cen traal Laboratorium van de Zeeuwse Waterschappen. Nader onderzoek naar verontreiniging is ook nodig van de waterbodem van de binnenvest en de buitenvest in Hulst. De 'rotte' plekken kwamen tevoorschijn na een inventariserend onderzoek door de provincie op 52 verdachte locaties in de Zeeuwse binnenwateren. Het ver volgonderzoek moet aangeven hoe erg het met de vervuiling is gesteld. Alle locaties, bestaande of voormalige lozingspunten of rioleringsoverstorten, zijn eerder aangemeld door de gemeente en het waterschap Hulster Ambacht. Beide partijen blijven hoge kosten voor lopig nog bespraad. De vervolgonder zoeken worden betaald uit het bodems- aneringsbudgetvan de provincie. Voor de watergang bij de voormalige Stortplaats aan de Stellestraat tussen Hulst en Absdale is er volgens de pro vincie wel sprake van een lichte veront reiniging maar is er geen aanleiding daar verder te gaan spitten. „Bij werk zaamheden moet er wel rekening wor den gehouden met de bodemverontrei niging", adviseren GS het gemeentebe stuur van Hulst. Van onze verslaggever Terneuzen - Groen Links in Terneuzen vraagt zich af in hoeverre de terreinen van De Hoop aan de Schuttershof- weg zijn vervuild met onder meer arseen. Het gaat om het gebied waarop grootschalige detailhandel is ge pland. pr al uw bruiloften - partijen - vergaderingen, [ingerichte feestzalen van 10 personen. He schotels thuis v.a. |w feest- en dansmuziek, j verse Zeeuwse paling op s bereid. wngen in de I mee en en wat iers .nper itie wordt af angeprezen. Het bedrijf heeft de grond vrij willig gesaneerd en burgemees- tèr en wethouders willen een bouwvergunning afgeven voor de bouwmarkt Gamma. Maar volgens A. van Himme van Groen Links is totaal niet be kend in hoeverre de grond ver vuild is geweest. Hij weet ook niet of er nog andere vervuilin gen boven water komen. Een hoogst merkwaardige zaak, vindt hij. „Op de terreinen van De Hoop hebben onder meer een benzinepomp, een reparatie werkplaats en een smederij ge staan. Uit een rapport van de sectie milieu van de gemeente blijkt dat de grond vervuild was met arseen. Maar de gemeente heeft geen saneringsplan opge steld. Vervolgens zijn er nog ver schillende deelonderzoeken ge pleegd naar verschillende grond- vervuilingen. Die mag ik niet inzien. Waarschijnlijk wil De Hoop niet dat die informatie bekend wordt gemaakt. Nu weet niemand wat er aan de hand is en om welke hoeveelheden het gaat. De gemeente vertelt dat het slechts om kleine hoeveelhe den gaat en dat er dus geen saneringsplan opgesteld hoeft te worden. Dat is uiteraard logisch als je telkens maar kleine ge biedjes onderzoekt. Maar ja, de gemeente en De Hoop zijn er natuurlijk mee gebaat de vaart in het project te houden. Want een saneringsplan gaat gepaard met rijksgelden en dat zou dus een vertraging inhouden." De directie van De Hoop bleek gisteren niet voor een reactie bereikbaar. Een medewerkster van het bedrijf oordeelt dat er niets aan de hand is en weigert telefonisch door te verbinden. Volgens haar is er helemaal geen sprake van vervuiling. „Er ligt alleen puin. Dat voeren we af. Het valt allemaal wel mee." Wethouder K. van der Hoofd noemt de aantijging van Van Himme een storm in een glas water. „Er wordt niets wegge stopt en er wordt nergens ge heimzinnig over gedaan. Bepaal de rapporten liggen inderdaad niet ter inzage maar die gaan slechts om deelonderzoekjes. Die uitkomsten zouden een vertroe beld beeld kunnen opleveren. Het eindrapport is belangrijk. Dat rapport is openbaar. Hieruit blijkt dat het zuidelijke deel van het terrein schoon is. Er is slechts sprake geweest van een lichte vervuiling. De Hoop is nog steeds eigenaar van het terrein en besloot op vrijwillige basis'tot een volledige sanering over te gaan. Alle bedrijven zouden ei genlijk zo moeten werken. Het noordelijke deel van het terrein wordt nog bemonsterd om te bekijken of de grond is vervuild. Daar is nog niets over te zeggen. In ieder geval wordt niets ver doezeld. Van Himme vraagt ook de grond in het totale Axelse Dam-gebied te onderzoeken op mogelijke vervuiling. Dit in het kader van de reconstructie van de Dam. „Want daar heeft vroeger onder andere een chemische witwasse- rij gezeten en er stonden loska- des. Daarom moet de totale grond worden bekeken. De ge meente moet dat planmatig aan pakken." Volgens de wethouder heeft een grondonderzoek rondom de Axelse Dam momenteel nog geen zin. „Dat gebied heeft namelijk nog geen definitieve invulling gekregen. Met grond onder bij voorbeeld een parkeerterrein ga je anders om dan met grond onder bebouwing. Het is nog te vroeg daarover iets te zeggen." Van onze correspondent Westdorpe - De jaarlijkse kermis in Westdorpe is weer ten einde en dus is de winnaar bekend van de, inmiddels traditioneel geworden, gaaibolcompetitie om de Oude Raedt- huys-trofee. Dit keer was deze voor Wilbert van Hurck, lid van de immer aanwezige bolploeg Van Hurck. In de loop der jaren is deze club rond de familie van Hurck uitgegroeid tot een hechte bolploeg, en sinds vorig jaar zijn ze zelfs herken baar aan bedrukte T-shirts. De eerste gaaibolling werd zon dagmiddag gehouden door Kar- navalsstichting de Koeters. Hier aan namen 55 personen deel. Eerste werd Kurt Swagemakers niet 16 punten, tweede Ilse van Hurck met 14 punten en derde Leen van Boxtel met 13 punten. De tweede bolling, op maandag, werd eveneens georganiseerd door de Koeters, en hieraan na men 86 personen deel. Eerste werd hier Dominique de Cause- maeker met 14 punten. Tweede werd Armand de Vos met even eens 14 punten en derde Paul Van onze verslaggever Ossenisse - Het Feest- en Activi teiten Comité van Ossenisse heeft, voor de zomermaanden aan aantal uitstapjes op het pro gramma gezet. Een traditie is een fietstocht in de bouwvakvakantie. Dit jaar gaat de tocht op 25 juli naar v eere waar een fuchsia-kwekerij een klompenmakerij wordt aangedaan. Liefhebbers uit Os senisse moeten zich om 8.00 uur melden in de Dorpsstraat. Men sen van buiten het dorp kunnen aansluiting zoeken op het veer- plein. Het gezelschap pakt het bootje van 8.30 uur. Een week eerder, op 19 juli, gaat er een bus naar de Ardennen. De bus gaat om 7.00 uur uit Osse nisse weg en rijdt vervolgens langs de volgende opstapplaat sen:' de kerk in Groenendijk en het kruispunt bij de Citroënga- tage in Hulst. De trip kost veer- llg gulden. Deelnemers moeten zich voor 10 juli melden bij het comité. Noordstraat 15 4531 GA Terneuzen De gemeente Hulst heeft Casino Club Hulst een vergunning gegeven volgens de drank- en horecawet met de beperking dat er geen alcohol mag worden getapt. foto wim kooyman Van onze verslaggever Hulst - Optreden tegen het nieuwe spel is volgens officier mr. C. van Ginkel niet eenvoudig. Het verzamelen van de bewijslast is daarbij het groot ste probleem. „U kunt zich de strijd tegen de Golden Ten-casino's nog wel herinneren", aldus Van Ginkel. In 1992, toen er al meer dan een half jaar een uitspraak van de Hoge Raad lag dat het Golden Tenspel geen behendigheids spel is maar als een verboden kansspel moet worden gezien, deed justitie herhaal delijk invallen in casino's. Op een avond zelfs met zestig man politie op drie plaat sen in Hulst en Kapellebrug tegelijk, maar korte tijd ging een van de casino's dood leuk weer open. De verschillen tussen het oude Golden Ten en Euro Observatie Game zijn klein. In beide gevallen wordt een balletje in een 'ketel' gegooid. De bal rolt een tijdje en 'valt' dan op een nummer. De kunst voor gokkers is om te kunnen bepalen op welke nummer het balletje valt. De gokbazen beweren dat je daar feeling voor kunt krijgen als je maar lang genoeg het spel bestudeert. Het Openbaar Ministerie zegt dat het onvoorspelbaar is. Puur geluk, dus. Het Euro Observatie Game kent enkele verfijningen, zoals cijfers op volgorde en een van tevoren bepaalde manier van in zetten. De ketel heeft naast horizontale lijnen ook 'overdwarslijnen', zodat het be palen van de weg van het balletje makke lijk schijnt te zijn. De sterke gelijkenis betekent echter niet dat het Openbaar Ministerie op voorhand al de strijd heeft gewonnen. Het arrest van de Hoge Raad uit 1991 heeft nog geen duidelijkheid ge schapen in het verschil tussen behendig heids- en kansspel. Het heeft in totaal tien jaar geduurd voordat Golden Ten de gena- destoot kreeg. In kringen van justitie wordt rekening met opnieuw een lang gevecht. De gemeente Hulst heeft Casino Club Hulst een vergunning gegeven volgens de drank- en horecawet met de beperking dat er geen alcohol mag worden getapt. Kleine maaltijden zijn toegestaan. De gemeente heeft geen actie ondernomen om het be drijf tegen te houden, dat tussen 18.00 uur en 5.00 geopend is. „De wet op de kansspe len is een zaak voor justitie", aldus Kessen. van Vooren met 13 punten. De derde en laatste bolling werd gehouden op dinsdagochtend. Toen stond Sjoo Bende Tandsjen Bei borg voor de organisatie en verschenen er 81 deelnemers. De eerste plaats werd ingenomen door Benny de Guchteneire met 16 punten, de tweede plaats door Manfred Swagemakers met 14 punten en de derde plaats was voor Peter van de Abeele met 13 punten. Na afloop van de laatste gaai bolling kon de eindstand van het klassement opgemaakt worden, waarbij dus Wilbert van Hurck als winnaar tevoorschijn kwam met 36 punten. Uit handen van Piet en Marijke Beeldens mocht hij de beker in ontvangst nemen. Tweede werd Paul van Vooren met 33 punten. De derde plaats ging ook naar bolploeg van Hurck, namelijk Ilse van Hurck met 32 punten. (ADVERTENTIE) Een jongetje zoekt naar walnoten in het ballenbad in Cadzand-Bad. Van onze correspondent Cadzand-Bad - De gezinszes kamp op het parkeerterrein voor de winkelgalerij in Cad zand-Bad was gisteravond wat het deelnemeraantal be treft een geslaagd evenement. Helaas viel de publieke be langstelling wat tegen. Daar had de organisatie zich wat meer van voorgesteld. In totaal streden acht teams om de hoogste eer. Zowel toeristen als de eigen bevolking gingen de spelletjes aan. Die waren geor ganiseerd door de Zeeuwse Sportraad in opdracht van de groep Winkelgalerij Cadzand. Jong en oud leefden zich uit met het matspringen, touwtrekken, ballenbad en de waterrace. Ui teraard werd er ook een winnaar uitgeroepen. Het Duitse gezin Muller ging met de eer strijken, gevolgd door 't Durp I dat op twee punten achterstand mooi tweede werd. Het gezin Van Noord toonde zich een goeie der de. Volgende week staat het water spektakel op de rol. Er moeten foto wim kooyman de nodige opdrachten boven een bad en op een balk uitgevoerd worden, hoogtepwit js ge_ pland op 11 augustus. Dan wordt op de parking 13 ton zand uitgestrooid, daarop wordt dan een heus beachvolleybaltoernooi gehouden. En alles uiteraard in de familiesfeer, want daar draait het dit jaar om. Axel VISWEDSTRIJD - De wed strijdcommissie van de hen gelsportvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) hield voor haar leden een hengel- wedstrijd die meetelde voor het clubkampioenschap 1994 zoetwatervissen. Gevist werd op het water van de Kleine kreek en er waren 39 deelne mers. De uitslag was als volgt: 1. A. de Wolf met 4220 gram aan gevan gen vix, 2. R. de Smul, 4210 gram, 3. J. Aerensm 2130 gram, 4. E. de Man, 2100 gram, 5. J. van Cleem- put, 1560 gram. Heikant HEIDECROSSERS - Motor club De Heidecrossers houdt vandaag in de schuur van R. Piessens een feestavond. Deze avond begint om 18.30 uur met een koud buffet en vanaf 21.00 uur kan men dansen op begeleidende muziek van de Lee Lescoband. De avond staat in het teken van coun try- en westernmuziek. Kloosterzande - Het eindklasse ment van de in Het Rozenhof gespeelde wedstrijden is: Vrou wen: 1. A, Cornelissens-Van Goethem 1151 punten, 2. L. Kint 1068, 3. T. de Waal-Van Meelen 1042. Mannen: 1. H. de Gucht, 2. A. de Waal beiden 1124, 3. G. Cornelissens 1074 punten. Uitslag laatst gespeelde wedstrijd: 1. L. Neve/M. van Goethem, 2. H. de Gucht/J. Driesse, 3. A. Matthijs- sen/R. van de Velde. Clinge - Malpertuus, ANBO. Mat 1: 1. mevrouw Van Vlierberghe/E. Jonkers, 2. mevrouw Heije/J. Warrens. Mat 2. 1. mevrouw Fer- ket/W. Kempe, 2. mevrouw Pie- ters/J. Bouvré. Mat 3: 1. mevrouw Bouvré/J. Heije, 2. mevrouw Boonman/J- Roder. Ovezande - Spes Nostra met 28 personen. Eerste hoge vogel: Jac. Doene, tweede hoge vogel: H. Franse, eerste zijvogel: H. Boon man, tweede zijvogel: B. Rooze, derde zijvogel: J. Boelens, vierde zijvogel: R. Breemer, grootste aantal (4): W. Bek. Hulst - Zaal De Lieve met 40 personen. Bieden: 1. G. de Witte, 2. A. Picavet, 3. J. de Rijke. VRIJDAG HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 20.00 uur kaarting. CLINGE -Café De Landbouw, 20.00 uur prijskaarting. -Malpertuus, 13.30 uur bingo, ANBO. ST.-JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur kaar ting. ST.-KRUIS -Oud Gemeentehuis, 19.00 uur prijskamp biljarten. Terneuzen - In het inkorfcen- trum Hulst vlogen vanuit Li moges 161 oude duiven. De wedvlucht werd gewonnen door E. Verschueren uit Sint Jansteen. Zijn winnende duif liet een gemiddelde snelheid voor zich afdrukken van 1115,77 meter per minuut. 2. E. van Deursen, St.-Jansteen, 3. W. Geers, Hulst, 5. Frankie Thijs, St.-Jansteen, 5. H. Berkelmans, Hulst, 6 en 10 Ed. van Goethem, 7. Em. de Kind, 8. Comb. Danckaert- Van Riel, 9. Adrie Thijs, allen St.- Jansteen. Kring Midden-Zeeuws-Vlaanderen, 297 oude duiven, 1130,38mpm: 1. H. van de Veeke, Westdorpe, 2. J. en J. P. Nolet, Axel, 3. B. Herrman, Zuid- dorpe, 4 M. Klaassen, Axel, 5. Joh. en E. Buijze, Terneuzen, 6. D. Dob belaar, Boschkapelle, 7. R de Ca- luwé, Sas van Gent, 8. R. van de Berghe, Sas van Gent, 9. J. du Puy, Sluiskil, 10. Comb. Van Eijk-Den Exter, Terneuzen. Coneorsbond Zuid-Beveland, 599 oude duiven, 1110,77mpm: 1 en 6. R. de Koster, Kwadendamme,2. J. van 't Westeinde, Heinkenszand, 3. P. Steketee, Yerseke, 4 Comb. Bou- dens-Raas, Kwadendamme, 5. P. Pieters, Lewedorp, 7 en 10 P. de Vos, 's-Heerenhoel, 8 Mevrouw De Jonge, Heinkenszand, 9. C. Hermes, Lewedorp. Inkorfcentrum Kloosterzande) 77 oude duiven, 1119,53mpm: 1, 2, 3, 5 en 7. L. de Waal, Kloosterzande, 4 en 9 R. Mahu, Walsoorden, 6. A. Beaurain, Terhole, 8. Jo. Voet, 10. Combinatie Bisschop-De Waal, bei den Kloosterzande. Inkorfcentrum Koewacht, 42 oude duiven, 1116,69mpm: 1 en 7. R. van de Bilt, Koewacht, 2. Th. de Block, Heikant, 3 en 7. L. de Bruijn, Hei kant, 4, 5, 6 en 9. O. van Damme, Koewacht, 8. R. van Damme, Koe wacht. Inkorfcentrum Clinge, 46 oude dui ven, 1077,93mpm: 1, 2, 3, 4, 5, 6 en 8. L. van Vliemberghen, Zandberg, 7. J. van Goethem, Clinge, 9. Comb. De Smet-Van Kerkhoven, Clinge, 10. R. Bracke, Clinge. Eendracht Maakt Macht Terneuzen, 46 oude duiven, 1045,30mpm: 1 en 7. Gebrs. Scheele, 2, 8 en 10. D Deurwaarder, 3. P. Zegers, 4. H. Zegers, 5 en 6. P.de Vos, 9. L. Dingemans. De Voorwaarts Zaamslagveer, 46 oude duiven, 1125mpm: 1. M. Scheele en zoon, 2. H. de Feijter, 3. M Hamelink,4 en 8. D. Nice, 5, 6 en 7, J, Braet, 9. J, de Feijter, 10. F. Scheele. De Getrouwe Duif Cadzand, 56 oude duiven, 1089,87mpm: 1, 2 en 5. A. Duininck, 3. D. van Kerkhoven, 44. G. Schrier, 6 I. Goossen, 7. J. Kools, 8. M. de Lijser, 9 en 10. J. de Groote. Terneuzen - De kring Midden Zeeuws-Vlaanderen hield met een deelname van 846 jonge duiven een kringconcours vanuit Pont Sint Maxence. Winnaar werd een duif van de combinatie Rammeloo-Wis kerke uit Philippine met een snelheid van 1273,22 meter per minuut: 2. R. Herman, Axel, 3. O. Dehul- sters, Sluiskil, 4 en 5 Comb. Visser- Lensen, Axel, 6. Joh. Wesepoel, Axel, 7 en 10. P. Baecke, Westdorpe, 8 Comb. De Mui-De Groote, Sas van Gent, 9. J. du Puy, Sluiskil, 276 oude duiven, 1301,46mpm: 1 J. de Muien zoon, Philippine, 2 en 4. L. Kerckhaert, Hengstdijk, 3. René Kwikkelberghe, Westdorpe, 5. P. Koers, Sas van Gent, 6. Comb. Gi]- sel-Istas, Westdorpe, 7. P. de Poor ter, Axel, 8. Th. van Zeele, Sas van Gent, 9 J. en R. Dane, Sluiskil, 10. P. de Blaeij, Terneuzen. Concoursbond Zuid-Beveland, 1546 jonge duiven, 1253,16mpm: 1. L. de Putter, Goes, 2. P. van Schoonakker, Kapelle, 3, 8 en 9. Gebrs. Franse, Kwadendamme, 4. N. de Noijer, Goes, 5 D. Rijk, Heinkenszand, 6. P. Ridderhof, Yerseke, 7. D. Oudesluis, Wilhelminadorp, 10. J. Bras, We- meldinge, 521 oude duiven, 1291,1 lmpm: 1 en 6. Comb. Bou- dens-Raas, Kwadendamme, 2 en 3. J. Zegers, Kapelle, 4 en 10. P Pie ters, Lewedorp, 5. P. van de Waart, 's-Heerenhoek, 7 en 8. J. van 't Westeinde, Heinkenszand, 9. M. Hengsdijk, Kapelle. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 174 jonge duiven, 1257,83mpm. 1 en 4. Ph Rammelaere, 2, 3 en 10. O. van Quekelberghe, 5. G. Standaert, 6. L. de Clerck, 7. J. van Ommen, 8. J. lambregts, 9. G. Dezutter, 97 oude duiven, 1269,09mpm: 1 Eug Ram melaere, 2, 4 en 5. N. Dhondt, 3. J. van Ommen, 6 en 8. G. Dezutter, 7. L. de Clerck, 9. D. van de Broecke, 10. H. Cocquit. De Snelvliegers Oostburg, 337 jonge duiven, 1240,93mpm: 1, 2, 7 en 9. R. van Hee, 3. T. de Poorter en zoon, 4 en 8. J. Simpelaar, 5, 6 en 10. M. Buijsse, 63 oude duiven, 1281,54mpm: 1. M Zeegers-Ver- straete, 2. R. van Hee, 3. J. de Smet, 4. W Prenen, 5. T. de Poorter en zoon. Recht voor Allen Sluis, 200 jonge duiven, 1246,93mpm: 1, 2, 4, 6 en 7. Comb. Coppens-Baert, 3. G. Tanghe, 5 en 9. P. Pielaet, 8. F. Baas en zoon, 10. H. van Damme. De Getrouwe Duif Cadzand, 324 jonge duiven, 1264,61mpm: 1. A. Duininck, 2, 6 en 9. Patrick Vasseur, 3 en 5. J. van de Plasse, 4, C. Riemens, 7 en 10. W. Goossen, 8. J. Kools, 39 oude duiven, 1260,77mpm: 1, 3 en 4. J. Kools, 2. C. Riemens, 5. D. van Kerkhoven. Eerste de Beste Schoondijke, 198 jonge duiven, 1247,38mpm: 1. H. de Wever, 2 en 5. A. Steurrijs en zoon, 3, 6, 7 en 9. E. de Wever, 4. J. de Poorter, 8 en 10. C. Boogaard, 97 oude duiven, 1254,50mpm: 1 en 4. E. de Wever, 2. Temmerman en zoon, 3 en 5. J. de Poorter. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 261 jonge duiven, 1249,10mpm: 1. D. Dobbelaar, 2 en 6 Th. Dobbe laar, 3en4 A. Wauters, 5. Th. van Damme, 7. C. Dobbelaar, 8. A. Schuren enzoon, 9. Jac. van Doorn, 10. B. van Leemput, 49oude duiven, 1300,05mpm: 1 enn 2. L. Kerckhae rt, 3. A. Wauters, 4. Th. van Vlie- berghe, 5. P. Pieters. Concourscombinatie West-Zuid-Be veland, 378 jonge duiven, 1247,27mpm: 1 en 5. D. Rijk, Hein kenszand, 2. Sj. van Eykeren, 's- Heerenhoek, 3. L. Goedegebure, 's- Heer Arendskerke, 4 en 8 A. Hazen, Lewedorp, 6. J. van Maldegem, Heinkenszand, 7 en 10. Mevrouw De Jonge,'s-Heer Arendskerke, 9. A. Geluk, Heinkenszand, 233 oude dui ven, 1253,53mpnu 1 en 5. P Pieters, Lewedorp, 2. P. van de Waart, 's- Heerenhoek, 3 en 4 J. van 't Wes teinde, Heinkenszand, 6. C. Hermes, Lewedorp, 7. M. de Koster, 8. Sj. van Eykeren, 9 G. Verbart, allen 's-Heerenhoek, 10. D. Rijk, Hein kenszand. Verwachting Axel, 156 jonge dui ven, 1272,23mpm: 1, 3, 4, 5, 6, 7 en 10. R. Herman, 2. J. Weesepoel, 8. D. Dieleman, 9 J. en J. P. Nolet, 56 oude duiven, 1270,96mpm: 1, 3 en 4. P de Poorter, 2. Comb. De Mui- Kop, 5. J. en J. P. Nolet. De Vrede Sas van Gent, 419 jonge- duiven, 1260,90mpm: 1. B van de Berghe, 2. G. Snelders, 3, 4 en 10. Th. van Zeele, 5. R. van de Berghe, 6 en 9 R. de Caluwé, 7 en 8. P. Koers, 142 oude duiven, 1275,54mpm: 1, 3 en 4. P. Koers, 2 en 7. Th. van Zeele, 5 B. van de Berghe, 6. M. van Dam, 8. R. de Caluwé, 9 en 10. G. Snel ders. Volharding Westdorpe, 173 jonge duiven, 1270,30mpm: 1, 2, 5, 9 en 10. Comb Visser-Lensen, 3, 4, 7 en 8. P. Baecke, 6. J. de Waal, 72 oude duiven, 1289,06mpm. 1. René Kwik kelberghe, 2. Comb. Gijsel-Istas, 3. Comb. Visser-Lensen, 4. R. Soethae- rt, 5. Arn. van Paemel, 61 jaarling duiven, 1266,87mpm: 1 René Kwik kelberghe, 2 en 3. P. Baecke, 4. Comb Gijsel-Istas, 5. F. Audenaerd. De Eendracht Terneuzen, 330 jonge duiven, 1247,24mpm: 1 en 5. J. van de Berg, 2. J. Geelhoedt, 3. F. Mol- let, 4 en 10. F. Temmerman, 6. J. den Hamer, 7. J. Moes en zoon, 8. Comb. Koch-Riemens, 9. J. Dieleman, 57 oude duiven, 1271,56mpm: 1 en 2. M. van Waesberge, 3, 4 en 5. P. de Blaeij. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 196 jonge duiven, 1258,81mpm: 1, 3, 7 en 9. G. Vioen, 2. W. Volleman, 4 en 10. Gebrs. De Koster, 5. Gebrs. De Bakker, 6. J. Pardon, 8. J. van Laere. i

de Stem | 1994 | | pagina 15