'Band met Duitsland verbeteren' Duitsland zet politiek zomeroffensief in Onze Top 5 van deze week. o Kristalaanbiedingen. Scherp W- Post i tijdei de vak cfi Rei verzeki Italiaanse top-politici vandaag voor rechter CNV: Zorgen Ministerie van Et DE STEM BUITENLAND A< Ministers Kooijmans en Kinkel bepleiten intensiever contact Waakzaamheid erg groot bij bezoek Arafat aan Jericho Overwinning voor rebellen in Ruanda BUITENLAND KORT DE STEM CttPassato di Pomodoro, pak 500 gram Ö1 Knakworst, blik 10 stuks, 200 gram Ch Pistachio's, gezouten, bakje 150 gram Cll Hele kip, kilo Albi Probeerflacons, Wasverzachter; Allesreiniger, Multireiniger, flacon 250 ml 99 of afwascitroen, flacon 250 ml Extra kristalzegels bij: 891 Am 1.491 Am 1.99 om 5.991 79 Mega-suikersilo in Uit de diepvries: Aviko ovenfrites, zak 1000 gram Linera kaasspread, duopakje 2 kuipjes a 200 gram 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. ^2.29 3.99 DINSDAG 5 JULI 1994 Van onze redactie buitenland Den Haag/Brussel - Duitsland en Nederland gaan proberen de poli tieke en maatschappelijke betrek kingen verder aan te halen. Minister Kooijmans (Buitenlandse Zaken) en zijn Duitse collega Kinkel zijn gis teren tijdens een gesprek in Den Haag tot de conclusie gekomen dat dit nodig is. Beide bewindslieden ontkenden echter dat de Duits-Nederlandse betrekkingen zware schade hebben opgelopen door het verkapte Duitse veto tegen de kan didatuur van premier Lubbers voor het voorzitterschap van de Europese Com missie. Het verbeteren van de betrekkingen wordt gezocht in regelmatiger contact op ministerieel en ambtelijk niveau en een intensievere dialoog tussen maat schappelijke instellingen. Kinkel was enkele uren te gast in Den Haag in het kader van zijn rondreis langs de hoofdsteden van de lidstaten van de Europese Unie. Duitsland is het komend half jaar voorzitter van de EU. Naast de vertroebelde betrekkingen tussen Bonn en Den Haag was ook de impasse rond de opvolging van Euro pees commissievoorzitter Delors een be langrijk gesprekspunt. Beide bewindslieden zeiden dat gisteren niet is gesproken over namen van nieu we kandidaten voor het voorzitterschap van de Europese Commissie. Kinkel zou slechts hebben gepeild in hoeverre Ne derland vasthoudt aan de opvatting dat de opvolger van Delors uit een klein land moet komen en christen-demo craat moet zijn. Kooijmans hield zich over dit deel van het gesprek op de vlakte. Nederland heeft aangegeven dat het nodig kan zijn de criteria voor een nieuwe kandidaat bij te stellen, als er over de kandidatuur van de Belgische premier Dehaene geen overeenstemming kan worden bereikt. Dat laatste is aannemelijk, omdat er tegen Dehaene - de enig overgebleven kandidaat - een hard Brits veto ligt. „Als het in de huidige context niet lukt, moeten de ramen wat verder worden opengezet. Kohl moet eventueel met een nieuwe kandidaat komen," aldus Kooij mans. Kinkel reisde gisteren door naar Brus sel. Daar liet hij in een gesprek met zijn ambtgenoot Willy Claes doorschemeren dat de opvolger van Delors beter niet uit één van de grote lidstaten kan komen. Volgens Claes is tijdens het gesprek tussen de Duitse bewindsman, premier Dehaene en hemzelf 'niet over namen van kandidaten gepraat'. Ook niet over de Spaanse premier Gonzales, die door enkele Spaanse kranten als grote favo riet bestempeld wordt. Wel merkte de Belgische minister op dat Spanje niet tot de grote lidstaten gerekend moet worden. Londen liet gisteren nog eens weten vast te houden aan zijn veto tegen Dehaene als opvolger van Delors. „Wij blijven erbij dat de Twaalf een geschik ter persoon kunnen vinden. Wij moeten een voorzitter krijgen die geheel aan vaardbaar is voor de Twaalf," zei mi nister van buitenlandse zaken Douglas Hurd gisteren in de Franse krant Le Monde. Door onze correspondent Aart Heering Milaan - In Milaan begint vandaag een uniek proces. De voornaamste politieke leiders, die twee jaar geleden nog de dienst uitmaakten in Italië, moeten terechtstaan wegens overtreding van de wet op de financiering van politieke partijen. In Italië staat daarop een maximum straf van vier jaar, die bij herhaling ook hoger uit kan vallen. De aanleiding voor het proces wordt gevormd door de 200 mil joen gulden aan steekpenningen, die in 1990 en 1991 werden uit betaald door het chemieconcern Montedison. Raul Gardini, de toenmalige president-directeur van Montedison, had dit bedrag vrij gemaakt voor top-politici en hoge functionarissen van het staatschemiebedrijf ENI. In ruil daarvoor kreeg Gardini van de ENI (en dus van de Italiaanse overheid) circa een miljard te veel betaald bij de verkoop van zijn aandeel in de mislukte joint venture van ENI en Montedison, Enimont. De 'affaire-Enimont' heeft al eerder tot een proces geleid te gen markies Sergio Cusani, een naaste medewerker van Gardini, die zelf niet berecht kan worden omdat hij vorig jaar zelfmoord pleegde, nadat zijn malversaties en omkoperij aan het licht Waren gekomen. Cusani is in maart van dit jaar tot acht jaar cel veroor deeld. Tijdens zijn proces, dat vier maanden duurde en in Italië met enorme belangstelling is ge volgd, zijn ook de met smeergeld bedachte politici en ambtenaren gehoord als getuige. Officier van justitie Antonio Di Pietro maakte daarbij gebruik van een Italiaanse wetsregel, die Jericho (rts/afp/dpa) - PLO- leider Yasser Arafat bezoekt vandaag de autonome encla ve Jericho, waar omvangrijke veiligheidsmaatregelen zijn genomen. Alle wegen naar het stadje op de Westelijke Jordaanoever zijn volledig afgegrendeld door Is raëlische troepen om protestac ties van joodse kolonisten te voorkomen. Israëlische helikop ters zullen Arafats vlucht vanuit de Gazastrook escorteren. De twee kogelvrije limousines van de PLO-leider zijn gisteren al in Jericho gearriveerd en een voor de buitenwereld onbekend hoofdkwartier is gereedgemaakt voor het korte verblijf van Arafat. Het precieze reisplan van de PLO-leider blijft geheim. Zijn tocht naar de Palestijnse enclave werd eerder een dag uitgesteld om de veiligheidsmaatregelen te verbeteren. Joodse kolonisten voeren felle oppositie tegen het vredesakkoord tussen Israël en de PLO. Palestijnse functionarissen in Je richo voeren nauw overleg met hun Israëlische collega's. De po litie is van plan alle particuliere auto's uit het 15.000 inwoners tellende stadje te weren om zo verkeersopstoppingen te voorko men. De autoriteiten vèrwachten tien duizenden Palestijnen. Zij kun nen slechts met autobussen naar de festiviteiten komen. Jericho is veel te klein om een dergelijke verkeersstroom te verwerken," zei Jabr, hoofd van de Palestijn se politie. In Jericho zal Arafat onder meer het voorlopig Pales tijns bestuur installeren. Het is onduidelijk of Arafat zich ook daadwerkelijk in Jericho, de voorlopige hoofdstad van de au tonome gebieden, zal vestigen. Volgens Arafats medewerker Shaath ligt het meer voor de hand dat hij naar de Strook van Gaza zal verhuizen. De PLO-leider heeft vandaag in Parijs een onderhoud met de Israëlische premier Rabin waar beide leiders, samen met de Is raëlische minister van buiten landse zaken Peres, een vrede sprijs van Unesco zullen ontvan gen. het verdachten wel toestaat om in de rechtszaal te liegen, maar getuigen niet. Politici die ont kenden steekpenningen te heb ben ontvangen, zouden daarmee een proces wegens meineed ris keren. De meesten van hen heb ben daarom toegegeven dat ze inderdaad smeergeld van Monte dison hebben gekregen, zij het niet voor zichzelf maar voor hun partij. En die verklaringen wor den nu weer als bewijsmateriaal gebruikt in het proces tegen de politici zelf. De meest bekende van de 32 aangeklaagden is de socialis tische oud-premier Bettino Craxi, die het incasseren van 13 miljoen gulden ten laste wordt gelegd. Craxi heeft dit ook toe gegeven, maar verdedigt zich door te zeggen dat het een nor maal gebruik was, omdat alle Italiaanse partijen onder alge meen goedvinden jarenlang ille gaal zijn gefinancierd. Niettemin zal Craxi bij verstek berecht moeten worden omdat hij zich in vergulde ballingschap heeft te ruggetrokken in zijn villa in de Tunesische badplaats Hamma- met. Een andere ex-premier de chris- ten-democrat Arnaldo Forlani, ontving 12 miljoen gulden. Andere verdachten zijn onder anderen de socialistische oud ministers van justitie en buiten landse zaken, Claudio Martelli (600.000 gulden) en Gianni de Michelis (120.000 gulden). Zelfs Umberto Bossi, de leider van de Lega Nord, de partij die groot is geworden door het protest tegen de corruptie van de traditionele partijen, moet voor de rechter verschijnen omdat ook hij voor zijn partij een illegale bijdrage van 240.000 gulden van Monte dison heeft geaccepteerd. Kigali (afp/rtr) - Soldaten van het door Tutsi's gedomi neerde Ruandees Patriot tisch Front (FPR) zijn giste ren het centrum van de hoofdstad Kigali binnenge trokken. De tweede stad van het land, Butare, zou prak tisch zijn door het FPR. De Franse commandant van de zuidelijke flank van de 'Opera- tie-Turquoise', kolonel Jacques Rosier, heeft opdracht gegeven de eventuele opmars van het FPR verder naar het zuidwes ten van het land te stoppen, aldus zijn plaatselijke bevel hebber kolonel Thibaut. Thibaut is gelegerd in Gikon- koro, twintig kilometer ten westen van Butare. Hij zei or ders te hebben ontvangen om de FPR niet verder dan tot daar naar het westen te laten opruk ken. De nabijgelegen universi teitsstad Butare werd zondag al door het grootste deel van haar inwoners verlaten. Ooggetuigen omschreven haar als een spook stad. Uit zowel Butare als Ki gali zijn grote aantalen Hutu's gevlucht. Militaire bronnen in Parijs be vestigden gisteren dat het front in Zuid-Ruanda is verschoven naar gebieden ten westen van Butare. Een week geleden lag dit nog ten oosten van de stad. De weg van Butare naar Zaïre wordt óp verschillende plaat sen door het FPR gecontro leerd. Het is nog onduidelijk in hoeverre het FPR Butare is bin nengetrokken. De regeringsgetrouwe eenhe den moesten gistermorgen bij zware gevechten in de hoofd stad Kigali hun belangrijkste bases prijsgeven. De ineenstor ting van het regeringsleger in de hoofdstad bleek onder meer uit het feit dat het de VN niet meer lukte om met de opperbe velhebber in contact te komen. Een Franse soldaat ontfermt zich over een in de steek gelaten Tutsi-kind. foto ap Van onze correspondent Frans Wijnands Bonn - Minister-president Li Peng van China, de president van de Europese Commissie Jacques Delors, premier Jean Chrétien van Canada en Bill Clinton, president van de Verenigde Staten zijn deze week, tegelijk of kort na el kaar, in Duitsland. De een wordt nog hartelijker ontvangen dan de ander; alleen Li Peng moet rekenen op enige reserves bij zijn gastheren. De Duitsers zijn weliswaar opgeto gen over de ondertekening van technisch-economische samen werkingsverdragen ter waarde van 5,5 miljard D-mark, maar zij willen ook praten over van de mensenrechten. En daar voelt de Chinese delegatie niets voor. Omdat het volgens een Chinese woordvoerder, in zijn land voor al gaat om de vrijheid van de mensen zonder honger te kunnen leven. Bonn - sinds 1 juli (halfjaarlijks) voorzitter van de Europese Unie - zet in deze broeierig hete eerste juli-week een opvallend politiek zomer-offensief in. Met Li Peng en zijn 30 man sterke, voorna melijk economische delegatie, worden de ontluikende handels betrekkingen verder onder bouwd. Met Jacques Delors en de voltallige Europese Commis sie wil Bonn vandaag de Europe se koers voor het komende half jaar bespreken, en met Chrétien en Clinton zullen de toch al intense atlantische banden wor den aangehaald. Drukke dagen voor Bondskanse lier Kohl, die bovendien onver wacht de lastige prestige-klus moet klaren om vóór half juli een opvolger voor Delors te heb ben gevonden; een voor alle lid- Bondskanselier Helmuth Kohl ontving zondagavond de Chine se premier Li Peng bij diens aankomst in Duitsland. foto ap staten acceptabele kandidaat. Dus geen van de drie oorspron kelijke kandidaten. Ook niet de favoriete Dehaene, omdat uit Londen geen signalen komen dat de Britten zich hebben bedacht. Vandaar dat ook in Duitse rege ringskringen en in de media de naam van de Spaanse premier Gonzalez opduikt. Kohl geniet van zijn tijdelijk voorzitterschap. Samen met zijn minister van Buitenlandse Za ken, Klaus Kinkel, wil hij de integratie van Europa verder helpen. „Het gaat me niet om succesjes op korte termijn. Waar het op aan komt, is met noeste arbeid de Europese samenwer king te verdiepen en volgens de afspraken van het Verdrag van Maastricht verder uit te bouwen. En daarbij vooral niets beloven wat we niet waar kunnen ma ken," aldus Kohl afgelopen weekeinde. Duitsland wil een nijvere en en thousiaste voorzitter zijn, maar zich daarbij vooral richten op zaken die door de opvolgende voorzitters Frankrijk en Spanje - als in een vlekkeloze estafette loop - kunnen worden overgeno men. Vandaar de recente inten sieve afstemming met Parijs en Madrid, waarbij de contacten met Parijs in enkele lidstaten als een bedenkelijk 'onderonsje' werden gezien. Het is inmiddels bekend waar de Duitsers hoogste prioriteit aan geven: het opkrikken van de Eu ropese economie en de concur rentiepositie van Europa; het in ternationaal bestrijden van de werkloosheid, maar ook van het asielzoekersprobleem en de grensoverschrijdende (georgani seerde) misdaad; de vormgeving van een Europse buitenlandse en veiligheidspolitiek en een ver dere democratisering van het verenigde Europa. En Bonn wil op de zuinige toer. Niet langer alleen voor de mees te kosten opdraaien. Duitsland profiteert weliswaar het meest van allemaal van de Europese samenwerking en binnenmarkt, maar het betaalt er ook erg veel geld voor. Wat het Duitse voorzitterschap vooral zal kenmerken is de op stelling naar midden- en oost- Europa. Duitsland wil de mid- den-Europese landen snel in het Europese huis halen en tegelijk Rusland zoveel mogelijk bij zo veel mogelijk zaken betrekken. Bonn weeft een net van veelzij dige betrekkingen en invloeden richting noord-oosten. Zo heb ben de Duitsers een belangrijke stem in het overleg van de Oost- zee-sta ten en willen ze snel vrij handelsregelingen met de drie Baltische republieken. Het zijn activiteiten waarmee Duitsland de leidende rol begint te spelen die het sinds de Duitse eenwording ook nauwelijks meer kan ontlopen. President Clinton zei het in een interview aan de vooravond van zijn Europese reis bijzonder duidelijk: „Ik ge loof dat Duitsland niets anders over blijft dan een leidersrol op zich te nemen. Het heeft geen andere keus. De Duitsers waren met hun investeringen in het oosten guller dan welk ander land ook. Ik vind dat er geen mogelijkheid meer is om over een wereld te praten waarin Duitsland géén voortrekkersrol zou spelen. De Bondsrepubliek kan zich niet aan die verant woordelijkheid onttrekken. Zelfs al zou ze daar op aansturen dan nog zou ze door het vacuum dat ontstaat, gedwongen worden om actief te worden." Clinton roemt de Duits-Ameri kaanse betrekkingen, zijn relatie met Helmut Kohl en hij is tevre den met de Duitse politiek voor zover die gericht is op verdere Europese integratie en nauwere banden met midden- en oost-Eu ropa. Kohl kan de whisky uit de kast halen als de Clintons over een paar dagen bij hem thuis, in het landelijke Oggersheim, op de koffie komen. Arabische staten buigen zich over Jemen Aden - Egypte, Syrië en de Golfstaten voeren morgen in Koeweit overleg over de kwestie-Jemen. Zij willen volgens diplomaten de druk op Noord-Jemen opvoeren om akkoord te gaan met een permanent staakt-het-vuren. Diplomaten zeggen dat de landen die aan het overleg deelne- men, niet helemaal op één lijn zitten, maar dat zij alle benadrukken dat er een staakt-het-vuren moet komen, alvorens over een definitieve vredesdialoog kan worden onderhandeld. Noord- en Zuidjemenitische troepen voerden in en rondom Aden gisteren felle strijd met elkaar, waardoor het zondagavond door Zuid-Jemen eenzijdig afgekondigde staakt-het-vuren werd doorbroken. Bij bombardementen op Aden kwamen gisteren zeker 32 burgers om het leven en raakten zo'n 175 mensen gewond. West van twaalfde moord beschuldigd Gloucester - Fred West, de bouwvakker uit Gloucester die er al van werd beschuldigd elf vrouwen te hebben vermoord, is een twaalfde moord ten laste gelegd. West zou ook de 18-jarige Schotse Anne McFall om het leven hebben gebracht. Zij paste op de kinderen van het gezin-West en was hoogzwanger toen zij in de zomer van 1967 werd vermoord. De stoffelijke resten van de vrouw werden begin juni opgegra ven op de akker waar eerder het lijk van de eerste vrouw van West werd ontdekt. Verder zijn er negen vermoorde vrouwen gevonden in het huis en de tuin van West aan Cromwell Street in Gloucester. Dat huis heeft inmiddels de bijnaam 'House of Horror' gekregen. Tot Wests slachtoffers behoren ook zijn 16-jarige dochter Heather, die in 1987 verdween, en vermoede lijk zijn 8-jarige dochter Charmaine, die tegelijk met haai moeder, Wests eerste vrouw, verdween. Turkse diplomaat vermoord in Athene Athene - Leden van de extreem-linkse 17e November hebben gisteren in Athene een Turkse diplomaat doodgeschoten. Zij hadden de man opgewacht voor zijn woning in de buitenwijk Palaio Faliro. Dit heeft de Griekse minister van Binnenlandse Zaken Papathemelis gezegd. Volgens de politicus is de terreur daad uitgevoerd door mensen van de 17e November omdat dezelfde vuurwapens, semi-automatische 45mm pistoolmitrail leurs, zijn gebruikt als bij eerdere aanslagen waarvoor deze beweging verantwoordelijk wordt gehouden. De 46-jarige diplomaat, Sipahioglu, werd door zes kogels getroffen en overleed later in het ziekenhuis. De daders ontkwa men in een kleine personenwagen. In oktober 1991 werd ook al een Turkse diplomaat vermoord door de 17e November. Eerder dat jaar overleefde een Turkse diplomaat in de Griekse hoofdstad een aanslag op zijn leven. Walesa houdt abortuswet tegen Warschau - De Poolse president Lech Walesa heeft gisteren zijn veto uitgesproken over een verruiming van de abortuswet, waartoe de Senaat en het lagerhuis (Semj) hadden besloten. Walesa verwerpt het amendement dat abortus ook legaliseert wanneer de vrouw zich in een moeilijke persoonlijke situatie bevindt. Over dat amendement zei Walesa: „Daar het de basisrechten van het leven schendt, zoals die in de grondwet zijn vastgelegd, kan ik, als president van Polen, het niet tekenen." Walesa is toegewijd katholiek en een uitgesproken tegenstander van abortus. Nu hij de beslissing van het parlement heeft afgewezen, kan het lagerhuis alleen met een tweederde meerder heid zijn veto overstemmen. Waarnemers in Warschau achten de kans op dat laatste gering. Mensenrechten-onderzoek op Oost-Timor Jakarta - De Verenigde Naties zijn in Indonesië een onderzoek fl begonnen naar schendingen van de mensenrechten op Oost-Ti- mor. Een speciale rapporteur, de Senegalees Bacre Waly K' Diaye, is gisteren in Jakarta aangekomen. Daar en in Oost-Ti- mor zelf zal hij met gevangenen praten. Hij moet onderzoeken wat er waar is van de verhalen over willekeurige executies en j martelingen van politieke tegenstanders van het Indonesische regime op het eiland. De rapporteur is uitgenodigd door de Indonesische regering die j| hoopt de internationale kritiek op haar mensenrechtenbeleid hiermee te doen verstommen. Rusland en VS bestrijden samen misdaad Moskou - Rusland en de Verenigde Staten zullen gaan samen- il werken bij het bestrijden van de georganiseerde misdaad zoals i de maffia. De afspraak daarover werd gisteren gemaakt tijdens gesprekken in Moskou van de directeur van de Amerikaanse FBI, Louis Freeh, met Russische functionarissen. „Het gaat om een eerste etappe van wat, naar we hopen, een I vergaande samenwerking zal worden," zei Freèh na een.onder houd met de Russische pocurerur-generaal, Alexej Iljoesjenko. Freeh en Iljoesjenko zullen binnenkort een verdrag tekenen aangaande de behandeling van verzoeken om uitlevering voor het verlenen van juridische bijstand over en weer. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Etten-Leur - De Industrie- en Voe dingsbond CNV is bezorgd over de toekomst van het farmaceutische bedrijf Centrafarm in Etten-Leur. De vakbond vreest dat het bedrijf in de komende jaren wordt uitgekleed tot een distributiebedrijf met een inpakafde- Aanleiding tot de onrust is een voorstel van de directie om de afdeling droge produktie over te plaatsen naar het moederbedrijf Stadia in Frankfurt. Vol- ge hr ge str Hi Ce mi mi m vc jo m Van onze redactie economie Den Haag - Ambtenaren van het m mische Zaken gaan niet alleen binnenscheepvaart kritisch bezien spraken om de markt onderling te v effectenbeurs en de champignonkwr Bovendien worden groothandel Schuitema wegens marktafspra- ken met concurrent Unigro, bierconcern Grolsch vanwege de contracten met de kasteleins en de kledinggigant Benetton op de korrel genomen. Het ministerie heeft in totaal 37 verzoeken om ontheffing binnen gekregen op afspraken over marktverdeling en aanbeste dingsregelingen. Sinds 1 juni van dit jaar zijn die in principe verboden. Als er zwaarwichtige redenen zijn be staande afspraken te handhaven, mag dat. In feite wordt door de verzoeken om ontheffing een tip van de sluier opgelicht rond het zogehe ten kartelregister, dat in het ver leden ondanks politieke druk formeel nooit openbaar is ge maakt. De bedrijven en organisaties die nu ontheffing vragen, komen voor in dat register. Ze mogen trouwens de omstreden afspra ken handhaven, zolang staatsse cretaris Van Rooy van Economi sche Zaken of haar opvolger nog geen beslissing heeft genomen. Op de lijst van 37 ondernemin gen en organisaties komt ook de apothekersorganisatie KNMP voor. De staatssecretaris pro beerde eerder al te komen tot meer concurrentie binnen de de verkoo] door te tordera apothe) De efft heffing met de handel; is gen wordt 1 man, handel; Grooth deel heeft met co leverer langs kend. Spar-v marktj Spargi Ook van vt worde: schapi beperl schapj Er zijr binnei dingei verzot ming werkt De st de on legger misch (ADVERTENTP Alles voor de vakantie regel je ol Van onze verslaggever Dinteloord - Suiker Unie bouwt bij de grootste verticale suikersilo van 1 De capaciteit van de silo van zestigduia twintigduizend ton in Sas van Gent eij overbodig maken. De nieuwe silo, die bij de campagne kunnen worden genomen, vergt een inve; De hoogte van 54 meter en de breedte va een onmisbaar herkenningspunt in het1 maken. Het werk zal worden uitge^ Brabant/Van Opstal uit Breda. Dinteloord is de grootste suikerfabrie! Unie heeft in de tweede helft van c fabrieken van zes naar vier teruggi fabrieken in Sas van Gent en Zevenberg;. In Dinteloord staan momenteel acht si! Die capaciteit is onvoldoende om al hef dat additionele capaciteit in Rotterdi gebruikt. Een studie wees uit dat eei gunstiger gelegen is dan in Puttersho| maand in de Westhoek-klei gestoken. (AD VERTEN' I Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 9 Juli a.s.. 'Zolanp de voorraad strsdt iau sirwn. Alles voor de vakantie regel je

de Stem | 1994 | | pagina 4