Staatsbosbeheer in het ongelijk inden. tegenheid NAAR Spoorwegovergang Papegeulestraat krijgt automatische slagbomen Zonnige Molenstraatfeesten in Kloosterzande De Klinge en Clinge kunnen samen boeken lenen PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN DUIVEN SPORT VOL «ENEN HIRTS Onderhoud dijken en sloten Hulster Ambacht in beroep toegestaan Zomerse feestmarkt Hulst trekt stroom bezoekers 2*9$ fi irticulieren NG 8.50 12.75 kS 1.40 4.65 HUISKES ZEELAND C2 I van onze verslaggever EXAMENS Polderkermis kent vele winnaars Overval familie bij sporiug Verzocht Fietsster verwond door vrachtwagen jewerkt Straat larkt prlippens Straat I bedankje, jubileum, Lwelljk, verloving, [prestatie, examen, [ham, enz. kolom 1.09 incl. BTW, lel verplicht. Foto of [rmaat 35 x 40 mm V. Overige tarieven op foto's worden niet Itourneerd. o KORTING Gefeliciteerd en op Zoom, Mevr. Rentrop- I, llona Lenaerts in Ossendrecht tten-Leur, Fesile Basar in Breda Jetrouwd Rooyakkers ieke Jaspers 394. Roosendaal. Woensdag: ALF-OM-HALF vrijdag en zaterdag: MWORST 1.40 >MERSALADE 1.40 per kg IGEN SLAGER Koewacht - 01146-1626. DE STEM DINSDAG 5 JULI 1994 [gas van Gent - De spoorwegover- Igang aan de Papegeulestraat in Sas Ivan Gent wordt waarschijnlijk be- Igin volgend jaar beveiligd met auto- Imatische slagbomen. Dit voornemen llaat de Nederlandse Spoorwegen I weten in een brief aan de Sasse ■Welzijnsraad. De Welzijnsraad trok eind 1992 samen met de bewonersbelangenvereniging van de wijk Sint Albert aan de bel bij de directie van de NS. Het stoppen en weer optrekken van de treinen zorgde met name in deze wijk voor veel ge luidsoverlast. De machinist moest im mers telkens de cabine uit om de slag bomen te bedienen. Door de beveiliging kan de trein met een vaartje van tien kilometer doorrij den. „Het voornemen van de NS is toch een succesje voor ons," aldus R. Jansen namens de Welzijnsraad. „Het piepen en optrekken van de treinen zorgt voor veel lawaai en dus geluidsoverlast. De beveiliging is nog niet helemaal zeker maar de directie verwacht toch dat de beveiliging van de overgang begin vol gend jaar een feit is. Een en ander hangt nog af van de financiën." De Welzijnsraad en de belangenvereni ging van de wijk Sint Albert zien de spoorlijn door Sas van Gent eigenlijk liever verdwijnen. Het goederenvervoer per trein vanuit Terneuzen met een aansluiting op het Belgische spoorweg net is de laatste jaren fors toegenomen, met alle vervelende gevolgen van dien voor de bewoners van Sas van Gent. Wethouder L. Marquinie zei onlangs dat de spoorlijn waarschijnlijk niet ver dwijnt in verband met behoud van werkgelegenheid. Maar het aantal transporten neemt wel af als er een nieuwe spoorlijn aan de Oostkant van het kanaal Gent-Terneuzen komt. De Welzijnsraad en de belangenvereni ging hebben nu ook hun hoop op die nieuwe spoorlijn gevestigd. „Uit onze informatie blijkt dat veel bedrijven van deze nieuwe spoorlijn gebruik willen maken," aldus Jansen. IVan onze verslaggever iHulst - De nieuwe manier van onderhoud aan sloten en [dijken in het gebied van het waterschap Hulster Am- [bacht verandert niet. Staatsbosbeheer is door de zogehe ten Besliscommissie van Verkeer en Waterstaat in het [ongelijk gesteld en ziet zich gedwongen een groot deel |van het onderhoud uit te voeren. |De zaak dateert van 1992 toen Provinciale Staten de water- Ischappen de ruimte gaf het on derhoud aan waterlopen op te |dragen aan de aangrenzende [grondgebruikers. Hulster Am bacht besloot het groot onder houd van alle waterlopen binnen ■het waterschapsgebied (het delf- |werk) in eigen beheer uit te voeren. Het klein onderhoud (het J opschonen van het slib uit de jsloten dat op het land wordt [gekwakt en het maaiwerk) ver huisde naar de aangrenzende [grondeigenaren of pachters. [Last [staatsbosbeheer (SBB), eige- [naar/beheerder van voorname- [lijk dijken, voelde zich bena- [deeld omdat op die manier een [ovenredig groot deel van het [onderhoud bij haar terecht [kwam. |üaarbij komt een ander pro- [bleem om de hoek kijken. „Het [uitvoeren van onderhoudswerk- [zaamheden vanaf de dijkzijde is [niet of nauwelijks uitvoerbaar, [terwijl het afdwingen van onder- [houd vanaf het land door SBB [bij de eigenaren/gebruikers niet meer mogelijk is. Afstemming levert problemen op bij overleg over het betreden van de grond. Het is niet redelijk de oplossing van deze problematiek bij SBB te leggen." Duurder G. Michielsen uit Clinge, die ook bezwaar maakte, vindt de nieu we regeling, geen vooruitgang. Nu vindt het onderhoud jaarlijks plaats.in de nieuwe opzet eens in de twee jaar. Michielsen is bang dat het allemaal duurder wordt. Hij vindt bovendien dat alle on derhoud voor rekening van het waterschap moet zijn, maar Hul ster Ambacht kiest daar niet voor omdat zo'n aanpak een for se verhoging van het geschot betekent. De Besliscommissie voor Verkeer en Waterstaat deelt de mening van bezwaarmakers niet en vindt het een goede regeling. De uitkomst van beide beroepsza ken is onderdeel van de beraad slagingen van de waterschaps vergadering vandaag in het kan toor aan de Hogeweg. De verga dering begint om 14.00 uur. [Hulst - De Reynaertstad Hulst doet er alles aan om het etiket [van koopjesstad te krijgen. De zomermarkt bleek zondag een |stap in de goede richting. Het festijn trok een stroom |bezoekers. De Hulster binnenstad was ver anderd in een groot marktter rein. Een groot deel van de dag was het centrum autovrij en kre gen de tientallen kraampjes een stroom van belangstellenden te verwerken. Slechts een enkele winkel ging later open. Elke deelnemer aan de zomermarkt had voor de klanten aanbiedin gen en koopjes in petto. Omdat de aktiviteit verspreid was over de hele binnenstad was het een komen en gaan. De ope ning op het podium was een kleurig schouwspel: tientallen gekleurde balonnetjes tegen een strak blauwe hemel.. »De drukte valt nogal mee, hoe veel mensen hebben niet zitten te wachten op dat echte warme weekend om naar het strand te gaan. De massa moet je daar zoeken. Hier is het gezellig druk. succes. nzameling van knuffelbeesten voor Roemenië was Door het warme weer waren er minder bezoekers, maar het spuitspel van de brandweer viel in goede aarde. Nu eens niet op de Grote Markt, maar in alle straten," vertelt een van de mannen die elke zondag in Hulst present is. De sfeer werd verhoogd door een enkele straatmuzikant en stand werkers. Normaal gaat de ver koop van een wonderprodukt ge paard met een waterval van re clame, maar de warmte snoerde de praatgrage monden. De pa pieren uithangborden namen het werk over. Bij Intertoys op de Vismarkt werden pluche beesten ingeza meld voor weeskinderen in Roe menië. De containers werden ge vuld met meer dan duizend troe telbeesten van enkele centime ters tot een meter. De actie was zeer succesvol, want ook een leverancier van pluche beesten brengt deze week nog een lading speeldieren. Kloosterzande - Door het warme weer waren er bedui dend minder bezoekers op de tiende editie van de Molen straatfeesten in Kloosterzan de. De horeca in de feestende straat had niet te klagen. De sfeervol ingerichte terrasjes zaten goed gevuld. Zaterdagmiddag trokken, onder begeleiding van Showband Kloortje, burgemeester en wet houders van Hontenisse in oude legervoertuigen door de feeste lijk omgetoverde Cloosterstraat naar de molen te Groenendijk. Burgmeester Th. Steenkamp opende officieel de feesten door de wieken van de molen in be weging te zetten. Er was volop aktiviteit vam mid denstanders, verenigingen en van handelaren in tweedehands spullen. Ook op de kermis aan het Hof te Zandeplein was het zaterdag niet echt druk. 's Avonds echter was er nog volop drukte en sfeer op de vele terras jes, waar overal live muziek werd gebracht. Zondag was het een stuk druk ker dan de voorgaande dag. Bands op de terrasjes zorgden voor sfeer. Er liepen muziekge zelschappen door de straat en er Oud gemeentehuis doet dienst hij unieke samenwerking FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever De Klinge - De gemeente Sint-Gillis-Waas heeft zater dagmiddag op feestelijke wij ze het nieuwe onderkomen voor de bibliotheek geopend. Met het doorknippen van een lint stelde burgemeester W. de Rudder het gerenoveerde oude gemeentehuis van De Klinge als bibliotheekgebouw in gebruik. Schepen van Cultuur Karei Vereist ging in zijn openingstoe spraak in op het belang van deze bibliotheek. De bestaande bibli otheek op de bovenverdieping van het parochiehuis werd te klein. Daardoor werd er gezocht naar een nieuwe lokatie. Dat het uiteindelijk in het oude gemeen tehuis is gehuisvest, komt omdat dit gebouw centraal gelegen is aan een stemmig dorpspleintje. Op de zolder van het oude ge meentehuis komt nog een vertel- lokaal. Niet alleen de inwoners van De Klinge maar ook die van Clinge kunnen hier boeken lenen. Voor deze unieke grensover schrijdende samenwerking be stond belangstelling bij zowel de provincie Oost Vlaanderen als Zeeland. De financiële inbreng is gebruikt voor de aankoop van nieuwe boeken. De gemeente Hulst heeft een eenmalige bijdrage verstrekt voor de uitbreiding van het boe kenbezit tot rond de achtdui zend, en verleent daarnaast een structurele jaarlijkse bijdrage van 5.000 gulden om het boeken bestand op peil te kunnen hou den. Voorzitter H. Bruggeman van het Bibliotheekbestuur Oost Belgische Klingenaren kijken rond in de nieuwe bibliotheek. Zeeuwsch-Vlaanderen Oost prees de inzet van de leden van de werkgroep en was trots op het bereikte resultaat. Een biblio theek is een ontmoetingscentrum voor jong en oud. Dat er ver trouwen bestaat tussen de ge meente Sint-Gillis Waas en de gemeente Hulst blijkt uit het feit, dat bij dit samenwerkings verband eerst de officiële ope ning is geschied en in september pas overgegaan wordt tot onder tekening van de samenwerkings overeenkomst. Het nieuwe gebouw is ook te gebruiken voor organisatie van tentoonstellingen. De kunst- Hulst SCOUTING - Het was een hele drukte op het domein van 't Jagertje aan de Zoutestraat te Hulst. Diverse groepen van de scouting stonden gepakt en gezakt voor vertrek naar het jaarlijske zomerkamp. De Ka bouters zijn naar Ravenstein vertrokken en de Welpen naar Geldrop. De Gidsen reisden naar Herentals (België) en de Verkenners naar Leuven. De Rowans zoeken het nog iets verder en slaan hun kamp op in Guidel (Frankrijk). De Sherpa's en de Jitsers tenslot te vinden domicilie in Lop- pem-Zeldegem en Bree (Bel gië). Alle groepen blijven een week weg. EXCURSIE - De Oudheid kundige Kring De Vier Am bachten heeft de jaarlijkse ex cursies op zaterdag 3 en woensdag 7 september op het programma staan. Dit jaar blijft men in eigen land en zijn Gouda en Kinderdijk het reis doel. In Gouda brengt men een bezoek aan de Grote- of Sint- Janskerk. Daarnaast staan er rondleidingen op het pro gramma in het veelzijdige mu seum 'Catharina Gasthuis' uit de veertiende eeuw, het pijp en aardewerkmuseum 'De Mo riaan' en de pijpenmakerij/ pottenbakkerij 'Moerings', waar men tevens een demon stratie bij kan wonen. Om 16.30 uur gaat het richting Kinderdijk via het veer over de Lek. Men vertrekt in Axel bij De Halle om 7.40 uur en in Hulst op de Grote Markt om 8.00 uur. HENGSTDIJK -Café Royal, 14.00 uur vlees- kaarting. KLOOSTERZANDE -Café De Reizende Man, 19.30 uur vleeskaarting. KIELDRECHT - Rust Roest, 13.30 uur schieting voor beiaarden. HULST -Zaal De Lieve, 13.30 uur bie den. SAS VAN GENT - De Roselaer, 14.00 uur kaarting KBO. CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur biljarten en koersbal KBO Brussel - Erasmus Universi teit Brussel, Licentiaat Verta ler Portugees en Frans: mej. R.J. Clement, Philippine. Terneuzen - ROC Zeeuwsch- Vlaanderen. Sector economie. Administratie, korte oplei ding: Menno Kornelis. Terneuzen - Scholengemeen schap voor VBO/IVBO De Vaart. Elektrotechniek: Celio Neve. Academie Lichamelijke Op voeding Tilburg, eerstegraads docentenopleiding. Geslaagd: Astrid Frassaert (Hulst), Carina de Jong (Vlis- singen), Ingeborg de Jonge (Goes), Anton Thoen (Koe wacht). BOLLINGEN IJzendijke - Eerste bolling met 63 personen: 1. Sj. Boerman/R. De- baere/Sj. Ekkebus, 2. B. Verspril- le/R. Sijnesael/A. Paepe, 3. M. Wauters/F. Dellaert/A. van de Bossche. Tweede bolling met 18 personen: 1. C. de Poorter/Th. Vermeulen/M. de Coninck, 2. R. Vermeulen/R. van Lent/E. de We- sel. IJzendijke - Eerste boiling met 67 personen: 1. Sj. Scherbeijn/Sj. Ekkebus/A. Welvaart, 2. A. van Looy/M. de Coninck/R. Vermeu len," 3. I. Vermeulen/A. Paepe/P. Dhaese. Tweede bolling met 24 personen: 1. A. Baeke/F. Dellaert/ G. van Zeele, 2. St. de Poorter/O. de Martelaere/B. Versprille. KAARTINGEN Clinge - Malpertuus net 48 perso nen: 1. F. van Dam, 2. E. Borm, 3. P. Ras. Stand kampioenschap: 1. A. Picavet, 2. I. Lernout-Meij, 3. L. Buijze-Heijens. FOTO WIM KOOYMAN werden demonstraties verzorgd door verschillende verenigingen. De standhouders deden goede zaken en de horeca had het druk. Ondanks de voor dergelijke fes tiviteiten blijkbaar minder gun stige weersomstandigheden zijn de feesten van dit jaar toch een succes te noemen en zijn de organisatoren tevreden over het verloop. Terneuzen - De tweede in dit seizoen gehouden provinciale wedvlucht vanuit Orleans, waaraan door 7088 oude dui ven werd deelgenomen is ge wonnen door een jaarlingduif van C. H. de Beule uit Hei kant. De winnende vogel no teerde een snelheid van 1215,67 meter per minuut. Tweede werd eveneens een één jaar oude duif van plaatsge noot Th. de Block, beiden lid van de postduivenvereniging De Postduif in Heikant. De verdere kopprijzen gingen naar: 3. Em. de Kind, St.-Jansteen, 4. J. de Ridder, Arnemuiden, 5. J. du Puy, Sluiskil, 6. P. d'Hondt, Hulst, 7. J. Schroevers, Arnemui den, 8. Adrie Thijs, Heikant, 9. P. de Poorter, Axel, 10. J. de Kind, Heikant. Kring Wcst-Zee- uws- Vlaanderen/Walcheren, 1686 duiven, 1142,67mpm: 1. M. Buijs- se, Oostburg, 2 en 9. R. van Hee, Oostburg, 3. T. de Jonge, Oost burg, 4. K. Wielemaker en zoon, Souburg, 5. H. Calon, Hoofdplaat, 6. J. van Hout, Biervliet, 7. J. de Groote, Cadzand, 8. J. du Puy, Biervliet, 10. A. du Puy, IJzendij ke. San Sebastian Fondclub Terneuzen, 321 oude duiven, 1168,12 mpm: 1 en 8. J. du Puy, Sluiskil, 2. Ed. de Cock, Hulst, 3, 4 en 6. J. van de Bosch, Hengstdijk, 5. Combinatie Beel- dens, Kemzeke, 7. J. Mees, Kapel len, 9. Mevrouw E. de Weerdt en zoon, Kortemarkt, 10. H. Calon, Hoofdplaat. Pau Fondclub Terneuzen, 75 oude duiven, 919,17 mpm: 1. H. Wijn- acker, Hengstdijk, 2. J. du Puy, Biervliet, 3. Combinatie Koch- Riemens, Terneuzen, 4. C. van Leeuwen, Terneuzen, 5. D. Evers, Terneuzen, 6. J. Ridderhof en zoon, Kloosterzande, 7. A. Arens, •Spui, 8 en 9. Sj. van de Velde, Breskens, 10. Combinatie De Mui-Kop, Zuiddorpe. Pont Sint Maxence Hoop Biervliet, 351 jonge duiven, 1285,47 mpm: 1. A.de Groote, 2. J. Lecluijze, 3, 4 en 6. C. de Regt en zoon, 5. Herman de Dobbelaere, 7. M. De venei jns, 8. A. en M, Vonhout, 9. P. Weeda, 10. U. Kouijzer, 101 oude duiven, 1278,89mpm: 1. Herman de Dob belaere, 2, 3, 8 en 9. P. Weeda, 4 en 7. C. de Graaf, 5. A. en E. de Boevere, 6. A. de Groote. Jong Maar Moedig Driewegen, 107 jonge duiven, 1229,32 mpm: 1, 2 en 8. F. Dellaert, 3. A, Engels, 4 en 7. J. Mangnus, 5, 6, 9 en 10. J. von Hout„ 50 oude duiven, 1234,3 lmpm: 1 en 3. J. von Hout, 2 en 5. F. Dellaert, 4. B. van de Slikke. Van onze correspondente Absdale - De 13de Polderkermis kende vele winnaars. Alle inwoners van het gehucht hielpen mee tijdens het feest en er komt absoluut een 14de editie. Er werden verschillende wed strijden gehouden en dat leverde de volgende winnaars op. Kinderzeskamp: 1. Joris IJsebae- rt, 2 en 3. Danielle Verhelst en Pietqr Jan van Domburg. Mini-trekkerbehendigheid: Klei ne trekkers 1. Piet Suy, 2. Ruud Perdaen en 3. Ilona Perdaen. Grote trekkers 1. Joris IJsbaert en 2. Pieter Jan van Domburg. Grote trekkerbehendigheid: 1. Gerard de Rechter, 2 Jo IJsebae- rt en 3. Wim Vael. Junioren: 1. Paul Mangnus, 2. Jack Kerkhae- rt en 3. Gino van Acker. Tractor trekken (alternatief Op: FOTO WIM KOOYMAN schilder Hilaire Bals exposeerde als eerste. De openingsuren van de bibliotheek zijn op maandag en woensdag van 17.00 tot 19.00 uur en op zaterdagvoormiddag van 10.00 tot 12.00 uur. Perso nen boven de 14 jaar betalen 100 Belgische frank (rond de vijf gulden) als lidgeld. Middelburg - In het televisie programma 'Opsporing ver zocht' (vanavond Nederland 1 om 20.25 uur) wordt aan dacht besteed aan de overval op de Chinese familie Wuu uit Zierikzee. De familie werd begin juni in hun woning overvallen en enige tijd gegijzeld. De beide kinderen werden met de dood bedreigd en de ouders werden mishandeld. De overvallers vertrokken na enige tijd weer met medeneming van sieraden ter waaide van en kele duizenden guldens. touwtrekken): 1. Groep Carl van Acker, 2. Groep Kees de Vries en 3. Groep Gino van Acker. Kaarting: Bieden: 1. G. van Acker, 2. M. de Wit en 3. P. van der Ha. Jokeren: 1. P. Seghers, 2. S. de Vries en 3. F. van de Vijver. Vlissingen - Bij een verkeerson geval op de parkeerplaats van een supermarkt aan de Coosje Buskensstraat in Vlissingen is gistermorgen een 36-jarige in woonster uit die plaats gewond geraakt. De fietsende vrouw werd aange reden door een uit parkeerstand wegrijdende vrachtauto. Met een verbrijzeld been werd het slacht offer per ambulance overge bracht naar het streekziekenhuis Walcheren in Vlissingen. (ADVERTENTIE) Ma.-vr. 07.00-21.00 Za. 08.00-21.00 Zo. 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DE BLOCK OUOEZOUTDUK 2-4. 4561 HP HULST telefoon 01140-12056. telefax 01140- 10856

de Stem | 1994 | | pagina 15