Irritatie over chaos bij start en aankomst
Marco Pantani beste klimmer
V
D e ll
Oom
ver
in marat
UITSLAGEN standen
de stem
Jonge Italiaan heeft medisch gezien ideale 'maten'
de stem Lezerstour 94
Zeeuws-Vlai
SPORT
Renners van Cees Priem bijna te laat aan het vertrek
TVM start
als eerste
Armstrong
UITSLAG
in cijfers
PLOEGENKLASSEMENT
ALGEMEEN
KLASSEMEN
PUNTENKLASSEMENT
BERGKLASSEMENT
ALGEMEEN
PLOEGENKLASSEMENT
ALGEMEEN
J0NGEREN-
KLASSEMENT
VAN KM TOT KM/
ATLETIEK
TENNIS
GOLF
SPORTPRIJSVRAGEN
ZEILEN
sportnieuws KORT
TENNIS
TENNIS
Voetbal
DINSDAG 5 JULI 1994
DE stem
Boulogne-sur-Mer - Bij veel
ploegen is de afgelopen dagen
in de Tour irritatie ontstaan
over de gebrekkige beweg
wijzering, de te kleine par
keerterreinen bij start en
aankomst en het uitblijven
van gevraagde communi-
qué's.
Gistermorgen rond het vertrek
in Roubaix was het, net als een
dag eerder in Lille, een janboel
van jewelste. In het parkje waar
het startsein werd gegeven, was
er haast geen doorkomen aan
voor renners, ploegleiders en
volgers, die door het ontbreken
van de gebruikelijke richtings
bordjes en het drukke verkeer al
de nodige problemen hadden on
dervonden om die locatie tijdig
te bereiken.
Minder dan tien minuten voor de
start van de tweede etappe arri
veerde als laatste de formatie
van Cees Priem in het pare Bar-
Tourde
France 94
Door Jac Eestermans
bieux. Onderweg van het hotel
naar Roubaix waren renners en
ploegleiding liefst vier keer ver
keerd gestuurd door agenten, die
geacht werden het verkeer naar
het vertrek in goede banen te
leiden. Tot overmaat van ramp
kwamen de auto's ook nog eens
vast te staan in een file, nadat de
politie een toegangsweg naar de
stad had afgesloten.
„Wat een ramp," foeterde assis
tent-ploegleider Piet Bos. „Nota
bene op de snelweg hebben we
de fietsen van de auto's afge
haald en de renners naar de start
gestuurd, zodat zij hier in elk
geval op tijd zouden zijn. We
wilden alle risico's vermijden. Ik
heb de indruk dat de organisatie
deze eerste dagen niet helemaal
vlekkeloos verloopt, en ik ben
echt niet de enige die er zo over
denkt. Ik hoor bij veel andere
ploegen ook gemopper over de
chaotische toestanden bij ver
trek en aankomst."
Bos houdt dan ook z'n hart vast
voor de oversteek naar Enge
land, vanavond door de Euro
tunnel. „We' hebben er bij de
Tour-directie op aangedrongen,
dat de soigneurs, materiaalmen
sen, koks, zeg maar de hotelploe-
gen, al vroeg op de dag naar
Engeland moeten kunnen om al
les daar in gereedheid te bren
gen. Maar tot nu toe hebben we
er nog niks over gehoord, terwijl
het de hoogste tijd voor ons
wordt om een planning te kun
nen maken. Ik hoop niet dat de
directie te hoog heeft gegrepen
met die verplaatsing. In dat ge
val zou de chaos helemaal niet
meer te overzien zijn."
Van onze verslaggever
Boulogne-sur-Mer - Het duurt nog wel even voor de
eerste cols opdoemen, maar in het medische begeleiding
steam is men erg nieuwsgierig naar de prestaties van de
24-jarige debuterende Italiaan Marco Pantani. Hij
kwam er bij de keuring namelijk het meest gunstig uit:
een ideale verhouding tussen lengte (1,74 m) en gewicht
(56 kg), 34 hartslagen per minuut en zes liter longinhoud
zouden een garantie moeten zijn voor goede prestaties in
de bergen.
„Als ik echter maar één berge
tappe win, kan deze Tour voor
mij al niet meer stuk," aldus de
jonge prof, over wie twee maan
den geleden niemand nog ge
hoord had. De overwinningen in
de twee zwaarste bergritten van
de Giro en de fraaie tweede
plaats achter Berzin in het eind
klassement hebben echter de
schijnwerpers gericht op Panta
ni, die geruime tijd gevoetbald
heeft en een hartstochtelijk fan
is van AC Milan.
„Ik ben in deze Tour om te leren
en vooral vah mijn kopman
Claudio Chiappucci. Natuurlijk
mik ik op een bergrit en dan zal
ik de steun van Chiappucci krij
gen. Zo'n succes heb ik ook
nodig, want in de vlakke ritten
en vooral in de tijdrit van bijna
70 km kom ik gegarandeerd ver
achterin. Toch wil ik graag een
goed eindklassement rijden."
In de Carreraploeg heeft Pantani
Boulogne-sur-Mer - TVM
start vanmorgen als eerste
in de ploegentijdrit. De ren
ners van Cees Priem ver
trekken om 11.10 uur in
Calais voor de rit over 66,5
kilometer naar de Kanaal
tunnel. De 21 ploegen star
ten om de vijf minuten. De
formatie van Jan Raas,
WordPerfect, start 55 minu
ten na TVM.
Banesto van Miguel Indu-
rain vertrekt tien minuten
voor Mapei van Toni Ro-
minger. Als laatste vertrekt
Gan, het team van gele trui
drager Chris Boardman.
Tourde
France 94
de bijnaam 'Elefantino' vanwege
zijn grote oren en Chiappucci die
van 'Calimero'.
Volgens zijn medische test heeft
hij de afgelopen jaren zoveel
krachten verspeeld, dat vooruit
gang er niet inzit. „Ach," stelt de
kopman, „de testen in het lab
zijn niet doorslaggevend, maar
het karakter en de inzet. Maar ik
geef toe: Pantani kan van leer
ling leermeester worden. Ik twij
fel niet aan zijn capaciteiten,
maar dit jaar is het voor hem
nog te vroeg om het gewicht van
een ploeg te dragen."
Wereldkampioen Louis Arm
strong, gisteren weer betrokken
bij een valpartij zonder al te veel
gevolgen, blijft ook de komende
twee seizoen bij Motorola dat
zoals bekend gedurende die pe
riode een wielerploeg blijft
sponsoren. Castorama daarente
gen wil eigenlijk stoppen, maar
mocht ploegleider Cyrille Gui-
mard geen andere sponsor vin
den, dan wil men volgend jaar
nog wel door gaan.
De Amerikaanse wereldkampioen Lance Armstrong (links), die nog twee jaar bij Motorola blijft, in gesprek met de Britse gele
trui-drager Chris Boardman. foto anp
Charly Mottet rijdt zijn tiende
en laatste Ronde van Frankrijk.
„Voor mij is het een soort vakan
tie. Een debutant als Patrick
Jonker is nog geïmponeerd door
het hele gebeuren. De Tour voor
mij bestaat uit verplichtingen
naar de media en de sponsors,
dat is het."
Roger Legeay heeft kennelijk
weinig vertrouwen in kopman
Greg LeMond. Half juni bezocht
de ploegleider van Gan de Pool
Zenon Jaskula, die met zijn
ploeg Jolly niet in de Tour mocht
starten. Legeay wilde Jaskula,
vorig jaar derde in het eindklas
sement, voor de Tour inhuren.
De Italiaanse ploegleider gaf
echter geen toestemming.
De Britse veerdienst zet in de
nacht van 7 op 8 juli zes boten in
om de Tour-karavaan van
Portsmouth naar Cherbourg te
vervoeren. Renners en de ploeg
leiders hoeven niet met de boot
over het water. Zij maken de reis
met het vliegtuig.
Miguel Indurain-Toni Romin-
ger, drie weken lang Spanje-
Zwitserland. Indurain voorspel
de 2-0 voor de Zwitserse voet
ballers. De Spanjaard kreeg on
gelijk. „De tweede helft heb ik
niet gezien, voor mij werd het te
laat. Ik hoop dat de einduitslag
van de Tour op die van de voet
balwedstrijd lijkt. Met de pro
loog heb ik de eerste stap gezet."
Evgeni Berzin is niet echt slim
geweest. De Russische winnaar
van de Ronde van Italië tekende
een nieuw contract bij zijn
werkgever Gewiss. Verdiensten
per maand: 150.000 gulden. Ber
zin zette echter ook zijn jawoord
onder een contract met de nieu
we Franse formatie Le Groupe-
ment. De Internationale Wielren
Unie erkent alleen het eerste
contract. Tot grote opluchting
van Berzin.
Tweede etappe Roubaix-Boulogne-
sur-Mer
1. Van Poppel (Fes) 203,5 km in
5.05.40
2. Ludwig (Tel)
3. Martinello (Mer)
4. Simon (Cas)
5. Museeuw (GBM)
6. Abdoesjaparov (PLT)
7. Desbiens (Cas)
8. Edo (Kei)
9. Fontanelli (Mob)
10. Tsjmil (Lot)
11. Harmeling (TVM), 12. Chanteur
(Haz), 13. Zberg (Car), 14. Magnien
(Cas), 15. Theunisse (TVM), 16.
Giuseppe Petito (Mer), 17. De Las
Cuevas (Cas), 18. Anderson (Mot),
19. Hamburger (TVM), 20. Redant
(Mob),
21. Perini (Mob), 22. Zamana (Kei),
23. Colotti (Gan), 24. Sergeant
(Nov), 25. Armstrong (Mot), 26.
Marie (Cas), 27. Olano (Map), 28.
Andreu (Mot), 29. Dekker (Wor),
30. Capelle (Gan),
31. Lino (Fes), 32. Colage (Mob), 33.
Cornillet (Nov), 34. Raab (Tel), 35.
Zabel (Tel), 36. Yates (Mob), 37.
Virenque (Fes), 38. Pensee (Nov),
39. Rominger (Map), 40. Mejia
(Mot),
41. Dufaux (One), 42. Ekimov
(Wot), 43. Oegroemov (Gew), 44.
Manin (Haz), 45. Peron (PLT), 46.
Bourgeot (Haz), 47. Van Bon (Wor),
48. Dojwa (Gan), 49. Fidanza
(PLT), 50. Nulens (Nov),
51. Indurain (Ban), 52. Rodriguez
(Mob), 53. Henn (Tel), 54. Board
man (Gan), 55. Hodge (Fes), 56.
Aldag (Tel), 57. Alcala (Mot), 58.
Rous (Gan), 59. Gouvenou (Gan),
60. Bernard (Ban),
61. Bagot (Fes), 62. Aparicio (Ban),
63. Gonzalez (Map), 64. Zülle
(One), 65. Stephens (One), 66. Sö-
rensen (GBM), 67. Chiappucci
(Car), 68. Madouas (Cas), 69. Bin-
con (One), 70. Farazijn (Lot),
71. Riis (Gew), 72. LeMond (Gan),
73. Van Hooydonck (Wor), 74.
Rooks (TVM), 75. Leblanc (Fes), 76.
Kvalsvoll (Wor), 77. Lauritzen
(TVM), 78. Mottet (Nov), 79. Zaina
(Gew), 80. Caritoux (Haz),
81. Bobrike (Gew), 82. Skibby
(TVM), 83. Van de Laer (Lot), 84.
Echave (Map), 85. Bolts (Tel), 86.
Oesjakov (PLT), 87. Pantani (Car),
88. Sierra (One), 89. Heppner (Tel),
90. Bontempi (Gew),
91. Thibout (Cas), 92. Mulders
(Wor), 93. Bauer (Mot), 94. Diaz-
Zabala (One), 95. Durand (Cas), 96.
Seigneur (Gan), 97. Torres (Fes),
98. Kummer (Tel), 99. Breukink
(One), 100. Cassani (GBM),
101. Cadena (Kei), 102. De Vries
(Nov), 103. Rué (Ban), 104. Furlan
(Gew), 105. Cenghialta (Gew), 106.
Frison (Lot), 107. Fina (Mer), 108.
Escartin (Map), 109. Poelnikov
(Car), 110. Ghirotto (Mob),
111. Louviot (Mob), 112. Poli (Mer),
113. Hervé (Fes), 114. Gonzalez
Arrieta (Ban), 115. Pellicioli (PLT),
116. Verdonck (Lot), 117. Mario de
Clercq (Lot), 118. Bugno (PLT),
119. Alonso (Ban), 120. Uriarte
(Ban),
121. Munoz Fernandez (Kei), 122.
Vona (GBM), 123. Chioccioli (Mer),
124. Guazzini (Haz), 125. Roosen
(Lot), 126. Van Lancker (Wor), 127.
Peeters (GBM), 128. Tonkov (Lam),
129. Cabello (Kei), 130. Voskamp
(TVM),
131. Meinert (TVM), 132. Santaro-
mita (Mob), 133. Mantovan (Car),
134. Unzaga (Map), 135. Muller
(Map), 136. Davy (Cas), 137. Mauri
(Ban), 138. Lanfranchi (Mer), 139.
Conti (Lam), 140. Perona (Mob),
141. Bomans (GBM), 142. Vanzella
(GBM), 143. Audehm (Tel), 144.
Casartelli (Mob), 145. Wauters
(Wor), 146. Jonker (Nov), 147. Lea-
nizbarrutia (One), 148. Chiesa
(Car), 149. Cubino (Kei), 150. Der-
nies (Mot),
151. Garcia Camacho (Kei), 152.
Maassen (Wor), 153. Bortolami
(Map), 154. Bottaro (Gew), 155.
Vermote (Fes), 156. Kaspoetis (Haz)
0.26, 157. Arroyo (Haz) 0.28, 158.
Camargo (Kei), 159. Artunghi (Car)
0.36, 160. Rossi (Car),
161. Elli (GBM), 162. Nijboer (Ban),
163. Faresin (Lam), 164. Capiot
(TVM), 165. Kirsipuu (Haz) 1.22,
166. Emonds (Map), 167. Buenaho-
ra (Kei), 168. Roberto Petito (Mer),
169. Magalhaes (Lot), 170. Peter de
Clercq (Lot),
171. Bertolini (Car), 172. Baffi
(Mer), 173. Serpellini (Lam), 174.
Jarmann (GBM) 2.27, 175. Scirea
(PLT) 3.52, 176. Talen (Mer), 177.
Galletti (Lam), 178. Lietti (Lam),
179. Svorada (Lam), 180. Vermey
(Haz),
181. Moreau (Gan), 182. Zhdanov
(PLT), 183. Zen (Lam), 184. Minali
(Gew), 185. Swart (Mot), 186. Mar-
tinelli (PLT) 5.23.
Niet gestart: Jalabert (One), Wilf-
Tourde France
94
ried Nelissen (Nov) en Gontsjenkov
(Lam).
Dagploegenklassement tweede
etappe: 1. Castorama 15.17.00, 2.
TVM, 3. ZG Mobili, 4. Festina, 5.
Telekom.
1. Boardman (Gan) 10.59.45
2. Indurain (Ban) 0.15
3. Rominger (Map) 0.19
4. Ludwig (Tel) 0.20
5. Abdoesjaparov (PLT) 0.21
6. Zülle (One) 0.22
7. Museeuw (GBM) 0.23
8. De Las Cuevas (Cas) 0.24
9. Marie (Cas) 0.29
10. Seigneur (Gan) 0.30
11. Durand (Cas) 0.31, 12. Chiap
pucci (Car) 0.33, 13. Peron (PLT)
0.34, 14. Davy (Fra) 0.35, 15. Ugru-
mov (Let), 16. Breukink (One) 0.36,
17. Ekimov (Wor) 0.37, 18. Bontem
pi (Gew), 19. Van Poppel (Fes), 20.
Olano (Map),
21. Riis (Gew) 0.38, 22. Bortolami
(Map), 23. Armstrong (Mot) 0.39,
24. Fidanza (PLT), 25. Frison (Lot)
0.40, 26. Lemond (Gan) 0.41, 27.
Sörensen (GBM) 0.42, 28. Alcala
(Mot), 29. Zaina (Gew), 30. Marti
nello (Mer) 0.43,
31. Bauer (Mot) 0.44, 32. Van Hooy
donck (Wor), 33. Vanzella (GBM)
0.45, 34. Maassen (Wor), 35. Ber
nard (Ban), 36. Colotti (Gan), 37.
Thibout (Cas) 0.46, 38. Mauri (Ban),
39. Virenque (Fes), 40. Chiesa (Car),
41. Fontanelli (Mob), 42. Rous
(Gan) 0.47, 43. Stephens (One), 44.
Lino (Fes) 0.48, 45. Desbiens (Cas)
0.49, 46. Andreu (Mot), 47. Shirotto
(Mob), 48. Cenghialta (Gew) 0.51,
49. Yates (Mot), 50. Bobrike (Gew)
0.52,
51. Gonzalez (Map), 52. Magnien
(Cas), 53. Muller (Map), 54. Kum
mer (Tel) 0.53, 55. Bomans (GBM)
0.54, 56. Bugno (PLT), 57. Alonso
(Ban), 58. Jonker (Nov), 59. Tchmil
(Lot), 60. Skibby (TVM) 0.55,
61. Hodge (Fes) 0.55, 62. ZBerg
(Car), 63. Mejia (Mot), 64. Bottaro
(Gew), 65. Dufaux (One) 0.56, 66.
Pantani (Car), 67. Poulnikov (Car)
0.57, 68. 68 Raab (Tel) 0.58, 69.
Pensee (Nov), 70. Dojwa (Gan) 0.59,
71. Bagot (Fes), 72. Aparicio (Ban),
73. Tonkov (Lan), 74. Wauters
(Wor), 75. Simon (Cas), 76. Van Bon
(Wor), 77. Garcia (Kei) 1.00, 78.
Manin (Haz)), 79. Vermote (Fes),
80. Peeters (GBM) 1.01,
81. Heppner (Tel), 82. Conti (Lam),
83. Madouas (Cas), 84. Mottet
(Nov), 85. Escartin (Map), 86. Ca
bello (Kei), 87. Meinert (TVM), 88.
Sergeant (Nov), 89. Bourgeot (Haz)
1.02, 90. Sierra (One),
91. Petito (Mer), 92. Dekker (Wor),
93. Leblanc (Fes), 94. Diaz-Zabala
(One), 95. Capelle (Gan) 1.03, 96.
De Vries (Nov), 97. Colage (Mob),
98. Mantovan (Car) 1.04, 99. Der-
nies (Mot) 1.05, 100. Perini (Mob),
101. Outschakov (PLT), 102. Rué
(Ban), 103. Cornillet (Nov) 1.06,
104. Voskamp (TVM) 1.07, 105. Za
bel (Tel), 106. Audehm (Tel), 107.
Chanteur (Haz), 108. Aldag (Tel),
109. Anderson (Mot), 110. Verdon
ck (Lot) 1.08,
111. Kasputis (Haz), 112. Fina
(Mer), 113. Rooks (TVM) 1.09, 114.
Unzaga (Map), 115. Mulders (Wor),
116. Uriarte (Ban), 117. Harmeling
(TVM) 1.10, 118. Kvalsvoll (Wor),
119. Caritoux (Haz), 120. Gouvenou
(Gan),
121. Vona (GBM), 122. Poli (Mer),
123. Hamburger (TVM), 124. Echa
ve (Map) 1.11, 125. Rincon (One)
1.12, 126. Pellicioli (PLT), 127.
Bolts (Tel), 128. Van Lancker (Wor)
1.13, 129. Munoz Fernandez (Kei),
130. Cubino (Kei),
131. Rodriguez (Mob), 132. Redant
(Mob) 1.14, 133. M. de Clerq (Lot),
134. Laurtizen (TVM), 135. Lanfra
nchi (Mer) 1.15, 136. Faresin (Lam)
1.16, 137. Casartelli (Mob), 138.
Chioccioli (Mer), 139. Herve (Fes)
1.17, 140. Nulens (Nov),
141. Edo (Kei), 142. Perona (Mob)
1.18, 143. Santaromita (Mob), 144.
Louviot (Nov) 1.19, 145. Van de
Laer (Lot) 1.20, 146. Henn (Tel)
1.21, 147. Torres (Fes), 148. Fara
zijn (Lot) 1.22, 149. Zamana (Kei)
1.23, 150. Cassani (GBM),
151. Elli (GBM) 1.25, 152. Guazzini
(Haz) 1.26, 153. Camargo (Kei),
154. Theunisse (TVM) 1.31, 155.
Leanizbarrutia (One) 1.33, 156. Ca
dena (Kei) 1.34, 157. Nijboer (Ban)
1.35, 158. Rossi (Car) 1.41, 159.
Roosen (Lot), 160. Arroyo (Haz)
1.45,
161. Capiot (TVM), 162. Artunghi
(Car) 1.50, 163. Gonzalez (Ban)
1.53, 164. Emonds (Map) 2.14, 165.
Petito (Mer) 2.16, 166. Bertolini
(Car) 2.22, 167. Serpellini (Lam)
2.32, 168. Buenahora (Kei) 2.36,
169. P. de Clerq (Lot) 2.37, 170.
Kirsipuu (Haz) 2.50,
171. Baffi (Mer) 2.53, 172. Furlan
(Gew) 2.54, 173. Magalhaes (Lot)
2.55, 174. Jaermann (GBM) 3.10,
175. Lietti (Lam) 4.38, 176. Moreau
(Gan) 4.39, 177. Swart (Mot) 4.41,
178. Svorada (Lam) 4.45, 179. Sci
rea (PLT) 4.53, 180. Vermey (Haz),
181. Zen (Lam) 4.57, 182. Zhdanov
(PLT), 183. Galletti (Lam) 5.06,
184. Nubaku (Gew) 5.07, 185. Talen
(Mer) 5.11, 186. Martinelli (PLT)
7.21.
Puntenklassement: 1. Abdoesjapa
rov 73 punten, 2. Ludwig 60, 3.
Martinello 56, 4. Museeuw 51. 5.
Van Poppel 39, 6. Tsjmil 38.
Bergklassement: 1. Peter de Clercq
25 punten, 2. Frison 11, 3. Chiap
pucci 7, 4. Van Poppel, 5. Ghirotto,
6. Tsjmil 5.
Algemeen ploegenklassement: 1.
Gan 33.00.26, 2. Castorama 0.43, 3.
Mapei 0.51, 4. ONCE 0.54, 5. Ba
nesto 1.01, 6. Gewiss 1.05, 10.
WordPerfect 1.23, 21. TVM 2.17.
Algemeen jongerenklassement: 1.
Seigneur 11.00.15, 2. Peron 0.04, 3.
Olano 0.07, 4. Armstrong 0.24, 5.
Thibout 0.31.
Boulogne-sur-Mer - In Roubaix
starten 186 renners voor de tweede
etappe, die over 203.5 km naar de
kustplaats Boulogne-sur-Mer
voert. De Belg Wilfried Nelissen, de
Fransman Laurent Jalabert en de
Oekraïner Alexander Gontsjenkov
gaan als gevolg van de valpartij een
dag eerder in Armentières niet
meer van start. De lucht is bewolkt,
er is regen voorspeld.
11 km: le bonificatiesprint: 1. Ab-
doesjaprov (Oez/6 sec), 2. Svorada
(Slw/4), 3. Kirsipuu (Est/2).
41.5 km: Mont Rouge (4e cat): 1.
Peter de Clercq (Bel), 2. Chiappucci
(Ita), 3. Van Hooydonck (Bel).
51 km: Mont-des-Cats (4e cat): 1.
Peter de Clercq, 2. Rominger (Zwi),
3. Frison (Bel).
66 km: Mont-Cassel (3e cat): 1.
Peter de Clercq, 2. Frison, 3. Tsjmil
(Mol), 4. Cenghialta (Ita), 5. Ugru-
mov (Let).
77 km: ontsnapping Durand (Fra)
en Swart (NZe).
126 km: 2e bonificatiesprint: 1. Du
rand (6), 2. Swart (4), 3. Martinello
(Ita/2).
134.5 km: voorsprong koplopers
1.20.
148 km: korte tegenaanval Frans
man Louviot.
168 km: 3e bonificatiesprint: 1. Du
rand, 2. Swart, 3. Van Hooydonck.
Voorsprong vluchters 2.30 op Van
Hooydonck, 2.45 op peloton.
181 km: peloton loopt vluchters in.
195 km: Vijf renner proberen mas
sasprint te ontlopen: Van Poppel
(Ned), Anderson (Aus), Peter de
Clercq, Chiesa (Ita) en Petito (Ita).
Ze krijgen slechts een kleine voor
sprong.
198 km: Cöte La Haute Ville (4e
cat): 1. Ghirotto (Ita), 2. Chiappuc
ci, 3. Armstrong (VSt). Ghirotto
alleen op kop, krijgt gezelschap
van Peron (Ita) en Skibby (Den).
Drietal redt het niet.
203.5 km: Van Poppel wint met
millimeters verschil sprint van
Ludwig (Dui). Het is zijn negende
overwinning in de Tour. In 1992
(Straatsburg) was hij ook de laatste
Nederlander die een Tour-rit naar
zich toetrok. Chris Boardman be
houdt de leiderstrui.
Etappe-winnaar Van de Made uit Made geflankeerd dooi
Tour-miss Petra Clerx en Neerlands eerste Tour-winnam
(1968) Jan Janssen.
De tweede etappe van de Ron
de van Frankrijk is niet alleen
gewonnen door Jean-Paul van
Poppel, maar ook door L.J.
van de Made uit Made. Was
het voor Van Poppel ten op
zichte van Olaf Ludwig milli
meterwerk, Van de Made bleef
zijn concurrent P. Suykerbuyk
uit Breda in de Lezerstour van
Dagblad De Stem enkele se
conden voor.
Dat leverde hem niet alleen de
gelukwensen van Tour-miss
Petra Clerx op, maar ook die
van oud-Tour-winnaar Jan
Janssen, die de Madenaar per
soonlijk de blauwe Stem-trui
overhandigde. De Puttenaar
had trouwens nog een belang
rijke tip voor vandaag. „Let
op Johan Museeuw," klonk
het oprecht.
Uitslag tweede etappe:
1. E.J. van de Made (Made)
5.04.51
2. P Suykerbuyk (Breda) 5.06.57
3. Ad van Nunen (Zundert)
5.07.04
foto henktheuns
4. L. van Goethem (Klooster-
zande) 5.02.23
5. J.C. Fortrei (Breskens) 5.02.18
6. Gerard van Fessem (Breda)
5 09.27
1. H. Vellheuer (Breda) 5.00.44
8. F.A. van de Elshout (Made)
5.11.07
9. J.P.A. Remiers (Wagenberg)
4.57.45
10. Jac Hoeve (Etten-Leur)
4.56.18.
Het puntenklassement van
Tourspel van De Stem begint
al enige vorm te krijgen. Door
in de eerste rit wat punten te
vergaren en de tweede te win
nen gaat Van de Made aan
kop.
De stand:
1. E.J. van de Made (Made) 11 pnt
2. J. Remie (Breda) 10
H. van Bezouw (Breda) 10
L van Goethem (Klooster-
zande) 10
6. Linda Machielsen (Prinsen
beek) 8
A.J. Roovers (Zundert) 8
C.A. Severijns (Dongen)
E. van Lernout (Heikant) 8
9. Bert van Nispen (Breda) 6
J. Christianen (Etten-
Leur) 6.
drie goed: 224 winnaars;
goed: 2260 winnaars.
Bressanone (Ita). Vrouwen, Euro
pacup zevenkamp, B-landen.
1. Afrosjenko (WRu) 6.119 punten
(100 m horden 14,06, hoog 1,73,
kogel 12,83, 200 m 24,10, ver 6,26,
speer 40,88, 80.0 m 2.14,85), 2.
Jaklofski (Ned) 6.068 (13,66 - 1,75
- 13,24 - 25,14 - 6,50 - 40,12 -
2.19,43), 3. Alisevitsj (WRu) 5.995,
4. Spada (Ita) 5.984, 5. Periginelli
(Ita) 5.827, 6. Didden (Bel) 5.803,
8. Van Diessen (Ned) 5.766, 9.
Van Elk (Ned) 5.703, 23. Den
Boer (Ned) 5.237.
Landen: 1. Wit-Rusland 17.884, 2.
Nederland 17.537, 3. Italië 17.397,
4. Tsjechië 16.577, 5. Zweden
16.247, 6. Spanje 15.722. Wit-
Rusland en Nederland promove
ren naar de A-landen.
Warren. LPGA Classic (vrouwen),
eindstand: 1. Green (VSt) 206 sla
gen, 2. Walker (VSt) 208, 3. Ship-
man (VSt), Mochrie (VSt) 209.
Lemont (VSt). Western Open,
eindstand: 1. Price (Zim) 277 sla
gen (67 67 72 71), 2. Kraft (VSt)
278, 3. Hoch (VSt), Calcavecchia
(VSt) en Glasson (VSt) 279.
Lotto 26.
Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto
f 1.000.000,00 ontvangt; tweede
prijs: 2 winnaars, die elk bruto f
36.630,30 ontvangen; derde prijs:
85 winnaars, die elk bruto f
1.292,80 ontvangen; vierde prijs:
4503 winnaars, die elk f 24,40
ontvangen; vijfde prijs: 69.413
winnaars, die elk f 5,00 ontvan
gen.
Cijferspel 26.
Vaste prijzen. Zes cijfers goed:
geen winnaar; vijf goed: 3 win
naars; vier goed: 20 winnaars;
Gstaad. Mannen, 720.000 gulden
Eerste ronde: Muster (Oos/3)
Manta (Zwi) 6-1 6-3, Berasategui
(Spa/4) - El Aynaoui (Mar) 7-5
6-3, Kafelnikov (Rus/6)) - Vacek
(Tsj) 6-3 6-2, Novacek (Tsj) I
Volkov (Rus) 3-6 6-1 7-6, Rit*
(Chi) - Mansdorf (Isr) 6-4 64
Corretja (Spa) - Reichel (VSt)
6-2, Boetsch (Fra) - Agenor (Hai
6-2 6-7 6-2, Emilio Sanchez (Spa)
- Tsjerkasov (Rus) 7-5 7-5.
Bstaad. Mannen, 625.000 gulden
Eerste ronde: Karbacher (Dui)
Holm (Zwe/3) 4-6 6-1, 7-5, Car-
bonell (Spa/4) - De la Pena (Arg)
6-1 6-1, Fleurian (Fra) - Dreek-
man (Dui) 6-2 6-2, Jarryd (Zwe)
Johansson (Zwe) 6-2 1-6 7-6,
Daufresne (Bel) - Gilbert (Fra)
6-3 6-4, Joensson (Zwe) - Lund-
gren (Zwe) 2-6 6-3 6-1, Björkman
(Zwe) - Solves (Fra) 6-0 6-4, Jo
hnson (VSt) - Alami (Mar) 6-7 7-5
Alami gediskwalificeerd.
Van onze sportmedewerker
Willebroek - Tijdens de in
ternationale langebaanwed-
strijden in het Belgische Wil
lebroek pakte Anton Thoen
van het Koewachtse ZCK
twee keer de zege. 's Morgens
was hij de snelste op de 4000
meter schoolslag met een
nieuw baanrecord (1.04.23).
Zijn clubgenoot Maarten van de
Zwam werd knap tweede. Later
op de dag werd de 2000 meter
schoolslag een echt ZCK-festi-
val. Want Thoen won opnieuw
Tarifa (Spa). EK funboard.
Mannen, stand na vijf races: 1.
Volwater (Ned) 10 punten, 2. Mo-
rette (Fra) 12, 3. Jensen (Den) 13,
5. Ruiter (Ned) 17, 9. Keet (Ned)
27, 12. Hoekstra (Ned) 34, 18.
Knipscheer (Ned) 46, 32. Van
Hout (Ned) 70.
Vrouwen, stand na vier races: 1.
Jaggi (Zwi) 1,4, 2. Duby (Por) 7,
Stanley (GBr) 11, 18. Driessen
(Ned) 32.
Helsinki. WK soling.
Vierde race: 1. Pinnell (GBr), 2.
Bank (Den), 3. Storgaard (Den),
18. Potma (Ned).
Stand: 1. Manuel Doreste (Spa)
41 punten, 2. Bank 41,7, 3. Abbott
(Can) 57,7, 30. Potma 137.
Drie beste seizoenprestaties in Linz
Linz - Bij atletiekwedstrijden in Linz zijn maandagavond drie
beste wereldseizoenprestaties geleverd.
Linz. IAAF Grand Prix.
MANNEN
100 m: 1. Ezinwa (Nig) 9,94 (bwp), 2. Mitchell (VSt) 9,97, 3. Christie
(GBr) 10,03.
200 m: 1. Effiong (Nig) 20,30.
800 m: 1. Kipketer (Nig) 1.45,35.
1500 m: 1. Zork (Kro) 3.40,07, 2. Edler-Muhr (Oos) 3.40,17, 3. Birir
(Ken) 3.40,38.
110 m h: 1. McKoy (Oos) 13,15 (bwp), 2. Tong Li (Chi) 13,25, 3. Johnson
(VSt) 13,27.
400 m h: 1. Adkins (VSt) 47,70 (bwp), 2. Graham (Jam) 48,05, 3.
Nylander (Zwe) 48,97.
Kogelslingeren: 1. Astopkovitsj (WRu) 80,72 m, 2. Abdoevalijev (Tad)
78,98, 3. Carlin (Aus) 77,04.
Kogelstoten: 1. Hunter (VSt) 20,31 m, 2. Klimenko (Oek) 19,78, 3. Toth
(VSt) 19,69.
VROUWEN
100 m: 1. Torrence (VSt) 10,89 (bwp), 2. Tarnopolskaja (Oek) 10,99,3.
Taplin (VSt) 11,13.
400 m: 1. Kaiser (Dui) 50,89, 2. Young (VSt) 51,29, 3. Gontsjarenko
(Rus) 51,51.
1500 m: 1. Rogatsjova (Rus) 4.12,40, 2. Schnurr (Can) 4.13,38, 3.
Brzezinska (Pol) 4.13,59.
Hinkstap: 1. Laskovskaja (Rus) 14,81, 2. Chen (Rus) 14,45, 3. Birjoeko-
va (Rus) 14,13.
Hoog: 1. Bilac (Slv) 1,94 m, 2. Costa (Cub) 1,94, 3. Guljajeva (Rus) 1,!
3000 m: 1. Graham (Jam) 8.56,15, 2. Nauer (Zwi) 8.57,13, 3. Kovpotina
(Rus) 8.57,13, 4. Koens (Ned) 8.58,11.
Discus: 1. Wyludda (Dui) 65,52 m, 2. Costian (Aus) 63,86, 3. Grasu
(Roe) 60,74.
Osinga plaatst zich zonder wedstrijd
Athene - Degensehermster Pernette Osinga is in de voorronde
van het WK schermen in Athene niet in actie gekomen. De
Voorburgse plaatste zich op grond van haar twaalfde positie op
de wereldranglijst rechtstreeks voor het hoofdtoernooi met de
beste 64 deelnemers.
Ook floretsehermster Indara Angad-Gaur ging over naar de
hoofdronde.
Noord-Holland akkoord met nieuw circuit
Haarlem - Provinciale Staten van Noord-Holland zijn maandag
akkoord gegaan met de aanleg van een nieuw racecircuit
Zandvoort. Alleen GroenLinks en de kleine christelijke partijen
stemden tegen.
Van onze tennismedewerker
Henk van de Voorde
Goes - In het sterk bezette
TV Goes bewees Dethlef
klasse. Op het 22 namen t
20 spelers buiten Zeeuws-
kend Dethlef Pieters die als
In de finale versloeg hij met 6-3,
6-2 Dennis van 't Westeinde van
't Halve Maantje uit Goes. Hier
voor had Dethlef Pieters afgere
kend met Mare Zuidweg (6-1,
6-3), Arthur Jan Roose (6-1, 6-1)
en in de halve finale de Limbur
ger Roger Vrencken (6-4, 7-5).
Vrencken was in de tweede ron
de verantwoordelijk geweest
voor de uitschakeling van de als
eerste geplaatste Arno Jongsma.
Ook Marcel Schouw, met plaat
singsnummer twee, was al vroeg
uit het schema geworpen door
een Limburger, namelijk Björn
Beekman.
In de finale bleek de sterke ser
vice van Dethlef Pieters het fun
dament voor de eindzege. In de
eerste set was het op een bepaald
moment 2-2 en 15-40 voor Van
Westeinde. Hierop sloeg Pieters
een ace en een halve ace. Vervol
gens won Pieters op 40-gelijk
twee rally's waardoor hij met
3-2 voorkwam. Zoals hij later
zou bevestigen, betekende deze
game het keerpunt in de wed
strijd. Hij brak op 'love' de ser
vice van Van 't Westeinde waar
na het uiteindelijk 6-3 werd.
H In de tweede set probeerde Den
nis van 't Westeinde een offen
sieve strijdwijze uit. Dit mocht
echter niet baten. Vaak waren
mooie passings van Dethlef Pie
ters hem te machtig: 6-2. „Hij
dicteerde het spel. Ik wachtte af.
Hij maakte de fouten. Ik wist dat
hij goed op tempo kon spelen,
maar mijn service was in de
finale doorslaggevend voor mij.
De halve finale tegen Vrencken
was de moeilijkste partij. Dan
sloeg hij weer een hoge bal, dan
weer een dropshot of een sterke
service", aldus eindwinnaar
Dethlef Pieters.
Bij de vrouwen-B ging de jeug
dige Marjan Ganseman uit KaJ
pelle met de eer strijken.
UITSLAGEN
MANNEN
ENKELSPEL
B: halve finale: Dethlef Pieters-
Roger Vrencken 6-4 7-5, Dennis
van 't Westeinde-Björn Beekman
6-0 3-6 6-4; finale: Pieters-Van 't
Westeinde 6-3 6-2.
Cl: halve finale: Johnny Otte-
iMarco Jongsma 6-1 6-1, Ard
Breure-Marlon Wisse' 1-6 6-4 7-6;
finale: Breure-Otte 6-4 6-2.
'C2: halve finale: Marcel Verwei-
Peter Jan Manten 6-2 6-3, Jelle
Wisse-Erwin de Keyzer 6-3 1-
6-3; finale: Verwei-Wisse 6-3 6-2.
Dl: halve finale: René Fondse-
Freek Wisse 6-2 5-7 6-4, Paul var
Houte-Bart Sinke 7-6 6-2; finale
Fondse-Van Houten 6-3 6-4.
D2: halve finale:. Coen Raas-
Edwin Bongaerts 6-2 7-6, Jeroer
van Klinkenberg-John Jansen 6-
6-1; finale: Van Klinkenberg-Rae:
7-6 3-6 7-5.
Van onze tennismedewerker
Kloosterzande - In het tiendi
'van TC Hontenisse mondde
rood en zijn neef Leo Verl
partij die 3Vi uur in beslag zo
Verbunt slaagde er uiteinde!
rood op de knieën te krijge
tie-breaks nodig: 7-6, 6-7, 7-
UITSLAGEN
MANNENENKEL
02: tweede ronde: Eddy Thans
Johan Heye 6-2 6-3.
Hl: tweede ronde: Frans Vlassen
rood-Leo Verbunt 7-6 6-7 7-6.
D2/E: eerste ronde: Sjef Steijnsj
Mike Dobbelaer 6-4 6-2, Jan vajj
Boven-Jo Blanckaert 6-1 6-0, Jc
hnny Smet-Jack van der Staal 6-
o-2 7-5, Jef Neve-Jos Verdurme
6-2 6-1, Jan de Kort-Marco Pijp^
Michael laudrup hee
Maandag zijn handtekening g<
zet onder het contract dat he
voor twee jaar aan Real Madri
bindt. De 30-jarige middenveld!
verliet Barcelona omdat hij do<
het overschot aan buitenlande
geen vaste keus was.