Sport Dubbele triomf Annelies Hoek Van Drongelen verrast Bogaert Promenade c riterium weer ijzersterk bezet Yan Goor slaat toe in slotkilometer Vlaanderenmarathon Jeugd-ranglijst-tennistoernooi Animo start vandaag JB e £s>mjoor P Scherbeijn verslaat Bouman in boeiende finale Verrassingen troef in tennistoernooi TV Axel DE STEM ZEELAND B11 Van Zundert wint trimwielerronde Voetballen voor vrede Geef eens iets anders geef een dinerbon Koninck Voetbal Onderzoek naar aanbesteden veer Arts schuldig aan hulp bij zelfmoord MAANDAG 4 JULI 1994 Van onze tennismedewerker Sas van Gent - Remy Scher- beijn uit Aardenburg werd eindwinnaar op het grote schema in de klasse tot en met 14 jaar van het Zeeuws- Vlaams jeugd-tennistoernooi van TC Drive te Sas van Gent. Hij bleek in een boeiende finale in drie sets te sterk voor Oost burger Dennis Bouman: 6-4, 1-6, 7-6. De finale werd gekenmerkt door hele lange rally's en er was vaak mooi tennis te zien. In de derde set had Bouman kansen gehad. Hij kwam met 3-2 en 4-3 voor, maar kon toch de tie-break niet ontlopen. Deze haalde Zeeuws-Vlaams jeugd-tennistoernooi TC Drive SJEF-speler Remy Scherbeijn met 7-3 naar zich toe. De eindstrijd bij de tot en met 17-jarigen was een eenzijdig ge beuren. Duncan Blackman uit Breskens moest zelfs geen enkele game afstaan aan zijn opponent Wouter Herrewegh uit St-Jan- steen. In een spannende finale won Dylan Blackman in de klasse tot en met 12 jaar via een tie-break in de derde set van Andy de Bruyne uit Oostburg. In de jong ste leeftijdsklasse zegevierde Krijn de Vries. Beatrix Verhaegen uit Hulst re kende bij de meisjes tot en met 12 jaar in een mooie finale af met favoriete Nathaly de Paepe uit Schoondijke. In de tweede set had De Paepe nog met 5-2 voor gestaan, maar Verhaegen won uiteindelijk de tie-break met 8-6. Doordat zij ook al de eerste set op haar naam had gebracht, was de eindzege voor de Hulster- se een feit. Bij de meisjes tot en met 14 jaar versloeg" Bianca Vlaeminck in de finale haar clubgenote bij Hul ster Ambacht Bianca Morcus met 6-4, 6-2. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 10 jaar: halve finale: Krijn de Vries-Martijn Rijckaert 6-3, 6-3; Steven van de Peyl-Joël van Overloop 6-2, 6-3; finale: De Vries-Van de Peyl 6-1, 7-6. Tot en met 12 jaar: halve finale: Andy de Bruyne-Koen Gorleer 6-4, 6-1; Dylan Blackman-Diederik Veerman 6-1, 6-8; finale: Blackman- De Bruyne 4-6, 6-2, 7-6. Tot en met 14 jaar: halve finale: Remy Scherbeijn-Donovan Black man 6-4, 6-4; Dennis Bouman-Joris de Bakker 6-1, 6-3; finale: Scherbe- ijn-Bouman 6-4, 1-6, 7-6. Tot en met 17 jaar: halve finale: Duncan Blackman-Bart Kunst 6-3, 6-2; Wouter Herrewegh-Joep Per- daen 6-2, 6-2; finale: Blackman- Herrewegh 6-0, 6-0. DUBBEL Tot en met 10 jaar: 1. Jetten/Van de Peyl. Tot en met 14 jaar: halve finale: Scherbeijn/Trapman-Van de Berg/ Obrie 6-0, 6-3; Blackman/De Rech- ter-Buysse/Voermans 6-3, 6-2; fina le: Scherbeijn/Trapman-Blackman/ De Rechter 6-2, 6-0. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 12 jaar: halve finale: Nathaly de Paepe-Annick van de Walle 6-4, 6-3; Beatrix Verhaegen- Lieke Alberti 6-0, 6-1; finale: Ver- haegen-De Paepe 6-3, 7-6. Tot en met 14 jaar: halve finale: Bianca Vlaeminck-Evelien Kunst 6-1, 6-1; Bianca Morcus-Veronique Verhaegen 6-1, 2-6, 7-6; finale: Vlaeminck-Morcus 6-4, 6-2. DUBBEL Tot en met 12 jaar: 1. Verhaegen/ Verhaegen, 2. Neyt/Minnaert. Tot en met 17 jaar: 1. Stellenaar/ Kunst, 2. De Kruyter/Pattijn. VERLIEZERSRONDE JONGENS Tot en met 10 jaar: finale: Stefan Jetten-Davy de Kesel 6-1, 6-0. Tot en met 12 jaar: finale: Wim Gorleer-Davy de Waal 2-6, 7-5, 6-2. Tot en met 14 jaar: finale: Ralf Simpelaar-Kevin Bosman 7-6, 6-4. MEISJES Tot en met 12 jaar: finale: Jacqueli ne Verhaegen-Wendy de Kesel 6-2, 6-0. Tot en met 14 jaar: finale: Inge Meul-Evelien Kunst walk over Meul. Van onze medewerker Henk van de Voorde Axel - Outsider Tim Poppe won gisteren het tennistoer nooi van TV Axel. In de Cl-finale versloeg hij de al even verrassend tot de eindstrijd doorgedrongen Rinke van Remortel met 4-6 6-0 6-3. De eerste set ging met 6-4 naar Van Remortel, mede doordat de service van Poppe niet liep. In de twee volgende sets daarentegen onderging de opslag van Tim Poppe een metamorfose. Dubbe le fouten waren niet meer aan de orde. Integendeel, de nodige aces werden zijn deel. Poppe haalde de tweede en derde set met 6-0 en 6-3 naar zich toe. „Rinke sloeg alles hoog terug, terwijl ik via harde slagen vanaf de base line de aanval opzocht. Het was namelijk veel te warm om lange rally's te spelen", aldus Tim Poppe. Op het C2-schema werd Rinke van Remortel wel toernooi-win- naar, door in de finale Rudi Martens met 6-0, 6-4 te kloppen. In de Dl-categorie was Ronald de Pooter in de finale in drie sets te sterk voor Arjan Michielsen. Verder gingen Mario Scheffers en Harm Rietjes met de eer schuiven op het D2- en Dl-ta- bleau. Bij de vrouwen-C versloeg An nelies Hoek in de eindstrijd via twee keer 6-3 Janine Moerland. „Het ging erg goed. Alles lukte bij mij, terwijl Janine de fouten maakte," vertelde Annelies Hoek. De jeugdige Fanny Kool zegevierde in de Dl-finale in drie sets over Tilly Dierick. In de D2/E-groep won Ingrid Scheele de beoogde finale van Lien Kint met 6-3, 7-6. In de mixed-C zegevierde Anne lies Hoek, samen met Rudi Mar tens, eveneens. In de finale wer den Janine Moerland en Fred van Cauteren eenvoudig opzij gezet. Deze partij moest een half uur worden onderbroken door dat Van Cauteren in het vuur van de strijd het net had getor pedeerd. Ook in het dubbel-C stond Hoek, samen met Marjan Fraanje, in de finale. Wendy de Schepper en Esther Geus bleken echter superieur. In het dubbel- C1 bij de mannen wonnen Zeeuws C2-kampioen Rudi Mar tens en Robin de Witte de finale in twee sets van het duo Crom- been/Wouters. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: halve finale: Rinke van Remortel- Robin de Witte 7-5, 6-4; Tim Poppe- Ronnie de Jong walk over Poppe; fina le: Poppe-Van Remortel 4-6, 6-0, 6-3. C2: halve finale: Rudi Martens-Jean- Paul de Bakker 6-2, 6-2; Rinke van Remortel-Nino van de Starre 6-2, 6-2; finale: Van Remortel-Martens 6-0, 6-4. Dl: halve finale: Ronald de Pooter-Ben Kint 6-3, 7-5; Arjan Michielsen-Beny IJsebaert 7-6, 6-1; finale: De Pooter- Michielsen 5-7, 6-4, 6-4. D2: halve finale: Vincent Koole-Marco de Bakker 6-4, 6-2; Mario Scheffers- Mark Pattijn 6-3, 6-4; finale: Schef- fers-Koole 6-2, 7-5. E: halve finale: Harm Rietjes-Jos Lan- gerak 6-1, 6-1; Jan Cevaal-Jan Franse 6-l,« 6-3; finale: Rietjes-Cevaal 6-4, 6-1. DUBBEL Cl: halve finale: Crombeen/Wouters- Van Remortel/Van Remortel 7-5, 7-6; Martens/De Witte-Poppe/Van Remor tel 6-4, 4-6, 7-5; finale: Martens/De Witte-Crombeen/Wouters 6-3, 6-3. C2: halve finale: Van de Berg/Van de Berg-Van Damme/Oppeneer 6-3, 6-3; Kint/Van der Sloot-Asselman/Van Kuppeveld 6-3, 4-6, 6-1; finale: Van de Berg/Van de Berg-Kint/Van der Sloot 6-2, 6-3. Dl: halve finale: IJsebaert/Koole-Van Dam/Vink walk over IJsebaert/Koole; Neve/Van de Sande-Cleyman/Van Eer- denburgh 6-4, 4-6, 6-1; finale: Neve/ Van de Sande-IJsebaert/Koole 6-4, 6-4. D2: halve finale: Claessens/Meuldijk- Franse/De Kort 6-1, 6-1; De Schepper/ Van de Starre-Cevaal/Veraart 4-6, 6-4, 6-3; finale: De Schepper/Van de Star- re-Claessens/Meuldijk 4-6, 6-4, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL C: halve finale: Janine Moerland-Ria Sterrenberg 6-1, 6-0; Annelies Hoek- Franceska Adriaansens 3-6, 6-2, 6-1; finale: Hoek-Moerland 6-3, 6-3. Dl: halve finale: Fanny Kool-Ann Walrave 6-4, 6-4; Tilly Dierick-Wendy Rodrigo 4-6, 7-5, 6-2; finale: Kool-Die- rick 6-1, 2-6, 7-5. D2/E: halve finale: Ingrid Scheele-Vi vian van Kampen 6-2, 6-2; Lien Kint- Sylvia Pattijn 6-4, 6-7, 6-2. DUBBEL C: halve finale: Hoek/Fraanje-De Rid der/De Mul 6-2, 6-1; De Schepper- /Geus-Adriaansens/Jetten 6-0, 6-4; fi nale: De Schepper/Geus-Hoek/Fraanje 6-1,6-4. Dl: halve finale: Nijssen/Van Eerden- burgh-Pattijn/Dutree 6-3, 6-2; Van Dam/De Kort-Dierick/Oppeneer 6-2, 7-5; finale: Van Dam/De Kort-Nijssen/ Van Eerdenburgh 6-1, 6-0. D2: halve finale: Leeraert/Roman- -Weesepoel/Wieland 6-0, 6-3; Erpelin- ek/Oppeneer-Van de Voorde/Franse 6-3, 7-5; finale; Leeraert/Roma- n-Erpelinck/Oppeneer 6-1, 6-2-. GEMENGD DUBBELSPEL C: halve finale: Moerland/Van Caute- ren-De Moor/De Bakker 6-2, 3-6, 6-1; Hoek/Martens-Scheele/Asselman 6-0 6-1; finale: Hoek/Martens-Moerland/ Van Cauteren 6-2, 6-3. Annelies Hoek en Rudi Martens in actie tijdens de door hen gewonnen gemengddubbel-C-finale. Dl: halve finale: Nijssen/Rietjes-De Van Dam 7-5,6-3. Roman-Van Campen/Rombout 6-2, Vries/Van Alem 6-0, 2-6, 6-1; Walrave/ 6-2; finale: De Bock/Roman-Hame- Van Damme-Van Dam/Vink 1-6, 6-2, D2: halve finale: Hamelink/De Regt- link/De Regt 0-6, 6-2, 5-2, opgave 6-0; finale: Nijssen/Rietjes-Walrave/ WoutersöWillaert 6-1, 6-2; De Bock/ Hamelink/De Regt. Van onze sportmedewerker Breskens - Het wielercomite 'Bressiaans' heeft ook dit jaar over belangstelling voor hun Promenadecriterium, dat vrijdag 8 juli wordt gereden, niet te klagen. Ruim zestig inschrijvingen vielen bij Bram Buize in de bus en niet de minsten. Aan de start ondermeer Wilfried Bastiaanse dit jaar nog leider in Olympia's Toer. Verder van bui ten de provincie mannen als Ma rio van Vlimmeren, John Leijs, Bob Rasenberg, Jos van Ginne- ken en Niels van Elzakker. Ook aan de start de winnaar van vorig jaar de Belg Neyrinck sa men met zijn clubmakker Kurt Leuntjes. Dat betekent dat de Zeeuwen met ondermeer de man in vorm Eric Vereecken, Fran cois Franse (vorige week win naar in St.Jansteen), John-Paul van de Ameele, Davy Dubbel dam, Peter Hoondert, Patrick van Passel, Karei van Goethem, Wilfred Geys, Cees Schouwe- naar, Peter Mol, Tonny Moonen, Michel Rommers, Vital Timmer mans, Erwin van Loo, Roy Bo gaert, Antoine Goense, Toon Vermeulen, Erwin van Loo en Peter Kant over concurrentie niet te klagen hebben. „We hebben dit jaar geen enkele moeite hoeven doen om die man nen aan de start te krijgen. Er waren er wel een paar die een vergoeding vroegen maar daar beginnen we niet aan. We heb ben ieder jaar een goedgevulde premiepot. Als er gefietst wordt kan er hier wat verdiend wor den," aldus Bram Buize woord voerder van het wielercomite. Het Promenade-criterium is ie der jaar weer een van de lastig ste in het 'westen'. Scherprech ter is steeds het rode asfalt van de Promenade een klimmetje dat vijftig keer moet worden geno men om aan de 100 kilometer te komen. De start wordt gegeven om 19.00 uur op de Boulevard. De permanence is in cafetaria 'De Kombuis' gelegen bij het start- en finishdoek. Van onze tennismedewerker Kloosterzande - In het Kloos- terse Wind-tennistoernooi van TC Hontenisse schakelde op het Cl-schema Frank van Drongelen verrassend de als 3/4 geplaatste Jan Bogaert uit. Van Drongelen schreef de eerste set met 6-3 op zijn naam, maar Bogaert vocht verbeten terug re sulterend in een 6-4-setwinst. In de beslissende set werd het loop vermogen van Van Drongelen beloond: 6-2. In de Cl-categorie kende Patrick Vervaet in de eerste ronde wei nig moeite met Reggie Lambert: 6-3, 6-1. Bij de vrouwen-Dl was Margo Lauwereys oppermachtig tegen Adrie Goetheer: 6-0, 6-3. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: eerste ronde: Patrick Vervaet- Reggie Lambert 6-3, 6-1. C2: eerste ronde: Johan Heye-Joop Antheunis walk over Heye; Fred van Cauteren-Pieter de Klerk 7-6, 6-1; Pascal Delforge-Peter de Roeck 3-6, 7-5, 6-2; Martijn de Bot-Ad Kooman 6-0. 6-0. Dl: eerste ronde: Eddy van Pame- len-Ben Kint 6-0, 6-4; Frank van Drongelen-Etiënne Nachtegael 4-6, 6-4, 6-4; Leo Verbunt-Ad Kooman 6-1, 6-2; Ludo de Bakker-Eugène de Maagt 6-4, 7-5; tweede ronde: Eddy van Pamelen-Robert Asselman walk over Van Pamelen; Frank van Dron- gelen-Jan Bogaert 6-3, 4-6, 6-2; Etiënne Schauwaert-Jack de Braai 3-6, 6-3, 6-3; Etiënne Kindt-Peter van Laere 2-6, 6-4, 6-2; Ronald van Eerdenburgh-Peter de Roeck 6-2, 6-1. D2/E: eerste ronde: Ronald Vael-Ar- nold de Burger 6-2, 6-2; Rudy Crombeen-Evert Leeraert walk over Crombeen; Leen Wijland-Gerrie Ag- terhuis 6-4, 6-7, 6-4; Patrick van Dorsselaer-Dennis van Driessche walk over Van Dorsselaer; Frank Otjes-Gerrit Huisman 6-1, 7-6; Rei- naert Dreesmann-Erwin Claessen walk over Dreesmann; tweede ron de: Ronald Vael-Rob Jutte 6-0, 6-4. D35+: eerste ronde: Rob de Burger- Adrie van Dijk 6-4, 2-6, 6-4; halve finale: Rob de Burger-Robert Assel man walk over De Burger. DUBBEL C2: Van Hoye/Delforge-Missiaen- /Heyndrickx 6-3, 6-3. Dl: eerste ronde: De la Ruelle/Scha- kel-De Roeck/Huygens 6-3, 6-4; Vlassenrood/Van Eerdenburgh-Ver- schueren/Van Goethem 6-4, 6-4; Bo- gaert/Bogaert-Hol/Neve 7-5, 6-2. D2/E: eerste ronde: Sinke/Rombout- Agterhuis/Kint 6-4, 7-5. VROUWEN ENKELSPEL Dl: eerste ronde: Margot Lauwe- reys-Adrie Goetheer 6-0, 6-3. DUBBEL D2: eerste ronde: Lammens/Nanna- Van Eerdenburgh/Vlassenrood 6-1, GEMENGD DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Bonsel/De Bot- Kool/Heye 6-0, 6-1. Dl: eerste ronde: Verbunt/Bogaert- -Lauwereys/Dreesmann 6-4, 6-2; Van Dijk/Van Dijk-Blanckaert/De Roeck walk over Van Dijk/Van Dijk; Roctus/Huisman-Agterhuis/Kint 6-2, 4-6, 6-3. D2: Hoofman/Hoofman-Dobbelaer/ De Bakker 6-4, 7-5. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Het 11e Jeugdranglijst- tennistoernooi van TC Animo uit Ter- neuzen gaat vandaag van start. De finales vinden plaats op zaterdag 9 juli met de prijsuitreiking omstreeks 16.00 uur. Het evenement betreft een zogenaamd K3-toernooi wat inhoudt dat er punten verdiend kunnen worden voor de natio nale jeugdranking. Het aantal deelnemers bedraagt 186, wat 6 deelnemers meer is dan vorig jaar. Van hogerhand (de natio nale tennisbond) wordt bepaald wie er mogen deelnemen aan het Terneuzense toernooi. Bij de jongens is de Zeeuwse deelname beperkt gebleven tot de categorie tot en met 12 jaar. Andy de Bruyne uit Oostburg is één van hen. Ook Eli Verhage (Middel burg), Frank Clausing (Cortgene) en Den nis Verschuure (Yerseke) geven hier acte de présance. Bij de meisjes tot en met 12 jaar is opmerkelijk dat de als eerste drie ge plaatsten alle uit Zeeland komen, name lijk Corine Blankenburgh en Malu van Houten van het Middelburgse MLTC en Lenneke Clement uit Heinkenszand. An- ouska Willemsen uit Schoondijke en Ma rianne Snijder uit Middelburg strijden hier eveneens om een eervolle klassering. Bij de meisjes tot en met 14 jaar is de Oostburgse Tinta van Wely één van de deelneemsters, evenals Jeantien van den Dries uit Ovezande en Hanneke Snijder uit Middelburg. Dit jaar is er onder de deelnemers een groep van 12 Noren. „Ik denk dat de Noorse delegatie vrij sterk is, als je afgaat op hun top-ranking in Noorwegen. Er zou eerst ook nog een ploeg van 18 Amerika nen gekomen zijn, maar dat ging op het laatste moment niet door omdat er geen geschikt vervolgtoernooi in Nederland zou zijn. In principe hebben ze wel toege zegd voor volgend jaar", aldus Johnny Bleyenberg namens de wedstrijdleiding. Bondsgedelegeerde is Rianne van Wan- rooy. Van onze sportmedewerker 's-Heer Arendskerke - De Bra bander Rinie van Zundert is winnaar geworden van de trim wielerronde in 's-Heer Arends kerke. Na dertig kilometer ging Van Zundert aan de haal met de Zeeuwen Gerard van Antwerpen en Ronnie Babijn en hield deze concurrenten achter zich in de eindsprint. Wim Wielhouwer won bij de B- renners na een imponerdende so lovlucht die 20 kilometer ver reikte. In de C-categorie ontstond er na twintig kilometer een kopgroep van dertien renners waaruit Francois Rademakers en Ad Wisse ontsnapten in de slotfase. Rademakers toonde zich de rap ste in de laatste meters. UITSLAGEN A-categorie: 1. R. van Zundert (St. Willebrord), 60 kilometer in 1.25.55; 2. G. van Antwerpen (Nieuwdorp); 3. R. Babijn (Terneuzen); 4. R. de Jonge (Middelburg); 5. P. Heeren (Sprundel); 6. C. Boden (Wouwse Plantage); 7. J. Peemen (Rijsbergen); 8. P. Tolhoek (Yerseke); 9. A. van Loon (Ossend- recht); 10. C. de Baat (Etten-Leur). B-categorie: 1. W. Wielhouwer (Som- melsdijk), 50 kilometer in 1.16.40; 2. J. Schrier (Kapelle); 3. N. Zweedijk (Waarde); 4. C. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke); 5. C. Nieuwdorp (Ka pelle); 6.J. Tolhoek (Yerseke); 7. B. Hoogesteeger (Heinkenszand); 8. C. van der Horst (Standdaarbuiten); 9. N. van Iwaarden (Heinkenszand); 10. S. Rommers (Rilland). C-categorie: 1. F. Rademakers (Essen); 40 kilometer in 1.02.11; 2. A. Wisse (Yerseke); 3. J. Droogers (Vlissingen); 4. E. Claeijs (Heist aan Zee); 5. W. Koks (Kwadendamme); 6. J. Minnaard (Wemeldinge); 7. R. Lammers (Ooster hout); 8. B. Dreijdijk (Middelburg); 9. A. Hazen (Lewedorp); 10.B. Peeters (Kwadendamme). Ktvad e nd amine Het Zeeuws wielerkampioen schap voor trimmers, dat zondag in Kwadendamme werd verre den, werd bij de A-renners uit gevochten tussen Leo Beijer en Patrick Tolhoek. Zij ontsnapten in de slotfase uit een kopgroep van acht en werden niet meer achterhaald. Beijer was de snel ste in de eindsprint. In de B-categorie ging eerst Jack .Rommers op de solo-toer maar kon geen stand houden tegen twee jagers. Daarna maakte ook het peloton de aansluiting in de laatste ronde. In de massa-sprint was Wim Wielhouwer de rapste. Ook bij de C-renners werd de strijd beslist in een massa sprint. De titel kwam terecht bij Johan Gijzel. A-catcgorie: 1. L. Beijer (Den Bom mel), 70 kilometer in 1.37.52; 2. P. Tolhoek (Yerseke); 3. H. Slabbekoorn (Kapelle); 4. R. de Jonge (Middelburg); 5. J. Weststrate (Goes); 6. G. van Antwerpen (Nieuwdorp); 7. H. Gubbels (Goes); 8. H. Harinck ('s-Heer Abtsker- ke); 9.G. Suijk (Kruiningen); 10. E. Franse (Goes). B-categorie: 1. W. Wielhouwer (Som- melsdijk), 60 kilometer in 1.20.15; 2. J. Tolhoek (Yerseke); 3. J. de Punder (Ovezande); 4. R. Sanderse (Heinkens zand); 5. R. Pleijte (Nisse); 6. J. Schrier (Kapelle); 7. E. van Oosten (Goes); 8. M. de Smidt (Heinkenszand); 9. R. de Klerk ('s-Gravenpolder); 10. J. Traas ('s-Heer Arendskerke). C-categorie: 1. J. Gijzel (Yerseke), 40 kilometer in 1.09.43; 2. R. Lobbezoo (Hendrik Ido Ambacht); 3. B. Peeters (Kwadendamme); 4.T. Bogers (Huij- bergen); 5. R. van der Horst (Stand daarbuiten); 6. J. Droogers (Vlissin gen); 7. A. de Punder (Ovezande); 8. H. van Riet (Kapelle); 9. W. Nuijten (Ber gen op Zoom); 10. B. Dreijdijk (Mid delburg). Het wereldkampi oenschap voetbal is wat mij betreft geslaagd en kan me niet lang genoeg duren. Niet dat ik het gebeuren tot nu toe uitge breid heb gevolgd. Slechts en kele wedstrijden heb ik ge zien. Drie keer zag ik Italië voetballen, waarvan alleen het optreden tegen Noorwe gen het aanzien waard was. Afgelopen woensdag, in een strandtent in Mélito di Porto Salvo (Italië), volgde ik het team van Advocaat in zijn strijd tegen Marokko. Mijn auto met Nederlands kente ken had ik stom genoeg pal voor het terras geparkeerd. Toen ons team in het nauw werd gedreven, gaf ik me te vergeefs uit voor een Marok kaanse Nederlander. En toch ben ik blij met USA'94, on danks al het leed dat zowel het Italiaanse als het Neder lands elftal mij, hun fan, aan deden. Ik ben het eens met de uit spraak van Romeo Delliarte. de generaal van de VN-troe- pen in Ruanda: „In Ruanda wordt gedurende bepaalde wedstrijden minder gescho ten, zowel door de rebellen, de Tutsi's, als door de rege ringstroepen, de Hutu's." Wat het VN-leger niet vermag, krijgen Batistuta, Romario en Yekini voor elkaar. Zodra in Amerika de scheidsrechter het beginsignaal voor de wed strijd van Argentinië. Brazilië of Nigeria geeft, staken de nog overgebleven Ruandese mannen hun strijd en rennen naar de enkele televisietoe stellen die op de buurlanden Oeganda en Tanzania zijn af gesteld. Voor de televisie laten zij in plaats van granaten hun en thousiasme' exploderen bij ie dere rake trap van 'hun Afri kaanse' Nigeria. Maar ook bij iedere geslaagde actie van Brazilië en Argentinië barsten de Ruandezen los in een vreugdedans. Want de krij gers die in een beestachtige strijd zijn verwikkeld, zijn te vens liefhebbers van het mooie technische voetbal. Nog meer berichten uit het door burgeroorlog zwaar ge teisterde Ruanda: in King Faisal, het vluchtelingen kamp, wordt door de kinde ren die beide benen nog heb ben, dagelijks gevoetbald. Gerry McCarthy, represen tant van Unicef in Ruanda, zegt hierover: „Kinderen over de hele wereld houden van voetbal. Uiteindelijk heeft dit spelletje ook mijn eigen volk bij elkaar weten te houden." McCarthy is Ier. Terug naar het uiterste puntje van de Italiaanse laars, waar ik Oranje via de satelliet aan het werk zag. Omdat Neder land gecoacht wordt door Ad vocaat en niet door Cruijff, komt de reservebank bijna nooit in beeld. Slechts twee seconden vulde het hoofd van de bondscoach het scherm. „Wat heeft die man te verber gen?", vroeg een Italiaan naast me. „Hoe bedoelt u?", reageerde ik verbaasd. „Weet u, ik ben Pasquale, de barbier. De ervaring heeft me geleerd dat ik voor mannen die hun weipige haar van de ene kant van hun kalende schedel naar de andere kammen, moet op passen. Wie zijn kaalheid op zo'n potsierlijke manier ver bergt. heeft geen klasse, deugt niet. Die signor Advocaat van jullie, signore, is geen goed voorbeeld voor een team dat wereldkampioen wil worden." „Zou het hoofd van onze bondscoach niet de uitzonde ring kunnen zijn die de regel bevestigt," smeekte ik. „De heer Advocaat is een plichts getrouwe man, Nederland staat achter hem en vindt dat het in het leven niet op uiter lijkheden aankomt." „Oh neen," zei de man, trok een kapperskam uit zijn zak en kamde me a la Advocaat. Hij hield me een spiegeltje voor. en het leek nu of mijn spiegelbeeld deel van het tv-scherm uitmaakte. Voor even werd ik de twaalf de man van het Nederlands elftal. Het hielp geen zier. onze jongens bleven aanmod deren. Ik moest de barbier gelijk geven. Met zo'n kop kun je niet tot een wapenstilstand in Ruanda bijdragen. Van onze sportmedewerker Sluis - Hans van Goor wist voor de derde maal in vier jaar de 16 kilometer lange Vlaanderenmarathon bij de mannen vrije slag op zijn naam te brengen. PLAATSINGEN JONGENS Tot en met 12 jaar: 1. Frank Clausing, 2. Eli Verhage, 3. René Lepp, 4. Dennis Arjaan Bodano. Tot en met 14 jaar: 1. Robert van Boeschoten, 2. Dirk Jan Groeningen, 3. Martijn Rothuizen, 4. Geert Jan Deeriks. Tot en met 16 jaar: 1. Anoup de Weever, 2. Jeroen van Benthem, 3. Robin Nicolai, 4. Sjors Lemmens. MEISJES Tot en met 12 jaar: 1. Corine Blankenburgh, 2. Malu van Houten, 3. Lenneke Clement, 4. Kim van der Mast. Tot en met 14 jaar: 1. Alice Kromme, 2. Lieke Jansen, 3. Geeske Moerkoert, 4. Camille Hen driks. Tot en met 16 jaar: 1. Anouk van Bracht, 2. Carmen Delsasso, 3. Cecilia Borbola, 4. Mere- te Nodtvedt. Dit keer moest hij wel enorm diep gaan, want de 24-jarige zwemmer in dienst van de ZV Hoorn wist pas in de slotfase Almar van der Meer (Torpedo Hilversum) te verschalken. Dit duo had zich al vanaf het begin in de voorste linie gemeld. Van Goor, die zijn trainingsar- beid van 25 uur combineert met zijn studies econometrie en rech ten, probeerde onderweg zijn concurrent te lossen, maar de twee jaar jongere Van der Meer gaf geen krimp. De nummer twee op de wereldranglijst re kende daarna op zijn speciali teit: de laatste kilometer. Hij rekende goed want het gaatje dat hij sloeg met zijn versnelling op 1200 meter voor de finish wist hij uit te bouwen tot een kleine halve minuut. De inwoner van het Noordhol landse Zwaag bleef met zijn tijd van 3 uur 16 minuten en 18 seconden wel een kleine twee minuten verwijderd van zijn in 1991 gezwommen baanrecord (3.14.28). Van der Meer bracht 3.16.47 op de klokken. Bij de vrouwen op de vrije slag was de overwinning voor de Haastrechtse Edith van Dijk. De 21-jarige vriendin van de win naar bij de mannen had het alleen tussen kilometerpaal 13 tot 15 even moeilijk, maar haar leidende positie kwam nooit in gevaar. Van Dijk finishte met een tijd van 3 uur 29 minuten en 48 seconden uiteindelijk bijna vijf minuten voor Wandy Kater. De tijd van Van Dijk betekende overigens een vierde plaats in het totale veld van maar liefst 30 vrouwen en mannen die 's mor gens van start waren gegaan in deze 19e editie van de Vlaande renmarathon, die dit jaar gold als selectiewedstrijd voor de we reldkampioenschappen. Bondscoach en ex-winnaar van de Sluise langebaanwedstrijd (1978 en 1979) Ton Brouwt: droeg zondagavond voor mannenploeg naast de winnaar: Van Goor en Van Dijk ook beid! nummers twee (Van der Meer el Kater) voor bij de keuzecomissii van de zwembond. Op de schoolslag waren de slot- meters beslissend. Het was Mie- ke van der Fluit die zestiend! van een seconde eerder aantikt! dan haar mannelijke tegenstre ver Wim Hoogland. Op de I kilometer lange prestatieticht mocht Arjen Boidin (Scheldes- troom) zich keurig als zesde uü het water hijsen. Uitslagen 16 kilometer: Schoolslag vrouwen: 1. Miekevan de Fluit (De Dolfijn) 5.18.12,2. Vrije slag vrouwen: 1. Edith val Dijk (Donk) 3.29.48,0, 2. Wand) Kater (De Zijl) 3.34.36,5, 3. Ge! Veldhuyzen (Startgemeenschap' 3.41.14,6, 4. Melanie Kuiper |t Tolhekke)-3.48.31, 5. Gijsberti® Mantel (ZV Hoorn) 3.52.11, Karin Stein (Vlaardingse ZC) 3.59.27, 7. Irene van der Laan (De Dolfijn) 4.04.06, 8. Carla Broers (DAW) 4.08.57, 9. Katinka Brou wer (ZPC Breda) 4.18.27, 10. Nic ky Slinger (HPC) 4.22.52. Schoolslag mannen: 1. W® Hoogland (ZPC Hoofddorp) 5.18.12,8, 2. Rombald de Riè (Tot' pedo) 5.24.55, 3. Ademar Brysse (Blankenbergse ZV) 5.33.45. Vrije slag mannen: 1. Hans van Goor (ZV Hoorn) 3.16.18,1, 2. Al mar van de Meer (Torped® 3.16.47,1, 3. Jan. Willem van Hoek (De Gouwe) 3.29.22,7, Erik van Dartel (Zeester) 3.30.31 5. Joost Kuylaars (ZPC Bre™ 3.35.16, 6. Martijn van Heusde11 (Torpedo) 3.38.12, 7. Henk van der Veen (ZV Hoorn) 3.55.17, Simon Lee (Oxford Engela. 4.01.34, 9. Richard Broer (Dw 4.04.11, 10. Rijk Mantel (Z Hoorn) 4.10.15, 11. Stephan h® (DSZ) 4.15.14, 12. Marcel Stro» (West Friesland) 4.13.34. Prestatietocht 8 kilometer: Matthe Vijverberg (DSZ) 1-48 6. Arjen Boidin 2.04.40, 10. Ton») Vinke 2.11.58, 11. Jamie Schei' beyn 2.12.56, 15. Remie Schel' beyn (allen ScheldestW 2.37.21. Restaurant al vanaf 15,- Nieuwe Ginnekenstraat 3, BREDA, I 134e JAARGANG Het is een vreemde tocht naar de Citrus Bowl. Met duizen den lopen we in Hollands oranje en Iers groen naar het stadion. We lopen zij aan zij, zij en wij. Het is een Stille gang. Waarom zwijgen we al lemaal? Het lijkt wel of ie mand het geluid heeft uitge zet. Ik geloof dat het komt omdat een van de twee zal moeten winnen. Iemand moet de an der pijn gaan doen en nie mand wil dat. Het is het won der van de Hollands-Ierse liefde. Twee landen zijn op huwelijksreis onder de pal men van Florida. Het Oranje-legioen lijkt wel met tegenzin te juichen, als doelman Packie Bonner die bal door zijn handen in het net laat glippen. Wat een ramp. Hollandse armen leg gen zich bemoedigend op Ier se schouders. In de pauze staan we in het herentoilet weer zij aan zij, de stralen naar omlaag, de blik ken naar omhoog. Mijn groene buurman begint te zingen: „Come on Irish, we're great guys." Ik val hem bij. Iedereen vaït iedereen bij. Een machtig oranje-groen koor schalt door de akoestisch perfecte water plaats: „Come on, Irish!" Na de wedstrijd wandelt het bonte internationale vredesle- ger terug naar het centrum van Orlando. Sedert de dag waarop ik mijn zwemdiploma behaalde, ben ik nooit meer zo vaak gefeliciteerd. „Congra tulations!". „Well done!", zeggen de Ieren. Totdat een van hen me zijn bezwete tricot aanbiedt en ik hem het mijne. Nog nooit ben ik zo vaak getroost in het En gels met een Nederlands ac cent als nu ik in het groen in downtown arriveer. „Sorry, but you played good." Waarom zwegen we allemaal zo benauwd vóór de wed strijd? Niemand heeft iemand pijn gedaan: Hoe had het ook gekund. We are the Dutch and the Irish. En het is zoals het liefdeslied klonk op dat intie me moment in de wc: „We're great guys." Marc de Koninck Den Haag - De Algemene Re kenkamer onderzoekt momen teel of de aanbesteding van de veerboot Koningin Beatrix vol gens de wettelijke regels is ver lopen. Na een klacht van een andere gegadigde heeft de Re kenkamer alle contracten opge vraagd. ZIE ZEELAND - C1 De Haarlemse rechtbank heeft de Haarlemse huisarts Karsten schuldig bevonden aan hulp bij zelfdoding door een invalide man, maar geen straf opgelegd. De arts heeft niet zorgvuldig genoeg gewerkt, wordt in het vonnis gesteld. Hij kreeg geen straf omdat hij al zoveel geleden had onder de enorme publiciteit en vanwege zijn 'open' houding. "ZIE BINNENLAND-A3 het weer -<W»- Minder warm Na drie tropisch warme dagen wordt het vanaf vandaag minder warm. Er kan nog een bui vallen. Bewolking, afgewisseld met opklaringen en een matige wind. LU Z -> LU Nederland stond te poppeten om etappe-zege

de Stem | 1994 | | pagina 22