Leon van Bon kijkt zijn ogen uit Fotograferende agent oorzaak De wereld op z'n kop voor Van Poppel beert rstaan z* Zware verwondingen Nelissen en Jalabert na bizarre valpartij Zware domper voor de ploeg van Cees Priem Breukink kan bijtekenen pE STEM TOUR DE FRANCE 94 BS Nijdam niet eens in beeld als vervanger van ongelukkige Moncassin K0RT£# Geluk VANDAAG Js RADIO TV VARIA Wespesteek Sponsor G 4 JULI 1994 Bi an de Brazilianen is uren heeft, zo zegt de weg van een dieren- het favoriete exem- voetballer. k rekken en strekken ze: rio, Zinho, Jorginho, a, Branco, Bebeto. Spe- ie zo bekend zijn, dat een tennaam voldoet. Het e scandeert alle namen, id door een deuntje: A- a-irr. Ma-a-zin-ho. oetballer die zich hoort sproken, zwaait naar de e. Zelfs als dat even jk is. Paulo Sergio staat n been, Dunga heeft het e vast. Een hand van rust naast zijn been in as, met de andere wuift ivool naar de fans. Een ezicht. leine Zinho wil wel in- op de kritiek. „Ik geef at ik niet zo goed speel kan. Dat komt mede de tactiek. Bij mijn club eiras krijg ik alle vrij- mag ik naar de rechter- kervleugel uitwijken. In ationale ploeg moet ik blijven. Ik ben daardoor kt. Ik heb dat ook tegen ach gezegd en we hebben gesproken dat ik bij bal mijn gang mag gaan." elft van de selectie voet een partijtje tegen een amateurs. De overigen elen wat langs de zijlijn, orbeeld door de bal met ak naar elkaar te spelen de lucht. De Braziliaanse aggevers houden keurig ie een doelpunt maakt, igen geven via de draag- telefoon bijna recht- ks verslag. Voortdurend piepers, ario is voor de gelegen- spelverdeler. Het is onge- ijk te zien hoe gemakke- hij collega's vrij voor de an zet. Het is verbijste- hoe slordig die met de en omgaan. Ronaldo bij beeld passeert een hele verdedigers, om de bal ard over het doel te jagen, geld gaat Romario in dis- ie met Branco of Ronaldo, at hij een bepaalde bal kreeg. wee uur is de show voor- De pers duikt op de spe- het publiek moet buiten vak blijven. Romario, slim ij is, verdwijnt via een of re sluipweg. In Eindho- als PSV'er, wist hij die 'gaans ook feilloos te vin- Het is een beetje als in de wedstrijden tot nog toe. s was hij een hele tijd chtbaar, om opeens toe te n. Telkens weer. „Ik doe gewoon een tijdje net of ik dben." MAANDAG 4 JULI 1994 Van onze verslaggever Jacques Eestermans Armentières - Van de ge plande voorbereiding op het wereldkampioenschap pun- tenkoers komt niet veel te recht voor Leon van Bon. De prof uit Apeldoorn werd vrij dagavond door zijn ploeglei der Jan Raas opgeroepen als vervanger van Frédéric Mon- cassin in de Tour. De Franse sprinter brak de avond voor de proloog tijdens de presen tatie van de ploegen in hartje Lille zijn enkel op twee plaatsen, toen hij van het trapje viel dat de renners van het podium leidde. Het oproepen van de eerstejaars beroepsrenner was in veler ogen 'IdCup USA 94 *.V_. komt nauwelijks aan zijn k bij nacht en ontij wordt ieden vinden het nodig mij n man uit India aan de lijn. aar hij vergat dat het voor Valckx blijkt vorige week zijn bestraft. Valckx kreeg van de bal na het tweede nan protesteerde tegen de an was bekeurd. Ook in de organisatie werd Koeman erwisseling had toch geen ;erste gele kaarten na de .alas, de kleurrijke Ameri- heeft zijn ploeg maandag voriet Brazilië te verslaan, derd procent kans om te k trouwens...." ao kan vandaag in San nternational van de Vere en. De 35-jarige verdediger voor het nationale team. dhouder Bruce Murray die .n eigen land werd geselec- >t ooit nog zijn honderdste i, maar hoe de uitslag van Brazilië ook zal zijn, bij an die mijlpaal in elk geval lusconi, oud-voorzitter van rguisde bondscoach Arrigo ns zijn bezoek aan Jeruza- onisch contact onderhoudt AC Milan. Berlusconi had s. „Vergeet alle tactiek en zei de nieuwe leider 'van tegen Nigeria, dinsdag in genoegen met zijn bijrol in aanvaller eist voor het duel k, een basisplaats. „Ik ben og te goed voor de reser- rutter van Real Madrid. ..Ik bijdragen dat Mexico in de ron laat zich door de oude zijn kans gehad, maar niet Sanchez was na de eerste -1) uit het elftal verbannen. lectie reageren laconiek op ellende remise (1-1) tegen adat de Braziliaanse presi- wijzigingen in het elftal ;r Dunga fijntjes: „Als hij leringen toepast, willen we verrassend. De verwachting was dat Raas alsnog een beroep zou doen op routinier Jelle Nijdam, de koerskapitein bij WordPer fect, die buiten de eerste Tour selectie was gevallen. „Ik heb eerlijk gezegd niet eens aan Jelle gedacht," bekende de Zeeuwse sportdirecteur echter. „Voor mij was het al weken een uitgemaakte zaak, dat hij niet de vorm had om voor een plaats in aanmerking te komen. Hoe ver velend ik dat ook voor hem vind, want het is niet gemakkelijk om een renner thuis te laten met wie je al zo'n lange tijd goed werkt. Maar ik ben verplicht' mijn beste mensen op te stellen en daar hoort Jelle op dit moment nu een maal niet bij. Daar is geen dis cussie over mogelijk." Frans Maassen kon zich niet vin den in de visie van zijn baas. De Limburger probeerde Raas toch op andere gedachten te brengen, maar hij vond geen gehoor bij hem. Maassen: „Jelle mag dan niet in topvorm zijn, maar ik denk dat we zijn ervaring hier heel goed hadden kunnen ge bruiken. Geen kwaad woord over Van Bon, hoor. Die jongen doet het goed. Maar ik blijf erbij dat Raas een foutje heeft ge maakt." Hoewel Van Bon als eerste stond vermeld op de reservelijst van Raas, deed de ploegleider vrij dagavond eerst een poging om Sammie Moreels te bereiken. De Belg verbleef echter bij zijn vriendin in Zwitserland. „Toen ik het nummer van Moreels had gedraaid, had ik daar eigenlijk al een beetje spijt van," aldus Raas. „Het kwam me dus niet slecht uit dat hij er niet was. Want Van Bon is de enige, die het echt verdient om de Tour te rijden. Die jongen heeft dat af gedwongen door goed te preste ren. Het enige dat me aanvanke lijk weerhield om hem mee te nemen of op te roepen, was het feit dat hij nog maar eerstejaars is." Leon van Bon kon het zaterdag in Lille nog maar nauwelijks bevatten, dat hij toch in het Tour-circus verzeild was ge raakt. „Het begint nu pas een beetje tot mij door te dringen," vertelde de Gelderlander na de proloog. „Maar dat kan ook niet anders in deze entourage. Ik kijk mijn ogen uit. Toen Raas me belde, had ik helemaal nog niet het gevoel dat ik naar de Tom- ging. Ik had het veel te druk met m'n koffer pakken en andere dingetjes, die nog snel even gere geld moesten worden." Hij treurde niet over de plots afgebroken WK-voorbereiding. „Dit is denk ik veel belangrijker voor mijn ontwikkeling," meen de Van Bon, die twee jaar gele den tijdens de Olympische Zo merspelen in Barcelona de zilve ren medaille behaalde op het onderdeel puntenkoers. „Al weet ik nu nog niet welke doelen ik me moet stellen voor de komen de weken. Het is nu allemaal nog heel erg wennen voor me. Maar ik heb absoluut niet het idee, dat ik hier niet thuishoor. Waarom ook? Raas had me heus niet gevraagd als ik het niet waard was geweest." Armentières - Een foto graferende politie-agent heeft gisteren op vijftig meter vóór de aankomst van de eerste Tour-etappe in Armentières, veel onheil aangericht. De agent zal waarschijnlijk de foto van zijn leven hebben ge maakt, maar het kostte Ihem een paar gebroken ribben en waarschijnlijk zijn loopbaan. Want door zijn actie smakten in volle eindsprint tien renners te gen de grond, onder wie de ko ningssprinters, de Belgische kampioen Wilfried Nelissen en de Franse specialist Laurent Ja labert. Zij werden per ambulan ce naar het ziekenhuis overge bracht en starten vandaag niet meer. De Oezbeek Abdoesjapa- rov, die eindelijk eens netjes in het midden van de weg sprintte, won de etappe. Chris Boardman behield zijn gele trui. Op tien kilometer vóór Armen tières werden na een vlucht van zestig kilometer Jean-Paul van Poppel, Rob Mulders en Herman i Frison ingelopen door het jagen de peloton, waarin de ploegen 8 van GAN en Histor-Laser de jacht hadden geleid. Het stond 'toen al vast dat het een massas print zou worden. Het complete peloton joeg aan zestig per uur door de bochtige straten van het stadje. Op twee- Armentières - De. agent waartegen Wilfried Nelissen gisteren in de eindsprint van de eerste Tour-etappe in Armentières met hoge snelheid botste, heeft geluk gehad. In 1958 kwam de Fransman André Darrigade in het Pare des Princes in Parijs bij de eindsprint van de laatste Tour-etappe in bot sing met een baancommis saris, die langs de kant stond. De man overleed ter plekke. Tour de France 94 Door Jean Nelissen honderd meter voor de streep doemde de laatste bocht op. Op vijftig meter voor de finish maakte de weg nog een flauwe bocht. Juist daar stond de poli- tie-agent met zijn fototoestelle tje in de aanslag. De Belgische kampioen Wilfried Nelissen sprintte vlak langs het publiek naast Abdoe op kop. In volle inspanning keek hij naar de grond en zag de politieagent niet. De agent, die door de lens van zijn camera tuurde, zag Ne lissen niet. De Belg knalde aan zeventig kilometer per uur vol op de agent. Hij sleepte Laurent Jalabert, de Oekraïner Alexan der Gonchenkov, de Italiaan Fa- biano Fontanelli, de Belg Johan Capiot en de Spanjaard Arsenio Gonzales mee in zijn val. Wilfried Nelissen lag tientallen seconden bewusteloos op straat en liep een hersenschudding op. Er wordt zelfs gevreesd voor een schedelbreuk. Laurent Jalabert verloor een deel van zijn gebit en brak beide oogkassen. De agent zat met zijn fototoestel in de hand versuft in het publiek. Am bulances en artsen waren spoe dig ter plekke. Omdat de valpar tij in de laatste kilometer ont stond, werd aan de getroffen renners reglementair dezelfde tijd als de winnaar toegekend. De schade wass aanzienlijk. De fiets van Wilfried Nelissen lag in twee stukken gebroken op de weg. Maar erger: de twee sprin ters Nelissen en Jalabert, idolen van het Belgische en Franse pu bliek, hebben zoveel averij opge lopen, dat ze voorlopig zeker geen topprestaties meer kunnen leveren. Een ernstige tegenslag ook voor Peter Post, die zijn ploeg gedurende de eerste tien dagen volledig op de Belgische sprinter had afgestemd en nu zonder zijn sprinter verder moet. Massasprints blijven gevaarlijk. In de eerste etappe van de Ronde van Spanje op 27 april in Sala manca, week Adriano Baffi uit naar links. Zijn ploegmaat Mario Cipollini sloeg over de kop en viel met zijn hoofd op de grond. Twee maanden later heeft Cipol lini nog altijd barstende hoofd pijn, waardoor hij niet aan deze Tour kan deelnemen. In de Ronde van Italië eindigden drie massasprints in een valpar tij, waarbij Zanini en Pagnin naar het ziekenhuis werden af gevoerd. De vierde etappe van de Ronde van het Baskenland eindigde op 24 maart in een massasprint, die ontsierd werd door een valpartij. De Let Potr Ugrumov brak zijn sleutelbeen. In de Grote Prijs Primavera op 10 april in Spanje vond in de eindsprint een valpartij plaats, de Spanjaard Jesus Montoya werd met een hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd. In de laatste etappe van de Bicicle- ta Vasca op 19 juni op Eibar, sloegen zes van de acht koplo pers in de eindsprint tegen het wegdek omdat de Italiaanse kampioen Podenzana een bocht miste. Zijn landgenoot Coppolil- lo brak zijn sleutelbeen. De lijst met ernstige valpartijen in dit seizoen is nog veel langer. Tour-directeur Jean-Marie Le- blanc sprak gisteravond van 'een menselijke fout', begaan door de fotograferende agent. „Wilfried Nelissen treft geen schuld," zei Leblanc, „hij reed weliswaar langs het publiek, maar hij week niet van zijn lijn af, die agent had daar nooit zo mogen staan." De organisatoren hadden alle voorzorgsmaatregelen genomen, de laatste vijf kilometer waren aan beide zijden van de weg met dranghekken afgezet. Tien kilo meter dranghekken konden ech ter niet verhinderen dat de agent voor zijn souvenir aan de Tour op het cruciale moment een foto maakte. „Die agenten hoeven daar niet te staan", meende Le blanc, „de dranghekken hielden de mensen toch van de weg. Helaas is het kwaad geschied en verliest de Ronde twee van zijn interessantste figuren." Een zwaar gewonde Laurent Jalabert krijgt direct na de valpartij eerste hulp. Later werd hij naar het ziekenhuis gebracht waar bleek dat een deel van zijn gebit was afge broken en zijn beide oogkassen gebroken. foto anp TourdeFrance Armentières - De wereld stond gistermiddag in Ar mentières heel even op z'n kop voor hem. Niet letterlijk, zoals voor zijn ongelukkige concurrenten Nelissen en Ja labert, maar om in een car rière vol met sprintsuccessen °P n dag als beste klimmer m de Tour gehuldigd te wor den, dat had Jean-Paul van Poppel zelfs in zijn stoutste dromen niet kunnen bevroe den. Nederlands beste sprinter tover de een brede glimlach op z'n Bezicht, toen hij op het podium m de bolletjestrui werd gehesen. Het sprak boekdelen. Van Pop- Pel liet zich het zoet van het succesje goed smaken, in de we ienschap dat hij was toegetreden ml een uiterst select gezelschap. Want er zijn bijzonder weinig printers met een bergtrui in hun ™t. Jan Raas heeft er eentje J'ggen. verdiend in de Tour van toen er in Basel een 'bultje' as opgenomen in het parcours van de proloog. iMooi truitje, niet?," dolde Van roppel, nadat hij uitgebreid had FPoseerd voor een batterij pers fotografen. „Ik ga er maar eens an genieten, want ik ben bang ™t ik na morgen weer in mijn gewone tricot rond zal rijden, aar dit succesje pikken ze me meik geval niet meer af." et besef dat hij op de tweede ag van de Tour mogelijk niet VJ met lege handen zou blijven, drong pas laat door tot de ge dachten van Van Poppel, die na 166 kilometer op avontuur was getrokken met Rob Mulders en Herman Frison. „Ik had snel door dat ik niet vooruit zou blijven met hen. We hadden met z'n drieën te weinig inhoud om buiten het bereik van de groep te blijven. Maar plots realiseerde ik me, dat ons nog een hellinkje van derde categorie wachtte. En toen zag ik mijn kans schoon om toch nog een beloning in de wacht te slepen." Tactiek Dat de voormalige 'keizer van de massaspurts' te vinden was in het eerste vluchtgroepje van de 81e Tour, was het gevolg van een bewust gekozen tactiek. Van Poppel: „Ik mis de scherpte die nodig is om een massasprint te kunnen winnen van renners als Abdoesjaparov, Jalabert, Nelis sen, Cipollini, noem ze maar op. Dat is gewoon een kwestie van leeftijd. In overleg met de ploeg leiding heb ik vóór de Tour be sloten het over een andere boeg te gooien. Om een beetje de kant van Bontempi op te gaan. Want Jean-Paul van Poppel heeft behoorlijk plezier nu hij zich als sprinter tot eerste bergkoning van de Tour de France kon laten kronen. foto anp als ik met een leuke groep weg kan rijden, dan ben ik nog altijd kansrijk." Het zit er echter dik in dat Jean-Paul van Poppel de geko zen tactiek nog eens onder de loep zal nemen, nu Nelissen en Jalabert uit de Tour zijn verdwe nen. Direct na afloop, nog onbe kend met de ernst van de ver wondingen van zijn rivalen, lichtte hij reeds een tipje van de sluier op. „Ik zou liegen als ik zou ontkennen, dat de vql van die twee mij niet meteen aan het denken heeft gezet. De vlakke ritten komen toch in een ander daglicht te staan als zij even tueel niet meer in koers komen. Temeer daar ook Cipollini hier niet van de partij is. Ik denk dat er nog wel een dag komt, waarop ik puur ga gokken op een mas sasprint." Nuchter Op de vreselijk val van zijn col lega's reageerde Van Poppel, die zegt zich niet te zullen richten op het behalen van de groene trui, zoals in '87 („Abdoesja parov is daarvoor te sterk voor me"), heel nuchter. „It's all in the game. Als sprinter loop je nu eenmaal zulke gevaren. Ik heb zojuist op de TV gezien wat er is gebeurd. Nou, ik heb de indruk dat Nelissen zelf goed fout zat. Je moet altijd vooruit blijven kijken, want je weet dat één moment van onoplettendheid fa taal kan zijn. Mij zou dit niet snel overkomen." In tegenstelling tot Van Poppel had Rob Mulders wel perspectief gezien in de vlucht. De Noord limburger uit de ploeg van Raas had onderweg zelfs zijn winst kansen reeds ingeschat. „Als je niet in een aanval gelooft, begin je er niet aan," legde Mulders uit. „Mijn vorm is goed en daar om moet je wat proberen, anders kun je net zo goed thuisblijven. Natuurlijk was het niet de be doeling om met Van Poppel naar de streep te rijden. Dan ben je geklopt, dat weet je. Maar ik voelde dat ik de macht had om er op een goed moment in m'n eentje tussenuit te knijpen. Jam mer dat het peloton nog terug kwam. Ik kan nu alleen nog maar hopen op een nieuwe kans." 2e etappe 4 juli 203,5 km 'Boulogne-sur-Mer 203,5 km Roubaix hoogteverschil en moeilijkheidsgraad >5 Mont-Mont Cassel Duinkerken 2 des-Cats 150m Mont a s Rouge"' la Haute Ville V i LA TourdeFrance:j Van onze verslaggever Jacques Eestermans Armentières - De stemming bij de TVM-ploeg van Cees Priem was in het eerste Tour-weekeinde zeer bedrukt, nadat Maarten den Bakker vrijdagavond op de hoogte was gesteld van het tragisch verongelukken van zijn 21-jarige zus Emmy eerder die dag. De vrouw raakte op een kilo meter van het ouderlijke huis in Abbenbroek met de auto van de renner van de weg en overleed ter plaatse. Priem riep Dag-Otto Lauritzen op als vervanger van Den Bakker, die meteen na de onheilstij ding terugkeerde naar Neder land. „Dit is een zware domper voor de hele ploeg en vanzelfspre kend heel triest voor Maar ten," oordeelde hoofdsponsor Ad Bos. „Het zal de eerste dagen niet meevallen ons hoofd bij de wedstrijd te hou den." „Als je zoiets hoort, dan is al het andere even heel onbe langrijk," stelde ploeggenoot Bart Voskamp. „Maar hoe hard het nu ook klinkt, het heeft geen zin daar lang bij stil te blijven staan. Want he laas kun je niks terug draaien." Rob Harmeling, die goed be vriend is met Den Bakker, reageerde het meest emotio neel. „Ik ga er alles aan doen om een rit te winnen, zodat ik de zege als een soort eerbetoon kan opdragen aan Maarten en zijn zus." „Ik was liever onder andere omstandigheden aan mijn laatste Tour begonnen," ver klaarde Lauritzen, die vorige week woensdag onverwacht te horen had gekregen dat hij zijn plaats in de Tour-ploeg van Priem moest afstaan aan Gert-Jan Theunisse. „Het is vreselijk triest voor Maarten wat er is gebeurd. Ik voel met hem mee. Maar voor mezelf ben ik blij dat ik er nog een keer bij kan zijn. Ik vond dat ik mijn selectie waard was. Toen ik het bericht kreeg dat ik niet mee mocht, was ik dan ook erg teleurgesteld. De 37-jarige Noor wilde in de Noordfranse industriestad niet ingaan op de opmerkin gen van zijn ploeggenoot Theunisse. De Brabander liet vorige week optekenen, dat 'Priem blijkbaar liever zijn Noorse vriend dan mij mee neemt naar de Tour'. „Ik weet niet hoe ik zijn woorden moet inschatten. Daarvoor ken ik hem niet goed genoeg. Het is daarom beter om er verder geen commentaar op te ge ven. Lauritzen begon zaterdagmid dag dodelijk vermoeid aan de proloog. Pas anderhalf uur voor de rit tegen de klok arri veerde hij in Lille. „Ik was vrijdagavond heerlijk uit eten geweest met m'n vrouw," leg de de veteraan uit. „Bij thuis komst rond middernacht vond ik het faxbericht van Priem, dat ik zo snel mogelijk naar Frankrijk moest zien te ko men. Van slapen kwam dus niets meer. Ik heb zo snel mogelijk mijn koffer gepakt en ben in de auto naar het vliegveld van Oslo gereden." Op de vlieghaven Fornebu be gon voor Lauritzen, die thuis bezig was met het schilderen van zijn huis - groene verf spatten op armen en benen waren er de stille getuigen van - een lange reis vol obstakels. Het begon er al mee dat het vliegveld in de Noorse hoofd stad nog gesloten was, toen hij er zaterdagmorgen om vijf uur aankwam. Vervolgens bleken de vluchten naar Parijs volge boekt. Lauritzen: „Uiteinde lijk bleek er een mogelijkheid om via Kopenhagen naar Brussel te vliegen. Daar heeft iemand van de ploeg me met de auto opgepikt. Tot over maat van ramp zat mijn fiets niet bij de bagage. Ik vrees dat die nog in Kopenhagen staat. Gelukkig stond mijn tijdrit- fiets in Roosendaal. Die was snel opgehaald. Ach, de meca niciens moeten voor de eerste dagen maar een nieuw karre tje voor me in elkaar zetten." 94 Banesto-rijders iii schaatspakken Armentières - Ruim 30 gra den Celsius in de schaduw, plakkend asfalt, een groot ge brek aan ijsklontjes in de kroegen. Aan schaatsen denkt al helemaal niemand. Tot de eerste coureur van Banesto in de proloog van de Ronde van Frankrijk van start gaat. Mooi aërodyna misch pak, aangenaaide kap. Alles afgekeken van de sport op de smalle ijzers. „Alleen de schaatsen ontbreken," glimlachte Erwin Nijboer, knecht van Tour-favoriet Mi guel Indurain. Banesto gebruikte de pakken voor het eerst in de tijdritten tijdens de Ronde van Spanje. „Het zit wel lekker," zei Nijboer na zijn chronorit. „Of je er voor deel van hebt? Och, de wind gaat strak langs je hoofd, je haren wapperen niet in je gezicht. Maar ik weet niet of het echt nut heeft." Het idee is niet afkomstig van de Denekamper. „Ik heb er, hoewel ik uit hèt schaatsland bij uitstek kom, niets mee te maken. Indu rain heeft ermee in windtunnels geëxperimenteerd. Kennelijk is dat bevallen; nu trekt de hele ploeg het pak aan." De drievoudige Tour-winnaar was zaterdag in Lille overigens de enige van Banesto, die zonder het pak de 7,2 kilometer aflegde. De Bask moest in het geel star ten en de organisatie kon de trui niet met kap leveren. Tour de France^ 94 Hennie Kuiper leidt voor de derde maal de Amerikaanse for matie Motorola in de Tour. „Dat moet toch succes opleveren,"1 vindt hij. Kuipers hoop is vooral gevestigd op wereldkampioen. Lance Armstrong, al begon di aanloop als gevolg van ee: wespesteek niet al te voorspoe dig. „Toch kan hij het in een va: de eerste twee weken maken, Daarna moet ik hem eventueel tegen zichzelf beschermen, wan: wanneer een jonge renner zich zelf over de kop jaagt, maak j- eerder iets kapot dan dat je goed maakt." De succesvolle Nederlandse prof, van weleer heeft niets aan het' toeval over gelaten. „We hebben reeds in het voorjaar met enkele< renners het parcours in de Alpen: en Pyreneeën verkend," vertelt hij, „en ik heb de jongens vanuit; mijn ervaring gewezen op de mo gelijkheden en onmogelijkheden.; We waren ook de eerste ploeg die hier afgelopen week in Lille aan kwam en het parcours verken de." Coca Cola behoort al jaren totl de grote sponsors van de Tour. Geld en drank spelen tijdens La Grande Bouclé geen rol. Dit jaar bracht het Amerikaanse bedrijf een extra verrassing mee: zes cheerleaders uit Dallas. Schaars gekleed zorgen ze voor veel op schudding rond de etappes. 203.5km anp Sooete du Tour de France 94 MAANDAG 4 JULI 14.15: Nederland 2: Rechtstreekse reportage tweede etappe. 14.25: BRT 2: Rechtstreekse re portage tweede etappe. 14.30: Eurosport: Rechtstreekse reportage tweede etappe. 18.38: Nederland 2: Samenvatting tweede etappe. 20.00: Eurosport: Samenvatting tweede etappe. Ploegleiding tevreden over ronderenner Van onze verslaggever Armentières - De prestaties van Erik Breukink dit tweede wielerseizoen bij Once mogen dan allesbehalve indruk wekkend zijn, de Spaanse blindenloterij (voluit Organiza tion Nacional de Ciegos Espanoles) is volgens ploegleider Manola Saiz dik tevreden over de Nederlander. „Vorig jaar heeft hij wel degelijk het nodige succes behaald en hij had pech een dag voor de proloog van de Tour te worden aangereden door een Franse automobiliste, wat een vervelende knieblessure tot gevolg had. Dit jaar staat de voorbereiding bij ons meer in het teken van de Tour en dat is de reden waarom hij misschien nog weinig heeft kunnen laten zien, maar ik heb alle vertrouwen in hem. Hij is een voorbeeldige prof, die ook iets uitstraalt dat past bij Once. De sponsor hoopt dan ook dat Breukink volgend seizoen blijft. Hij kan met de besten mee. Dai hij wel eens blokkeert als gevolg van een minderwaardigheids- complex en even de weg kwijt is, kan gebeuren. Hij zit aan vast. Misschien kunnen we dat moment nu voorkomen." Begin juni werd Breukink met Alex Zülle en sprinter Laurent Jalabert naar het op 2000 meter hoogte gelegen Estes Park in Colorado gestuurd voor een kleine 70 uur trainingsarbeid. Saiz: „Wij mikken nog altijd op de subtop. Indurain blijft voor mij de grote favoriet en Rominger in topvorm zit vlak achter hem. Maar ook Zülle kan mooie dingen laten zien."

de Stem | 1994 | | pagina 15