HOPPERS ITSTAD Tarieven afvalstoffen ingelopen sbroeck pas '70 voorstander van sloop voormalige meelfabriek Walsenmolen J. DIERICKX B.V. >p wegweg Heeste Zeeuws-Vlaamse gemeenten op dekkingspercentage van honderd procent ruijn POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DUIVEN sport eiligheidsmaatregelen voor festiviteiten Sail '94 leerling van 't Zwin in Astburg krijgt slechts derde van prijzengeld Philippine kiest Mosselwijn 1994-1995 Nieuw logo Petrus Hondius x 59 |)E STEM ZEELAND C3 SPORT FIETSEN BROMFIETSEN, .iGRATISj prijzen ümelen )r beneden oge korting ot 50% sigoederen arkensmesterij niet uitbreiden Gemeente legt 90 cent toe op pilsje in schouwburg DONDERDAG 30 JUNI 1994 ÏN TEAM'S IALENTEN! P SPORTS CASUAL WEAR IAAT 15 SLUIS 855 Molendijk 1 4542 BJ HOEK Telefoon 01154-1378 Verkoop, reparatie en onderhoud van Wij halen en bezorgen V sberghestraat 18 - Hulst 01140-12612 L onze verslaggever Ls van Gent - De onderne mersvereniging Sas '70 is vorstander van sloop van jet gebouw "van de voormali- je meelfabriek De Walsen- solen. Na afbraak is daar «laats voor de vestiging van jjeuwe ondernemingen, aldus voorzitter C. Roelandt en se cretaris F. Dellaert. Zij schrijven dit in een brief aan B en W van Sas van Gent. Daar mee mengt de ondernemersvere niging zich als nieuwe gespreks partner in de discussie over over de toekomst van het fabrieksge bouw. De ondernemersvereniging vindt de afbraak van De Walsenmolen een impuls voor de toekomst van het centrum en van levensbelang voor het toekomstige onderne mersbestand in Sas van Gent. „Een positieve stap die de loop van de consument naar het cen trum van Sas van Gent zal be vorderen. Daar zijn wij als on dernemers van overtuigd." De grootgrutter Jac Hermans wil de gebouwen overnemen van ei genaar Meneba Meel. Jac Her mans wil er een nieuw filiaal bouwen ter vervanging van de oude supermarkt aan de Cana dalaan. Sedert enkele weken ijvert in Sas van Gent een stichting voor het behoud van het centrale fa brieksgebouw als één van de belangrijke (bedrijfshistorische) monumenten van Sas van Gent. Ook Monumentenzorg vindt dat De Walsenmolen (destijds De Walzenmolen) intact moet blij ven. GS van Zeeland hebben inmiddels de gemeente Sas van Gent 'met klem' geadviseerd mo gelijkheden te onderzoeken om het fabrieksgebouw te behouden. Vanavond praat de gemeente raad over de sloop van het ge bouw. jan onze verslaggever ïemeuzen - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten hebben het verschil tussen de opbrengsten en uitgaven van het ophalen en verwerken van afvalstoffen aardig ingelopen. Door het stelselmatig verhogen van de afvalstoffenheffing zitten njf van de acht Zeeuws-Vlaamse inten op een dekkingsper- le van honderd procent. jat om Axel, Hulst, Oost- Sluis en Terneuzen. Aar- fatiirg, Hontenisse en Sas van zitten daar net onder. Dat blijkt uit de tarieven afvalstof fenheffingen van de Zeeuws- flaamse gemeenten van dit jaar. De cijfers werden gistermorgen ens de vergadering van het inbaar Lichaam Afvalstof- fenverwijdering Zeeuws-Vlaan- dwtt(AVZV) gepresenteerd. Noodgedwongen jaren geleden kamp ten de acht Zeeuws-Vlaamse ge meenten met een behoorlijk be grotingstekort voor wat betreft inzameling en verwerking van afvalstoffen. Toen werd al voor speld dat de tarieven de komen- jaren noodgedwongen fors tonden stijgen. „Het stelselmatig verhogen van de tarieven heeft gelukkig vruchten afgeworpen," wethouder R. van de Wijn- tkelvan Aardenhurg. w afvalstoffenheffing in Zeeuws-Vlaanderen bedraagt dit jaar gemiddeld zo'n 250 gulden mor meerpersoonshuishoudens. De gemeente Hontenisse is met 185 gulden het goedkoopst, Hulst komt met 282 gulden als duurste gemeente uit de bus. Hontenisse heeft met het goed koopste tarief wel een dekkings percentage van 83 procent. Het tarief bij een dekkingspercenta ge van honderd procent zou 223 gulden moeten bedragen. Inzameling Tijdens de vergadering werd toch besloten dit najaar een voorlichtingsbus door Zeeuws- Vlaanderen te laten rijden om de bevolking op te hoogte te bren gen van de gescheiden inzame ling van groente-, fruit- en tuin afval (gft). De bus is onderdeel van een grote voorlichtingscam pagne. Het algemeen bestuur twijfelde in eerste instantie over het nut van 'een dergelijke bus en dus over het nut van de investering van bijna veertigduizend gulden. De bevolking zou niet zo warm lopen voor deze voorlichtings bus, was toen de mening. Maar voorzitter K. van der Hoofd denkt toch dat de bus effect heeft. „Daarnaast is de bus onderdeel van de hele Zeeuwse voorlichtingscampagne. Het zou niet goed zijn voor Zeeuws-Vlaanderen een uitzon dering te maken." fa onze verslaggever fcingen - Bureau vaarwegen van de directie milieu en waterstaat heeft, in verband met de festiviteiten van Sail'94, voor de veiligheid van de aan de evenementen deelnemende siepen voor zaterdag 2 en zondag 3 juli een aantal maatrege- a genomen. Het Verbreed Kanaal tussen de zeesluizen en de Keersluisbrug in Vlissingen is alleen toeganke lijk voor doorgaande scheep vaart of voor vaart van en naar een vaste ligplaats in dit gebied. De Keersluisbrug wordt beperkt bediend. De recreatievaart moet op deze dagen rekening houden met het feit dat in het Vlissingse binnen- havengebied nauwelijks lig plaatsen beschikbaar zijn. Bo vendien is het op deze dagen niet toegestaan in het Kanaal door Walcheren af te meren anders dan in de havens. Zaterdag 2 juli is er op het Verbreed Kanaal een klank- en lichtspel. Daarom wordt op die dag van 22.00 tot 24.00 uur niet geschut met de zeesluizen. Bu reau vaarwegen van de directie milieu en waterstaat heeft de scheepvaart van deze wijzigin gen op de hoogte gebracht. «onze verslaggever to Haag - De maatschap Lam- Kchts-Van Hee mag zijn var- ashouderij aan het Eiland in It Kruis niet uitbreiden. De ad van State heeft de beschik- ttg, die B en W van Aarden- hiervoor hadden afgegeven ttietigd en de gevraagde ver ifying ingevolge de Hinderwet Pweigerd. ïgw de voorgenomen uitbrei- «ig was protest aangetekend tor P. Stolk, toenmalig bewo- ■!r van een woning nabij de Serderij en H. de Ruysscher. atstgenoemde werd door de ïad van State niet ontvankelijk 'aklaard omdat zijn appel te «t was binnengekomen. ANDWERK tnerringen uit onze Moreno-sene ontworpen en handgemaakt in slke ring is een unicum. vormgeving en de uitstekend® rn de edele materialen zal velen raden zijn voorzien van ons iel en gekeurd bij de waarborg i Hulst Lange Nieuwstraat 30 (achter de kerk) Tel. 01140-10473 "onze verslaggever "iburg - Jurgen Marteijn uit Oostburg is boos op de rector _':djn school. De winnaar van de landelijke beurscompetitie slechts een derde van de prijs die hij officieel namens zijn '"'tl in de wacht sleepte houden. "ben ik het niet mee eens", «n boze Jurgen Marteijn. "eeg naar zijn zeggen drie ■'4voor de afsluiting van de ^"competitie, toen duidelijk *;dat de schoolklas van scho- 'Jjjtaeenschap 't Zwin uit -"burg zou winnen, te horen "•"het geld bestemd was voor Hooi. jtortjl de economieleraar eer- ®a[l gezegd dat al het prij- "d voor de klas zou zijn en f ;hien zelfs alleen voor mij Jto ik feitelijk de enige was \5ch bezighield met de com- Witi, aldus Marteijn veront- ^choolleiding stelde zich ech- v, °P het standpunt dat de j/3' was ingeschreven voor de ^wedstrijd en dat het om /"hoolse activiteit ging.' De jjf'g deed water in de wijn verdeelsleutel van een (Jhanteren: duizend gul- "'°or Marteijn, duizend gul- L> den voor de school en duizend gulden om alle onkosten (waar onder een klassikaal uitstapje naar de prijsuitreiking in Am sterdam) van te betalen. Marteijn vindt dat onredelijk en zou liefst al het verdiende prij zengeld zelf houden. Niet alleen omdat hij zich in zijn eentje met de competitie bezighield, ook omdat hij telefoon- en faxkosten maakte. „Want faxen op school mocht niet eens. Je bezighouden met de wedstrijd moest boven dien buiten schooltijd gebeuren en mocht niet onder de les. Dus ik begrijp niet dat de rector dan nog spreekt van een schoolse activiteit." De schoolleiding heeft de kwes tie met een briefje aan Marteijn afgedaan en betreurt daarin de ontstane negatieve publiciteit rond de deelname aan de compe titie. „We zullen ook maatrege len nemen om dat in de toekomst te voorkomen." Van onze verslaggever Philippine -It's a Long Way tot Tipperary. Het aloude Engelse marslied moest ver moeide soldaten inspireren de ruggen nog even te rech ten en door te bijten. De melodie klonk gistermorgen rond half twaalf door de ruime zalen van hotel Au Port in Philippine. Niet om vermoeide strijders een hart onder de riem te steken, maar als begeleiding van een vrij groot gezelschap dat twin tig flessen wijn soldaat moest maken om daarna te bepalen welke wijn het predikaat Mos selwijn 1994-1995 mag dragen. Het gezelschap proefde onder aanvoering van wijnkenner Pieter Tazelaar, voorbeeldig bijgestaan door alleskunner Gerrie Knetemann. Wie op merkte het nog wat te vroeg te vinden voor een drankje, kreeg te horen dat 's morgens om elf uur de smaakpapillen nog in hun beste conditie verkeren. En aandachtig werden bouqetten opgesnoven, rolde het edele vocht door vele monden van links naar rechts en kreeg de afdronk de nodige aandacht. Er waren kennelijk enkele favorie ten onder de twintig in alumi niumfolie onherkenbaar ge maakte flessen. Die waren het snelst leeg. Aanstekelijk Blaaskapel De Bakkers uit Eekloo zette nog een tandje-bij en via de Diligence kregen we Bij ons in de Jordaan een fikse hoeveelheid Appeltjes van Oranje. Aanstekelijke muziek, want een half uur na de start van de proeverij gingen de eer ste beentjes van de vloer. Frank Wiskerke, voorzitter van de Stichting Mosselfeesten Phi- lippne, zag het met welgevallen aan. „Prima sfeertje, hebben we altijd in Philippine", zei hij. De voorproevers selecteerden zes flessen voor de finale. Een delegatie uit de aanwezigen mocht uiteindelijk bepalen welke wijn de beste was. Voor wielerconsul Wim Jeremiasse toch geen eenvoudige klus. „Te vergelijken met een massas print, daar moet je ook goed opletten". Men kwam eruit. En Pieter Ta zelaar kon meedelen dat de Pinot Blanc d'Alsace van Mai- son Leon Beyer met de meeste punten was geëindigd. Geen primeur, want ook in de seizoe nen 1987/1988 en 1992/1993 ging dit huis met de Philippien- se eer strijken. Voorlopig dient de wijn als be geleiding van mosselen, ge- Gerrie Knetemann (links) proeft de mosselwijn. Mosselkoningin Cynthia Notschaele heeft meer oog voor de mossels. foto camile schelstraete kweekt met de zogenaamde hangcultuur. Die zijn, in tegen stelling tot de gisteren voor het eerste geveilde bodemcultuur- mosselen, al ruimschoots voor consumptie geschikt. „De hangmossel moet de tournedos onder mosselen worden", zei kweker Schot. „Overvleugelen zal hij de ouderwetse mossels niet, hooguit komt hij tot één procent van het totaal". Belgische lekkerbekken hoor den het met enige scepsis aan. „Ik heb ze vorige week al gege ten, maar miste eigenlijk de zilte smaak van op de zeebo dem gekweekte mossels", zei er een. 's Middags zou hij zijn woorden logenstraffen hij schepte niet minder dan vijf maal zijn bord vol met hang- mosselen. Hij hoeft niet te vrezen dit seizoen zonder zijn favoriete mossel te komen zitten. Frank Wiskerke zei dat de 'oogstver- wachtingen' zeer goed zijn, met waarschijnlijk veilingprijzen die van vijftig cent tot twee gulden lager liggen dan vorig jaar. Vanaf 8 juli zijn ze volop te verkrijgen. Wiskerke, geassisteerd door Mosselkoningin Cynthia Not schaele, maakte van de gele genheid nog even gebruik te wijzen op de traditionele mos selfeesten op 26, 27 en 28 au gustus. Dit jaar nog grootser van opzet dan voorheen. Een bekend figuur zal daarbij ech ter ontbreken. Immers, sinds jaar en dag demonstreerde tij dens de feesten Sjef Rammeloó de aloude kunst van het mos selsteken. Sjef is niet meer. Gistermorgen werd de op 82-jarige leeftijd overleden markante dorpsfiguur met een minuut stilte herdacht. Terneuzen - De schouwburgcommissie wil voor de begroting 1995 streven naar een hogere kostendekking. Momenteel leveren de verhuur en het horecagedeelte fors verlies op. Fris en sprankelend, met de leerling als uitgangspunt. Zo ziet de jury het nieuwe logo van de stedelijke scholengemeenschap De Rede, samenvloeiing van de Terneuzense middelbare scholen Petrus Hondius en De Vaart. Wethouder A. Stahl-Hemelsoet onthulde naam en logo gister morgen tijdens een bijeenkomst in De Vaart. Een feestelijke gebeurtenis, met name voor docent P. de Graaf van De Vaart en A. de Winter, ouder van een leerling van De Vaart. De Graaf bedacht de nieuwe naam van de fusieschool, De Winter ontwierp het logo. De jury, bestaande uit docenten en bestuursle den van beide scholen, koos De Rede uit 44 inzendingen. Het was een unynieme beslissing. Volgens de jury is De Rede uniek in de regio. foto camile schelstraete De begroting van de schouw burgcommissie is dit jaar opge steld volgens de BBI-gedachte. Hierbij is een aantal beheerssta- ken uitgesplitst. „Wat opvalt is dat 2 beheerstaken met een com merciële functie verlies opleve ren", aldus wethouder P. Hame- linck. „Allereerst is er bij de verhuringen een verlies van 56.000. Bij het horecagedeelte is het verlies zelfs 70.000. Ik stel de commissie dan ook voor te streven naar een hoger kos tendekkend precentage." Zijn de uitgaven voor de horeca in 1995 geraamd op 160.000, daar staat tegenover aan inkom sten een post van 94.000. „De gemeente subsidieert 40 procent van elk pilsje", aldus een com missielid. W. van Walraven vond deze ver gelijking mank gaan. „In de ho- recapost is de looncomponent erg hoog. Je hebt veel personeel nodig, je moet namelijk in een kwartier tijd alle mensen van drank voorzien. De voorzienin gen zijn slecht. Er is een klein keukentje en de aanvoerlijnen zijn lang. De horeca is daarom niet lonend te maken volgens mij en ik spreek uit ervaring. Moeten we straks drinken uit de muur trekken? De ambiance van ons theater is toch al niet zo bar groot. Wat de verhuringen be treft hebben we ook een culture le functie". Wethouder Hamelinck was het niet met hem eens. „In Roosen daal en Bergen op Zoom levert de horeca dik geld op. Waarom kan dit hier niet? De raad zegt dat we de schouwburg als een bedrijf moeten runnen". P. Broekhuysen wees op de ser viceverlening en de sociale func tie die ook van groot belang is. Beiden konden zich echter vin den in de woorden van Hamelin ck om in ieder geval te streven naar een hogere kostendekkend heid. Sieraden Aardenburg - Bij een inbraak in een woning aan de Zuid- poortlaan in Aardenburg, ge pleegd afgelopen dinsdag tus sen 8.30 en 16.30 uur, zijn sieraden en verder wat kle ding gestolen. Visuitrusting Cadzand - In de nacht van dinsdag op woensdag werd in gebroken in een viertal aan de Zwarte Polder in Cadzand ge parkeerd staande auto's van sportvissers uit Zelzate, Bass- evelde, Assenede en Oostburg. Uit de voertuigen werd visuit rusting meegenomen. De toe gebrachte schade aan de au to's is aanzienlijk. Inbraak in auto Hoofdplaat - Vanuit een aan de Inlaag in Hoofdplaat ge parkeerd staande personen auto is dinsdagmiddag een ra diocassetterecorder ont vreemd. De gedupeerde, een 26-jarige inwoner uit Zelzate deed hiervan aangifte bij de politie in Oostburg. Gewond Hulst - Op de kruising Clinge- weg-Waterstraat in Hulst ver leende dinsdagmiddag een 55-jarige automobilist uit Graauw geen voorrang aan een 53-jarige fietser uit Hulst. Deze raakte bij de aanrijding gewond. Beide voertuigen werden aanzienlijk bescha digd. Winkeldievegge Hulst - De politie in Hulst heeft gisteren proces verbaal opgenaakt tegen een 35-jarige vrouw uit die plaats. Ze wordt verdacht van een winkeldief stal bij een bedrijf aan het Stationsplein in Hulst. De vrouw kreeg een schikking aangeboden van tweehonderd gulden, waarna ze weer op vrije voeten werd gesteld. Kabel Hulst - Bij het bedrijf Delta Nuts werd 60 meter laagspan- ningskabel gestolen. Die werd in de nacht van dinsdag op woensdag ontvreemd van een werkobject aan de Achtste Verkorting te Hulst. Gestolen bromfiets Middelburg - De politie 'op Walcheren heeft dinsdagmid dag twee jongens (16 en 17 jaar) uit Roosendaal aange houden. Beiden trokken de aandacht van de politie toen ze op een bromfiets reden over de Oude Rijksweg bij Arne- muiden maar geen helm droe gen. Bij het zien van de politie vluchtten beiden het veld in. Maar omstanders schoten te hulp. Tijdens verhoor beken den de knapen de bromfietsen die middag te hebben gestolen in Oostkapelle. De voertuigen werden in beslag genomen en na het opmaken van een pro ces-verbaal werden de jongens weer op vrije voeten gesteld. Illegaal Middelburg - De politie in Zeeland heeft op Walcheren twee illegalen aangehouden. Beiden worden vandaag het land uitgezet. In Middelburg werd door personeel van de vreemdelingendienst een 28-jarige Turk aangehouden, die niet in het bezit was van een paspoort. De man ver klaarde al vier jaar in Neder land te zijn. Hij werkte in verschillende confectie-ate- liers. In Vlissingen werd een 23-jarige Rus aangehouden. De man verrichtte op het mo ment van zijn aanhouding werkzaamheden aan boord van een zeeschip dat afge meerd lag in een binnenhaven. De politie ontdekte dat hij niet tot de bemanning hoorde. Hij beschikte wel over eengel- dig paspoort, maar daar zat geen visum voor Nederland in. Aardenburg TENTOONSTELLING - In GaleRichel wordt van 1 tot en met 31 juli een tentoonstelling antieke klokken gehouden. Er zijn meer dan twintig staande en hangende klokken te be wonderen, die afkomstig zijn uit een particuliere collectie. Behalve op woensdag is de tentoonstelling dagelijks geo pend van 14.00 tot 17.00 uur. BRADERIE - De Onderne mersvereniging WARVO houdt in samenwerking met verschillende plaatselijke or ganisaties de jaarlijkse brade rie op zaterdag 16 en zondag 17 juli en niet op 16 en 17 juni, zoals abusievelijk werd ver meld. JEUGDHENGELEN - De Hengelsportvereniging Aar denburg houdt zaterdag een hengelwedstrijd voor de jeugd van 4 tot en met 8 jaar in de vijver op de Markt. De wed strijd begint om 14.00 uur. Wedvlucht Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen op zondag 26 juni vanuit het Franse Roye 986 jonge duiven, hoogste snelheid 1341,50 me ter per minuut: 1 en 8. R. Vermorken, St.-Jan- steen, 2. Comb. Dieleman-Buijs, Hulst, 3. A. Hemelaar, St.-Jan- steen, 4. J. de Witte, Hulst, 5. E. van Deursen, St.-Jansteen, 6 én 9. A. van Helsland, Hulst, 7. Ed. van Goethem, St.-Jansteen, 10. Comb. De Schrijver, Hulst. Herleving Kloosterzande, 620 jonge duiven, 1328mpm: 1 en 10. R. Mahu, 2. R de Nijs, 3 en 9. W. Bogaart, 4. P. der Weduwe, 5 en 6. J. Voet, 7. A. Vercauteren, 8. Rudy Voet en zoon, De Postduif Heikant, 344 jonge duiven, 1333,70mpm: 1. W. Ele- geert, 2. Cam. de Beule, 3 en 4. P. van de Berghe, 5. Jos. Ele- geert, 6 en 9. L. de Bruin, 7. Th. de Block, 8. Ch. de Beule, 10. Em. de Beule. Nieuw Leven Koewacht, 160 jonge duiven, 1311,97mpm: 1, 3, 6 en 9. R. de Laruelle, 2, 7 en 10. G. Schalkens, 4. O. Bonne, 5. R. van de Bilt, 8. A. Kips. De Snelle Duif Clinge, 264 jon ge duiven, 1329,75mpm: 1, 3 en 4. J. van Goethem, 2, 5 en 9. P. Sturm, 6. I. Merckx, 7 en 8. D. van de Bergen, 10. P. Bolsens. De Reisduif Graauw in samen spel met De Postduif Lamswaarde, 285 jonge duiven, 1324,69mpm: 1. J. van Span- donck, 2 en 10. A. Wante, 3 en 8. J. Pardon, 4. G. Vioen, 5. L. d'Hondt, 6 en 7. Gebrs. De Kos ter, 9. P. Rok ven. Met Moed Vooruit Boschkapel- le, 323 jonge duiven, 1329,05mpm: 1 en 10. A. Schu ren en zoon, 2, 5 en 7. A. Wauters, 3 en 6. Th. Dobbelaar, 4. A. Nicolaas, 8. A. van Poor ten, 9. C. Dobbelaar, 52 oude duiven, 1328,04mpm: 1, 2 en 4. L. Kerckhaert, 3 en 5. A. Wau ters. Sluiskilse Reisduif, 324 jonge duiven, 1315,62mpm: 1. O. De- hulsters, 2 en 7. J. en R. Dane, 3 en 6. A. Bouchaut en zoon, 4 en 5. Comb. Bracke, 8 en 10. J. du Puy, 9. Comb. Van de Wege- Wisse, 74 oude duiven, 1337,08mpm: 1, 3 en 8. J. Harms, 2. Comb. De Clerck- Dhaene, 4, 7, 9 en 10. J. en R. Dane, 5. J. van Doeselaar, 6. Comb. Nachtegaal. Volharding Westdorpe, 154 jon ge mduiven, 1318,81mpm: 1. René Kwikkelberghe, 2 en 10. J. de Waal, 3, 4, 6 en 9. Comb. Visser-Lensen, 5, 7 en 8. P. Baecke, 62 oude duiven, 1335,75mpm: 1. René Kwikkel berghe, 2. Arn. van Paemel, 3. Comb. Gijsel-Istas, 4. Alb. Rombout, 5. P. Baecke, 67 jaar ling duiven, 1325,62mpm: 1, 2 en 5. Alb. Rombout, 3. Comb. Gijsel-Istas» 4. Comb. Visser- Lensen. Hoop Biervliet, 425 jonge dui ven, 1284,74mpm: 1 en 8. J. Lecluijze, 2 en 3. C. de Regt en zoon, 4. Kouijzer, 5 en 9. H. Neve Jr., 6. C. Brevet en zoon, 7. I. Versluys, 10. B. Provoost, 91 oude duiven, 1300,85mpm: 1. A. Neve, 2 en 10. J. Lecluijze, 3. A. Boeije, 4. B. Provoost, 5. C. de Graaf. 6. Herman de Dobbelae- re, 7. A. Provoost, 8 en 9. A. en E. de Boevere. Jong Maar Moedig Driewegen, 137 jonge duiven, 1231,46mpm: 1, 6, 7 en 8. F. Dellaert, 2, 3 en 4. A. Engels, 5. J. Mangnus, 9. B. van de Slikke, 10. J. von Hout, 35 oude duiven, 1278,64mpm: 1, 2 en 3. J. von Hout, 4. P. den Hamer, 5. F. Üellaert. Strijd in Vrede Groede, 261 jon ge duiven, 1306,80mpm: 1 en 6. A. Schaap, 2. A.van Muiken, 3. G. Schautteet, 4, 5, 7, 8 en 9. C. Verhage, 10. D. Verherbrugge, 60 oude duiven, 1266,81mpm: 1. G. Schautteet, 2 en 5. A. van Muiken, 3. G. Duarduijn Gzoon, 4. A. Beun. Eerste de Beste Schoondijke, 217 jonge duiven, 1274,88mpm: 1, 5 en 10. E. de Wever, 2 en 9. C. Boogaard, 3 en 7. L. van de Lei je, 4. H. de Wever, 6. J. de Poorter, 8. A. de Wever. De Snelvliegers Oostburg, 310 jonge duiven, 1270,01mpm: 1. J. de Smet, 2, 7 en 8. R. van Hee, 3 en 10. J. de Krijger en zoon, 4 en 5. J. Bakker, 6. W. Prenen, 9. P. de Paepe en zoon, Recht voor Allen Sluis, 193 jon ge duiven, 1284,78mpm: 1 en 3. Comb. Coppens-Baert, 2 en 9. 0. Moens, 4. F. Baas en zoon, 5, 7 en 10. P. Pielaet, 6. J. van de Lijcke, 8. G. Tanghe. De Getrouwe Duif Cadzand, 435 jonge duiven, 1264,25mpm; 1. P. Goossen, 2 en 3. A. Duinin- ck, 4. M. de Lijser, 5. W. de Die, 6. J. de Groote, 7, 9 en 10. J. van de Plasse, 8. G. Schrier, 37 oude duiven, 1259,76mpm: 1. C. Rie- mens, 2. J. de Mey, 3. D. van Kerkhoven. Steeds Sneller IJzendijke, 393 jonge duiven, 1237,67mpm: 1. F. Dieleman, 2. G. de Boevere, 3. 5. Martens, 4 en 7. M. Kuijl, 5. Joh. Claeijs, 6. F. van de Vlies, 8 en 9. R. Thomaes, 10. Comb. Groosman, 80 oude duiven, 1245,18mpm: 1 en 2. M. Rodts, 3, 4 en 5. A. Noteboom.

de Stem | 1994 | | pagina 19