Weer sterke bezetting in Sluis Twaalfde editie voor Vinke 0-50% iORTINC N°1 Forse zege voor Liet Erpelinck Dethlef Pieters vlot naar winst ïoegbeeld van zwemclub Scheldestroom present in Sluis )osch optiek >CARPE SERGIO B4 HLDRAGERS OPGELEl OP DE I TOTALE ZOMER COLLECTIE 't Vrije zwemclub zonder zwembad Prima prestatie Koen van de Berg in Sas van Gent 13 STEM SPORT ZEELAND OK RAY-BAN OP STERKT! Komen weekeind opening Zeeuwse langebaanseizoen TOP OPTIEK.... pecialisten A.N.V.C. 7 0aG^ KINDERKLEDING Roelandt boekt succes in zeilwedstrijd «en)' 2 Judo Voorzitter Rinus Leenhouts net zo oud als de club Programma zwemweekend Sluis SPORTNIEUWS KORT Aflossingsmarathon in Kloosterzande Teacher's Scramble Brugse Vaart Derde plaats voor Robert Kroon Tennistoernooi TV Goes DONDERDAG 30 JUNI 1994 I Bausch onze zwemmedewerker is - Het eerste weekend 0 juli betekent traditiege- juw de opening van het jeuwse langebaanseizoen (emmen in Sluis, waar za- 2 juli de 23e editie van j langebaanduel wordt af perkt. Een dag later volgt de 19e Vlaanderen-mara- jon en de in jaren wat jon de prestatiemarathon. zwemweekend dat de plaat- jke zwemclub 't Vrije regis- JrtTraditiegetrouw is de na- ,jale top present. Dat betekent Itraard ook ZCK uit Koe njit. Een club die de afgelopen 01 op het langebaanzwemmen .(die nationale top behoort en jt is dit jaar niet anders. De rallen van José van de Berghe hebben in Amsterdam, Spaar- woude, Breukelen en Zeist hun bedoelingen voor dit seizoen al laten zien. Met Renate Louwerse, Susan de Baar, Audrey de Booy, Brechje Taelman en Ankie Buys op de schoolslag vrouwen, Anton Thoen, Ruud Hamelink, Martijn Verbist en Auk de Maat bij de schoolslag mannen beschikt men over ijzersterke troeven op deze zwemslag. Op de vrije slag is Arno van de Berghe nog steeds de Koewachtse kopman. Dit ter wijl ook Pascal Vernaeve weer sterk aan het zwemmen is. Op de vrije slag vrouwen is Ingeborg Hamelink de ZCK-troef. Het lijkt wel of men bij ZCK maar een blik open te trekken heeft, want ieder jaar is de aanvulling er weer. De andere Zeeuws clubs begin nen komend weekend pas aan de langebaanwedstrijden met uit zondering van Tessa Verheyden van Schelde, die ook in Amster dam, Spaarnwoude, Breukelen en Zeist present was. Het Bres kense Scheldestroom wordt bij de vrije slag vrouwen aange voerd door Ryan Verplanke. Bij de mannen beschikt trainer Frans Verplanke over een leuk kwartet met Martin de Milliano, Thijs Salomé, Arjen Boidin en good-old Tonny'Vinke. Het Sas- se Bruinvis timmert de laatste jaren eveneens weer uitstekend aan de weg. Met Wendeline en Eline Velgersdijk heeft men za terdag ook twee zwemsters in het kanaal die zeker hun 'vrouw' zullen staan. Wendeline op de vrije en Eline op de schoolslag. De Vlaanderen-marathon kent dit jaar geen Zeeuwse deelname. Wel een ijzersterke internationa le bezetting. Met dertig inschrij vingen was deze 16 kilometer lange marathon nog nooit zo goed bezet. Onder hen op de vrije slag onder anderen de win naar van vorig jaar, die onlangs nog als tweede eindigde in de strijd om de wereldbeker, Hans van Goor van ZV Hoorn en de man die twee jaar terug kwam winnen, Martijn van Heusden van Torpedo. Naast deze twee topfavorieten kunnen Joost Kuijlaars en Erik van Dartel wellicht voor een verrassing zorgen. Naast de Brit Lee zorgen Myic Vojislav uit het voormalig Joegoeslavië en de Hongaar Attila Manyoki voor een internationaal tintje. Bij de vrouwen is Gea Veldhuizen, de winnares van vorig jaar, weer present en de te kloppen vrouw. Veelvoudig ex-winnares Irene van der Laan is na een aantal jaren afwezigheid eveneens weer van de partij. Kanshebsters voorts Wandy Kater, Nicky Slin ger en Edith van Dijk. Is er op de Vlaanderen-marathon geen Zeeuwse inbreng, op de acht kilometer lange prestatiemara thon wel. Dit met de Scheldes- troom-zwemmers Tonny Vinke, Remie Scherbeijn, Jamie Scher- beijn en Arjen Boidin. André Gunst van 't Vrije is de vijfde ingeschreven Zeeuw. Dit op een totaal van twaalf deelnemers. Bausch Lomb zonnebrillen op steti tn onze medewerker Fred Rabout iieskens - Tonny Vinke begint zaterdag 2 juli aan zijn jaalfde langebaanwedstrijd en zondag 3 juli aan zijn HET UNIEKE RAY-BAN GL^ !tsde Prestatiemarathon in Sluis. De 27-jarige Bressi- ander, het boegbeeld van de plaatselijke zwemclub Scheldestroom, vindt het langebaanzwemmen en met came de wedstrijd in Sluis nog altijd iets speciaals. Brillen - Contactlenzen [euwstraat 3 10-12327 TERNEUZEN Noordstraat 43 Tel. 01150-946771 ZWEMMEN >6 DAG VSSAUON Het geeft altijd weer een gevoel ilsof het een familiereünie is. Daar onder de bomen langs het ianaal Sluis-Brugge is het altijd hap gezellig. Het is de opening au het Zeeuwse langebaansei- iHi. Je ziet er weer jongens die een jaar niet gezien hebt. icht, dat gevoel is niet in woor- ienuit te drukken." Men was de Breskense kolos «en hij voor eigen publiek in de lavenwedstrijd zijn entree in iet langebaanzwemmen maakte, jooit smaakte hij het genoegen [i te winnen. „Er waren altijd betere zwemmers in de pro- <ies-, heren-, kinderschoenen caaistraat 28 - Hulst - Tel. 01140-12937 aertgalerij 4-5-St Niklaas Vanonze sportmedewerker Terneuzen - De tweede zeil wedstrijd om de CRC Trophy it Terneuzen werd onder wisselvallige omstandigheden afgewerkt. Op de eerste wed strijddag konden de deelne mers rekenen op goed zeil- feer, maar een dag later soest de wedstrijd ingekort rorden omdat de w.ind nau welijks medewerking wilde Kienen aan dit anders zo «ndige gebeuren. femmaar van dit tweedaagse wnement en de CRC Trophy terd d'Ufojama van schipper belandt uit Terneuzen. Hij fi- ®hte zowel op de eerste als Q op de eerste plaats in leC-klasse. Dat goldt trouwens voor La Folieuse van de %sche schipper Gelhausen in A-klasse, maar rekenwerk «de dat d'Ufojama proportio- Ml het beste resultaat had teergezet. In de A-klasse werd Heraard La Folieuse eindwin naar over beide dagen en in de Mflasse d'Ufojama. fn de B- fese werd Capella van schip- >!'Maas uit Breskens eindwin naar door op beide dagen een •j'tede plaats te veroveren. Op :e eerste dag won Narai van 'kipper Kuijpens uit Terneuzen «e wedstrijd in deze klasse en op *f jweede dag was Racer van de "ögische schipper De Beer de snelste. *Wlend was wel het feit dat in de A- als de C-klasse op de eerste drie in de ^Schikking exact hetzelfde ®"%de. Op de eerste wedstrijd- kwamen 18 deelnemers in Mie en de tweede dag meldden ?®19 schepen aan het vertrek. tei1 aantal deelnemers dat de fraserende verenigingen •'eisen en De Honte uit Terneu- fnRBSC uit België tot tevre- M&eid stemden. Op zich was ®e goede deelname niet zo fmd, want door ondersteu- van verschillende sporsors <*>(1 de organisatie een zeer ^UGErjk Pr'izenPa'i:'te*' JftöAG !*sse: i La Folieuse met schip- ^Ihausen (België), 2. Du Chiel Pon.:30 den Hemel (Terneuzen), 3. irast met Van Weelden (Terneu- ne(J> s®: 1 Naria met Kuijpen (Ter- taisM 2" ^apella met Maas (Bres- m'i Arrow met Lipjes (Terneu- 5 b' 4 Obsédé met Belis (Belgiëe), C-kkCer met De ®eer (België). (Tph?!se: d'Ufoiama met Roelandt 0, 2. Uio van Neusen met (Terneuzen), 3. Anba ®res^ens)- ^•klace Chip] b La Folieuse, 2. Du B-Ukontrast. 0= L Racer, 2. Capelle, 3. C-kkCarter Blanche, 5. Narai. NeUcJe;L d'Ufojama, 2. Ufo van »£e".3Ariba. ar CRC-trophy: D'Ufojama. vincie. In mijn eerste zeven jaar toen ik schoolslag zwom was Wim den Engelsman van de Ot ters uit Axel beter dan ik. Later kwamen mannen als Anton Thoen en nog weer later toen hij overschakelde op de vrije slag onder anderen Arno van de Berghe. Ik had en heb daar geen problemen mee. Ik zwem omdat ik het leuk vind." Ook binnen de eigen gelederen heeft hij over concurrentie niet te klagen, want met Arjen Boi din, Martin de Milliano en Thijs Salomé hebben ze op dit mo ment bij Scheldestroom een leuk potentieel op de vrije slag. „Je merkt wel dat de jongens steeds jonger worden, maar er is beslist geen sprake van een generatie kloof. Ik blijf gewoon een van hen." Wat het zaterdag en zondag in Sluis wordt? „Geen idee. We gaan traditiegetrouw met de club deze week eens oefenen in het kanaal. Even het water proe ven. Voor de rest hebben nog weinig jongens van ons in open water gezwommen. Het is altijd weer afwachten als in Sluis het seizoen wordt geopend. Wel weet ik dat deze wedstrijd voor de Zeeland-beker (het overkoepe lend klassement van de Zeeuwse langebaanwedstrijden) van groot belang is. In Sluis worden de prijzen in feite al verdeeld. Het is ook de sterkst bezette wed strijd in de provincie. Je ligt tussen de nationale top en dat geeft toch ook weer wat extra's." Vinke kwam in de zwemsport terecht via zijn moeder en twee zwemmende zussen, terwijl in middels vader Adrie niet meer weg te denken valt op het wed strijdsecretariaat. Beoefende in zijn prille jeugdjaren nog het judo. „Op een gegeven moment moet er een keuze worden ge maakt. Die keuze viel bij mij op de zwemsport. Misschien wel ge stimuleerd door de familie, maar ik heb daar nog geen seconde spijt van gehad. Het is een eerlij ke sport. Er gaat nog geen geld in om, al wordt er bij een lange baanwedstrijd wel eens wat hang- en trekwerk verricht. Het is zaak om bij de start goed weg te zijn. Voor de bocht bij de 'Stenen Beer' moet je de goede positie al te pakken hebben. Daarna is het een kwestie van doorgaan." De prestatiemarathon op zondag gaat over acht kilometer. Een 'afstand die vijf jaar geleden werd ingelast naast de Vlaande ren-marathon over zestien kilo meter. Of hij nog nooit met de gedachte gespeeld heeft die Vlaanderen-marathon eens aan te pakken? „Met die gedachte heb ik zeker al eens gespeeld. Het probleem is echter de af stand. Kijk, de acht kilometer is met vrij weinig training een haalbare kaart. Voor de 16 kilo meter moet er intensief getraind worden. Daarvoor ontbreken hier de mogelijkheden en voor mij persoonlijk ook de tijd. Ik zit op de avondopleiding voor le raar. Dat betekent tot juni drie avonden in de week naar Vlis- singen de lessen volgen en daar naast het nodige huiswerk. Be seffend dat ik nooit meer een topper zal worden gaat mijn maatschappelijke loopbaan voor. Dat wil niet zeggen dat het zwemmen er maar bij hangt, want zodra het schooljaar is af gelopen lig ik vrijwel iedere avond hier in Breskens in het bad. De vrijdag train ik de klein tjes. Ook dat is leuk werk. Zo lang ik er plezier in heb ga ik door. Dat ze me op een gegeven moment opa zullen noemen is geen probleem." Tonny Vinke, het boegbeeld van de Breskense zwemvereniging Scheldestroom. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Van onze sportmedewerker Sluis - Rinus Leenhouts, de huidige voorzitter van zwemclub 't Vrije, werd op 2 januari 1927 geboren. Op 3 december van datzelfde jaar werd zwemclub 't Vrije opgericht. Veel uit die tijd is er niet bewaard gebleven. De oor logshandelingen beten Sluis niet onberoerd en ook de admi nistratie van de zwemclub ging verloren in deze roerige tijd. Toch weet Leenhouts met be hulp van zijn secretaris Rinus de Moor nóg wat uit de overle vering op te dissen. Johannus du Fossé, Hariy Bo gaard, Raymond Grahame en Charles Hermans behoorden tot de oprichters van 't Vrije. Hermans was een plaatselijke schoenmaker en tevens bad meester in die dagen. Arthur Govaert was de eerste voorzit-* ter. Het zwembad was het ka naal Brugge-Sluis. Groot ge noeg, maar weinig accommo datie. Leenhouts: „We zijn de op één na oudste club van Zeeland. Luctor of Bruinvis moet nog ouder zijn. In de beginjaren was het een plaatselijk gebeu ren. Belangrijkste wedstrijd in de vooroorlogse jaren was 'De kilometer van Sluis' op Konin ginnedag hier in het kanaal. Een duel op het scherp van de snede tussen Charles Hermans en Frans Coppens. Dat waren de matadoren. Geheel Sluis liep uit om van dit duel getuige te zijn. Toppers hebben we nooit gehad. Stak er iemand boven de middelmaat uit dan werd hij lid van de Starters in Aardenburg of Scheldestroom in Breskens. Wij hadden im mers geen accommodatie. Toch hadden we aan het eind van de oorlogsjaren enkele honderden leden. En dit terwijl we toen het kanaal door oorlogshande lingen was drooggelegd in de Stierskreek moesten zwemmen. Het waren andere tijden. Men stelde andere eisen." In 1950 kwam Leenhouts in het bestuur en in 1972 werd hij voorzitter. Hij maakte de te ruggang van de club mee. Weet ook de oorzaken. „Als je geen accommodatie hebt loopt een club leeg. Daarnaast natuurlijk de vergrijzing van de streek. De kern Sluis heeft amper 2000 zielen. Dat betekent dat we op dit moment slechts een dertig tal actieve leden hebben. We hebben geprobeerd daar wat aan te doen door in Eeklo en Maldegem te gaan zwemmen, maar dat gaf problemen met het vervoer. Je krijgt op die manier geen echte clubbin ding." Toch is deze kleine club ieder jaar weer in staat een interna tionale langebaanwedstrijd en een marathon, een van de wei nige in Nederland, te organise ren. Leenhouts: „Dat idee is in de zestiger jaren ontsproten. Piet Bassie kwam vanuit Vlis- singen in Sluis wonen, had bin ding met de zwemsport en kwam met dat idee op de prop pen. Zo is het eigenlijk geko men. Dit in 1971. Toen was het nog een kringwedstrijd. Twee jaar later kregen we de inter nationale status. Weer vier jaar later de Vlaanderen-marathon. In de beginjaren starten we met onze langebaan in Hoeke en zwommen naar Sluis. Met toeringcars werden de deelne mers naar Hoeke vervoerd. Dat werd organisatorisch geen haalbare' kaart meer toen we meer dan tweehonderd deelne mers kregen. Het was wel een prachtig gezicht die karavaan. Nu starten we in Sluis en leg gen een keerpunt in het par cours." De Sluisse langebaanwedstrijd en de Vlaanderen-marathon hebben een naam. Dat mag duidelijk zijn. Leenhouts: „Ik denk dat de sfeer en het par cours voor de aantrekkings kracht zorgen. Bovendien heb ben we altijd een leuke prijzen- tafel. Niet extreem, maar ie dereen heeft wel een prijsje. We hebben in al die jaren een naam opgebouwd, mede door dat we als enige club in Neder land een marathon hebben. Het is ons enige evenement dat we kunnen organiseren en dat moeten we proberen vast te houden, al wordt het steeds moeilijker, ook al gezien de bendigde financiën." Desondanks hebben ze komend weekend weer de nationale langebaantop in Sluis. Telt hun marathon weer mee als selec tiewedstrijd voor de wereld kampioenschappen. De beste twee vrouwen en mannen van hun Vlaanderen-marathon worden uitgezonden. „Toch een brok erkenning van ons evenement," aldus Leenhouts, die samen met Rinus de Moor (secretaris), Ko Scheerens (penningmeester), Betsy van Oorschot, Ria Remijn, Piet Ba- rendse en Nel Vercruysse ge reed is voor de 23e langebaan wedstrijd en 19e Vlaanderen- marathon. Dit van een club zonder accommodatie. Overge leverd aan datgene wat de na tuur - of was het Napoleon die het kanaal liet graven - hen bracht. Van onze zwemmedewerker Sluis - Het programma van het zwemweekend van de Sluisse zwemclub 't Vrije ziet er als volgt uit: ZATERDAG 2 JULI LANGEBAANWEDSTRIJD SLUIS 09.45-10.30 uur: Ontvangst genodigden, juryleden, ver tegenwoordigers deelne mende clubs en pers in de raadszaal te Sluis. 10.30 uur: juryvergadering. 11.30 uur: start 3000 meter vrije slag mannen. 11.40 uur: start 3000 meter vrije slag vrouwen. 12.40 uur: start 400 meter vrije slag jongens onder 10 jaar. 12.50 uur: start 400 meter vrije slag meisjes onder 10 jaar. 13.00 uur: start 3000 meter schoolslag mannen. 13.10 uur: start 3000 meter schoolslag vrouwen. 14.00 uur: start 800 meter vrije slag jongens onder 12 jaar. 14.20 uur: start 800 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar. 14.45 uur: start 1000 meter prestatietocht alle leeftij den. 16.00 uur: verloting op startnummer in sporthal. 17.00 uur: prijsuitreiking in sporthal. ZONDAG 3 JULI VLAANDEREN-MARA THON 09.30 uur: juryvergadering. 10.30 uur: start schoolslag over 16 kilometer (mannen en vrouwen). 11.30 uur: start vrije slag over 16 kilometer (mannen en vrouwen). 12.00 uur: start pRestatie- marathon over 8 kilometer. 14.45-16.30 uur: aankomst deelnemers in de Kaai. 17.30 uur: prijsuitreiking in raadszaal van het Belfort. Kloosterzande - De Bleijko Runners houden zaterdag 2 juli hun tweede aflossingsmarathon in Kloosterzande. Initiatiefnemer Paul Vael kreeg maar liefst 136 individuele inschrijvingen binnen. Dit verdeeld over 22 ploegen. Weer van de partij zijn de formaties van Engelhard en de Atletiekclub Stekene, de twee ploegen die vorig jaar de wed strijd volledig domineerden. Ze kunnen echter nu op geduchte tegenstand rekenen, want ook de sterke Belgische formatie van de New Spikes heeft zich aangemeld. Er kan nog worden na-ingeschreven tot 12.30 uur in de kantine van de voetbalver eniging Hontenisse. De start vindt plaats om 13.00 uur op .het Marijkeplein waar tevens de finish is. Oostburg - Bij golfclub' De Brugse Vaart in Oostburg streden 21 koppels tijdens de voorronde van de Teacher's Scramble 1994 voor de dagprijs en mogelijke deelname aan de nationale finale, die vrijdag 2 september bij de Batouwse Golfclub gehouden wordt. Het team van mevrouw N. Proot en de mannen G. Kemel, N. Billian en T. Kemel leverde de beste dagscore met een totaal van 57,5 onder par 72 en zal dus aan de nationale finale deelnemen. De Teacher's Scramble is door het Guiness Book of Records erkend als de grootste golfcompetitie ter wereld. In Nederland nemen maar liefst 57 clubs deel. De beste achttien teams komen in aanmerking voor de landelijke eindstrijd. Het winnende team vertegenwoordigt Nederland in de 'European Grand Finale' op maandag 19 september op de legendarische Ailsa golfbaan in Turnberiy (Schotland). Kloosterzande - Robert Kroon, de 26-jarige judoka van Sport school Delta, heeft voortreffelijk gepresteerd tijdens het 'Open kampioenschap van Kent', dat in het Londense Cristal Palace werd gehouden. De sportman uit Kloosterzande reikte in Engeland naar een fraaie derde plaats in de klasse senioren tot 86 kilogram. Van onze tennismedewerker Sas van Gent - In het Zeeuws-Vlaams jeugd-tennistoernooi van TC Drive in Sas van Gent is Koen van de Berg prima op dreef. De speler van de organiserende vereniging verraste bij de jongens tot en met 14 jaar in de tweede ronde de als 3/4 geplaatste Louis Nijsten van het Terneuzense Animo. Van de Berg bleek in drie sets de sterkste en schoof zodoende via twee overwinningen op rij door naar de kwartfinales. De be schermde spelers Donovan Blackman, Roel Alberti en Christian Trapman bereikten op hetzelfde schema eveneens de kwartfinale. Bij de oudste jon gens kwalificeerde Bart Kunst zich voor de halve finale. In de categorie meisjes tot en met 14 jaar was Bianca Vlaemin- ck in drie sets te sterk voor de uit het Belgische Moerbekewaes afkomstige Inge Meul. Ook Bian ca Morcus kwam de eerste ronde ongeschonden door na winst óp Kiki Kriekaard. JONGENS ENKELSPEL Tot en met 17 jaar: eerste ronde: Stef Snelders-Louis Philippe de Pooter walk over Snelders; Joep Perdaen-Sven de Kraker 6-0, 6-1; tweede ronde: Bart Kunst-Dimitri Lauret 6-1, 6-0; Joep Perdaen-Tom Huis walk over Perdaen. Tot en met 14 jaar: eerste ronde: Dominique Perdaen-Bart Voermans 6-2, 6-1; Koen van de Berg-Ralf Simpelaar 6-1, 6-0; Jaap Breepoel- Herbert Kindt 6-0, 6-0; Gertjan Louweret-Björn Obrie 6-3, 6-3; tweede ronde: Erik de Rechter-Lau- rens de Kort walk over De Rechter; Koen van de Berg-Louis Nijsten 6-2, 5-7, 6-2; Donovan Blackman-Stijn Buysse 6-1, 6-4; Roel Alberti-Kevin Bosman 6-1, 6-2. Tot en met 12 jaar: eerste ronde: Rick Suurmond-Maurits van Aalst 6-4, 6-1; Willem Jan van Doeselaar- Dieter van de Hallen 7-5, 6-2; twee de ronde: Koen Gorleer-Davy de Waal 6-1, 6-1; Diederik Veerman- Wim Gorleer 6-4, 7-5. Tot en met 10 jaar: eerste ronde: Krijn de Vries-Wout Vereecken 6-0, 6-0; Martijn Rijckaert-Stefan Jetten 6-3, 6-4; Joëlle van Overloop-Domi- nique d'Haens walk over Van Over loop. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 12 jaar: eerste ronde: Nathalie de Paepe-Sarah van Dijk 6-0, 6-0. Tot en met 14 jaar: eerste ronde: Bianca Vlaeminck-Inge Meul 6-1, 0-6, 6-0; Bianca Morcus-Kiki Kriek aard 6-2, 6-3. Van onze tennismedewerker Axel - In het tennistoernooi van TV Axel schaarde Liet Erpelinck senior van de organiserende vereniging zich bij de laatste acht op het C2-schema. Zonder noemenswaardige inspanningen versloeg hij Maikel Pieters: 6-1, 6-3. Erpelinck moet in de volgende ronde aantreden tegen zijn als eerste geplaatste clubgenoot Van onze tennismedewerker Goes - Dethlef Pieters uit Vogelwaarde bereikte op het 22 namen tellende B-schema van het Baarends-tennistoernooi van tennisvereniging Goes de kwartfinales. In de tweede ronde kwam hij via 6-1, 6-3 vlot tot winst tegen Marc Zuidweg die in de eerste ronde nog de sterke Brabander Michel van Beek verslagen had. Pieters, die mede door een lichte blessure afgelopen zondag de toernooiwinst in het Hulster Rei- naert-toernooi aan zich voorbij zag gaan, bleek tegen Zuidweg volledig hersteld. Pieters bleek prima in vorm en speelde zijn oude vertrouwde spel vanaf de baseline, terwijl Zuidweg het niet echt bij kon sloffen. In het dubbel-B, met Jaap Moerland aan zijn zijde, boekte Dethlef Pieters een regelmatige 6-2, 6-2-overwinning op Marco Jongsma/Robert Springer. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Roger Vrencken- René Schimmelpenninek 6-4, 7-5; tweede ronde: Dethlef Pieters-Marc Zuidweg 6-1, 6-3; Dimitri Bracco- Gartner-Camiel/Folmer 6-0, 6-2. Cl: tweede ronde: Marco Jongsma- Paul Waterschoot walk over Jongs- ma. C2: eerste ronde: Ilco van Belzen- Bert Cok 4-6, 6-2, 6-4; tweede ron de: Fabian Probert-WQalter de Kok 4-6, 7-6, 6-1; Matin Fischer-Evert Eckhardt 6-1, 6-2. Dl: tweede ronde: René Fondse-Piet Kamstra 6-2, 6-2; Paul van Houte- Ad Jille 6-0, 6-0; Wim Bos-Konaid Feher 7-6, 6-1; Bart Sinke-Soer van Herk 6-0, 6-0; kwartfinale: Leen Jobse-Martin van de Steen 6-1, 6-0; Paul van Houte-Ab Hollestelle 6-1, 6-3; Wim Bos-Wim Mulder 4-6, 6-3, 6-2. D2: tweede ronde: Jeroen van Klin- kenberg-Paul Voois 6-2, 6-2. DUBBEL B: tweede ronde: Moer- land/Pieters-Jongsma/Springer 6-2, 6-2. C: tweede ronde: Otte/Folmer-Kos- ter/Spinnewijn 6-4, 6-2; Verst- eeg/Wisse-Herselman/Roovers 7-6, 6-1. Dl: eerste ronde: Bosschaert/Van de Merwe-Anröchte/Koster 7-5, 6-3; Joosen/Van Steenbergen-Verbeek/ Zuidhof 6-3, 3-6, 7-6. D2: tweede ronde: Muskens/Verwei- Van de Sande/Wolferts 6-3, 6-4; Van IJ serloo/Karelse-Ensing/Heupperm- an 2-6, 7-6, 7-5. VROUWEN ENKELSPEL Dl: tweede ronde: Joke Janse-Ilona Liplijn 6-3, 6-0. DUBBEL Dl: tweede ronde: Van Damme/Van Elzelingen-Van Gilst/De Vrieze 2-6, 6-2, 6-1; Van de Hemel/Pikaar- Kamstra/Ridderhof 3-6, 7-5, 6-4. D2: tweede ronde: Van Boven/Spin- newijn-De Jong/Schoonen 6-1, 4-6, 6-2. GEMENGDDUBBEL C: eerste ronde: Fischer/Fischer-Van Garsel/Cok 6-2, 6-4; Van Tol/Van de Knaap-Braam/Van Gellecum 7-5, 7-6; Westerweel/Priem-Masius/Van Kemena 4-6, 6-2, 6-2; tweede ronde: Wabeke/Van Belzen-Van de Knaap/ Van Tol 7-6, 6-0. Jean-Paul de Bakker. In de dubbel-C2-klasse kwam de als tweede geplaatste combinatie Ben Kint/Aart van der Sloot de eerste ronde zonder kleerscheu ren door via een overwinning in twee sets op Marco van Aver- maete/Gilbert Brandt. Bij het vrouwen-dubbel-C2 was het duo Tiny Adriaansens/Ria Jetten in de eerste ronde tegen Georgette de Vries/Pascalle Tak prima op dreef wat tot uitdruk king kwam in een 6-3, 6-0-eindscore. Het als tweede geplaatste mixed-C-koppel Annelies Hoek/ Rudy Martens kwam in de eerste fonde tot eenvoudige winst op Rita Laureijns/Liet Erpelinck sr. Op hetzelfde schema overleefden Ria Scheele en Robert Asselman de eerste ronde dankzij een zwaarbevochten winst in drie sets op Ria Sterrenberg/Rini De- ij- UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Liet Erpelinck sr.- Maikel Pieters 6-1, 6-3. D2: eerste ronde: Marco de Bakker- Roger de Loof 7-6, 6-1. E: eerste ronde: Jan Veraart-Edwin Sinke 6-4, 6-1; Jan Cevaal-Jack Zuidland 6-2, 6-0. DUBBELSPEL C2: tweede ronde: Kint/Van der Sloot-Van Avermaete/Brandt 7-5, 6-2. Dl: eerste ronde: Cleyman/Van Eer- denburgh-d'Haens/Pattijn 7-6, 6-7, 6-1. D2: eerste ronde: Van de Peyl- /Simpelaar-Schreurs/Zuidland 6-4, 6-2; tweede ronde: Claesse- ns/Meuldijk-Scheele/Visser 6-4, 6-7, 6-3; De Bock/Leeraert/Van Óver- dulve/Vanhijfte 6-4, 6-0; Jansen van Rosendaal/Van 't Veer-Brandt/Rie- mens 6-0, 6-1; De Schepper/Van de Starre-Van Aalst/Beterams 6-4, 6-2. VROUWENDUBBEL C: eerste ronde: Adriaansens/Jetten- De Vries/Tak 6-3, 6-0. Dl: eerste ronde: Sanderse/Riekwel- -Albicher/Pieters 6-2, 6-4. GEMENGDDUBBEL C: eerste, ronde: Scheele/Asselr- an-Sterrenberg/Deij 6-7, 6-2, 6-3; Hoek/Martens-Laureijs/Erpelinck 6-1, 6-3. Dl: eerste ronde: De Koster/Van de Vijver-Groenewoud/Vanassche 6-4, 4-6, 6-1; Van Dam/Vink-Gijssen/ Gijssen 6-1, 6-4.

de Stem | 1994 | | pagina 13