Irmoe troef in kwartfinales ïïansen op het biljart bij Nederland-Marokko Zakenman biedt Gullit excuus aan alve finales Sampras-Martin en Becker-Ivanisevic (IJS VRAGEN van STEM SPORT B3 IN CIJFERS 1,(2), Alvarez (2), De Avila, Gavii liegrai en ivratilova bij vier rlies Basting, balken verder itnieuws KORT Laatste ortje versnoept sportnieuws KORT KORT sport PRIJSVRAGEN sport KORT televisie Ierdag 30 juni 1994 donderdag 30 juni 1994 WorldCup USA 94 nario (Bra) 3. Sagi, Raducioiu (Roe), KnuD (7, ?ia (Arg), Hong Myung-bo - Ion (Ier), Chaouch (Mar), Al r„iJ |ke, Yekini (Nig), Dino Ba»" f10 Santos (Bra), Bregy, sut In, Brolin, Ljung (Zwe), Degp limam-Biyik (Kam), Hwang sS J Taument, Bergkamp, Roy lalinas, Guardiola (Spa), Stil. lov -(Bul), Petrescu (Roej, Gaw ftnchez (Bol), Ratsjenko (Rus) 1 Zweden heeft dit in een aan de advocaat van Gul- Irry, Cristaldo; Italië (I): Pas]:,,, ^Vladiou; Rusland (1): Gorloekovil Ceres, Caniggia, België (5): Gri I; Bolivia (8): Soria, Baldivieso r |io (2); Brazilië (2): Mauro Sil Inov, Jankov, Hubchev, Borimnn 111 C Jffenberg (2), Klinsmann, Brohr Rolas, Alexoudis, Hantzides, Miti fhelan (2), Coyne, Irwin (2), Keai Tignori, Casiraghi, Albertini Kam™ l-Mbouh, Kana-Biyik, Songo'o: M ilgtp iouzi, El Hadrioui, Nader, El Khal pxico (6): Suarez, Del Olmo derland (8): Van Gobbel, Frank i I Rijkaard, Wouters (2); Nigeria l.„ fnalo; Noorwegen (6): Haaland 1 Johnsen; Roemenië (5): Raducio J Rusland (9): Chlestov (2). Karn. Isov, Nikiforov (2); Saudi-Arabië %n, Al Deayea, El Muwallid, Madai Choi Young-il (2), Ko Jeong-wooj eden (4): Dahlin (2), Scbwarz, Mili b, Bregy. ban geplaatste landen betekenen ed wedstrijd. De andere gele kaart! ■finales geschrapt. WorldCup USA 94 1 i. Haag (anp) - De Haagse jnman J. van Zweden Kuud Gullit zijn ex- is aangeboden voor het •jceren en verkopen van ijrts met daarop een dis- jiinerende en beledigende jkatuur van de vedette. lit laten weten. Op deze manier hoopt de zakenman de voetbal ler te weerhouden van het kort geding dat vrijdag dient voor de president van de Haagse recht bank. Uit ongenoegen met hét plotse linge vertrek van Gullit uit het trainingskamp van het Neder lands elftal in Noordwijk ver kocht Van Zweden tijdens een braderie in Den Haag t-shirts met de tekst 'Gullit, lafaard, eet op die banaan, ga terug naar Milaan'. Van de vijftig geprodu ceerde t-shirts zouden er twin tig verkocht zijn. De voetballer kan de grap niet waarderen en eist dat Van Zwe den de t-shirts vernietigt en een schadevergoeding van 25000 gulden betaalt. Bovendien heeft zijn advocaat E. Adriaanse bij de officier van justitie aangifte gedaan wegens belediging, smaad en discriminatie. De offi cier studeert nog op de moge lijkheid van strafvervolging. Ook als het kort geding wordt afgeblazen, kan Van Zweden nog strafrechtelijk worden aan gepakt. Mr. Adriaanse liet donderdag middag weten nog geen bericht van Van Zweden te hebben ont vangen. Een schikking tussen de partijen sluit zij niet uit. „Het gaat Gullit erom dat die t-shirts niet meer op de markt komen. Als Van Zweden dat kan toezeggen, is over een schikking te praten," aldus de advocate. ie verslaggever Manon Bollegraf als vaste begeleidster afscheidstoernee van Sna Navratilova, op Caminero (2), Salinas, AbeW»Mon de halve finales (4): Harkes (2), Lalas, Clavij Ipporters van het Nederland letbalwedstrijd de politie van De Amerikanen kregen 'ver- van het Nederlands politie- verantwoordelijk is voor de He aanhang van Oranje. I door scheidsrechter Blanken- ■ggelegd voor Will van Rhee xNVB. Als laatste man organi lof het welzijn van het Neder- iet dubbelspel bereikt. Saan twee werden Ingelise tas en Maria Muric in twee verslagen. De Nederlands/ üsche combinatie werd je als vierde geplaatste 'Bol Suf' in twee sets onder de sgshouden: 6-2 en 6-4. Bol- nfm Navratilova spelen in alve finales tegen de Ameri- sen Arendt en Radford. .\ijssen en zijn vaste part- Cynl Suk sneuvelden in de (finales van het mannen- De Limburger en de verloren in een vijf setter ie Duitser Mare Goellner en as Ygor Kafelnikov: 6-4, 6-7 6-3, 3-6, 6-4. Het duel ieruim drie uur. onze verslaggever T1 _iden - Sjeng Schalken naar Italiaans model op touy j gisteren op Wimbledon de Arabische rScH Sp<! ff w uitstekende overwin- ae Arabische regio en Afrik; i moeten bij ons komen spelen, de Aus ralier Andrew zei Saleh Nasser, functionari ae'1tste finales van het van de bond. Saudische voetbal lispel bij de junioren be- 8. De Limburger won in De regeringen van Macedol a kwalitatief zeer hoog- nië en Griekenland hebben ru-s iande partij die pas na drie zie over het gebruik van de- s, twee tie-breaks en twee naam Macedonië. Deze strijd zet zich zelfs voort op het WK ii» vu 7 (7 qi 4 voetbal. De Grieken willen 5-7 (7~9)' 6~4' niet dat de voormalige Joego slavische republiek de naam hanteert. Nadat Griekse sup porters tijdens het duel Argentinië een vliegtuig met de tekst 'Macedonië behoort bij Griekenland' boven het |j stadion hadden laten cirkelen, sloegen de Macedoniërs in de tweede wedstrijd van de Grie ken terug. Zij schakelden zelfs meerdere vliegtuigen in met daarop de tekst 'Macedonië blijft Macedonië' en 'Macedo nië behoort niet bij Grieken land'. I De WK-wedstrijden halen in de Verenigde'Staten steeds hogere kijkcijfers. Bijna twin tig miljoen mensen bekeken de live-uitzending van het duel |h tussen Amerika en Roemenië, fet Andere wedstrijden trokken fle gemiddeld twaalf miljoen kij bt kers. „Die cijfers overtreffen Jn onze verwachtingen," zei lp ABC-vice-president David Ij- Downs. pE I De Amerikaanse sportstati- sticus heeft ook aan het WK Soccer zijn handen vol. Hij concludeerde aan de hand daarvan dat 's werelds beste voetballers in vergelijking met vier jaar geleden knap tam zijn geworden. In 32 wedstrij den zijn er 11 procent minder overtredingen gemaakt dan destijds in Italië. Toch is het aantal gele kaarten door de strengere richtlijnen gestegen tot 126. In 1990 gaven de arbi ters in totaal (52 duels) 87 waarschuwingen. 13-3-3-1-2-2. |0 gewonden in Mexico De viering van de kwalificatie van e tweede ronde van het wereldkam- ico-Stad heeft aan twee mensen het ilden de politie en het Rode Kruis ging een groot aantal mensen direct straat op. Een 23-jarige man werd :n andere door een klap met een fles en moesten worden behandeld voor fruis verleende op straat medische wijk Huntington Park in Los Ange- ubberen kogels 'en traangasgranaten a 4000 Mexicanen om die ondei raakten 60 mensen gewond, on<~e[ talf politiewagens, de helft van ne en op de kop gezet. knokken werd beslist: ÏChantal Reuter bereikte de ie ronde. De Badhoevedorpse Me versloeg op baan negen Hongaarse Manula in twee 5 6-4. 6-3. Yvette Basting üe het niet tegen de Ameri- ase Tu. De Oosterhoutse (ikampioene werd sterk on- iruk gezet door Tu, en sta te daardoor de ene fout op de Be. De 6-1, 6-3 stond binnen prop het scorebord. Miamiesburg - Wittes Bui- Wach, de aanvoerder van rugby-team uit Johan- Hsburg, mag zijn sport »it meer in Zuid-Afrika Oefenen. De tuchtcom- e van de Zuidafrikaan- rugbybond schorste Bui- «dach voor het leven om- f hij zijn tegenstander Miller de helft van doorhad afgebeten. Londen - De tweede traditionele treinstaking tijdens het toernooi, drie kwartfinales bij de mannen die in een vloek en een zucht achter de rug waren, de vierde die even leuk leek te worden, maar vervolgens ook als een nachtkaars uitging, en zwarthandelaren met de handen in het haar. Het enige hoogtepunt van dag negen: het wereldrecord hard serveren, dat door Goran Ivanisevic tot 218.8 kilometer per uur werd aangescherpt. Waar vooralsnog niet over te klagen valt, is het weer, maar voor de rest is het armoe troef op Wimbledon, 'waar een van de saaiste edities sinds jaren ken merkend lijkt te zijn voor de algehele recessie in tennisland. Dat terwijl managers, toernooi- directies, televisieproducenten, bondscoaches en iedereen die verder nog zijn geld verdient met tennis om het hardst schreeuwen dat alles snor zit. Allemaal onwil om het tegendeel in te zien, want het zit fout, goed fout. Zelfs met de aardbeien is er iets mis. Voor het eerst sinds het begin der tijden steekt yoghurt de traditio nele slagroom naar de kroon bovenop de zomerkoninkjes. Betrouwbaar De gemiddelde zwarthandelaar in de nabijheid van de hekken van Wimbledon mag dan mis schien niet bepaald geschikt zijn als ideale schoonzoon, de prijzen die door de 'touts' gehanteerd worden, zijn wél een betrouwba re graadmeter voor de belang stelling. Zeker zo betrouwbaar als de officiële bezoekersaantal len die dagelijks door de AU England Lawn Tennis and Cro quet Club gepubliceerd worden. Beide zaken liegen er niet om. Dagelijks gaan er tussen de an derhalf en tweeduizend mensen minder door de poorten aan Church Road dan vorig jaar. Dat terwijl die cijfers tot 1994 óf ieder jaar vrijwel stabiel óf stij gend waren. Vorig jaar deed een kaartje voor de mannenfinale op de zwarte markt tegen de tweeduizend pond, bijna zesduizend gulden. Dit jaar weten de zwarthandela ren niet wat te doen: voor een- vierde of eenvijfde van die prijs nü de deur uitdoen en het verlies zodoende zoveel mogelijk beper ken, of het risico nemen ze tot zondag vast te houden en dan helemaal de boot in te gaan. Te veel tennis op de televisie, gebrek aan karakters, gebrek aan goed tennis, achterhaalde spelregels? Oorzaken te over, maar de dokter die de patiënt kan genezen, heeft zich nog niet gemeld. Alle kritikasters kregen gisteren weer gelijk. In alle tra dities van Wimbledon zouden kwartfinales en halve finales, en soms ook de finale uit moeten groeien tot de gedenkwaardigste wedstrijden van het toernooi, als hoofdgerechten en uitsmijters van veertien dagen toptennis. Kleurloos Dat was dus gisteren in de kwartfinales bepaald niet het geval. Drie kwartfinales waren slechts geschikt om zo gauw mo- Wimbledon'9 DoorLéonKrijnen gelijk te vergeten, vanwege alle gebrek aan spanning. De vierde mocht er best zijn qua wed strijdverloop, maar werd deson danks gekenmerkt door een to taal gebrek aan emotionaliteit van twee van de meest kleurloze acteurs op het tennistoneel, Todd Martin en Wayne Ferreira. De Amerikaan versloeg de Zuid- Afrikaan in vijf sets (6-3, 6-2, 3-6, 5-7, 7-5), maar gelachen, gevloekt, gescholden, gespuugd of gehuild werd er ook tijdens die partij niet. Niet op de baan, en niet op de tribunes, waar af en toe wel flink gegeeuwd werd. t)e andere drie kwartfinales kunnen kort samengevat wor den. Goran Ivanisevic won in een pot zo hard mogelijk serve ren op punten van Guy Forget, Pete Sampras versloeg Michael Chang in een prachtige maar droge demonstratie ballet en Bo ris Becker frustreerde Christian Bergström in een wedstrijd ver tragen en op het verkeerde been zetten. Voor liefhebbers van statistie ken: Sampras - Chang werd 6-4, 6-1, 6-3. Het moet gezegd, een indrukwekkende en superieure demonstratie van een perfecte tennisser op de top van zijn kunnen. Desondanks: saai. Ver meldenswaardig gegeven was wellicht dat Sampras, bijkans perfect serverend, slechts acht aces sloeg. Maar dat kwam al leen maar omdat Chang de snel ste benen van allemaal heeft en een groot aantal vuurpijlen van het predikaat ace wist te bero ven door ze nog nét aan te raken, zonder er verder ook maar iets mee te kunnen doen. Zaniken Boris Becker had de pest in, nadat hij Bergström had versla gen, omdat, naar eigen, zeggen, 'iedereen de laatste drie dagen ineens zit te zaniken om dingen die ik al tien jaar doe, maar die nu ineens blijkbaar niet meer mogen.' Op een voor de Zweed ongelukig moment, tijdens een slagenwisseling op setpoint van de eerste set, sloeg hij volgens Becker een smash uit, maar het bestraffende vingertje van de Duitser werd niet gehonoreerd door lijn- en grensrechter. Bergström werd er wel door af geleid en sloeg de volgende bal in het net. De voor de hand liggende let werd niet gegeven, Boris Becker: 'Alles wat ik doe, is binnen de regels' waarmee Becker volgens velen via een ongeoorloofde truc de eerste set had gestolen. Bergström had na afloop geen zin om het vuurtje nog eens zinloos op te gaan stoken en verklaarde sportief dat hij verlo ren had, omdat Becker de betere speler was. Maar hij liet tussen zijn zinnen door wel merken dat er steeds meer spelers zijn die de pest beginnen te krijgen aan de trucs en het vertragen van Boris. „Onderdeel van iedere wedstrijd is een stukje psychologische oor logsvoering," aldus Bergström, „dat hoort erbij. Ik wil niet zo ver gaan om te zeggen dat Becker de boel belazert, maar je wordt er wel door afgeleid, dat wel...." Onzin „Wat een gezeur," aldus een zwaar geïrriteerde Becker, „komt alleen maar omdat Agassi verdwenen is; dus nu hebben jullie iemand anders nodig om allerlei onzin over uit te kramen. Alles wat ik doe, is binnen de regels..." Met zuigen en vertragen wordt iemand die tegen Ivanisevic de baan op moet, niet geconfron teerd, Guy Forget stond nog maar goed wel klaar, een meter of vijf achter de baseline, of de eerste ace vloog langs hem heen. Twee keer op en neer wandelen en het was 1-0, waarna de Fransman in hetzelfde tempo naar 1-1 serveerde. Ze verloren weliswaar allebei een keer de opslag vanwege enkele schoon heidsfoutjes, maar zowel set een als twee moesten in de tie-break hun beslag krijgen. Ivanisevic won het .duel uiteindelijk met 29 tegen 19 aces, twee maal 7-3 in de tie-breaks en 6-4 in de derde set. Tussen de bedrijven door brak hij het wereldrecord hard serve ren door een ace met 136 mijl (218.8 kilometer per uur) lang Forget te meppen. Het vorige record stond op naam van de Zwitser Mare Rosset. foto epa Wimbledon, Mannenenkelspel: kwartfinales: Sampras (VSt/1) - Chang (VSt/10) 6-4 6-1 6-3, Ivanisevic (Kro/4) - Forget (Fra) 7-7 7-6 6-4, Martin (VSt/6) - Ferreira (ZAf) 6-3 6-2 3-6 5-7 7-5, Becker (Dui/7) - Bergström (Aus) 7-6 6-4 6-3. Halve finales: Sampras - Martin, Becker - Ivanisevic. Mannendubbelspel: kwartfinales: Göllner/Kafelnikov (Dui/Rus/14) - Nijssen/Suk (Ned/Tsj/6) 6-4 6-7 6-4 3-6 6-4, Connell/Galbraith (Can/ VSt/2) - Bale/Steven (ZAf/NZe) 7-6 7-6 6-2. Vrouwendubbelspel: kwartfinales: Bollegraf/Navratilova (Ned/VSt/4) - Driehuis/Muric (Ned/Kro) 6-4 6-2, Arendt/Radford (VSt/Aus) - Medve- deva/Neiland (Oek/Let/7) 2-6 6-3 6-1. Gemengddubbelspel: tweede ronde: Leach/Raymond (VSt/9) - Jensen/ Scbultz (VSt/Ned) 6-0 6-3. Meisjescnkelspel: tweede ronde: Reuter (Ned) - Mandula (Hon/14) 6-4 6- 3, Tu (VSt) - Basting (Ned/13) 6-1 6-3. Miesjesenkelspel: eerste ronde: Bas ting/Drake (Ned/Aus) - Hasanova/ Nedelkova (Slw/1) 6-1 6-4, Reuter/ Serna (Ned/Spa) - Mandula/Marosi (Hon) 6-3 6-3. Jongensenkelspel: tweede ronde: Schalken (Ned) - Ilie (Aus/7) 7-6 6-7 6-3. ^'onze verslaggever S3"trSuudi freda - De op een groot '•'■scherm geprojecteerde 'oetbalwedstrijd Nederland- ■"arolcko is bijna een uur iac de gang als een ongeveer Zeï®jarig Nederlands jon- 8etJe een glaasje cola bestelt de bar van het buurthuis Wen-Noord in Breda. m°®,wie hij is? 'Voor Ma- ""0 natuurlijk,' meldt het «etje. Met het glas fris- -=nk in jjgnd volgt hij v® later temidden van J:° wen oude Marokkaan- vriendjes de rest van de Strijd. M?aats van dat opgeklopte over mogelijke relletjes, j w« gewoon iets leuks leidme'c"' G Ruygers, team- Ptaf van het buurthuis in de (j 'Ps Lammekensstraat, voor van voetbalwed- all Zegt Zich te ergeren negatieve verhalen die er vaak de ronde doen over Marokkaanse jongeren. Daarom heeft hij er best honderdvijftig gulden voor over gehad om een king size-videoscherm te huren en te tonen dat een avondje gezamenlijk voetbal kijken met Nederlandse en Marokkaanse jongeren ook gewoon gezellig kan zijn. Er zitten ongeveer veertig jeug dige bezoekers, voor het groot ste deel van buitenlandse af komst, voor het scherm als er wordt afgetrapt. Het merendeel laat duidelijk weten op de hand van het Marokkaanse team te zijn. Eén Marokkaanse jongen zwaait nogal opvallend met een Oranje vlag. „Het maakt me eigenlijk niet uit wie er wint. In Nederland woon ik, in Marokko ga ik op vakantie," verklaart Abdel Majid Chiker (20) zijn tweeslachtige loyaliteit. „Ach, dat Nederlands elftal zonder Gullit en Van Basten is toch eigenlijk helemaal geen elftal. En dat doelpunt van Jonk tegen Saudi-Arabië was puur geluk," vindt Laziz Mahdi (35). Hij is niet bang voor rellen, zoals die vorige week in Ant werpen na de voetbalwedstrijd tegen Marokko plaatsvonden. „Die Belgische politie had tevo ren al aangekondigd dat ze de Marokkanen hard zou aanpak ken. Die waren toen hetzelfde van plan met de politie. Maar de politie in Nederland is ge lukkig veel aardiger," weet hij. Bij het eerste doelpunt van Oranje danst een Nederlandse supporter op het met zwart meubelplaat afgedekte biljart. De jongeman draagt de rood- wit-blauwe vlag als een cape om de schouders. „Pak hem, pak hem!" roepen enkele Ma rokkaanse jongeren, quasi drei gend, maar tegelijk lachend. De sfeer blijft amicaal en even later zit de driekleur weer tussen de Marokkanen. Direct na de rust zijn de rollen omgedraaid na de goal van de Afrikanen. Het biljart moet nu heel wat meer dansende fans trotseren. Het zelfvertrouwen Spanning bij de Marokkanen in het buurthuis in de Bredase wijk Geeren-Noord. foto cor viveen onder de Marokkaanse toe schouwers is weer geheel terug. Een Nederlandse medewerkster achter de bar, getooid met Oranjepetje, probeert de nu overheersende pro Marokko- sfeer weer wat te neutraliseren met yells als 'Oei, oei, Ed de Goey' en 'Taument, Taument!'. Maar de euforie onder de Ma rokkaanse jongeren wordt al leen maar groter als Rachid Daoudi een kwartier na rust invalt. Het lijkt voor de allocht one toeschouwers nu nog een kwestie van enkele minuten, voordat de definitieve genade klap wordt uitgedeeld aan het team van Advocaat, „Holland, Holland!" scanderen nu alle buurthuismedewerkers bijna wanhopig achter de bar. Lachende Marokkaanse toe schouwers weten hen moeite loos te overstemmen met toe juichingen voor hun nationale team. Na de goal van Brian Roy ver dwijnt de Marokkaanse euforie weer even snel als zij is geko men. De fan met de driekleur cape maakt pesterig triomfante lijke danspasjes voor het oog van zijn tegenstanders. Die kunnen zich er niet meer over opwinden. Even later zit de uit bundige Oranje-fan weer tussen de Marokkaanse jongeren. Lur kend aan bierflesjes kijken ze broederlijk de rest van de wed strijd uit. Pitcher Gooden geschorst voor zestig dagen New York - Sterpitcher Dwight Gooden van de New York Mets is voor zestig dagen geschorst, zonder betaling. Hij kwam niet door een controle op gebruik van cocaïne. Gooden miste in 1987 het begin van het seizoen door cocaïnege bruik. Sindsdien dient de werper zich twee tot drie keer per week te melden voor drugtesten. Bij één daarvan was hij niet 'clean'. Gooden, die de Mets in 1986 naar de overwinning in de World Series leidde, werd door de Major League Baseball geschorst. Door zijn schorsing loopt hij twee miljoen gulden aan salaris mis. Toptijd Adkins op 400 meter horden Luzern - Derrick Adkins heeft woensdagavond bij atletiekwed strijden in Luzern de beste wereldseizoenprestatie geleverd op de 400 meter horden, De 24-jarige Amerikaan, bij het laatste WK zevende, liep de afstand in 48,06 seconden. De Zambiaan Samuel Matete voerde sinds 8 juni (Rome) de ranglijst van 1994 aan met 48,11. Ashraf scoort meer dan Bovelander Amstelveen (anp) - Toeschouwers waren er woensdagavond in het Wagenerstadion in Amstelveen niet. Nederland zat bij de buis voor de WK-voetbalwedstrijd tegen Marokko. Voor de hockeyers in het zevenlandentoernooi kwamen uitsluitend de buitenlandse deelnemers even een kijkje nemen. Ahsraf loste Bovelander af als topscorer van het toernooi. De Pakistaanse aanvaller nam tegen Zuid-Afrika vier van de zes treffers voor zijn rekening, 6-1. Hij bracht daarmee zijn totaal op zeven, Bovelander heeft er zes. Bij de rust leidden de Pakistani met 3-0. Australië nam de leiding na drie speeldagen. Het vernietigde Maleisië met 6-0 (3-0). Maleisië, het enige van de zeven landen dat niet naar het WK in Sydney (eind november) gaat, is veruit de zwakste deelnemer. In vier wedstrijden is de verdediging 22 keer gepasseerd. Voor Australië scoorde Corbitt twee doelpun ten. Ervaren routiniers als Stacy en Wark bleven op de bank. Na drie speeldagen draait het toernooi om de NCM trophy om drie landen: Australië, Pakistan en Nederland. Oranje speelt vandaag tegen Pakistan en sluit het toernooi zondag af tegen Australië. Pakistan en Australië ontmoeten elkaar zaterdag. Amstelveen. Zevenlandentoernooi. PAKISTAN - ZUID-AFRIKA 6-1 (3-0). 28 Ashraf 1-0, 29. Ashraf 2-0, 31. Zaman 3-0 (sc), 38 Cullen 3-1, 40. Shahbaz jr. 4-1, 56. Ashraf 5-1, 66. Ashraf 6- 1. Toeschouwers: 250. AUSTRALIË - MALEISIË 6-0 (3-0). 1. Corbitt 1-0 (sc), 25. Hager 2-0, 35. Diletti 3-0 (sc), 46. Bodimeade 4-0, 57. Corbitt 5-0 (sc), 59. Smith 6-0. Toeschouwers: 150. Stand:Australië 3-6 (14-4), Pakistan 3-6 (13-3), Nederland 3-5 (lS"-3), Argentinië 3-3 (4-2), Duitsland 3-2 (5-6), Zuid-Afrika 3-0 (4-17), Maleisië 4-0 (2-22). Zoff voorzitter Lazio Rotna Rome - Dino Zoff is dinsdag officieel benoemd tot voorzitter van Lazio Roma, de club die hij de afgelopen vier seizoenen trainde. De vroegere doelman van Italië volgt eigenaar Sergio Cragnotti op, die wel als bestuurslid bij de club blijft betrokken, waarvoor Aron Winter uitkomt. Zoff kwam 112 keer uit voor het nationale elftal. Hij maakte in 1982 deel uit van de ploeg die in Spanje de wereldtitel veroverde. FC Volendam heeft zich voor komend seizoen versterkt met Ulrich Wilson van FC Groningen, die een tweejarig contract tekende, en Ajacied André Ooijer, die op huurbasis is aange trokken. Barkley zet carrière voort Phoenix - Charles Barkley zet ondanks rugproblemen zijn basketbalcarrière voort. „Ik moet mij hiervoor wel aan een heel zwaar trainingsprogramma onderwerpen. Maar ik ben nog nooit een uitdaging uit de weg gegaan," aldus de Amerikaan woens dag. In oktober 1993 kreeg Barkley plotseling problemen met de zenuwen in zijn rug en gevoelloosheid in zijn benen. Daarom verklaarde de sterspeler van de Phoenix Suns tot twee maal toe dat hij met basketbal zou stoppen. Zijn rentree is een opsteker voor de NBA, die na het vertrek van de sterren Michael Jordan en Magic Johnson iets van haar glans verloren heeft. Tour de France /Jjfi 94 Het eten in de Tour-hotels moet dit jaar van uitzonderlijke kwaliteit zijn. Drie Franse meesterkoks struinen voor elke aankomst de verblijven van de renners af om vast een hapje van de maaltijden te proeven. Keukens worden geïnspecteerd, de voedingsprodukten op versheid gecontroleerd. De Tour eert de Spanjaard Luis Ocana, die oillangs zelf een einde aan zijn leven maakte. Ocana won in 1973 de Ronde van Frankrijk. Voor de sterkste klimmer ligt aan het einde van de twaalfde etappe (Lourdes-Luz Ardiden) een bedrag van onge veer 15.000 gulden gereed. Het klassement geldt aan de hand van de prestaties op de vier te beklimmen cols. De televisie zendt twee Tour-etappes helemaal uit. Het betreft de rit van Lourdes naar Luz Ardiden op vrijdag 15 juli en de etappe van Bourg d'Oisans naar Val Thorens op woensdag 20 juli. De Tour 1994 kent tien nog niet bezochte etappeplaatsen: Armentières, Calais, Dover, Brighton, Portsmouth, Trélissac, Cahors, Val Thorens, Cluses en Lac Saint Point. Lille is zaterdag voor de tweede keer in de geschiedenis vertrekpunt van de Ronde van Frankrijk. In 1960 begon de Tour voor het eerst in de Noordfranse stad. Veertien keer was Lille aankomstplaats. Zeventien ploegen in Tour Féminin Parijs - Zeventien ploegen var rensters nemen van 24 juli tot 16 augustus deel aan de Tour iéminin. De vrouwelijke versie van de Ronde van Frankrijk begint met een 6,5 kilometer durende proloog in l'Ile de Groix en eindigt na 1300 kilomter op de top van l'Alpe d'Huez. De Nederlandse equipe van Frans van Diepen en de Bose-for- matie van Monique Knol nemen het onder meer op tegen de ploegen van Duitsland, Spanje, België, Zwitserland, Rusland, Litouwen en Oekraïne. Het is nog onzeker of tweevoudig Tour-winnares Leontien van Moorsel de gele trui verdedigt. De Boekelse kampt met mentale problemen. Alles hangt af van haar prestaties en gemoedstoe stand in de komende weken. Duitse midweeklotto Trekking A: 12-23-26-28-39-44. Reservegetal: 5. Trekking B: 2- 3-11-19-41-48. Reservegetal: 45. Spiel 77: 3 1 3 8 3 8 4. Super 6: 5 5 9 8 3 5. Belgische lotto: 10-12-18-20-38-40. Reservegetal: 4. Joker: 5 7 5 4 6 3 4. m Wimbledon '94 Voetbal STANDARD Luik leent voor het komende voetbalseizoen de Bra ziliaanse verdediger André Cruz uit aan AS Napoli. De 25-jarige blijft onder contract bij de Bel gische club. DONDERDAG 30 JUNI 10.00-11.00 BBC 2: Yesterday at Wimbledon, 13.00-17.30 BBC 2 Halve finales dames enkelspel. 14.50-19.00 BBC 1: Halve finales dames enkelspel. 14.55-17.50 RTL5: Wimbledon. 18.55-21.30 BBC 2: Wimbledon. 23.20-00.20 BBC'l: Today at Wim bledon.

de Stem | 1994 | | pagina 11