S: 'Walsenmolen behouden' èrkf neef Zeeland krijgt eigen afdeling Katholieke Bond van Ouderen ei,99 Mosselkantoor Bergen op Zoom naar Yerseke endbureau POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT G erteren t de doorslag, Nieuwe produktielijn verpakldngsfabriek Elopak Eigenaar tuincentrum mag bedrijfswoning bouwen Hreeldandbouwmuseum in at Anna ter Muiden Üaat op 1 juli weer open Duif Em. de Kind winnaar wedvlucht vanuit Orleans k STEM ZEELAND ILIEUBEHEER K BIJ TENCE! UITZENDBUREAU emedewerkers m/v aakmedewerkers m/v ne arbeiders m/v legger m/v resse/ tratief medewerker m/v kinderafdeling De Honte Aardenburgsche Fanfaren showt nieuwe uniformen Open tuindagen in Schoondijke Inbraak Snelheidscontrole Aardenburg Schoondijke Slijkplaat Sint Anna ter Muiden Sluis Cadzand Tijdrit toerclub Hengelwedstrijd I 1994 WOENSDAG 29 JUNI 1994 ethoucfers van Hulst maken n„ van de Wet Milieubeheer ht ni 1994 onder voorschriften tl et milieu, vergunning is verleend e Butstraat 35 te Hulst om een ing wegens het uitbreiden VT„ kerij met een opslagloods vo„ r op het perceel Tivoliwea 9R Illit u/iiU-t af \/tan haf bij de aanvragen behorende be angegeven. t ontwerp van de besluiten de re ter zake zijnde stukken liqqen eden gedurende zes weken rJ, eau Milieu van het Stadskantoor Hulst, elke werkdag van 09.00 tni 13.00 tot 16.30 uur. Desgewens ndelinge toelichting worden ver- -cheiden liggen bovendien op 2 li en 6 augustus 1994 van 09 oö inzage op het Groepsbureau van der Maelstedeweg 52 te Hulst. O.6., tweede lid, van de Wet Mi- edurende zes weken na heden en de betrokken adviseurs, n.a.v. het bekendmaken'van de erpbeschikking binnen de ge- schriftelijke dan wel mondelinqe aar hebben gemaakt; ebbende die aantoont dat hij re- "t in staat is geweest tegen de erpbeschikking bezwaren in te ionze verslaggever (tneuzen - De Katholieke Bond j, Ouderen (KBO) in het bisdom ijda valt uiteen in een Zeeuwse en j, Brabantse afdeling. De verzelf- jndiging heeft te maken met de (betering van de belangenbehar- raig van de leden. „We hebben veel te maken met lagere overheden als provincie en gemeenten", aldus mevrouw H. Remijn-De Badts, voorzitter van de Zeeuwse KBO. „Dan is het niet de meest geweldige weg om vanuit Oudenbosch, waar de KBO tot- nutoe officieel gevestigd was, te com municeren met de Zeeuwse overheid. De structuur van de KBO was van oudsher georganiseerd op grond van de bisdomgrenzen. Om die reden vormde Zeeland met West-Brabant een organi satie, die in totaal ruim dertigduizend leden telde. Na de verzelfstandiging van Zeeland en Brabant valt dat uiteen in twee afdelingen, waarvan ruim 6000 Zeeuwse ouderen verspreid over 28 af delingen zijn aangesloten bij de KBO Zeeland. Een aparte afdeling Zeeland kan met eigen commissies de belangen van haar leden ook beter behartigen, legt Re mijn-De Badts uit. „Er was nu bijvoor beeld één wooncommissie. Maar de pro blematiek rond onder meer woonzorg complexen in Brabant en Zeeland ver schilt veel van elkaar. In de zelfstandige afdeling komt er een eigen commissie met alle aandacht voor Zeeuwse aspec ten van die problematiek." Naast Remijn-De Badts bestaat het da gelijks bestuur uit C. Hageman (secre taris), R. Hoondert (tweede secretaris en penningmeester) en P. de Bruijn (waar nemend voorzitter). De officiële split sing van de KBO vindt vandaag plaats op een bijeenkomst in De Nobelaer in Etten-Leur. wijkt af van heUwtwerpbe! fas van Gent moet proberen sloop voormalige meelfabriek te voorkomen jionze verslaggever jddelburg - De gemeente Sas van Gent moet (opnieuw) mogelijkheden onderzoeken om het gebouw van de jormalige meelfabriek De Walsenmolen voor de slo- jrshamer te behoeden. Dat adviseren Gedeputeerde jjten van Zeeland in een brief aan B en W van Sas van kt. moet worden gericht en gezon- d van State, Afdeling Bestuurs- enhof 12513 AA 's-Gravenhage. ]arkt chorsing of een voorlopige voor- 1 den gericht aan de voorzitter van afdeling. van kracht met ingang van de dag de beroepstermijn afloopt. Indien roepstermijn bij de voorzitter van ursrechtspraak van de Raad van om een voorlopige voorziening is et besluit niet van kracht voordat beslist. 4. ster en wethouders van Hulst, eester, mr. dr. A.A.L.G.M. Kessen ris, mr. H.J. van Geesbergen gen: De Stem. 076-236911 karakteristieke fabrieksge- in het hart van Sas van jjt staat op de nominatie om worden gesloopt. De jiotgrutter Jac Hermans wil de (touwen overnemen van eige- jsr Meneba Meel. Die sloot de ibnek in augustus vorig jaar. Hermans wil er een nieuw al bouwen ter vervanging aa de oude supermarkt aan de tadalaan. Die brandde vorig arvolledig af. jen W van Sas van Gent heb- b inmiddels tot sloop van De falsenmolen besloten. De raad rijgt een voorstel daartoe don- dagavond ter beoordeling «■gelegd. ïaar sedert enkele weken ijvert Sas van Gent een stichting lorhet behoud van het centrale atóeksgebouw als één van de (langrijke (bedrijfshistorische) inumenten van Sas van Gent. lat pand dateert uit 1903, voor fabrieksgebouw vrijwel 'WEL EVEN ANDERS RECT werk voor: aakmedewerkers m/v euws-Vlaanderen antie is net begonnen en voor- tie gaat wil je best iets bijverdie- er informatie voor een baan als dewerker met full-time of part- eden. 18 jaar of ouder is kan nu aan iensten en ploegendiensten bij di evers door geheel Zeeuws- gaat uit naar gemotiveerde en en- idaten die voor langere tijd aan de ie vanzelfsprekend beschikken oer. me baan voor de hele de Dat kan, want iedereen die nu r of ouder is, de beschikking heeft rvoer en een prima dosis enthou- rect aan de slag f MTS-ers met een voltooide e metaal (en eventueel enige erva- direct aan de slag als bankwerker of algemeen metaalar- achten op jouw telefoontje van onze opdrachtgevers zoeken wij n ervaren parketlegger, en kandidaat die dit vak uitstekend et enthousiasme aan de slag gaat ende periode. Bel nu, of stap even ze vestiging oortdurend op zoek naar e secretaresses en administratief me- p M.B.O.-niveau. Enige ervaring is wenst evenals een goede talenkennis n diverse automatiseringssystemen. een part-time of full-time baan? Bel 'e medewerkers van onze vestiging- raat 1, 4537 AC Terneuzen Telefoon 01150-95538 Jok de rijksdienst voor monu mentenzorg vindt dat De Wal- inmolen (destijds De l'aizenmolen) intact moet blij- ffl. Na een inspectie ging vorige nek een brandbrief richting IS. Daarin wordt de fabriek jeprezen' om haar grote monu- ntale waarde. Monumenten- ::g wil dat een onafhankelijk arn de mogelijkheden om het gebouw te behouden grondig gaat onderzoeken. Waardevol Het dagelijks bestuur van de provincie schaart zich nu aan de zijde van Monumentenzorg. GS steunen weliswaar ook het stre ven van B en W van Sas van Gent om het centrum van het industriestadje een face-lift te geven, anderzijds moet histo risch verantwoord te werk wor den gegaan. De brief: „Daarom achten wij het noodzakelijk dat tot het ui terste wordt gepoogd om het huidige gebouw te handhaven en een dusdanige functie te geven dat in ieder geval het casco be houden wordt. Waneer uit nader onderzoek blijkt dat in het inte rieur historisch waardevolle za ken aanwezig zijn, zouden deze eveneens voor behoud in aan merking dienen te komen." Opwaardering GS vinden in dit verband dat behoud van een waardevol, his torisch pand op zich al een op waardering van het Sasse cen trum betekent. Een onderzoek door een gespecialiseerd en on afhankelijk bureau is derhalve 'zeer wenselijk', aldus GS. Zij willen tenslotte ook weten of er met Jac Hermans wel voldoende is overlegd om bij de bouwplan nen voor de nieuwe supermarkt het huidige gebouw te behouden. De nieuwe produktielijn van Elopak was gisteren al volop in bedrijf. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Terneuzen - De verpakkings- fabriek Elopak in Terneuzen heeft gisteren een nieuwe produktielijn in gebruik ge nomen. De eer om de vierde produktiehal te openen, was gegund aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland, W. van Gelder. ran onze verslaggever ktburg - De eigenaar van tuincentrum De Rijk en Zonen in Knuffelbank .ostburg mag dankzij creatief denkwerk toch een tweede sdrijfswoning bouwen op zijn bedrijf. Gedeputeerde Staten GS) van Zeeland besloten gisteren de gevraagde verklaring VOOl* sgeen bezwaar tegen de bouw te verlenen. Tegelijkertijd is een nieuwe ro- tatie-offsetlijn voor de vervaar diging van kartonverpakkingen in bedrijf gesteld. Elopak investeerde in totaal zes tien miljoen gulden in deze ver nieuwingen. De nieuwe produk tiehal is nodig om te kunnen voldoen aan de groeiende vraag naar bedrukte kartonverpakkin gen. De afzet daarvan nam in enkele jaren tijd toe met drie honderd miljoen stuks. De jaarproduktie van Elopak in Terneuzen, dochter van de gelij knamige Noorse groep, is ander half miljard verpakkingen. On der de naam Pure-Pak zijn ze terug te vinden in de winkel als verpakking voor onder meer melk en melkprodukten, vruch tesappen, water en wijn. Een groeiend marktaandeel verwerft Elopak met het zogenaamde D- pak, dat toepassing vindt als verpakkingsmateriaal voor was- verzachters. Bij de Terneuzense dochter van de Elopak-groep werken in to taal 230 mensen, verdeeld over Elopak en Elocoat. Die laatste fabriek, aan de Zevenaarhaven, verwerkt elk jaar ruim 100.000 ton karton voor de verschillende produktievestigingen in Europa. Mer weigerde het dagelijks bvinciebestuur medewerking ia de bouw van de bedrijfswo- ®g aan de Nieuveltweg. De Mdzaak was toen volgens GS voldoende aangetoond. ■t Rijk liet het daar niet bij #a en diende tijdens een ;»mtting op het provinciehuis "alternatieve aanvraag in. Hij ®de aan dat de boomkwekerij gekoppeld wordt van het tücentrum en een agrarische Kemming krijgt. Bij die kwe- ®ij mag een bedrijfswoning komen. Volgens het college van GS is daar inderdaad geen speld tus sen te krijgen. 'Het ondernemer splan voor de boomkwekerij dat is overlegd, toont inderdaad aan dat er sprake is van een vol waardig agrarisch bedrijf, waar voor een bedrijfswoning gerecht vaardigd kan worden geacht. Daarom hebben wij geen plano logische bedenkingen tegen de bouw van een eerste agrarische bedrijfswoning ten behoeve van een boomkwekerij'. 'Honze verslaggever Sluis - Het streeklandbouwmuseum Agrimuda in Sint Anna "luiden bij Sluis opent vrijdag 1 juli de deuren. Naast «■idbouwwertuigen zijn onder meer verschillende deelten- "ttstellingen te zien die verwant zijn aan de landbouw, ^exposeren drie kunstenaars werken. "'collectie van het landbouw- "®um toont verschillende fa- van het West-Zeeuws- ®®se boerenleven* in de pe- *1850-1950. r wordt getoond welke werk- voertuigen bij de oogst in PUik waren. Zo is onder an- frseen waleploeg te bezichti- p Daarnaast zijn tal van za- die verwantschap hebben de'landbouw te zien. De 111 van bijen, schapen en vlas, J' antiek weefgetouw en din s'''jüe met trekpaarden te ma- hebben. hnaast zijn er ook kunstwer- 'e zien. Wim Romijn en Ton i, der Weerden exposeren wer- over het Zeeuwse trekpaard. ®r zijn schilderijen van ^wdans te bezichtigen. streeklandbouwmuseurn is s!'g jaar geleden geopend in monumentale schuur in tussen Sluis en Aarden- ^oor verschillende oorza- Moest het museum daar döi opgedoekt. Het museum ■een nieuw onderkomen in een boerenschuur in Sint Anna ter Muiden. Het museum is van 1 juli tot 1 september elke dag geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur, op vrij dag van 11.00 uur tot 17.00 uur en verder op afspraak (groepsbe zoeken). De toegangsprijs is twee gulden voor volwassenen, en een gulden voor 65-plussers en kinderen tot twaalf jaar. Van onze correspondent Terneuzen - Leerlingen van groep 1 tot en met 7 van de openbare basisschool de Meerpaal uit Terneuzen over handigden gistermiddag een knuffelbank aan de kinderaf deling van streekziekenhuis De Honte. De delegatie schoolkinderen werd ontvangen op de kinderaf deling. Adjunct- directeur Theo Seghers vertelde de patiëntjes over de actie. „Elk jaar houden we een rommelmarkt en een sponsorloop. Aan de sponsorloop hebben dit jaar 250 kinderen deelgenomen. Een deel van de opbrengst van de sponsorloop is bestemd voor het goede doel. We zoeken altijd iets dicht bij huis. We hebben al eens een ezel ca deau gedaan aan de kinderboer derij. Dit keer hebben we geko zen voor een cadeau voor de kinderafdeling." De afdeling had gebrek aan een bankje waar patiënten en ouders gezellig op kunnen plaatsnemen om te knuffelen of voor te lezen. De Meerpaal voldeed graag aan deze wens. Als dank was er voor alle kinderen een ijsje De knuffelbank werd al direct op de proef gesteld. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Aardenburg - De Koninklijke muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren presenteert vrijdag 1 juli de nieuwe uniformen. Dat gebeurt tijdens een taptoe op de markt van Aardenburg. Ook korpsen uit Zedelgem en Steenbrugge nemen deel aan het muziekfestijn, dat begint om 20.30 uur. Voorafgaand aan de taptoe ma ken de muziekkorpsen een korte rondgang door Aardenburg. De Aardenburgsche Fanfaren hebben de nieuwe uniformen aangeschaft met steun van de gemeente (renteloze lening), het Anjerfonds en uit eigen midde len. Het is de grootste investe ring (28.000 gulden) die het korps ooit heeft gedaan. Het oude (groene) kostuum van de fanfareleden is veertien jaar oud. Hoe de nieuwe uniformen eruit zien, blijft nog een verrassing. Van onze verslaggever Schoondijke - De tuindeuren bij Kees Jacobse in Schoondijke zwaaien het komend weekeinde weer open. Hij stelt zijn tuin zaterdag 2 en zondag 3 juli open van 10.00 uur tot 17.00 uur. Beide dagen is er doorlopend een bloemschikdemonstratie van zo merbloemen. De bloemschik commissie van Groei en Bloei verzorgt die. De tuin van Jacob se is te vinden aan Tragel Oost 21. De toegang is gratis. Van onze verslaggeefster Bergen op Zoom - Het Mosselkantoor van het Produktschap voor Vis- en Visprodukten verhuist in september van Bergen op Zoom naar Yerseke. De vijf personeelsleden verhuizen mee. Het Mosselkantoor is in 1935 opgericht als centraal verkoopkantoor voor mosse len. De handelaren konden uitsluitend bij deze zogenaamde Centrale mosselen ko pen tegen vaste prijzen en contante beta ling. Agenten van de Centrale keurden de mosselen en de aangevoerde hoeveelhe den werden vastgesteld. Deze regeling heeft bestaan tot medio 1967, toen de aanvoer vrij werd gegeven en de handelaren niet meer bij het kan toor hoefden te bestellen. Er is overigens nooit één mossel op het kantoor aange voerd. Het is altijd een louter administra tieve zaak tussen kopers en verkopers geweest. Het Mosselkantoor heeft tegenwoordig drie hoofdtaken: de regelgeving, het be heer van de mosselveiling in Yerseke en voorlichting en promotie van mosselen. Bergen op Zoom werd indertijd als vesti gingsplaats gekozen omdat de mosselk wekers uit Yerseke, Bruinisse en Zierik- zee het Mosselkantoor op neutraal terrein wilden. „Omdat die wens achterhaald is, is het praktischer om in Yerseke bovenop de bron te gaan zitten," verklaart directeur L. Lucas van het Mosselkantoor de ver huizing. De door Lucas genoemde bron kan heel letterlijk worden genomen. Het Mossel kantoor krijgt in Yerseke een verdieping die op de Mosselveiling wordt gebouwd. Het Mosselkantoor heeft in Bergen op Zoom eerst aan de Engelsestraat gezeten. Daarna was het jaren gevestigd in een ruimte van het Kantongerecht aan de Stationsstraat. In 1976 verhuisde het kantoor naar de Stationsstraat 17. Advo catenkantoor Van Ginneken, Schute en Haans aan de Stationsstraat 19 heeft het pand aangekocht voor uitbreiding. Hulst - Een 52-jarige inwoner uit Etten-Leur deed gister middag bij de politie in Hulst aangifte van een inbraak in zijn personenauto, waaruit een foto-toestel en een bedrag van enkele duizenden Bel gische frank werd ontvreemd. Het voertuig stond gisteren tussen 11.00 en 13.15 uur ge parkeerd aan het Princebol- werk in Hulst. Terneuzen - Bij een maandag avond op de rooseveltlaan te Terneuzen door de politie ge houden snelheidscontrole zijn 97 automobilisten bekeurd wegens het overtreden van maximum snelheid van 70 ki lometer per uur. Gecontro leerd werden 639 voertuigen en de hoogstgemeten snelheid bedroeg 109 kilometer per uur. ZWEMLESSEN - In het plaatselijk zwembad worden vanaf volgende week zwem lessen gegeven. De lessen wor den gegeven op dinsdag en donderdagmorgen. Opgave aan het loket van het zwem bad. SOOS ALLENSTAANDEN - De Soos voor Alleenstaanden afdeling West-Zeeuws-Vlaan deren houdt zaterdag 2 juli een dansavond in zaal Wijf fels. Tijdens deze avond, die om 20.00 uur begint, zal het Jumbo Trio de mzuiek verzor gen. Men kan tevens deelne men aan een verloting en bin go- KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaamse Gregoriaans Koor zingt zaterdag 2 juli in de kerk van Maria Sterre der Zee. De dienst begint om 17.00 uur en het koor zingt ondermeer 'Salve Sancta Parens'. KUNSTMARKT - Vanaf vrij dag 1 juli tot en met 26 augus tus wordt er iedere vrijdag een kunstmarkt gehouden op het Marktplein. Vrijdag 8 juli is er tevens een optreden in de NH kerk door het Duo Symforosa. Aanvang 20.00 uur. LAMBOUWMUSEUM - Het Streeklandbouwmuseum, nu gevestigd in Sint Anna ter Muiden, opent vrijdag 1 juli de deuren aan de Grevening- seweg 1. OPTREDEN - In het kader van 'Een mooie zomer in de gemeente Sluis' verzorgt Wil lem Vermandere vrijdag 1 juli een optreden in het Belfort. Aanvang 20.00 uur. HENGELEN - Zeehengelver- eniging De Wielingen te Cad zand hield afgelopen zondag voor haar leden een wedstrijd in zeehengelen. gevist werd in de Noordzee voor de kust van Cadzand. Er waren 35 deelne mers en de vangsten waren redelijk. Winnaar werd Geert Annicaert uit Aardenburg. Het lukte hem drie mooie ton gen en een paling an de haak te slaan. In totaal een gewicht van 1281 gram. 2. Tonny van Overmeeren, Aardenburg, 639 gram, 3. Lou Overbeeke, Oost burg, 621 gram, 4. Henk Koole, Terneuzen, 619 gram, 5. Izaak Dierkx, Cadzand, 558 gram. Kloosterzande - Leden van Toerclub Kloosterzande reden een tijdrit over een afstand van 10,7 km. UITSLAGEN 1. R. Jonkheym (Hulst), gemiddel de snelheid 35,66 km per uur, 2. J. der Weduwe (Kloosterzande) 35,08, 3. P. van Kerckhoven (Kloosterzande) 34,89, 4. R. Ver- couteren (Stekene) 34,70, 5. C. van der Ha (Kloosterzande) 33,43 km per uur. Westdorpe - Aan de tweede wedstrijd voor het clubkam pioenschap 'match-hengelen' van hengelsportvereniging de Platzak namen 22 hengelaars deel. De meeste vis werd ge vangen door I. de Smet met 2900 gram. Op de tweede plaats eindigde L. de Vlees houwer met 2560 gram en der de P. Uitendaele met 1860 gram. Als vierde en vijfde ein digden respectievelijk G. de Smet met 1650 gram en V. de Clercq met 100 gram minder. De derde en laatste wedstrijd voor dit kampioenschap vindt plaats op 11 september. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen werden voor de wedvlucht gehouden op zondag 26 juni vanuit Orleans 484 oude duiven ingekorfd. Winnaar werd een duif van Em. de Kind uit St.-Jansteen met een snelheid van 1209,38 meter per minuut. 2. P. d'Hondt, Hulst, 3 en Ï3. Adrie Thijs, St.-Jansteen, 4. A. d'Olieslagers, Hulst, 5. J. Looyer, 6. J. Verheyden, 7. A. Hemelaar, 8. Comb. Danckaert- Van Riei, allen St.-Jansteen, 9. E. Strobbe, 10 en 15.J. Dhanis, beiden Hulst. 11 en 12. Ed. van Goethem, 14. E. van Deursen, beiden St.-Jansteen, Herleving Kloosterzande, 245 oude duiven, 1158,83mpm: 1. R. Mahu, 2. W. Bogaart, 3 en 6. R. de Nijs, 4. S. Neeteson, 5. Comb. Reyns-De Kort, 7 en 9. L. de Waal, 8. Jo. Everaert, 10. René van Goethem. De Postduif Heikant, 170 oude duiven, 1215,68mpm: 1 en 4. Ch. de Beule, 2 en 6. Th. de Block, 3. J. de Kind, 5. Lex. Thijs, 7. G. de Winne, 8. Jac. Elegéert, 9. Fr. van Hoye, 10. Gebrs. Van Houte. Nieuw Leven Koewacht, 121 oude duiven, 1151,18mpm: 1. Jo. Rombout, 2. R. van de Bilt, 3. Om. Bonne, 4 en 5. Om. van Damme, 6 en 7. Rob. van Dam me, 8. G. Schalkens, 9. P. Mat- thijs, 10. All. de Dauw. De Snelle Duif Clinge, 114 oude duiven, 1173,74mpm: 1 en 6. C. van Landeghem, 2, 7, 9 en 10. Comb. De Smet-Van Kerkho ven, 3. J. van Goethem, 4. B. van de Branden, 5 en 8. I. Merckx, Met Moed Vooruit Boschkapel- le, 117 oude duiven, 1136,16mpm: 1, 3, 4, 6, 7 en 10. L. Kerckhaert, 2. Th. Dobbe laar, 5. J. Cappendijk, 8. A. Nicolaas, 9. Th. van Damme. Sluiskilse Reisduif, 107 oude duiven, 1183,14mpm: 1. J. du Puy, 2, 3 en 6. O. Dehulsters, 4. C. van Biezen, 5. Comb. Van Biezen-De Ruijter, 7, 8 en 9. J. en R. Dane, 10. A. de Bruijne. De Voorwaarts Zaamslagveer, 190 oude duiven, 1166mpm: 1 en 5. J. Braet, 2, 3 en 8. H. de Feijter, 4. M. Scheele, 6 en 10. A. van de Velde, 7. D. Nice, 9. T. Hagewoud. Eendracht Maakt Macht Ter neuzen, 108 oude duiven, 1165,87mpm: 1, 3, 5, 7, 8 en 10. Gebrs. Scheele, 2 en 9. H. Ze- gers, 4. P. Zegers, 6. J. de Jonge. Concours Combinatie Biervliet, 183 oude duiven, 1128,46mpm: 1 en 4. J. von Hout, 2. J. du Puy, 3 en 8. A. de Groote, 5. H. Neve Jr. 6. B. van de Slikke, 7. A. en E. de Boevere, 9. A. Boeije, 10. F. Dellaert. De Snelvliegers Oostburg, 218 oude duiven, 1142,47mpm: 1. M. Buijsse, 2, 4 en 8. R. van Hee, 3. T. de Jonge, 5. W. Pre- nen, 6 en 7. Comb. Peeman-Van de Lijke, 9. A. Rabout, 10. T. de Poorter en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 228 oude duiven, 1128,07mpm: 1. J. de Groote, 2 en 4. F. Baas en zoon, 3. H. van Damme, beiden Sluis, 5. C. Riemens, 6 en 10. Comb. Coppens-Baert, Sluis, 7. J. van de Plasse, 8 en 9. D. van Kerkhoven. Eerste de Beste Schoondijke, 101 oude duiven, 1102,04mpm: 1. E. de Wever, 2. Temmerman en zoon,3, 5, 8 en 10. L. van de Leije, 4 en 9. J. de Poorter, 6. A. Steurrijs en zoon, 7. A. Luteijn. Strijd in Vrede Groede, 81 oude duiven, 1104,70mpm: 1. G. Schautteet, 2. Mevrouw Buijze, 3 en 7. A. Beun. 4. M. Elfrink, 5, 8 en 9. G. Dusarduijn, 6. H. Simpelaar, 10. G. Dusarduijn Gzoon. Quievrain De Snelle Duif Clinge, 133 oude duiven, 1200,37mpm: 1 en 8. A. van de Brande, 2 en 10. Comb. De Smet-Van Kerkhoven, 3. P. Bolsens, 4. I. Bracke, 5, 6 en 7. P. Goosens, 9. G. Fyen, 23 oude duiven, 1280,30mpm: 1 en 3. P. Goosens, 2. Comb. De Smet- Van Kerkhoven. Cambrai Volharding Westdorpe. 1 jon ge duiven, 1508,49mpm: 1, 2, 3 en 4. P. Baecke, 5 en 7. Arn. van Paemel, 6 en 9. René Kwikkel- berghe, 8. Comb. Gijsel-Istas, 10. J. de Waal, 52 jaarlingdui ven, 1536,90mpm: 1. Comb. Gijsel-Istas, 2 en 3. A. Rom- bout, 4. F. Audenaerde, 5. Arn. van Paemel. ,1

de Stem | 1994 | | pagina 17