John van de Klooster sterkste oer Game'78 staat voor promotieduel Ivan Beck goed op dreef Brabander Verpaalen zegeviert Belangrijke zege Francois Franse Diskwalificaties in tennistoernooi Axel Open Zeeuws-Vlaamse kampioenschappen WTB in Schoondijke WIELER SPATTEN lemeenter; iiland speelt Jelan Arikan naar NAC DE STEM SPORT ZEELAND TENNIS In hoofdklasse mixedcompetitie district Zeeland Eenvoudige winst voor Kim Langeraert op Springer Boksen WIELRENNEN Tennistoernooi De Bongerd in Kloetinge Vanwege deelname aan twee toernooien ®g spreekt volgens Zeeuwse TENNIS Onderhandelingen over Laros muurvast Toch proef met tieuwe kanoroute Zeeuws-Vlaanderei) Basketbal Van onze medewerker Henk van de Voorde Terneuzen - In de hoofdklas se van de mixedcompetitie van het tennisdistrict Zee land speelden TV Hoek en Game'78 op de slotdag in Hoek met 3-3 tegen elkaar gelijk. Hiermee konden beide partijen tevreden zijn. Hoek ontliep door dit resultaat op een haar na degradatie naar de eerste klasse, terwijl het Clingse Game'78 evenals vorig jaar zich mag gaan opmaken voor het kampioenschap van Zeeland als poulewinnaar in de hoofdklasse. In deze titelstrijd moet Game'78 aantreden tegen Duiveland uit Nieuwerkerk, dat eveneens poulewinnaar werd in de hoofdklasse. Dit treffen is wegens vakantie-besognes uitge steld van zaterdag 2 juli naar WOENSDAG 29 JUNI 1994 g zaterdag 13 augustus en vindt plaats te Clinge. Aanvang 12.00 uur. „Ik denk dat het spannend wordt, want Duiveland is een zware ploeg. Volgens mij wordt het gewoon een open strijd," aldus de Clingse aanvoerder Ho- bert Vermeulen. Aanvoerster Ine Korenhof van Duiveland stelt daar tegenover: „Het is afhanke lijk van het feit of Niek de Koster meedoet bij Game'78. Als hij niet meedoet maken wij een goede kans." Momenteel wordt De -Koster geplaagd door een blessure. Door het gelijke spel van Hoek en het thuisverlies van Kruinin- gen tegen' 't Halve Maantje uit Goes degradeert Kruiningen met een marge van slechts één punt naar de eerste klasse. In de andere poule werd zoals vermeld Duiveland kampioen. In Clinge werd met 4-2 van Ga me'78 2 gewénnen. Wester- schouwen uit Êurgh-Haamstede degradeert uit deze poule on danks de verrassende 4-2-zege op de valreep tegen St.-Anna- land. In de eerste klasse sloot het Aardenburgse SJEF I het sei zoen in stijl af door 'In Middel burg met 6-0 van degradant MLTC te winnen. Als poulekam pioen moeten de Aardenburgers een promotieduel spelen tegen Zer Oirts uit Serooskerke met als inzet een plaats in de hoofd klasse. Het andere promotieduel in de eerste klasse gaat tussen Yerseke en Domburg. Sluis de gradeert naar de tweede klasse. UITSLAGEN HOOFDKLASSE POULE II HOEK 1-GAME'78 1 3-3 - Arjan Michielsen/Willy Lippens-Fred van C&uteren/Robert Vermeulen 4-6, 2-6; Janny Dieleman/Annie Bie- rings-Gaby Bauwens/Natasja Haak 6-3, 6-7, 6-0; Netty Deij/Arjan Michielsen- Bauwens/Ivo Woutersi 3-6, 5-7; Annie en Bram Bierings- Haak/Van Cauteren 3-6, 5-7; Diele- man/Lippens-Haak/Wouters 6-4, 4-6, 6-4; Deij/Bierings-Bauwens/ Vermeulen 5-7, 6-4, 6-3. KRUININGEN l-'T HALVE MAANTJE 1 2-4 - Lau Dominicus/ Herman Manten-Ron Scholten/ Ward de Meulemeester 6-7, 2-6; Gorrie Manten/A. Eckhardt-Anne- marie Hoosemans/Joyce Scholten 1-6, 4-6; Netty Bauer/Herman Man ten-Joyce en Ron Scholten 5-7, 4-6; M. de Keyzer/Dominicus-M. Dries- sen/De Meulemeester 6-4, 6-4; De Keyzer/Manten-J. Scholten/De Meulemeester 4-6,1-6; Bauer/Domi- nicus-Hoosemans/Scholten 7-6, 7-6. POULE 12 GAME'78 2-DUIVELAND 1 2-4 - Rudy Martens/Manuel van Goethem-Cor en Rogier Korenhof 3-6, 6-3, 3-6; Ellen Picavet/Anne- marie de Blok-Petra Pronk/Anne- mieke van de Pol 3-6, 2-6; -Janine Moerland/Martens-Berbel en Rogier Korenhof 3-6, 6-3, 6-2; De Blok/ Jean-Pierre van de Walle-Pronk/W. van de Pol 5-7, 3-6; Moerland/Van de Walle-B. Korenhof/W. van de Pol 7-5, 7-6; Picavet/Manuel van Goethem-A. van de Pol/C. Korenhof 2-6, 1-6. WESTERSCHOUWEN l-ST.-AN- NALAND 1 4-2 - Ger Kort/Rob Vermeulen-Arie Suarez/Thijs Fase 7-6, 6-4; Connie den Ouden/Corrie van Rooy-Marie Fase/Anita Suarez 6-1, 7-5; T. en G. Kort-Anita en Arie Suarez 6-1, 3-6, 5-7; Den Ouden/ Rob van Rooy-Ria van Wijngaar den/Thijs Fase 6-0, 6-4; T. Kort/Rob van Rooy-Van Wijngaarden/Arie Suarez 4-6, 2-6; Roda/Vermeulen- M. en T. Fase 6-4, 6-4. OVERIGE UITSLAGEN EERSTE KLASSE Poule 13: 't Halve Maantje 2-Sluls 1 4-2, SJEF 2-Zer Oirts 1 1-5. Poule 14: MLTC 1-SJEF 1 0-6, Schoondijke 1-De Klappers 1 5-1. Poule 15: Brouwershaven 1-De Sprink 1 3-3, Waarde 1-Yerseke 1 1-5. Poule 16: Slagvast 1-Domburg 1 2-4, Schenge 1-De Stoof 1 4-2. EINDSTANDEN HOOFDKLASSE Poule 11: Game'78 1 25 punten (kampioen), 't Halve Maantje 1 22, Hoek 1 12, Kruiningen 111. Poule 12: Duiveland 1 31 (kam pioen), St.-Annaland 1 18, Game'78 2 15, Westerschouwen 1 8 (degra deert). EERSTE KLASSE Poule 13: Zer Oirts 1 27 (kampioen), 't Halve Maantje 2 20, SJEF 2 14, Sluis 111 (degradeert). Poule 14: SJEF 1 29 (kampioen), Schoondijke 1 23, De Klappers 1 13, MLTC 1 7 (degradeert). Poule 15: Yerseke 1 27 (kampioen), Brouwershaven 1 22, De Sprink 1 14, Waarde 1 9 (degradeert). Poule 16: Domburg 1 25 (kampioen), Slagvast 1 22, Schenge 1 19, De Stoof 1 6 punten (degradeert). Van onze tennismedewerker Goes - In het Baarends- tennistoernooi van TV Goes werd Kim Lange raert uit Sas van Gent kwartfinalist op het B- schema. Veel hoefde hij hier niet voor te doen. Had hij in de eerste ron de een bye, in de tweede ronde kwam B2-speler Robert Springer van 't Halve Maantje duidelijk te kort. Ador Sport-spe- ler Kim Langeraert won met 6-3 en 6-1. In de Cl-categorie bereikte Jacky Kaijser de laatste acht na een zwaarbevochten zege op de jeugdige Camiel Folmer van Bru-ten. Bij de vrouwen-C2 plaatste Lydia Wisse zich voor de halve eindstrijd door Gaby Fischer in twee sets te ver slaan. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Mare Zuid- weg-Michel van Beek 6-2, 4-6, 7-5; Peter Coppoolse-Maurice van de Hemel 7-5, 1-6, 6-3; Michel Gorsse-Eric Eversdijk 4-6, 7-6, 6-2; tweede ronde: Kim Langeraert-Robert Sprin ger 6-3, 6-1; Dennis van 't Westeinde-Joost Thorenaar 6-2, 4-6, 7-6. Cl: eerste ronde: Jacky Kaij- ser-Camiel Folmer 6-3, 5-7, 6-3. C2: eerste ronde: Walter de Kok-Harry van Gellecum 6-4, 6-7, 6-3; J. Lokerse-Ferdinand Schletterer 6-1, 6-1; Erwin de Keijzer-P. Waasdorp 6-4, 6-4; Evert Eckhardt-Warner de Witte 3-6, 6-4, 6-3. Dl: eerste ronde: Ad Jille-Bert van Sabben 6-4, 6-3; tweede ronde: Leen Jobse-John Priem 6-1, 6-2; Jan Braam-Henk van Sabben 6-4, 6-1; Henk Bos- schaert-F. Henderson 6-1, 6-2; Ferdinand Schletterer-Iwan de Koek walk over Schletterer; Boudewijn de Nooyer-Eduard Joosten 6-2, 6-0; derde ronde: Ferdinand Schletterer-Jeroen Maljaars 6-2, 2-6, 6-4; Freek Wisse-Henk Sastroredjo 6-4, 6-3. D2: eerste ronde: Cor Lagen- dijk-Ron de Bondt 6-1, 6-1; tweede ronde: Edwin Bongae- rts-Jan Dzierzak 3-6, 6-3, 6-2. DUBBEL B: tweede ronde: Thorenaar/ Van Beek-Beckman/Vrencken 6-1, 5-7, 7-5. C: eerste ronde: Koster/Spin- newijn-De Baar/Hendersoft 7-5, 7-6; Barten/Probert-Alme- kinders/Sinke 6-4, 3-6, 6-2; Jansen/De Meulemeester-Titi- heru/Verhagen 6-4, 6-2; De Bruin/De Pree-Van der Wal/ Van der Wal 6-2, 6-4; Herse- lman/Roovers-Hogendoorn- /Oosdijk 7-6, 6-4. Dl: eerste ronde: Van Belzen/ De Nooyer-Baaijens/Leendert- se 6-1, 6-4; Fiktorie/Rommens- Visser/Visser 6-4, 6-2; Mal- j aars/Bos-Van der Wal/Van der Wal 7-5, 7-5; Gelok/Loopik- Buys/Van Sabben 5-7, 6-3, 6-1; Felius/Kodde-Baart/Kalau 6-2, 6-2; Gernler/Van Sabben-' Moerdijk/Van Sabben 7-5, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL C2: tweede ronde: Lydia Wis- se-Gaby Fischer 6-3, 6-4. Dl: eerste ronde: Sandra Braam-Carla de Nooyer 3-6, 6-1, 6-2; Ilona Liplijn-Florence Klos 3-6, 7-6, 6-1; tweede ron de: Sigrid van Aartsen-Anne- loes de Fouw 6-2, 6-2; Anne- marie Verschuure-Sandra Braam/6-2, 6-1. DUBBEL Dl: eerste ronde: Van Damme/ Van Elzelingen-Cartledge/Vis- ser 6-4, 6-4; Van Galen/De Koek-Van Linden Tol/ Oudshoorn 6-4, 6-1; Van de Dries/Van de Dries-Anröchte/ Daenen 6-2, 6-2; Kamstra/R- idderhof-Versteeg/Wisse 6-2, 6-2. DE Venezolaanse bokser Leo Gamez heeft in Bangkok zijn wereldtitel in het licht-vliegge- wicht (volgens de versie van de World Boxing Association) be houden. Hij bokste onbeslist te gen de Thaise uitdager Kaj Ratchabandit. Van onze sportmedewerker Schoondijke - John van de Klooster (A-categorie), Ronald Smits (B-categorie) en Rudy Lammens (C-cate- gorie) pakten in Schoondijke de Zeeuws-Vlaamse trimti- tels. Een titelwedstrijd die georganiseerd werd door het Schoondijkse wielercomité en de Wieier Trim Bond en het predikaat 'open' had. meter voor de streep rekende het peloton hen in. Het werd dus een spurt met de groep voor de twee de plaats waarin aardig werd gewrongen en onder anderen De Jonge zijn kansen niet tenvolle kon verdedigen. Het was Jaap Westrate die deze spurt regelde. Dubbel succes dus voor de Ca- pello-equipe. Een sterk en attent rijdende Ronald Smits kwam als derde binnen. Het was voldoen de om zich kampioen in de B-ca- tegorie te mogen noemen. Van de Klooster komt overigens na zijn winst naast Jaap Westrate aan de leiding in het Super Prestige- klassement. In de C-categorie werden 13 rug nummers in 'Bon Ami' afge haald. Rudy Lammens had dui delijk zijn zinneh gezet op deze titelstrijd. De Oostburger kwam al na vijf kilometer afgescheiden door. Hij kreeg vrij vlug verster king. De Belg Wim Cornells pik te aan en de rest was niet bij machte om wat te organiseren. Lammens liet het niet op een spurt aankomen. Bij het binnen rijden van Schoondijke liet hij zijn gezel in de steek om onbe dreigd te winnen. Achter Corne lls regelde Noël van de Bossche de spurt voor de derde plaats. UITSLAGEN C-categorie: 1. Rudy Lammens (Oostburg) 37 kilometer iri 48.40, 2. op 10 seconden Wim Corüelis, 3. ap 1.10 Noël van de Bossche (beideh België), 4. Hans van Riel (Kapellè), 5. Hubert van Landeghefn (Over slag), 6. Jean Brandt, 7. Hugo van Craeynest, 8. Noël Decoster (allen België), 9. Oswald van de Bossche (Philippine), 10. Remco van de Win kel (Axel). A/B-categorie: 1. John van de Klooster ('s-Heer Arendskerke) 80 kilometer in 1.35.29, 2. op 18 secon den Jaap Westrate (Goes), 3. Ronald Smits (Clinge), 4. Sjaak Rommers (Rilland-Bath), 5. Leon Westrate (Goes), 6. Cor Verplanke (Biervliet), 7. Marc van Gaever (Koewacht), 8. Patrick de Baeckere (België), 9. Wil ly de Feber (Hoek), 10. Robert de Jonge (Heinkenszand), 11. Freddy Vlercik, 12. Antoine Hooreweghe (beiden België), 13. Mare Boelens (Oostburg), 14. Fonny Martens '(Koewacht), 15. Rudy Buzeijn (Schoondijke). Met John van de Klooster kreeg men een meer dan verdiende winnaar op de hoogste trede van het erepodium. De 24-jarige ren ner uit 's-Heer Arendskerke liet met nog vijftien kilometer te rijden zijn gezellen van dat mo ment, Jaap Westrate, Robert de Jonge, Cor Verplanke en Freddy Vlerick, in de steek en reed goed beschermd door zijn ploegmak- kers De Jonge en Westrate met een ijzersterke solo naar de winst. De twintig vertrekkers maakten er op het vijf kilometer lange rondje in en om Schoondijke een boeiend kijkspel van. Na wat speldeprikken in de eerste koers- helft begon het serieuze werk na dertig van de zestig af te leggen kilometers. Jaap Westrate, ge tooid in de gele leiderstrui als aanvoerder van het Super Pres- tige-klassement, trok met Cor Verplanke en de Belg Freddy Vlerick in de aanval. Robert de Jonge zag het gevaar, probeerde aan te pikken, maar tevergeefs. Dit trio pakte vrij vlug een twin tigtal seconden. Uit het peloton verdween inmid dels een van de favorieten, Karei Warnier, wegens een valpartij. Toch zou het drietal niet weg blijven, want met name John van de Klooster was weer sterk. Samen met de Belg Antoine Hooreweghe en Robert de Jonge bracht hij de tegenaanval op gang. Voor Hooreweghe, die dui delijk zijn dag niet had, ging het te hard, maar Van de Klooster en De Jonge fietsen in een mum van tijd het gat dicht. Gevolg: drie Capello's vooraan met Verplan ke en Vlerick als eenlingen. Het spel kon beginnen. Toen van de Klooster gelijk zijn niet geringe troeven op tafel wierp was het gebeurd. Hij zou niet meer worden teruggepakt. Wel de vier 'overlevenden' van de lange vlucht, want twee kilo- NESTOR SCHNASSE de Amerikaan die de kleuren van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen draagt, legde in een ama- teurkoers in het Belgische Wachtebeke beslag op een twintgste plaats. Bij de WAOD greep HENK PETERS uit Biervliet de bloemen in; het Belgische Lochristi in de C-categorie. Een aantal Zeeuws-Vlamingen reed een uitstekende WAOD- klassieker, de Omloop van het Pajottenland, met start en finish in Halle. RIK DE LA RUELLE uit Axel was de eerste Zeeuws-Vlaming en kwam als tiende over de meet, plaatsgenoot Wim de Waal eindigde als elfde en Karei Warnier uit Hulst werd twaalfde. Hulstenaar in Atletica-dienst Ivan Beck leverde weer een knappe prestatie met de kogel. FOTO WIM KOOYMAN Van onze atletiekmedewerker Merksem - Ivan Beck uit Hulst, uitkomend voor het Vlissingse Atletica, zorgde opnieuw voor een opmerkelijke prestatie met de kogel. Hij won in het Belgische Merksem een wed strijd. Dit met een beste seizoensprestatie van 15 meter Van onze tennismedewerker Kloetinge - Het C- en D-ten- nistoernooi van De Bongerd te Kloetinge kende op het Cl-schema als eindwinnaars Joep Verpaalen en Monique van Sabben. Wedstrijdleider Bart Dorssers had in totaal met 125 deelnemers te ma ken, goed voor 140 partijen. Verpaalen, van De Zoom uit Bergen op Zoom, rekende in een spannende finale in drie sets af met routinier Chris Versteeg van 't Halve Maantje uit Goes. In de halve finale was Versteeg nog in drie sets baas gebleven over Er- win de Keyzer van LTC Kruinin gen. Verpaalen had het in de halve eindstrijd eenvoudiger ge had tegen Paul Waterschoot van MLTC. Bovengenoemde De Keyzer schreef de C2-categorie op zijn naam door in de finale met dui delijke cijfers te zegevierden over zijn clubgenoot bij Kruinin gen Peter Jan Manten. Beide finalisten hadden in de halve finale een regelmatige zege ge- boekt op Eric Eckhardt, tegen stander van Manten en eveneens van Kruiningen, en Peter Wattel van LTC Domburg. Jan Remijn en Ger Voeten, bei den van de organiserende vere niging, stonden in de Dl-finale. Met duidelijk verschil werd Re- mijn toemooiwlnnaar. Hij had zich in de semi-fiftale van Izaak van de Hooft van het Middel burgse MLTC ontdaan, terwijl Voeten hierin heer eh meester bleek tegen Leen Jobse, even eens van MLTC. In de D2-eindstrijd stonden Jeroen van Klinkenberg ('t Swaecke) en Piet Joosen ('s-Hee- renhoek) tegenover elkaar in de finale. Zeeuws kampioen Van Klinkenberg deed waar hij aan zijn stand toe verplicht was. Bij de vrouwen-Cl versloeg Mo nique van Sabben van LTC Kruiningen in de finale via twee keer 6-3 Diane Smid van het Vlissingse De Schelde. In de C2- categorie werd een poule afge werkt met Cynthia Westerweel van 't Halve Maantje als eind- winnares. De beslissende partij tegen Sandra van Eenennaam van TV Kapelle besliste zij in een twee-setter in haar voordeel. Annelies de Fouw van MLTC won de Dl-finale in drie sets van Juul Zuidweg van het Thoolse Eegedima. Coby van Belzen van De Schenge versloeg op het D2- schema in de finale Carla van Linden Tol van De Bongerd. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl halve finale: Chris Versteeg-Er- win de Keyzer 6-4, 2-6, 6-4; Joep Verpaalen-Paul Waterschoot 6-2, 6-3. Finale: Verpaalen-Versteeg 6-3, 4-6, 7-5. C2 halve finale: Peter Jan Manten- Peter Wattel 6-2, 6-4; Erwin de Keyzer-Eric Eckhardt 6-3, 6-2. Fi nale: De Kevzer-Manten 6-0, 6-2. Dl 17+ halve finale: Jan Remijn- Izaak van de Hooft 6-3, 6-3; Ger Voeten-Leen Jobse 6-1, 6-1. Finale: Remijn-Voeten 6-1, 6-3. D2 17+ halve finale: Piet Joosen- Gerrit Bitter 6-1, 5-7, 6-4; Jeroen van Klinkenberg-Coen Berg walk over Van Klinkenberg. Finale: Van Klinkenberg-Joosen 6-1, 6-2. DUBBELSPEL Dl 17+ halve finale: De Jong/Kam- stra-Bosschaert/Caljouw 2-6, 6-2, 6-0; Remijn/Remijn-Van Pelt/Salo- mons 6-4, 6-3. Finale: Remijn/Re- mijn-De Jong/Kamstra 7-5, 6-2. D2 17+ halve finale: Baaijens/S- chroevers-Spinnewij/Van de Velde 6-1, 6-0; Dzierzak/Lagendijk-Van Egmond/Meeuwissen 6-4, 6-4. Fina le: Baaijens/Schroevers-Dzierz- ak/Lagendijk 6-4, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL Cl halve finale: Monique van Sab- ben-Lydia Wisse 6-4, 7-6; Diane Smid-Lily Jasperse 6-0, 6-1. Finale: Van Sabben-Smid 6-3, 6-3. C2: 1. Cynthia Westerweel, 2. San dra van Eenennaam. Westerweel- Van Eenennaam 6-4, 6-4. Dl 17+ halve finale: Juul Zuidweg- Anna Stroo 6-4, walk over; Annelies de Fouw-Herma van Houten 2-6, Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Sint-Jansteen - Francois Franse behaalde gisteravond ijk zonovergoten amateurcriterium van Sint-Jansteen een j langrijke overwinning. Door de absentie van Mol kon Fraj uitlopen in alle Zeeuwse wielerklassementen. De zege in Sint-Jansteen van de Kwadendammer kwam tot stand door een spurt tussen zeven lei ders. Speaker Pierre Eysackers kreeg niet eens de tijd de spurt te verslaan, want de kopgroep haalde het peloton nog voor de eindstreep in. Volop verwarring, maar Franse maalde er niet om. Een ander schoonheidsfoutje was het vergeten van de bloe men. Zoals te doen gebruikelijk liggen die klaar voor de over winnaar. Dat was men vergeten. Winnaar Franse moest de bloe men ophalen bij de prijsuitrei king. Maar ook dat was voor Franse geen probleem. De amateurkoers in Sint-Jan- steen was in het eerste uur vrij saai. Doordat de weg geasfal teerd was, leek het een baan- wedstrijd en uitlooppogingen werden allemaal teniet gedaan. Wilfried Bastiaanse scoorde veel punten voor de leidersprijs en stak die ook op zak. De koers werd beslist in de laat ste 30 kilometer. Acht renners kwamen voorop en dat bleken de allersterksten. Die acht dappe ren waren Hoondert, Van Loo, Franse, Rommers, Bastiaanse, Dubbeldam, Vereecken en Van Hees. Bij de leiders ook Erik Vereecken die zijn oud-inwoners best op een leuke koers wilde tracteren. Vereecken reed sterk, moest uiteindelijk het hoofd] gen. Henk van Hees leek wedstrijd in de zak te hel toen hij op drie ronden vo®' einde alleen aan de haal Van Hees werd echter j allerlaatste ronde teruggepj Enkele ronden daarvoor Vereecken aan de haal. Hij Van Hees met zich mee en leek de strijd ook al Maar ook nu weer kws achtervolgers terug. Uiteindelijk moest een sprint! winnaar aanwijzen. In die was Franse de beste. Hij gelanceeerd door Van Loo. pi Hoondert eindigde als tweede! Bastiaanse als derde. Vereeck eiste de vierde plaats voor op. ,0nze verslaggever jjdosterzande - Gemeenteraad I Le Roy van Progressief Hc Isse heeft gisteren het jaar jjje voor de raad geboycot. Le Vigerde mee te gaan omda nad geen inspraak kreeg ove estemming, Gent, en de tril énig inhoud had. Uitslag: 1. F. Franse (Kwat damme) 100 kilometer in 2.12.23: P. Hoondert (Goes), 3. W. Bastiaa' (Hoogerheide), 4. E. Vereec (Hulst), 5. E. van Loo (Ouwerkf 6. D. Dubbeldam (Sluiskil), van Hees (Hoogerheide), 8. M. ■mers (Rilland), 9. J. van Ginne® (Etten-Leur), 10. T. Vermeu Z1C -j Tt n «+«1+ (Kloetinge), li. T. Moonen ('s-H vvincie Zuid-Holland stelt aan renhoek), 12. J. van Schaick (Oi ipdPDUteerde Staten in Middel- Cni ïKnrol 1 9 U QnkminiK. Souburg), 13. K. Schouwer (Kloetinge), 14. T. den Braber naart), 15. B. Jansen (Rijen), 16. Mesu (Heinkenszand), 17. L. Mook (Oosterhout), 18. R. Ra (Heikant), 19. R. Haverm (Nieuw-Vossemeer), 20. A. Kn (Nieuw- en St. Joostland). i onze verslaggever ddelburg - Is Zeeland ber1 steken in Goeree-Overf „d-Holland dat doet? Er "etreding van Goeree Zeeld in dat het aan extra inkom enkele vragen die de jrg. De vragen zijn ingegeven nor een Goereese werkgroep die gevolgen van inlijving heeft iderzocht. de werkgroep zitten naast nbtenaren van Zuid-HoHand vier gemeentesecretarissen au het voormalig eiland. Uit de [geleidende brief aan Middel- jnzin tegen overgang van het ebied'. t t 11 {geieiaeilue mici atui 1U.UUU- [nbtenaren 'een duidelijke te- Van onze tennismedewerker Axel - In het tennistoernooi van TV Axel zijn wedstrijden ongeldig verklaard en is de oorspronkelijk verliezer met terugwerkende kracht uitgeroepen tot winnaai De reden is dat sommige spelers tegelijkertijd voor het Axels toernooi en voor het jeugd-toernooi van TC Drive hebbel ingeschreven. Conform de reglementen heeft bondsgedelegeerde Robert Assel- man in samenspraak met zijn collega van het Sasse toernooi Rianne van Wanrooy, de betref fende spelers uit de twee toer nooien gezet. Voor TV Axel betekent dit dat het beroofd werd van zijn favo riet op het enkel-Dl-schema Tom Huis. Oorspronkelijk ver liezer Liet Erpelink junior gaat nu alsnog over naar de tweede ronde. Hetzelfde geldt voor Dick Vrolijk, met dank aan de in overtreding zijnde Louis Philip pe de Pooter. Voor Laurens de Kort, eveneens in overtreding, kon de beslissing van hogerhand weinig kwaad want hij was toch al in de eerste ronde uitgescha keld. Wel is hij in het dubbelspel de klos, in combinatie met Tom Huis die ook in de mixed gedu peerd werd. Tussen de ambtelijke molens van de bond door werd er ook nog getennist. In de C2-categorie be reikte Rudy Martens de kwartfi nales na een eenvoudige zege op Johan Heye. Bij de vrouwen-C schaarde de geroutineerde Ria Sterrenberg zich bij de laatste vier ten koste van Agnes van Acker. Ook Wen dy Rodrigo werd in de Dl-klasse halve finaliste via een walk over van de geblesseerde Rita Sein le. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: tweede ronde: Rudy Martens-Jo han Heye 6-1, 6-1. Dl: eerste ronde: Frank Deij-W( ner Balzereit 6-3, 7-5; Pim vi Alem-Ab de Zeeuw 6-1, 6-4; Ril Deij-Kjeld van de Vijver 6-3, Liet Érpelinck junior-Tom Hl walk over Érpelinck; Dick Vrolijl Louis Philippe de Pooter walk on Vrolijk. D2: eerste ronde: Henk Lensen-1 gelo Dierick 6-3, 6-4; Arnold Burger-Ronny Rombout walk De Burger; Vincent Koole-I d'Haens 4-6, 6-3, 6-3; Jos Heijna Dick Vrolijk 6-1, 7-5; Gerrit Huil man-Jan Joost van 't Veerwalkow Huisman.. DUBBEL Dl: eerste ronde: Neve/Var dïSi de-Hamelink/De Zeeuw 6-1, tweede ronde: Usebaert/K» Huis/De Kort walk over IJsebaer Koole. D2: tweede ronde: Cevaal/Vera: Rombout/Sinke 2-6, 6-4, 6-4, VROUWEN ENKELSPEL C: eerste ronde: Ria Sterrenl Agnes van Acker 6-2, 6-3. Dl: eerste ronde: Jeanette de Moot Carla Hamelink 6-4, 6-2; Nel Gwo newoud-Francis de Koster 6-3,44 6-2; tweede ronde: Wendy Row" Rita Scheele walk over Rodrigo, D2/E: eerste ronde: Sylvia Pat"]' M. van Gremberghe 6-Ï, 6-2. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Nijssen/Rkv Wieland/Brandt 6-1, 6-1; Walravj Van Damme-De Kort/Van Dam D2: eerste ronde: Roelandt/Sinkj Cleyman/Lensen 6-2, 6-3; ronde: Van Campen/RombouM' amerlinck/Agterhuis 6-2, 6-3. Duidelijk „e toon lijkt dus gezet. Volgens Middelburg wil Goeree niet, ter- Eijl het kabinet toch duidelijk )oor samenvoeging heeft gespro- a. notitie van Goeree, behoren bij het onderzoek van dej perkgroep, moet ook in die sfeeij porden gelezen. Goeree stelt een leks van eisen, want er kan igal wat veranderen als Zee- nd de baas wordt op hel Schiereiland. emeentelijke herindeling bij -oorbeeld. Gëèn gemeente is er (iijna voor en Zeeland is er drub nee bezig. Treft dat lot de vie: joereese gemeenten dan ook ei wordt het net als Schouwen eeij gemeente? nbulances ierlei samenwerkingsverban [den vervallen als Goeree bij Zee komt, kan Zeeland garan leren dat de politiebezetting o] [bet eiland hetzelfde blijft? Blij en 73 centimeter. Daarmee stootte hij 1 centimeter verder dan een aantal weken geleden tijdens wedstrijden in Zierikzee. Hij realiseerde een knap pe serie met: 14,99, 15,68, 15,73, 15,58, 15,71 en 15,40 meter. Hij bleef met deze prestatie slechts 53 centimeter van zijn eigen Zeeuwse record verwij derd. Een record dat Beek vestigde in 1989 en dit jaar naar de archieven hoopt te verwijzen. 7-6, 6-3. Finale: De Fouw-Zuidweg 6-2, 3-6, 6-2. D2 17+ halve finale: Coby van Bel- zen-Katinka Koens 6-1, 6-3; Carla van Linden-Tol-Jacqueline Min- naard 6-1, 6-2. Finale: Van Belzen- Van Linden 6-0, 6-1. DUBBEL C2: 1. De Maat/Kole, 2. Van Gassel/ Van der Kuyl. De Maat/Kole-Van Gassel/Van der Kuyl 6-4, 6-3. Dl 17+ halve finale: Kammstra/Rid- derhof-Klos/Koens 6-2, 6-4; De Fouw/Stroo-Van de Hemel/Wester weel 7-6, 6-1. Finale: De Fouw/ Stroo-Kamstra/Ridderhof 6-2, 6-4. D2 17+ halve finale: Kleppe/Nouse- De Jong/Schoonen 6-4, 2-6, 6-0; Van Linden Tol/Traas-Joosen/Van Til burg 6-2, 6-4. Finale: Van Linden Tol/Traas-Kleppe/Nouse 7-6, 6-1. GEMENGD DUBBELSPEL C2 halve finale: Zuidweg/Zuidweg- Van Garsel/Cok 2-6, 6-2, 6-4; W- esterweel/Priem-Heijnsdijk/Bauer 6-2, 7-5. Finale: Westerweel/Pr- iem-Zuidweg/Zuidweg 6-3, 6-1. Dl 17+ halve finale: Versteeg/Kole- Van de Hemel/Moerdijk 7-5, 5-7, 7-6; Meeuwissen/Op 't Hof-Breure/ Breure 7-6, 6-4. Finale: Meeuwis- sen/Op 't Hof-Versteeg/Kole 6-7, 6-1, 6-3. D2 17+ halve finale: Wondergem/ Van 't Sant-De Boevere/De Boevere 3-6, 6-3, 6-3; Moens/Heffelaar-De Dreu/De Dreu 4-6, 7-6, 7-6. Finale: Moens/Heffelaar-Wondergem/Van 't Sant 6-2, 6-1. Van onze verslaggever Breda - NAC heeft de selectie voor het komende seize uitgebreid met de 21-jarige middenvelder Jelan Arikan, transfervrij werd overgenomen van het Turkse Kocaelisporf Arikan bezit zowel de Turkse als de Nederlandse nationality pan onze verslaggever liddelburg - Er komt toch ee proef van drie jaar met een niet fe kanoroute in West-Zeeuw# waanderen. Het zal een verier van de al bestaande rou teen Cadzand en de Bakker i inhouden, gedeputeerde Staten (GS) zi; fermee gezwicht voor de advi| F® van twee statencommissi' die een nieuwe route een kar den geven. De aanvraag vo' j® route kwam van de partic' Pjer Adriaansen uit Oostburg, d| 'kano's verhuurt en al jaren ijve poor meer routes, en de Kan Rb Zeeland. waren eerst tegen omdat felden dat kanovaarders de n UUr zouden beschadigen. I 'n ze drie jaar lang bewijz) Pat dit niet zo is, waarna ei Pefinitief besluit valt. Vorig seizoen wilde NAC de spe ler, die toen uitkwam voor zater dag eerste klasser Heerjansdam, ook al naar Breda halen, maar Arikan koos op het laatste mo ment voor een (tijdelijke) terug keer naar zijn vaderland. Eerder had hij in Turkije ook al bij de jeugd van meervoudig kampioen Galatasaray gespeeld. „Arikan is een rechtsbenige spe ler die op diverse plaatsen op het middenveld kan worden inge zet," aldus manager Martien Vreijsen over de speler, die een jaar de kans krijgt zich te bewij zen bij NAC. De onderhandelingen tussen de Bredase eredivisionist en Willem II over linker spits Louis Laros zitten volgens Vreijsen 'muur vast'. „Willem II wil alleen ver kopen, daar hebben we geen mo gelijkheden meer voor. Dus heb ben we Laros en zijn zaakwaar nemer Sjef Blatter - met wie we wel rond waren - laten weten dat we voorlopig geen kunnen doen. Door het verh« van Ton van Bremen aan Ex»j sior hebben we in de salarisste* nog wel ruimte, dus kijken ook verder dan alleen na» Laros. We blijven alert linksbenige spelers betreft, huur of transfervrij zijn. A» het niet zo dat we kost wat K er nog een speler bij nw® hebben. Zeker in vergelijk' met de concurrentie hebben onze selectie toch al aardigv 1 sterkt." FORWARD Scottie PiPP®' van het Amerikaanse t» team dat bij de Olympische »P len in Barcelona goud won, vertrekken bij Chicago Bu 29-jarige topspeler slaagde seizoen niet in de gestopte te Michael Jordajt te doen ten. an onze verslaggever ,™iddelburg - De wegel [valsheid in geschrifte ontsll gemeente-ambtenaar I Aarssen wil dat zijn ex-werl Pever - de gemeente Hontl ntsse - zijn salaris en ziekte! ,ostenPremie blijft betall dat een definitief besltl ,P een door hem ingedie l J jaarschrift tegen het oi I ag is genomen. arssen riep hiervoor gisteren! Kerf 'n van "de President van L °r bestuursrecht van de I I, lssementsrechtbank Midc! llOnri ^ie doet vanmorgen |gedingUUr uitsPraa'? in dit k Ssman n11"' U- Hoek: zat» 8isteren de gang r°nd het nu aangevoci tieem ^derzoek bij de lAarsii had uitgewezen 'aantal eigenmachtig in Tij gevallen verzoeken J eiiing van militaire die

de Stem | 1994 | | pagina 12