Theunisse in de Tour als vrijbuiter loilet-triic achtervolgt Becker Spaarregeling voetballers ook voor andere sporters rengt t staan Verstappen rest van seizoen in plaats van Lehto UITSLAGEN standen KiWB en overheid willen duidelijkheid over CFK in cijfers^" ieuws kort 1^5 naar Valencia Jalve finales vrouwen: McNeil-Martinez, Navratilova-Gigi Fernandez televisie (w) incijfersl sport KORT sportnieuws KORT Eerste divisie compleet met licentie Den Haag SPORT B3 Kort geding van de baan na vergelijk met TVM HOCKEY Haarhuis en Eltingh eruit Voetbal Voetbal ENSDAG 29 JUNI 1994 WorldCup USA 94 INSTEM WOENSDAG 29 JUNI 1994 EPA 3 20 165 o 1 4 3 1 1 i 4 3 3 3 1 0 2 3 4] igde Staten geplaatst voor achtst OEPB Zweden-Brazilië 1-1. 3 2 1 0 7 6. 3 1 2 0 5 6- 3 1 0 2 3 74. 3 0 0 1 1 3-11 achtste finales. OEPC >r achtste finales. OEPD 3 2 1 0 7 5-, 3 1 2 0 5 6-1 3 0 2 1 2 4.' 3 0 1 2 1 i.J 2 2 0 066- 2 10 13 4-2 2 10 13 4-3 2 0 0 2 0 0-8 Griekenland - Nigeria, Argentinië OEPE and-Noorwegen 0-0. 311143-3 3 1114 2-2 3 1 1 1 4 2-2 3 11141-1 t voor achtste finales. GRAMMA TE FINALES cago: Duitsland - Rusland/F3. shiiigton: Spanje - Zwitserland, s: F2 - Zweden, ngeles: Roemenië - D3/Italië. ando: F1 - Ierland. San Francisco: Brazilië - Verenigde on: Dl - Italië/F3. York: Mexico - D2. en hebben zich gisteravond beid ale van het WK. De Zuidamerika wervelende deelnemers aan he niet echt imponeren. De kna hielden Romario c.s. terecht o le, vervanger van de geschorsti topscorer Dahlin, controleerd de bal perfect met de borst e ontdeed zich en passant van zij: bewaker Mauro Silva. De lang Zweed bekroonde zijn actie doo de bal met de punt van dl ,;jk schoen in de bovenhoek te lepe len, onbereikbaar voor doelman Taffarel: 0-1. Slippertje Brazilië kwam voor de pauze niet verder dan een paar onge vaarlijke afstandsschoten van Dunga en een kopkans voor Ra na een slippertje van doelmai Ravelli. Onmiddellijk na de her vatting bracht Romario zijn ploeg op gelijke hoogte. Hij ont ving de bal op een meter of 35 van het Zweedse doel, zijn de marrage was Larsson en Anders- ra- son te machtig, en met een pun- be- ter verschalkte hij ook Ravelli 1-1. an Na de gelijkmaker ging Brazilië he- ijverig op weg naar de zege, de stugge Zweden gaven echter een nauwelijks kansen weg en be- bij zorgden zichzelf met de remise het een aardige opsteker op weg k. naar de tweede ronde van het WK. GROEP B BRAZILIË-ZVVEDEN 1-1 (0-1)-Si- Kennet Andersson 0-1, 48 Romario 1-1. Scheidsrechter: Puhl (Hon). Toeschouwers: 77.000. Gele kaarten: Aldair (Bra), Mild (Zwe). BRAZILIË: Taffarel; Jorginho, San tos, Aldair en Leonardo; Dunga, Mauro Silva (46. Mazinho), Rai OH- Sergio) en Zinho; Bebeto en Soma- rio. ZWEDEN: Ravelli; Niisson. Patrik Andersson. Kaamark en Ljung; Schwarz (76. Mild), Thern, Larsson (65. Biomqvist) en Ingesson, Kennet Andersson en Brolin. WorldCup USA 94 elt aanzetten van generatoren om oor even naar voetballen te kijken in plaats van te vechten," zegt generaal-majoor Romeo Dalli- are, de commandant van de troepen van de Verenigde Na ties in Ruanda, over de opmer kelijke rust tijdens de wed strijden. „We kunnen dat meer gebruiken in Kigali." Het door Hutu's gedomineerde rege ringsleger verdedigt zijn posi ties in Kigali tegen oprukken de Tutsi-rebellen van het Rua- ndees Patriottisch Front. Gewonnen of niet, een wed strijd van het Ierse elftal tij dens het wereldkampioen schap in de Verenigde Staten leidt kennelijk tot een ver hoogde seksuele drift van de fans thuis. Volgens Rita Burtenshaw, hoofd van een vrouwenge- zondheidscentrum in Dublim heeft de vergrote parings- drang te maken met een groter alcoholgebruik. Haar centrum handelde na de wedstrijden van Ierland tegen tegen Itah® (1-0-winst) en Mexico (2-1-verlies) 25 verzoeken om een 'morning-after-pil' tegen ongewenste zwangerschap af twee keer het dagelijkse ge middelde. raak n als lijkt dese stad, eel is ord- nnen "ege- wed- mpi- itge- par- het „onze verslaggever 0 Melissen .jjhem - Gert-Jan Theunis- 'start toch in de Tour. Na „lang gesprek, gisteravond het hoofdkantoor van ,1,1 in Hoogeveen, sloten di- tteur drs. Ad Bos, ploeglei- Cees Priem en Gert-Jan junisse vrede. Zodat de irmalige bergkoning zater- in Lille aan zijn zevende r de France kan begin- dag begon gisteren met een fonische rondvraag van ■eunisse bij alle sponsors. Of ierachter zaten, dat hij niet uit starten. En wat ze er van vonden, dat de 35-jarige Noor Dag-Otto Lauritzen, die dit jaar nog geen prijs gereden heeft, boven hem verkozen werd. Theunisse: „De sponsors bleken van niets te weten. Toen heb ik Bos gebeld en gevraagd om een onderhoud. Kom dan maar met Cees Priem naar Hoogeveen in één auto", zei Bos. „De directeur wist natuurlijk wel dat ik anders naar de rechter zou stappen." Theunisse en Priem maakten vervolgens een afspraak voor gistermiddag. Theunisse; „Priem zou mij thuis ophalen, maar hij kwam maar niet opdagen. Ik dacht: 'Hij flikt mij weer'. Toen kwam een telefoontje. Priem had autopech en stond even voorbij Den Bosch langs de weg. Heb ik hem opgehaald en wij zijn samen naar het hoofdkantoor van TVM gereden. Daar heb ik alles uitge legd. Het bleek dat ze vooral kwaad waren omdat ik in een interview in een krant had ge zegd dat ik volgend jaar per se niet bij deze ploeg wilde blijven. Daarmee had ik een erecode ge schonden." Achteraf bleek het een goed ge sprek. Theunisse: „Bos vertelde dat ik eigenlijk een der boeg beelden van het Nederlandse wielrennen ben en dat het niet goed zou zijn voor de sponsors en voor het wielrennen in ons land, als ik weg bleef uit de Tour. Uiteindelijk ging ook Cees Priem overstag." Theunisse begint zaterdag aan zijn zevende Tour. Theunisse: „Ik mag als vrije man in de Tour vertrekken. Ik ben niet langer wegkapitein. Dat kan ik niet meer opbrengen. Ik moest op alles letten en tevens zelf een goede prestatie neerzetten. Nu ben ik een vrij man, ik hoop op een dag een etappe naar me toe te halen. Ik zal aanvallen en als ze me terugpakken en ik los, pech gehad. Maar ik zal er geen maagzweer meer aan overhou den. Toch hoop ik dat ik de Tour voor Nederland weer wat meer kleur kan geven. Zobder stress presteer ik het best. Ik ben ont zettend opgelucht." Of hij nu wel weer bij TVM blijft? Theunisse: „We hebben afgesproken dat we tot na de Tour nergens meer over zullen praten. Ik heb de indruk gekre gen dat de ploeg in elk geval zal blijven bestaan. Na de ronde praten we verder. Het leven van een wielrenner is toch opportu nistisch. Ik zie dan wel weer." De Noor Dag-Otto Lauritzen moest gisteren in de Tour-ploeg van TVM plaats maken voor Theunisse. ionden - Uitgerekend op de eerste 'Ladies Day' van (imbledon, waarop normaal gesproken alle aandacht aar de vier kwartfinales van de vrouwen zou hebben itgegaan, stond een toiletstop van Boris Becker in het iddelpunt van de belangstelling. Notabene eentje van üe dagen geleden, maar een met een lelijk luchtje aan. i, zoals dat hoort, en zeker ip Wimbledon, dames eerst. Van lie wouwen die vorige week vlinders in de buik negen toen Steffi Graf door iri McNeil uit de weg werd traimd, zijn er na gisteren nog over. Drie Amerikaanse leelsters, Navratilova, McNeil Gigi Fernandez, en één Spaanse, Conchita Martinez. Als lavratilova een vrouw van haar ■oord is, dan moet zij de enige andat kwartet zijn die door een Ét gevoel van 'nu of nooit ter' bevangen werd. Maar om it zij zelf al net zo vrolijk weer stele signalen losgelaten heeft, ie er sterk op wijzen dat zij niet (beroerd is om in de voetsporen an Heintje Davids zal gaan tre in, moet niemand vreemd op ijken als zij volgend jaar weer Wimbledon zal verschijnen. iisteren teek het er sterk op dat Itna Novotna de eer te beurt zou «gen vallen op het centre- rnrt na twintig jaar de laat- le bal langs Martina te mogen laan. Dat nadat de Tsjechische ie eerste set met 7-5 gewonnen van haar voormalige land- )te, die Wimbledon negen keergewonnen heeft. Maar Mar tina is nog steeds niet gauw kapot te krijgen. Haalde een «r diep adem, speelde ineens niveau's beter dan in de «rite set en haalde binnen 20 ■roten negen games op rij bin st, goed voor 5-7, 6-0 en 3-0. Ie laatste set zou uiteindelijk in '1 eindigen, waarna Novotna wnerkelijk minder moeite had iet het verlies dan na de verlo st finale van vorig jaar toen zij 'oor het oog van de wereld bit- to tranen stortte op de schou- 'er van de Hertogin van Kent. Die was er niet, dus het was g jaar haar schuld," grapte opmerkelijk montere Novot- 3 na afloop. „Nee serieus, in de set ging Martina zo goed ijelen dat ik er niet meer aan te ?is kwam. Ik serveerde zeker zo in de eerste set, daar lag «t zeker niet aan, maar ik kreeg 'ieeti maar returns terug waar helemaal niets mee kon doen". (k droom van een 'Afro-Ameri- finale' gekoesterd door Amerikanen die goede Wprestaties van zwarte Ame- ritanen als een perfect voor- voor de jeugd in de getto's werd verpulverd door Fer- oandez. In kwestie Beatriz, bij- Gigi, geboren en getogen warme Puerto Rico, maar lie houdend in het koele Colorado. Zij verraste Zina Garrisson. Onderin schema boekte McNeil een Wimbledon'9 DoorLéon Krijnen afgetekende overwinning op Li sa Nêiland (6-3, 6-4) en versloeg Conchita Martinez de Ameri kaanse jeugdspeelster met de bouw van Mike Tyson, Lindsay Davenport: 6-2, 6-7 (4-7), 6-3. Terug naar Boris en zijn toilet stop met een luchtje eraan. De drievoudige ex-winnaar van Wimbledon moest gisteren als enige man in het enkelspel de baan op, omdat zijn partij tegen Andrei Medvedev de avond er voor op 1-1 in de vijfde set vanwege de duisternis afgekapt was. Gisteren raakte hij tot overmaat van ramp een break achter, maar Becker geeft op gras niet zomaar op. Hij brak terug, serveerde de boel weer in evenwicht en besliste de partij uiteindelijk op 7-5. Voorgaande sets: 6-7 (5-7), 7-5, 7-6 (7-3) en 6-7 (3-7). Al met hl, met 63 games en drie tie-breakers, een fantastische partij waarin beide kemphanen elkaar nauwelijks iets toegaven. Maar daarna kreeg Becker de verzamelde boulevard- en ten- nispers, Medvedev en Frana over zich heen. Medvedev had hevig de pest in omdat Becker er een gewoonte van maakt om, als de tegenstander zich opmaakt om te gaan serveren, net te doen alsof hij klaar is om te ontvan gen. „Je kijkt naar hem," grom de Medvedev, „en hij kijkt je aan, dus hij is klaar. En als je dan de bal omhoog gooit, staat hij opeens met zijn rug naar je toe. Dat doet hij altijd en daar heb ik de pest over in. Het hoort niet." Javier Frana, een ronde eerder door Becker onder de duim ge houden, had nog meer de pest in. Hij hoorde pas een dag later dat Becker tijdens die partij een toi letstop had aangewend om zich medisch te laten verzorgen. Te gen alle regels, maar de official die op dat soort dingen toe moet zien, verzuimde om dat tijdens de partij aan de scheidsrechter te laten weten. Nu werd Becker na de partij weliswaar op een boete van duizend dollar getrac- teerd, waar hij niet echt wakker van zal liggen, maar Frana voel de zich hogelijk belazerd. Die hield gisteren, tegen alle regels in, op eigen houtje een persconferentie in de catacom- Martina Navratilova denkt, op weg naar haar tiende Wimbledon-titel, alweer aan de elfde. Ondanks haar aangekondigde afscheid aan het eind van dit seizoen. foto anp ben van het centre-court. Waar hij verklaarde dat Becker vol gens hem tijdens de partij met strafpunten en eventueel dis kwalificatie beloond had moeten worden. Hetgeen overigens ner gens op sloeg, want de verklarin gen van de heetgebakerde Ar gentijn worden niet onderbouwd door de reglementen. „Ze doen maar," aldus een laco nieke Becker. „Ik heb iets ge daan waarvan ik niet wist dat het niet mocht, ik heb die boete betaald en dan is volgens mij de zaak over. Er zijn een paar spe lers, die mij niet moeten en die proberen altijd wel wat. Ik zit er niet mee." votna (Tsj/5) 5-7 6-0 6-1, Gigi Fernandez (VSt) - Garrison (VSt/13) 6-4 6-4. McNeil (VSt) - Neiland (Let) 6-3 6-4. Halve fina les: Martinez - McNeil, Navratilo va - Neiland. Dubbelspel, derde ronde: Bolle- graf/Navratilova (Ned/VSt/4) - Halard/Tauziat (Fra/12) 6-7 6-4 6-4, Medvedeva/Neiland (Oek/ Let/7) - Boogert/Muns-Jagerman (Ned) 6-3 6-2, Driehuis/Muric (Ned/Kro) - Vis/Golarsa (Ned/ Ita/16) 6-3 6-4. JEUGDTOERNOOI Jongens, eerste ronde; Schalken (Ned) - Hipfl (Oos) 6-0 7-5. Meisjes, eerste ronde: Basting (Ned/13) - Olsza (Pol) 6-1 6-1, Reuter (Ned) - Jelfs (Eng) 6-2 7-5. Wimbledon'94 WOENSDAG 29 JUNI 10.00-11.00 BBC 2: Yesterday at Wimbledon. 12.55-17.50 RTL 5: Wimbledon (kan uitlopen). 13.00-17.30 BBC 2: Wimbledon, kwartfinales mannen enkelspel. 14.50-19.00 BBC 1: Wimbledon, kwartfinales mannen enkelspel. 18.55-21.30 BBC 2: Wimbledon. 23.25-00.25 BBC 1: Today at Wimbledon, samenvatting. UITSLAGEN Mannen, vierde ronde: Becker (Dui/7) - Medvedev (Oek/9) 6-7 7-5 7-6 6-7 7-5. Kwartfinale: Becker - Bergström. Dubbelspel, kwartfinales: Wood- bridge/Woodford (Aus/5) - El- tingh/Haarhuis (Ned/3) 4-6 7-6 6-2 6-7 9-7. Vrouwen, kwartfinales: Martinez (Spa/3) - Davenport (VSt/9) 6-2 6-7 6-3, Navratilova (VSt/4) - No- Amstelveen. Zevenlandentoernooi. Duitsland - Argentinië 1-1 (1-0) - 18. Meinhardt 1-0, 68. Quereteja 1-1. Toeschouwers: 1000 Nederland - Maleisië 7-0 (3-0) - 12. Bovelander 1-0 (sc), 28. Brink man 2-0, 34. Delissen 3-0, 43. Van den Honert 4-0 (sc), 57. Van den Honert 5-0 (sc), 60. De Nooyer 6-0, 64. Brinkman 7-0. Scheidsrech ters: Fraser (Aus)/Ruiz (Arg). Toe schouwers: 1500 Strafcorners Ne derland: 7, Maleisië: 1 Nederland: De Rooy; Van Pelt, Drenth, Jazet en Klein Gebbink; Brinkman, Delissen en Bovelan der; Veen, Van den Honert en Van Wijk. Vliegende wissels: Delmee, De Nooyer, Nieuwe Weme, Lam- mers. Maleisië: Nasihin Nubli; Zam Zam, David, Fernandez en Tai; Lim, Siva en Maninderjit Singh; Suhairi, Abdul Hadi en Nawawi. Vliegende wissels: Aphthar Singh, Abu Hassan. Stand: 1. Nederland 3-5 15-3, 2. Pakistan 2-4 7-2, 3. Australië 2-4 8-4, 4. Argentinië 3-3 4-2, 5. Duitsland 3-2 5-6, 6. Zuid-Afrika 2-0 3-11, 7. Maleisië 3-0 2-16. HONKBAL Hoofdklasse: Pioneers - HCAW 4-6, Neptunus - Twins 2-6, Pirates -ADO 5-17. WIELRENNEN Moskou. Kampioenschap van Rus land tijdrijden: 1. Berzin 44 km 54.14.43, 2. Isjboldin op 2.07, 3. Proetsjkik op 2.08. Oostende. Prof koers: 1. Peers (Bel) 155 km 3.33.00, 2. Streel (Bel) 0.02, 3. Heynderickx (Bel) 3.02, 4. Demol (Bel), 5. Verstrepen (Bel) ö°wHenk Mees ^rfando - De belastingvriendelijke aarregeling voor profvoetballers y binnenkort ook van toepassing or®en verklaard op andere top- Porters. Onder anderen wielren- ®s, atleten en volleyballers kun- "e:i ër dan gebruik van maken. Orla'j' bezoek aan het WK voetbal in »aa beeft minister Ritzen, als mente- van Hedy D'Ancona, samen over 'e topambtenaren van WVC verruiming van de regeling gespro- atwmef. d® KNVB. Met name enkele dg .en "Sgen al jaren in de clinch met soortSCrS bet ontbreken van een lets k?n e regeling a!s profvoetbal- fta^'ballers kunnen sinds 1972 maal de helft van hun volledige voetbalinkomsten (inclusief handgel den) aan het spaarfonds CFK laten afdragen om tot verzachting van de belastingdruk te komen. Na hun 35e, wanneer hun inkomsten normaal ge sproken dalen, zijn de voetballers be lastingplichtig over de opnames uit het CFK. Dank zij de regeling kunnen voetballers in hun actieve spelersperiode een fors bedrag reserveren. Sommigen hebben meer dan een miljoen gulden gespaard. Ook kunnen voetballers al voor hun 35e op basis van garanties van het CFK hypotheken en bankleningen afsluiten. Momenteel kent het CFK een belegd vermogen van 160 miljoen gulden. Jaar lijks wordt een kleine acht procent aan rente op de tegoeden van de voetballers bijgeschreven. Het CFK kwam onlangs in opspraak toen bleek dat het bureau Sport Promo tion een brievenbusfirma op de Antillen beheert. Nederlandse voetballers benut ten die zogeheten Antillenroute om een fors deel van hun verdiensten bij bui tenlandse clubs belastingvrij te houden. Het CFK is voor 50 procent aandeel houder van het bureau Sport Promo tion. De andere helft van de aandelen is in handen van de spelersvakbond WCS. De WCS en de KNVB hebben destijds van het Ministerie van Financiën toe stemming gekregen voor de spaarrege ling via het CFK. Namens het FNV reageerde voorzitter Johan Stekelen burg onlangs uiterst terughoudend op de betrokkenheid van de WCS (aange sloten bij het FNV) bij Sport Promo tion. „Ik zou het zo niet gedaan heb ben," zei Stekelenburg. De affaire ligt mede gevoelig omdat Karei Jansen, ex-voorzitter van de WCS, nu lid is van het Sectiebestuur Betaald Voetbal en zijn zoon Rob als directeur van Sport Promotion werk zaam zijn. Met Karei Jansen en Gerard Bouwer heeft het Sectiebestuur Betaald Voetbal bovendien twee bestuursleden, die op persoonlijke titel al jarenlang in het bestuur van het CFK zitting heb ben. Beiden waren in 1987 al bestuurs lid van het CFK (contractspelersfonds KNVB), maar nog geen sectiebestuurs lid, toen het spaarfonds de statuten wijzigde en zonder instemming van de KNVB betrokkenheid van de voetbal bond schrapte. De KNVB werd wel ongewijzigd in de naamgeving gehand haafd. „Het is belangrijk dat er duidelijkheid komt over de positie van het CFK en de Door Huub Paulissen Montfort - Jos Verstappen rijdt in principe de resterende tien Grand Prix' in de Benetton-Ford. Vanaf de GP van Frankrijk, komend weekeinde in Magny Cours, is de Limburgse Formule I-coureur de opvolger van de gepasseerde Fin J.J. Lehto. Naast Michael Schumacher, de gedoodverfde nieuwe wereld kampioen, moet Verstappen WK-punten bij elkaar sprokkelen om Benetton voor het eerst de wereldtitel voor constructeurs te bezorgen. Van onze verslaggever Londen - Paul Haarhuis en Jac- co Eltingh zijn er in Londen niet in geslaagd om in de race te blijven voor een tweede Grand Slam-titel in het dubbelspel. De Nederlandse combinatie, offici eel regerend wereldkampioen, en houder van de open Australische titel, verloor gisteren in de twee de ronde van Wimbledon van het Australische dubbel Todd Wood- bridge en Mark Woodforde. De 'Woodies' versloegen de 'Dut- chies' op 'the graveyard' in ruim 3Vz uur en vijf sets: 4-6, 7-6 (7-3), 6-2, 6-7 (6-8), 9-7. In het vrouwendubbelspel wer den Kristie Boogert en Nicole Muns-Jagerman uitgeschakeld. Zij verloren in twee sets van de Russische combinatie Medvede va/Neiland: 6-3, 6-2. Wel verder kwam Manon Bollegraf aan de zijde van Martina Navratilova. Zij hadden op baan veertien hun handen vol aan de Franfaises Julie Halard en Natalie Tauziat, maar wonnen uiteindelijk in drie sets: 6-7 (2-7), 6-4, 6-4. Tom Nijssen en zijn vaste part ner Cyril Suk, ook nog in de race voor een plaats in de kwartfina les, kwamen gisteren niet in ac tie. DINO Zoff is officieel benoemd tot voorzitter van Lazio Roma, de club die hij de afgelopen vier seizoenen trainde. De vroegere doelman van Italië volgt eige naar Sergio Cragnotti op die wel als bestuurslid bij de club, waar voor Aron Winter uitkomt, blijft betrokken. Zoff kwam 112 keer uit voor het nationale elftal. Hij maakte in 1982 deel uit van de ploeg die in Spanje de wereldti tel veroverde. FC VOLENDAM heeft zich voor komend seizoen versterkt met Ulrich Wilson van FC Gronin gen, die een tweejarig contract tekende, en Ajacied André Ooijer, die op huurbasis is aan getrokken. Na de GP van Canada werd duidelijk dat testrijder Verstap pen de belangrijkste kandidaat was om de zwak presterende Lehto uit de Benetton met start nummer 6 te verdringen. Eergis teravond, nadat Verstappen in Silverstone de Benettons had af gesteld, sprak directeur Flavio Briatore tijdens een etentje met Verstappen echter pas het ver lossende woord. „Ik kan eigenlijk niets zeggen totdat Benetton het officieel be kend maakt," houdt Verstappen zich eerst op de vlakte. Vervol gens begint de coureur uit Mont fort echter vol vuur te vertellen over de zoveelste onverwachte wending in zijn nog korte loop baan: „Ik had enkele maanden geleden als testrijder nergens op gerekend en nu rijd ik in Frank rijk mijn derde Grand Prix. Fan tastisch natuurlijk, maar ik laat me niet gek maken. Meedoen is niet meer voldoende, het is nu zaak de finish te halen. En ge zien de klasse van de Benetton- Ford moet het heel raar moet lopen, wil ik geen WK-punten halen." De uitgangspositie van Jos Ver stappen is dit maal anders dan in zijn eerste aanloop in de For mule I. In Brazilië (crash veroor zaakt door Irvine) en Japan (in de grindbak) reed Verstappen alleen bij de gratie van de nek- blessure van de Fin Lehto. Op voorhand wist Verstappen dat hij, ongeacht de resultaten, weer zou terugkeren in de rol van reserve, zodra Lehto weer be schikbaar zou zijn. Nu heeft Briatore de Nederlan der voor onbepaalde tijd een plaats in de Benetton toegezegd. Aan de hand van de prestaties bepaalt Verstappen zelf hoeveel races hij dit seizoen in de succes volle auto blijft zitten. Oud-wereldkampioen Nigel Mansell maakt zondag in de Grote Prijs van Frankrijk op het circuit van Magny Cours zijn rentree in de Formule I. Dat is gisteren officieel bekendgemaakt in Brands Hatch. De 40-jarige Brit rijdt voor het Williams- team. Hij was aan zijn tweede seizoen bezig in de IndyCar-serie in de Verenigde Staten. Mansell werd vorig jaar bij zijn debuut meteen kampioen. Kort na de dood van de Brazili aan Ayrton Senna, op 1 mei tijdens de Grote Prijs van San Marino op het circuit van Imola, begonnen de onderhandelingen tussen de leiding van Williams en Mansell. Glasgow Rangers koopt Boli Glasgow - Glasgow Rangers heeft dgisteren de transfer van de Franse verdediger Basile Boli afgerond. Boli werd voor zes miljoen gulden overgenomen van Olympique Marseille. De kampioen van Schotland bood meer geld en betere condities dan de Engelse clubs Arsenal en Tottenham alsmede het Italiaanse Genoa. Vorige maand versterkte Rangers zich reeds met de Deense spits Brian Laudrup van AC Milan. Dirks vreest mislopen EK Zeeland - Een blessure aan zijn bovenbeen noopt Tonnie Dirks zeer waarschijnlijk tot het afzeggen voor het Europees kam pioenschap atletiek in Helsinki (6-14 augustus). De hardloper meldde zich al af voor de Grand Prix in Lausanne (6 juli), waar hij zich wilde kwalificeren voor het EK op de tien kilometer. Eerder verdiende Dirks in Amsterdam al een EK-deelnamecerti- ficaat voor de marathon. De zevenvoudig nationaal crosskam pioen vreest dat hij ook daarvoor niet op tijd fit zal zijn. „Ik moet zeker nog drie weken rusten," meldt hij, „en voor de marathon moet je eigenlijk acht weken trainen. Het ziet er somber uit." Baumann en Drechsler eisen geld Bonn - De Duitse atleten Dieter Baumann en Heike Drechsler, beiden Olympisch kampioen, eisen geld van het Duitse atletiek- verbond anders starten zij niet in het toernooi om de wereldbe ker. De 5000-meterloper en de verspringster vertikken het nog langer tegen onkostenvergoeding mee te doen aan internationale teamwedstrijden. De wereldbeker is een strijd tussen de vijf continenten. Deze wordt in september in Londen gehouden. Motorola zonder Hampsten Lille - Motorola neemt zonder Andy Hampsten deel aan de 81e Ronde van Frankrijk. De Amerikaan, die twee jaar geleden op Alpe d'Huez won, raakte vorige week zaterdag tijdens een training in Italië geblesseerd aan zijn knie. Dat was het slechte nieuws dat manager Jim Ochowicz gisteren moest mededelen. Het goede was dat Motorola in tegenstelling tot eerdere berichten nog twee jaar als sponsor aanblijft. Dat betekent dat Hennie Kuiper nog tot en met 1996 verzekerd is van zijn baan als ploegleider. Kopman van de Amerikaanse equipe is wereldkampioen Lance Armstrong, vorig jaar ritwinnaar in Verdun. De Colombiaan Alvaro Mejia, verleden jaar derde, is de troef in de bergen. De ploeg voor de Tour is als volgt samengesteld: Lance Armstrong (VSt), Frankie Andreu (VSt), Phil Anderson (Aus), Raul Alcala (Mex), Steve Bauer (Can), Michel Dernies (Bel), Alvaro Meiia (Col), Stephen Swart (NZe) en Sean Yates (GBr). KNVB. Of de KNVB doet daarin mee en draagt medeverantwoordelijkheid. Of we komen tot een volledige scheiding," aldus Jos Staatsen, voorzitter van het Sectiebestuur Betaald Voetbal. De KN VB dringt aan op duidelijkheid vanwe ge de ophef, die werd veroorzaakt door de activiteiten van Sport Promotion. Staatsen: „Wij vangen geluiden op dat de politiek zich daarover zorgen maakt. Men is bang dat er iets onoirbaars aan de hand is. Ik zelf ben daar niet zo bevreesd voor." Uitbreiding van de regeling en toepas sing op andere sporters is volgens de overheid een van de mogelijkheden om het spaarfonds los te koppelen van de voetballers vakbond WCS en het bu reau Sport Promotion. Het CFK zal dan een naamswijziging ondergaan en een onafhankelijke status krijgen. Van onze verslaggever Orlando - Het sectiebe stuur betaald voetbal van de KNVB gaat. er vanuit dat FC Den Haag deze week een licentie krijgt om ook volgend seizoen be taald voetbal te kunnen spelen. De beroepscommis sie licentiezaken neemt de ze week een beslissing. „De situatie ziet er voor FC Den Haag goed uit. Wanneer daar verandering in was geko men, zou ik wel een seintje hebben gekregen. Maar de be slissing blijft de autonome be voegdheid van de beroepscom missie," aldus Gerard Bouwer, die in het sectiebestuur ver antwoordelijk is voor licentie zaken. FC Den Haag was aanvanke lijk tot twee keer toe een nieu we licentie geweigerd wegens de onzekere financiële positie. „FC Den Haag is er nu in geslaagd de schulden te sane ren en een begroting op te stellen die garanties biedt. Verder is de liquiditeitspositie aanzienlijk verbeterd," aldus Bouwer. Wanneer de beslissing valt, wil Bouwer (met het complete sectiebestuur in Orlando op het WK present) niet zeggen. Om te voorkomen dat suppor ters van FC Den Haag de zitting van de beroepscommis- sie in Zeist verstoren, is het tijdstip geheim gehouden. Met FC Den Haag is de eerste divisie compleet. Aan alle 35 overige clubs in eredivisie en eerste divisie was eerder al een nieuwe licentie verstrekt.

de Stem | 1994 | | pagina 11