Noorwegen trekt de 6niet% Ierland gaat door Italië put moed uit verleden Toile Spaarr Leeuwen slechts galgemaal voor 'Beer' Salenko Zweden brengt samba tot staan Mexico winnaar in 4groep des doods' na gelijkspel met 4Azzurri' De keukenstoel van Vogts wankelt Halve finale DE STEM WORLDCUP USA 94 Verenigde Staten gaan door Duitse bondscoach heeft lot in handen gelegd van veteranen IN CIJFERS OËSTEM SPORTNIEUWS KORT Zubizarreta naar Valencia en over kptvb WOENSDAG 29 JUNI 1994 Van onze verslaggever New York Noorwegen heeft de 'niet' getrok ken in de loterij van groep E. De Scandinaviërs namen gisteren afscheid van het WK voetbal met een bloedeloze vertoning tegen de Ieren: 0-0. De pubs in New York en Dublin bleven na de plaatsing van Ierland voor de achtste finales extra lang open. Inclusief Italië - Mexico (1-1) eindigden alle ploegen met vier punten. De Noren maakten in drie wedstrijden slechts één doelpunt, in de. openingswed strijd tegen de latere groepswin naar Mexico. Het bleek bij de WorldCup USA 94 eindafrekening te weinig. Fataal gevolg van het schromelijke manco aan offensieve neigingen bij coach Egil Olsen. Hij laat de spelers amper ruimte voor eigen initiatief. Het voorge programmeerde voetbal van de trainer/psycholoog was in de voorronde-groep zowel Neder land als Engeland te machtig, maar in de Verenigde Staten bleef de vraag om fantasie on beantwoord. De uitschakeling was de enig juiste reprimande. „We zijn heel gefrustreerd," zei Olsen. Noorwegen maakte in de eerste helft van het duel met Ierland geen moment de indruk op meer dan een gelijkspel te azen. Olsen stelde slechts één spits op, Sör loth. De speler van het Turkse Bursaspor kreeg geen bruikbare bal. De vijf middenvelders aan Noorse zijde hadden het te druk met de onstuimige Ieren. Hun aanvallen waren doordrenkt met fanatisme, maar evenzeer ge speend van variatie. Teveel risi co durfde ook Charlton niet ne men. „Verliezen zou fataal zijn geweest. Het was een extreem complexe uitgangssituatie." Pas in de rust drong het besef tot Olsen door dat voetbal is uitge vonden om richting het doel van de tegenstander te trekken. De Vikingen zochten eindelijk het avontuur. De ruil van passiviteit door dadendrang was niet toe reikend om ook het noodzakelij ke geluk af te dwingen. De Ierse goalie Bonner strekte zich vak kundig naar de verste hoek bij een schuiver van Mykland. Sör- loth was te gehaast en raakte slechts de bovenkant van de lat. Olsen: „We hebben geprobeerd zoveel mogelijk in het straf schopgebied te komen, maar wonnen te weinig persoonlijke duels." De naar de tribune verbannen Jack Charlton lachte gisteren weer eens als laatste, zijn Ierland gaat door. foto ap verdedigers hen plots boden. De lob van Sheridan richting het De Ieren profiteerden evenmin van de ruimte die de Noorse doel van Thorstvedt was mooi, maar net niet zuiver. De ploeg wist zich met de 0-0 zeker van een plaats bij de laatste zestien. Voor Charlton was de wedstrijd de langste zit uit zijn carrière. Hij staat gewoonlijk twee maal 45 minuten langs de zijlijn, maar de FIFA verwees hem wegens misbaar tijdens Mexico - Ierland (2-1) voor een wedstrijd naar de tribunes. Charlton keek met gi raffenek toe, slechts door een telefoonlijntje verbonden met zijn assistent op de bank. IERLAND - NOORWEGEN 0-0. Scheidsrechter: Cadena Torres (Col). Toeschouwers: 76.322. Gele kaarten: Keane, Houghton, David Kelly (Ier), Sörloth, Johnsen (Noo). IERLAND: Bonner; Gary Kelly, Mc- Grath, Babb en Staunton; McAteer, Keane, Townsend (74. Whelan), Sheridan en Houghton; Aldridge (63. David Kelly). NOORWEGEN: Thorstvedt; Berg, Björneby, Bratseth en Johnsen; Hal le (35. Jakobsen), Flo, Rekdal, My kland en Leonhardsen (67. Bohi- nen); Sörloth. Washington - Italië blijft moed putten uit het verleden. In 1982 kwalificeerden de 'Azzurri' zich in Spanje door gelijke spelen tegen Peru, Polen en Kameroen moeizaam voor de tweede ronde, waarna het land doorstoomde naar de wereldtitel. Gisteren moesten de Italianen, die in het John F. Kennedysta- dion in Washington met 1-1 ge lijk speelden tegen Mexico, het resultaat van Kameroen-Rus land afwachten, voor ze opge lucht adem konden halen. Maar de wetenschap dat bij kwalificatie een loodzware te genstander wacht, temperde meteen het optimisme. De num mer -3 uit groep E is in de achtste finale gekoppeld aan Roemenië of nog erger, de groepswinnaar van Boston. En dat is waar schijnlijk Argentinië, dat Italië in 1990 in eigen land nog uit de finale hiëld. Een treffer van de later voor een jaar geschorste Claudio Caniggia schopte de droom van een heel volk aan diggelen. Bondscoach Sacchi had de vice- wereldkampioen liever gemeden in deze fase van het toernooi. Mexico krijgt het als groepswin naar tegen Nigeria of Bulgarije zo op het oog een stuk gemakke lijker. Sacchi kijkt ook jaloers naar Ierland, dat op grond van het onderlinge resultaat (1-0-winst) als tweede boven Ita lië in groep E eindigde. De Ieren kunnen daardoor op hun thuis basis in Orlando blijven en krij gen België als meest waarschijn lijke tegenstander. Veteraan Italië moest gisteren een vete raan te hulp roepen om het ge zicht van het land nog enigszins te redden. Daniel Massaro (33) maakte in 1982 al deel uit van de Italiaanse selectie. Hij volgde het toernooi in Spanje vanaf de tri bune. In de twaalf jaar die op zijn debuut volgden, bleef hij steken op slechts 12 interlands. In de eerste twee wedstrijden in Amerika gebruikte Sacchi Mas saro slechts voor noodgevallen. Hij viel - zonder succes - in tegen Ierland en Noorwegen. De aanvaller, die bij AC Milan Jean-Pierre Papin uit de basis verdrong en met elf goals club topscorer werd, had tegen Mexi co maar twee minuten nodig voor zijn tweede interlandtref fer. Massaro zag vlak na rust hoe een dieptepass van Albertini over -de kleine Mexicaanse ver dediger zeilde. Hij reageerde at tent en tikte het leer langs Cam pos in de touwen. Italië kon zo'n opstekertje wel gebruiken. Voor de pauze was machteloosheid troef. Mexico met zijn uitblinkers Ambris, Barnal en Alvez Zageu, ving Ita lië bekwaam op en kwam eigen lijk amper in problemen. In de laatste vijf minuten van de eer ste helft kozen de Mexicanen brutaal de aanval. Doelman Marchegiani had de grootste moeite met een daverend schot van Garcia Aspe. In blessuretijd tikte Co'stacurta de bal in eigen doel, maar de treffer werd gean nuleerd, omdat Alvez Zageu bui tenspel had gestaan. Dreiging Met zijn invalbeurt veranderde Massaro het beeld van de wed strijd. Hij zorgde voor wat meer dreiging. Massaro scoorde, bood Baggio een grote kans en kopte en schoot zelf over. Maar uit een counter kwam Mexico een kwar tier na de pauze toch op gelijke hoogte. Hermosillo legde de bal terug op Bernal, die de te vroeg door Signori ingezette tackle makkelijk kon ontwijken. Vanaf WorldCup USA 94 DoorWilberHack de rand van het strafschopge bied knalde de middenvelder met een strak schot raak. Na de gelijkmaker ging het duel op nieuw op slot. Bij Mexico, in het verleden bui ten de eigen landsgrenzen steeds uitgeschakeld in de eerste ronde van een WK-toernooi, heerste ondanks de poule-winst geen uitbundige vreugde. „Dan zou je zo'n wedstrijd moeten winnen," aldus bondscoach Baron. „Uit bundig zijn we niet, maar wel op een gepaste manier heel trots." ITALIË - MEXICO 1-1 (0-0). 48. Massaro 1-0, 58. Bemal 1-1. Scheidsrechter: Lamolina (Arg). Toeschouwers: 52.000. Gele kaarten: Albertini (Ita), Del Olmo, Garcia, Garcia.Aspe (Mex). ITALIË: Marchegiani; Maldini, Cos- tacurta, Apolloni en Benarrivo; Ber- ti, Dino Baggio (66. Donadoni), Al bertini en Signori; Roberto Baggio en Casiraghi (46. Massaro). MEXICO: Campos; Rodriguez, Ra mirez, Suarez en Del Olmo; Bernal, Ambriz, Luis Garcia (86. Chavez) en Garcia Aspe; Alves en Hermosillo. De Italiaanse doelman Luca Marchegiani is kansloos na de knal van de Mexicaan Marcelino Bernal. FOTO AP Van onze verslaggever San Francisco - De 'Ontembere Leeuwen' van Kameroen en de Russische Beer brulden gisteren om 't hardst. In de uitputtingsslag in Stanford Stadium werd slechts gedacht aan aanvallen, waarbij de tandeloze leeuwen vermorzeld werden in de klauwen van Oleg Salenko, die maar liefst vijf keer scoorde. De Russen grepen via een 6-1-zege de laatste kans om als slechtste van de beste nummers drie verder te komen. Het moet daarbij hopen dat Argentinië zijn sportieve plicht doet tegen Bulgarije, dat ook slechts drie punten heeft vergaard met een doelsaldo van plus één. Ook Ne derland kan het zich nu niet New York - De Amerikaan se voetballers hebben zich geplaatst voor de achtste fi nales van het toernooi om het wereldkampioenschap. Het team van de Verenigde Staten eindigde als derde in groep A. In het Braziliaanse kamp schijnt het ondanks de uiter lijke harmonie op het veld toch hommeles te zijn. Volgens waarnemers eisen de spelers, nu een plaats in de achtste finales zeker is, een extra pre mie voor de geleverde presta ties. Ook vier jaar geleden speelden de Brazilianen pre- miepoker. Dat spelletje stokte abrupt toen Brazilië in de achtste finales met 0-1 van Argentinië verloor. veroorloven te verliezen. De omstreden coach Sadyrin kan er prat op gaan dat hij bijna alle spelers van zijn selectie aan bod heeft laten komen in de drie WK-duels. Nadat hij na de ver loren openingswedstrijd tegen Brazilië zijn selectie drastisch omgooide voor het duel tegen de Zweden, koos de Rus dit maal voor zes nieuwe basisspelers. Spits Oleg Salenko, die via een strafschop scoorde tegen de Zweden, mocht blijven staan. Dit bleek een terechte keuze. De speler van Logrones de volgend seizoen voor Valencia gaat sco ren, tekende voor vijf Russische treffers. Voor rust had hij zijn hattrick al voor elkaar. Hij kwam aan kop van de topscorer- slijst met zes treffers. GROEP B RUSLAND-KAMEROEN 6-1 (3-0) - 15. Salenko 1-0, 42. Salenko 2-0, 45. Salenko 3-0 (strafschop), 46. Milla 3-1, 72. Salenko 4-1, 74. Salenko 5-1, 78. Ratsjenko 6-1. Scheidsrech ter: Al Sharif (Syr). Toeschouwers: 74.914. Gele kaarten: Karpin, Niki- forov (Rus), Kana-Biyik, Songo'o (Kam). RUSLAND: Tsjertsjessov; Temavs- ki, Nikiforov, Chlestov en Tetradze; Onopko, Karpin, Kornejev (65. Ratsjenko), Tsymbalar en Ledjaehov (78. Bestjastnik); Salenko. KAMEROEN: Songo'o; Kalla, Ta- taw, Agbo en N'Dip-Akem; Libiih, Kana-Biyik, M'Fede (46. Milla) en Foe; Embe (47. Tchami) en Omam- Biyik. Dallas - De rimpels in het gezicht van Berti Vogts worden steeds dieper. Van onder een baseballcap kij ken zijn ogen hulpeloos de Amerikaanse wereld in. „Er wordt bij vlagen goed ge speeld," zegt de Duitse bondscoach. „Dat moeten de mensen in Duitsland toch ook gezien hebben?" Het verweer tegen de aanzwel lende kritiek klinkt allerminst overtuigend. Dooddoeners als 'Ik kan de ploeg niets verwijten want ze heeft alles gegeven' liggen Vogts voor in de mond. Maar ook het rumoer over het wegsturen van de recalcitrante Effenberg kan niet verhullen dat de positie van Vogts steeds verder wordt aanvreten.. Het thuisfront in de Heimat verwacht niets meer of minder dan een nieuwe wereldtitel. Dat is de maatlat waarmee Vogts gemeten wordt. Op het moment dat hij in het vliegtuig naar de Verenigde Staten stap te, blies hem al een briesje van kritiek in het gezicht. Na drie weinig imponerende optredens in de eerste ronde van het WK is de wind aangewakkerd tot een storm. Het wegsturen van Effenburg was niet alleen het gevolg van het wangedrag van de arrogante middenvelder. Het illustreert ook de verdeeld heid binnen de Mannschaft. De Duitse internationals lopen nog niet met bebloede koppen rond, maar de knuppels staan wel voor het grijpen. Verbond Vogts lijkt een verbond te heb ben gesloten met machtige rou tiners als aanvoerder Mat- thaus, Brehme en Buchwald. Over hen wil hij geen kwaad woord horen. De openlijke kri tiek blijft beperkt tot doelman WorldCup USA 94 Door Bert Wlllemsen Illgner, Möller, Sammer en vooral Effenberg. Alleen omdat die groep besefte niet machtig genoeg te zijn voor een rebellie, bleven de messen onder de ta fel. Met Effenberg verdween een van de grootste onruststo kers. Dat zal Vogts zeker niet slecht uitkomen. Toch is de vroegere verdediger van Borussia Mönchenglad- bach hard bezig zich te vertil len aan de erfenis van Franz Beckenbauer, die het Duitse team vier jaar geleden in Italië naar de wereldtitel leidde. Hij heeft er steeds meer moeite mee om de kluwen van belan gen onder controle te houden. De brave borst uit het provin ciestadje Korschenbroich moet de baas spelen over wispel turige vedetten, die allemaal hun eigen bv hebben. Typerend is het verschil aan inkomsten. Als werknemer van de Duitse voetbalbond verdient Vogts minder dan vrijwel al zijn spe lers. Matthaus heeft bij het afsluiten van een nieuw con tract met Bayern München vier miljoen gulden per jaar bedon gen. Daar kan Vogts alleen van dromen. Vogts heeft zijn geld op de oude garde gezet en het zal nog moeten blijken of dat een goe de investering is. „Vogts moet harder optreden," eiste Tho mas Berthold vorige week. De coach heeft zich dat in de oren geknoopt, zoals Effenberg on dervond. Zekerheid Zoals de meeste trainers pro beert Vogts zekerheid door zijn werk te vlechten. Dat betekent voor hem terugvallen op zoveel mogelijk spelers uit de succes volle WK-ploeg van 1990. Maar de gouddelvers zijn in tussen wel vier jaar ouder. De gemiddelde leeftijd van de ploeg die Vogts tegen Zuid-Ko- rea het veld in stuurde, be droeg liefst 29 jaar. Met Mat thaus, Brehme en Buchwald (allemaal 33) als senioren. Is het een wonder als de Duitsers in de Texaanse hitte steeds meer naar adem snakten? De hoge temperatuur (meer dan 40 graden) in de Cotton Bowl van Dallas sloopte vooral de oude ren. „Ik ben blij dat we niet meer in Dallas hoeven te spe len," verzucht Vogts. „Chicago heeft een beter klimaat voor de Europese voetballers." Vogts zit niet op een troon, zoals zijn voorganger 'Kaiser' Beckenbauer. Bij 'Bundes Ber ti' past beter een degelijke keu kenstoel. Maar die begint ver vaarlijk te kraken en de poten worden gammel. Vliegt Duits land voor de halve finales uit het toernooi, dan valt heel Duitsland over Vogts heen. Het etiket van 'grootste idioot van het land' is al gedrukt. Alleen puike resultaten - dat betekent minimaal een plaats in de fina le - kunnen voorkomen dat Vogts ermee moet rondlopen. Duitsland kan het 'gebazel' van Vogts over de Unordnung in het spel - het ontbreken van iemand die de zaakjes goed regelt - niet meer horen. Duits land wil geen lezingen over tactiek. Het wil alleen maar een nieuwe wereldtitel. Vogts beseft dat. „We wilden winnen van Zuid-Korea en dat is ge lukt", zegt hij. „Ons doel was als groepswinnaar terug te ke ren naar Chicago en dat deden we." Maar ook de Duitse voet balploeg blijft het geluk niet altijd trouw. WorldCup USA 94 V 32107 Ü.HTout 3 1 2 0 56. neU 3 10 23 3 0 0 1 13., 3 2 1 075. 3 1 2 056- 3 0 2 1 24. 301211. GROEP A Eindstand: Roemenië 3 2 Zwitserland 311145] Verenigde Staten 3 1 114 Colombia 3 1 0 234. Roemenië, Zwitserland en Verenigde Staten geplaatst voor achtst finales. GROEP B Uitslagen: Kameroen-Rusland 1-5, Zweden-Brazilië 1-1. Eindstand: Brazilië Zweden Rusland Kameroen Brazilië en Zweden geplaatst voor achtste finales. GROEP C Eindstand: Duitsland Spanje Zuid-Korea Bolivia Duitsland en Spanje geplaatst voor achtste finales. GROEP D Stand: Argentinië 2 2 0 0 Nigeria 2 10134. Bulgarije 2 10134- Griekenland 2 0 0 2 0 0- Programma: donderdag 30 juni: Griekenland - Nigeria, Argentinië Bulgarije. GROEP E Uitslagen: Mexico-Italië 1-1, Ierland-Noorwegen 0-0. Eindstand: Mexico 3 11143. Ierland 3 111 Italië 3 11142- Noorwegen 3 11141- Mexico, Ierland en Italië geplaatst voor achtste finales. PROGRAMMA ACHTSTE FINALES 37, zaterdag 2 juli Chicago: Duitsland - Rusland/F3. 38, zaterdag 2 juli Washington: Spanje - Zwitserland. 39, zondag 3 juli Dallas: F2 - Zweden. 40, zondag 3 juli Los Angeles: Roemenië - D3/Italië. 41, maandag 4 juli Orlando: F1 - Ierland. 42, maandag 4 juli San Francisco: Brazilië - Verenigd* onze verslaggever Melissen ,rghem - Gert-Jan Theunis- start toch in de Tour. Na m lang gesprek, gisteravond het hoofdkantoor van 2 0iijBL in Hoogeveen, sloten di- 11145* drs. Ad Bos, ploeglei- Wedstrijd Wedstrijd Wedstrijd Wedstrijd Wedstrijd Wedstrijd Staten Wedstrijd Wedstrijd 43, dinsdag 5 juli Boston: Dl - Italië/F3. 44, dinsdag 5 juli New York: Mexico - D2. Maar, zoals dat hoort, en zekt op Wimbledon, dames eerst. Va alle vrouwen die vorige wee maandag vlinders in de bui tregen toen Steffi Graf dot Lori McNeil uit de weg wei geruimd, zijn er na gisteren no vier over. Drie Amerikaans speelsters, Navratilova, McNe en Gigi Fernandez, en Detroit - Brazilië en Zweden hebben zich gisteravond beid Spaanse, Conchita Martinez. A geplaatst voor de achtste finale van het WK. De Zuidamerik nen, tot nu toe de meest wervelende deelnemers aan 1 toernooi, konden dit maal niet echt imponeren. De ha verdedigende Scandinaviërs hielden Romario c.s. terechte en 1-1 gelijk spel. Van onze verslaggever De Nederlandse bondscoach Dick Advocaat zal het duel tus sen Brazilië en Zweden met meer dan gemiddelde belangstelling hebben bekeken. De kans dat hij in de Silverdome Oranje's tegen stander in de achtste finale aan het werk kon zien, was namelijk allesbehalve denkbeeldig. Im mers, wanneer het Nederlands elftal vandaag 'gewoon' tweede wordt in zijn poule, ontmoet het zondag de nummer twee van groep B. In eerste instantie zal Advocaat zijn aandacht vooral hebben ge richt op de Zweden, de gedood verfde runner-up in de B-groep. De Noordeuropeanen gaven zichzelf vooraf maar een klein kansje om de huizehoge WK-fa- voriet de groepswinst afhandig te maken. Verrassend genoeg waren de Zweden in de eerste helft echter de betere ploeg. Bra zilië had weliswaar meer balbe zit, kansen leverde dat nauwe lijks op. Aan de andere kant van het veld waren wel mogelijkhe den. In de twaalfde minuut was vleugel verdediger Ljung na een hakje van Ingesson al dicht bij succes, precies halverwege het eerste bedrijf was het echt raak. Juweel Het openingsdoelpunt van de Scandinaviërs kwam voort uit een juweel van een counter. To- mas Brolin ving de bal ter hoog te van de middellijn op en stuur de, ondanks de hinderlijke aan wezigheid van zijn bewaker Marcio Santos, zijn medestrijder Kennet Andersson de diepte in. De aanvaller van Olympique Lil- recteiu T Cees Priem en Gert-Jan fheunisse vrede. Zodat de irmalige bergkoning zater- in Lille aan zijn zevende de France kan begin- V001 ag begon gisteren met een Jefonische rondvraag van fheunisse bij alle sponsors. Of erachter zaten, dat hij niet mocht starten. En wat ze er van Londen - Uitgerekend o] Wimbledon, waarop norr naar de vier kwartfinales uitgegaan, stond een toile middelpunt van de belan; drie dagen geleden, mae eraan. Navratilova een vrouw van ha; woord is, dan moet zij de enij van dat kwartet zijn die door ee Écht gevoel van 'nu of noo meer' bevangen werd. Maar on dat zij zelf al net zo vrolijk we le, vervanger van de geschors enkele signalen losgelaten hee. topscorer Dahlin, contraleen de bal perfect met de borst ontdeed zich en passant van zij bewaker Mauro Silva. De Zweed bekroonde zijn actie dt de bal met de punt van schoen in de bovenhoek te le[ len, onbereikbaar voor doel Taffarel: 0-1. Slippertje Brazilië kwam voor de pai niet verder dan een paar om vaarlijke afstandsschoten val Dunga en een kopkans voor na een slippertje van Ravelli. Onmiddellijk na de ta- vatting bracht Romano zij ploeg op gelijke hoogte. Hij onl ving de bal op een meter of 31 van het Zweedse doel. marrage was Larsson en Ander son te machtig, en met een p« ter verschalkte hij ook Rav- 1-1. Na de gelijkmaker ging Braz ijverig op weg naar de zege, stugge Zweden gaven echti nauwelijks kansen weg en zorgden zichzelf met de rei een aardige opsteker op wi naar de tweede ronde van tl WK. GROEP B BRAZILIË-ZWEDEN 1-1 (0-l)a Kennet Andersson 0-1, 48. Romanc 1-1. Scheidsrechter: Puhl (Hou) Toeschouwers: 77.000. Gelekaartei Aldair (Bra). Mild (Zwe). BRAZILIË: Taffarel; Jorginho, San tos, Aldair en Leonardo; Dunga Mauro Silva (46. Mazinho), 1 Sergio) en Zinho; Bebeto en Bomaj rio. ZWEDEN: Ravelli; Nilsson, Paf Andersson, Kaamark en Lp Schwarz (76. Mild), Thern, Barssonj (65. Blomqvist) en Ingesson; KenP; Andersson en Brolin. WorldCup USA 94 WorldCup USA 94 Andoni Zubizarreta speelt in het nieuwe seizoen voor FC Valencia. De Spaanse nationale doelman, 32 jaar, werd onlangs afge dankt door coach Johan Cruijff van FC Barcelo na. Zubizar reta tekende in Chicago, waar hij het WK speelt, een contract voor twee jaar. De gevleugelde uitspraak dat er geen oorlog zou zijn als er meer werd gevoetbald, lijkt op te gaan voor de Ruandese hoofdstad Kigali. In de stad, die de laatste tijd het toneel is geweest voor bloedige moord partijen, vallen de kanonnen en mortieren van het rege ringsleger stil als een wed strijd van het Wereldkampi oenschap voetbal wordt uitge zonden. „Ik vraag me af of beide par tijen niet hetzelfde doen: het aanzetten van generatoren om even naar voetballen te kijken in plaats van te vechten," zegt generaal-majoor Romeo Dalli- are, de commandant van dej troepen van de Verenigde Na- ties in Ruanda, over de opmer- kelijke rust tijdens de wed strijden. „We kunnen dat meer gebruiken in Kigali." Het door J Hutu's gedomineerde rege- j ringsleger verdedigt zijn post-1 ties in Kigali tegen oprukken- j de Tutsi-rebellen van het Rua- ndees Patriottisch Front. Gewonnen of niet, een wed strijd van het Ierse elftal tij dens het wereldkampioen schap in de Verenigde St; leidt kennelijk tot een ver-j hoogde seksuele drift van fans thuis. Volgens Rita Burtenshaw- hoofd van een vrouwenge zondheidscentrum in Dublin-1 heeft de vergrote parings- drang te maken met een gr°ter alcoholgebruik. Haar centru® handelde na de wedstrijd® van Ierland tegen tegen ItaJU (1-0-wirist) en MeS® (2-1-verlies) 25 verzoeken om een 'morning-after-pil' teg® ongewenste zwangerschap at- twee keer het dagelijkse ga* middelde. die er sterk op wijzen dat zij ni te beroerd is om in de voetspon van Heintje Davids zal gaan tr I den, moet niemand vreemd kijken als zij volgend jaar we op Wimbledon zal verschijnen. Gisteren leek het er sterk op d Jana Novotna de eer te beurt z mogen vallen op het centi court na twintig jaar de la; ste bal langs Martina te mog slaan. Dat nadat de Tsjechisc I de eerste set met 7-5 gewonn had van haar voormalige lar die Wimbledon neg j keer gewonnen heeft. Maar M; tina is nog steeds niet gai kapot te krijgen. Haalde keer diep adem, speelde inee twee niveau's beter dan in eerste set en haalde binnen minuten negen games op rij b nen, goed voor 5-7, 6-0 en De laatste set zou uiteindelijk 6-1eindigen, waarna Novo aanmerkelijk minder moeite i met het verlies dan na de ver ren finale van vorig jaar toen voor het oog van de wereld l tere tranen stortte op de sch der van de Hertogin van Kent «Die was er niet, dus het vorig jaar haar schuld," gr; een opmerkelijk montere No' na na afloop. „Nee serieus, ii tweede set ging Martina zo g spelen dat ik er niet meer aa pas kwam. Ik serveerde zeke l als in de eerste set, daar het zeker niet aan, maar ik k: alleen maar returns terug w ik helemaal niets mee kon do De droom van een 'Afro-Am finale' gekoesterd vde Amerikanen die g( sportprestaties van zwarte A nkanen als een perfect v heeld voor de jeugd in de ge zien, werd verpulverd door nandez. In kwestie Beatriz, Raam Gigi, geboren en get- in hét warme Puerto Rico, i domicilie houdend in het Aspen, Colorado. Zij ver gisteren Zina Garrisson. On< het schema boekte McNeil D°or Henk Mees Orlando - De belasting! I 'sPaarregeling voor proi zal binnenkort ook van w°rden verklaard op a sporters. Onder andere ners, atleten en volleyb nen er dan gebruik van n ®ij zijn bezoek aan het W 'ando heeft minister "aarnemer van Hedy D'Ar at enkele topambtenare er verruiming van de re atiAmet. de KNVB. Met j e(.11 hggen al jaren in sr, -!SCUS do°r het ontbre °°rtgelijke regeling als de ars kennen. J? oetballers kunnen maximaal de helft van

de Stem | 1994 | | pagina 10