Jo Martens opnieuw de sterkste CK succesvol op langebaan te» Terése van Lare wereldkampioene Thorenaar in drie sets langs Moerland WIELER SPATTEN kOewachtse zwemclub vooraan in Breukelen en Zeist Simpele zege Tim Poppe iSTEM SPORT ZEELAND B4 "motorsport Ronny Doppegieter winnaar Zeeuws-Ylaamse trofee nieuwste uitbreidingsplan JLST, komen beschikbaar ILLA'S met GARAGE E JE WAT ZEGT. SPORTNIEUWS KORT Patricia Verhagen verovert turntitel RUBRIEK Warm of koud? tennis DINSDAG 28 JUNI 1994 nen v.a. 370.900- v.o.n. Een schitterende en |30er-jaren, het komfort van nu! Zware isolatie I lucht v.v. stoffilter, dus gezonder wonen ooi Ig met erker en zij-uitbouw (120 x 450ope" I badkamer, vaste trap naar zolder. |fwerking bespreekbaar. jionze R0rsportmedewerker [fstdorpe - Het motorcross- ,;US van de Belgische fede- fje MCB/BLB was voor de jede keer dit seizoen neer beken in de Dekkerspol- j nabij Westdorpe. En voor itweede keer was het Jo rtens die zich de sterkste waarbij zijn voor- Lnste concurrent ook weer welfde was: Brik Schelfaut. Imr Jack Westdorp was er deze geen hoofdrol weggelegd, wals vorige keer hadden de Lanisatoren speciaal voor de Lonale rijders een Zeeuws- Iiamse reeks ingericht. De op- komst van lokale rijders was deze keer erg gering. Daarom werden ze ingedeeld bij de vrije- tijdsrijders. Daarbij liet Davy van Hoepen uit Kloosterzande zien, dat hij weer redelijk her steld is van zijn blessure door als beste Zeeuw te eindigen. In de finale moest hij alleen de Belg Koen Verburgh voor laten gaan. Terneuzenaar Ronny Doppegie ter eindigde in deze reeks als vijfde, maar kon uiteindelijk wel de Zeeuws-Vlaamse trofee mee naar huis nemen, omdat hij een maand geleden als achtste was geëindigd. Van Hoepen deed toen niet mee. Ereplaatsen waren er verder voor Ronny van Hove uit Vogel waarde, die als tweede eindigde bij de junioren 125 cc en de Brabander René Weterings, die al zijn Belgische tegenstrevers achter zich liet bij de internatio nalen 125 cc. Ook Heikantenaar Henny Gijsel mocht het podium beklimmen voor een derde plaats bij de nieuwelingen 250/500 cc B-serie. Bij de internationalen 250/500 cc won Jo Martens. De ze zege werd hem niet in de schoot geworpen. In de eerste reeks kwam hij slecht weg bij de start en nog wat ander ongemak wierp hem ver terug. Daardoor moest hij beginnen aan een in haalrace, die hem uiteindelijk tot op één seconde van Brik Schelfaut bracht, die daarmee de eerste reeks op zijn naam schreef. Heikantenaar Patrick Piessens zorgde voor de nodige opwin ding in dezelfde reeks door kort na de start op een spectaculaire manier onderuit te gaan. In het startgeweld overschatte hij zich zelf en kwam met zoveel vaart uit de eerste bocht en over de eerste springbult, dat hij de con trole over zijn motor verloor. De machine liep zoveel schade op, dat hij in de tweede reeks op een reserve-motor moest aantreden. In de tweede reeks was Schelfaut weer als eerste weg. Martens vertrok nu als achtste, maar deze keer kon hij de schade snel herstellen en de koppositie pakken. Daarmee veroverde hij ook de eindzege, omdat Schelfaut als derde eindigde achter Pascal Bal. Jack Westdorp had duidelijk zijn dag niet op het zware en stoffige zandcircuit. In de eerste reeks eindigde hij als tiende en ook in de tweede reeks kon hij niet imponeren met een vijfde plaats. In de totaalstand over het hele seizoen neemt Schelfaut waar schijnlijk zijn tweede plaats over. UITSLAGEN Regionale rijders: 1Davy van Hoepen (Kloosterzande), 2. Ronny Doppegieter (Terneuzen), 3. Johan Schelleman (Axel), 4. André Stockman (Terneu zen). Scholing 80 cc: 6. Bas Gijsel (Heikant). Beloften 125 cc: 9. Bart van Hove (Vogelwaarde), 10. Dennis Schelleman (Axel). Nieuwelingen 125 cc: 2. Ronny van Hove (Vogelwaarde), 8. Yvonne Pinx- teren (Gilze). Junioren 250 cc: 14. Mario Hamelinck (Schoondijke). Nieuwelingen 250/500 cc B-serie: 3. Hennie Gijsel (Heikant). Internationalen 125 cc: 1. René Wete rings (Gilze). Internationalen 250/500 cc B-serie: 2. Eric Polderman (Vïissingen). Internationalen 250/500 cc A-serie: 1 Jo Martens, 2. Brik Schelfaut, 3. Pascal Bal, 6. Jack Westdorp. pn onze sportmedewerker Koewacht - De zwemver- jiiging ZCK uit Koewacht ook tijdens het twee- competitieweekeinde de nationale lange- nwedstrijden de suc- esvolle start in Amster- en Spaarnwoude Boor. fc zowel Breukelen als Zeist was lie zwemploeg van trainer José n de Berghe opnieuw goed op |lreel en doet nu al een gooi naar een hoge plaats in de eindklasse- Ég. l,Daar wil ik nu nog niet over jpraten. We staan op het school- iSagnummer bij zowel de man- ai als de vrouwen hoog geno- Iwd, maar de competitie is nog lang. Er kan nog veel gebeuren," (dus de voorzichtige reactie van [it succesvolle zwemtrainer. Hij zag zijn pupillen, ondanks de absentie van enkele sterke klep pers, in Breukelen al bijzonder goed presteren. Renate Louwerse gakte op de 3000 meter school zeen eervolle vierde plaats en haar teamgenotes Susan de [Baar, Brechje Taeleman en An ile Buijs eindigden respectieve lijk op de zesde, zevende en achtste plaats. Knap was de tiende plaats van Ingeborg Ha- meM op de 3000 meter vrije slag. Ook op de schoolslag bij de Bannen onderscheidde ZCK zich «el een zesde en zevende plaats wor achtereenvolgens Ruud Ha- melink en Martijn Verbist. Bij de jeugd tot 12 jaar pakte Paul üortsmit op de 800 meter vrije dag een eervolle derde plaats en iij zag zijn clubgenoot Bram van der Zalm als vijfde eindigen, ren dag later in Zeist eindigde ïortsmit als zesde en Van der Wm als elfde. Toen was 'boeg- tód' Anton Thoen weer van de ®tij. Hij benadrukte dat door ais vierde te eindigen op de 2000 teter schoolslag voor mannen, hoen maakte, zoals zo vaak, tel uit van de kopgroep samen «et Ruud Hamelink, die vijfde wrd. Zij zagen hun teamgeno te Martijn Verbist en Auk de fa nog binnen de eerste tien eindigen en daardoor deed ZCK ioede zaken met het oog op het algemeen klassement. Bjj de vrouwen was het eigenlijk anders. Renate Louwerse opnieuw in de kopgroep en ®ishte als vierde en Ankie Buijs Wrd zesde voor Susan de Baar. de 2000 meter vrije slag Wnnen werd Arno van de Berg se in een deelnemersveld van 70 Patonen vijftiende. Bij de vrou- 'ffl scoorde Ingeborg Hamelink delfde plaats. Ook Pascal Ver- ■Jeve presteerde goed op de 1000 meter vrije slag jongens tot j jaar. In Breuekelen werd hij Jade en een dag later eindigde «EBAAN BREUKELEN vu» meter schoolslag vrouwen: 4. kÜ?aLe Louwerse, 6. Susan de Baar, 7. ZCK) Taelltlan' 8- Ankie Buijs (allen ft öleter schoolslag mannen: 6. Hamelink, 7. Martijn Verbist, vj arten van Her Zwan, 16. Jeroen Jrtsmit, 17 Jonathan de Witte, 21. gpvan der Sar (allen ZCK). Dieter vrije slag vrouwen: 10. J,,0rgHamelink, 16. Jessica Klaas- g» geiden ZCK), 20. Tessa Verheij- Welde). j.«ete* vrije slag jongens tot 14 r,*; .Pascal Vernaeve, 10. Michiel foliant1 18Adriaan van der Sar allen 2CK) J""** vrije slag meisjes tot 14 Ion A mda van der Zalm (ZCK). iaar-o vrÖe slag jongens tot 12 der Zalm ^ortsmi*' 5 Bram van (®GEBAAN ZEIST pn «eter schoolslag vrowuen: 4. StöancteBUWerse' 6' Ankie Buils> 7- ton^?eter schoolslag mannen: 4. An tifa v®Buud Hamelink, 9. Mar- Maart 10- Auk de Maat, 12. «an der Zwan, 22. Jonathan van Jl V, Arjan Dekker, 26. Jeroen knZCK) 29 ^eroen Kortsmit (al- vriie s'a£ vrouwen: 11. den oo t amelink- 18 Tessa Verheij- 2OOQ s*ca JGaassen. Anio slag mannen: 15. naeve Berghe, 43. Pascal Ver- 1000 Van onze sportmedewerker Sluis - De triatlete Terése van Lare uit Sluis is in het Franse Nice wereldkampi oene geworden in de leef tijdscategorie 45- tot 50-ja- rigen. Dit wereldkampioen schap triathlon bestond uit de afstanden: vier kilometer zwemmen, 120 kilometer fietsen en 30 kilometer lo pen. Meer Zeeuws succes op natio naal front. In Waalwijk, waar de nationale jeugdkampioen schappen werden gehouden, wisten Jochum Kuzee (St.-An- naland) en Marianne van de Velde (Tholen) het goud te pak ken in de leeftijdscategorie tot 16 jaar. Kuzee had voor de 750 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen een tijd nodig van 1 uur, 8 minuten en 5 seconden. Hij won met ruim twee minuten voorsprong. Van de Velde realiseerde een winnende tijd van 1.20.34. Op het militaire kampioen schap in Dronten, waar de af standen bestonden uit 1500 me ter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen werd Mark Blok zestiende met een tijd van 2.14.40. Cees van de Endt kwam als achttiende binnen in 2.16.08. In Nuenen, waar eveneens een Olympische afstand werd afgewerkt, was Irma Heeren de snelste vrouw. De nationale kampioene had voor de 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilo meter lopen een tijd nodig van 2.04.39. Niels Koole eindigde als vierde bij de mannen in 1.55.34. Triatlete Terése van Laere uit Sluis, die een voortreffelij ke prestatie neerzette in het Franse Nice. FOTO ARCHIEF DE STEM jaa,. jjr vrije slag jongens tot 14 Vemaeve, 7. Michiel l(l[)0 Adriaan van der Sar. iaar- i?eJer y»ïe slag meisjes tot 14 oa. *4 Linda V" J"-I— a van der Zalm. iaar: 6 pra,TnJe slaS jongens tot 12 derZalrn Kortsmit, H- Bram van Zeeuws kampioenschap trimmers Kwadendamme - Het wielereomité 'Het Groot Verzet' te Kwa- dendamme laat zondag 3 juli het open Zeeuws kampioenschap voor trimmers in drie categorieën verrijden. Voor de wedstrijden gelden de reglementen van de stichting Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ). De C-trimmers starten om 12.30 uur voor een afstand van 45 kilometer; de B-trimmers om 14.00 uur voor een afstand van 55 kilometer en de A-trimmers, die om 15.45 uur van start gaan, rijden 65 kilometer. Er zijn veel premies en prijzen te verdienen. Het is ook kermis in het dorp en de toegang is gratis. Peter Mol leidt klassement Goes - Peter Mol leidt het Zeeuws Meeting Point Middelkamp klassement. De renner uit Kapelle heeft één punt voorsprong op zijn naast belager Francois Franse uit Kwadendamme. STAND 1. Peter Mol (Kapelle) 55 punten, 2. Frangois Franse (Kwadendamme) 54, 3. Patrick van Passel (Sluiskil) 36, 4. Peter Hoondert (Goes) 34, 5. Wilfred Geijs (Kwadendamme) 32, Vital Timmermans (Yerseke) 31, 7. Johan van Schaick (Oost-Souburg) 28, 8. Toon Vermeulen (Kloetinge) 26, 9. Kees Schouwenaar, (Kloetinge) 24, 10. Jos Schipper (Hansweert) 22 punten. Zeeuwse Honk/Pirates verrast Temeuzen - Het mannensoftbalteam van Het Zeeuwse Honk/Pi rates uit Terneuzen heeft voor een daverende verrassing ge zorgd. Dat team versloeg het superieur geachte team van Borgerhout met 9-4. Die prestatie krijgt extra glans in de wetenschap dat Borgerhout al gedurende vijf seizoenen ongeslagen is en ook nu als belangrijkste kandidaat geldt voor de titel. Tot aan de vierde inning ging de strijd gelijk op, maar daarna stoomde Het Zeeuwse Honk/Pirates op naar een 9-5-zege. Naast uitstekend werpen van Hensley Jandroep zorgden Louis Valdez, Gilbert van Lamoen en de genoemde Hensley Jandroep voor home runs. Door deze knappe zege blijft de Terneuzense formatie zelfs in de race voor de titel. Het Zeeuwse Honk/Pirates staat nu op de derde plaats. Met nog een achttal competitiewedstrijden voor de boeg kan de kloof met koploper Borgerhout nog overbrugd worden. Bij het honkbal verliep het niet zo gunstig voor het team van Het Zeeuwse Honk/Pirates. Tegen kampioen Brasschaat moest het met twee forse nederlagen genoegen nemen. In het team van de Belgische kampioen vervulde de van de Terneuzense club afkomstige Peter van Walraven een hoofdrol. Hij sloeg tijdens beide wedstrijden home runs. De uitwedstrijd verloor Het Zeeuwse Honk/Pirates met 17-1 en in de thuiswedstrijd kreeg het met 3-20 slaag. Toch waren er enkele spelers aan Terneuzen- zijde die verdienstelijk presteerden. Gilbert van Lamoen en Hesley Jandroep onderscheidden zich in positieve zin. Dat gold ook voor Louis Valdez, die een home run sloeg. Zeilwedstrijden DZC Terneuzen Terneuzen - De recreatieve watersportvereniging 'Dow Zeilclub' (DZC) hield op de Otheense Kreek in Terneuzen de eerste zeilwedstrijd van het seizoen. Voor deze open wedstrijd kwamen 16 deelnemers opdagen. Ondanks de geringe windkracht konden de Optimisten hun drie manches afwerken. Bij de grote boten bleef het gebeuren beperkt tot twee optredens. Opvallend was het feit dat bij de Optimisten vooral de meisjes de dienst uitmaakten. EINDSTANDEN Optimisten (8 tot en met 11 jaar): 1. Stuiter van Caroline van Soest, 2. Guus Geluk van Isabelle Blanco, 3. Douwe Tabbert van Marie-Claire Kleinegris, 4. Rattaplan van Johanneke Maenhout, 5. Kwak van Jolien Wisse (allen Terneuzen). Grote boten: 1. Trouble Turtle van Hogendoorn (Hoek), 2. Wayfarer van Beket, 3. Laser van Van de Bergh (beiden Terneuzen). Capello-Sagro zegeviert 's-Heerenhoek - Het jaarlijkse wielerfestijn voor trimmers, de 24-uur van 's-Heerenhoek voor ploegen bestaande uit vijf renners, is in de A-categorie gewonnen door het team van Capello-Sagro, dat 304 punten scoorde. Deze formatie bestond uit de volgende renners: Leon Weststrate, Jaap Weststrate, John van de Klooster, Edwin Franse en Kees Beenhakker. Op de tweede plaats eindigde de ploeg van Metal Welding Service met 268 punten. De uitslag luidt verder: 3. Huissoon-Sport 250, 4. Laila 240 en 5. Mulema 232 punten. In de B-groep zegevierde Sagro-Zeeland met een puntentotaal van 272. Van deze formatie maakten deel uit: Louw Boonman, Jank Balleur, Wim Blok, Marco Wagenaar en Henk de Jong. De Belgische ploeg Santes Sport legde beslag op de tweede plaats met 268 punten. Derde werd De Vlieger met 240, vierde De Kroon met 210 en als vijfde eindigde Word Perfect met 204 punten. De onderdelen die afgewerkt moesten worden bestonden uit: afvalritten, koppeltijdrit, ploegentijdrit, individuele tijdrit, trimrondes en criteriums. Een wedstrijd voor ploegleiders werd gewonnen door de captain van de EPZ-ploeg, Jan Baavens. Succes voor Pascal de Zeeuw Egenpitten - Een aantal Zeeuwse motorcrossers trad aan in het Vlaamse Egenpitten in een motorcross van de BVM/VLMB. Succes was er voor de jeugdige Axelaar Pascal de Zeeuw, die als eerste eindigde bij de beloften 125 cc. Nadat hij vorige week wat minder had gepresteerd, revancheerde hij zich deze keer via twee eerste plaatsen in zijn klasse. UITSLAGEN Nieuwelingen 250 cc B: 14. Tom Compiet (Vogelwaarde). Junioren 250 cc: 12. Peter de Booy (Kloosterzande). Nationalen 250 cc: 7. Chris Marcusse ('s-Heer Arendskerke). Internationalen 250 ec B: 7. Eric van de Wekken (Zierikzee), 10. Ronald Doens (Biervliet). Van onze turnmedewerker Goes - De turnvereniging Volharding onderscheidde zich in positieve zin tijdens het nationaal kampioenschap tumbling en minitrampoline dat die vereniging in het Sportpunt Zeeland in Goes hield. De organiserende vereniging kon zelfs een nationale titel in de eigen gelederen begroeten. Patri cia Verhagen werd eerste in de categorie jeugdturnsters dubbele minimtrampoline. De 14-jarige turnster sprong een uitstekende wedstrijd. Naast die titel waren er verschil lende ereplaatsen. Esther Kole pakte een zilveren en bronzen medaille op respectievelijk dub bele minitrampoline en mi nitrampoline. Knap, omdat de 20-jarige turnster vorig jaar met een zevende plaats in de natio nale titelstrijd genoegen moest nemen. UITSLAGEN MANNEN Tumbling: 1. Arnold Metselaar (Orion) 69,40 punten, 2. Patrick Tito 65,40, 3. Piet ae Haze 65,30, 7 Davy Fonteine 58,50, 8. Jeroen Oosterling 49,60 (allen Volharding) Dubbele minitrampoline: 1. Arnold Metselaar 24,40, 2. Erik Breedijk 19.20, 3. Jeroen van Kouwen 18,70 (allen Orion), 4. Laurens van der Perk 18,50, 5. Tjeerd Nijssen 15,90, 6. Martin Wissekerke 13,10 (allen Volharding). Jeugdturners: 1. Yoram Hutzezon (Orion) 21.00. Minitrampoline: 1. Boudewijn Haans 19,10, 2. Dennis Steijn 18,20 (beiden Swentibold), 3. Laurens van der Perk 18,00. Jeugdturners: 1. Ronald Lippens (Swentibold) 17,10. VROUWEN Dubbele minitrampoline: 1. Anneke Millus (Orion) 21,10, 2. Esther Kole (Volharding) 18,80, 3. Karen Visser (HSV'46) 17,10, 4. Annemarie Weze naar (Volharding) 17.00. Jeugdturnsters: 1. Patricia Verhagen (Volharding 18.50). Minitrampoline: 1 Lee-Ann Coutin- ho- (Olympia) 18,10, 2. Monique Storken (Swentibold) 16,30, 3. Es ther Kole 16,20, 10. Annemarie We zenaar 15,60 (beiden Volharding). Jeugdturnsters: 1. Sylvia Plette (VZOD) 16,20, 10. Patricia Verhagen (Volharding) 15,20 punten. Tumbling B: 1. Manja Horstman (WIK/FTC) 64,90, 2. Annemiek Schipper (Volharding) 61,40. Tumbling A, jeugdturnsters: 1. Hes ter Atsma (WIK/FTC) 68,80. Voor veel sportvis sers is het vaarsei- zoen alweer een tijdje begonnen. In kleine bootjes, zowel roei- als motor boten begeven velen zich naar de stek. In het voorjaar, zeker op zee, is het nog koud. Niet alleen op het water maar vooral ook het water zelf. Dat merk je aan de vissoorten die worden gevangen, maar aan den lijve merken sportvissers dat niet snel. Of toch? Als ik Albert Liebau van een Roosendaalse toko in water sportartikelen mag geloven, en ik geloof hem, hebben maar heel weinig sportvissers veel op met hun eigen veilig heid....Daar hebben de mees ten geen sou voor over. „Gek kenwerk is het zoals sommi gen zich op het water wagen. In een poolpak, mét laarzen aan, dat is vragen om moei lijkheden. Als de vrouwen van al die vissende mannen zouden weten welk risico manlief op het water elke dag weer loopt...." Albert schudt daarbij meewarig het hoofd. En inderdaad, de meeste sportvissers, uitzonderingen daar gelaten, hebben geen idee wat voor effect een pool pak heeft als je ermee te wa ter raakt. Toch halen de nega tieve voorbeelden, zoals re cente verdrinkingsgevallen op de Amer met droeve Tegel- maat het nieuws. Een poolpak wordt zwaar, het water dringt rechtstreeks door tot op de huid. Gevolg: elke poging er mee te bewegen wordt ge smoord, de kou slaat snel toe en men verdrinkt. Sportvis sers hebben dat kennelijk niet in de gaten, want degenen die met een zwemvest aan langs de rietkragen zitten, zijn let terlijk met een lampje te zoe ken. In watersportkringen vindt men het bepaald vreemd dat grote groepen mensen zo ombekommerd het water op gaan. Een voorbeeld daarvan is 'het Forel Toernooi op het Veerse meer, dat door gaans in de winter plaats heeft. Allerlei boten worden ingezet. Van goed gebouwde zeegaande jachten, gespeciali seerde visboten tot rubber- \D Door Rien van Nunen bootjes van het formaat kin derspeelgoed toe. In de mist, zelfs bij zware golfslag vaart men ermee het meer op om achter de begeerde forel aan te gaan, want de hoodprijs is een echte boot! Toch is de oplossing nabij. Er zijn hengelsportzaken die niet alleen warmtekleding verko pen, maar ook overlevings- pakken. Toegegeven een goed overlevingspak kost een paar snippen, maar wanneer men onverhoopt te water raakt, blijft men warm en men blijft doodeenvoudig drijven! In watersportzaken heeft men een nog veel groter assorti ment overlevingspakken van meer dan uitstekende kwali teit. Voor sportvissers zijn er zelfs buitengewoon geschikte modellen, zoals die ook ge bruikt worden door de opva renden van grote beroepsvis- boten op de zeeën van het hoge noorden. Eerlijk gezegd keek ik pok nooit zo nauw als het op het vissen uit een boot(je) aan kwam. Maar nu ik de pakken heb gezien, ben ik wel voor zo'n ding aan het sparen. Voor de prijs van een goede zeehengel en een molen koop ik straks een stukje passieve veiligheid. Naar ik hoop zijn mijn vrouw en kinderen me daar straks dankbaar voor, al ben ik niet van plan dat over- levings pak in de praktijk te testen. Op zee of waar dan ook op het water bedenk ik altijd dat water, al vissend mijn vriend kan zijn. Ik weet echter zeker dat het ook mijn vijand is.... ERIC VEREECKEN uit Hulst is in vorm. Dat bewees hij afgelopen weekend nog maar eens met een derde (Nederasselt) en een vierde (Beveren) plaats in Belgische amateurkoersen. NESTER SCHNASSE reed in Essen naar de zestiende plaats. Op Cl-schema van tennistoernooi TV Axel Axel - Het fraaie Axelse bos is deze week domicilie voor het toernooi van de plaatselijke tennisclub TV Axel. Inmiddels zijn al de nodige partijen weggewerkt. Op het Cl-schema moet de als tweede geplaatste Niek de Koster wegens een blessure helaas verstek laten gaan. Zijn vervanger Bas de Barban- son was in de eerste ronde echter niet opgewassen tegen Tim Pop pe, die de strijd via twee keer 6-2 in zijn voordeel besliste. In de D2-klasse maakte de als eer ste geplaatste Tom Huis in de ouverture tegen Liet Erpelinck junior geen fout: 6-3, 6-0. Ro nald de Pooter en Hessel Hame link, eveneens geplaatst, kwa men de eerste ronde ook onge schonden door ten koste van achtereenvolgens Harry van Quekelberghe en Michiel van Groningen. Bob Hamelink daar entegen, als 5/6 ingeschat, ging meteen fors onderuit tegen Gil bert Brandt. Kwartfinalist wer- Van onze tennismedewerker Goes - Op het goedgevulde B-schema van het toernooi van tennisvereniging Goes versloeg Joost Thorenaar van het Middelburgse MLTC in zijn eerste optreden Jaap Moerland in drie sets. Dl: eerste ronde: Piet Kamstra-Ad Kooman 7-5, 7-5, Soer van Herk-M. Buys 2-6, 6-4, 6-4, tweede ronde: Henk Sastroredjo-Dick van Straalen 2-6, 6-2, 6-3, Jeroen van Klinkenberg- Izaak van de Hooft 6-1, 6-1, Martin van de Steen-René Nooy 6-1, 6-0, Ab Hollestelle-Sjaak Caljouw 0-6, 7-5, 6-3, Wim Mulders-Jeroen Gelok 6-2, 6-0. D2: eerste ronde: Edwin Bongaerts-A. Caljouw 6-1, 6-3, Sander van Buren- Jelle Gemier 4-6, 6-2, 6-3, Jan van de Weele-K. Wolferts 6-4, 6-2, Bert Bal- Chris Bevelander 6-4, 6-3, Izaak van Sonsbeek-Raymond Arratoon 6-3, 6-3, Coen Raes-Gerard Koomen 6-0, 6-3, Piet van Liere-Gerrit Bitter 6-2, 6-1, Paul Voois-Tonny Nelis walk over Voois, Jeroen van Klinkenberg-Frank Thissen 6-0, 6-1, John Jansen-G. Mur- re 6-1, 6-1, R. Suerink-André Verhoef 6-2, 6^0, Ko Leendertse-Henk Ensing 6-2, 6-3, Piet Joosen-Ruud Kalan 6-4, 6-4. VROUWENENKEL Cl: eerste ronde: Jessica Bakker-An- ouk van Straaten 6-0, 4-6, 6-3. C2: eerste ronde: Gaby Fischer-Klarien Wabeke 6-2, 6-0, Wendy Jansen-Ellen Schouw 5-7, 7-5, 7-6. Dl: eerste ronde: Sigrid van Aartsen- Margreet Driesen 6-0, 6-1, Rose de Vrieze-Riet Breure 6-4, 6-3. D2: eerste ronde: Willy van Garsel- Jacqueline Minnaard 6-4, 6-2. REINAERT-TOERNOOI HULST MANNENDUBBEL B: finale: Verstraeten/Bierings-Lange- eaert/Tolhoek 6-3, 2-6, 6-3. Cl: finale: Van Remortel/Van Remor- tel-Stellenaar/Van Quekelberghe 6-3, 7-6. C2: Delforge/Van Hoye-Roegiers/Ver- sprille 3-6, 3-6, 6-2, 6-2. Dl: finale: Roegiers/Versprille-Wit- te/d'Hert 6-3, 6-1. D2: finale: Bonte/Riet jes-Blomm- aert/Crombeen 6-1, 6-4. De eerste set sleepte Moerland nog via de tie-break binnen, maar in de volgende sets was Thorenaar oppermachtig met 6-1, 6-2. In de C2-eategorie bereikte de als tweede geplaatste Jelle Wisse de kwartfinale door een simpele zege op Hans van Kemena. De als 7/8-geplaatste Nu Tovan be reikte eveneens de kwartfinale. Hij moest hiervoor twee keer in het strijdperk treden. Zowel te gen Ab Hollestelle als Pieter Stroo kwam hij tot duidelijke winst. Bij de vrouwen-Cl won Jessica Bakker uit Krabbendijke in de eerste ronde in drie sets van de Vlissingse Anouk van Straaten. UITSLAGEN MANNENENKEL B: eerste ronde: Joost Thorenaar-Jaap Moerland 6-7, 6-1, 6-2. C2: eerste ronde: Bart Mentzij-Marcel Minheere 2-6, 6-3, 6-2, Marcel Verwei- Rob Almekinders 6-0, 6-3, Raymond Barten-Remco Koster 6-3, 6-2, Robert van der Wal-Jacco Jansen 7-5, 6-3, Peter Jan Manten-Peter Wattel 6-0, 6-2, Matin Fischer-Jon Herselman 6-3, 6-0, Nu Tovan-Ab Hollestelle 6-0, 2-0, walk over, Pieter Stroo-Ad Kooman 6-0, 6-1, Hans van Kemena-René Fondse 7-6f 6-2, tweede ronde: Nu Tovan-Pieter Stroo 6-3, 6-1, Jelle Wis- se-Hans van Kemena 6-1, 6-0. den inmiddels al Arjan Michiel- sen en Beny IJsebaert via winst op respectievelijk Jan Gijssen en Toine Bun. In de D2-categorie schaarde be oogd halve finalist Eric Scheele zich bij de laatste acht via over winningen op Marco Pijpelink en Flip van Aalst. Bij de vrouwen-Dl was de jeug dige Wendy Rodrigo middels een ultieme tie-break in de derde set te sterk voor Rita Laureijs. Op het dubbel-C2-schema boek ten Peter van Halteren en Bob Hamelink een zwaar bevochten zege op de combinatie Jan Maas/ Ronald de Pooter. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl eerste ronde: Tim Poppe-Bas de Barbanson 6-2, 6-2. Dl eerste ronde: Tom Huis-Liet Erpelinck jr. 6-3, 6-0; Herman de Regt-Ben Hoek 6-2, 6-2; Louis Philippe de Pooter-Dick Vrolijk 4-6, 6-3, 6-1; Ronald de Pooter- Harry van Quekelberghe 6-3, 6-4; Eric Neve-Jurgen Rombout 4-6, 6-2, 6-2; Gilbert Brandt-Bbb Ha melink 6-3, 6-1; Mark de Waal- Piet Thans 6-2, 6-3; Arjan Michielsen-Mario Scheffers walk over Michielsen; Jan Gijssen- Honny van Looy walk over Gijs sen; Toine Bun-Laurens de Kort 6-3, 6-2; Beny IJsebaert-Jaap Op peneer walk over IJsebaert. Tweede ronde: Arjan Michielsen- Jan Gijssen 6-1, 6-1; Beny IJse- baert-Toine Bun 6-4, 6-1. D2 eerste ronde: Gerrie Agter- huis-Dion Beuzenberg 6-4, 7-5; Koos van Hese-Evert Leeraert walk over Van Hese; Flip van Aalst-Marco Pijpelink 3-6, 6-1, 6-4; Mark Pattijn-Koen Bonte 6-3, 6-1. Tweede ronde: Eric Scheele-Flip van Aalst 7-5, 6-2. E eerste ronde: Bruno Vanassche- André de Kort 6-4, 6-2; Jos Lan- gerak-Keith Brandt 6-1, 6-1; Jan de Kort-E. Ducheine 6-1, 6-4; Frank van Gremberghe-Edwin Riemens 6-1, 6-2; Jan Franse- Paul Brandt walk over Franse. DUBBELSPEL C2 eerste ronde: Van Halteren/ Hamelink-Maas/De Pooter 7-5, 5-7, 7-5. Dl eerste ronde: Van Dam/Vink- Pieters/De Vries 6-4, 6-7, 6-0. VROUWEN ENKELSPEL Dl eerste ronde: Wendy Rodrigo- Rita Laureijns 4-6, 6-4, 7-6. DUBBELSPEL Dl eerste ronde: De Block/Laure- ijs-Hamelink/Wieland 6-2, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL Dl eerste ronde: Smit/Heijman- Oppeneer/Voermans 6-0, 6-4. D2 kwartfinale: Wouters/Willae- rt-Van Gremberghe/Van Grem- berghe 6-2, 6-2; De Bock/Roman- De Vries/Pieters 4-6, 6-4, 6-3.

de Stem | 1994 | | pagina 13