ert-Jan Theunisse overweegt kort geding romen aan diggelen op Wimbledon 'Logisch dat hij me niet meeneemt' UITSLAGEN standen STEM SPORT B3 Les Priem laat voormalige bergkoning thuis tijdens Tour f'le- Kappers-WK [nchez-Yicario en Agassi op eerste dag tweede week onderuit 'gestelde Nijdam heeft vertrouwen in Raas nog niet verloren sportnieuws KORT AUTOSPORT GOLF SPORTPRIJSVRAGEN WIELRENNEN DINSDAG 28 JUNI 1994 DINSDAG 28 JUNI 1994 [ijk [ge WorldCup USA 94 psy- jroe- faan owe- na- krul- He iige- vin- I:lers oort loog liver ver een »e en jinval met Idaar zegt bben met Strijd hun met Door Bob van Huët lange manen doen dat 96 i<j 100 keer, wat ten koste z0j gaan van hun concentratie. Engelands coiffeurs zijn abso luut niet te spreken over dj 'look' van de Zweedse Feye noorder Hendrik Larsson et zijn 'rampzalig geverfd) vlechten'. Afgewezen word ook de staart van Baggio „Een goedkope coupe: R( berto heeft slecht advies ge. had," luidt het harde oordeel.) Het Duitse elftal ziet er volj gens vooraanstaande barbies uit alsof ze een 'collective ba hair day' hadden. De Argen tijn Gabriel Batistuta krijg voor zijn soepele 'Farah Faw, cett lokken' het voordeel vai de twijfel, waar de rode luil zenbos van de Amerikaan] Alexi Lalas echter onmiddel) lijk dient te worden afgeschoj ren. Frank Rijkaard kan rede lijk tevreden zijn over zijn 'zorgvuldig gekapte dread locks'. Bij zoveel expertise kan ik hel niet laten te denken aan die ene man van Oranje die gega-. randeerd cum laude zou zijn geslaagd voor de volledige le gendetest van de Engelse kenners. Onze technisch hoogst begaafde rebel heeft m een bui van mentale nevel het ultieme brevet van universele grootsheid weggegooid. Ruud Gullit moet zich de ha ren uit het hoofd trekken. Ljean Nelissen Uem - Gert-Jan Theunisse Ljegde gisteravond laat met Ë- advocaat om eventueel een |- geding aan te spannen te- f'ajn sponsor TVM. [uitblinker in nationaal I-pioenschap Mü in lessen is door Weider Cees f.31 met gese voor de Tour de France 94 keunisse: „He't is een klap in t gezicht. Ik heb dit seizoen (jOO kilometer getraind om terug te komen. Op dit moment rijd ik zo goed, dat ik de compe titie met alle negen renners die Priem wél geselecteerd heeft, gemakkelijk aan kan. En dan laat hij mij thuis. Dat kan ik niet accepteren." Priem noemde gisteravond het verwijderen van Theunisse uit zijn Tourploeg 'een moeilijke beslissing.' Priem: „Ik heb ge kozen voor renners die zich het hele seizoen al voor de ploeg hebben ingezet. Ik kijk daarbij niet naar salaris of status. Ik zei tegen Theunisse: Laat wat zien in de Ronde van Luxemburg of in de Ronde van Zwitserland. Dat is niet gebeurd. Persoonlijk hecht ik niet zoveel waarde aan zijn optreden in het nationaal kampioenschap. Daarin reden slechts tien profs met interna tionale kwaliteiten rond." Volgens Priem kwam zijn TVM- ploeg niet door de eerste selec tie voor deelname aan de Tour, omdat zijn kopmannen niet presteerden. „Albert Bouvet, de adjunct-directeur van de ronde, vroeg aan mij: Waar zijn Rooks, Theunisse en Millar? Ik heb ze het hele jaar nog niet gezien. Dat had ik zelf ook niet. Ik kon niet anders dan Bouvet gelijk geven. We hebben in het Neder lands kampioenschap met Rooks en Theunisse een dubbele zege behaald. Maar hun prijzen zijn door onze ploeg op een schoteltje gepresenteerd. De jongeren hebben zich voor Rooks en Theunisse opgeofferd. Rijden we tactisch anders en laat ik de ouderen openen, dan wint waarschijnlijk een van mijn jonge renners. Bovendien heeft Theunisse zaterdag in een krante-interview gezegd dat hij niet met TVM verder wil. Dat vind ik geen intelligente uit spraak van Gert-Jan." Theunisse: „Ik zal voor Priem waarschijnlijk te lastig zijn. Als er iets in de ploeg geregeld moet worden, doe ik dat. Als de ban den niet goed zijn, spreek ik Cees erover aan. Willen wij lichtere fietsen, dan vraag ik dat aan Priem. Op die manier heb ik mijzelf waarschijnlijk genaaid. Op de ploegvoorstel- ling riep Cees al: Als Rooks of Theunisse te lastig worden, laat ik een van die twee gewoon thuis. Hij heeft dus woord ge houden. Maar dat hij mij thuis laat nu ik zo goed rijd, accep teer ik niet. Als ik slecht zou rijden, zou ik er geen moeite mee hebben. Maar ik ben de jongste niet meer en op een moment dat ik in topconditie ben en ik in de Tour mijn prijs kan maken voor een andere ploeg, belet hij mij die kans te grijpen. Dat kan ik niet laten zitten. Ik overweeg via mijn advocaat een kort geding aan te spannen, om mijn Tourdeelna me via de rechter af te dwin gen." Vorig jaar miste Theunisse de Tour omdat hij een ontsteking had aan zijn zitvlak. Hij werd twee keer geopereerd. Dit voor jaar werd Theunisse geremd door een maagzweer, die hem enige tijd aan de kant hield. De voormalige bergkoning in de Tour vocht echter terug. „Ik heb me de pleuris getraind. Ik zou en moest voor de Tour in orde zijn, en dan gebeurt dit. Ik ben diep teleurgesteld." Cees Priem: „Het is hard voor Theunisse, maar hij is onze kop man en hij moet meer presteren dan de anderen. Doet hij dat niet, dan moet ik daaruit mijn consequenties trekken." Gert-Jan Theunisse is voorne mens vandaag enkele sponsors van zijn ploeg te bellen. Krijgt hij uit die hoek geen steun, dan wil hij naar de rechter stappen. In Duitsland speelde Uwe Amp ler 'vorig jaar met hetzelfde idee, toen ploegleider Walter Godefroot van Telekom hem niet voor de Tour de France selecteerde. Het kort geding dat Ampler wilde aanspannen, werd echter op het laatste mo ment ingetrokken. WorldCup USA 94 lIEUWSKORT^p^ ïber J bondscoach Pol van Himst vervangt dstrijd, tegen Saudi-Arabië spits Josip ij vindt dat de geboren Kroaat energie strijd in de achtste finale, hwinner voor België tegen Nederland, De Belgische kampioen vraagt tien m. Fiorentina zou vijf miljoen willen iljoen. ker Alain Sutter is in de eerste drie 1 dat hij vreest de achtste finale niet te Et talloze kleine kwetsuren opgelopen, c. beroep tegen de schorsing van Jack 1 mag vandaag tegen Noorwegen niet op Ij zich tijdens de vorige wedstrijd, tegen tn spelerswissel. Charlton zal vanaf de lre telefoon in verbinding staan met zijn Jop de bank. Isen is bezeten van het maken van een pronde van het WK. Als hij één treffer 'de Staten, zal de zanger Jan Teigen een en en het op de plaat uitbrengen. Of het igen nam in '78 deel aan het Eurovisie oen nul punten... :rnstige waarschuwing gekregen van de ploeg weigert persconferenties te geven, tg volgt een zware boete, ddenvelder John Harkes haat de Roe- Hagi. „Hij heeft mij een gele kaart arkes. „Hagi is gaan klagen bij scheids- en prompt kreeg ik geel. Een gemene daardoor op twee gele kaarten en is Iste finale. „Het ergste dat me in-mijn In." land had Diego Maradona het zwaar te foto afp inmiddels teleurgesteld in het scheids- •ste drie dagen dacht ik: het gaat goed. „Iedereen die niet voor de bal ging, kreeg jk lekker voetballen. Maar het is intussen ■figerianen hebben ons overal geraakt en is drie gele kaarten vanaf. De scheidsrech- strikt genoeg, de voorschriften ten spijt. Boekarest is tot in de kleine uurtjes van kwalificatie van de voetballers voor de 1. De Roemeense bevolking was niet meer r r gegaan' sedert de val van de voormalige mkele jaren geleden. Opvallend was het an vuurwerk. Vooral bij de Amerikaanse jfdstad, die werd omringd door de politie, ten werden niet gemeld. eerste ronde kwam er in de kas van de )lFA aan boetes een bedrag van meer dan )n. Over het gehele toernooi verwacht men |i te 'vangen'. Het geld komt ten goede aan. Play-fonds van de FIFA. In verwacht, is er in de Griekse pers hefttge na de roemloze uitschakeling van de le WK-eindronde. 'Schaamt U' kopte hei 3 hadden beter thuis kunnen blijven en en dat we goed zijn. Nu heeft iederf." >p voetbalgebied geen reuzen, maar slecn ijen - Dromen aan diggelen, publiekslievelingen geknipt geschoren, reputaties geknakt. De tweede week van ièledon is gisteren net zo vrolijk als de eerste begonnen. dag waarop de grootste fa it van de gillende keuken- Én-brigade, in casu André jassi, huilende aanhangers |ierliet, nadat hij zich op het lie-court stuk had gebeten op Martin: 6-3, 7-5, 6-7 (0-7), 1,6-1. waarop de droom van jaitxa Sanchez-Vicario aan iflen ging. Die na de afgang Steffi Graf in de eerste ron ds nummer twee geplaatst belangrijkste troonpreten- ite werd gebombardeerd, si die zich gisteren lelijk ver in Zina Garrisson- sson',7-5,4-6, 6-3. maandag tenslotte, waarop to Davenport, net achttien het diploma van Murrietta (y High School tien dagen tak, 'Gabriëla Sabatini in j«sets van de baan veegde: 16-3. de eliminatie van Graf en iet-Vicario is deze editie jtïimbledon een opmerkelijk ye historie geschreven. Voor eerst sinds 1980, toen Evon- olagong (toen nummer 4) finale Chris Evert (toen ler 3) versloeg, zullen za- in de finale nummer één te ontbreken. De laatste een Grand-Slam-finale der óf nummer één óf num- iwee werd gespeeld, was in SI in New York: Tracy Austin versloeg toen Martina Navra- (4). Bovendien is het op ibledon, sinds bij de vrou- Pin 1927 de plaatsingen wer- mgevoerd, nooit eerder 'gekomen dat de nummers en twee de kwartfinales niet bereikten. ïnrns vervelend aan het wor- :'Wie die de laatste tijd veel üelde vraag met 'ja' wil be terden krijgt zijn gelijk bij wedstrijden en persconferen- tenTodd Martin. Ongetwij- '■1 een verrekte aardige vent, ®met afstand de saaiste piet dc top-tien. Het siert hem dat 1 baar lak aan heeft, maar heiliger wordt het er niet op j fodd op de baan staat of te de microfoon zit. Of hij ®niet een beetje als de grote wolf voelde die zojuist Bbi opgevreten had, zo wilde n van zijn landgenoten weten. !t nadat hij, zoals al vermeld, 1 ütgebreide schare fans van Agassi een tranende kater had bezorgd door een flinke deuk te slaan in het zorgvuldig opge bouwde imago van de tennissen de entertainer uit Las Vegas. Todd kon er niet mee lachen. Met bloedserieus gezicht en toonloze stem: „Het is leuk als mensen je steunen, maar het is ook leuk als ze allemaal tegen je zijn. Dat is een extra stukje motivatie. Ik weet dat mijn ouders in Amerika voor mij zit ten te duimen, en dat is voor mij genoeg." Agassi, twee jaar geleden win naar in vreugdetranen van het belangrijkste tennistoernooi ter wereld, zat er na afloop als een dood paradijsvogeltje bij. „Hij heeft me helemaal weggespeeld in de vijfde set. Toen die begon, slaagde hij erin om zijn spel twee niveau's hoger te krikken, en ik niet. De returns die hij toen sloeg, waren ongelooflijk. Dit is een bittere teleurstelling voor mij." De wedstrijd tussen Sanchez-Vi cario en Garrisson-Jackson be wees maar weer eens dat de opslag in het vrouwentennis geen rol van betekenis speelt. Net als bij de mannen wordt bij de vrouwen over een 'break' ge sproken als de serveerster de game verliest, maar eigenlijk is dat onzin. Een opvatting die ge staafd wordt door bijna iedere vrouwenwedstrijd van gisteren, waarin het aantal 'breaks' op de banen dat van het aantal ver kochte aardbeien in de aanpa lende 'food-courts' benaderd moet hebben. Zoals bijvoorbeeld in het duel tussen Lori McNeil en Florencia Labat, dat in 7-6 (7-4), 7-6 (7-4) voor de Amerikaanse eindigde. Die twee tie-breaks zouden een serveer- en volleyduel kunnen doen veronderstellen, maar het tegenovergestelde was het geval. Na zes games stond er weliswaar keurig 3-3 op het scorebord, maar dat kwam alleen maar om dat geen van beiden er tot dan in André Agassi: letterlijk en figuurlijk onderuit op Wimbledon. geslaagd was om een servicega- me te behouden. Ook bij de partij tussen Sanchez en Garrisson volgden de door braken elkaar in snel tempo op: dertien breaks in eenendertig games. Een gemiddelde dat ook McNeil en Labat lieten aanteke nen, met negen doorbraken in zesentwintig games. Nadat de fans van Agassi de ogen gedroogd hadden, maakten ze van de nood een deugd. Ble ven lekker op het centrec-court zitten en richtten aandacht en geschreeuw op een ander idool: Jeremy Bates. Acht jaar ouder dan Agassi, minder extravagant, minder goed ook, maar tot gis teravond bij het vallen van de duisternis Groot-Brittannië's hoop in bange dagen. Het was een déja vu. Twee jaar geleden stond dezelfde Bates op het het zelfde centre-court in dezelfde vierde ronde tegen dezelfde Guy Forget. Heel Engeland hield des tijds de adem in, toen Jeremy op matchpoint met één been in de kwartfinales stond. Het mocht toen niet baten, want de Frans man won toch. Ook gisteren toonde Forget zich, zij het na een enigszins koude en haperen de start, de betere tennisser: 2-6, 6-1,6-3, 6-1. De laatste partij uit de vierde ronde, die tussen Boris Becker en Andrei Medvedev, werd we gens de invallende duisternis af gebroken. Stand: 1-1 in de vijfde set. Wimbledon. Mannenenkelspel: vierde ronde: Sampras (VSt/1) - Vacek (Tsj) 6-4 6-1 7-6, Ivanisevic (Kro/4) - Volkov (Rus) 7-6 7-6 4-6 6-2, Martin (VSt/6) -.-Agassi (VSt/12) 6-3 7-5 6-7 4-6 6-1, Chang (VSt/10) - Bruguera (Spa/8) 6-4 7-6 6-0, Forget (Fra) - Bates (GBr) 2-6 6-1 6-3 6-1, Ferreira (ZAf) - Björkman (Zwe) 6-3 6-7 6-4 6-3, Bergström (Zwe) - Shelton (VSt) 3-6 6-3 3-6 6-3 10-8, Becker (Dui/7) - Medevedev (Oek/9) 6-7 7-5 7-6 6-7 1-1 afgebroken wegens in vallende duisternis. Kwartfinales: Ivanisevic-Forget, Chang-Sampras, Bergström-Becker/ Medvedev, Martin-Ferreira. Mannendubbelspel: tweede ronde: Rikl/Shelton (Tsj/VSt) - Kempers/ Tebbutt (Ned/Aus) 7-6 6-4 7-5; der de ronde: Eltingh/Haarhuis (Ned/3) - Davis/Martin (VSt) 6-3 6-0 7-6, FOTO AP Nijssen/Suk (Ned/Tsj/6) - Damm/ Novacek (Tsj/12) 6-7 3-6 7-6 6-4 6-4. Vrouwenenkelspel: vierde ronde: Martinez (Spa/3) - Radford (Aus) 3-6 6-3 6-4, Navratilova (VSt/4) - Sukova (Tsj/17) 6-1 6-2, Novotna (Tsj/5) - Sawamatsu (Jap) 6-3 6-3, Davenport (VSt/9) - Sabatini (Arg/10) 6-1 6-3, Neiland (Let) - Coetzer (ZAf/14) 1-6 6-3 6-4, Gigi Fernandez (VSt) - Basuki (Indo) 6-4 6-1, McNeil (VSt) - Labat (Arg) 7-6 7-6, Garrison (VSt/13) - Sanchez (Spa/2) 7-5 4-6 6-3, Garrison (VSt/13) - Sanchez-Vicario (Spa) 7-5 4-6 6-3. Kwartfinales: McNeil-Neiland, Martinez-Davenport, Novotna-Na- vratilova, Fernandez-Garrison. Vrouwendubbelspel: tweede ronde: Bollegraf/Navratilova (Ned/VSt/4) - Habsudova/Zrubakova (Slw) 6-2 6-1, Vis/Golarsa (Ned/Ita/16) - Byr- ne/Richardson (Aus/NZe) 6-4 6-2. ^onze verslaggever MPertijs "tón—Zundert Het zijn onwennige dagen voor Jelle ■'fidam, zo vlak voor de start v& de Tour de France, za- :erdag in Lille. Voor het test sinds negen jaar is Snelle Jelle' niet van de par- S in de Grand Bouclé. Ploegleider Jan Raas velde teldag na afloop van het "K in Meerssen het harde oordeel. De 31jarige ren te uit KleinZundert rijdt zijn ogen niet goed genoeg 081 deel uit te maken van de ®agenkoppige formatie van WordPerfect. ;k het begin was ik nog vrij aconiek over het eventueel mis- e8 van de Tour. 'Dat doet me teveel,' dacht ik. Maar nu heb w toch een rot gevoel over. j doet pijn geen Tour te rij- o, zei Nijdam gistermiddag !™ns in Klein—Zundert. Wam heeft de beslissing van Jan Raas geaccepteerd. „Ik moet wel. Ergens is zijn besluit ook wel te begrijpen. Er zijn negen jongens die beter rijden dan ik; dat zie ik zelf ook wel. Ik had er alleen nog even op gehoopt dat hij me speciaal voor de proloog mee zou nemen. Daar had ik de laatste weken ook extra op getraind. Zo'n ritje telt toch als een etappezege en je staat direct bovenin het klas sement. Maar dan had ik wel goed moeten presteren op het NK. Dat kampioenschap viel dus voor mij hopeloos in het water. Mogelijk was het de warmte. In ieder geval had ik na 130 kilometer totaal geen macht meer in de benen. Aan de voorbereiding heeft het zeker niet gelegen." Nijdam gaat er vooralsnog niet vanuit dat er meer steekt achter het besluit van Raas. „Ik geloof niet dat hij het uit rancune heeft gedaan. Dan had hij me dat zeker gezegd," meent Nij dam. Raas spuide de afgelopen maan den forse kritiek in de richting van zijn mannen, toen de resul taten ver achter bleven bij de verwachtingen. Met name Van Hooydonck, Maassen en Nijdam moesten het ontgelden. „Logisch," vindt Nijdam. „Als de resultaten slecht zijn, spreek je daar de jongens met de groot ste salarissen op aan." Aan de andere kant is het Nij dam even duidelijk dat dergelij ke via de pers geuite kritiek zijn doel volledig mist. „Raas denkt dat dergelijke uitspraken als een rode lap op een stier wer ken. Maar ik geloof dat zoiets bij niemand werkt. Alleen goe de resultaten kunnen het moreel echt' opkrikken. Pak je in het begin van het seizoen een leuke zege, dan 'valt er direct een stuk spanning weg. Wanneer die ze ges uitblijven, raakt uiteraard de ploegleiding in de stress. Het valt dan niet mee om naar je renners toe positief te blijven." Nijdam heeft dus begrip voor de situatie waarin zijn profbaas van hgt eerste uur zich bevindt. „Dat soort uitspraken is niet leuk om te lezen, maar het is niet mijn stijl om met rotte appels terug te gooien. Daar naast heb ik veel aan hem te danken gehad. En nogmaals, ik rijd momenteel niet goed ge noeg om in de Tour—ploeg op genomen te worden. Voor mij is er daarom nog altijd een basis om verder te gaan met Raas." De Zeeuw bood hem onlangs een sterk verlaagd contract (Raas zelf sprak van een halve ring) aan. Ook daar zegt Nijdam geen moeite mee te hebben. „Want in feite heb ik twee jaar lang veel meer verdiend dan reëel was, gezien mijn presta ties. Ik heb het geluk gehad dat ik de goede jaren van de Neder landse wielersport heb meege maakt. Daar heb ik de afgelo pen twee seizoenen nog van kunnen profiteren. Zo gek is het dus niet dat we nu in salaris terug moeten. Die verlaagde aanbieding zie ik in ieder geval niet als een signaal dat Raas echt van me afwil. Ik denk dat hij me graag ziet blijven. Hij kan alleen de salarissen niet meer betalen, die we ooit gehad hebben." Nijdam heeft het aanbod in be raad. „Ik weet nog niet wat ik er mee aan moet. Volgens mij kan ik bij vier of vijf ploegen een dergelijk contract tekenen. Ik denk in ieder geval nog niet aan stoppen. Voor mijn gevoel is het nog lang niet met me gedaan. De dagen dat ik me net zo sterk voel als vroeger, zijn er nog wel. Alleen heb ik die meestal in wedstrijden die niet zo belangrijk zijn. Ook Nijdam zegt slechts te kun nen gissen naar het falen van het Nederlandse wielrennen in het algemeen en zijn vormcrisis in het bijzonder. Hij zoekt het in ieder geval niet in de grote plaat die hij altijd zo imposant wist rond te draaien. „Ik geloof dat ik rond mijn 26e, 27e jaar in de kracht van mijn leven was. Maar opgebrand vanwege die manier manier van rijden ben ik zeker niet. Ik zoek Tour de France 94 het eerder in de voorbereiding op het seizoen. We zullen net als de Italianen nog eerder moeten beginnen met trainen en niet tijdens de wintermaanden thuis moeten blijven." Thuisblijven doet hij ook de komende weken niet. „Buiten de Tour zijn er even geen grote wedstrijden. Daarna ga ik er vanuit dat ik van Raas gewoon de rest van het programma mag rijden. Deze week doe ik het nog even rustig aan, daarna wil ik regelmatig in België rijden en op de baan, met het oog op het NK. Zo houd ik het ritme ook goed vast. Het is in ieder geval niet zo dat nu niet de Tour mag rijden, het voor mij allemaal niet meer hoeft. Dat kan ik ook ten opzichte van Raas niet ma ken. Daar betaalt hij me dit jaar nog te veel voor." Ajax wil veel geld voor Menzo Eindhoven - PSV en Ajax hebben de onderhandelingen over Stanley Menzo (30) afgebroken. De Amsterdamse club vraagt ongeveer een half miljoen gulden voor zijn doelman, PSV wil niet hoger gaan dan drie ton. PSV-manager Frank Arnesen verklaarde gisteren er een hard hoofd in te hebben dat de transfer van de ex-international naar Eindhoven daarom wel door zal gaan. Met de reserve-doelman van de landskampioen is PSV al zo goed als rond. Menzo kan bij PSV een contract tekenen voor drie jaar. Pakistan en Australië op kop Amstelveen - De Pakistaanse hockeyers hebben de leiding genomen in het zevenlandentoernooi in Amstelveen. De ploeg van Hans Jorritsma ontsnapte maandag in het Wagener-stadion tegen Argentinië (1-0) aan puntverlies. Australië bleef eveneens ongeslagen. Het versloeg Zuid-Afrika met 5-2 in een doelpuntrijke slotfase. Door een minder doelsaldo bezetten de Australiërs de tweede plaats achter de Aziaten. Amstelveen. Zevenlandentoernooi, derde dag. PAKISTAN - ARGENTINIË 1-0 (1-0). 29. Shahbaz sr. 1-0. Toeschou wers: 250. AUSTRALIË - ZUID-AFRIKA 5-2 (1-0). 33. Stacy 1-0, 41. Hager 2-0, 48. Pullen 2-1 (sb), 50. Davies 3-1, 62. Garard 4-1, 67. Anderson 4-2, 69. Corbitt 5-2 (sc). Toeschouwers: 150. Stand: Pakistan 2-4 (7-2), Australië 2-4 (8-4), Nederland 2-3 (8-3), Argentinië 2-2 (3-1), Duitsland 2-1 (4-5), Maleisië 2-0 (2-9), Zuid-Afri ka 2-0 (3-11). Ernie Els naar Hilversum Hilversum - Ernie Els speelt volgende maand het Heineken Open in Hilversum. De 24-jarige Zuidafrikaanse golfer, onlangs winnaar van het US Open in Oakmont, heeft ingeschreven. Met Els en de Spanjaard Jose Maria Olazabal komen tussen 21 en 24 juli de twee grandslam-winnaars van dit seizoen naar Hilversum. Olazabal won in april het US Masters in Augusta. Manchester breekt transferrecord Londen - De Engelse landskampioen Manchester United staat op het punt het Britse transferrecord te verpulveren. Volgens de kranten Daily Mirror en de Daily Mail zal manager Alex Ferguson deze week het 21-jarige supertalent Chris Sutton contracteren. Manchester troefde concurrenten Blackburn Rovers, Newcastle en Arsenal af met een bod van vijftien miljoen gulden voor de behendige spits van Norwich City. Vorig jaar brak Manchester al het Engelse transferrecord met de aankoop van de Ierse international Roy Keane voor bijna elf miljoen gulden. Het Schotse Glasgow Rangers heeft vooralsnog het Britse record in handen met twaalf miljoen gulden voor de jonge aanvaller Duncan Ferguson. Veertien Nederlanders in Tour Lille - Veertien Nederlanders verschijnen zaterdag in Lille aan de start voor de 81e Ronde van Frankrijk. Net zoveel als verleden jaar. Twee jaar geleden namen nog zeventien Neder landse renners aan de Tour deel. Vijf jaar geleden kwamen dertig landgenoten uit in het grootste wielerevenement ter wereld. In dat jaar droeg ook een Nederlander voor het laatst de gele trui. Dat was Erik Breukink, nadat hij in Luxemburg de proloog had gewonnen. De veertien Nederlanders zijn verdeeld over acht ploegen: TVM (4), WordPerfect (3), Histor (2), ONCE, Banesto, Festina, Merca- tone Uno en Chazal, elk 1. De 14 Nederlanders zijn: Maarten de Bakker (TVM), Erik Breukink (ONCE), Erik Dekker (WP), Rob Harmeling (TVM), Patrick Jonker (Histor), Frans Maassen (WP), Rob Mulders (WP), Erwin Nijboer (Banesto), Jean-Paul van Poppel (Festina), Steven Rooks (TVM), John Talen (Mercatone Uno), Marco Vermey (Chazal), Bart Voskamp (TVM), Gerrit de Vries (Histor). De Festina-ploeg voor de Tour: Luc Leblanc, Jean-Claude Bagot, Pascal Hervé, Pascal Lino en Richard Virenque (allen Fra), Stephen Hodge (Aus), Michel Vermote (Bel) en Jean-Paul van Poppel (Ned). Negende plaats: Roberto Torres (Spa), Stéphane Goubert (Fra) of Francisque Teyssier (Fra). De Telekom-ploeg voor de Tour: Olaf Ludwig, Udo Bölts, Rolf Aldag, Gerd Audehm, Jens Heppner, Christian Henn, Mario Kummer, Erik Zabel (allen Dui) en Brian Holm (Den). De Banesto-formatie voor de Tour: Miguel Indurain, Marino Alonso, Melchor Mauri, Mikel Zarrabeitia, Vicente Aparicio, José Ramon Uriarte (allen Spa), Jean Francois Bernard, Gerard Rué (beiden Fra) en Erwin Nijboer (Ned). Geduld profbiljarters raakt op Bilzen - De professionele biljartbond BWA staat op het punt de samenwerking met de wereldbond UMB te verbreken. In een maandag verspreid persbericht tonen voorzitter Bayer en secre taris Cielen van de BWA zich zeer ontevreden over het gebrek aan medewerking van de kant van de UMB. De BWA heeft een minimumpakket van zes punten ter tafel gelegd als wat wordt genoemd een laatste bijdrage tot verzoe ning. De UMB heeft tot donderdag de gelegenheid gekregen hierop te antwoorden. Op 17 juni werd in Essen tijdens een vergadering tussen vertegenwoordigers van de BWA enerzijds en van de UMB en de Europese bond CEB anderzijds een samenwerkingsverband overeengekomen. Dit werd zes dagen later doorkruist door een brief van algemeen secretaris Graus van de UMB, waarin onder meer van de BWA werd gevraagd de eigen contractspelers (te beschouwen als geschorste spelers) uit te sluiten van deelneming aan de cyclus om de wereldbeker. De BWA ziet in dat geval geen basis meer tot samenwerking. Portland (Oregon). Indycarrace: 1. Unser jr (VSt) Penske Ilmor 200 mijl gem. 188,064 km/u), 2. Fittipaldi (Bra) Penske Ilmor, 3. Tracy (Can) Penske Ilmor, 4. Gor don (VSt) Cummins Ford, 5. Man- sell (GBr) L94 Ford, 6. Villeneuve (Can) R94I Ford op 1 ronde, 14. Luyendijk (Ned) L94 Ilmor V8 op 3 ronden. Hartford (VSt). Mannen. 2,4 mil joen gulden. Eindstand: 1. Frost (ZAf) 268 sla gen, 2. Norman (Aus) 269, 3. Barr (Can), Strieker (VSt), Stockton jr. (VSt), Pavin (VSt) 271. Lotto 25: eerste prijs: I winnaar, bruto 2.600.000,00; tweede prijs: 5 winnaars, elk bruto 15.165,10; derde prijs: 68 winnaars, elk bru to 1.672,60; vierde prijs: 4638 winnaars, elk 24,50; vijfde prijs: 74.826 winnaars, elk 5,00. Cijferspel 25: vaste prijzen. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf goed. 2 winnaars; vier goed: 13 winnaars; drie goed: 234 win- naars; twee goed: 2304 winnars. Mont Sainte-Anne (Can). Wereld beker ATB. MANNEN Afdaling: 1. Beneke (Dui) 5,37 km in 6,59, 2. Gachet (Fra) op 4,64, 3. Warner (GBr) 5,44. Cross country: 1. Frischknecht (Zwi) 35,7 km in 2.14.36,92, 2. Brentjens (Ned) 1.33,89, 3. Gould (GBr) 1.37,70, 7. Arntz (Ned) 3.55,34. Stand wereldbeker na zes wed strijden: 1. Djernis (Den) 230 punten, 2. Brentjens 228, 3. To- mac (VSt) 215. VROUWEN Afdaling: 1. Brutsaert (VSt) 5,37 km in 7.20,81, 2. Giove (VSt) 7,10, 3. Stiefl (Dui) 11,00. Cross country: 1. Furtado (VSt) 24,3 km in 1.43.21,24, 2. Furst (Zwi) 6,55, 3. Alexander (GBr) 9,89 Wimbledon'94 TELEVISIEtW DINSDAG 28 JUNI 10.00-11.00 BBC 2: Yesterday at Wimbledon. 12.55-17.50 RTL 5: Wimbledon (kan uitlopen). 13.00-16.00 BBC 2: Kwartfinales vrouwen Wimbledon. 14.50-18.00 BBC 1: Kwartfinales vrouwen Wimbledon. 17.55-21.30 BBC 2: Wimbledon. 23.25-00.25 BBC 1: Today at Wim bledon, samenvatt;

de Stem | 1994 | | pagina 11