Cantor wordt gemist bij herhalingen in het stadion Legioen zo mak als een lammetje Caniggia stuurt Argentinië langs Nigeria Eddy I Griekenland sneuvelt, Bulgarije leeft nog Steven R Roberto Baggio van wissel tot aanvoerder Nederland blijft voorstaan DE STEM WORLDCUP USA 94 Nederlanders delen 'ellende' in Orlando met Ieren Meeste supporters blijven SPORTNIEUWS KORT Brons en naar de Toi Jonker debut€ in Tour de Fr Boksen MAANDAG 27 JUNI 1994 QE STEM Orlando - De vrijwel steeds volle Amerikaanse WK-sta- dions bieden de Europese toeschouwers een extra at tractie, die ze in eigen land moeten missen: de herhaling. Thuis aan de buis rekent de TV-kijker zo vast op een herkan sing dat hij tussendoor rustig boek of krant kan lezen, koffie zetten of een pilsje uit de koel kast halen. De TV-verslaggever waarschuwt wel op opgewonden toon wanneer de monotonie van een saaie wedstrijd door een doelpunt wordt onderbroken. In de Europese stadions is het altijd goed opletten. Want de voetbalbonden zijn altijd zeer beducht geweest voor het verto nen van herhalingenop een breed scherm in het stadion. Ze ker het stadion van PSV kan die voorzieningen bieden en menig bezoeker die voor de eerste keer komt kijken, heeft zich al eens verwonderd over dat gemis aan comfort. Door een merkwaar dige koudwatervrees van boven af wordt de toeschouwers die service onthouden. Bang als de bobo's zijn dat een blik op de WorldCup USA 94 Door Henk Mees herhalingen nog meer tumult veroorzaken na omstreden fases. Bij het WK heeft de wereldvoet balunie FIFA op aandrang van de Amerikanen daar wat op ge vonden. Een van de vele FIFA- officials heeft bij elke wedstrijd als speciale taak te bepalen wel ke momenten wel, maar vooral welke niet voor herhaling in aanmerking komen. De man doet zijn werk zorgvuldig en waakzaam. De twee buiten spelfases waarbij de Belgen Sci- fo en Weber zaterdag tegen Oranje werden afgevlagd, moch ten door de 62.387 toeschouwers in de Citrus Bowl zaterdag niet worden beoordeeld. Op de mo menten dat de TV-kijker thuis wel werd bediend, verscheen in het stadion van Orlando het WK-beeldmerk breeduit op het grote scherm. Van een groot deel van de 21 Nederlandse en 17 Belgische schoten op doel was wel een herhaling te zien. Dat gaf prach tige effecten in het stadion waardoor de beleving bij het publiek een extra dimensie kreeg. De 'ooohs' en de 'aaahs' van ontgoocheling en opluchting golfden over de tribunes toen het publiek merkte hoe nipt Rijk aard en Bergkamp hun doel had den gemist. Vanuit menige tribu neplaats is dat vaak niet zo precies te taxeren. Wat de toeschouwers in de WK- stadions wel missen is de prach tig rollende golf 'Gooooooooaaaaal' waarmee verslaggever Andres Cantor met Zuidamerikaanse stemverheffing de WK-doelpunten op het Spaanstalige kanaal van Univi- sion begeleidt. Cantor doet zijn werk vanuit een studio in Dallas. Alleen de openingswedstrijd en de finale volgt hij live. Zijn en thousiasme lijdt er niets onder. Niemand in Amerika merkt thuis dat ook Cantor is aangewe zen op een schermpje van dertig inch. Van onze verslaggever Orlando - Bij het begin van Churchstreet, het bruisende centrum van Orlando, ston den honderden Ierse suppor ters zaterdag al te wachten op het Oranje-legioen. De Ieren beurden de Nederland se aanhang op. Elen dag eerder, na het verlies van Ierland tegen Mexico, was het andersom. Niemand weet precies waarom, maar bij grote toernooien gaan Nederlandse en Ierse supporters al jaren als broers met elkaar om. De Oranje-aanhang had het hartverwarmende onthaal van de Ieren nodig. Volkomen lam geslagen waren de 20.000 Ne derlandse supporters na de ne derlaag tegen de Belgen. Met de staart tussen de benen droop het weer als vanouds uitgedoste legioen stilletjes af. Met jaloerse blikken naar de uitgelaten Bel gische fans, die even de taal strijd vergaten. Vlamingen en Walen omhelsden elkaar en bouwden een feestje, bekeken door afgunstige Nederlandse supporters. Het was zaterdag in de Citrus Bowl afzien voor de Nederland se aanhang. In Orlando was het zo verschrikkelijk heet, en de vochtigheidsgraad zo ontzet tend hoog, dat het allerminst een pretje was om in die mam moet-sauna te vertoeven. Het was een wonder dat er geen slachtoffers vielen. Slechts een handjevol toeschouwers werd bevangen door de hitte en viel flauw. In alle gevallen zorgde ijskoud water voor een snelle oplossing. „Het is en het blijft belachelijk' dat op het heetst van de dag wordt gevoetbald," zei een van de 62 hulpverleners in de Citrus Bowl. „Naarmate het toernooi vordert en de supporters ver moeider raken, is het allerminst uitgesloten dat het niet bij Traditiegetrouw bont uitgedost volgde de Oranje-aanhang de derby der lage landen vanaf de tribunes van de Citrus Bowl. foto anp flauw vallen alleen blijft. Voor al veel Ieren zitten er al goed doorheen. Het is niet toevallig dat bij Ierland-Mexico ruim tweehonderd fans van hun stok- kie gingen. Het enige voordeel van 's middags al om half een spelen, is dat de supporters nog geen alcohol hebben genuttigd. De meesten rollen hun bed uit en gaan rechtstreeks door naar het stadion." Het verlies van het Nederlands elftal was ook een tegenvaller voor de organisatoren van het Oranjedorp. Weliswaar was daar zaterdagavond nog wel de nodige aanloop, maar een brui send feest met duizenden sup porters was het allerminst. De bierpompen stonden niet op Orlando - Nederland blijft ook na de 1-0 nederlaag in Orlando België de baas in de statistieken van de derby der lage landen. Van de 117 interlands won Oranje 53 keer, België 39 maal en eindigden 25 wedstrijden gelijk. Oranje maakte in die serie 262 goals, België 201. De laatste keer dat Nederland won was op 20 november 1985 toen de 2-1 zege uitschakeling van Oranje voor het WK van 1986 betekende. Maker van het beslissende Belgische tegendoelpunt in de slotfase was George Grün, die zaterdag met een kopbal de winnende treffer van Philippe Albert inleidde. volle toeren open, de hambur gers en de haringen vonden slechts mondjesmaat hun weg naar hongerige magen. Joop Lever, een van de initia tiefnemers: „Het zit ons nog niet mee. Het was al jammer dat de Ieren verloren waardoor we vrijdagavond minder volk in huis hadden dan verwacht. Het is natuurlijk helemaal triest dat ook Nederland geen punt heeft gepakt. Dat kost ons handenvol geld, want het is logisch dat veel supporters geen zin hebben om feest te vieren." Het Oranjedorp heeft na vier dagen nog geen tienduizend be zoekers getrokken. De organisa tie, die ruim een half miljoen gulden heeft geïnvesteerd, heeft 25.000 klanten nodig om uit de kosten te komen. Het dorp sluit donderdag, daags na de wed-' strijd Nederland-Marokko -de poort. De meeste supporters kwamen vrijdagavond. Vooral de Ieren wachtten tevergeefs op het aangekondigde optreden van U2. De befaamde popfor matie was wel in Orlando, maar was na het verlies van de Ieren niet in de stemming om naar de Ierse dag in het Oranje-dorp te komen. Van onze verslaggever Orlando - Veruit de meeste Nederlandse supporters blij ven in Orlando om woensdag ook de laatste groepswed strijd van Oranje in de Cit rus Bowl tegen Marokko te zien. Een kwart van de aanhang, vol gens schattingen van de Neder landse politiedelegatie en van de KNVB tegen België circa twintigduizend man, is inmid dels weer thuis. Komende dagen worden ongeveer 1.500 'verse' supporters vanuit Nederland in Orlando verwacht. De Nederlandse politie, die de Amerikaanse autoriteiten assis teert in Orlando, is niet blij met de nederlaag tegen België. Het Nederlands elftal heeft slechts theoretisch kans als groepswin naar te eindigen, waardoor eind van de week ook de aanhang moet verkassen. Woordvoerder Eddy Lassche: „In Orlando draait alles perfect. De Nederlanders weten de weg en de politie anticipeert uitste kend op de Oranje-aanhang. Natuurlijk hebben wij er met onze contacten rekening mee gehouden dat we moeten ver huizen naar Dallas, maar het kost extra tijd om daar alles weer op de rails te krijgen. Dat wordt nog erger indien Neder land als derde in de groep ein digt en we naar Chicago of Boston moeten. We hebben vooraf wel contacten opge bouwd met de politie daar, maar die zijn lang niet zo goed als met de collega's in Washing ton, Orlando en ook Dallas." Boston - Van cocaïnesnuiver tot voetbalheld. Argentinië draagt Claudio Caniggia weer op handen. Dertien maanden was de langharige spits van AS Roma geschorst wegens druggebruik. Pas vo rige maand was hij weer speelgerechtigd. De tijd leek te kort om het WK in Ameri ka mee te maken. Bonds coach Basile durfde de gok echter aan, ook al omdat het aanvallend niet al te best liep in zijn team. Hij zal geen spijt hebben van zijn beslis sing. Caniggia is met zijn maat Ba tistuta voorlopig één van de ge vaarlijkste aanvallers van het toernooi. In het topduel met Ni geria deed de 'verloren zoon' wat hij in de eerste wedstrijd tegen Griekenland had verzuimd: sco ren. Caniggia trof twee keer doel in de eerste helft en dat bleek voor Argentinië voldoende voor de vlakke overwinning: 2-1. De nummer twee van het WK in 1990 is daarmee geplaatst voor de tweede ronde. „Belangrijker dan mijn twee doelpunten is dat we de volgen de ronde hebben bereikt," zwak te de vroegere basketballer zijn prestatie af. „Als team hebben we goed gereageerd op de ach terstand." Argentinië kende geen wijzigin gen in het elftal dat tijdens de eerste wedstrijd Griekenland met 4-0 deklasseerde. Maradona trad aan voor zijn 90e interland en zijn 21e wedstrijd bij een toernooi om de wereldtitel. De 33-jarige balkunstenaar, die in 1982 debuteerde, evenaarde de Duitser Seeler en de Psol Zmuda in het aantal WK-wedstrijden. Op 1 juli in het laatste groeps- duel met Bulgarije kan Marado na recordhouder worden. „Dit is een uitermate belangrijke zege. Caniggia (alleen zijn gezicht is deels zichtbaar) krijgt de uitbundige gelukwensen van Maradona, Batistuta en Caceres. foto anp Hier geniet ik van. Het is lang geleden dat ik zo blij ben ge weest met een overwinning," zei Maradona. „Ik was zo gelukkig dat ik tegen het einde zelfs de vermoeidheid niet meer voelde." Verandering Bondscoach Westerhof moest in het keurkorps van Nigeria, dat het WK eveneens sterk opende met een ruime zege op Bulgarije (3-0), één verandering aanbren gen. Verdediger Iroha, op de loonlijst bij Vitesse, was wegens een blessure niet beschikbaar. Emenalo kwam als vervanger opdraven. Nigeria, technisch gezien vrijwel gelijkwaardig aan Argentinië, trachtte de kampioen van Zuid- Amerika met fysiek geweld te intimideren. De Super Eagles gingen na het beginsignaal van arbiter Karlsson de duels kei hard aan. Argentinië, doorgaans niet zo snel geïmponeerd, schrok aanvankelijk van het forse spel van Nigeria. Een beetje timide zocht het team van Maradona, voor wie Westerhof geen speciale bewaker had aangewezen, naar gaten in de Afrikaanse afweer. Middenvelder Finidi voorkwam in de vierde minuut een vroege achterstand voor Nigeria. De smaakmaker van Ajax haalde bij de paal een fraaie kopbal van verdediger Ruggeri van de lijn. Vijf minuten later scoorde de Afrikaanse kampioen uit één van de razendsnelle counters die in de openingsfase te zien waren. Op rand van buitenspel ging Siasia, aangespeeld door Yekini, in het centrum op avontuur. De spits van Nantes passeerde de onnodig uitgelopen doelman Is- las met een subtiel lobje, 0-1. Swingend Het leek voor Argentinië in het swingende Foxboro-stadion, waar ook de Amerikaanse ex- president Bush toekeek, een zeer moeilijke wedstrijd te worden. De ploeg van bondscoach Basile herstelde zich echter snel van de valse start. Onder aanvoering van het linkerbeen van Marado na, die veel kwieker en domi nanter speelde dan tegen Grie kenland, zette Argentinië de jacht op het onbesuisde Nigeria in. Tot aan de rust kwam de lankmoedige Westerhof-brigade nauwelijks meer in de buurt van Islas. Na een kwartier maakte Batistu ta, de man van de drie treffers tegen Griekenland, uit een snel genomen vrije trap gelijk. Tot ontzetting van de Argentijnen keurde Karlsson het doelpunt af, omdat hij eerst nog de voorgaan de overtreding op Caniggia met de gele kaart wilde bestraffen. In het tumult gaf de Zweed vervol gens Oliseh een boeking, hoewel Eguavoen de boosdoener was. Die vergissing kwam laatstge noemde een paar minuten later goed uit. Na een stevige charge op Caniggia kreeg hij wel de gele kaart. Een foutje van doelman Rufai hielp Argentinië aan de gelijk maker. Batistuta knalde een vrije trap langs de muur waarna de koningszoon de bal slecht verwerkte. Caniggia profiteerde gretig, 1-1. De zwierige spits van AS Roma reageerde na een half WorldCup USA 94 i Dino Baggio naar Panna De Italiaanse international Dino Baggio speelt de komend» vier jaar voor Parma. De middenvelder van Juventus, d» donderdag de enige treffer maakte in het duel met Noorwegen tekende vrijdag in New York het contract. In een eerder stadig bereikte Baggio met de Parmezaanse club al overeenstemmini over zijn persoonlijke eisen. De Argentijnse spits Claudio Caniggia heeft zaterdag in duel met Nigeria de 1500ste treffer in de geschiedenis van hel WK voetbal gemaakt. Het jubileumdoelpunt viel in de 22e minuut en betekende 1-1. De 1000e treffer kwam in 1978 op het WK in Argentinië van de voet van Rob Rensenbrink in het duel met Schotland (2-3). De eerste treffer tijdens een WK kwam in 1930 op naam van Fransman Laurent. w onze verslaggever Jacques Eestermans Meerssen - Eddy Bouwt' twee jaar geleden nog dJ te jongere in de Ronde frankrijk (veertiende iJ eindklassement), zal dit ontbreken in de Tour. IV 0 Peter Post van de Hi b0eg maakte dat gister» |end direct na afloop vj nationale titelstrijd in N]1 sen. Ook Jelle Nijdam zal zateri ylle op het appèl ontb: ploegleider Jan Raas van 1 Chicago - Bulgarije heeft bij het WK voetbal weinig j zoeken. Griekenland nog minder. Het duel tussen de twee va de zwakkere ploegen van het toernooi eindigde gisteren ine geflatteerde overwinning voor Bulgarije: 4-0. Het was J eerste WK-zege voor dat land in achttien wedstrijden. uur opnieuw alert. Maradona stuurde hem uit een vrije trap de diepte in, met dank aan de sla-' pende Finidi, en tegen de schui ne trap van Caniggia had Rufai geen verweer, 2-1. „Argentinië heeft geprofiteerd van het gebrek aan ervaring bin nen mijn ploeg," stelde de Ne derlandse bondscoach Clemens Westerhof vast. „De beide doel punten werden gemaakt op het momnent dat een deel van mijn spelers discussieerde met de scheidsrechter. De man was niet bepaald op onze hand, maar de nederlaag kun je hem moeilijk in de schoenen schuiven. We heb ben een les geleerd. Griekenland is de volgende tegenstander en die mogen we zeker niet onder schatten. Een punt is voldoende om de achtste finales te berei ken. Het wordt moeilijk zat." Tempo Na rust viel er niet zoveel meer te genieten. Het tempo zakte, evenals de inzet. Argentinië ving het vaak machteloze Nigeria rustig op en toonde nog maar zelden enige drang naar voren. Een kwartier voor tijd miste in valler Adepoju een mooie kans. Hij schoot in volle ren over. Aan de andere kant knalde Redondo op de vuisten van Rufai. Bij een doelpoging van Yekini behoedde collega Islas zijn ploeg in de slotminuut van de niet meer ver wachte gelijkmaker. GROEP D ARGENTINIË-NIGER1A 2-1 (2-1) - 9. Siasia 0-1, 22. Caniggia 1-1, 29. Caniggia 2-1. Scheidsrechter: Karls son (Zwe). Toeschouwers: 53.644. Gele kaarten: Oliseh, Eguavoen, Emenalo (Nig), Caniggia (Arg). ARGENTINIË: Islas; Sensini (86. Diaz), Caceres, Ruggeri en Chamot; Simeone, Redondo, Balbo (71. Man- euso) en Maradona; Batistuta en Caniggia. NIGERIA: Rufai; Nwanu, Eguavoen, Okeehukwu en Emenalo; Finidi, Siasia (58. Adepoju), Oliseh (86. Okocha) en Amokachi; Yekini en Amunike. Stoitsjkov was de man van de (slechte) wedstrijd. Hij scoorde zowel in de eerste als tweede helft uit een strafschop en had een belangrijk aandeel in de vierde treffer. Verder viel er hoe genaamd niets op het Soldier Field van Chicago te beleven, of het moeten de acht gele kaarten zijn die de Arabische arbiter Bujsaim keurig over beide ploe gen verdeelde. Het van ouderdom krakende Griekenland, eerder al door Ar gentinië met 4-0 weggespeeld, is na de tweede nederlaag in groep D uitgeschakeld. Bulgarije heeft nog een kansje op het bereiken van de tweede ronde, maar moet dan wel vrijdag het voorlopig superieure Argentinië weer staan. Eerder ging de wedstrijd tegen concurrent Nigeria met ruime cijfers (3-0) verloren. De belangen van de 'Balkan-bot sing' waren in Chicago duidelijk. Een nieuwe nederlaag betekende vroegtijdige eliminatie. Met een remise zouden beide ploegen weinig opschieten. Te verwach ten was dus dat de Europese teams vol op de winst zouden spelen. Griekenland trad met liefst zes wijzigingen aan. Zo dienden doelman Minou en re cord-international Saravakos op de bank plaats te nemen. Bulga rije telde slechts één mutatie: middenvelder Sirakov voor Bori- mirov. De Grieken en Bulgaren hadden er na de mislukte ouverture bij het WK flink van langs gekre gen. De Griekse coach Panagou- lias maakte zijn manschappen uit voor een stelletje toeristen. „Ze wilden allemaal met Mara dona op de foto," bromde hij. Zijn Bulgaarse collega Penev gaf vooral zijn sterspelers Kosta- dinov en Stoitsjkov de wind van voren. Het beroemde en beruchte duo had zich volgens de getergde bondscoach in het duel met Ni geria als verwaande en verwende vedetten gedragen. Kostadinov en Stoitsjkov leken zich de kritiek van Penev te hebben aangetrokken. Beiden begonnen, evenals hun teamge noten, goed en geconcentreerd aan het 'alles-of-niets' gevecht. Al na vijf minuten kwam Bulga rije op voorsprong. Het snelle doelpunt was een cadeautje van aanvaller Alexoudis, die bij een hoge bal in zijn strafschopgebied knullig met zijn armen op de bal ging liggen. Stoitsjkov benutte de strafschop koel, 1-0. Het was meteen gedaan met de Bulgaarse dadendrang. Op inzet en karakter trokken de Grieken het harde duel naar zich toe. Uitgespeelde kansen bleven in de povere eerste helft echter uit. <4 Tot aan het strafsch.opgebjj verliepen de combinaties redj lijk soepel, maar in de buurt val doelman Mihailov wisten chaotische Grieken zich raad. Vlak voor de rust wl aanvaller Machlas, topschuttl van OFI Kreta, met een kopbj (naast) nog wel dicht bij de vel diende gelijkmaker. Eigenzinnig De eigenzinnige Bulgaren maak] ten een onsamenhangende druk. De middenvelders en aai vallers waren te veel met zickj zelf bezig. Vooral Stoitsjkov wal vrijwel constant uit op persoon] lijk succes. De grillige aanvalla van Barcelona had weinig tol geen geslaagde acties. Uit onvre] de over zijn zwakke spel zocht de heetgebakerde Bulgaar ruziij met iedereen die hem voor i voeten liep. Ook Kostadinov, man die Frankrijk tijdens de laatste kwalificatiewedstrijd rouw dompelde, kon zijn reputa-1 tie niet waarmaken. Na rust toonde Bulgarije, mei Stoitsjkov als lichtend voor-f beeld, iets meer inspiratie teamgeest. Kort nadat Kosta-I dinov een vrije schietkans had: laten liggen, hield eerst Kalitza- kis en vervolgens doelman At-1 matsides Sirakov vast. Stoitsj-f kov schoot van elf meter i nieuw raak, nu in de andeM hoek: 2-0. Na een combinatie met de ijverige Sirakov in het centrum tikte Lechkov beheers 3-0 in. Jagen De Grieken bleven in de romme lige slotfase op een d jagen. Invaller Dimitriadis en Nioplias hadden in de afwerking] geen geluk. Bulgarije had in d laatste minuut nog wel succes. 1 Een wegdraaiende vrije trap van J Stoitsjkov sloeg doelman Atma- j sides voor de voeten van invaller 1 Borimirov. De spits van Levski j Spartak Sofia scoorde 4-0. GROEP D BULGARIJE-GRIEKENLAND 4-01 (1-0) - 5. Stoitsjkov 1-0 (strafschop),! 55. Stoitsjkov 2-0 (strafschop), Lechkov 3-0, 90. Borimirov 4-0. Scheidsrechter: Bujsaim (VAE) I Toeschouwers: 40.000. Gele kaarten:! Ivanov, Jankov, Hubchev, Borimirov I (Bul), Alexoudis, Hantzides, Mitro-I poulus, Karayannis (Gri). BULGARIJE: Mihailov; Kremenliev, j Ivanov, Tzvetanov (78. Kirjakov)©! Hubchev; Jankov, Balakov, Sirakov en Lechkov; Stoitjskov en "4" dinov (82. Borimirov). GRIEKENLAND: Atmasidis; Apos-1 tolakis, Kalitzakis, Karagiannis en I Karataidis; Nioplias, MarangoS' Hantzidis (46. Mitropoulos) en Kon-1 dis; Machlas en Alexoudis (58. Di- f mitriadis). Dil Van onze verslaggever Meerssen - Marco l mey mocht zelf beslii of hij naar de Tour g De eerste-jaars prof, in Frankrijk bij Ch zijn brood verdient, 1 voor „ja." Hij start c juli in Lille. Bij het in Meerssen behoorde tot de laatste meter een van de smaakmal j Vermey finishte op I burgs grondgebied de achter de TVM-tan Rooks en Theunisse. Vermey kreeg vorig voor de wereldtitelstri; Oslo eën kans in de nat: le amateurselectie van Hoekstra. Na een opva Nederlands kampioens* op hetzelfde parcour Meerssen. Op de Noors* gen strooide hij met krachten, was de e uren niet van de kop het peloton te slaan, dend ging hij ten o Uiteindelijk eindigde h 27e. Vermey is een globetri die zich jaren gelede Frankrijk vestigde. Hi in Nederland geen komst, trok naar Fran om zijn geluk te bepri en tegelijkertijd fiets* leren. Het niveau von daar veel hoger. Aan zijn sterke WK hi* 28-jarige Vermey eer scheiden profcontract kleine Franse formatie, zal over. De ploegli liet hem vrij in zijn voor de Tour. Vi kampt met een knieb. re, maar besloot toch zeggen tegen de uitdaj Martinsville (rtr) - Het kan raar lopen. De Italiaanse vedette I Roberto Baggio, tegen Noorwegen door bondscoach Sacchi 1 gewisseld, draagt morgen in het duel met Mexico de aanvoer dersband. Tenminste als linksachter Maldini voor die tijd niet fit is verklaard. „De kans dat Maldini niet speelt is aanmerkelijk groter," zei Sacchi I zondag. Vaste 'captain' Baresi is zaterdag geopereerd aan een I meniscus. Hij raakte geblesseerd in het duel tegen Noorwegen. Baggio, Europees voetballer van het jaar, is nooit eerder aanvoerder I geweest van Italië. Bij zijn club Juventus draagt hij daarentegen al jaren de belangrijke band. Over Baggio's blessure aan de achillespees I was Sacchi kort: „Roberto is fit. Hij heeft harder getraind dan w" dan ook." Mogelijke problemen tussen hem en de vedette verwees de geplaag® bondscoach naar het rijk der fabelen. „Ik denk niet dat één onze relatie van vriendschap en wederzijds respect heeft vernield. Het duel met Mexico is van cruciaal belang voor de Italianen. A 1 moeten winnen om een ronde verder te komen. In groep E hebber, alle vier ploegen weliswaar drie punten, maar de doelsaldi van Mexico en Ierland zijn beter. „Mexico speelt in balbezit typ® Zuidamerikaans voetbal, maar verdedigt daarentegen op zijn E®"' pees, met veel pressing," aldus Sacchi. „Bovendien kunnen i j afwachten; wij moeten winnen. Zonder excuses zoals de hitte of vee pech te hoeven gebruiken." De verdediging ondergaat, noodgedwongen, veranderingen, E106'1® I Marchegiani vervangt de geschorste Pagliuca. Als Maldini niet op tijd is hersteld van zijn enkelblessure, schuift-rechtsachter Benarrrv j door naar de positie links achterin en neemt routinier Tassotti die positie op rechts over. De verdediger van AC Milan stond eeri tegen Ierland in de basis, maar Sacchi passeerde hem 'eg Noorwegen. Het hart van de defensie bestaat uit Costacurta Apolloni, die tegen Noorwegen inviel voor Baresi. Meerssen - Vorig jaar nog tussen de amateur WK in Oslo. Voor Ai h juli debuteert Patri ker - Nederlander boorte - in de Tour. be ploegleiding gunt - stelling tot Eddie Bou\ de eerste-jaars prof ui Leur een plaats in de Hi ■natie. Jonker, die vorig een stage bij de ploeg i afwerkte maar uiteinde Post ging, dankt zijn u ^Ing aan zijn prestatie Midi Libre (zesde), E Libéré (achtste) en de I Sud (vierde). In het NK| bij zondag na een aa gereden wedstrijd als vij, «Jonker is een belofte. paag. Hij moet het jeren. Dat kan het bes Jour. Hij kan in het hoo 'e ook goed mee. 'N beeft de laatste jaren i, renner gehad," voorspe be jonge belofte een mf komst. Lost neemt naar Frank Hansen (Cornillet, Pen: 'et en Lpuviot), drie Bel Eiseh kampioen Nelissei eo Sergeant) en twee T> bers (Jonker en De Vrie; jJVANDER Holyfield v eren in de boksring, Haarde de vroegere w P'oen zwaargewicht d: e Atlanta Journal. ®°Pte in april op dokt egens een hartafwijk «I de wereldtitels IBF au verloren aan Mich l holyfield zegt dat zoek bij een gebeds] hersteld.

de Stem | 1994 | | pagina 14