losdorp naar binnenstad Hulst iW- Gelegenheid k - J oorlopig geen snelheidsremmenae maatregelen meer in Hulst Spektakel bij slotmanifestatie KV Hulst POLITIE rapport DAG klapper c2 n V foor particulieren (ewoners worden gehuisvest in vier nieuw te bouwen woningen aan Tuinstraat Lieve Zoon, |emorgen ïchat Lieve scliaL praaginsigne Gewonden oor R. van Domburg ALLE FOTO'S 2x AFGEDRUKT Zilveren jubilarissen op school Inghelosenberghe Het blijft zomer Drie jaar geëist tegen leverancier van heroïne I êSTEM zeeland IU 50% KORTING Bezorger Gefeliciteerd Bezorger Gefeliciteerd 40 jaar Ruudje lictie levert 200 kleding op Je Moeder ida Impens Bedankt voorde felicitatie in de k Getrouwd itichting Krant in de Klas Ook deskundige schrikt van omvang van rupsenplaag Stuntvlieger opent havenfeesten wat dacht u van een SIEMENS-NIXDORF Subtropisch Herstel Onweer Heroïne-bezit Licht gewond E JUNI 1994I AtkLlj^JlMliNiitowB..z,verslaggever en dorgsontwikkeling, waar de snel- gereden zulke voorzieningen moeten dus ook niet meer. Wel willen we pro- geld nu uitgeven denk ik dat een reco ZATERDAG 25 JUNI 1994 I Gelukwens, bedankje, jubileum, i receptie, huwelijk, verloving, >verwinning, prestatie, examen, Abraham, enz. ser mm per kolom 1.09 incl. BTW, én grote regel verplicht. Foto of fbeelding, formaat 35 x 40 mm >.65 incl. BTW. Overige tarieven op aanvraag. Foto's worden niet geretourneerd, lel 076-236882 of geef uw tekst lagen vóór plaatsing af bij één van I ze kantoren. Schriftelijke opgaven I den uitsluitend geaccepteerd indien m en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. >ehouden ons het recht voor teksten Ier opgaaf van redenen te weigeren, lien de uitgever klachten bereiken ir de opgegeven tekst behoudt de iver zich het recht voor om de naam Ie opdrachtgever bekend te maken. jnze verslaggever - De gemeente Hulst geeft itaan geen gehoor meer aan de l am snelheidsremmende maat- s;en in straten waar te hard Ljt gereden. Pas als dergelijke den toe zijn aan een reconstrue erden eventuele maatregelen 'jeplannen meegenomen. Loader G. van de Voorde zei dat in radering van de commissie stads en dorpsontwikkeling, waar de snel heidsremmende maatregelen in de Clingse Molenstraat aan de orde kwa men. Daar is de gemeente wel gezwicht voor de roep vanuit de bevolking. Een eerste plan werd becijferd op 165.000 gulden. Maar onder de druk van kritiek van de bewoners zijn de plannen bijge steld en koste het karwei nu bijna 221.000 gulden. „Veel geld", meende J. Steijaert (CDA). „Als op alle wegen waar hard wordt gereden zulke voorzieningen moeten komen zal de gemeente snel failliet zijn". In de ogen van Steijaert is de beste snelheidsremmer nog steeds een intensieve politiecontrole met bijbeho rende forse boete. „Het is inderdaad een gigantisch be drag", gaf wethouder G, van de Voorde toe. „Wat we nu in de Molenstraat gaan doen, is een gevolg van eerdere besluit vorming. We hebben een morele ver plichting. Op deze manier doorgaan is inderdaad onbetaalbaar. Dat doen we dus ook niet meer. Wel willen we pro beren bij toekomstige reconstructies van straten snelheidsremmende maatre gelen te betrekken". Een voorbeeld van dat beleid is de reconstructie van de Wilhelminastraat in Sint-Jansteen, die bijna voltooid is. De investering in de Molenstraat riep toch de nodige vraagtekens op bij J. Habraken (PvdA). Die wees er op dat in de gemeentelijke meerjarenbegroting ook nog een reconstructie van de Mo lenstraat gepland staat. „Als we al dat geld nu uitgeven denk ik dat een recon structie voorlopig van de baan moet zijn", meende hij. Van de Voorde kon hem daarover gerust stellen. „Die reconstructie zal, al was het alleen maar om financiële redenen, nog wel een tijd op zich laten wachten", aldus de wethouder. Hij wees er op dat het dan zeker niet de bedoeling is alles weer te slopen. „Wat we nu doen moet wel passen in de toekomstige structuur van de straat". Lnze verslaggever lilst - De beschermde woonvorm Huize Bosdorp in jlst verhuist in de loop van volgend jaar naar de lister binnenstad. De bewoners worden gehuisvest in :nieuw te bouwen woningen aan de Tuinstraat. W. Hertog van Rijsbergen in Rucphen. Oomen-Jacobs in Ulicoten, Samira Bouac®1 hout, Tonny Kuppens-Neefs in Breda, Jer< |>sten in Breda, Cathy Biefer in Fijnaart. Wie zegt dat ik met It»#: een oude zak ben? Afz. Kupers. jjorp heeft nu nog onderdak iet klooster van de Pater jisten aan de Carmelweg in lis!. De Zeeuwse Instelling Be- md Wonen is al geruime op zoek naar een andere svesting voor de in totaal intig bewoners. Op dit mo- it wonen drie van hen ai in woning in de Hulster Linie- aat. ie bouwen dus eigenlijk voor bewoners", zegt regio-hoofd Hoondert. „De capaciteit ;lt hetzelfde als nu. We zijn al iel lang op zoek naar een iaatsje in de binnenstad, maar i week Frankrijk en veel km. in zijn benen bud voor zijn verjaardag toch nog op tijd thuis verschenen. ban onze verslaggever Heikant - De kledingactie voor Mensen in Nood heeft Heikant 200 kilo kleding opgebracht. Bekleding zal voor een be- ijk deel worden ge- Ibnükt voor de slachtoffers nn oorlogen in bijvoor- i Angola en Bosnië. De I vrijwilligers zijn van plan a ook volgend jaar, in de- ide periode, een kledin- jzameling te organiseren w Mensen in Nood. Om actie ook dan weer tot Ieen succes te maken vragen te iedereen nu alvast kle- g te bewaren en voor de actie op te sparen. pe je dikwijls raar niemand ziet dat, ook nietn 40 jaar. H.G. T.S.L. die liggen niet voor het op rapen". De kans kwam toen het terrein van de zusters Francisca nessen aan de Tuinstraat be schikbaar kwam. „De zusters hadden er behoefte aan het lapje grond toch een bestemming te geven voor iets met sociale as pecten. Dus klopten wij eigenlijk aan het geode adres". Bosdorp wil graag naar de bin nenstad de reïntegratie van de bwoners in de samenleving ge makkelijker te iaten verlopen. „Je zit er in een gewone woon wijk, een heel wat normalere plaats dan in het paterklooster. Voor de bewoners wordt het ook veel gemakkelijker, want ze zit ten dicht bij aüe mogelijk voor zieningen". In 'de Tuinstraat worden vier afzonderlijke woningen ge bouwd. Twee gewone huizen waarin vier bewoners kunnen worden gehuisvest, een voor rol stoelgebruikers aangepast huis voor eveneens vier bewoners en een woning waarin zes mensen kunnen worden ondergebracht. Het is de bedoeling dat in fe bruari of maart volgend jaar met de bouw wordt begonnen. Tegen het einde van dat jaar kunnen de bewoners dan verhuizen. De verhuizing betekent dat het grote Maristenklooster bijna leeg komt te staan. Op dit moment vertoeven daar nog zeven paters en zusters. Volgens woordvoer der pater Vincent is het nog niet bekend wat er met het gebouw gaat gebeuren. IDag in dag uit moet ik je nog missen, ir je thuiskomst hoef ik nu niet meer te gissen^ e kleine groet, even praten en een lach, s wat ik heel erg mis, nog iedere dag. Ja, jouw hart is niet van steen, Iwant dit weet een moeder alleen. Aan al die dagen van ellende en pijn, straks een eind en zal je weer bij me zijn. Ik hoop dat God mij in de leven, deze tijd nooit meer terug zal geven. Ik verheug me nu al op de dag, 3 weer een prettige thuiskomst wensen mag. even volhouden, ze krijgen jou niet klein, rie je thuiskomst zal een ware happening zijn-j efeliciteerd iHEAO-diploma. R.v.K. tijk Gefeliciteerd je verjaardag an je, Stumperd. Je vrouwtje Edwin Altenburg en Veronique van OsselaerJ 24 juni 1994. Hulst. |h. Vermeerstraat 14,1071DR Amsterdam Tel. (020) 6647536 Aan het eind van een cursusjaar presenteren de leerlingen hun prestaties. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE 8" onze verslaggever '?lwaarde - R. van Domburg uit Vogelwaarde is onder raden met het Draaginsigne Gewonden. mderscheiding werd hem gisteren uitgereikt door burgemeester Steenkamp van Hontenisse. 4 Draaginsigne Gewonden is aan Van Domburg toegekend omdat r. steeds de lichamelijke gevolgen ondervindt van zijn verblijf F sen Japans krijgsgevangenenkamp tijdens de Tweede Wereldoor- ■i Van Domburg was destijds als beroepsmilitair in dienst van het Mrmalig KNIL en ingedeeld bij de kust- en luchtdoelartillerie. Van onze correspondente Hulst - De slotmanifestatie van de Kreatieve Vorming (KV) Hulst werd beheerst door de bijdragen van de jeugd. Wethouder P. Wee- maes opende het slotfeest in het gemeenschapscentrum Den Dullaert en daarna zorg den de ballerina's van de groep Sint Jansteen voor een kleurrijk spektakel. Aan het eind van een cursusjaar presenteren de leerlingen hun prestaties. Een vrij grote exposi tie siert de hal van Den Dullaert. Bijdragen van de ateliers foto grafie, boetseren, schideren, hout- en metaalbewerking, kera miek en tekenen. De expositie is nog tot 4 juli te zien. De jeugd stal echter de show tijdens de manifestatie. Maan den is er gewerkt aan het project 'Een reis rond de wereld'. Ze waren gisteren verkleed en ga ven de belangstellenden uitleg bij hun werkstukken. In de les sen is een hele route over de wereld gemaakt. Zo zijn er Afri kaanse maskers gemaakt, Chine se lampionnen een heel vulkaan eiland (Hawaii), oude Australi sche dorpen, Mexicaanse potten en andere wetenswaardigheden die men op een wereldreis tegen komt. De grote friteszakken en appelmoes staan voor de geluk kige thuiskomst. „Dat is het eer ste waar ik naar zou vragen als ik eindelijk weer thuis ben," ver klapt een van hen. De aanwezigen keken hun ogen uit en werden getrakteerd op een drankje. Zij werden ook voor zien van informatie over het nieuwe cursusjaar. (ADVERTENTIE) de gehele 2e set voor maar 25 cent per foto Te/neuzen Nooidslraat 6 01150 2J575 Iv.h. Foto But) Hulst 's-Gravenhofplein 8 01140-16162 FOTO VERSCHOORE Van onze correspondent Sint Jansteen - Op de basisschool Inghelosenberghe werden gisteren twee jubilarissen in de bloemetjes gezet. Schooldirec teur Eddy van Duyse en Juffrouw Marie-Louise Planken vierden het feit dat zij 25 jaar in het onderwijs zitten. 1 Domburg. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Eddy van Duyse begon 25 jaar geleden zijn loopbaan aan de basisschool in Nieuw-Namen. Hij werd al snel hoofd van de toenmalige meisjesschool in Sint Jansteen en na de fusie werd hij schoolleider van de basisschool Inghelosenberghe. Hij bekleedt deze functie al zo'n 23 jaar. Marie-Louise Planken begon als onderwijzeres in Rotterdam en na verhuizing naar deze regio kwam zij op de Steense school terecht. De dag begon met een feestelijke rondgang door het dorp. De ju bilarissen werden met paard en in een open koets afgehaald. De kinderen, mooi en grappig ver kleed, en de andere leden van het schoolteam maakten de op tocht compleet. Heel de dorpsge meenschap kon op die manier meegnieten van deze mooie stoet. De dag werd vervolgd in ge meenschapscentrum de Warande waar de jeugd met liedjes, voor drachten sketches hulde brach ten aan meester van Duyse en juffrouw Planken. De feestelin gen mochten menig cadeautje in. ontvangst nemen, waaronder twee dwerggeitjes voor Eddy van Duyse en twee kippen en een kruiwagen voor Marie-Louise Planken. Ook het onderwijzend personeel bracht gelukwensen uit. Alle aanwezigen werden daarna vergast op een traktatie. De middag werd in besloten kring verder doorgebracht ter- wijl de jubilarissen 's avonds verrast werden op een 'In de hoofdrol-programma', hen aan geboden door de feestcommissie. Van onze verslaggeefster Dorst - Voor de tweede keer deze week hebben werknemers van een bedrijf uit Vught giste ren het huis en de bijbehorende gebouwen op het terrein van de familie Geurts in Dorst met in dustriële stofzuigers ontdaan van rupsen. „Het is tweederde minder. Ik denk dat ze voor het weekend allemaal weg zijn," aldus een van hen. L. Moraal van het Instituut voor Bos- en Natuuronderzoek in Wa- geningen, die gisteren pools hoogte kwam nemen, schrok desondanks van de omvang van de rupsenplaag. „Toen mevrouw Geurts mij twee weken geleden belde met de vraag of er niets aan te doen was, heb ik de boot een beetje afgehouden. Ik had niet in de gaten dat het zo erg was. Daar heb ik nu wel een beetje spijt van, want als ik dit zo zie, en blijkbaar is het dus nog veel erger geweest, hadden we eerder naar oplossingen moeten zoe ken." Terneuzen - Met de zon achter zich maakte stuntvlieger Danny de Meester met zijn aerobat motorvliegtuig diverse capriolen boven het feestterrein aan de voormalige veerhaven. Hiermee waren de haven feesten voor het publiek geopend. Voor een select gezelschap ging er aan de opening een mini-sympo sium vooraf. Een medewerker van Rijkswaterstaat hield een pleidooi voor een schoon kanaal waarbij het gebruik afgestemd dient te worden op de ecologische draagkracht. Voorzitter W. Gosselaar van de Terneuzense VW reikte vervolgens de haventrofeê uit aan de Heer O.K. Zosel. Deze havenman is beter bekend als 'Heinz' en voor de havenmensen een aanspreekpunt voor haven en steiger aangelegenheden. Zosel neemt donderdag afscheid. Hij is sinds 1967 werkzaam geweest bij Dow Chemical. Hij kreeg de trofee mede om zijn bijdrage aan de Braakmanhaven en Oceandock, alsmede om zijn veiligheidsbeleid. Mede door het mooie weer trokken de terrasjes veel publiek. De spanning was te snijden tijdens de voorronden van de roeiwedstrij- den. Scheldesport had wegens het warme weer voor extra drinken gezorgd tijdens de havenloop. Het belooft een gezellig weekend te worden in de Scheldestad. (ADVERTENTIE) SNELLE COMNiniS met MS-DOS, MS-Windows en ComfoDesk ®en begnp in service en de elektronica van morgen Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 Eindelijk is een periode aangebroken waarin het warm en over het algemeen droog blijft. Vandaag wordt het bijna tropisch met hier en daar een overschrijding van de 30-graden-grens. Maar" vanavond kan het op sommige plaatsen gevaarlijk onweren. Als u plannen heeft om een tuinfeest te houden, in het kader van bijvoorbeeld Nederland-België, wees daar dan op berekend. Doordat het hoge-drukgebied, dat gisteravond nog bij Hannover lag, langzaam naar het zuid-oosten opschuift, ziet een front kans om van west naar oost over onze streken te schuiven. Dat brengt fors wat onweer met plaatselijk windstoten. Maar deze kleine storing wordt ook opgedreven door een hoge-drukgebied dat zondag ons bereikt en borg staat voor een mooie zomerse week. Ook de dagen na zondag kunt u verzekerd zijn van fraai zomerweer met relatief hoge temperaturen. Als we het weer in cijfers uitdrukken komen we tot de volgende samenvatting: Vandaag een prachtige subtropische dag met maxima van 28 tot 31 graden. Aan de kust is het maximaal 26 graden. De wind is zuidelijk met een kracht van slechts 2 Beaufort. Komende nacht wordt het 16 graden. Pas vanavond kunnen onweersbuien, die op sommige plaatsen hevig zijn, ons teisteren. Morgen is de wind 180 graden gedraaid en komt uit het noordem. Ook dan is de kracht 2 Beaufort. De middagtempera- tuur is dan 24 tot 25 graden. Het is aangenaam vergeleken met vandaag. Ook morgenmiddag kunnmen onweersbuien zich ma nifesteren. Maar die kans is in onze streek kleiner dan elders. De temperatuur in de nacht van zondag op maandag is 16 graden. Het weer herstelt zich maandag. De wind is noordwest en kan iets in kracht toenemen. Maar meer dan 3 tot 4 Beaufort zal dat niet zijn. Overdag wordt het 26 graden en met nu en dat wat stapelwolken wordt het een mooie zomerse dag. De kans op onweer is vrijwel uitgesloten. Dit weerbeeld is eveneens van toepassing op de rest van de week. De weerkaarten en compu- terberekenigingen van vrijwel alle weerstations in Europa hebben dit weergegeven. Hoe was het weer vorig jaar op 25 juni? Overdag was het 19,3 graad en 's nachts 8,2. Het regende niet en de zon scheen 9 uur en 35 minuten. De extremen temperaturen op 25 juni sinds 1900: Op 25 juni 1964 werd het 's nachts 6,4 graad en in 1976 maar liefst 32,6. - In Spanje, om een kort overzicht te geven van de vakantielan den, is er vandaag regen en onweer. Morgen zonnig en 30 graden. In Italië en Griekenland is het zonnig en nog warmer met 35 graden. In Frankrijk is het vanavond onweersachtig bij een temperatuur van 32 graden. Zonnig is het in Oostenrijk en Zwitserland bij een temperatuur van 27 tot 33 graden. Ongeveer hetzelfde weer als bij ons heerst in Duitsland. De weerspreuken: 'Eenmaal Johannes geboren, gaat het lengen der dagen verloren'. 'Snateren eend en gans, er is weinig regenkans'. Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft donderdaga vond in de Jozinastraat in Terneuzen een 24-jarige man uit Waasmunster aangehou den. Hij bleek in het bezit te zijn van een geringe hoeveel heid cocaïne, dat in beslag werd genomen. De man trachtte bij het naderen van de politie zijn aanhouding te ontlopen door de drugs weg te gooien, maar die werden door de politie gevonden. Na het opmaken van een proces-ver baal werd hij weer op vrije voeten gesteld. Axel - Bij een verkeersongeval op de kruising Langeweg-Eer- ste Verkorting in Axel werd donderdagavond een 42-jarige automobiliste uit Terneuzen licht gewond. Haar personen auto werd geheel vernield. Het ongeval gebeurde doordat de vrouw geen voorrang verleen de aan een 59-jarige bestuur der van een personenauto uit Evergem, wiens voertuig zwaar werd beschadigd. Zaterdag CLINGE -Café De Landbouw, 14.00 uur kaarting. EMMAHAVEN -Café 't Verdronken Land, 20.30 uur kermiskaarting. HENGSTDIJK -Camping De Vogel, 13.00 uur vleeskaarting. HULST - Café De Kroon, 14.00 uur schie ting. KIELDRECHT -Café Terminus, 15.00 uur schie ting. ZUIDDORPE -Café 't Gemeentehuis, 14.00 uur schieting. OSSENISSE -Camping De Zeemeeuw, 15.00 uur schieting. ST.-JANSTEEN -Café 't Centrum, 14.00 uur schieting. m SLUISKIL -HCR Dallinga, 19.30 uur kara- bijnschieting. Zondag m HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 10.00 uur kaarting. - Café Royal, 14.00 vleeskaarting. EMMAHAVEN -Café 't Verdronken Land, 14.30 uur kermisschieting. LAMSWAARDE -Café Lamsore, 14.30 uur schie ting. Van onze correspondente Middelburg - Twee jaar geleden werden twee heroïnedealers uit Vlissingen tot langdurige gevangenisstraffen veroordeeld, en vrijdag stond hun leverancier (de 38-jarige A.N. uit Lelystad) voor de meervoudige strafkamer in Middelburg terecht. Officier van justitie, mr. van der Bel, eiste tegen hem een gevan genisstraf van drie jaar. N. wordt door justitie beschouwd als een schakel tussen een groot handelaar in Amsterdam en de twee kleinere afnemers in Vlis singen, waar het tweetal een grote groep verslaafden in de periode maart tot en met juli '92 van drugs voorzag. Tegenover de politie hadden de Vlissingers indertijd verklaard dat N. hen voor zo'n tachtigdui zend gulden aan heroïne had geleverd. De man uit Leleystad zou zelf het spul betrekken van een 'Turk' in Amsterdam, waar hij regelmatig in opdracht van de Vlissingers naar toe reisde. N. ontkende hij hoog en bij laag dat hij zich zou hebben 'inge laten' met de heroïnehandel. Hij zou zich uitsluitend bij 'zijn' Turk in de hoofdstad ophalen. Ook de Vlissingers hielden het ,als getuigen voor de rechtbank op 'hash' al zouden zij zelf op aanwijzing van N. bij de bewus te Turk wel eens heroïne hebben gehaald. In die gevallen werd N. eerst door het tweetal met de auto in Lelystad opgehaald, om hem vervolgens in Amsterdam 'de weg te wijzen'. De zaak tegen N. kon nu pas door de rechtbank worden behandeld omdat de man lange tijd in het buitenland verbleef. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak.

de Stem | 1994 | | pagina 19