isielzoekers niet naar school DE STEM waliteit van water in kanaal Gent-Terneuzen is zeer slecht Een vorkje meeprikken in de binnenstad De psychologische knik in de WOV arisen bv. Subsidiestop Airport tat arbeidsplaatsen' 'Sportief Oranje zet alcohol buitenspel' 'Nieuwe impuls voor Kleurrijk Terneuzen' erneuzen overlegt met scholen over mogelijkheid kinderen onderwijs te geven IflGS lewijs voor betrokkenheid iij opzetten druglijn nrechtmatig verkregen tuinmeubelen: oa PASSAGE - AXEL - 01155-61781 Ink. »ER M/V Actie Terneuzenaar tegen Terreur: Vragen Dijkpicknick jions vindt u 375 m2 Allibert (meubelen Hartman ,gang via onze speelgoedzaak q 0ELBOOM - KLAASSEN Zeeland afspraak met de hypotheek- jseur bij u in de buurt. In het adviesgesprek wordt de computer berekend welke kbankhypotheek voor u het 1st aantrekkelijk is. Even later weet u uw |stingvoordeel, kent u de omende kosten en heeft u geheel vrijblijvend, op maat Jneden advies in de hand. Daar lis nog 'ns rustig over nadenken. D6-0012 Ispraak. POS )flZe verslaggever neuzen - De waterkwaliteit van kanaal Gent-Terneuzen is zeer Het kanaal wordt zwaar be- jiet verontreinigende stoffen en ;e bodem komt nauwelijks leven Vooral het Vlaamse deel van kanaal is zeer slecht. turkstra, hoofd van de afdeling Integraal Waterbeheer van Rijkswater staat, directie Zeeland, zei dat gisteren tijdens zijn lezing 'Samen naar een schone toekomst voor het kanaal' in het Terneuzense gemeentehuis. Hij hield de lezing in verband met de opening van de Havenfeesten. Met de term 'samen' doelt hij vooral op een samenwerking tussen Vlaanderen en Nederland om het tij te doen keren. Samenwerking voor het beheer van het kanaal is volgens Turkstra onontbeer lijk. Want de huidige formele samen werking is in de ogen van Turkstra niet integraal, niet frequent en zonder dui delijke doelstelling. Als oorzaken voor de zware verontrei niging noemt hij onder andere verschil lende waterkwaliteitsdoelstellingen aan weerszijden van de grens. „De Neder landse normering is strenger". Ook de aanvoer van met name het Leiewater noemt hij een oorzaak. Dit water is van zeer slechte kwaliteit door afvalwaterlozingen rechtstreeks op het kanaal op Vlaams grondgebied. Ook voldoen de lozingen op Vlaams grond gebied voor een aantal stoffen niet aan de vergunningvoorwaarden. Turkstra stelt een grensoverschrijdend Plan van Aanpak voor met een aantal acties om het water van het kanaal Gent-Terneuzen schoner te maken. Zo als het opruimen van de bronnen van vervuiling, een sanering van de Boven schelde en de Leie, het opstellen van, water-, slib en stoffenbalansen voor het kanaal, het hanteren van dezelfde ba siskwaliteitsnorm van oppervlaktewa ter aan weerszijden van de grens en het uitvoeren van gezamenlijke metingen bij de Vlaams/Nederlandse grens. isigns Idat zich bezighoudt met de |n binnen- en buitenland. groothandel hebben ver- |1992 gestart met de ver- ndel. Wij zoeken een en- s funktie van: naakt met het bedrijf en on bewerken. U onderhoudt klanten en zorgt ervoor, dat I en/of vervangen worden. oei voor commercie, kreati- len kennis van de branche og is een vereiste. Uw leeftijd Itig in de regio. oekt u een nieuwe full-time drijf, wacht dan niet langer [>r 1 juli 1994 aan: njersberg, ,nonze verslaggever tmeuzen - De gemeente Terneuzen overlegt met scho- ji of er mogelijkheden zijn de kinderen van het sielzoekerscentrum in de Scheldestad onderwijs te tren. Deze kinderen zijn al maanden van enig onder is verstoken. is nog niet bekend wanneer „gesprek plaats gaat vinden, s ieder geval binnen afzienba- iermijn," aldus een woord- ider van de gemeente. 1 asielzoekerscentrum in het oosevelthotel startte eind ja- lari. Sinds die tijd hebben de aderen, die onder de leer- ichtwet vallen, al geen onder- ijs genoten. „Het is volledig lidelijk dat die kinderen, ove- gens buiten hun schuld om, de srplichtwet ontduiken. Ik heb (grepen dat in Terneuzen een lie wordt opgestart om de «dingen op scholen te krijgen, it de leerplichtwet is er na ijlt niet voor niets," vertelt necteur N. Berentsen van het selzoekerscentrum. olgens de leerplichtwet moeten kinderen van het asielzoe- ïsoentrum voor 15 augustus de scholen zijn aangemeld, üneentelijk woordvoerder F. weet niet of die datum iidt gehaald. Er zijn volgens nog twee zaken onduidelijk. We weten nog niet of de scho- a willen meewerken. En daar aan weten we niet of het asiel- ïkerscentrum na 1 september i Terneuzen blijft. De bestuur sovereenkomst loopt dan na- lologische Hoofdafdeling is de afdeling felast met werkzaamheden inzake ning in het kader van de Wet verontrei- (tewateren (Wvo), advisering inzake de Iheffing en controle en toezicht op Jdrijfsmatige afvalwaterlozingen, hg Industriewater heeft de sectie i controle als hoofdtaak de bemon- lijfsafvalwater, zuiveringsinstallaties en Ir. Wegens toenemende werkzaam- Icature ontstaan voor een lan bedrijven, zuiveringstechnische ervlaktewater. Uitvoering en evaluatie van ■an bedrijfsatvalwater, controle op de iveringstechnische en meettechnische jij bedrijven. Als controleur toezicht rijven en het mondeling danwel lorteren van de bevindingen. opleiding op MBO-niveau bij voorkeur liek; cursussen m.b.t. toegepaste electronica alwaterzuivering (NVA) en monstername, ereidheid deze te volgen; neet- en bemonsteringstechniek en t meet- en bemonsteringsapparatuur; el zelfstandig als in teamverband te ermogen en goede contactuele eigen rijbewijs BE; klein vaarbewijs, danwel de bereidheid di natie: raagt, afhankelijk van opleiding en maal f 4.103,— bruto per maand, de functie worden gewaardeerd, dichtingen kunt u zich wenden tot het bureau Handhaving dhr. R. Rensen -631382) of de afdeling Personeelszaken ■631275). Jen voor deze vacature worden verzocht e voor 8 juli 1994 te richten aan bet tuur van het Hoogheemraadschap Postbus 2212,4800 CE Breda, met i vacaturenummer 15/94 op zowel loppe. melijk af. Het heeft geen zin de opvang op te starten als het asielzoekerscentrum na die da tum verdwenen is. De opvang van de kinderen hangt dus mede af van de verlenging van de termijn." Volgens Neve worden de moge lijkheden om de leerlingen op scholen onder te brengen zo breed mogelijk onderzocht. Ook de;mogelijkheid voor een Inter nationale Schakelklas voor ba sisschoolleerlingen wordt beke ken. Dit idee werd vorig jaar door toenmalig wethouder van onderwijs W. de Zeeuw gelan ceerd. Buitenlandse leerlingen krijgen 's morgens op een cen trale plaats les in de Nederland se taal en waaieren 's middags uit over de reguliere scholen. Het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland (RPCZ) in Terneu zen heeft nog geen verzoek van de gemeente gekregen om mee te werken aan het onderzoek. „Ik weet dat binnen het gemeente huis wordt gewerkt aan een plan voor centrale opvang van bui tenlandse leerlingen. Als de ge meente behoefte heeft aan onze hulp, kan ze een beroep op ons doen," aldus L. Langendijk van het RPCZ. Mdelburg - Vier mannen uit Sluiskil, Goes, Almere en •Sterdam, die twee weken geleden terecht stonden voor hun «rokkenheid bij het opzetten van een druglijn naar België Frankrijk, zijn vrijdag door de Middelburgse rechtbank Bjgesproken van alle ten laste gelegde feiten. Rechtbank is van oordeel dat politie zich eind november op «Veerplein in Kruiningen niet A gehouden aan de strikte die gelden bij de aanhou- »an verdachten en conclu de dan ook (zoals de verde- fig had bepleit) tot een on- •htmatig verkregen bewijs. mannen (en twee vrouwen, •eveneens zijn vrijgesproken 4 liet bezit van drugs) waren dag op weg naar Zeeuws- Sfflderen voor het 'vereffenen 81 een rekening, met een Hier. Volgens bij de politie -niengekomen informatie zou groep zwaar gewapend zijn inderdaad werden na de spec- leulaire aanhouding van de jee auto's twee vuurwapens - oijbehorende munitie en een Wwerend vest aangetroffen. ®dat de politie ervan uitging de mannen op weg waren De liefde voor de wijk gaat door de maag. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Terneuzen - Op de oproep van de stichting Leefbaar heid Binnenstad om te komen barbecuen bij de Tringel kwamen gisteravond zo'n 50 hongerige binnenstadbewo ners af. Het werd een gezellig buurtfeest. De liefde voor de wijk gaat door de maag. De buurtbarbecue als positieve actie in de binnenstad. Onder dit motto had de stichting Leef baarheid de barbecue opgezet. Het werd door de buurtbewoners dan ook op een fijne manier op gepakt. Gezeten aan lange tafels met op de achtergrond een ac cordeon schiep men de binnen plaats van de Triagel om in een place Pigal.,, Ik heb het reuze naar mijn zin zegt Jo Dees de beheerder van de Triangel. Er zijn oude bekenden bij maar ook mensen uit de nieuwe wo ningen van de woningbouw aan de Nieuwediepstraat. Na alle ne gatieve publiciteit komen ze hier sfeer proeven. Leuk dat zelfs mensen van de Scheldekade een kijkje komen nemen. Het is een gemêleerd gezelschap" voor de liquidatie van een dealer in Terneuzen, moest er onmid dellijk worden ingegrepen. En zo kon het gebeuren dat de politie overging tot aanhpuding, terwijl de officier van justitie hiertoe (zoals de wet voorschrijft) nog geen opdracht had gegeven. En dat betekent dat de resultaten van het daarop volgend onder zoek eveneens onrechtmatig ver kregen zijn en dus niet mee mo gen tellen voor de bewijslast, zo concludeert de rechtbank. Tegen de mannen waren gevan genisstraffen geëist variërend van negen tot achttien maanden, tegen de vrouwen, die in het bezit waren van kleine hoeveel heden drugs, eiste de officier respectievelijk een boete van 1.000 en twee weken cel. De in beslag genomen wapens, munitie en drugs worden niet teruggege ven. elburg - Gedeputeerde Staten hebben besloten de jaar- 'j»e subsidie van 130.000 gulden aan Zeeland Airport, een ein vliegveld bij Arnemuiden, stop te zetten. 'Jgens bestuurslid Cevaal van yuegi/eld gaat dit een nog wend aantal banen kosten 1 jerva't het vliegveld van een Lr §eleid vliegbedrijf in een ^-tijdsveldje' St0PZetten tan p f^sidie een oude wens tol-j r°vinciale Statenb gehono- statp an Seleden besloten de !r; n de subsidie af te bouwen Itat 'anuar' 1995 helemaal /'fa. Een goed zakelijk bnp! jmoet zonder subsidie ne. n waaien en subsdie is argumentinCiale Zaak' 'uidde ^et %zn ï6' ^estuur dan ook een je i7,tot voortzetting indien- en GS dat geweigerd. Bestuurslid Cevaal: „Het is ge lukkig niet zo dat we de zaak moeten sluiten. We rekenen nog op 60 mille waarderingssubsidie. Maar de betaalde krachten bij de havendienst zullen wellicht weg moeten en in totaal praten we toch over 60 arbeidsplaatsen bij het vliegveld." Cevaal heeft geen begrip voor het besluit. „Nee, Zeeland Air- port is van groot economisch belang voor Zeeland. Nu hebben we een redelijke voorziening en ik zeg, bouw dat uit, in plaats van het in te krimpen. En zeker .voor de toekomst, als je probeert tien of vijftien jaar vooruit te denken mag je daarin de lucht vaart zeker niet vergeten." Door onze redacteur Cees Maas Je kunt gek worden in een tunnel. Je auto tegen de wand knallen, spontaan bewuste-' loos vallen, witlof lekker vinden of je vrouw wurgen. Weten tunnelbouwers. Vandaar dat er straks in de Scheldetunnel, als die er komt, één of meerdere 'zachte knikken' komen te zitten. Knikken voor de psyche. Flauwe en goed verlichte bochten, om te voorkomen dat automobilisten zes kilometer „lang naar het zwarte gat, het eindpunt van de tunnel zitten te staren. Want dat kan rare dingen doen met men sen - zes kilometer tunnel in een buis van elf meter doorsnee is sowieso een angstige ervaring voor claustrofobisch aangelegde lieden. Die angst zal er niet minder op worden wanneer de nog dwarsliggende gemeente Borsele haar zin krijgt en tegen een meer prijs van minstens 360 miljoen gulden de aangepaste tunnel er komt waar Borsele akkoord mee kan gaan. De tunnel namelijk, wordt dan 8300 meter lang, in plaats van de nu geplande 6500 meter. Ruim acht kilometer tunnel, daar kan nog wel een zacht knikje bij. En deze verlenging heeft tal van technisch ingrij pende gevolgen, waarover straks meer. Deze week stond het in de krant: de toestemming van Borsele in het megapro ject oeververbinding WOV (kosten 1,17 miljard gulden) kost minstens 360 miljoen gulden. Meer dan een kwart van de totale investering. Het is de prijs die Borsele eist voor de eindoverwinning bij de Raad van State, waar de bestuurlijke dwang van de provincie om de tunnel kwaadschiks door de strot van Borsele te wringen, werd getoetst. Borsele dus. En het 'maximumpakket' waar men akkoord mee gaat. De plaats waar de tunnel de Westerschelde in duikt aan Bevelandse kant komt in dit scenario niet pal achter de Inlaag 1887, maar bij de zogeheten Staartsche Nol, een knik in de zeedijk, ruim een kilometer verder (dus minder overlast veroorzakend) van Elle- woutsdijk af en ongeveer een kilometer dichter bij dat andere dorp: Borssele. Be kend van andere dorpjesonvriendelijke ac tiviteiten nabij, zoals een stortplaats voor radio-actief afval, een groot industrieter rein en een kerncentrale. Daar kan nog wel een tunneltje bij, misschien. Met de verschuiving van de aanlanding denkt de gemeente Borsele de zogeheten karrevelden te sparen. Karrevelden zijn zoute weilandjes die ontsaan zijn door menselijk handelen en waar nu de water vogels graag verblijven. „Van de karrevelden blijven ze af, dat is zelfs erkend als ecologische hoofdstructuur door Den Haag," betoogde de Borselse wethouder Vollaard deze week voor een clubje journalisten. Bij de provincie vinden ze dat een flauwe- kul-argument. Om voor zoveel geld karre velden te ontzien die je als overheid voor veel minder geld gemakkelijk zelf kunt aanleggen. Want natuur in Zeeland is maakbaar, zeker de provincie en Rijkswa terstaat plus de milieufederatie hebben dat bewezen door her en der nieuwe duinen en zoute moerassen aan te le'ggen. Natuur is maakbaar, zeker zilte natuur, daar heeft men al veel ervaring mee. Vandaar dat ze de karrevelden op het provinciehuis geen argument vinden. Verliezen we die rond Ellewoutsdijk, dan maken we er driemaal de oppervlakte aan de andere kant van het dorp bij, bij wijze van spreken. Maar de gemeente Borsele is een andere mening toegedaan en Borsele is koning, vooralsnog. Een langere tunnel, schrijven de technici, heeft gevolgen voor het ventilatiesysteem. Het nu ontworpen systeem van langsventi- latie is om technische reden niet meer toepasbaar bij een grotere tunnellengte. Het verlengen van de tunnel maakt een zwaarder systeem noodzakelijk, maar nog onduidelijk is of ventilatie over een derge lijke afstand wel mogelijk is, zonder dat er ventilatieschachten aangebracht moeten worden. Die schachten kunnen dan nergens anders Jcomen te staan dan op de Middelplaat, de "zandbank midden in de Westerschelde waar de tunnel pal onderdoor moet lopen. Ventilatieschachten op de Middelplaat is ook aantasting van het milieu, merkt het adviesbureau DHV in het laatste rapport op. De meest luxe optie, waar Borsele nu voor kiest, kent daarnaast een verdiepte ligging tussen de Monsterweg in het Sloe (kosten 105 miljoen gulden) en nog een 'postje' van 20 miljoen gulden voor landschapsverbete ring. Over dit pakket merken de onderzoe kers nog op dat nieuwe ontwerpkosten en langere bouwtijd plus hogere bouwrente de rekening met nog eens 'tientallen mil joenen' guldens zal doen stijgen. Dan komt het voorlopige totaalbedrag op 340 miljoen gulden, plus minstens 20 mil joen en nog een onbekend bedrag aan kosten voor een andere ventialtie. De natuur van de karrevelden wordt in deze optie niet aangetast, maar op de Middelplaat midden in de Schelde komen schoorstenen te staan. En claustrofoben moeten bliksems goed weten wat ze doen alvorens een kaartje te kopen. Maar er zijn goedkopere pakketten gepre senteerd en hoewel Borsele als goed onder handelaar natuurlijk inzet op het duurste wat men krijgen kan, zal de gemeente ook met minder wel genoegen nemen. Dan praten we over een tunnel die onder de zeedijk en onder de karrevelden doorloopt om verderop in de polder pas boven aarde te komen. Noordelijk van de Staartsche Nol komt dan een tracéwijziging en een verdiepte toegangsweg staat ook in het program. Kosten: minstens 240 miljoen gulden. Nu de prijzen en de mogelijkheden bekend zijn is de Scheldetunnel beland in een proces van loven en bieden. Dat gaat de komende tijd dan ook gebeuren: de dorps raden worden betrokken bij het plan en natuurlijk de gemeenteraad. Uiteindelijk zal men een compromis moeten vinden, maar nu is het nog veel te vroeg om daar speculaties over te doen. Lukt het niet, dan gaat de tunnel niet door of gedeputeerde Hennekeij (Waterstaat) komt opnieuw met een 'bestuurlijke aanwijzing'. Na alle meevallers is dit een fikse tegen valler. Maar een drempel in wat de laatste meters lijken, het is niets nieuws in de geschiedenis van de oeververbinding. Voor- en tegenstanders weten het al jaren: je kunt gek worden van een tunnel. ZATERDAG 25 JUNI 1994 DEEL Van onze verslaggever Oostburg - Hand in hand kameraden, maar niet als die maten 'Koning Voetbal' en 'Koning Alcohol' heten en met een fikse slok op achter het stuur van hun auto kruipen. Dat is vrij vertaald de bood schap die medewerkers van Veilig Verkeer Nederland in Zeeuws-Vlaanderen samen met de politie gistermiddag overbrachten tijdens een pre ventieve alcoholcontrole in het teken van de wereldkampi oenschappen voetbal. 'Sportief oranje zet alcohol buitenspel', luidt de naam van deze actie om alcoholgebruik en verkeersdeelname te ont moedigen. Want wetenschap pelijk onderzoek leert dan wel dat het aantal dronken auto mobilisten in het weekeinde zich stabiliseert, het aandeel forse dronken rijders (meer dan 1,3 promille) is daarente gen in vergelijking met enkele jaren geleden met een derde toegenomen. Vijf dames van WN, voor de gelegenheid in oranje gehuld, maakten dat gisteren duidelijk aan 254 automobilisten in West-Zeeuws-Vlaanderen. Ze hadden er niets op tegen dat er tijdens of na het bekijken van een WK-voetbal wedstrijd wat pinten dronken, wel dat mensen zich daarna nog met de auto in het verkeer bega ven. De staande gehouden be stuurders konden alles thuis (onder het genot wellicht van een alcoholische versnapering; bij de controle had in elk geval geen enkele bestuurder gedronken)^ nog eens in een gemakkelijke stoel nalezen in de folder 'Zonder alcohol in het verkeer, zien we elkaar na het WK weer'. WN en politie houden dins dag 28 juni een soortgelijke 'Oranje-actie' onder de Zeeuws-Vlaamse weggebrui- kers. Van onze verslaggever Terneuzen - De in slaap gesukkelde stuurgroep Kleurrijk Terneuzen moet een nieuwe impuls krijgen om het begrip voor buitenlanders in de Scheldestad te vergroten en racistische uitingen tegen te gaan. Dat vinden de initiatiefnemers van de actie Terneuzenaar tegen Terreur, die in het leven is ge roepen na de recente uitbarstin gen van vreemdelingenhaat. De handtekeningenactie loopt boven verwachting. Er zijn al 2500 van de 7500 uitgezette kaartjes ondertekend terug ge komen bij de stichting Welzijn. De actie loopt tot en met volgen de week donderdag 19.00 uur. Dan bieden de comitéleden de ingezamelde kaarten bij het be gin van de raadsvergadering aan aan het gemeentebestuur. J. Snelders, directeur van de stichting Welzijn en slachtoffer van de racistische terreuracties -in zijn woning werd brand ge sticht- meldt dat er vragen ko men om financieel bij te dragen aan de actie. Dat kan volgens hem de start betekenen van een fonds waaruit anti-racistische projecten kunnen worden be taald. Bijvoorbeeld het leveren van een bijdrage aan het initia tief van Scholen zonder Racis me. Dat comité zamelt geld in om een beeld te plaatsen bij het stadhuis dat de afkeer van racis me en de verbondenheid tussen de volkeren symboliseert. Grote bedrijven in de Kanaalzo ne beraden zich momenteel se rieus op het geven van financiële steun aan projecten die gericht zijn op het weren van vreemde lingenhaat in Terneuzen. Snel ders ziet dat als een mogelijke nieuwe start voor de stuurgroep Kleurrijk Terneuzen. Die is twee jaar geleden opgericht met als doel de integratie van vreemde lingen te bevorderen. De stuur groep heeft echter al die tijd weinig tot niets ondernomen en daar kan met de spontane actie van Terneuzenaars tegen Terreur verandering in komen. De direc teur van de stichting Welzijn doet het aanbod dat zijn stich ting 'de kar wel wil gaan trek ken'. Het comité Scholen zonder Ra cisme wil tegen de tijd dat het nieuwe schooljaar begint het beeldhouwwerk (twee ineenge slagen handen) tegen racisme ge plaatst zien. Vandaag houdt het comité een gratis dijkpicknick bij de water toren en hoopt daar geld in te zamelen onder de deelnemers om het benodigde bedrag bijeen te krijgen. De dijkpicknick is van 14.00 tot 17.00 uur. Verschillende mid- denstanders stelden belangeloos Directeur Snelders van de stichting Welzijn met de stapel anti-racismekaarten. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE de proviand beschikbaar. „We verwachten heel veel mensen. We willen de hele Scheldedijk vol krijgen. Iedereen is uitgeno digd." Afgelopen donderdagavond 'busten' leden van het comité deur-aan-deur pamfletten (mo gelijk gemaakt met financiële steun van de vakbond FNV Zee land) die vragen om meer begrip voor buitenlanders en vluchte lingen huis-aan-huis in Terneu zen met daarop onder meer de volgende overdenkingen: Wie heeft u of uw collega's ont slagen? Wie heeft de uitkeringen verlaagd? Wie heeft de medicij nen duurder gemaakt? Wie ver hoogt de huur elk jaar? Wie plundert de staatskas door belas tingen te ontduiken of door sub sidie na subsidie op te strijken? Wie maken ondanks de economi sche recessie of de crisis elk jaar vette winsten? De buitenlanders? (Die net als u belasting betalen. Die net als u proberen rond te komen. Die net als u worden bedreigd met werkloosheid). De vluchtelingen? (85% van de vluchtelingen over de hele we reld verblijft in de Derde Wereld. Nederlandontvangt als een van de rijkere landen slechts 0,13 van de asielzoekers, waarvan er meer dan de helft worden afge wezen. Nederland geeft nog min der uit aan vluchtelingen dan een honde- en kattevoer. De vluchtelingen wegsturen uit Ne derland zal de problemen echt niet oplossen!') Aan het slot roept het comité de hele bevolking van Terneuzen op mee te strijden tegen het racisme en dat te laten weten ook: 'Schrijf naar: School zonder Ra cisme, Postbus 11, 4564 ZG St. Jansteen (tijdelijk postbusnum mer).' (ADVERTENTIES) inlays steunzolen 'orthopedisch schoentechnikus bekroond in duitsland en amerika Desgewenst komen wij bij u thuis voor het opmeten en het passen. teteringsedijk 60 breda 076-148168/223475 fax: 200729

de Stem | 1994 | | pagina 17