'Dit moet 'n bedrijf worden' loon Vermeulen favoriet in kermisronde St.-Jansteen *W\ Verrassende zege Albert van Caer in Hulst Toernooi TV Goes zeer sterk bezet r Droers Van den Goorbergh hebben draai gevonden in nieuw WK wegrace lESTEM BS MIEUWS kort in Tour-ploeg en bondsplannen HEV SPORT ZEELAND dat deiRTA S\rotnU^esp^^' SPORTNIEUWS KORT Zeilwedstrijd DZC rs BRIDGERUBRIEK Visuele handicap RDAG 25 JUNI 1994 komende Tour de France een Iers bekendgemaakt. Viatsjesbv Ie Moncassin, Edwig van Hoov lauters reizen eind juni af naar lehoort met Cordes, Kvalsvoll t vijftal, waaruit Raas nog drié Jrfect-ploeg compleet te maken ■team samen aan de hand van de len. „Na een hoopvolle start van Tlencia heeft de ploeg zich inde I kunnen maken. De afgelopen Iweer van hun beste kant laten tour Dupont en de eindzege van nburg en van Erik Dekker in de loge verwachtingen van de Tour Izich afgemeld voor het Franse lot van Erik Breukink kampt na bte conditionele achterstand. Hij de France naar behoren uit te He etappe en eindigde als achtste was de best geklasseerde renner lijn op de bijzondere ledenverga- Jëgaan met de bondsplannen. De Ipetitie op termijn veranderen, ■vil een samenwerkingsovereen- p, waarin de bond verregaande Le, organisatorische, financiële en TDe clubs voelen die behoefte ook fises." J eredvisie zeven ploegen. Rotter- |"Er komt nog een gesprek met Icht, Eindhoven, Geleen, Heeren- len zich reeds aangemeld. Vi ar van de Ronde van Wernhout FOTO COR VIVEEN wege het programma bij de nationale selectie gebleven. Die ploeg krijgt immers de uitnodi gingen voor de mooiste interna tionale wedstrijden. Vanaf april heb ik dan ook alleen maar in het buitenland gere den." De begeleiding, die de vorige twee jaar zo te wensen overliet, is via de stichting Top Support inmiddels stukken beter gere geld. „Henk Lubberding bege leidt me nu continue. Hij geeft aanwijzingen en adviezen over zaken als voeding en training. Dat moest ik in het verleden allemaal zelf uitzoeken." Stuk zonniger De resultaten bleven niet uit „Ik heb dit jaar eindelijk het idee dat ik bij de amateurs dingen kan, die ik bij de junio ren ook kon. Ik kan weer wed strijden winnen op de manier zoals ik het wil." Zijn toekomst ziet er direct een stuk zonniger uit. Dit jaar denkt hij zijn meao-studie te voltooien. „En volgend jaar ben ik prof," zegt hij vol overtuiging. „Drie prof- ploegen hebben al contact met me gezocht. Een Nederlandse, een Amerikaanse en eentje m oprichting. Namen noem ik nog niet. Het geeft wel aan dat die prestaties in het buitenland, met name in de Ronde van Oostenrijk en de eindoverwin ning in de Triptique Ardennais, aanspreken." De Zuidhollander is erop ge~ brand om vandaag tijdens het NK ook in eigen land een klin kend resultaat neer te zettaP „Het parcours van het NK UF me in principe wel. Voor mi) al had het zelfs iets zwaarder gc- up mogen, maar op deze manier maken meer jongens een kans op de titel. Voor een kampioen" schap is dat beter. In Meerssen kan ik winnen, maar ook een niet-klimmer als John den Bra- ber kan er kampioen worden- Eén ding is zeker. Na O05'6"' rijk wordt er meer dan an te op me gelet. Maar ook die ar moet je aan kunnen om kam pioen te worden." ZATERDAG 25 JUNI 1994 B6 ,ionze sportmedewerker |.jansteen - Kermisvierend iJansteen is dinsdag 28 jjj het centrum van wieler- junend Zeeuws-Vlaande- j Om 19.00 uur gaan de g amateurs van start jjrhun 60 ronden, wat ver bid wordt in een 96 kilome- lange wedstrijd. Dit op "jt traditionele parcours als jesnaar wens verloopt. WIELRENNEN Immers, de Wilhelminastraat is al geruime tijd aan renovatie onderhevig, maar stelt secretaris Gaston Everaard van het Steen- se wielercomité: „Ze hebben ons beloofd dat het wegdek van de Wilhelminastraat tegen dinsdag in orde zou zijn. Als dat niet zo is, wat wij zouden betreuren, dan hebben we uiteraard een alternatief." De hoeveelste wielerkoers het in St.-Jansteen is weet Everaard niet. „Het kan de negentigste, maar ook de honderdste zijn. We hebben dat al een keer gepro beerd te achterhalen, maar zijn er nog niet achter. Wel weet ik dat er hier al in een vrij vroeg stadium gekoerst werd. Er zaten in deze hoek ook altijd sterke coureurs." Dit jaar mag het veld er even eens zijn. Bekend is immers dat er in St.-Jansteen altijd een aar dige cent te verdienen valt. „Dat hebben we ook nu te danken aan de plaatselijke middenstand," aldus Everaard. Zestig inschrij vingen vielen bij Everaard in de bus, waaronder die van Toon Vermeulen, de verrassende, maar verdiende winnaar van Zuiddor- pe vorige maandag. Verder Davy Dubbeldam, die vo rige week dinsdag ook met bloe men terug naar huis keerde. Dit vanuit het Belgische Bassevelde. Mannen in vorm dus, maar Jo hn-Paul van de Ameele, Fran cois Franse, Peter Hoondert, Jo hn Leys, Karei van Goethem, Cees Schouwenaar, Mario van Vlimmeren, Erwin van Loo, Wilfried Bastiaanse, Roy Bogae- rt, Marcel Remijn en Wilfred Geijs zijn toch mannen die een aardig stukje kunnen fietsen. Eric Vereecken komt uit St.-Jan steen, woont tegenwoordig in Hulst, maar zal in zijn 'roots' ongetwijfeld zijn stijgende vor- mcurve willen laten zien. Verder andere mannen uit de streek, zoals Patrick van de Vijver, Mar tin de Jaeger, Rudi Rabout, Her man Muller, Guus Barhorst, Ard van Houte, Pascal van Bellen en Pascal de Rijcke. Een Brit en een Australiër geven deze kermis- koers een internationaal cachet. De start is om 19.00 uur in de Wilhelminastraat. Afhalen rug nummers en prijsuitreiking in café De Kroon. DE TT VAN ASSEN, die vandaag voor de 64e keer terreden wordt, is nog altijd de koninginne-Grand Prix van het wereldkampioenschap wegrace. De rol tan de Nederlandse rijders zelf is de laatste jaren een stuk bescheidener. De Bredase broers Patrick en Jurgen van den Goorbergh timmeren van het zestal GP-rijders nog het meest opvallend aan de weg. (an onze verslaggever Ad Pertijs Assen - Bernie Ecclestone heeft i aandelen in het wereldkam pioenschap wegrace inmiddels verkocht. De hand van de Britse die zich na zijn com merciële succes bij de Formule- |l-vierwielers enkele jaren gele- ook op de wereld van de [gemotoriseerde tweewielers e, is echter nog onmisken baar zichtbaar op en rond de [circuits, waar het bontgekleurde [gezelschap motorduivels steeds [weer de limiet zoekt voor het [veroveren van magische WK- unten. i liet rennerskwartier bijvoor beeld is het gedaan met de zoete ■inval. De in enorme trailers on dergebrachte hitech-werkplaat- [sen staan keurig in het gelid I opgesteld achter de aangewezen I pitboxen. De minstens zo groot I ütgevallen rijdende onderko mens voor rijders en monteurs i in een volgende, kleurige IR], In een andere hoek van het [lerrein hebben de teams of hun [sponsors hun zogenaamde hospi- [siity-units opgesteld. Niet luk- |5ak. Ieder team heeft van orga- Dorna (een Spaanse in- [«teringsmaatschappij van de met name in wielerkringen be- Banesto-bank, red.) een tl vierkante meters toege- ii gekregen. ben met je personenauto het Mskwartier oprijden, is er at meer bij. De team-scooter is set meest populaire locale ver voermiddel in de paddock. Je t er rustig met een vaartje 'in dertig kilometer per uur een taidje gaan ophalen bij één van je uitstallingen van de rubber- Extreem veel mensen lo- jen er immers niet meer rond Sssen de trailers en motorho- Ook al zo'n gevolg van Mestone's reorganisatieplan- tin, Paddock-kaarten worden maar mondjesmaat ver trekt. Wie een sponsor extra wil uitnodigen, betaalt het volle 1:350 piek voor één dag. Afliankelijk ware motorsportfan heeft sc«i kans meer om alle moder- fraaie staaltjes van motor- •echniek van nabij te aanschou wt Hij of zij mag nog slechts Msnemen op de tribune. Voor wd geld. Hockenheim was voor reorganisatie van het WK Weds goed voor 100.000 toe- stouwers op de racedag. Enkele 'eken geleden telden de organi satoren er nog slechts 35.000. 'et Dorna, dat voor 54 miljoen "Har de organisatie-rechten komende tien jaar heeft ifTT' maar circuits ziin tankelijk van de recettes. Voor miljoen dollar komt het jand-Pnx-circus langs. Daar- 6 dient men de baan 'leeg' op I leveren aan Dorna. De Span- II arden hangen hem wel vol met ®i reclameborden. Voor het fit zelf rest alleen de inkom- l'en Mn de kassa. e flM (internationale motor- Wfederatie) en de IRTA (de «rewging waarvan alle aan het kiemende teams lid zijn) I,:?® met Dorna, dat de feite- Lorganisatie overlaat aan j, yt*» Wheel Promotions, u SS6 drie-eenheid binnen Ivéi ^orna organiseert en ^oiteert, de IRTA keurt de E,ij™s en verdeelt de prijzen- yj1 en FIM ziet toe op de u '"gvan de reglementen. Ze tal n n aar hard nodig en dus den °ma ®een race 'aten verrij- dimmeren Rom van Vlimmeren, die met zijn Forza-la-Moto-team dit jaar is toegetreden tot de Grand- Prix-wereld, is echter geen uit gesproken voor- of tegenstander van de nieuwe aanpak. „Omdat ik niet weet hoe het vijf jaar geleden was om een team te runnen," zegt de garagehouder uit Standdaarbuiten. De West brabander volgde het WK via de Bredase race-broers Patrick en Jurgen van den Goorbergh al enkele jaren vanaf de zijlijn. Jurgen, met zijn 24 jaar de jong ste van de twee, is nu zijn (enige) rijder bij Forza-la-Moto. Samen met monteur Gerrit Veldscholten staat hij bij het team op de loonlijst. Twee 250cc Aprilia- motoren vormen het mechani sche hart van de equipe. Een professioneel uitgeruste trailer (compleet met werkplaats, keu ken, zes slaapplaatsen en een woongedeelte) is de uitvalsbasis. Het team ziet er zeker op de race-dag gelikt uit. Want zo wil de Ecclestone het. „En toch wer ken wij van alle teams binnen de 250cc misschien wel met het laagste budget," zegt Van Vlim meren. De reden waarom Van Vlimme ren moeilijk kan bepalen of Ec clestone een zege of vloek is geweest voor de in de IRTA verenigde motorsport-teams, is het feit dat de Brit een aantrek kelijk start- en prijzengeld hoofdstuk in zijn plannen had opgenomen. Een team als Forza- la-Moto mag gelet op de huidige prestaties (met enige regelmaat eindigt Jurgen van den Goor bergh bij de eerste vijftien, red.) rekenen op een bedrag dat ligt tussen de 150.000 en 200.000 gulden. Dat is ruim de helft van het totale Forza-budget. „Daar staat uiteraard tegenover dat je als team nu meer moet investe ren om überhaupt toegelaten te worden tot de Grand Prix. Om dat ik pas zo kort een team run, kan ik niet zeggen of de IRTA- bijdrage opweegt tegen de extra kosten die teams moeten maken om mee te mogen doen. Duide lijk is wel dat Ecclestone's aan pak de doodsteek is geweest voor veel kleinere teams. Jon gens die met een gammel busje naar het circuit kwamen, konden niet aan zijn minimum-eisen voldoen. We zitten nu in een overgangsfase, waarin de één blij en de ander ontevreden is met de nieuwe aanpak. Maar op de langere termijn geloof ik dat de huidige ontwikkelingen een goede zaak zijn. De uitstraling van de sport verbetert enorm, waardoor je gemakkelijker spon sors moet kunnen aantrekken." Troonopvolgers De IRTA-gelden worden volgens Van Vlimmeren redelijk fair ver deeld. „De topteams krijgen niet Jurgen (links) en Patrick van den Goorbergh voor de start van de Grand Prix op Hockenheim. veel meer dan wij. De IRTA beseft dat de kleintjes het geld harder nodig hebben." Dat geldt zeker voor de nationale motor sport. De gouden tijden van Van Duimen, Hartog en Middelburg liggen al weer ver achter ons en ook hun troonopvolgers Zeelen- berg, Spaan en de inmiddels ge stopte Streuer lijken hun beste dagen gehad te hebben. Wilco Zeelenberg mocht het een jaartje proberen bij het befaamde Luc ky Strike/Suzuki-team van Gar ry Taylor. Hij slaagde niet en werkt nu al weer twee jaar aan zijn come-back. Dit jaar heeft Zeelenberg zijn nek financieel ver uitgestoken. Alleen al voor het leasen van twee Honda-fa- brieksmotoren is hij 750.000 gul den kwijt. Het dubbele dus van wat Forza-la-Moto kwijt is voor het complete team rond Jurgen van den Goorbergh. Op het cir cuit ontlopen ze elkaar echter nauwelijks. Je kunt wel fa- brieksmateriaal huren, maar dat is nog geen garantie voor een top-drie-klassering. Jurgen van den Goorbergh be seft dat. „Daarom werken wij voorlopig nog met veel goedko per produktiemateriaal. Volgend jaar kun je dan gaan denken aan tweehands fabrieksspul en zo bouw je het langzaam op. Als ik Wilco was geweest, had ik een dergelijk financieel risico nooit genomen." Broer Patrick rijdt dit jaar op wat Jurgen 'tweedehands fa- brieksmateriaal' noemt. „Twee dehands is uiteraard niet hele maal de goede term," zegt Pa trick van den Goorbergh. „Je kunt niet zeggen dat die of die rijder op mijn machine heeft gezeten. Zo'n motor is altijd een samenstelling van een redelijk jong frame, gereviseerde blokken en nieuwe onderdelen." Hij gaat er dit jaar 'oerend' hard mee. Op Hockenheim deed hij qua top snelheid nauwelijks onder voor de grote jongens. Alleen in de race verloor de machine vanwe ge een kapotte accu plots vermo gen. Waar Jurgen meer flair en durf uitstraalt, is Patrick zonder meer de technisch betere rijder van de twee. Dat bleek wel tijdens de start van de Grand Prix op Hockenheim, waar Patrick met veel gevoel voor gasgeven en schakelen vanaf de vierde star- trij snel doorstootte naar de vierde plaats. De één meter ach ter hem staande Jurgen kwam minder soepel op gang en moest zich vanaf de dertigste stek naar voren knokken. Hij kwam tot de veertiende stek, maar een onge lukkige valpartij verstoorde zijn opmars. Doorbraak In hun huidige vorm mogen bei de broers stiekem hopen op wat belangstelling vanuit het kamp van de grote, veelal door tabaks fabrieken gesponsorde teams. „Maar reëel gezien is de kans op een dergelijke doorbraak klein," zegt Patrick. Ook Jurgen ver wacht niet dat hij volgend jaar al hogerop kan. Ondanks hun voor privérijders opzienbarende achtste en negende plaats in de GP van Oostenrijk, eind mei. Ron Reinders, sponsor-manager van Lucky-Strike-fabrikant BAT, glimlacht als de carrière kansen van de beide Bredase broers ter sprake komen. „Als er een Nederlander constant bij de eerste vijf rijdt, pak ik hem," zegt hij. Reinders is één van de weinige Nederlanders die daad werkelijk invloed heeft op de samenstelling van één van de grote fabrieksteams. Hij verdeelt de sponsorgelden van BAT voor Europa, Zuid-Amerika en het Verre Oosten. In 1992 bracht hij Zeelenberg onder bij 'zijn' Luc- ky-Strike-formatie. „Ik zou lie gen als ik zeg dat mijn voorkeur niet naar een Nederlander uit gaat. Maar in mijn functie als sponsormanager moet ik dat soort sentimenten zoveel moge lijk uitsluiten. Commerciële be langen spelen natuurlijk een rol, maar voorop staat dat je een jongen die een Grand Prix kan winnen op de motor zet." Groeimarkt Een Chinees of Zuidamerikaans supertalent zou een geschenk uit de hemel zijn voor de tabaksfir ma's, die in die streken een enor me groeimarkt zien. Vandaar ook dat de heilige drie-eenheid buiten Europa op zoek is naar commericeel interessante GP-lo- caties. „In Europa en Amerika mogen we nauwelijks nog recla me maken," zegt Reinders. „De kleding van het team moet zo wat per Grand Prix aangepast worden. In Nederland mogen we gewoon met de naam Lucky Strike rondlopen, in Duitsland mocht alleen het ronde logo zon der tekst gebruikt worden en straks in Frankrijk mag ook zelfs dat logo niet gevoerd wor den. Gek word je ervan." Nederland heeft dus nog ergens Hstone's ad ori C houden hun weg van Iezet bii de oM. I 'r'-] lefhebbers van de !l»a8dTit!S,aanpalt beeft veel bloed 0rsPOrt-liei 6 stempel. heeft ingeslagen. Van onze tennismedewerker Hulst - In het Reinaert-ten- nistoernooi in Hulst schakel de in de Dl-klasse de gerou tineerde Belg Albert van Caer favoriet Pepijn van Kuppe- veld van TC Hontenisse uit met 7-5, 6-2. In de halve finale moet Van Caer het opnemen tegen Honny van Looy, die in de kwartfinale Sluiskillenaar Mark de Waal te rugwees. Eddy van Remortel van Game'78 plaatste zich ten koste van Hans van Duyse eveneens voor de halve eindstrijd. Hij komt uit tegen de winnaar van de partij Robert Asselman-Ma- nuel van Goethem. Deze laatste verschalkte in de kwartfinale verrassend, na een zinderende strijd die ruim twee uur in be slag nam, Frans Vlassenrood. Clingenaar Robin de Witte plaatste zich op het Cl-schema voor de finale via een simpele zege op clubgenoot Werner Crombeen: 6-1, 6-0. In de C2-ca- tegorie stuitte Eddy Thans gede cideerd de opmars van de jeug dige Belg Christoph Morjaen en bereikte zodoende de halve fina le. In de Dl 40+-klasse werden de Belg Roger de Block en Ro bert Asselman inmiddels halve finalist. Bij de vrouwen-D2 plaatste De- nise Leeraert zich voor de finale na een ruime zege op Carolien Everts. In de laagste categorie verraste Margot Strooband de als eerste geplaatste Deborah van Eerdenburgh in twee sets. Op het dubbel-D2-tableau plaatsten Roegiers en Versprille zich voor de halve finale. Ook de combinatie De Bruin/Rodrigo werd enigszins verrassend halve finalist. In de mixed-Cl bereikten Nicole Willaert en Ivo Wouters de finale door het favoriete koppel Janine Moerland/Leo Ooms in drie sets te bedwingen. In de mixed-Dl verrasten Dobbelaar/Knibbeler en Nijssen/Mortier de als eerste respectievelijk tweede geplaatste combinaties Haverhals/De Block en Adriaansens/Van Looy. Al eerder schakelden Tanja Wou ters en Tom Willaert één reeks lager het favoriete duo Mattens/ De Saegher uit. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: kwartfinale: Boas Bierings-Harry van Gooi 6-2 6-4. Cl: halve finale: Robin de Witte- Werner Crombeen 6-1 6-0. C2: kwartfinale: Eddy Thans-Kevin Morjaen 6-3 6-1. Dl: kwartfinale: Albert van Caer- Pepijn van Kuppeveld 7-5 6-2, Hon ny van Looy-Mark de Waal 6-4 6-3, Eddy van Remortel-Hans van Duyse 6-2 6-3. Dl 40+: kwartfinale: Robert Assel- man-Willy de Bruyn 6-0 6-2. D2: derde ronde: Chris Geysels-Wil- ly Thans 6-0 6-1, Wim de Putter- Reinaert Dreesmann 4-6 6-4 6-3 DUBBEL B: eerste ronde: Pieters/Van tel-Leenhouwers/Dobbeleir 6-7 6-2 7-6. Dl: tweede ronde: Mol/Blokland- Bouman/Verwer 6-1 6-1, Bogaert/ Huisman-Hol/Neve 6-4 7-6; kwart finale: Roegiers/Versprille-Moi- /Blokland 6-2 6-1. D2: kwartfinale: Blommaert/C- rombeen-Crombeen/Hollestelle 7-5 6-4, Rietjes/Bonte-De Kort/Franse 6-1 6-3; halve finale: Rietjes/Bonte- Bolssens/De Block 6-1 6-4. VROUWEN ENKEL D2: halve finale: Denise Leeraert- Carolien Everts 6-1 6-0. E: halve finale: Margot Strooband- Deborah van Eerdenburgh 7-6 6-3 DUBBEL D2: eerste ronde: Broeckaert/Roel- ands-Cleyman/Wouters 6-1 5-7 6-1. GEMENGD DUBBEL Cl: halve finale: Willaert/Wouters- Moerland/ooms 1-6 6-2 6-3. C2: kwartfinale: Huis/Martens-Be- gijn/Provoost 6-1 6-3, Witte/Van Wely-Heyndrickx/Heyndrickx 6-4 0-6 6-3. Dl: kwartfinale: Dobbelaar/K- nibbeler-Haverhals/De Block 6-2 6-1, Neve/Neve-Van Eek/Van Eer denburgh 6-4 7-5, Nijssen/Mortier- Adriaansens/Van Looy 6-3 7-5. D2: kwartfinale: Neve/Neve- Broeckaert/Agterhuis 5-7 6-3 6-3. FOTO TARGET PRESS een streepje voor op de rest bij Reinders. „In Europa is Spanje momenteel onze belangrijkste groeimarkt. Gaat de keuze der halve tussen een Spaanse of Ne derlandse coureur, dan pakken we die Spanjaard. Bij gelijke sterkte uiteraard. Heb je twee gelijkwaardige rijders uit Italië en Nederland, dan kies ik liever die Hollander." Een mysterieus lachje tovert zich op Reinders' gezicht. „Ik ben ieder geval van plan om eind dit jaar een Neder lander twee wedstrijden de kans te geven om op een fabrieksmo- tor te rijden. Een naam noem ik niet. Wel dat hij uit de omgeving van Breda komt." Een diploma tieke toevoeging. Met de gebroe ders Van den Goorbergh, Cees Doorakkers (Gilze) en Wilco Zeelenberg (Bleiswijk) wonen, zeker in de wereldse verhoudin gen van Lucky Strike, vier GP- coureurs nabij het zuidelijke knooppunt. Bundelen Lucky Strike/Suzuki heeft dit jaar andermaal Kevin Schwantz (VSt) en Alexandre Barros (Bra) onder contract staan. Het is vól gens Reinders de bedoeling dat het team op termijn ook terug keert in de 250cc. „Suzuki werkt aan een nieuwe motor en daar naast hebben wij er voor geko zen om alle krachten te bundelen voor het prolongeren van de titel van Schwantz." Rom van Vlimmeren hoopt op iets bescheidener schaal zijn Forza-la-Moto over het jaar 2000 te tillen. „Ik heb dit team zeker niet opgestart als een hob by of een soort supportersclub voor Jurgen. Het is de bedoeling dat dit een bedrijf wordt, waar mee ik geld kan verdienen. Naast mijn garagebedrijf wel te verstaan, want ik hoef er niet helemaal van te leven," zegt hij. De Alfa-dealer is lange tijd in de autosport actief geweest. In die wereld ook zag hij zijn voorbeel den. „In de Nederlandse motor sport ken ik een dergelijke opzet niet. Ik heb dan ook meer een team voor ogen zoals Gert Val kenburg, Frits van Amelsfoort en voorheen Ben van Bilderbeek die in de lagere klassen runnen in de autosport." Jurgen van den Goorbergh staat voorlopig alleen voor dit seizoen onder contract. „Als team zijn we in de toekomst niet aan hem gebonden. Misschien gaan we met hem door, misschien vindt hij een ander team of misschien spreken onze huidige resultaten, die boven verwachting goed zijn, andere rijders zo aan, dat ze vragen wat het kost om een jaartje in ons team te mogen racen." Terneuzen - De recreatieve watersportvereniging 'Dow Zeilclub' (DZC) houdt zondag 26 juni de eerste wedstrijd van het seizoen op de Otheense Kreek in Terneuzen. Deze open wedstrijd is toegankelijk voor iedereen, ook personen die geen lid zijn van DZC, die een boot heeft in een herkenbare klasse. De briefing is om 10.30 uur en de eerste manche start om 11.00 uur. Men kan op de dag nog inschrijven tot 9.30 uur in de wedstrijdcaravan 'De Kreekcar' aan de Otheense Kreek. Vorige week zater dag werd in Rijen de slotdrive gehou den van de beginnerscursus voor mensen met een visuele handicap. Deze cursus is be dacht en uitgewerkt door Mau Cohen uit Roosendaal. Ook niet gehandicapte cursis ten namen aan de drive deel, die geleid werd door door bondsdirecteur Jan Louwerse. Er wordt gebruik gemaakt van kaarten met grote tekens die bovendien van braille schrift zijn voorzien. Bij het neerleggen van elke kaart noemt de speler die kaart. Dat is het enige verschil met het standaard bridgen. Omdat er veel positieve kanten aan het initiatief van Cohen zit ten, is dit een waardevolle ontwikkeling en het voorziet in een behoefte. Opmerkelij ke staaltjes van waarneming en geheugen demonstreerde een volledig visueel gehandi capte man, waaruit bleek dat deze groep straks voor menig een een geduchte tegenstan der zal worden. De spellen waren door Cohen voorgesto ken. tT Door Ruud van den Bergh dan tien slagen gemaakt kon den worden en de manche premie verdiend zou zijn. Alle kaarten had hij uit het noe men bij het spelen onthouden, waaruit bleek hoe scherp een blinde luistert. In dit spel was hij als Zuid tegenspeler: !q< Alt kw. A975 ¥4 9854 H974 V 10 2 AH862 AH: 82 864 N 1075 O r VB 107 L A V 3 H B 3 VB93 62 B 1065 O gi All. lever kw. H 10 8 4 7 54 1096 V94 73 V62 A54 10 8 6 32 N W O Z A52 AHB10 98 H V B 5 VB96 *3 87 3 2 AHB7 Op de zuidplaats zat een man die zijn eigen kaarten alleen met behulp van de braillete- kens kon waarnemen; zijn vrouw zat Noord. Na twee maal pas opende Noord ISA en daarbij bleef het. Oost be gon met ruitenvrouw en toen hij zijn hand openlegde, zei hij dat hij met zijn acht pun ten toch maar had gepast. Noord incasseerde vijf harten en twee ruitenslagen, ging toen van slag en de rest was voor OW. Volgens Zuid had Noord niet ISA mogen ope nen, maar had dat lHa moe ten zijn. Hij zou dan verhoogd hebben naar 2Ha en met haar zestien punten had zij 3Ha moeten bieden, waarna hij verhoogd zou hebben naar 4Ha. Hij had uitgerekend dat Oost opende 2Ha met zijn acht speelslagen. West ver hoogde naar 3Ha, waarop Oost het contract op 4Ha be paalde. Zuid kwam uit met klaveraas en schakelde over op schoppenvrouw. De leider nam in de hand, trok de troe ven en gaf nog twee schop penslagen af, zodat tien sla gen met gemak gemaakt wer den. Maar ook hier werd na gekaart en de mooie hand van Oost besproken. En omdat gezegd werd dat het jammer is dat je met zo'n hand niet verder dan tien slagen kunt komen, kreeg Zuid de gele genheid ook zijn visie op het afspelen te geven. Hij zei dat Oost elf slagen had kunnen maken als voor het troeftrek- ken eerst een schoppenslag was weggegeven. Dan had er nog een schoppen in West getroefd kunnen worden. Agenda: het nieuwe seizoen zal op zondag 4 september met de Bredase Café Drive worden geopend; tel. 076-650964. Van onze tennismedewerker Goes - Het Baarends-tennistoernooi van TV Goes gaat maandag 27 juni officieel van start, maar ongetwijfeld zullen in het weekeinde hieraan voorafgaande al de nodige partijen worden weggewerkt. De finales zijn zondag 3 juli. TENNIS Opvallend is het ruime deelne mersveld in de B-klasse. Een schema van 32 met 22 deelne mers is in Zeeland namelijk niet zo snel aan de orde. Arno Jongsma van 't Halve Maantje krijgt hier de favorietenrol op gedrongen, vóór zijn clubge noot Marcel Schouw. Zeeuws- Vlaming Dethlef Pieters en de eveneens voor 't Halve Maan tje uitkomende Dennis van 't Westeinde hebben de overige beschermde posities toebe deeld gekregen. Bij de B-vrouwen is Marjet Groenleer van het Middel burgse MLTC, onlangs verlie zend finaliste bij de Zeeuwse titelstrijd, als eerste geplaatst en de Brabantse Mariëls Ver- paaien als tweede. Op het C2- schema bij de vrouwen is de Oostburgse Tinta van Wely als tweede geplaatst, terwijl zij tevens in de Cl-categorie van de partij is. Er zijn in totaal 292 deelne mers, goed voor 280 partijen. De wedstrijdleiding is in han den van Teun Melissen, Dick van de Velde en Aad Bakker. Bondsgedelegeerde is Arno van Trigt. „We werken voor het eerst met een geavanceerd computerprogramma. Het programma loot in, schrijft in en houdt met ieders wensen rekening," aldus Van de Vel de. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL B: 1. Arno Jongsma, 2. Marcel Schouw, 3/4. Dethlef Pieters en Dennis van 't Westeinde. Cl: 1. Johnny Otte, 2. Ard Breure. C2: 1. Fabian Probert, 2. Jelle Wisse, 3/4. Raymond Barten en Matin Fiseher, 5/6. Peter Jan Manten en Erwin de Keyzer, 7/8. Nu Tovan en Marcel Ver wei. Dl: 1. René Fondse, 2. Bart Sinke, 3/4. Freek Wisse en P. van Houte, 5/6. Leen Jobse en Izaak van de Hooft, 7/8. War ner Wieten en Jeroen Gelok. D2: 1. Jan Dzierzak, 2. Piet Joosen, 3/4. Jeroen van Klin kenberg en Jan van de Weele, 5/6. Gerard Koomen en G. Bit ter, 7/8. Jelle Gernler en John Jansen. DUBBEL B: 1. Jongsma/Schouw, 2. Gors- se/Zuidweg. C: 1. Folmer/Otte, 2. Versteeg/ Wisse, 3/4. Barten/Probert en Versteeg/Wisse. Dl: 1. Anröchte/Koster, 2. Moerdijk/Van Sabben, 3/4. Vis ser/Visser en Filius/Kodde. D2: 1. Naesens/Spinnewijn, 2. Ensing/Heupperman, 3/4. Koomen/Wolters en Muskens/ Verwei. VROUWEN ENKELSPEL B: 1. Marjet Groenleer, 2. Marëls Verpaalen. Cl: 1. Lisette Terwiel, 2. Moni que van Sabben. C2: 1. Lydia Wisse, 2. Tinta van Wely, 3/4. Mirjam Roose en Sandra van Eenennaam. Dl: 1. Anneloes de Fouw, 2. Joke Janse. D2: 1. Coby van Belzen, 2. Ka- tinka Koens. DUBBEL C2: 1. De Marco/Schouw, 2. Bienefeld/Van de Kuijl. Dl: 1. Van Gilst/De Roose, 2. Van de Hemel/Pikaar. D2: 1. Joosen/Rauwerda, 2. Van Boven/Spinnewijn. GEMENGD DUBBEL C: 1. Van Sabben/Manten, 2. Terwiel/Probert. Dl: 1. Meeuwissen/Kodde, 2. Visser/Visser, 3/4. Anröchte/ Anröchte en Breure/Breure. D2: 1. Karelse/Karelse, 2. Mus- kens/Verwei.

de Stem | 1994 | | pagina 15