Mexico gebruikt Ierse wapens razilië naar laatste zestien Als Oranje verliest van België, is het oorlog' Italië in extase Zelfs 'verlenging' levert niets op ppermachtige Zuidamerikanen winnen simpel van Kameroen Penev mag niet roken WORLDCUP USA 94 B3 eriaiieii: koud, hè' 'arokkaan Nacer Abdellah voelt zich bij Waregem als een slaaf behandeld NnÏÏ? zullen dat er het KORT Aanstelling scheidsrechters Parkeren rond Citrus Bowl is goedkoper ZATERDAG 25 JUNI 1994 gSTEM ZATERDAG 25 JUNI 1994 i)0fize verslaggever ,ndo - Mexico heeft vrij- j met Ierse wapens de Curlingen van Jacky Charl- verslagen: 2-1. Door j treffers van Luis Gar s' die bij afwezigheid van ,go Sanchez uitgroeide tot 11 vedette. Met deze triomf «den de Middenamerika- dat groep E volgende dinsdag een thriller- ^tjge ontknoping krijgt. mI Mexico, Ierland, Noor- t«en als Italië heeft uit twee fjstnjden drie punten. De te- Ltanders van vrijdag hebben Kje een doelsaldo van 2-2, T-é en Noorwegen scoorden j. een keer een incasseerden Ktreffer. Met een gelijkspel is tgende week bij voorbaat nie- De vrees van Jacky Charlton bleek achteraf gegrond. De on verstoorbare Engelsman had een dag voor het duel al laten weten niet al te optimistisch te zijn. Hij temperde waar nodig de euforie rond zijn team. „Mexico is een hard werkende ploeg, gelardeerd met atletische voetballers. Ze moeten winnen. En alleen die wetenschap is een extra motivatie." 'De giraffe' stuurde zijn be proefde 4-5-1-opstelling het veld in. Baron had zijn elftal wel gewijzigd, op vier plaatsen zelfs. Opvallendste mutatie be trof Hugo Sanchez. De 'vete raan' bleef op eigen verzoek op de reservebank. „Hij is niet be stand tegen de hitte," liet Baron voor het duel weten. Ierland leek genoegen te nemen met een gelijkspel. Het wachtte de Mexicanen op de eigen helft met veel mankracht op, verde digde gedegen tegen de tech nisch bekwamere Midden-Ame rikanen en gaf geen kans weg. De Mexicanen liepen zich tel kens vast op de op één lijn spelende defensie van de Ieren. Ze kregen slechts één kans. En die leverde twee minuten voor de pauze prompt een treffer op. Bernal leidde de aanval in, Her- mosillo zette hem voort. Diens pass kwam voor de voeten van Luis Garcia. Van ongeveer twintig meter haalde hij vernie tigend uit; 1-0. Mooi was de vertoning niet, spannend en boeiend wel. Zeker na de openingstreffer. De rollen waren omgekeerd. Mexico speelde nu in plaats van de Ieren 'wachtkamervoetbal'. De 'kerels' van Charlton stroopten hun mouwen op, beukten op de Middenamerikaanse muur, maar vonden zelden een gaatje. Zeven minuten later braken de Mexicanen uit. Aan de linker kant draaide Rodriguez verde diger Irwin dol, de Mexicaan zag Luis Garcia vrij staan. De 25-jarige aanvaller van Atletico Madrid maakte zich voor de tienduizenden landgenoten op de tribunes onsterfelijk, 2-0. Prompt greep Charlton in. Hij haalde de 'oude' Aldridge van stal. De 35-jarige aanvaller kwam in de plaats van Coyne. McAteer nam de positie van Staunton in. De Ieren ploeter den, zwoegden, zweetten en dronken liters water. Zeven mi nuten voor tijd steeg de span-' ning na een ongekend kook punt. De invallers waren ver antwoordelijk voor een kokende slotfase. McAteer gaf de voor zet, Aldridge kopte in, 2-1. De Mexicanen beefden minu tenlang, sidderden een minuut voor tijd toen Townsend een vuurpijl afstak. 'El Loco' Cam pos liet zich echter niet verras sen. Het draaiboek voor de fina le in groep E had niet mooier geschreven kunnen worden. Orlando. Citrus Bowl. MEXICO - IERLAND 2-1 (1-0). 43. Luis Garcia 1-0, 66. Luis Garcia 2-0, 83. Aldridge 2-1. Scheidsrech ter: Röthlisberger (Zwi). Toeschou wers: 61.200 (uitverkocht). Gele- kaarten: Phelan, Irwin (Ier), Del Olmo, Campos (Mex). MEXICO: Campos; Suarez, Juan Ramirez, Ambriz en Bernal; Del Olmo, Rodriguez (79. Gutierrez), Luis Garcia en Aspe; Alves en Hermosillo (79. Salvador). IERLAND: Bonner; Irwin, Mc- Grath, Babb en Phelan; Houghton, Keane, Sheridan, Townsend en Staunton (66. McAteer); Coyne (66. Aldridge). Stand groep E: Mexico 2 10 13 2-2 Ierland 2 10 13 2-2 Italië 2 10 13 1-1 Noorwegen 2 10 13 1-1 Programma: dinsdag 28 juni: Ier land - Noorwegen, Italië - Mexico. tonze verslaggever i Francisco - De samba tegen de makossa. Brazilië [sus Kameroen. Het moest de heetste wedstrijd van 8IVK worden. Twee elftallen die de voorkeur geven n de hartstocht. Het stadion van de Stanford Univer- j in San Francisco liep er barstensvol voor. infcsj laag- J niet jlaat- xico. fcxtra na- Jranje tuten Iveld, llaten tische 1 Ver- fcn de •vem- Issing ob de dik [stond ein- aniek spe- de zijn alle- 't Is In pa- en Ronald Spelbos naar Mex FOTO ARCHIEF DE Sif Nederland kreeg de bal meer weg uit het eigen sti schopgebied, leverde hem weer in bij de in het wit ken Duivels, die bloed r< Hollands bloed. De dikke ken waren rijp voor de het wachten was op de s klap. m heet was nooit sprake, iguit lauw. Brazilië won Door een flitsend moment iRomario in de 39e minuut, 1, en een onbesuisde actie van igobert Song. De 17-jarige ver- ge idiger van Kameroen schopte de (4e minuut Bebeto onder en kreeg rood. Uit de vrije siafip kopte Marcia Santos de 2-0 de bejaarde doelman Bell En die kwam. In de 85e Vandereijcken plaatste de de rechterflank waar back rets zo vrij als een vogt stond. Voorzet en daar Georges Grün, die tussen de dige NAC-trainer Ronald bos en de debuterende invi John van Loen opdook en man Van Breukelen liet, 2-1. De Saedeleer bijkans in tranen uit: '1 'ml! Daar is 'ml! Ik weet eens wie het is, maar we alweer op weg naar Mexico...'l De Nederlandse spelers stort van pure ellende ter aarde,, moesten weer thuisblijven, gië had het 'Hollandse juk' d( nitief van zich afgeworpen zou in Mexico de halve tin halen. tegen tien was Brazilië jermachtig. Roger Milla op voor Kameroen en ;e met zijn 42 jaar de Itali- isedoelman Zoff (40) af als de Ée speler ooit op een WK. Zo «rlijk als vier jaar geleden Italië was Milla nooit. Aan kwam hij niet toe. tl was'Brazilië dat begon te 3-0 door Bebeto. Al ig het zelden het gepassio- adekarakter van de samba. de tweede overwinning is balie zeker van een plaats in finales. Het is ook mini Ibai lie n su P kansl ban Vaat tr leide club met de Oos- hap- kers in- anje. het Ik denk Pierre Kartner: „1-1" FOTO DE STEM gen het ver schoppen, liefs'tot de finale. En dan? „Dan kies i» toch voor België. In Nederland hebben ze altijd weinig over me geschreven, dat vind ik spijtig- Tot slot de Bredase oud-arbitei Frans Derks, de meest chauvi nistische prognostieker van he hele stel. Hij rekent op ruime zege voor Nederland. „Die Belgen spelen maar raa voetbal. Ze spelen e'|e il niet, wachten maar af. En a Josip, of hoe heet dat manne (spits Weber, red.), mag maar net in NAC-2 meedoen. die reken op 3-1 voor Oranje. Der ks heeft trek in deze derby, voor hem iets heel anders is een duel met Duitsland. derland-Duitsland is keel ders, daar zit altijd zo veel vergif in. Deze derby heeft meer 4 sporti» charme. Twee buurtjes willen gewoon laten zien dat z beste zijn. En Nederland i ter, dat weten de Belgen best." \gie. ESTEM wor- winst 1-1," e als n be- Hij maar :t een Ook ploe- üansfield - De 'Super Eag- lts' hadden het koud. Zo »lis dat bondscoach Cle ans Westerhof dreigde dat it complete Nigeriaanse se- teie hef hotel in Mansfield «verlaten. ze hier niet onmiddel lijk de airconditioning uit takelen, checken we uit bzoeken een ander hotel," waarschuwde de Nederlan- fe de manager. „In de lob- hybevries je bijna. Het lijkt 'deendiepvriescel," zei de Arnhemmer hoestend en proestend. „Ik ben al snip- Wkouden." Het dreigement jan Westerhof hielp. De ho- Meiding zette zelfs de ver warming aan. vrijwel zeker van de eindzege in groep B. Voor Kameroen was de forse nederlaag pijnlijk. De ploeg bezat niet de magie die zoveel opwinding veroorzaakte in Italië. Met één punt uit twee wedstrijden en een doelsaldo van min drie is de ploeg praktisch kansloos voor het opstapje naar de tweede ronde. Kameroen kwakkelde in de aan loop naar het WK. De voorberei ding verliep bijzonder chaotisch door conflicten binnen de bond. De selectie werd de dupe. Pas in januari greep president Biya in. Hij trok de Fransman Michel (47) als bondscoach aan. Die ging aan het werk, maar zijn spelers bleven morren. De belo ning voor het bereiken van het WK was te laag en twee dagen voor het duel tegen Brazilië dreigden de spelers met een sta king. Biya pakte 535.000 dollar in een koffer en stuurde sportminister Massowa naar San Francisco. Het was iets meer dan de helft van wat de spelers eisten. Biya deed nogmaals een greep in de staatskas. Eem aanvullende be drag van 400.000 dollar stelde de selectie van Kameroen tevreden. „Ik sta achter de jongens," zei Michel. „Ze hebben recht op dat geld." Het bakkeleien over de verdien sten was niet bevordelijk voor de concentratie. De 2-2 tegen Zwe den vond Michel al een opzien barend resulaat gezien de voor bereiding. De nederlaag tegen Brazilië kon niet worden afge kocht met 935.000 dollar. „Dat geld kwam te laat," oordeelde Michel. „Het bracht rust in de groep, zeker, maar te laat. Mijn selectie was verdeeld, er heerste geen eenheid. Dat was funest." Net zo funest als Romario. De De Braziliaanse verdediger Leonardo (links) in duel met aanvaller Foe van Kameroen. spits van Barcelona brak de wedstrijd kort voor de rust open. Hij demarreerde onweerstaan baar en liet zijn vaste bewaker N'Kongo zijn hielen zien. Met de punt van zijn schoen tikte hij de bal langs de vergeefs uitvallende doelman Bell, 1-0. Het was zijn tweede treffer op dit WK en zijn eerste aardige actie in het duel. Tot dat doelpunt speelden Brazi lië zuinig. Het verkoos zekerheid voor avontuur. Kameroen stoor de vroeg, het bouwde rond de middenlijn een vesting op en dekte de spelmakers Rai en Dun- ga kort. Daardoor kwam Roma rio vrijwel geïsoleerd te staan in de punt van de aanval. Totdat de goaltjesdief in de 39e minuut alert reageerde op een prachtige dieptepass van Dunga. Twintig minuten na de rust was Kameroen verslagen. Door een eigen speler, centrale verdediger Song. Hij schoot of kopte niet in eigen doel, maar haalde Bebeto op hardhandige wijze onderuit.- De Mexicaanse arbiter Brizio restte geen keus: rood. Uit de vrije trap kopte Marcia Santos de 2-0 in. Het betekende de genadeklap voor de 'ontembare leeuwen' van Kameroen. Brazilië ontdeed zich van het tactisch corset. Het ging vrijuit spelen en op zoek naar een leuke score. Alleen Bebeto van La Cor- una doelpuntte in de rebound na een schot van Romario, 3-0. De spits zelf kreeg een paar kansjes, maar reageerde lauw. Hij had zijn werk gedaan. Hij had het startsein gegeven voor het feest in Rio. In de straten van de Braziliaanse hoofdstad was het tijd voor de samba. De makossa bleef in Yaounde binnenkamers. Er was absoluut geen aanleiding voor de nationale dans. FOTO AP San Francisco. Stanford. BRAZILIË - KAMEROEN 3-0 (1-0). 39. Romario 1-0, 66. Marcio Santos 2-0, 74. Bebeto 3-0. Scheidsrechter: Brizio (Mex). Toeschouwers: 90.000. Rode kaart: 64. Song (Kam). Gele kaarten: Maura Silva (Bra), Tataw, N'Kongo (Kami. BRAZILIË: Taffarel; Jorginho. Al- dair, Marcio Santos en Leonardo; Dunga, Mauro Silva, Rai en Zinho (76. Paulo Sergio); Bebeto en Roma rio. KAMEROEN: Bell; N'Kongo, Song en M'Bouh; Tataw, Libiih, Foe, M'Fede (71, Maboang) en Agbo; Oman-Biyik en Embe (65 Müla). Stand: Brazilië 2 2 0 0 6 5-0 Zweden 10 10 12-2 Kameroen 2 0 1112-5 Rusland 1 0 0 1 0 0-2 %ani - Nacer Abdellah «taart Nederland de oor- ja'? Oranje vanavond in Undo van de Belgen zou "Jezen. De 28-jarige verde lg van Marokko, die in het Stadium van New Jer- hetzelfde tijdstip met L 'n act*e komt tegen Arabië, heeft daar zo «Menen voor. En die lig- rM in de eerste plaats op *ieve vlak. -iffl België als een slaaf Daarom had ik £nZ°M3g 20 graag wiPen feilt de pogingen van strandden op paal en °P een voortreffelijke «homme. Ik hoop dat Ne- KnZnaf°en Wat wij ver" ik.] 31 zou voor mij een (e ,.Jtn?®8hoening beteke nt ,'n een P'a' Vlaams een "°,nchalant leunend te- ïsv s,r( in het hotel Em- telefoon W P5siPPani' waar Oor hot ^0°hgloeiend staat. i" de SDPIO Spel tegen België M ,m trek- Van he Nwerof, kaanse selectie !ts Ahdoii ï.en m Eur°pa. Vol- bdellak oen zestien zijn. ^'■Hiihp^uu311 die 'Europe- I beschikt over een dub- WorldCup USA 94 Door Wilber Hack bel paspoort. De Marokkaan is in België geboren, het land dat hij nu zo verafschuwt. Hij vindt dat de Afrikaanse voetballers door de Belgische clubs uitge buit worden. Ze staan onderaan genoteerd op de loonlijst en moeten zich een 'hondse' behan deling laten welgevallen. Abdel lah beschouwt zichzelf als het martelend voorbeeld. Medespelers bestolen De verdediger heeft bij Waregem een bewogen jaar achter de rug. De degradant zette hem in ja nuari uit de selectie. Volgens manager Jacky Stokmans zou hij zijn medespelers bestolen heb ben. „Ik was voor de rest van het seizoen persona non grata. De beschuldiging heb ik weten te weerleggen, maar de trainer (Paul Theunis, WH) kwam plots met een heel ander verhaal. Ik voldeed niet aan mijn contrac tuele verplichtingen omdat ik na een interland tegen Nantes niet op tijd terugkeerde en hoefde niet meer op de trainingen te verschijnen. Waregem zocht een' zondebok voor de slechte presta ties en ik was geknipt voor die rol. Wat me nog het meest steekt is dat ook spelers - waaronder die Nederlander Atteveld - alles deden om me uit de selectie te werken." Tegen zijn tweede vaderland maakte Abdellah zich afgelopen zondag op voor een wraakexpe- ditie. Volgens de verdediger mis lukte dat door een tactische in schattingsfout van bondscoach Blinda. „In de eerste twintig mi nuten speelden we te 'Europees'. Na de openingsgoal van de Bel gen mochten we onze intuïtie volgen. De creativiteit kreeg de voorrang boven de strikte op drachten. Op die manier hebben we de Belgen zeventig minuten lang onder druk gehouden." Koning en prins Marokko verbaasde de voetbal wereld met het frisse aanvals- spel. De doorgaans zo kritische koning Hassan II kon zelfs niet anders doen dan zijn spelers complimenteren. „Jullie hoeven je voor die nederlaag tegen Bel gië niet te schamen. Marokko is trots op zijn nationale voetbal ploeg," stak hij vanuit zijn resi dentie m Casablanca de spelers een hart onder de riem. „De koning belt dagelijks met de bondscoach en met enkele spe lers. Hij voelt zich erg betrok ken," vertelt Abdellah. De strijd tussen Marokko en Saudi-Arabië vanavond is er dan ook een tussen koning en prins. Regeert Hassan II van afstand over zijn nationale ploeg, prins Faycal Bin Fahd Bin Abdulaziz is als voorzitter van de Saudi- sche voetbalbond lijfelijk in New Jersey aanwezig. „Een wedstrijd tussen Marokko en Saudi-Arabië is te vergelijken met Nederland- België. Het is de derby van de twee Arabische voetbalgroot machten met de daarbij beho rende rivaliteit," aldus Abdellah. Geen pottekijkers Marokko kan bij de laatstei groepstrainingen daarom geen pottekijkers gebruiken. Het ge-1 zeischap journalisten dat de voetbalploeg in Amerika volgt wordt handig om de tuin geleid. In de verwachting dat ze naar de training op het complex van de Rutgers University - waar spe lers als Alex Lalas en Peter Ver mes zijn grootgebracht - worden vervoerd, stappen ze in de bus. Die zet op bevel van Blinda echter koers richting Manhattan in het hartje van New York. Als na de warming-up het oefenpar tijtje begint stuurt Blinda het Nacer Abdellah: „Ik ben in België als een slaaf behan deld." FOTO ANP handjevol journalisten weg dat nog tot het trainingsveld Is door gedrongen en worden de poorten hermetisch gesloten. Abdellah gaat ervan uit dat Ma rokko tegen Saudi-Arabië tot soortgelijke schijnbewegingen in staat zal zijn en zal winnen. Hij verwacht dat Nederland tegen België hetzelfde zal doen. „Bel gië heeft te weinig klasse. Neem nou Weber. Heb jij die gezien tegen ons? Nederland moet win nen, maar mocht het een punt laten liggen of verliezen, dan kiezen we voor een agressieve benadering. Als Nederland oor log wil, dan kan het oorlog krij gen. Oranje moet winnen en wij moeten tegen Saudi-Arabië niet verzaken. In de laatste groeps wedstrijd, wanneer de blik al op de achtste finale is gericht, zijn we dan allebei bij een gelijkspel gebaat," berekent Abdellah de kansen. Hij plaatst Nederland met Duitsland, Argentinië en Brazi lië in het rijtje favorieten voor de wereldtitel. De kritiek dat Oran je tegen Saudi-Arabië een zwak ke partij op de mat legde deelt hij niet. „Nederland kwam met 1-0 achter, maar bleef rustig op balbezit spelend naar openingen zoeken. Dat vind ik klasse. Het motortje sputterde nog, maar als het eenmaal geolied is en gaat draaien, kunnen alleen Duits land en Brazilië Oranje nog stoppen. Ik moet nog zien welke ploeg Nederland dan uit de fina le houdt." Van onze correspondent Aart Heering Rome - Met nachtelijke claxonconcerten, vuurwerkfestijnen en massale optochten door de grote steden hebben tienduizen den Italianen tot diep in de nacht de schitterende overwinning van de tien 'Azzurri' op de elf Noren gevierd. i Iedereen in Italië is het er over eens dat de spelers zich luister rijk hebben gerevancheerd voor de povere vertoning tegen Ier land (0-1). De teleurgestelde supporters van enkele dagen ge leden hebben plotseling grootse verwachtingen en Italië wordt al weer getipt als mogelijke kandi daat voor de eindoverwinning. Miracolo! Een wonder, is van morgen het kernwoord in bijna alle commentaren. „Juist op de dag waarop alle omstandigheden tegen Italië samenzweerden, heeft ons nationale team de kracht gevonden om zich geeste lijk te bevrijden van de verlam ming waaraan het leed in de wedstrijd tegen de Ieren," schrijft de Gazzetta dello Sport vanmorgen onder de kop „Ja, dit is het ware Italië." Andere kranten leggen er de na druk op dat het 'een overwin ning van het hart' is, nu Italië zich heeft bevrijd uit het saaie keurslijf van de vorige wedstrijd en in plaats daarvan de hele wedstrijd voluit is gegaan tegen de Noren, zonder zich iets aan te trekken van het numerieke over wicht van de tegenstander. De Corriere dello Sport, die na de wedstrijd tegen Ierland met koeien van letter de 'Azzurri' van 'verraad' had beschuldigd, beschrijft nu in een lyrisch com mentaar de overgang 'van het verraad naar de herrijzenis'. „Daal neer, o zuiverend- vuur van de victorie, op de kwalijke gedachten, de harde woorden, de vrees voor de nederlaag. Het is nu geen tijd voor processen maar voor vreugde. Na het doelpunt van Dino Baggio riep iemand naast mij uit: 'God Bestaat!' En zo is het," schreef hoofdredac teur Italo Cucci. Temidden van de vreugdekoren is trainer Arrigo Sacchi een van de weinigen die het hoofd koel houdt. Hij wees er na afloop van de wedstrijd op dat Italië eerst nog tegen Mexico moet spelen en daarbij de gebelesseerde Baresi en Maldini node moet missen. Ook Roberto Baggio was gistera vond weinig vrolijk. De Juven- tijn was boos over de beslissing van Sacchi om hem op te offe ren, toen na twintig minuten spelen de uit het veld gestuurde keeper Pagliuca vervangen moest worden door Marchigiani. Een beslissing overigens, waarop geen enkele commentator kritiek heeft geleverd. De tot het boeddhisme bekeerde Baggio weet deze nieuwe tegen slag filosofisch aan zijn 'smarte lijke karma'. Boston (anp) - Scheidsrechter Mottram stak ze de helpende hand toe. De Schot liet Zuid-Ko- rea en Bolivia donderdagavond in Boston 105 minuten voetbal len. Desondanks werd er niet gescoord, 0-0. Mede dankzij de fabelachtige reddingen van Trucco in het doel van de Zuida merikanen. ZUID-KOREA - BOLIVIA 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Mottram (Sch). Toe schouwers: 53 644 Rode kaart: 83. Cristaldo (Bol). Gele kaart: Rimba, Cesar (Bol), Shin Hong-Gi, Ko Jeong-Woon, Park Jung-Bae (ZKo). ZUID-KOREA: Choi In-Young; Kim Pan-keun, Hong Myung-Bo, Park Jung-Bae en Shing Hong-Gi, Lee Young-Jin, Noh Jung-Yoon (70. Choi Young-Il) en Kim Joo-Sung en Ko Jeong-Woon: Seo Jung-won 65. Ha Seok-Ju) en Hwang Sun-Hong. BOLIVIA: Trucco; Rimba, Quinte- ros, Sandy en Cristaldo; Borja, Mel- gar, Soria en Sanchez; Baldivieso en Ramallo (67. Pena). Stand: Duitsland 2 1 1 0 4 2-1 Spanje 2 0 2 0 2 3-3 Zuid-Korea 2 0 2 0 2 2-2 Bolivia 2 0 1 1 0 0-1 Programma: maandag 27 juni: Boli via - Spanje, Duitsland - Zuid-Ko- WorldCup USA 94 i Dimitar Penev heeft zich de woede van een Amerikaanse commentator op zijn hals ge haald. De verslaggever stoorde zich mateloos aan het gedrag van de Bulgaarse bondscoach. Penev stak tijdens de zo desas treus verlopen wedstrijd tegen Nigeria (3-0) de ene na de andere sigaret op. Hetgeen verboden is, want in het Cotton Bowl van Dallas geldt een rookverbod. Overtreding kan leiden tot een maximum boete van tweehon derd dollar. „Ik weet dat roken bijna taboe is in Amerika. Maar kan iemand zich een coach voorstellen zon der sigaret? Zeker als je zo'n pak slaag krijgt als wij. De volgende keer zal ik proberen niet te ro ken, wellicht winnen we dan." Een 53-jarige Zweedse vrouw heeft haar man doodgestoken tijdens de openingswedstrijd van Zweden tegen Kameroen. Het echtpaar keek het duel bij vrien den. De wedstrijd begon om half twee 's nachts. De vrouw kon niet wakker blijven en viel in slaap in de keuken. Bij het eerste doelpunt van de Zweden maakte de man haar wakker. Hij ver bood haar tijdens de wedstrijd verder te slapen. Het echtpaar kreeg een hoogoplopende ruzie. De vrouw pakte een schaar en stak haar man dood. Hierna viel ze opnieuw in slaap. De veiligheidsdiensten in het Standford Stadium in Palo Alto en de Rose Bowl in Pasadena Dallas - De FIFA heeft voor de laatste twaalf groeps wedstrijden de volgende scheidsrechters aangewe zen; Groep A (26 juni): Verenigde Staten-Roemenië: Van der En- de (Ned); Zwitserland-Colom- bia: Mikkelsen (Den). Groep B (28 juni): Rusland-Ka meroen: Al-Sharif (Egy); Bra- zilië-Zweden: Puhl (Hon). Groep C (27 juni): Bolivia- Spanje: Badilla Sequeira (CRi); Duitsland-Zuid-Korea: Qui- niou (Fra). Groep D (1 juli): Griekenland- Nigeria: Mottram (Sch); Argen- tinië-Bulgarije: Jouini (Tun). Groep E (28 juni): Ierland- Noorwegen: Torres Cadena (Col); Italië-Mexico: Lamolina (Arg). Groep F (29 juni): Nederland- Marokko: Tejada Noriega (Per); België-Saudi-Arabië: Krug (Dui). nemen hun taak overdreven se rieus op. In Palto Alto dienden fans zakjes met bonbons af te geven. Waarom? Met het snoep goed zou geschoten kunnen wor den. In Pasadena tolereerden de bewakingsbeambten zelfs geen zakken chips, appels en ongeo-, pende flessen frisdrank. Geo pende waren wel toegestaan. Van onze verslaggever Orlando - De Nederlandse voetbalfans, die vandaag in Orlando de wedstrijd van Oranje tegen België bezoeken en hun auto bij de Citrus Bowl willen neerzetten, hoe ven geen exorbitant hoog parkeergeld meer te betalen. De exploitanten van de tien tallen parkeerterreintjes rond het stadion hebben hun prij zen flink laten zakken. Voor de eerste wedstrijd in Or lando, België-Marokko, werd af gelopen zondag zonder blikken of blozen 25 dollar (ongeveer 50 gulden) voor een parkeerplaats gevraagd. De belangstelling viel bar tegen. Vandaar dat gisteren voor de wedstrijd Ierland-Mexi- co de prijzen drastisch waren gezakt. Op tien minuten lopen van de Citrus Bowl kan men de wagen al voor 10 gulden stallen en dichter bij het stadion be droeg de prijs het dubbele. De autoriteiten in Orlando had den maatregelen genomen om een herhaling van de verkeer schaos te verkomen. Honderden bezoekers van de wedstrijd Bel gië-Marokko arriveerden zondag pas diep in de eerste helft in het stadion. Zolang duurde het voor dat ze zich uit de kluwen van auto's konden bevrijden. De pro blemen waren ontstaan doordat het verkeersaanbod veel groter uitviel dan verwacht. De ge meentelijke parkeerdienst had wel een aantal reserve-terreinen achter de hand, maar die bleken door hoge trottoirranden moei lijk toegankelijk. Burgemeester Glenda Hood bood de voetbal fans haar excuses voor het onge mak aan en haar medewerkers verwijderden de obstakels. Bo vendien waren gisteren meer parkeerterreinen en pendelbus sen beschikbaar.

de Stem | 1994 | | pagina 11