Romario's vinger is wapen in de bieroorlog Swingend WK-debuut Nigeria Spelbepaler riskeert tegen Noorwegen zware blessure Ook numi Oranje-supporter klim over hek Witte Huis 'Tot in een volgend leven' J INCIJFERSr Rothenberger breekt alle recoi Katwijk proloiij to an Beernmk naar de L. Door Mario Osava, Inter Press Service Kio de Janeiro (ips) - AIs Ro- mario met zijn wijsvinger wappert, is het meestal weer raak. Maar de vinger betekent meer dan beheerste vreugde. Het gebaar is afgesproken met zijn sponsor Brahma, het Bra ziliaanse biermerk dat een grootscheepse reclamecam pagne voert met de wijsvinger als speerpunt. Ook de spelers Rai, Bebeto, Zinho en Ronaldo staan onder contract van Brahma en van allen wordt verwacht dat ze hun wijsvinger in de lucht steken bij elk doel punt dat ze maken. Miljoenen Brazilianen denken dan aan Brahma. De biergigant heeft het Braziliaanse elftal in een moeite qdoor omgedoopt tot het Brahma '"team. Een briljante campagne, zo vindt men in Brazilië, waar het straat beeld wordt bepaald door de op gestoken vinger van Brahma. De altijd al sterke concurrentie op de Braziliaanse biermarkt is in deze dagen van het WK voetbal uitge groeid tot een regelrechte bier oorlog. Concurrent Antartica (markt aandeel van 30 procent, tegen 33 procent voor Brahma) heeft Ray Charles en Whoopi Goldberg ge strikt voor zijn campagne, die zich ook toespitst op de combina tie van bier en voetbal. Antartica financiert de tv-uitzendingen van het wereldkampioenschap op de sportzender Bandeirantes, die bijna alles uitzendt. Het leek een beslissende slag in het voordeel van Antartica. Brahma koos voor een agressieve tegenzet. Bij een training van Brazilië van drie weken geleden hingen mensen van Brahma het stadion vol met spandoeken en posters met het biermerk erop, zo dicht mogelijk bij het veld. Dat was een probleempje voor het station TV Globo, dat wordt ge sponsord door concurrent Kaiser, het derde biermerk, met een marktaandeel van 14 procent. Het tv-station moest de camera's zien af te houden van het Brah- ma-logo, waardoor vooral het Braziliaanse voetenwerk in beeld kwam. Kijkers reageerden duizelig en verontwaardigd op de schokkeri ge beelden. Bandeirantes filmde de training ook en had gelijk soortige problemen. De Brazili aanse actrice Fernanda Torres beschuldigde TV Globo van 'ge brek aan respect voor het pu bliek.' Ook de zanger Tim Maia koelde zijn woede. „Eerst dacht ik dat het Amerikaanse cameramannen waren die het spel niet begrepen. Toen ik hoorde dat het een onder deel was van de bieroorlog, werd ik pas echt kwaad." Bij de officiële WK-wedstrijden gooit Brahma het over een andere boeg. Het concern kwam met de Supporters Nr 1, een groep van Romario speelt ontspannen op honderden fans die T-shirts dra gen van Brahma en die zich op strategische plekken in het sta dion verzamelen. Wanneer ze in beeld zijn, steken de fans massaal hun wijsvinger omhoog om Brah ma bij de kijkers in herinnering te brengen. Wijd verspreid over het stadion een drum. proberen deze supporters ook zo dicht mogelijk bij de spelers in de buurt en daarmee in beeld te ko men. Deze supporters krijgen hun wedstrijdtickets cadeau van de bierfabrikant. Brahma heeft 17,5 miljoen dollar in de campagne geinvesteerd. FOTO AP Niet alleen om op de binnenland se markt te scoren; Brahma hoopt bovendien de macht te breken van de officiële WK-sponsors als Coca Cola en American Airlines, die de exclusieve reclamerechten hebben en de nodige invloed op de organisatie van het evene ment. Italië lijdt mee met Baggio New York/New Jersey - Roberto Baggio zet van avond in het Giant Sta dium van New Jersey zijn gezondheid voor zijn va derland op het spel. On danks een achillespeesbles sure, die hem van het trai ningsveld houdt, wil hij te gen Noorwegen aan de af trap verschijnen. Baggio verbijt de pijn. Het Itali aanse volk lijdt met hem mee. Voor de Azzurri dreigt, na de 1- 0-nederlaag in de openingswed strijd tegen Ierland, een blame rende eliminatie in de eerste ron de. Italië, gezien als één van de topfavorieten voor de wereldti tel, heeft op weg naar herstel zijn hoop op de spelbepaler van Ju- ventus gevestigd. Maar het stug ge en droge turf in Amerika maakte de spieren van Baggio murw. De laatste dagen meed hij de trainingen op het veld van de Pingry School. „Ik heb last van een zeurende pijn onder mijn kuitbeen. De dokter stelde al vast dat ik tij dens dit wereldkampioenschap niet meer volledig zal herstellen. "Een paar dagen rust houden, zou ■niet helpen. Het enige dat ik nog ■kan doen, is doorbijten," aldus xfiaggio. Dokter Andrea Ferretta, de Itali aanse bondsarts, zette het sein gisteren op groen. Het risico dat de blessure verergert of dat de achillespees zelfs afscheurt, heeft de Italiaanse arts ingecalculeerd. „Maar ik laat Baggio vrij om te beslissen." Teambelang Baggio zelf oordeelt dat de wed strijden die Italië in. de eerste ronde nog resten tegen Noorwe gen en Mexico te belangrijk zijn om te laten lopen. „Ik weet welke risico's ik loop. Maar ik wil het teambelang boven mijn persoon lijke problemen laten prevaleren. Door het verlies tegen Ierland hebben we ons in een positie ge manoeuvreerd, dat we niks meer kunnen laten liggen," aldus de speler. Noorwegen boezemt de Italianen veel ontzag in na de kwalificatie wedstrijden voor het Europese kampioenschap in 1992 in Zwe den. Het land maakte in Oslo de opkomst van het Scandinavische voetbal van nabij mee. Italië leed een pijnlijke 2-1-nederlaag en verspeelde ook thuis tegen de Noren een punt. „Je kunt het Noorse voetbal vergelijken met dat van Ierland. Noorwegen ver dedigt massaal, speelt de lange bal en is voor de goal sterk in de lucht. Ik schat het team nog ho ger in dan Ierland. Noorwegen voetbalt agressiever en het spel is technisch veel beter verzorgd," geeft hij de moeilijkheidsgraad van de wedstrijd aan. In groep E van het WK, al'maca- ber de groep des doods genoemd, kan Italië zich geen misser meer veroorloven. „Daarom moeten we met de overtuiging dat we ze ker zullen winnen het veld in gaan. En vermijden dat we net als tegen Ierland een vroege te gentreffer krijgen. In de Italiaan se pers is veel kritiek op ons sys teem. Die is niet terecht. We moe ten het concept alleen wat se cuurder uitvoeren. Tegen de Ie ren was er te weinig beweging zonder bal. En we moeten ook wat meer improviseren." Topscorers Baggio is zelf één van de mikpun ten van kritiek in de Italiaanse media. Verwend met spelers als Paulo Rossi (1982) en Toto Schillaci (1990), die zich uit het niets opwerkten tot topscorer van het WK-toernooi, hadden ze die rol nu voor Roberto Baggio voorbestemd. De topschutter van Juventus staat in de nationale ploeg echter al zeven wedstrijden WorldCup USA 94 Door Wilber Hack droog. Reden om opnieuw een felle discussie met bondscoach Sacchi aan te gaan. Nu flitsende counters van de voe ten van Baggio en ook Guiseppe Signori uitblijven, vinden zij dat het roer om moet. Baggio en Signori zijn veel gevaarlijker als ze vanaf het midden kunnen ko men, sleep de Italiaanse pers al vast de messen. Het probleem is dat Sacchi dan zou moeten kie zen voor een diepe spits, die als aanspeelpunt en buffer moet die nen. In zijn selectie van tweeënt wintig heeft hij maar één speler opgenomen, die over die capaci teiten beschikt. Maar Pierluigi Casiraghi, in de tweede helft te gen de Ieren in de ploeg gebracht, is al een seizoen lang hopeloos uit vorm. De Italiaanse journalisten namen ook de defensie nog even op de korrel. Zij herinnerden Sacchi aan het gemak waarmee Ierland kon oprukken naar de achterlijn, aan de flater in de eerste helft bij het doelpunt van Ray Houghton en aan de zwakke dekking bij het schot van Sheridan. Italië steun de in het verleden op een sterk defensieblok en op de klassieke counter. Wij hebben onze beste wapens uit handen gegeven, meenden zij. Baggio hoorde de discussie met Sacchi met stijgende verbazing aan. „Wat een zwartgalligheid. Met dat soort teksten ondermij nen ze het moreel van de ploeg. Ons rest niet anders dan op het veld terug te slaan." Roberto Baggio: „Ik wil het teambelang boven mijn per soonlijke problemen laten pre valeren." FOTO ANP Rasheed Yekini schreeuwt het uit, nadat hij Nigeria op een 1-0- voorsprong heeft gezet. foto afp Dallas (anp) - Ze denken alle maal wereldkampioen te kun nen worden. Volgens Clemens Westerhof hèt grote nadeel van de Nigériaanse voetbal lers. Voorlopig zal de Neder landse bondscoach van de Afrikaanse kampioen het be twistbare idee niet uit de ge dachten van zijn spelers kun nen praten. Nigeria maakte een swingend WK-debuut. Bulgarije, voor de vierde keer aanwezig in een eind ronde en nog steeds zonder een gewonnen wedstrijd, werd in Dallas door oogstrelend aanval lend voetbal en doeltreffende Afrikaanse spitsen met 3-0 opge- blazen.Westerhof beweert al ja ren in Nigeria een onuitputtelijke bron van talenten onder zich te hebben. Die zijn inmiddels, door de opleiding bij Europese clubs, gerijpt tot echte voetballers. „We zijn naar de Verenigde Staten ge komen om aan te tonen dat Nige ria capabel genoeg is op een eind ronde uit te komen. Dat is ge lukt," sprak Westerhof na de op zienbarende zege. De Nederlander werd vijf jaar geleden als bondscoach aange steld, stuitte op veel problemen en nog meer kritiek. Van spelers en - nog gevaarlijker - van eigen zinnige bobo's. De eerste kwalifi catie voor het WK in de Nigeri- aanse geschiedenis en het bin nenhalen van de Afrikaanse titel hielden hem aan de macht. Met de uit alle Europese wind streken gerecruteerde spelers be wees Westerhof dat zijn formatie inderdaad tot een van de grote smaakmakers van het toernooi in de Verenigde Staten kan uit groeien. Het gebrek aan ervaring van spelen op een mondiaal toer nooi wordt ruimschoots gecom penseerd door de aanwezigheid van grote individuele klasse. De Bulgaren, met wereldspitsen als Kostadinov en Stoitsjkov, wisten in elk geval nauwelijks raad met de ontembare aanval lers, de razendsnelle middenvel ders en de voortreffelijke doel man Rufai, die het gestuntel van zijn verdedigers herstelde. De Bulgaren riepen het onheil in de eerste tien minuten van het duel over zich af. Kostadinov, die Bulgarije in de laatste seconde van het kwalificatietoernooi te gen en ten koste van Frankrijk naar de eindronde schoot, kreeg twee vrije kansen zijn ploeg op voorsprong te zetten. Beide keren wilde Rufai, door de Nederlandse eredivisieclub Go Ahead Eagles op straat gezet, van geen wijken weten. Met knappe reddingen be hoedde de koningszoon zijn elftal voor een vroege achterstand. „Mijn spelers waren in het begin nerveus. Dat is normaal. Het was hun eerste wedstrijd op een WK. Ik moet ze echter een compliment maken, met name de aanvallers en doelman Rufai, die een perfec te wedstrijd keepte," stelde de Nederlander tevreden vast. Na het moeizame begin namen de donkere, atletische aanvallers het werk van Rufai over. De eerste vloeiende aanval, opgezet door de de buitenspelval ontlopende Aja- cied Finidi, werd door Yekini af gerond. De afgelopen seizoen in Portugal spelende spits trok van vreugde het doelnet bijna aan flarden. „De eerste twintig minu ten gingen moeizaam. Daarna verliep de wedstrijd zoals we vooraf hadden voorspeld," meen de de routinier, die volgend jaar in de Griekse competitie bij Olympiakos is te aanschouwen. De Nigerianen creëerden daarna nog volop kansen, overleefde» een wonderschone gelijkmaker, omdat Stoitsjkov bij een vrije trap van dertig meter niet in de gaten had dat de Costaricaanse scheidsrechter Badilla Sequeira het teken van een indirecte trap had gegeven, en vergrootten ver volgens nog voor de rust de voor sprong. Nadat Amunike met een bal van dertig meter op de binnenkant van de paal zijn traptechniek had gedemonstreerd, zorgde Amoka- chi voor de bevrijdende tweede treffer. De spits van Club Brugge zette voor het doel een Bulgaar van zich af, omspeelde de ervaren WorldCup USA 94 KORT&S PËSTEM WorldCui USA 94 Een 26-jarige inwoner van Thailand beroofde zich van hetk nadat hij bij een weddenschap over Nederland - Saudi-Aral®, paar duizend gulden had verloren. De man had al zijn geld os, overwinning voor de Saudi's gezet. Bij eerdere weddenschap had hij ook al veel geld verloren. „Bekommer je om onze ters," schreef hij zijn vrouw in zijn afscheidsbrief. „Tot zier, een volgend leven." De Amerikaanse assistent-bondscoach Steve Sampson over lange telefoongesprekken van zijn chef Bora Milutinovic: rekening zou ik graag als maandsalaris hebben." Roger Milla ontzenuwde in het trainingskamp van Kameroen de verhalen dat president Paul Biya persoonlijk bondscoach Henri Michel de opdracht heeft gegeven de 42-jarige veteraan mee te nemen naar de eindronde van het WK. „Jullie Europeanen verzinnen van alles," rea geerde Milla op vragen tijdens een persconfe rentie. De aanvaller, vier jaar geleden de 'super sub' van Kameroen tijdens het WK in Italië, ver wacht morgen tegen Brazilië een kans te krijgen. „Ik kan spelen," verwees hij naar de uitspraak van Michel, dat de op leeftijd gekomen voetbal ler voor het duel tegen Zweden geblesseerd was. „Ik kan het team nog steeds helpen," hield Milla zijn gehoor voor. Een Argentijnse televisieverslaggever en een cameraman dinsdag na de ruime overwinning (4-0) van het Argentijnse ei op Griekenland in Foxboro gearresteerd. Het tweetal werd te, dringerig, toen de Argentijnse selectie met de bus uit het stad wilde vertrekken. De twee zijn-na het betalen van een borgs vrijgelaten. Ze zullen zich voor de rechtbank moeten verantwc den. De aanklacht is nog onduidelijk. Voor vierhonderd door een Brits reisbureau benadeelde Ie voetbalfans is in de Verenigde Staten een hulpactie gestart, supporters merkten bij aankomst in de States dat de hotelacco modatie niet was betaald. De toegezegde toegangskaarten biel ook niet klaar te liggen. Voorlopig zitten driehonderd van de dupeerden ver buiten Orlando, waar ze met zessen een kleine! mer moeten delen. Vanuit Ierland is inmiddels hulp toegezegd, de fans morgen het duel van hun idolen tegen Mexico kunnen ai schouwen, is hoogst onzeker. Kaarten zijn nauwelijks meer krijgen. Lennart Johansson, hoogste man bij de Europese voetbal® is zeer tevreden met de beslissing van de wereldbond bij het! drie punten voor een overwinning toe te kennen. „De meeste pk gen spelen op winst. Zweden maakte tegen Kameroen in de minuut 2-2. Onder de oude regels zouden beide teams daarna i kozen hebben voor een punt. Nu bleven ze tot het einde voor overwinning en drie punten gaan," reageerde de Zweed gen. De wedstrijden van Colombia bij het WK leiden tot opvallen maatregelen van de politie in Bogota. Voor, tijdens en na de te! visie-uitzending mogen in de hoofdstad geen wapens worden dragen en geen alcoholische dranken worden verkocht en gem tigd. De maatregelen zijn ongeveer een halve dag van kracht.il de tijdelijke bepalingen hopen de autoriteiten grote excessen voorkomen. In september 1993 vielen vijftig doden en düizenii gewonden tijdens een spontaan volksfeest na de kwalificatie va Colombia voor het WK. Jack Charlton, de kleurrijke bondscoach van Ierland, ziet li liefst scheidsrechters van gevorderde leeftijd bij het WK. Volge de Engelsman laat de jonge generatie zich te veel beïnvloede door de FIFA, uit angst geen topwedstrijden meer te „Scheidsrechters die bijna met pensioen gaan, hoeven niet ma bang voor de FIFA te zijn en kunnen hun eigen wedstrijd fluiten aldus Charlton. In de aanloop naar de cruciale wedstrijd tegen Noorwep (vandaag) kampt het sukkelende Italië met blessures. De basé spelers Evani, Signori en Roberto Baggio zijn allesbehalve topf „Ze spelen alleen tegen Noorwegen als ze volledig hersteld zijn liet de geplaagde bondscoach Sacchi weten. In de Verenigde Staten is het goed gebruik dat toeschotiis een souvenirtje aan een sportwedstrijd overhouden. Na eenho run verwacht geen honkballer dat de bal wordt teruggegooiii bij ijshockey is een puck over de boarding voor het publiek.f dens het WK is een voetbal een geliefd collector's item. „Voetbt is geen honkbal, gooi die bal terug," luidt het verzoek van Jürg Klinsmann. Buenos Aires maakte dinsdag tijdens de wedstrijd Argentinii Griekenland een uitgestorven indruk. Om half twee 's middagsl het openbare leven in de stad volledig plat. President Carlos M nem van Argentinië is op staatsbezoek in Canada. Hij namecte ook even vrij om zijn landgenoten op de televisie'aan het werkt zien. Een giftige plant heeft bij de Ierse international Andy Tom send een infectie aan de knie veroorzaakt. De teamarts dachtaaa vankelijk dat een steek van een insect de dikke knie gebracht, maar onderzoek in het ziekenhuis wees uit d de oorzaak was. Tijdens een trainingspauze was de Ier onder# boom gaan liggen en daarbij kennelijk in aanraking gekomenrt de bewuste plant. Als uitvloeisel van de 0-1-nederlaag tegen Noorwegen heeft 1 Mexicaanse coach Baron zijn elftal omgegooid. Verdediger Gu tierrez, middenvelder Valdez en aanvaller Alves wees hij aanü de zondebokken. Zij moeten wijken voor Bernal, Aspe en He® sillo. Saudi-Arabië-coach Jorge .Solari kan zaterdag in de weM1 tegen Marokko over een volledig fitte selectie beschikken, vijf de spelers die in het duel tegen Nederland geblesseerd raai ten, zijn volledig hersteld. doelman Michailov en tekende voor 2-0. De definitieve nekslag volgde na de rust door Amunike, die, opnieuw na een voorzet van Finidi, vallend raak kopte. De Bulgaren, suf gedraaid door het Nigeriaanse aanvalsgeweld, raakten geen bal meer. Nigeria mocht combineren, vermaakte de slechts 33.000 kijkers met frivool voetbal, vergat daarbij echter het verschil in nog mooiere cijfers uit te drukken en raakte smaakma ker Finidi met een blessure kwijt. Geen Nigeriaan die er zich over opwond. De wereld had kennis gemaakt met het Nigeriaanse voetbal, de kwalificatie voor de tweede ron de is nagenoeg zeker. Voor Wes terhof begint echter de moeilijke klus zijn spelers met beide benen op de grond te houden. „We zul len geconcentreerd naar de wed strijd tegen Argentinië moeten toeleven," keek doelpuntenma ker Amokachi alweer serieus vooruit. Dallas, groep D NIGERIA - BULGARIJE 3-0 (2-0). 21. Yekini 1-0, 42. Amokachi 2-0, 55. Amunike 3-0. Scheidsrechter: Badilla Sequeira (CRi). Toeschouwers: 33.000. Gele kaart: Lechkov (Bul), Amunike (Nig). NIGERIA: Rufai; Eguavon, Okechuk- wu, Nwanu en Iroha; Finidi (77. Ezeu- go), Oliseh, Siasia (69. Adepoju) en Amunike; Amokachi en Yekini. BULGARIJE: Michailov; Hubchev, Kremenliev, Ivanov en Tzvetanov; Jankov, Balakov, Lechkov (58. Sira- kov) en Borimirov (73. Jordanov); Ko stadinov en Stoitsjkov. Washington - Een Oranje-sup porter heeft voor enige conster natie gezorgd bij het streng be veiligde Witte Huis in Washing ton. De man was op het openbare gedeelte voor de residentie van de Amerikaanse president met zijn vriendin met een frisbee aan het spelen. Bij een wat ongecon troleerde gooi vloog het speeltuig over de hekken en belandde in de voortuin van de familie Clinton. Onder het motto 'het is wel mijn frisbee' besloot de supporter het speeltje op te halen en klom der halve over de hekken van het Witte Huis. Hij werd snel in de kraag gegrepen door de Pas zes uur later waren de rikanen ervan overtuigd, man absoluut niets kwaads® zin had en slechts zijn eigen»' wilde ophalen. Hij werdvnjj ten. Het was één van de weimge denten in Washington, Oranje-supporters w; ken. Volgens Eddy woordvoerder van de I se politiedelegatie in de ver de Staten, is verder alleen^' een gering aantal support s ontnuchtering enkele uren de politie vastgehouden. uan onze verslaggever Léon Krijnen Londen - Miriam Oremans er gisteren op het centre c0lirt van Wimbledon niet 1 geslaagd om voor een verras sing te zorgen. Die er tege jana Novotna wel degelijk i gezeten had als de Berlicui se op de beslissende mome ten wat minder fouten ha! laten noteren. Zoals aan hi einde van de eerste spelreek: toen drie dubbele fouten mi de bijdroegen aan het eers setverlies, zoals aan het ein van de laatste en beslissen1 Stic Londen - Als de toon wa; zijn, de komende dagen of door de dirigenten, dan vrolijke boel. Geïnspireer landgenote Steffi Graf, sla niet in om in de maat m| aangaf. Net als Graf. een dag eerdr zorgde Stich daarmee voor ee klein stukje tennisgeschiedeni al betekende de eliminatie va de Herr, in tegenstelling tot d. van de Fraulein een dag eerde net geen primeur. Werd Graf o dinsdag de eerste nummer een i de geschiedenis die in de eers ronde struikelde, Stich werd cl woensdag de tweede nummt twee in de rijke geschiedenis va dé moeder der tennistoernooie| die in de openingsronde het 01 derspit dolf. Slechts een ma, eerder, in 1931, gebeurde he zelfde, toen de Fransman Hen Cochet, in de eerste ronde doq de Brit Nigel Sharpe verra; werd. Ook op de andere Grand-Slair toernooien is verlies van nummer" twee in ronde één ee zeldzaamheid. Het gebeurd I slechts drie maal op Roland Gaij ros, waar Stan Smith (1970 Manuel Qrantes (1975) en Borf Becker (1990) in hun eerste oj treden struikelden. In New Yoi is het nog nooit voorgevallen e in Melbourne één keer. Saillai detail: die ene uitglijder werd i januari van. dit jaar geboel door... Michael Stich. De Duitser zorgde gisteren voc een herhaling van dat wapenfe. om zo snel mogelijk te vergete door in drie sets werkelijk kan: loos onderuit te gaan tege Bryan Shelton: 6-3, 6-3, 6-4. Wimbledon'94 Foxborro - Alan Rothenberger, voorzitter van het organisatu heeft tot nu toe tijdens de World Cup '94 alle vliej Hij wil elke dag een duel bezoeken'. irdi Het schema van Rothenberger zag er de afgelopen dagen »■- y0, vrijdag, Soldier Fields, Chicago; zaterdag, Giant Stadium, K zondag, Robert F. Kennedy Memorial, Washington DCjJJi' Stanford, San Francisco; dinsdag, Foxboro, Boston; wr"" Bowl, Los Angeles. Wanneer de voorzitter bij Oranje nog niet bekend. tot i Rothenberger geniet vooralsnog van het toernooi. „Wat o j binnen en buiten het veld heeft afgespeeld, overtrof ariiwe^ tingen. Het gaat zeer goed. Alle wedstrijden zijn leuk, niet in elk stadion. Rothenberger is, nadat alle landen ten minste één keer in weest, overtuigd van het ongelijk van de critici. „Nu al is het toernooi thuishoort in de Verenigde Staten. De hele onderschat hoeveel belangstelling er in ons land bestaat bal." MANNEN Eerste ronde: Shelton (VSt) Stich (Dui/2) 6-3 6-3 6-4, Court (VSt/5) - Black (Zim) 6-1 6-7 6- 6-4, Mronz (Dui) - Must (Oos/11) 5-7 7-6 6-7 6-4 8-6, K: felnikov (Rus/15) - Tieleman (It '-5 6-7 7-5 6-7 11-9, Olhovs (Rus) - Boetsch (Fra/16) 6-2 6 7-5, Volkov (Rus) - Tarango (VS 6-4 6-2 6-2, Forget (Fra) - K< flach (VSt) 6-1 6-2 6-2, Masi (Aus) - Antonitsch (Oos) 6-1 6 3-6 6-3, Dosedel (Tsj) - El A naoui (Mar) 6-1 6-4 6-4, Alai (Mar) - Larsson (Zwe) 7-6 7-6 7- Burillo (Spa) - Jönsson (Zwe) 6 6-2 4-6 5-7 6-4, Corretja (Spa) heeonte (Fra) 2-6 4-6 7-5 7-6 3 Eeconte geeft op, Mansdorf (Isr) Carbonell (Spa) 7-5 2-6 4-6 6 6-4, Frana (Arg) - Bailey (GB 3-6 7-6 7-5 6-3, Rafter (Aus) Morgan (Aus) 6-4 5-7 6-4 7-6. tweede ronde: Sampras (VSt/lJ neneberg (VSt) 6-3 6-4 6-2, Ma hn (Vst/6) Kühnen (Dui) 6-2 6 6-4, Chang (VSt/10) - Tebbi Aus) 3-6 6-3 7-6 6-7 6-4, Agas IVM/12) - Pereira (Ven) 6-7 6 "i 6-4, Wayne Ferreira (Zé ii™?sset (Zwi/14) 6-7 6-3 6-4 6- wukinson (GBr) - Carlos Cos (opa) 6-1 6-4 6-1, Connell (Can Tzaga (Per) 6-3 1-6 6-1 7- Adams (VSt) - Foster (GBr) 6 /di_, Damm (Tsj) - Knowl j,,|h) 6-3 6-4 2-6 6-1, Krickste 7 ei Delaitre (Fra) 6-7 7-5 1 -6 6-2, Björkman (Zwe) - On fuska (ZAf) 6-3 4-6 6-3 3-6 6- 7 k n® (Zwe/3) - Carlsen (De D,HK°,afSebroken- "Ubbelspel, eerste ronde: Elting nahuis (Ned/3) - Kronema posting (Zwe/Ned) 7-6 7-6 6- ReWn/Suk (Ned/Tsj/6) - Eag! (Aus/Dui) 6-4 6-2 7- wJ^WMacpherson (VSt/Aus) 6-4*6°m/Wibier <Ned> 6"7 tv,. VROUWEN "rste ronde: Boogert (Ned) ^!easfteren (anp) - Katwijk hee rl leurvoetbal geprolongeerd Resteren tegen Stevo een »aind door oud-i en zege van 3-2 nam in de eerste naar k Ridder- Al na hap lnnen en vond fe: rechtopmocht hii doeltreffeij doe£nBrdjeS,gafeenSt vo l-internation helft i tien r 1 feilloos Itreffei straf; bei i onde^6^rStand van de de aanueZtte§envaller- vlal keer. Met' „of Inhet begin keren,,:? -,g mm een h' I uitzicht op meer, kampi: Vlak V' va half maarK

de Stem | 1994 | | pagina 10