(Vogelvlucht opnieuw sterkste Toernooizege De Clerck/Wiersum Jeugd WBAC wint regiomeeting in Bergen op Zoom IJESTEM Vermeulen rapste in Boekweitronde Cor de Jonge verrast Jean-Paul de Bakker WIELER SPATTEN merdorpentoernooi blijft een geslaagd spektakel iSucces ivoor KWPC SPORT ZEELAND B4 flgende prijswinnaars in e en overige prijzen Lvraag is: ir winnen, ook weer dit jaar aan ïvraag bericht en kunnen de. oer 1994 bij de bt nemen. De gewonnen jjen contant geld. niet mogelijk. [n heel veel plezier met ^"volleybal Sonja Inghels en Sonja Gelderland winnen bij de vrouwen TENNIS JBrons voor Ellen van de Velde ZWEMMEN SPORTNIEUWS KORT atletiek 1994 DINSDAG 21 JUNI 1994 I (ju onze medewerker yvan Leeuwen sas van Gent - Het twaalfde ^.volleybaltoernooi, weekeinde ttore f, 4531 GA Terneuzen nes Bond videoserie t.w.v. f te iwacht fderstraat 25, 4541 GJ Sluiskil verecorder t.w.v. f 550.- Ilei/er 19 trvliet veg 32, 4538 AA Terneuzen |t.w.v. f 250.- \Theije bovenstraat 109 el Buijs 24 xel t.w.v. f 30.- et traaf 1 w. Namen isB.V. 37, 4571 EP Axel t.w.v. f 100.- e-Begijn I as van Gent i/feer if 27,4531 GB Terneuzen n t.w.v. f 100.- - de Bakker ildersstraat 43 (loosterzande noten rghestraat 58, 4561 AE Hulst n t.w.v. f 100.- tetplnts. 20 Hulst dat in jrthal De Vlaanderen in jas van Gent werd afge- „erkt, is opnieuw een gran ts succes geworden. ij de districtsvolleyballers wa- I,; jos de Clerck en Ed Wiersum Lor de tweede maal achter el- laar de winnaars. Bij de vrou- lj°n was de winst verrassend |toor Sonja Inghels en Sonja Gel- die de winnaars van jaar, Klaske Kuperus en y;v van Dorsselaer, voorble- liffl. Let duo-volleybaltoernooi was riag al begonnen met de ge- -èngde categorie. Het waren jet alleen spelers en speelsters ,.;eigen omgeving die van de partij waren. Vanuit België is er steeds meer belangstelling voor dit unieke toernooi. Het duo Verschueren/Tak werd winnaar in de zwaarste groep. In de B- groep ging de eindzege naar het koppel Roose/Neijt. De landelijke volleyballers kwa men zaterdag aan de beurt. Bij de vrouwen was het een span nende strijd. Het duo Verschue- ren/Van Goethem legde beslag op de derde plaats na winst op het koppel Kerckaert/Kerckaert. De finale ging daar tussen Dja- dranka Gillesen, spelend voor Denderhoutem, samen met Jessi ca de Smet van Asterix Kield- recht, tegen Heieen Sulkers en Chantal van de Velde van Leto Print. Het ging lange tijd gelijk op, maar Gillesen/De Smet pak te de eerste set met 12-6. Sul kers/Van de Velde kwam in de tweede set goed terug en leek te winnen, maar toen kwam Gille sen/De Smet weer in het ritme en ging er met 12-10 overheen. De eindzege was voor hen. Bij de mannen waren er op pa pier veel favorieten. Uiteindelijk speelde het duo William Tael- man/Guido de Beule tegen Pieter Hamelink/Werner Tak om de derde en vierde plaats. De spe lers van Morres kennen elkaar natuurlijk door en door en pro beerden via het blok punten te scoren. Tak en Hamelink lieten het op de beslissende momenten afweten, waardoor de routiniers Taelman en De Beule met een glimlach de derde plaats pakten. De finale ging tussen Ralf Schut/ Mischa Courtin en de Belgen Pauwels/Verleene uit Maldegem. Een soort Holland-België, die helaas voor het publiek door de zuiderburen werd gewonnen. Mischa Courtin probeerde in de eerste set, na een 6-11-ach terstand, regelmatig met loeihar de klappen de zaak te forceren, maar dat pakte niet goed uit: 8-15. De Belgen speelden beke ken volleybal en lokten de talen ten Courtin en Schut vaak uit de tent. In de tweede set kwamen de Zeeuws-Vlamingen er in de be ginfase niet aan te pas en liepen Pauwels en Verleene uit naar 4-11. Schut en Courtin kwamen sterk terug, vooral dankzij de prima adviezen van gelegen- heidscoach Jan Schut vanaf de tribune. Het mocht echter niet baten. Pauwels en Verleene gin gen met een 10-15-setwinst en de eindzege aan de haal. Hier mee kreeg het toernooi prima winnaars. Zondag waren de districtsvolley ballers aan de beurt. Bij de man nen kwamen Jos de Clerck en Ed Wiersum van YVC als eindwin naars uit de bus na een sterke finale tegen het duo Raayma- kers/Van de Kerkhof van Smash Breda. Bij de vrouwen was er verrassende winst van de Savok- speelsters Sonja Inghels en Son ja Gelderland. Jetty van Dorsse laer en Klaske Kuperus konden hun titel van vorig jaar niet prolongeren EINDSTANDEN Gemengd A: 1. Verschueren/Tak, 2. Verhelst/Sinnaeve, 3. Roodzant/Van Drongelen, 4. Prmsen/Hector, 5. Pauwels/Jessoires, 6. Borms/De Meirschans, 7. Schoone/Waver, 8. Kerckaert/De Schepper, 9. Buyle/ Van de Velde, 10. Van' Wezel/Van Essen. Gemengd B: 1. Roose/Neijt, 2, Vrlends/De Buck, 3. De Wolff/Cla- reys, 4. Verstraeten/Baert, 5. Van Leeuwen/Ranschaert, 6. Verstraete/ Schillemans, 7. Gilde/De Jaeger, 8. Boehle/Seghers, 9. De Winde/Van Waes, 10. Van Dorst/Lambert. LANDELIJK Vrouwen: 1. Gillesen/De Smet, 2. Sulkers/Van de Velde, 3. Verschue- ren/Van Goethem, 4. Kerckaert/ Kerckaert, 5. Geene/Barth, 6. Schoore/Schoore. Mannen: 1. Pauwels/Verleene, 2. Schut/Courtin, 3. De Beule/Tael- man, 4. Tak/Hamelink, 5. Verpoor- te/Gielen, 6. Van Heusden/Veraonk, 7. De Rijk/Van Wezel, 8. Van Putte/ Lambert, DISTRICT Vrouwen: 1. Inghels/Gelderland, 2. Van Dorsseïaer/Kuperus, 3. Lankriet/Standaert, 4. Inklaar/In klaar, 5. Schoone/Hoebink, 6. Re- ijns/De Bakker, 7. Buysse/Baert, 8. Van de Vijver/De Jaeger, 9. Van Damme/Seghers, 10. Van Waes/Fer- ket. Mannen: 1. De Clerck/Wiersum, 2. Raaymakers/Van de Kerkhof, 3. Baert/De Schepper, 4. Du Fossé/ Polderman, 5. Staal/De Block, 6. Verbeke/Swartile, 7. Houg/De Bliek, 8. Van Waes/Schut, 9. Roegiest/Bra- keveld, 10. Singh/Van Rossum. lisionzetennismedewerker Henk van de Voorde Vogelwaarde - Voor de twaalfde keer werd het zoge naamde Vierdorpen-tennistoernooi gehouden, een eve nement met als deelnemende clubs Vogelvlucht (Vogel waarde), Philten (Philippine), Hoek en Zaamslag. Gast- lleer was dit jaar TV Vogelvlucht. |Van onze waterpolomedewerker van Gent - Het Belgische IBVPC bij de mannen en het llïburgse TRB/RES bij de vrou- [mi wonnen de twaalfde editie lvan het tweedaagse De Bruinvis- liaterpolotoernooi. Een toernooi llat zowel sportief als kwalitatief |van uitstekend, gehalte was en ider uitstekende weersom standigheden in het zwembad Itan Sas van Gent werd afge perkt. de mannen kwamen tien ms, verdeeld over een tweetal Ipoules, in actie. De beide poule- iBinaars, KWPC uit Kalmthout gaNZ&PC uit Noordwijk speel lij! de finale. Een finale die toe periodes een gelijk opgaand jeeld het zien. Pas in de derde inode konden de Belgen de [sorenaar zich toe trekken door- sat ze de kansen beter benutten. [Het resulteerde in een U-eindstand en toernooiwinst. werd het winnende team van vorig jaar, de Flamingo Old I Stars uit Rheden. De Bruinvis en Schelde kwamen tegenover elkaar te staan met als inzet de vijfde plaats. Het werd een leuk duel in de ouderwetse derbysfeer, waarin De Bruinvis, ldat een uitstekend toernooi Ide, met 1-6-cijfers aan het langste eind trok. lij de vrouwen ging de winst Jnaar TRB/RES. De Tilburgse 'rouwen, die ook vorig jaar met lie toernooiwinst gingen strijken, I taalden uit de halve competitie (in deze wedstrijdvorm werd het tornooi bij de vrouwen afge likt) één punt meer dan de "ouwen van Stormvogel. Het I organiserende De Bruinvis ein- We als laatste. eindstanden Hannem 1. KWPC (België), 2. I ec (Noordwijk), 3. Flamingo Stars (Rheden), 4. TRB/RES eJlfB)' De Bruinvis I (Sas van I 6 Schelde (Terneuzen), 7. 1 omivogei (Vlissingen), 8, Vrije emmers Gent (België), 9. ex ae- Ganze (Goes) en De Bruinvis 2. ouwen: 1 TRB/RES, 2. Stormvo- I-V tarrungo Old Stars, 4. Ganze, 3 de Bruinvis. De organiserende tennisclub 'uit Vogelwaarde kwam voor de zes de keer als kampioen uit de bus en volgt hiermee weer TV Hoek op, dat vorig jaar met de eer ging strijken. Tijdens de prijsuit reiking overhandigde wethouder Mangnus van Hontenisse derhal ve de wisselbeker aan voorzitter Aloys Sponselee van Vogelvlucht die zich beiden in een toespraak tot het talrijke publiek richtten. De voorzitters van Hoek, Philten en Zaamslag, achtereenvolgens Eddo Lokken, René Naerebout en Frits Barneveld, spraken eveneens in het kort het publiek toe. Sponselee was dik tevreden met de organisatie van het ach terliggende toernooi. „Vooral de finaledag was een magnifieke dag. Veel mooie partijen, stra lend weer en veel publiek. Alles is prima verlopen." In de sterkste klasse bij de man nen, C/B, rolde de verwachte eindstrijd uit de bus tussen Gino Roctus en Nino van de Starre. Zowel in het voorafgaande pou le-systeem als op het afvalsche- ma onderscheidden beide spelers zich duidelijk qua sterkte van Erwin Otjes, Cor Deij, Hans van den Akker en Arjan Michielsen. De finale werd een spannende drie-setter die ongeveer twee uur in beslag nam. De rust in het spel van Roctus gaf uiteindelijk de doorslag. Hij zegevierde met 7-6, 3-6, 6-3. Gino Roctus bracht alles gewoonweg terug en de meer aanvallend ingestelde Nino van de Starre versloeg zich me nigmaal op het spel van Roctus. Bij de sterkste vrouwen stonden conform de prognoses Daniëlla de Schepper en Esther Geus te genover elkaar in de finale. Zij bleken in de voorronden te sterk voor Marijke Vervaet, Annelies de Mul en Wendy de Schepper. In de finale ging het in de eerste set tot 4-4 gelijk op. De meer gelouterde Daniëlla de Schepper stond echter vervolgens geen ga me meer af: 6-4, 6-0. Zij liet Esther Geus de fouten maken. Laatstgenoemde had het geduld niet om te wachten op fouten van haar tegenstandster waar door ze ging forceren. Bovendien rijdens nationale Speedojaargangwedstrijden I1"" onze zwemmedewerker '"Muzen/Den Haag - Ellen van de Velde van de actieve en pcesvolle zwemvereniging Scheldestroom uit Breskens vero- Lj e een bronzen medaille tijdens de nationale finales van de /eEJaarëangwedstrijden. In het zwembad te Den Haag erraste zij aangenaam op de 100 meter schoolslag meisjes Paargang 1982. I.We lot fit De finalisten van het Vierdorpen-toernooi. Van links naar rechts: Esther Geus, Jan Nouwen, Daniëlla de Schepper, Bram Bierings, Dick Schipper en Willy de Bruijn. foto camile schelstraete kan Daniëlla de Schepper ge makkelijk overschakelen naar een ander speltype als het even tegenzit. Opvallend is dat zowel bij de mannen als bij de vrouwen in de sterkste categorie allemaal spelers van Vogelvlucht in de finale stonden. De Dl-finale bij de mannen werd een onderonsje tussen de Hoek-spelers Willy de Bruyn en Bram Bierings. Hoewel het ta melijk gelijk op ging won De Bruvn in twee sets: 6-3, 6-4. Bij de vrouwen van gelijke speelsterkte was Karin Geus in de finale oppermachtig tegen haar clubgenote bij Vogelvlucht Annemarie Verschuren: 6-2, 6-0. Petra de Sutter van Hoek be dwong in de laagste klasse in de eindstrijd Tanneke Jansen van Zaamslag in drie sets. In de laagste categorieën bij de mannen was TV Hoek goed op dreef. Chris Gijsels won in de D2-finale gemakkelijk van Frank Piessens van Vogelvlucht, terwijl Jack Freijser in de E- eindstrijd eveneens met ruime cijfers zegevierde over clubge noot Alex de Feijter. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Finale C/B: Gino Roctus-Nino van de Starre 7-6, 3-6, 6-3. Finale Dl: Willy de Bruyn-Bram Bierings 6-3, 6-4. Finale D2: Chris Gijsels-Frank Pies sens 6-2, 6-3. Finale E: Jack Freijser-Alex de Feij ter 6-2, 6-2. DUBBEL A-schema: Igor van de Bilt/Toine de Waal-Jan Nouwen/Dick Schipper 6-3, 6-3. Finale B-schema: Cees Cupido/Jos Maarschalkerweerd-Guust de Schepper/Lars Strijdonk 6-2, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL Finale C/B: Daniëlla de Sehepper- Esther Geus 6-4, 6-0. Finale Dl: Karin Geus-Annemarie Verschuren 6-2, 6-0. Finale D2/E: Petra de Sutter-Tan- neke Jansen 3-6, 6-4, 6-4. DUBBEL Finale A-schema: Tilly de Kort/An- nemarie Morcus-Jette Clement/Koos Geuze 7-6, 2-6, 4-3. Finale B-schema: Annie de Cock/ Wies van de Starre-Coby Narebout/ Elly van Steenbergen 6-2, 6-2. GEMENGD DUBBELSPEL Finale A-schema: Karin Geus/Tom de Rijk-Annemarie Morcus/Jan van Dam 6-2, 7-5. Finale B-schema: Annette van Hurck/Harry Vermeire-Anneke en Herman Nijsten 7-5, 6-3. Van onze sportmedewerker Rinus Verberkmoes Zuiddorpe - Toon Vermeulen uit Kloetinge was gistera vond de rapste in de 24e editie van de internationale Boekweitronde te Zuiddorpe. In een felle eindspurt ver sloeg Vermeulen zijn mede vluchter van het eerste uur, Bob Rasenberg uit Terheij- den. Een verrassing, die te vens als eerste seizoenzege voor de Kloetingenaar gold. De Zuiddorpenaren zullen in hun eerdere uitgaves van de Boekweitronde voor A-amateurs zeker al spannender gevechten voorgeschoteld hebben gekre gen. Slechts heel even leek het erop dat dit ook nu weer zou gebeuren. Toen de ridders van de smalle zadels een zestal kilome ters onder de wielen doorge maald hadden, sprong er name lijk al een groepje van negen weg, Peter Hoondert, Eric Ver- eecken, Martijn Stroosnijder, Toon Vermeuelen, Roy Bogaert, Guillaume de Punder, Danny Schout, Cees Schrouwen en Mi chel Rommers. Lang duurde de ze uitval niet. Binnen enkele ki lometers volgde een hergroepe ring. Na een twintigtal kilometer koos Bob Rasenberg het hazepad. Zijn jump had gevolgen. Slechts Toon Vermeulen slaagde erin zijn wiel te pakken. Voor de rest was het gebeurd. De inspanningen tus sentijds van mannen als Mario van Vlimmeren, Ad Polak, Peter Hoondert, Twan den Braber, Tonny Moonen, Ruud Haver- mans en Karei van Goethem ten spijt. Geen van allen was nog in staat het leidende duo te pakken. Temeer daar het peloton geen ontsnappingen meer toeliet. De koers lag daardoor al vlug in de plooi, mede omdat de koplopers elkaar vonden. „Anders waren we er zeker niet in geslaagd weg te blijven," oordeelde een ver moeide maar dolgelukkige Toon Vermeulen achteraf. De keuze van de op afstand volgende pedaalridders: 'Samen uit, samen thuis', speelde dus in de kaart van de mannen in de frontlinie, die onversaagd hun werk deden. Bob Rasenberg pakte intussen de leidersprijs en Toon Vermeulen de meeste premies. Een interes sante verdeling, maar over de hoofdprijs werd geen compromis gevonden en uiteindelijk prima strijd geleverd. Toon Vermeulen zette in de laatste honderd meter als eerste aan, beet op zijn tan den en geselde de laatste krach ten uit zijn lichaam om vervol gens te bemerken dat Rasenberg teveel had gegeven om langszij te komen, Laat staan hem te passeren. De volgers volgden op 40 secon den met Jacky van de Klundert op kop nadat eerder in de koers een gat van 75 tellen was gesla gen. Uitslag: l.Toon Vermeulen (Kloetinge) 90 kilometer in 1.59.12, 2. B. Rasen berg (Terheijden), 3. op 0.40 J. van de Klundert (Hoogerheide), 4. A. Polak (Kruiningen), 5. T. den Braber (Fij naart), 6. E. Vereecken (Hulst), 7. M. van Vlimmeren (Hoeven), 8. F. Franse (Kwadendamme), 10. P. Hoondert (Goes), 11. D. Mesu (Heinkenszand), 12. K. van Goethem (Sluiskil), 13. A. Polak (Prinsenbeek), 14. M. Stroosnij der (Kruiningen), 15. C. Schouwenaar (Kloetinge), 16. R. Bogaert ('s-Graven- polder), 17. G. van Gessel ('s-Heeren- hoek), 18. P. van de Vijver (Zuiddorpe), 19. R. Rabout (Heikant), 20. R. Haver- mans (Nieuw-Vossemeer). wisten dat Ellen een flinke progressie doormaakte, maar dat ze 111 slaat zou zijn overtrof toch onze verwachtingen," aldus et begeleider Frans Verplanke van Scheldestroom. „Zij had I faal 8 Cr seizoen geplaatst met een tijd van 1.27,40 en nu in de Kin n 26 ^aar ruam tlrie seconden af en zwom 1.24,16. Bijzonder I t.'.'dp ze haar plaatsingstijd zou verbeteren zat er in, want „t^ezeeuwse kampioenschappen zwom ze 1.25,90 en dat in een l 4d» 10(j meter rugslag presteerde Ellen van de Velde eveneens In». lk- Zi) eindigde als achtste in een tijd van 1.17,15. Dat I fiirisT166?5 duideliik onder haar plaatsingstijd van 1.18,20. an der Draai van Stormvogel werd vierde op het 100 meter -eist n 10nSens 1983- Hij verbeterde zijn plaatsingstijd met maar Ibalifi j6S secon(1en- In deze eindstrijd zwom hij 1.12,26. Eerder JfcbVfÜ! f zack voor dit gebeuren met 1.27,50. Zijn clubgenoot tijd vanTlo6" werd °P de 100 meter rugslag 1983 achttiende in een I 19 70 Dat was vrijwel gelijk aan zijn plaatsingstijd van lfetsi^i?11811 van De Braakman legde beslag op de veertiende I 'plaatsin :ejon8ens 1984 op het onderdeel 100 meter vrije slag. Zijn ike eXid van 1-30,60 riep hogere verwachtingen op, maar in 1Znr moest hiJ met 1-33,42 genoegen nemen. Linda Vink oi%()mÏ SI Koewacht werd bij de meisjes 1984 elfde op het •aark,meter rugslag in 1.28,49. Dat was beduidend onder auficatietijd van 1.30,60. Van onze tennismedewerker Hulst - Het Reinaert-tennis- toernooi te Hulst is al goed op gang gekomen. Zo zijn in de C2-klasse inmiddels een fiks aantal partijen wegge werkt. Drive-speler Cor de Jonge verraste hier in aange name zin door de beoogde halve finalist Jean-Paul de Bakker uit te schakelen met 6-1, 6-4. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: eerste ronde: Larry Bayle-Guido van Poecke 4-6, 7-6, 6-1. Cl: eerste ronde: Reggie van de Berg- Pieter de Klerk 7-6, 6-0; Jos Zegers- Menno Leeuwenberg 6-4, 7-5; Eddie Thans-Jean-Loup Deltour 6-2, 6-3; Werner Crombeen-Erik Heyndrickx 3-6, 6-3, 6-0; Stanny Verstraeten-Onno van Quekelberghe 5-7, 7-6, 7-6. Tweede ronde: Jos Zegers-Eddie Thans 6-7, 6-2, 6-0. C2: eerste ronde: Rudi Martens-Wilf- ried de Roeck 6-4, 6-1; Kees Kommers- Reggie van de Berg 7-5, 2-6, 7-6; Gino Roctus-Tom Huis 6-2, 7-6; Joop Antheunis-Henk van de Berg 2-6, 6-2, 6-3; Erik Heyndrickx-Ferry Koen 6-2, 7-6; Pascal Delforge-Alexander Bau- wens 6-4, 6-4; Pascal van Poecke-R. Neve 6-1, 6-3; Cor de Jonge-Bart Bou- wens 4-6, 6-4, 6-1; Martijn de Bot-Pie- ter de Klerk 6-0, 6-3; Jurgen de Bak- ker-Etiënne Antheunis 6-1, 7-5, Nino van de Starre-Luc Cleyman 6-4, 6-2. Tweede ronde: Rinke van Remortel- Rudi Martens 6-2, 6-2; Eddie Thans- Joop Antheunis 7-5, 6-2; Martijn de Bot-Jurgen de Bakker 6-3, 1-6, 6-1; Cor de Jonge-Jean-Paul de Bakker 6-1, 6-4. Dl: eerste ronde: Hervé Lebbinck- Eugène de Maagt 6-4, 6-4. Tweede ronde: Pepijn van Kuppeveld- Hervé Lebbinck 6-0, 6-1; Hans de Letter-Maarten van de Voorde 6-4, 6-1; A. van Caer-Ludo de Bakker 6-1, 6-0; Hans van de Klooster-D. Bijster- veld 6-1, 6-3; Eddie van Pamelen-E. Witte 1-6, 6-4, 6-2; Mark de Waal-B. Ysebaert 6-4, 6-4; Ronald van Eerden- burgh-Toine Bun 6-2, 6-2. Derde ronde: Pepijn van Kuppeveld- Hans de Letter 7-5, 7-5. Dl 40+: eerste ronde: Theo van Es- broeck-Jo Kouijzer 6-1, 6-2; George Burggrave-Rinus Witte 6-7, 1-1, walk over Burggrave; Ben Kint-Rob Blom- maert 6-2, 6-0. Tweede ronde: Adrie van Dijk-Jaap Alberda 6-4, 6-3; Romain de Blok-Ge- orge Burggrave 6-1, 6-1; Etiënne Schauwaert-Ben Hoek 7-5, 6-0. D2: eerste ronde: M. Bolssens-Ronnie de Saegher 6-2, 6-4; C. Geysels-W. Daneels 6-4, 6-7, 6-2. Tweede ronde: Mario Scheffers-Evert Leeraert 6-4, 6-0; Willy Thans-Henk Lensen 6-0, 6-4; Frans Billiet-Luc Mangnus 6-7, 6-4, 7-5, Jef Neve-Pa- trick van Dorsselaer 6-1, 6-4; Arnold de Burger-Eric Scheele 6-4, 6-1; Mar tin Hollestelle-gerrit Huisman 6-2, 6-4; Reinart Dreesmann-Jaimy de Poorter 6-3, 6-1; Jan Standaert-Huub Messagie 6-3, 6-1; Willem Bouwens-L. Wijland 6-3, 6-3; Jans Boes-K. Bonte 6-4, 6-3. E: eerste ronde: J. de Poorter-A. Vlae- minck 7-5, 7-5; Honny van Dorsselaer- Tonnie Verwer 7-6, 1-6, 6-4, A. Mau- rer-J. van Denderen 6-0, 6-2; D. de Block-J. Theissen 6-2, 6-4; R. Vael-Pa- trick Boddaert 6-1, 6-ü. Tweede ronde: Patrick van Dorsselaer- J. d'Hauw 6-0, 6-4; Jan Franse-Honny van Dorsselaer 6-2, 1-6, 6-1; Willy Thans-A. Maurer 7-5, 7-5; Gino van de Broecke-D. de Block 7-6, 4-6, 6-0; Helmuth Crombeen-Patrick de Roeck 6-0, 6-3; R. Vael-Bruno Vanassche 6-2, 7-6. VROUWEN ENKELSPEL Cl: eerste ronde: Tinta van Wely- Esmeralda Bral 6-3, 3-6, 6-4; Daniëlla de Schepper-Annelies Hoek 6-4, 6-3. Tweede ronde: Tinta van Wely-Sophie van Dierendonck 6-4, 5-7, 6-0, Nancy Verstraeten-Ilse van Doorn 3-6, 6-1, 6-4. Dl: eerste ronde: Lilian Nijssen-Margo Lauwereys 6-4, 6-2. Tweede ronde: Karin Geus-Lilian Nijssen 6-1, 6-2; Ellen Picavet-Tesha Stomp 6-1, 6-2; E. Kempenaars-M. Huisman 1-6, 7-5, 6-1; Annemarie de Blok-Annelies de Mul 7-5, 6-1. D2: eerste ronde: Martine Matena-Ina Cleyman 7-5, 1-6, 6-1; Liesbeth Wil- king-Dominique Roelands 6-3, 6-3; Michelle Bugeja-Daniëlla Delforge 6-2, 6-3; Carolien Everts-R. Blommae- rt 6-2, 6-3; E. Neve-Jacqueline van de Voorde 6-1, 7-6. Overwinning voor Irma Heeren Schijndel/Hellevoetsluis - De Zeeuwse triathlontoppers deden het buiten de provincie niet slecht. Irma Heeren uit Middelburg won een halve triathlon in het Brabantse Schijndel met grote overmacht bij de vrouwen. Voor de 2 kilometer zwemmen, 90 kilometer fietsen en 21 kilometer lopen had ze een tijd nodig van 4 uur, 14 minuten en 58 seconden. In het totaalklassement eindigde ze als twaalfde. De winst in dat totaalklassement was voor Zwollenaar René Poppe in 3.52.15. Niels Koole uit Middelburg kwam op de kwart triathlon van Hellevoetsluis slechts negen seconden tekort voor de winst. Koole nam tijdens de 1500 meter zwemmen de leiding. Een positie die hij tijdens de 40 kilometer fietsen vast wist te houden. Na vier van de tien kilometer tijdens het afsluitende looponderdeel moest hij Remy Keijzer laten passeren. Die won in 1.55.45. De tijd van Koole was 1.55.54. Bij de junioren pakte Mark Blok uit Lewedorp de winst. Zijn winnende tijd was 2.11.30. Wielerkoers in Nieuwdorp Nieuwdorp - Nieuwelingen, junioren en B-amateurs komen achtereenvolgens in actie tijdens de zeventiende wielerronde van Nieuwdorp, die zaterdag 25 juni wordt verreden. Bij de nieuwelingen zijn Dennis de Dreu en Jac. Schuit de enige Zeeuwse deelnemers. Als favorieten bij deze categorie kunnen gerekend worden de Zuid-Hollanders Raymond Barendse, Boris Berkhout en Pim van der Valk. Het starschot klinkt om 12.30 uur. De junioren gaan om 13.45 op pad, met in hun midden de Zeeuwen Erik Joosten, Patrick Bauer, Stefan Dagevos, Erwin de Dreu en Vincent Villerius. Kanshebbers op de bloemen zijn de Brabander Jurgen de Jong en de Zuid-Hollanders Björn Schil- peroord en René van Vuuren. Een kleine zeventig B-amateurs sluiten het programma af. Zij vertrekken om 15.30 uur. Zeeland brengt onder anderen in het strijdperk Jac. en Frans Hommel, Wim Oosse, Dirk Houweling, Jan de Rijke en Erik Oostdijk. Laatsgenoemde rijdt een thuis wedstrijd. Uit Brabant komen sterke kleppers opdagen, zoals Peter Bierkens, Fred Krebbekx, Jan Donders, Jan Janssen en Gerrit van der Pluijm. Start en finish zijn aan de Havendijk. Het parcours is 3200 meter lang. Persoonlijke records jeugd RKHAV Den Haag - Tijdens de open Haagse atletiekkampioenschappen voor C-junioren scherpten drie leden van het Hulster RKHAV hun persoonlijk record aan. Femke van Hoove deed dit in haar serie 80 meter, waarin ze derde werd in 11,2. Bij het verspringen noteerde ze eveneens een persoonlijk record met 4,30 meter, wat haar een vijfde plaats opleverde. In de halve finale eindigde ze als vierde in 11,3. Debby van Driessche liep ook een persoonlijk record in haar serie 80 meter. Haar tijd was 11,3, wat haar een vierde plaats opleverde. In de halve finale werd ze zesde in 11,6. Ver sprong ze 4,05 meter waarmee ze tiende werd. Evelien de Theije was eveneens goed voor een persoonlijk record op de 80 meter. Eerst liep ze in haar serie naar een tweede plaats in 11,6. Die tijd verbeterde ze in de halve finale, waarin ze vijfde werd in 11,5. Ver sprong ze 3,87 meter en daarmee eindigde ze als elfde. Corine Reitsme werd zestiende op het onderdeel verspringen met 3,66 meter en vierde in haar serie 80 meter horden met een tijd van 17,8. Koen Leenhouts heeft pech Assen - Koen Leenhouts van de schaakvereniging SVWZV uit Oostburg heeft knap gepresteerd tijdens het kampioenschap van Nederland voor de jeugd van 10 jaar in Assen. Hij eindigde in deze titelstrijd ongeslagen op de vijfde plaats. Er had meer ingezeten voor hem als het geluk hem goed gezind geweest zou zijn. Tijdens de plaatsingswedstrijden - de deelne mers in zijn categorie waren in vier poules van zes onderge bracht - won hij simpel zijn eerste vier partijen en moest toen tegen de eveneens nog ongeslagen Frank. Erwich aantreden. Dit toptreffen eindigde in remise. Omdat slechts'de-nummer één uit de poules doorstroomde naar de finalerondq, en .^owel Koen Leenhouts als Frank Erwich gelijk eindigde, moest loting uitwijzen wie naar de slotronde mocht. Bij de loting lachte het geluk Frank Erwich toe, zodat Koen Leenhouts voor de vijfde tot en met de achtste plaats moest spelen. In die strijd won hij zijn beide partijen en pakte daardoor de vijfde plaats in het Vincent van Gogh-college te Assen, waar deze titelstrijd gehouden werd. JOHNNY VAN CADSAND uit Overslag rijdt een uitstekende Ronde van België voor amateurs. Dit met een keurige vijfde plaats in de derde rit, een individuele tijdrit over veertien kilometer in Berlare, waar hij slechts veertien seconden op de ex-prof Danny in 't Ven moest toegeven. In de vierde rit werd hij 86e en in de vijfde rit 37e. In de tussenstand stond hij na vijf ritten als 43e genoteerd. Woensdag eindigt deze Ronde van België in Lokeren. De overige resultaten van het Zeeuws-Vlaamse amateurkorps waren: PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil werd zesde in Merelbeke. FONNY KINT uit Koewacht pakte een dertiende plaats in Kieldrecht-Properpolder. JOHN-PAUL VAN DE AMEELE uit Terneuzen werd twaalfde in Deinze-Grammene en DAVY DUBBELDAM uit Sluiskil derde in Deftinge. Van onze atletiekmedewerker Bergen op Zoom - De jeugdploeg van de West Brabantse Atletiek Combinatie (WBAC) won in Bergen op Zoom de regiomeeting voor pupillen en C- en D-junioren. Naast WBAC waren de regio's Zeeland, Gouda en Dordrecht in deze wedstrijd vertegenwoordigd. De Zeeuwse jeugdploeg eindigde als derde van de vier deelnemen de ploegen. De Zeeuwen moesten in de pupillencategorieën te veel punten inleveren. Ze eindigden in deze leeftijdscategorieën als vierde en laatste met 91 punten. De C- en D-jeugd van Zeeland deed het daarentegen goed. Die eindigde achter WBAC op een tweede plaats. Dit met een aan tal sterke prestaties van de C-ju nioren. Zo won C-junior Michel Schrier van Atletica de 800 meter in 2.01,9, wat slechts viertiende bo ven de beste Zeeuwse prestatie aller tijden was. Die staat op naam van Revelino Rijk, die in 1985 in Vlissingen 2.01,5 voor zich liet noteren. Laurens Roose van AV'56 sprong 1,80 meter hoog, Pieter Jansen van AV'56 kwam met de kogel tot 11,97 meter en Robijn Raithel, even eens van AV'56, liet de speer neerdalen na 46,60 meter. Mar tijn Mortier van RKHAV won de 100 meter bij de C-jongens. Mor tier behoorde eveneens tot de 4 x 100 meterploeg, die een tijd van 47,7 op de klokken zette.. Bij de C-meisjes verzamelde An- ja Stouten (Delta Sport) heel wat punten met de discus. Haar win nende afstand was 30,70 meter. Helene Fokken (AV'56) sprong over 1,50 meter en Yoni Bantjes (AV'56) 4,78 meter ver. Ondanks de voorlaatste plaats in de eind stand een tevreden Zeeuwse coach Paul Pieters. „Het waren uitstekende wedstrijden. Goed voor onze jeugd om zich eens met andere regio's te meten en bovendien ben ik tevreden over het aantal wegblijvers. Van de 96 geselecteerden kwam er op de dag zelf maar eentje niet opda gen. Dan mag je in deze tijd als coach zeker niet klagen." Vol gend jaar houdt de regio Dord recht deze jaarlijke regiomeet ing. Dit op zaterdag 17 juni op een nader te bepalen plaats. EINDSTAND 1. WBAC 360 punten, 2. Dordrecht 337, 3. Zeeland 319, 4. Gouda 303 punten.

de Stem | 1994 | | pagina 11