ATEN In Relatie IIMWB Keskampen ieage?! icort Rosa Echtelijk drama in Rijen kost twee mensen het leven gVolle ttance Sars jeen afspraaT Sjbewijs halen. «go /6-421370 KOOP MET ZEKERHEID Leendert v.d. born Honderden Oranje-supporters gedupeerd Perfect Body] jacht op drugrunners D66 wil onderzoek naar lek in kwestie Gonsalves Aanslag verknalt Ierse WK-vreugde Oproep/Reünie] )iversen Speervaardigii' lessen Engels Privé/cl ubs/06 tenties voor de rubriek Privé/clubs/06 itasy Breda, stou^'1^ Ulet v.d. Born valt te praten Ivan de loterij van de Jting voor Polen" Koninck Voetbal Dames Prijskaarting I Elders kent niemand hem, maar in Amerika is hij een soort JohanCruyff. Iwee overvallen 1 Nieuwvliet urter: Crisis John de Wolf al naar huis Uitslagen ivorea voorbij vandaag in deze krant [het weer Pierce zegt Wimbledon af Voetbalsupporters omgekomen bij vliegtuigongeluk Gééf ons 'n kans! Iinds 1968. Erkend AVR Indelijk werkend kwaliteits (vies en Relatie-Services r6-410305 Ik bij U thuis, hoe U via p partner kunt vinden. Jjcces. Erkend AVR! [6211 mevr. ter Berg, 16321 mevr. v. Putten kus 95214801 LM Breda- 700 GC Roosendaal. hze ViVid-activiteiten CARPOOL gevr. wrkdg H.B. Breda/d.Bosj O. wrkt. 8-16.30u. t.a ven 076-426061/ 2116( Dhr.Djanie NOVEEN St.Clara belai. rijk. Vraag alleen positie! dingen. Bid 9dgn het wei gegroet bij een brand kaars ook als U er geenj in heeft, vraag 2 dingend vast onmogelijk lijken verhoord te worden en i wat U heel erg ter gaat.. Laat de 9de d:3 kaars geheel opbranden 3 publiceer dit bericht, krijgt wat U vroeg. H.v.G. ORANJEFANS gez. v. i g. TV-prog. Onkverg J.Mekes 01623- 15581 GEZOCHT jongedame Schijf, lang blond haar, op de MAS (laatste jr. va houd.) zag je voor het et en laatst op praktijksch in Oenkerk (8-12- nov.) Zoj je graag nog een zien. B.o.nr. 3623. een unieke rijopleiding. Afhankelijkj Jst, duurt de opleiding tussen de j (inclusief het CBR-examen. fnude ANWB: 06-8991161. bos f4 lak. Inding" ring verken (offerte. |5 Jcafé |en. kleven: or 'n t 72 Lams- .00 uur erf, div. el. 076- 076-149560. en Kinder-/ dierenportre» Tel: 076-201862 jitend tegen contante betaling onze kantoren worden opge9e (legitimatie verplicht). Regeltarief excl. BTW: Vrijdag 13,93 Zaterdag i3'J MM.-tarief excl. BTW: 'm Vrijdag 3,24 Zaterdag >M-meesteres, slavin, echtpaar ir per dag. Aan huis of hotel. l met een ondeugend zijn Haagweg jonge meisjes 47510 Sandra, 076-811' breda 3PINVELD 33 en 37,4815 HR BREDA Tel. 076-223166 8 710311 000218 MAANDAG 20 JUNI 1994 ttekens m.b.v. robijnlaser (vanTVjl Eindhoven, Tel. 040-432021 10549; 4.10027; 5. 06338;6.054l5i 1)0891; 10. 08742; 11.07846; |14. 05637; 15. 03444; 16. 08275; [19. 05233; 20. 10749; 21. 08329; J24. 05696; 25. 01867; 26. 05869; [29. 05889; 30. 07410; 31. 07851; 134. 10809; 35.11323; 36. 03853 |39.10653; 40. 10634; 41. 08086 144. 11151; 45. 10705; 46. 04225; (49. 07026; 50. 07623; 51. 05609; 154. 04716; 55. 0340156. 05050; 159. 12469; 60. 08860; 6100101; 164. 08244; 65. 09325; 66. 09561; I 69. 05777; 70. 05973 Irij Helmer, St. Jozefmavo, Impak Nederland, Boekhandel edrijf Van Gestel, Groentehandel I Chmielowski, Apotheek De Ypela bhout. T.K. invalidewagea Sterling, met boodsOT penmand en accuiader.zj a.n. Elektr. verste». voor invalide, p.n.o.t-K- "gS JAARGANG ■BB LOS EXEMPLAAR; MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,75 - ZATERDAG: 2,00 1 vti jee. Ik mag wel zeggen i odzjee. Net in het weekein- i je waarin een paar Ameri- i kanen zich van hun beste I kant willen laten zien en de I jobele voetbalsport het [voordeel van hun twijfel gunnen, komt daar O.J. I Simpson- Géét daar O.J. Simpson [over'alle Amerikaanse tv- Niet voldoende kaartjes voor Nederland-België van zaterdag Van onze verslaggever Washington - Enkele honder den Nederlandse supporters zijn ernstig benadeeld. Nu makkelijk afvallen# d.m.v. moderne apparatus De Slimline-Combo j met blijvend resultaat Bel nu: 01654-3955. Huidverzorgingsmassa9e- Gratis beh. 076-1478' j Afspr. masseur 10-2 t.b.v. Fanfare "Nooit Gedacht". Bieden en joker-J en in het gemeenschap-1 huis Graauw. Zaterd. 18 juni, aanv. 14.00 I Wat gaat-ie mooi. Echt O.J. Hetwelk een zwier rept zijn sneeuwwitte koets zich over de eindeloze freeways van |l.A. in een magistrale run naar de eind- zone van zijn leven. [stel je voor. Johan - mijn excuses - heeft zijn vrouw en haar vriend met woeste messteken om het leven ge bracht. Hij wordt al een I week verdacht. En als de politie hem eindelijk vertelt 1 dat ze er aan komt, gaat hij I ervan door met een oude sportmakker. Zeg maar Sja- i kie Swart, die het stuur pakt. Zouden de media in Neder- I land anders reageren dan de Amerikaanse? Ik vermoed i dat als Johan en Sjakie van Amsterdam naar Nijmegen -zowat de afstand die O.J. van de ene kant van L.A. I naai de andere aflegde - koersen in hun opzichtig ve- hikel met een smaldeel poli- 1 tie achter ze aan, er rond I Utrecht al een fikse zwerm vaderlandse pers omheen I hangt. Velen onzer zouden in die i zwerm de verachte 'muskie- herkennen. Maar het drama van Johan en Sjakie zij ons thuisbezorgen zou onweerstaanbaar zijn. zouden we - stilletjes irgd om onze eigen fas- l cinatie - zeggen: 'Odzjee, i Amerikaanse toestanden! Mare de Koninck (iieuwvliet - Twee particuliere Parkeerwachters zijn gistermid- H op twee verschillende loca ls in de buurt van de Zeeweg iNieuwvliet, het slachtoffer ge- Men van overvallen door met bivakmutsen gemaskerde man- Ter,. Na de overvallen, waarbij P totaal circa duizend gulden Puil werd gemaakt, reden de f ee in de richting van Bres- lens. PtlEZEELAND - A5 Sommige reisbureaus zijn name lijk niet in staat kaarten te leve ren voor de wedstrijd, die het Nederlands elftal zaterdag in Orlando tegen België speelt. Een gedeelte van het Oranje-le gioen heeft daardoor wel een vliegticket en hotelaccommoda tie in Orlando, maar kan fluiten naar de al betaalde toegangsbe wijzen voor de Citrus Bowl in Orlando. „Het is een chaos," zei Joop Lever van Leverreizen gisteren. „Sommige collega's worden al bedreigd omdat zij niet aan de supporters kunnen leveren." De woordvoerder van een aantal Nederlandse reisbureaus dat buiten de KNVB om supporters- reizen organiseert, verwacht niet dat alle gedupeerden alsnog een kaartje krijgen. „De Amerikanen hebben gewoon meer kaarten verkocht dan ze in werkelijkheid hadden," aldus Lever. „Er gebeuren daardoor nu de meest vreemde dingen. Pakken opgestuurde kaarten ra ken zogenaamd zoek. Het is pure oplichting." Lever heeft inmiddels voor zijn klanten voldo.ende kaarten in huis. Zijn taxatie is dat elke supporter, die zijn reis heeft ge boekt bij een reisbureau dat is aangesloten bij de Stichting Ga rantiefonds Reizen (SGR), uit eindelijk wel in het bezit komt van een kaartje. „Een fors aantal anderen kan het echter wel vergeten," voor spelt Lever. „We hopen nog sommige gedupeerden te kunnen helpen, maar dat zal lang niet in alle gevallen lukken." John de Wolf FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Washington - John de Wolf is gisternacht vanuit Washington naar Nederland teruggekeerd. De verdediger van Oranje scheurde zaterdag bij de eerste training in Washington een spier in het kuitbeen. Het herstel vergt vier tot zes weken. Bondscoach Dick Advocaat is niet van plan een vervanger voor De Wolf over te laten komen. Voor Oranje begint het WK ko mende nacht, om 01.30 uur Ne derlandse tijd, met de wedstrijd tegen Saudi-Arabië. ZIE SPORT-BI Poule a: Verenigde Staten - Zwitser land 1-1, Colombia - Roeme nië 1-3. Poule C: WortdCup USA 94 Spanje - Zuid-Korea 2-2. Poule E: Italië - Ierland 0-1, Noorwegen - Mexico 1-0. Poule F: België - Marokko 1-0. Van onze verslaggeefster Rijen - De 25-jarige Anita van Rhijn en de 29-jarige Corné van Beurden uit Rijen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in hun woning aan de Pastoor Gillisstraat door schoten uit een vuurwa pen om het leven gekomen. Een van beiden heeft eerst de ander vermoord ën daarna de hand aan zichzelf geslagen. Dit concludeert de politie na een uitgebreid onderzoek door de technische recherche en uit ge tuigenverklaringen. Hieruit kan ook worden opgemaakt dat het stel al geruime tijd huwe lijksproblemen had. De politie wil niet ingaan op de vraag wie de trekker heeft overgehaald. Een broer van het vrouwelijke slachtoffer, waarschuwde zater dagmiddag de politie. Hij wilde bij het echtpaar op bezoek gaan. Toen er niet werd opengedaan, keek hij door het kamerraam en zag dat geen van beiden een teken van leven gaf. De politie kwam het huis binnen door een ruitje naast de voor deur in te slaan en constateerde dat beiden dood waren. De tech nische recherche startte onmid dellijk met het onderzoek. Pas tegen half zes arriveerde de lijkwagen-om de lichamen weg te halen. Tegen die tijd was de grote groep nieuwsgierigen rondom het huis wat uitgedund. Maar degenen die er nog stonden, werden door de politie op afstand gehouden. De straatbewoners hadden za terdag geen idee van wat zich op nummer negenennegentig heeft afgespeeld. „Ze zijn gisteravond om een uur of acht nog wel samen vertrokken," weet een overbuurvrouw. „Wij gingen toevallig op dat moment zelf ook weg. We hebben elkaar nog ge groet." Volgens haar buurman was dat ook het enige contact dat het stel met de buurt had. „Je kent elkaar van zien, ik weet dat zij graag paardreed maar verder weten we niet veel van ze. Alleen dat ze in Las Vegas ge trouwd zijn. Daar moest hij zijn voor zijn werk, zij is hem achter na gereisd en ze kwamen als Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse politie heeft afgelopen weekeinde in samenwerking met Belgische en Franse collega's met succes jacht gemaakt op drugtoeristen. Zaterdag aan het eind van de middag werden de lichamen weggehaald. echtpaar terug. Voor de rest bleef het bij je hand opsteken als je elkaar toevallig tegen kwam." De overbuurvrouw weet wel te vertellen dat het vrouwelijke slachtoffer al een jaar of zeven in het huis woonde. „Met ver schillende vrienden, maar met deze was ze getrouwd." Aan gissingen over een mogelij ke oorzaak wil niemand zich wagen. „Zeker weten doe je het toch niet en er zijn wel dertig verschillende verhalen in om loop," zegt een man die Van' Beurden vroeger goed gekend heeft. Volgens de dorps-tamtam heeft hij vorige week geroepen dat hij zijn vrouw ging vermoor den omdat hij niet kon verkrop pen dat zij een relatie had met een andere man. Omstanders en buren bevestigen dat verhaal. „Maar je roept wel eens meer wat, dat wil toch niet zeggen dat je het dan meteen gaat doen", houden zij zich op de vlakte. In verschillende groepjes wordt wel druk gespeculeerd. Maar zo dra er een buitenstaander na dert, valt er een stilte. „We wil len er openlijk niets over zeggen. Het is erg genoeg dat zoiets gebeurt. Het zou niet moeten mogen," vinden een paar jonge stellen die de slachtoffers opper vlakkig gekend hebben. Een dag later is er in de buurt van nummer 99 niets meer te zien dat verwijst naar het drama dat zich vrijdagnacht moet heb ben afgespeeld. Alleen wat glas bij de voordeur. Maar de schrik zit er in bij de buren. „Ik sta nog steeds te trillen," zegt de be- De technische recherche stelde een uitgebreid onderzoek in. FOTO'S COR VIVEEN woonster van 103. „Zulke din- naast je deur gebeurt, is het wel gen zie je op tv en je denkt er even wat anders. Daar stap je verder niet over na. Maar als het niet zo maar overheen." [ashington - De crisis op het Maanse schiereiland is voor- Ti' Kt concludeert de vroegere jMhkaanse president Jimmy atter na besprekingen met de (iMdkoreaanse leider Kim il- ftog. 1 Washington werd gisteren ge- 1'optimistisch gereageerd J6 uitlatingen van Carter. En ™-Korea wordt getwijfeld "J de vreedzame bedoelingen a de noorderbuur. M BUITENLAND-A4 Mary Pierce, de verlie zende finaliste van Ro land Garros, heeft afge zegd voor Wimledon. Haar vader heeft ge dreigd amok te maken op 's werelds belangrijk ste tennistoernooi. ZIE SPORT - B5 inhoud 2 KATERNEN A2 A3 A4 Binnen-/Buitenland Binnenland Buitenland Zeeland A5/A6 Gids A7 RTV-programma's A8 Sport deel B Den Haag/Den Bosch - Justitie moet onderzoeken of er bewuste lekken naar de pers zijn geweest rond de in opspraak geraakte Bossche procureur-generaal Gonsalves. /MIN./MAX. 13/24 I'jUonnjg en warm Ude )k 'ijkt het weer Ctegaan worden- Het I na o wat w°lkenvelden I dan6n mooie en warme I .IT weini9 wind uit Aderlijke richtingen. Die supporters hebben niet eens een rode kaart Van onze correspondent Bob van Huët Londen - Ierse vreugde over het eerste WK-succes sloeg gisteren om in verslagenheid en rouw na de jongste slach ting in Ulster. Twee gemaskerde mannen scho ten zaterdagavond zes katholie ken dood in een kroeg in het afgelegen dorp Loughinisland, ten zuiden van Belfast. De slachtoffers zaten naar de voet balwedstrijd Ierland-Italië te kijken. Vijf bezoekers raakten gewond, van wie een ernstig. De aanslag werd opgeëist door de verboden Ulster Volunteer Force (UVF), een protestantse terreurgroep. Volgens ooggetui gen leegden de moordenaars hun automatische wapens op wille keurige stamgasten. De slachtof fers waren allen mannen, tussen de 34 en 87 jaar. De meesten werden in de rug geschoten. O'Tooles Bar heeft een katho lieke eigenaar maar werd vol gens dorpelingen ook bezocht door protestanten. Volgens een ooggetuige schoten de aanvallers op willekeurige gasten. „Eerst was er gejuich om het voetbal, maar ineens werd dat vreselijk gegil en heerste er grote paniek." De terroristen verdwenen in een gereedstaande auto. Op het moment van de slachting zaten 18 mensen rond de bar. Eigenaar Hugh O'Toole was niet aanwezig. Met andere dorpelin gen is hij in Roemenië om daar ingezamelde hulpgoederen af te leveren voor een weeshuis. Volgens het UVF was in de pub een vergadering van nationalis ten aan de gang. Dat werd te gengesproken door de Noordier- se politie. „Hier kwamen alleen lokale mens.en, mensen die alleen naar het voetbal wilden kijken," aldus inspecteur Blair Wallace. De aanval werd uitgevoerd op vrijwel dezelfde manier ais de 'pubterreur' in het plaatsje Greysteel. Vorig jaar oktober werden daar zeven mensen doodgeschoten op Halloween- avond. Deze eveneens door de UVF uitgevoerde aanslag heette een vergelding voor een IRA- bomaanslag op een viswinkel in de protestantse Shankill Road waarbij tien mensen omkwamen. Net als in Greysteel werd O'Tooles bar zaterdag eerst ver kend door twee onbekende vrou wen. Vlak nadat ze waren weg gegaan openden de terroristen het vuur. Ook dit keer was de 'loyalistische' terreur het ant woord op een 'nationalistische' aanslag in Shankill Road, eerder deze week. De Britse minister voor Noor- dierse Zaken, Sir Patrick Mayhew, veroordeelt de aanslag als 'een onmenselijke wreed heid'. 1 VERVOLG OP BUITENLAND - A4 Dat vindt D66-kameriid Wolf- fensperger. Gisteren kwam de voormalige baas van Gonsalves in Nieuw Guinea, Lagerberg, met de suggestie dat topmensen uit de wereld van politie en justitie Gonsalves bewust in dis krediet hebben gebracht. Vrijdag suggereerde de, Leidse hoogle raar Fasseur (Nieuw Guinea- deskundige) in het tv-program- ma Nova ook al dat de kwestie naar buiten is gebracht door de Amsterdamse politie. Fasseur legde een link met de affaire rond het interregionale recher cheteam (IRT) Noord-Holland/ Utrecht.- Gonsalves, binnen het Openbaar Ministerie belast met de aanpak van de georganiseerde criminali teit, pleitte daar voor een lande lijke recherche-eenheid boven de IRT's. Oud-minister Hirsch Bal- lin zag dat wel zitten en wilde Gonsalves met de leiding over die speciale eenheid belasten. Kosto heeft dat besluit inmid dels teruggedraaid. Bij de Amsterdamse politie is 'verbijsterd' gereageerd op de aantijgingen. „Het is gewoon slap geklets," zegt woordvoerder Wilting. De in opspraak geraakte procu reur-generaal is inmiddels te ruggekeerd van zijn vakantie in Frankrijk. Morgen zal hij over de kwestie een gesprek voeren met minister Kosto van Justitie. Over Gonsalves' verleden zijn dit weekeinde de meest wilde verha len losgebarsten, nadat vrijdag in de openbaarheid kwam dat hij tussen 1958 en 1960 met harde hand tegen papoea's in Nieuw Guinea heeft opgetreden. Hij hield er de bijnaam 'Gunsalvo' aan over. Gonsalves wilde dit weekeinde niet op de publicaties reageren. Hij gaat eerst met de minister praten, aldus zijn woordvoerder. Juridisch valt de Bossche procu reur-generaal niets te verwijten, als hij zich in zijn Nieuw-Gui- nea-tijd inderdaad schuldig heeft gemaakt aan bijvoorbeeld doodslag of mishandeling, om dat die misdrijven verjaard zijn. Bovendien is de zaak na Gonsal ves' terugkeer in Nederland on derzocht en vervolgens gesepo neerd, Dat Gonsalves volledig gevrij waard kan zijn van juridische stappen en straffen betekent echter niet dat hem politiek niets kan gebeuren. Binnen kringen van juristen werd zaterdag al gesuggereerd dat de man de eer aan zichzelf moet houden en moet opstappen. Ook binnen de Tweede Kamer fractie van het CDA leeft die gedachte. ZIE OOK BINNENLAND- A3: commentaar en achtergrond In verband met deze campagne zijn aan Zeeuws-Vlaamse zijde tientallen aanhoudingen ver richt, aan Belgische kant waren er enkele honderden arrestaties. De acties vonden vrijdagnacht en zaterdagnacht plaats. De Zeeuws-Vlaamse politie gaf vrijdagnacht de namen van zes tien drugtoeristen door aan de rijkswacht, die er vervolgens tien in België aanhield. Drie van hen hadden drugs bij zich. Drie anderen kregen een boete, van wege het bezit van softdrugs. Wapens Zaterdagnacht werden in Zeeuws-Vlaanderen 22 mensen Washington - Twaalf Mexi caanse voetbalsupporters zijn zaterdag bij een vliegtuigon geluk in de Amerikaanse hoofdstad Washington om het leven gekomen. Vlak voor de landing op de in ternationale luchthaven Dulles stortte het uit Mexico afkomsti ge gecharterde toestel neer. De voetbalfans wilden hun na tionale elftal aanmoedigen bij de wedstrijd van zondag tegen Noorwegen, in het kader van het WK voetbal. Er waren vijf kin deren aan boord. Volgens een eerste onderzoek- van de Amerikaanse federale luchtvaartautoriteiten kwam het toestel bij mist naast de lan dingsbaan neer in een bosrijke omgeving. Op het Indonesische eiland Sula wesi is zaterdag een Fokker-27 van het staatsbedrijf PT Merpati Nusantara Airlines op een berg achtig terrein neergestort. Alle 12 inzittenden van dattoestel zijn daarbij om het leven geko men. Er waren geen buitenlan ders aan boord. De oorzaak van dit ongeval is nog niet bekend. aangehouden. Onder hen 2 drug runners; een van hen kreeg nog een proces-verbaal wegens ver boden wapenbezit. De ander had harddrugs bij zich. Daarnaast werden zeventien mensen met softdrugs gepakt. Behalve in Zeeuws-Vlaanderen concentreerden de acties, waar bij in totaal 600 politieagenten betrokken waren, zich afgelopen weekeinde in Rotterdam, op de A16, bij de grenspost Hazeldonk, in treinen tussen Brussel en Pa rijs en op de rijkswegen in België en Frankrijk. Sinds vorig jaar jaagt de politie gericht, meestal tijdens het weekeinde, op drugtoeristen uit Frankrijk en België, die in Rot terdam cocaïne of heroïne kó pen. Grote bazen De oogst aan drugs en dealers verhoudt zich tot nu toe nauwe lijks tot de grote inzet aan op sporingsambtenaren. „Maar het gaat ons ook niet om de kilo's of de grote bazen. Wij bestrijden allereerst de grote overlast van drugtoerisme in treinen, op de openbare wegen en in woonbuurten," zegt een Nederlandse politie-woordvoer- der. Op Hazeldonk werden twee ar restaties verricht. In Rotterdam beperkte de politie zich tot het sluiten van drugpan den waar vooral veel Franse en Belgische jongeren op afkomen. /ADVERTENTIES) Steun "Operatie Nepal" Giro 5O5OO lepraStichtipg Amsterdam Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker RoJler-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: N^am: Adres: Postcode:.:Plaats:. Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: kwartaal acceptgiro 87.20 maand automatisch 29.05 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode:Plaats:. kwartaal automatisch 84.70 bank/gironr In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. E STEM. EEN KRANT DIE JE WAT ZEGT a I I I l_J

de Stem | 1994 | | pagina 1