DE STEM cties tegen racisme in Terneuzen in voorbereiding De Fraude bij rusthuizen bewezen' punten Bloemetje als 'veelkleurig symbool' mmm Mosselloods mag in natuurgebied blijven Biologische boeren houden open dag )penbaar Ministerie verdenkt ex-bestuur van plegen strafbare feiten: p Terneuzenaar hoort 2 jaar eisen voor mishandeling bedreiging en drughandel Dronken man rijdt naar zijn ex: ƒ1000 boete Zesduizend gulden boete geëist tegen Vlissingen voor slordige administratie Gebruikte fietsen PROFILE KLAASSEN fisPi Terneuzenaar krijgt twee mille boete voor mishandeling Snorfietser (88) gewond aan hoofd Automobilist gewond in Hulst 18 JUNI 1994 DEELÏ RATAVUS ACTION 24 JONGENSFIETS 225.- AZELLE PIET PELLE MEISJESFIETS 150.- IANT RACEFIETS 325.- BATAVUS CHAMPION HERENFIETS i.z.g.st. 450.- Verder ruime keuze Uiteen 30-tal gebruikte kinder-, dames-, heren- en racefietsen. PASSAGE - AXEL 01156-61781 Zeeland ZATERDAG 18 JUNI 1994 DEEL 1 Van onze verslaggever kerneuzen Het comité Ybolen zonder Racisme Ut in de loop van volgen- Ie week een ludieke en infor- ptieve actie tegen de racis- terreur die Terneuzen inds vorige week teistert. U J. Snelders en H. van der laar eerder slachtoffer van landstichting in hun woning, «ken verder aan hun handte- 'eningenactie onder de Terneu- ense bevolking als protest tegen e aanslagen en intimidaties door waarschijnlijk rechts-ex- tremisten. Een woordvoerster van het co mité Scholen zonder Racisme kan nog niet vertellen in welke vorm de actie plaatsvindt. Daar over is pas begin volgende week meer duidelijkheid te verwach ten. Het comité is het niet eens met het advies van H. Akdag, pro vinciaal consulent voor buiten landers. Die acht protestacties op dit moment niet verstandig omdat dat de daders van de acties alleen maar in de kaart ttoi spelen. „Beter actie voeren, dan het zo te laten. We moeten tonen dat we er nog zijn. De boel rustig houden heeft niet veel zin. De kranten staan er immers elke dag vol van", is de mening van Scholen zonder Racisme. Ook de actie van Snelders, direc teur van de Stichting Welzijn, en Van der Haar, voorzitter van Vluchtelingenwerk, loopt door. De kaarten voor de handteke ningenactie zijn gisteren ge drukt. 'Terneuzen naar je hand zetten door angst te zaaien? Nee!', zo luidt de tekst op de kaart. Ze komen te liggen in winkels en openbare instellingen in Terneuzen. De bedoeling is dat zoveel mogelijk Terneuze- naars een kaart als 'Terneuze- naar tegen terreur' ondertekenen en die naar het stadhuis bren gen. De hal van het gemeente huis moet helemaal vol komen te hangen met de papieren protest stemmen. Acties als die van Scholen zon der Racisme en die van het door Snelders en Van der Haar in het leven geroepen anti-racisme co mité schaden het onderzoek van de politie niet. Dat zegt woord voerder Muller van de Zeeuwse politie. „Publiciteit werkt de daders dikwijls in de hand", is de per soonlijke mening van de politie woordvoerder. „Maar het is ook belangrijk d£t mensen in Ter neuzen uiting kunnen geven aan hun gevoelens tegen racisme. Wat dat betreft is er geen be zwaar tegen dit soort acties." De politie had gisteren over het onderzoek in de zaak niets te melden. „Het loopt nog steeds, dat betekent dat er vorderingen worden gemaakt." Na alle overwegend negatieve berichten rond de racistische ac ties, meldde het Roosevelthotel, waar driehonderd asielzoekers tijdelijk verblijven, gisteren po sitief nieuws. Een groep Terneu- zenaars liet een grote bos bloe men bezorgen bij het asielzoe kerscentrum. De onrust die ontstond onder de leerlingen van de 'zwarte school' De Golfslag in de Scheldestad is volgens directeur Koster door middel van klassikale kringge sprekken met de kinderen veruit weggenomen. In overleg met de gemeente is verder besloten geen bijzondere maatregelen te nemen op De Golfslag. d- n- ar •ce )m r Ihet (vee per. keer fge- (laar i de lele- frin- de Au- ene- dat [jaar jegen re- het :kop rster ïe al- issen niet |i wel rken. ,e be- Bij sommigen heerst de nodiJ verwarring over het in de tem werld gehanteerde punteimJ teem, dat de plaats op de werell ranglijst (de ranking) „Hoe kan het," is de meest J hoorde vraag, „dat een tennis» die in een bepaalde week nietgl speeld heeft, toch kan zakken f zelfs stijgen?". De verklaring is betrekkeiij simpel. Voor iedere overwint staat een bepaald aantal Ati punten. Verlies in de eerste ronl van een Grand Slam-toernooi If vert één punt op. De winnaarvl Wimbledon krijgt 520 punten tl geschreven, zodat in de ronil ertussen het aantal punten trajf gewijs oploopt. Op Wimbledon is dat als punt, tweede ronde 17 puntel derde ronde 33, achtste finaf 65, kwartfinales 130, halve fini les 260, verliezer finale 390,ra naar 520 punten. Bij kleinere toernooien zijn n der punten te verdienen. In e Championship Series is de vertil ling als volgt: 1, 11, 21, 42, T 165, 248 en 330, In toernooiend! deel uitmaken van de World Si nes, gaat het om 1,13,25,50,108 150 en 200 punten. De verdiende punten blijven ed jaar op naam staan, hetgeen vei klaart waarom een speler zondr te spelen ineens kan zakken. iemand, die niet gespeeld heef één of zelfs twee plaatsen stijge kan als anderen punten kwijW ken. Zou bijvoorbeeld titelverdedigj Pete Sampras maandag in de ea ste ronde van Wimbledon verlij zen, dan raakt hij minstens m (520 punten min één) kwijt. Dj minstens siaat op het gegeven tjl hij ook nog bonuspunten kwj raakt. Punten die uitgereikt wordi naar de lengte van de scalp 1 de verliezer. Wie de nummer één van de «j reldranglijst te grazen neen ontvangt 50 bonuspunten, opl» hoofd van de nummers 2 tot' met 5 staan 45 bonuspunten. de rest van de top-10 36,24 P® ten voor de nummers 11 tol met 20,18 voor 21-30,12 voorj 50, 6 voor 51-75, 3 voor 76-19! en 2 voor 101-150. Eén bc punt tenslotte voor wie een sp met een ranking tussen de 15'! de 200 verslaat. 1 Vrouwen Bij de vrouwen wordt een a' systeem gehanteerd, rr>a principe van het systeanv® 1 beh1'1 ginia Slims is ongeveer gel'if.,, ft tlle ellende rond de racistische acties, had het Terneuzense Roosevelthotel, waar driehonderd asielzoekers tijdelijk verblijven, Keren goed nieuws. Een groep Terneuzenaars liet een grote bos bloemen bezorgen bij het asielzoekerscentrum. wee mensen. Dit is bedoeld als hart onder de riem. Om onze machteloze verontwaardiging met jullie te delen in een kléin gebaar", i'dde de tekst op het kaartje. „Een veelkleurig boeket als symbool voor de veelkleurige samenleving. We hebben het als zeventig jud- en streekgenoten kunnen realiseren, met respect en bewondering voor jullie werk.foto camile schelstraete ie onze verslaggever liddelburg - Met 22 stemmen voor en 1 stemmen tegen namen Provinciale nee«aten gisteren het besluit dat een zeer jtstreden mosselloods in het natuurge luide Yerseke Moer mag blijven staan. ird een wel zeer nipte zege voor ^-gedeputeerde Nederhoed (ruimtelijke •faling) en eigenlijk een schijnzege omdat ®e statenleden afwezig waren die anders "den hebben tegengestemd. i°rhet CD A-statenlid Baert werd de stem- to spannend, dat hij zich op het jBale moment terugtrok en niet meestem- - «at hem door andere statenleden niet in werd afgenomen, want zoiets is tegen ingeschreven regels van 'het huis'. dat van de ATP~ De te punten in bijvoorbeeld Grand Slam lopen op van één 350. Daarnaast is er een wtfl lijkbare bonuspot, waarbij verslaan van de nummer één punten extra oplevert. Ter""]'Muon, - ook twee puntjes gereserrespondente zijn voor het verslaan v®11 speelster met een ranking 'usSf de 101 en de 150. net als b'i Politieke meerderheid voor sloop en aatsing van de loods, maar toch een Penbesluit dat zegt dat de loods mag h® De zaak krijgt zeker nog een vervolg '®t de bewonersgroep Vlake die al jaren F1!® jegen de schelpenopslag, stapt naar Eerder al beval de Raad van State dat Zeeland het provinciaal streekplan diende te wijzigen om de loods die toen al was ge bouwd, te legaliseren, en dit voorstel lag gisteren op de politieke tafel in de maande lijkse statenzitting. Statenlid Vermeulen (PvdA) vertolkte de visie van alle tegenstanders toen ze zei dat het bedrijf niet in het natuurgebied de Yerseke Moer thuishoort maar op een bedrij venterrein. „Het college probeert fouten goed te praten, maar rotte vis stinkt", aldus Vermeulen. Statenlid Van Waterschoot (Delta Anders) kraakte het hele beleid. Hij noemde het 'gedraai en gekonkel' en 'uiterst bedenke lijk'. Van Waterschoot: „Dit is het achteraf sanc tioneren van een fout beleid, het is witwas sen van zwart geld, wat hier gebeurt is heel slecht voor de democratie. Dit zijn juist de dingen die de inwoners niet begrijpen en waardoor ze zich van de politiek afkeren, terecht, zeg ik." Na deze uitval deed statenlid Van Iwaarden (D66) ook nog een kritische duit in het zakje. „Hier heb ik grote moeite mee, een loods is goed, een verbetering met vroeger, maar de plaats van de loods is verkeerd. Die hoort op een bedrijventerrein." De RPFVGPV-combinatie kraakte het voor stel, en eigenlijk alleen de SGP-fractie, met een emotionele woordvoerder Rentier ('mijn integriteit wordt hier aan de orde gesteld') als pleitbezorger, toonde zich helemaal voor. Het CDA was niet blij met de gevolgde procedure, maar wilde niet tegen stemmen. Gedeputeerde Nederhoed verloor vervolgens de steun van de hele WD-fractie door te weigeren antwoord te geven op een WD- vraag waarom technische informatie de fractie was onthouden. Op bevel van Neder hoed, had de ambtenaar nog gezet. De WD stemde hierom tegen. Een WD'er was afwezig, en twee man van de RPFNGPV-fraetie ook. Die zouden heb ben tegengestemd en het voorstel zou ver worpen zijn geweest. Het is de vraag of Nederhoed daar echt rouwig om zijn geweest omdat ze destijds tegenstandster was van de opslag en naar verluidt slechts onder druk van de rest van het college van GS politiek omgedraaid is. Justitie heeft, nadat de provincie het lijvige dossier overhandigde, amper een week nodig gehad om tot die conclusie te komen: de provincie had volledig gelijk met de verdenking van fraude en valsheid in geschrifte. Persofficier van justitie Veurink gisteren: „Het is een heel duide lijke zaak. De tweede fraude-of ficier van justitie heeft een paar gesprekken gehad met ambtena ren van de provincie en" van het ministerie van Vrom en toen was het wel duidelijk, we verdenken de betrokkenen van het plegen van strafbare feiten en dat zal een vervolg krijgen." Komende week arriveert de eer ste fraude-officier terug van.va- kantie. Hij, mr. Van Ginkel, die de zaak al vanaf het begin volgt, zal dan besluiten hoe het straf rechtelijk onderzoek gaat verlo pen. Aanhoudingen worden niet uitgesloten. Acht ton Zoals bekend onthulde deze krant dat er de laatste drie jaar voor minstens acht ton geld is misbruikt door het dagelijks be stuur dat twee bejaardentehui zen en 202 bejaardenwoningen exploiteert. Er is voor tonnen geld in eigen zak gestoken en er is geprobeerd dat te verbloemen in de boeken. De reformatori sche register-accountant Roza heeft daaraan meegeholpen door foute jaarrekeningen goed te keuren. Roza, die ongeveer veertig per soneelsleden heeft waaronder vier register-accountants, krijgt een tuchtrechtelijke zaak (een aanklacht bij het Nivra, het Ne derlands Instituut voor register- accountans) tegen Zich lopen, maar het nieuwe bestuur van de stichting, en de provincie zullen tevens gemaakte onkosten terug vorderen van hem. Ook de drie gewraakte ex-frbestuursleden zullen nog vorderingen krijgen van de stichting, die brieven zijn de deur al uit. Roza en de drie ex-bestuursle- den onthouden zich al maanden van elk commentaar tegenover deze krant. Veurink gisteren: „We verden ken de stichting van strafbaar misbruik van subsidies en we verdenken de drie ex-bestuursle den 'van strafbare feiten met de claraties." Aangifte „Als Justitie erom vraagt doe ik direct aangifte," zei gedeputeer de Dijkwel (ouderenzorg) ruim De punten blijven, mannen, een jaar gei" rijkste verschil: plaats op de paalt. „iie p«i Bij de mannen worde"öeteld..e ten en bonuspunten 0P°k:n».l het totaal bepaalt de r niet bij de vrouw1en. wordt alles opgetel' na wordt het totaal g ^ooie het aantal gespeelde met een minimum va aa]t( uitkomst van die so» jst plaats op de wereldrang lenffUrg Twee iaar cel e®icier van justitie mr. vnjdag voor de meer- strafkamer in Mid- heLWaar de 41-jarige Kttenaar F.B. terecht- f beschuldiging van tot zware mishande- ',J„en Plaatsgenoot en (!ezejfdmet 6en pist001 'artK77,man' (OP 20 fB. handel in cocaïne en vuurwapenbezit en poïne hrfaugenisstraf eiste (®aanden vmndlen nog eenS voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Een 22-jarige medeverdachte (A.D.) hoorde twaalf maanden tegen zich eisen, waarvan vier voor waardelijk met als bijzondere voorwaarde opname in een kli niek voor drugsverslaafden. Volgens de aangever zou B. ver antwoordelijk zijn voor de ver slaving van de vriendin van het slachtoffer dat op de bewuste dag de dealer nog eens dringend zou hebben veraocht de vrouw geen drugs meer te leveren. Tij dens de ruzie die daarop ont stond zou B. de man hebben afgetuigd en bovendien een ko gel op hem hebben afgevuurd. D. zou vervolgens het wapen heb ben „verdonkeremaan". „Allemaal onzin" zo verzekerde B. zijn rechters. Hij zou integen deel de vriendin (met wie hij intussen een relatie had) tegen de aangever in bescherming heb ben genomen, waarop de man hem dwong de vrouw van hem te - 'kopen' voor een bedrag van dui zend gulden. Omdat B. de drei gementen van de man en zijn achterban (een groep buiten- 'landse drugsdealers) beu was had hij hem inderdaad een paar tikken gegeven, en had hij als 'afschrikking' een schot gelost. Officier van justitie hield het op een afrekening tussen elkaar be concurrerende groepen drugs dealers in Terneuzen. D. die tij delijk bij B. had ingewoond, had regelmatig hand en spandiensten verleend bij de verkoop van drugs maar'dacht op 18 februari zelf zijn 'grote slag' te slaan toen hij samen met een maat een overval pleegde op een hashwin- kel in dezelfde buurt. Verder dan de voordeur kwam het tweetal overigens niet, want de eigenaar gooide bij het zien van een wa pen de deur voor de overvalelrs in het slot. Enkele uren later sloeg D. zjn slag in een woning, waar hij een inbraak pleegde. H. noemt zich zelf licht verslaafd aan de cocaï ne, maar D. gaf toe volledig van de drugs afhankelijk te zijn. Hij verzocht de rechtbank dringend zich te mogen laten opnemen in een kliniek, en de officier van justitie wilde hem hier met een 'stok achter de deur' wel een handje bij helpen. Uitspraak over veertien dagen. Van onze correspondente Axel - De Open-Tuin-dagen blijken een groot succes. Naar dit voorbeeld houden biologische boeren en bedrij ven zondag 19 juni een open dag. Aan de bio-bedrijven- dag werken Vlaamse en Nederlandse deelnemers mee. Van onze verslaggever Cees Maas Middelburg - Na het provinciaal bestuur, verdenkt nu ook Justitie in Middelburg het ex-bestuur van de Stichting Rusthuizen der Gereformeerde Gemeenten in Zeeland van fraude. Het net sluit zich om drie reforma torische steunpilaren van weleer, dominee Schreuder, gemeenteraadslid Blankenstijn en de Middelburger Geu ze. een week geleden. Veurink vindt dat 'raar gedoe' van het provin ciaal bestuur. Veurink: „Met alle respect voor de gedeputeerde en zijn ambtenaren hoor, maar ze maken het nodeloos ingewik keld. Wij hebben in deze zaak niemand nodig om aangifte te doen, we trekken zelf ons plan, de bewijzen zijn geleverd en als Justitie nog andere medewerking wil, weten wij ze wel te vinden." Dijkwel, en dat is de achter grond hierbij, heeft in de kwestie tot het laatst toe op eieren gelo pen. Hij heeft zeer behoedzaam en uiterst voorzichtig gehandeld om geen rechtszaak tegen zich te krijgen. Volgens Justitie blijkt dat nu voor een deel koudwater vrees te zijn geweest.In kringen de Zeeuwse SGP, zo bleek giste ren tijdens de maandelijkse sta tenzitting, maken de sjoemelaars echter nog indruk, en is men er van overtuigd dat de ex-be stuursleden nog hard terug zul len slaan. Ieder heeft een advo caat in de arm genomen en Blan kenstijn ontkent naar verluidt nog elke vorm van schuld. Berouw Dominee Schreuder is dan wel tijdelijk geschorst door zijn ei gen kerkeraad, en heeft voor die raad ook berouw getoond, maar heeft dat nog niet gedaan in een volle kerk, zoals het kerkelijk irecht van deze gereformeerde af scheiding voorschrijft. Daarna is voor Schreuder in kerkelijke kring alles vergeven. In een brief van de kerkeraad aan de kerkleden wordt uiteen gezet waarom Schreuder is ge schorst. In de brief wordt de rusthuizenaffaire ook gebagatel liseerd, de kerkeraad wijst naar de boodschappers van het onheil en de pers krijgt de kritiek sen satieverhalen de wereld in te sturen. Voorbeelden daarvan worden niet genoemd. Inmiddels verlaten steeds meer jonge mensen het strenge kerk genootschap door deze kwestie. Afgelopen week kreeg deze krant een delegatie van vijf jon ge reformatorische en bezorgde Zeeuwen op bezoek, die inzage wilde in het dossier en inmiddels al overschrijving hebben aange vraagd naar een andere kerk. Schuldbelijdenis Het zet naar verluidt ook kwaad bloed dat Schreuder nog geen openbare schuldbelijdenis heeft gedaan. En daar inmiddels toch alle tijd voor heeft gekregen. „Als bij ons een jongen en een meisje moeten gaan trouwen omdat het meisje zwanger is, moeten ze daar terstond na ont dekking schuldbelijdenis van doen, ten overstaan van een vol le kerk worden ze dan de les gelezen, en deze dominee hoeft dat kennelijk niet", aldus een lid van het groepje jongeren. Het nieuwe bestuurslid Wisse, tevens ouderling, zei in een in terview op Omroep Zeeland dat ook hij het vertrek van de jonge ren uit zijn kerk merkt, en be treurt. Met de oudere mensen is dat minder het geval, die zijn nog gezagsgetrouwer, aldus Wis se, de reformatorische jongeren zijn vrijmoediger tegenwoordig en pikken niet meer alles. De belangstellenden kunnen een kijkje nemen achter de schermen van de milieuvrien delijke beroepssector. De meeste bedrijven zijn al meer dan 20 jaar bezig met het kweken van gifvrije groenten en fruit, het bakken van bio- broden zonder chemische broodverbeteraars of het ma ken van vegetarische speciali teiten en biologische vruchte sappen. Zij kregen hiervoor in Vlaanderen een biogarantie en in Nederland het Eko-keur- merk. In Zeeuws-Vlaanderen zijn er twee bedrijven die meedoen aan de Bio-dag. Marleen Krui den aan de Oude Zeedijk 31 in Axel bezit een schuur met zaai-, verzorgings- en oogst- machines voor kruiden en me dicinale planten. De verwer- kingsschuur met droogruimte voor theekruiden werkt door middel van een zonnecollec tor. Er is ook een laborato rium voor de produktie van tincturen en andere plantaar dige preparaten, een kas voor de teelt van passiebloemen en een volledige bijenstand. Bij de firma Doens en Vermue BV in de Oranjestraat 40a in IJzendijke kan men het sorte ren, wassen en verpakken van zelf geteeld of geïmporteerd graan bekijken. Zowel de Vlamingen als Ne derlanders maken er zondag een feestelijke dag van. Vele bedrijven zorgden voor een randprogramma met muziek, demonstraties en proeverijen. Overal is de brochure van de vereniging VELT (Ecologisch Tuinieren) verkrijgbaar. Op 19 juni wordt een beweg wijzering vanaf het centrum van elke gemeente waarin een open bio-bedrijf gelegen is, geplaatst. De professionele bio-boeren, verwerkers, Ver delers en winkeliers in de pro vincies' Antwerpen, West- en Oost Vlaanderen, Noord Bra bant en Zeeland willen graag hun informatie en natuurlijk ook de produkten aan de man brengen. Van onze correspondente Terneuzen - De 39-jarige C.P. van K. uit Schoondijke was op 29 augustus vorig jaar dronken achter het stuur gekropen en vervolgens naar zijn ex-vrouw in Zaamslag gereden. Het was 's avonds laat was, de vrouw al lag te slapen, en daarom sloeg hij een raam in om toch binnen te komen. De 'trap oplopen verging hem niet al te best meer met als resultaat dat de leuning afbrak. Eenmaal boven aangekomen kreeg hij het aan de stok met zijn ex-vrouw die hem onmidde- lijk de deur wees. Als reactie daarop kreeg de vrouw een klap in het gezicht en de Schoondijkenaar vertrok. On derzoek wees later uit dat de man met 1145 microgram alco hol in het bloed achter het stuur had gezeten. „Ik snap -niet dat uw baas u geen ontslag geeft, gezien uw beroep als vrachtwa genchauffeur. U brengt uzelf maar vooral anderen in levens gevaar met uw rijgedrag spui de officier van justitie J. Groen. Hij eiste drie weken onvoor waardelijke gevangenisstraf en een rijontzegging van 15 maan den onvoorwaardelijk. Politie rechter H. van Breda, sprak de man van mishandeling vrij, daar de klap niet met opzet gegeven bleek te zijn, maakte de gevan genisstraf voorwaardelijk en vonniste 12 maanden rijontzeg ging. Ook legde hij de man 1000 gulden boete op. De aangerichte schade in de woning moet C.P. van K. aan de woningbouwver eniging vergoeden. Van onze correspondent Middelburg - Officier van justitie mr T. de Jong heeft gisteren bij de economische politierechter in Middelburg een boete van zes maal dui zend geulden geëist tegen de gemeente Vlissingen. Op diverse tijdstippen van zowel 1993 als begin 1994 werd er op de vismijn geconstateerd dat er kisten vis stonden waarvan niet bekend was welk schip de vis had aangevoerd. In totaal ging het daarbij'om 104 kisten vis, waarvan meer dan de helft met tong. Volgens de regel geving hoort op elke kist met vis een briefje te liggen met daarop een nummer en de nationaliteit van het schip plus wie de vis heeft gekocht. De vismijn moet er voor zorgen dat dat ook gebeurt. Daarnaast bevond zich in enkele kisten vis in de dubbele bodem en was van vier partijen helemaal niet be kend van wie die vis nu eigenlijk had aangeleverd. „De vismijn, dus in dit geval de gemeente Vlissingen, heeft er voor te zorgen dat die regel van zorgplicht wordt nageleefd", Van onze verslaggever Terneuzen - Tweeduizend gul den boete en twee maanden voorwaardelijk. Dat is de straf die de 18-jarige E.L. uit Terneu zen van de politierechter heeft gekregen voor openlijke geweld pleging. In de nacht van 17 okto ber vorig jaar had hij tpet vier vrienden, uitgedost met bivak muts en honkbalknuppel, een voorbijfietsende jongen omver getrokken en hem zwaar toege takeld. vond de officier. De gemeente verweerde zich door te stellen dat die regelgeving elke wette lijke grond miste en er uitzon derlijk goed gecontroleerd werd". De gemeente Vlissingen is overigens hl diverse keren eer der voor een dergelijke overtre ding beboet. De politierechter wijst vonnis over veertien dagen. Van onze correspondent Terneuzen - Bij een verkeerson geval in zijn woonplaats is don derdagmiddag een 88-jarige man uit Terneuzen gewond geraakt. Per ambulance werd hij overge bracht naar het ziekenhuis. De man reed op zijn snorfiets en verleende op de kruising Leeu- wenlaan/Willem de Zwijgerlaan geen voorrang aan een personen auto bestuurd door een 50-jarige vrouw uit Terneuzen. Bij de aan rijding werd de man -aan het hoofd gewond. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Van onze correspondent Hulst - Bij een eenzijdig ver keersongeval op de Koolstraat te Hulst werd donderdagavond een 58-jarige inwoner uit Clinge ge wond. De man reed met zijn personen auto over de Koolstraat en raak te door onbekende oorzaak de macht over het stuur vanzijn voertuig kwijt. De auto sloeg over de kop en kwam in de berm terecht. Daarbij liep de man een hersenschudding en enkele ge broken ribben op. Per ambulan ce werd hij overgebracht naar het ziekenhuis De Honte in Ter neuzen. De personenauto werd zwaar beschadigd.

de Stem | 1994 | | pagina 19