NK wielrennen Kloosterzande Organisatie NK wielrennen GEEN GELD Kloosterzande altijd in voor stunts Winst voor Erwin Mortier NK springen in Goes B2 ws KORT Voor B-amateurs en veteranen op zaterdag 18 juni WIELER SPATTEN SPORT ZEELAND B3 1 iii Mexico ^entie aan irst |ngeval trsen verboden STANDEN SCHAKEN Stichting Wielerpromotion Zeeuws-Vlaanderen actief IJSHOCKEY SP0RTP rIJSVRAGEN, Avondwedstrijden atletiek in Middelburg TURNEN Hamelink te sterk voor Lambert Duncan Blackman verrast Raymond Barten 16 JUNI 1994 DE STEM DONDERDAG 16 JUNI 1994 Waarschijnlijk trainer van kpclub America. Volgens let al zo ver en gaat de laudi-Arabië komend sei- lijl bijbrengen. I vertrokken om de laatste Imogelijk nieuwe werkge- Ide twee seizoenen in de Ige verdediger stond onder llaatste drie maanden van 1c Zwolle. Itional, speelt de komende J oude club van de Deen, I transfersom van rond dé Inde woensdag na enkele Iroblemen zijn contract in k, een 25-jarige aanvaller livisie gedegradeerde VVV. ktar uitkwam, tekende een I Haag heeft woensdagmid- srde keer een licentie-aan- Tee afwijzingen hoopt men pk komend seizoen in het Met de indiening van de Ipt FC Den Haag tegemoet (e KNVB dat de schulden nfederatie (FINA) heeft de Xiuyu voor een maand g bevonden aan doping. Ze Zweden half maart, waar ze leter rugslag neerzette, het [de Duitse zwemster Sylvia jtwee jaar had aangetekend. voormalige wereldrecord- nadat bij haar een te hoge l deze zomermaanden een ét WK in Rome (september) bigde dopingcontroles uitge- Zygmunt Rozpleszcz is in [len aan de verwondingen die rtozpleszcz (25) kreeg bij het van de transportwagen (/aar letsel aan zijn hoofd op. eefs. De Pool behoorde tot de |koersen in het Westvlaamse an minister Louis Tobback traditionele koersen zouden ïadden echter bezwaar ge lstraten van Krombeke. Het voor de paarden, reageerden woensdag zeer minister. Uit een peiling van ïers gebleken dat 82 procent een verbod was. [en-42,28 ;oa (Bra) Loro ï-42,35, 3. Von Ronne (Dui) TaffliO- (3,00, 4. Markus Fuchs (Zwi| )-43,21, 5. Sloothaak (Dui) San Pa- .rignano Corrado 0-43,29, 6. Bolog- li (Ita) Mayday 0-44,49, 7 Vani der ichans (Ned) Leroy Brown 0-53/4 ponder barrage: 20. Lansink (Ned) Bollvorm's Easy Jumper 4 Jenny Zoer (Ned) Desteny AZ uiteey.aU® Jachtspringen: 1. Michael Whitaker/ Everest My Mesieur 55,03 seconden. 2 Godignon (Fra) Prince d'IncowW 58,91. 3. Nieberg (Dui) Vuma 59.1». 4. Sloothaak/San Patrignano Mis 59,66, 5. Thomas Fuchs (Zwi) ra- nette AC Folien 59,98, 6. Hom®» Gustl P 62,10, 20. Hendr* (Ned) Anadolu Aldato 66,66, 21 Van der Schans/Diejasper O',"6' Dressuur: Prix St. Georges: 1 BUfr ben (Dui) Alassio 1347 Capellmann-Biffar (Dui) A1Mart™ 1343, 3. Michael Klimke (Du)) Bai- kito 1285, 4 Rehbein (Dm) Don Primero 1272, 5 Kyrklund (WJ Midt-West Ibi-Light 1262, 6. V® Grunsven (Ned) Flaneur 1243, »- Rothenberger (Ned) Van D 1227, 11. Strijk (Ned) Bollvo™ Faust 1221, 19. Bartels (Ned) Alle- grettoll71. i Vierspannen: Stand na dressu Freund (Dui) 615 punten 2. ku schlin (Zwi) 609, 3. Chardon 606, 4. Bozsik (Hon) 597, 5. S mann (Dui) 586, 6. Brasseur I 585, 8 Aarts (Ned) 572, 20. Smith® (Ned) 498. VOETBAL Van onze sportmedewerker Kloosterzande - Het wieler- eomité uit Kloosterzande jraagt de naam 'Stichting Wielerpromotion Zeeuws- Vlaanderen' met ere. A1 26 jaar staat dat comité borg voor de organisatie van wie- ierwedstrijden en de laatste zes jaar trekt het die lijn, in een overwegend andere sa menstelling, door. Zaterdag 18 juni ziet dit actieve comité als één van de hoogtepunten. Dan staat men garant voor de organisatie van het Neder- ainds kampioenschap voor B- amateurs en veteranen. I Als op die dag, zo rond de klok van half acht 's avonds, dit kam- nioenschap aan een evaluatie in beperkte kring wordt onderwor pen, zullen de nauwst betrokke nen zonder meer een zucht van verlichting slaken. Dan wordt een hectische dag (vanaf half zeven 's morgens), een bijzonder drukke week en een intensieve voorbereidingsperiode van ruim een half jaar afgesloten. Wat eigenlijk vorig jaar de kroon op het 25-jarig jubileum had moeten vormen, valt een jaar later onder de hoede van de wielerenthousiasten in Klooster zande. Het deert ze niet. Ze zijn er klaar voor. Kees Verschuren, Frans Voet, Johan Balleur, Theo Rombout, Alexander Mast, Henk O verkleef t en Wim Roelans - laatstgenoemde is al vanaf de oprichting bij de activciteiten betrokken - weten zich op deze dag van de 'waarheid' gesteund door zo'n 40 tot 50 vrijwilligers. Wat dat betreft zit het wel snor en kan men met vertrouwen het wedstrijdgebeuren tegemoet zien. Toch vergt dit kampioenschap van Nederland veel meer organi satie dan de jaarlijkse wedstrij den voor vrouwen en zelfs meer dan de in een iets verder verle den gehouden wedstrijden voor profs. „Je kunt het vergelijken met een klassieker. Naast het feit dat hier een groot aantal renners, zo'n 120 B-amateurs en 70 veteranen, aan de start ko men, moeten alle faciliteiten aanwezig zijn die ook bij een klassieker geëist worden. Daar kwam heel wat voor kijken. Maar we wisten op voorhand waar we aan begonnen en daar om klagen we beslist niet," is de algemene en optimistische stem ming binnen de stichting. Via een energieke aanpak heeft men de zaken rond. Financieel kan men rekennen op de steun van bedrijven en middenstand in Oost-Zeeuws-Vlaanderen en de kanaalzone, maar ook heeft men deze keer, nog meer dan andere jaren, de absolute steun van de gemeente Hontenisse. Net zoals de medewerking van het ge noemd vrijwilligerskorps een on ontbeerlijke steun om het kam pioenschap tot een goed einde te brengen. Toch baart één punt de organi satoren enige zorg. Dat is de afslag Perkpolder-Kloosterzande op het parcours. Een druk punt, waar het verkeer ruim honder vijftig meter tegen stroom in over het parcours moet. „We vragen dan ook de volledige me dewerking en begrip van auto mobilisten die daarmee gecon fronteerd worden. In het verle den gebeurde het wel eens, dat de gemoederen bij een dergelijke post hoog opliepen. Nu hopen we dat dit niet gebeurt. Het mag toch geen probleem vormen om enkele minuten te wachten," zegt het bestuur. Zoals gebruike lijk komen de busdiensten in de Cloosterstraat en aan de Hul- sterweg te vervallen tijdens de wedstrijden. Als omlijstend gebeuren houdt men een dikke bandenwedstrijd voor de jeugd. Dit initiatief, dat de KNWU sinds vorig jaar lan ceert om de wielersport onder de jeugd te promoten en daardoor mogelijke aanwas te bewerkstel lingen, is erg in trek. „Onlangs kwamen er bij zo'n wedstrijd in Schoondijke 50 jeugdigen aan het vertrek. Dat is erg veel. We hopen natuurlijk eveneens op een grote deelname. Alle scholen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen zijn benaderd. Wil men nog inlich tingen, dan kan men met mij contact opnemen," zegt secreta ris Frans Voet. De organiserende stichting hoopt eveneens op een grote pu blieke belangstelling. „We zien deze wedstrijd als een organisa torische uitdaging, maar doen het hoofdzakelijk ook voor de renners en om onze woonkern wat nadrukkelijker in beeld te brengen. Maar natuurlijk is het van groot belang dat er veel publiek komt. Dat is toch dat stukje waardering waar je even eens naar streeft," besluit het stichtingsbestuur eensluidend. Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Kloosterzande - Kloosterzande is zaterdag 18 juni het middelpunt van de nationale kampioenschappen wiel- j rennen voor B-amateurs en veteranen. Bij de B-ama- teurs zullen meer dan 100 renners van start gaan. De kampioen bij de veteranen wordt uitgezonden naar Spanje, waar voor het eerst een wereldkampioenschap op de rol staat. I De Stichting Wielerpromotion Zeeuws-Vlaanderen tekent voor de organisatie van de kampioen schappen. Vorig jaar al had Kloosterzande graag de kam pioenschappen binnen gehaald, maar toen werd Limburg uitver- koren. We staan hier eigenlijk een jaar I te laat. Maar goed. Kloosterzan- I de heeft zijn kampioenschap. En I organisatorisch zal het volgens [mij een vlekkeloos kampioen schap worden," aldus consul Henk Remijnsen. Voorzitter Kees Verschuren kon dat bea- men. „De voorbereiding heeft meer tijd gekost dan de speech j cie ik nu heb gehouden, maar we zijn blij dat er een kampioen schap wordt verreden ondanks i we vorig jaar ons 25-jarig Ijubileum hebben gevierd," aldus [Verschuren. Normaliter wordt 1 het kampioenschap eerder verre- Iden, maar vanwege het Zeeuws- J Vlaams Wielerweekend werd de I titelstrijd in Kloosterzande een [week uitgesteld. Het komt niet zo vaak voor dat Zeeland een nationaal kam pioenschap krijgt toebedeeld. arde ging Kloosterzande I voor. „Misschien dat de KNWU eens wat meer aan een district Ills Zeeland kan denken als het I om nationale kampioenschappen ~st. Parcoursen hebben we hier noeg," aldus Rien Westveer, voorzitter van het district Zee- tl van de KNWU. Ervaring heeft Kloosterzande meer dan genoeg. De plakboeken [over de profkoersen van weleer [werden dan ook door de echte [wielerfanaten ingekeken. Kloos- I terzande had een uitstekend I pakstercriterium voor profs [Bar altijd uitstekende renners Ito het vertrek stonden. De I sponsors waren daar mede debet I to en dit kampioenschap wordt I ®or de sponsors ook niet verge- De plaatselijke zakenlieden boen de handen ineen gesla- |8® en zo kan het financiële jplaatje sluitend worden. Daar- heeft de gemeente Honte- sse een duit in het zakje ge- „We hebben de burge meester weten om te praten, hoewel die niet al te sportmin- ded is," aldus wethouder Ben Pauwels. Kloosterzande wil altijd uitpak ken met een leuke koers. Men neemt geen genoegen met een bijrol. „Eerst hebben we altijd nog eens een profkoers willen organiseren, maar die tijd lijkt voorbij. Dan kijk je naar andere mogelijkheden en een dergelijk kampioenschap is toch meer dan een gewone koers," aldus Ver schuren. De jury staat in Kloosterzande onder leiding van Martin Bruins uit Den Haag. Die was ook pre sent tijdens de perspresentatie in hotel Van Leuven, dat als per manence dienst doet. „Ik ben blij dat ik de rit heb gemaakt, want ik heb Sas van Gent en Zelzate gezien. Nu weet ik hoe ik niet moet rijden," aldus Bruins. Om 10.30 uur valt het startschot van de veteranen. De finish ligt aan de Hulsterweg, omdat de Cloosterstraat niet meer geschikt is voor een dergelijk peloton. Onder de deelnemers kansheb bers als Jo Martens uit Deurne, Ben Pouwels uit Cuyck, Willem Varekamp uit Hellevoetsluis en Jac van Kessel uit Deurne, die zijn titel verdedigt. Ton de Vos is een van de weinige Zeeuwen die zal starten. Om 13.45 uur wordt de nieuwe nationale kampioen gehuldigd en zal het Wilhelmus klinken. Om 15.00 uur starten meer dan 100 B-amateurs voor hun titel strijd. Onder de deelnemers Wim Oosse, Erik Jan van Baal, Arnold Boyenk, Pascal van de Broek, Dirk Houweling, Adrie en Corné Voogt en Chris Vroonland. Om 18.15 uur wordt het rood-wit- blauwe tricot overhandigd aan de winnaar. In het kader van het dikke ban denproject wordt om 14.00 uur begonnen met een dikke banden wedstrijd waar iedereen aan mee kan doen. Rennertjes op gewone fietsen en op racefietsen worden apart ingedeeld en strijden om de hoogste eer. De scholen verle nen hun medewerking hieraan. De leden van de organiserende Stichting Wielerpromotion Zeeuws-Vlaanderen bijeen tijdens de persconferentie in Kloosterzande. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze sportmedewerker Kloosterzande - De Stichting Wieler promotion Zeeuws-Vlaanderen heeft de organisatie toegewezen gekregen van de nationale kampioenschappen wielrennen voor B-amateurs en vete ranen. Kees Verschuren is voorzitter en Frans Voet secretaris. Johan Balleur uit Hulst is penningmeester en Alexander Mast, Henk Overkleeft en Wim Roelans zijn de overige bestuursleden. Verder kan de organisatie rekenen op een legertje vrijwilligers. Jury Klooosterzande Het jurykorps in Kloos terzande tijdens de nationale kampioen schappen staat onder leiding van Martin Bruin uit 's-Gravenhage. Hij wordt bijge staan door Gorissen (Zundert), die de functie heeft van assistent-wedstrijdleider. Frank de Bruycker uit Uzendijke is wed strijdcommissaris evenals Strik uit Best. Adri de Winter werd aangesteld als aan- komstrechter en wie anders dan Michel de Pooter uit Axel zorgt voor de juiste tijd waarneming. Jan Kerremans uit Ouden bosch en Raaymakers uit Hoeven zijn de mannen op de motor die de rugnummers van de koploers zullen doorgeven. Lo Me ijer uit Terneuzen is commissaris rugnum mers en Fons van Dorsselaer uit Hulst commissaris-secretaris. Het materiaal wordt gecontroleerd door Hulstenaar Jos de Dijcker, terwijl Eddy Bogaert de eer krijgt om speaker te zijn. De fotofinishap- paratuur wordt bemand door Vrieze uit Hoorn, terwijl de uitslagen en andere gege vens uit de computer van George van der Sijpt uit Koewacht zullen rollen. Piet Hopmans ronde-arts Kloosterzande - Het Vlaamse Kruis uit St.-Niklaas met chauffeur Van de Strigt is natuurlijk weer present met de Mercedes- ambulance. Verder verleent de plaatselijke EHBO alle medewerking en treedt Piet Hopmans uit Lamswaarde op als ronde arts. (ADVERTENTIE) New York. PCA kandidaten'®1' nooi, kwartfinales (acht ronde K Zesde ronde: Kramnik .a Kamsky (VSt) 0-1 (stani I Kamsky naar halve finales). (VSt) - Short (Eng) M Adams (Eng) - Tiviak<>v '«^nisJ. (3V4-2'/r), Anand (India) - R°ma in (Ook) (4-2). DE NERGENS ANDERS COLLECTIE Ljubljana. Beker van M ribor tweede wedstrijd: Mura vjura. 1-3. Eerste wedstrijd l-°,v?Sid pro- Cremona. Beslissingswedstrijd r motie naar serie A van "et i-\. se voetbal: Padua - Ces Padua promoveert. Voorburg. NK zondagamateuG»-^. Iiuag""'4 L Tonegido - Stevo 1-2 (0-0)- „q pe I rink 0-1, 61. Kruiper u-^prstens 1 Haas 1-2. Scheidsrechter. Toeschouwers: 900. 4-5, Eindstand: Stevo 4-6, Me Tonegido 4-1. nteurkain* I Programma algemeen amJ*. gtevo, pioenschap: 18 juni KatwiJ 22 juni Stevo - Katwijk.^ ■-Hi- New York. Playoffs NHL. seven. NEW YORK RANGER» j.l Best- - vAIi,' I COUVER CANUCKS 2-0. Royale opruiming met veel aanbiedingen! korting op alle meubelen, dus ook op ohikelen die nog maar net uitgepakt zijn. Op alle tuinspullen vangt u een bloeiende 25% korting. Dat is geen opruimen meer, dat is pure verwennerij. Meteen komen dus! 0-1). 11. Leetch 1-0, i5- 3-1.45 26 Linden 2-1, 37. Messier vo0 Linden 3-2. Eindstand, g^pley Rangers. Rangers winnen Cup. Duitse midlotto lsuiisk uiiuiuiitr Ad-49 Ar< i Trekking A: 3-7-23-27-44 3.4 vegetal: 29 Trekking „2. SP' 6-29-41-47 reservegetal. 06»- 77: 5 9 5 8 8 6 2. Super 6. v (onder voorbehoud) habitat AMSTERDAM-DEN HAAG-ROTTERDAM-UTRECHT-EINDHOVEN Voor winkel-info: bel 070 - 36 58 917 Van onze atletiekmedewerker Middelburg - Erwin Mortier won tijdens de avondmeeting van het Middelburgse Dyna mo de 100 meter. De A-junior van RKHAV klopte in zijn gecombineerde serie de senioren Revelino Rijk en Peter Oele. Dit met een gezien de om standigheden (wind in het na deel) knappe tijd van 11,3. Erwin Simpelaar won bij de B- jongens zowel de hectometer als het kogelstoten. Zijn 11,9 op de 100 meter was goed, terwijl hij met de kogel tot 16,39 meter kwam, voor hem een doodnor male prestatie. De 400 meter was goed en spannend. De winst ging naar Richard van der Gaast in 51,4 voor Peter Oele met 51,6 en A-junior Pascal Meerman die 52,0 klokte. Michael Burm van RKHAV won geheel in de lijn der verwachtin gen het speerwerpen met 51,58 meter. C-junior Michel Schrier van Atletica won bij de B-junio ren de 400 meter in een sterke 54,6. De belangstelling voor deze avondwedstrijden was overigens mager. Zo mager zelfs dat de geplande steeple-nummers kwa men te vervallen. UITSLAGEN D-MEISJES 60 meter: 1. Mariska Natte (Dynamo) 9,0, 2. Esther van de Pol 9,6, 3. Suzan de Klerk (beiden AV'56) 9,8. 600 meter: 1. Mariska Natte 2.00,1, 2. Suzan de Klerk 2.01,0, 3. Esther van de Pol 2.02,0. Kogelstoten: 1. Mariksa Natte 8,39. Speerwerpen: 1 Suzan de Klerk 16,06, 2. Esther van de Pol 5,42, 3. Judith van Empel (AV'56) 7,80. C-MEISJES 80 meter: 1. Marjolein van Empel (AV'56) 10,9, 2. Miranda Grootjans 11,1, 3. Maaike van Dijk (beiden Dyna mo) 12,0. 600 meter: 1. Maaike van Dijk 1.46,7, 2 Marjolein van Empel 1.57,8. Kogelstoten: 1. Ilona Snoeys (AV'56) 19,30, 2. Marjolein van Empel 7,22. Speerwerpen: 1 Maaike van Dijk 24,30, 2. Miranda Grootjans 11,96. B-MEISJES 100 meter: 1. Marieke Nooy (AV'56) 13,9. Kogelstoten: 1 Marieke Nooy 10,84. 400 meter: 1. Dorothea Kisjes (Spor ting Walcheren) 1.03,8, 2. Marieke Nooy 1.11,1. Speerwerpen: 1. Marieke Nooy 31,24 A-MEISJES Kogelstoten: 1Ellen Polderman (Atle tica) 8,16. Speerwerpen: 1. Ellen Polderman 26,04. VROUWEN 400 meter: 1. Karin Bastian (Sporting Walcheren) 1.01,7. D-JONGENS 80 meter: 1. Benjamin Cornelisse 11,3, 2. Tim Schouwenaar 11,8, 3 Gijs- brecht Kramer (allen Dynamo) 12,1. 1000 meter: 1. Benjamin Cornelisse 3.40,5, 2. Gijsbrecht Kramer 3.51,5, 3. Tim Schouwenaar 4.35,6. Speerwerpen: 1. Benjamin Cornelisse 22,0, 2. Gijsbrecht Kramer 20,34, 3. Matthieu den Danschutter (Dynamo) 19,34. Kogelstoten: 1Matthieu den Danschutter 7,05, 2. Benjamin Corne lisse 6,94, 3. Gijsbrecht Kramer 5,49. C-JONGENS 100 meter: 1. ex aequo Matthijs Wou ters en Jasper Nauss (beiden AV'56) 14,1, 3. ex aequo Jacky Oele (AV'56) en Erik de Lange (Dynamo) 14,4 1000 meter: 1. Joost de Klerk 3.07,0, 2. Matthijs Wouters (beiden AV'56) 3.11,4, 3. Marcel van Toren (Sporting Walcheren) 3.14,7. Speerwerpen: 1. Jasper Nauss 31,78, 2. Peter van de Pol (beiden AV'56) 24,50, 3. Tim Leydekker (Dynamo) 24,04. Kogelstoten: 1. Laurens Roose 10,51, 2. Jasper Nauss (beiden AV'56) 10,30. B-JONGENS 100 meter: 1. Erwin Simpelaar 11,9, 2. Remco Dijkman 12,0, 3. Pepijn Wit kam (allen AV'56) 12,7. 400 meter: 1 Michel Schrier (Atletica) 54.6, 2. Ab Flipse (Dynamo) 57,1, 3. Matthis Decorte (AV'56) 58,5 Hinkstap: 1. Johan Meerman (Dynamo) 11,70, 2. Pepijn Witkam 10,65, 3. Mat this Decorte 10,55. Kogelstoten: 1 Erwin Simpelaar 16,39, 2. Michael Burm (RKHAV) 13,99. Speerwerpen: 1. Michael Burm 51,58, 2. Remco Dijkman 35,40. A-JONGENS 100 meter: 1. Erwin Mortier (RKHAV) 11.3, 2. Niels van Dun (Dynamo) 12,3. 400 meter: 1 Pascal Meerman 52,0, 2. Marco van Velzen (beiden Atletica) 54.7. Kogelstoten: 1 Niels van Dun 11,24, 2. Robert van de Hof (AV'56) 10,21. Speerwerpen: 1 Robert van de Hof 40,84. SENIOREN 100 meter: 1. Revelino Rijk (Atletica) 11,5, 2. Peter Oele (AV'56) 11,6, 3. Richard van der Gaast (Atletica) 11,7. 400 meter: 1. Richard van der Gaast 51.4, 2. Peter Oele 51,6. Hinkstap: 1. Ingmar Hofman (Atletica) 12,7, 2 Rinus Polderman (AV'56) 9,37. Kogelstoten: 1. Sjaak de Bruijne (Atle tica) 9,32. In het Belgische Belsele-Waas wist PETER MOL zijn huidige vorm te onderschrijven met een vijfde plaats. Eric Vereecken uit Hulst werd er zeventiende. Van onze turnmedewerker Goes - De springgroep van de actieve turnafdeling 'SV Volharding' uit Goes houdt zaterdag 25 juni het kampioen schap van Nederland tumbling en minitrampoline. Deze titelstrijd wordt afgewerkt in het Sportpunt Zeeland te Goes. Op die dag wordt er strijd gele verd op de onderdelen tumbling, minitrampoline en dubbele mi nitrampoline. Men begint om 10.00 uur en de prijsuitreiking voorziet de organisatie om streeks 17.00 uur. Bij deze titelstrijd draait het om individuele prestaties. De springgroep van de organise rende vereniging hoopt in dat gebeuren een rol van betekenis te kunnen vervullen. Dat is zeker niet onmogelijk, want verschil lende turners en turnsters van die vereniging behoren tot de top van de nationale springwereld. Begin dit jaar werd het team van Volharding zelfs kampioen van Nederland bij het groepssprin- gen, maar ook op individueel niveau blonken reeds verschil lende leden uit. Vorig jaar tijdens het kampioen schap in Heerenveen traden ver schillende Volharding-springers en springsters in de schijnwer pers. Davy Fonteine werd derde bij de mannen op het onderdeel tumbling en Irene Buys pakte zilver op hetzelfde onderdeel bij de vrouwen. Laurens van der Perk reikte toen tot de vijfde plaats op de minitrampoline en werd zelfs derde op de dubbele minitrampoline. Bij de vrouwen veroverde Esther Kole toen een zevende plaats op het onderdeel minitrampoline. Deze springers en springsters staan te popelen om hun prestaties van vorig jaar minimaal te evenaren en moge lijk te verbeteren. Men weet ech ter ook dat de concurrentie niet stil zit. De verwachting is dat de meeste concurrentie komt van de gevestigde verenigingen Orion uit Apeldoorn, Swentibold uit Sittard en WIK/FTC uit Heeren veen. Springwedstrijden- en kam pioenschappen worden geken merkt door een grote dosis spek takel en zijn zeer in trek bij het publiek. Ook nu rekent de orga niserende vereniging op een rui me publieke belangstelling. Voor de entreeprijs hoeft men niet weg te blijven. Die bedraagt slechts vijf gulden per persoon. Vierdorpen-tennistoernooi bij TV Vogelvlucht Van onze tennismedewerker Vogelwaarde - In het Vier dorpen-tennistoernooi te Vo gelwaarde versloeg Frans Hamelink van TV Zaamslag met ruime 9-4-cijfers Ferdy Lambert van de organise rende vereniging Vogel vlucht. Hamelink schaarde zich door dit resultaat bij de laatste zestien op het afval- schema in de Dl-categorie. Eerder al plaatsten zich hiervoor Erik Cobben (Zaamslag), Willy de Bruyn (Hoek), Meivin van Amersfoort (Hoek) en Huib Haarmans (Philten). Bij de sterkste mannen (C/B) schreef Nino van de Starre poule A op zijn naam ten koste van Erwin Otjes en Cor Deij. In pou le B was Gino Roctus de beste via overwinningen op Hans van den Akker en Arjan Michielsen. Alle spelers gaan door naar het afvalschema waarop Van de Starre en Roctus de beschermde posities één en twee toebedeeld krijgen met in de eerste ronde ieder een bye. Op het D2-schema komt Dennis van Driessche in de tweede ron de tegen Frank Otjes uit die in de eerste ronde een bye had. Op het afvalschema A van het gemengd dubbel ging het er on gemeen spannend aan toe tussen de Vogelvlucht-combinaties Da- niëlla de Schepper/Lars Strij- donk en Nicole Lammertijn/ Dethlef Pieters. Toen de bel ging na het verstrijken van de speel tijd van drie kwartier was de stand via 6-6 nog onbeslist.- In de noodzakelijke extra game bleken Daniëlla de Schepper en Lars Strijdonk het sterkste koppel: 7-6. Vreder kwamen op hetzelfde schema de combinaties Van de Berg/Kaars (Zaamslag), Diele- man/Dieleman (Hoek) en Geus/ De Bat eveneens de eerste ronde ongeschonden door. Op het mixed-afvalschema B plaatsten zich voor de laatste zestien de koppels De Rijk/De Rijk, De Cock/De Cock en d'Hert/Taalman. De combinatie Naerebout/Naerebout werd zelfs al kwartfinalist via een walk over op Guilliet/Vervaet. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C/B: poule A: Nino van de Starre-Er- win Otjes 7-4; Nino van de Starre-Cor Deij 8-5; Cor Deij-Erwin Otjes 8-3 Poule B: Gino Roctus-Hans van den Akker 7-5; Gino Roctus-Arjan Michielsen 12-3; Arjan Michielsen- Hans van den Akker 5-4. Dl (afvalschema): eerste ronde: Frans Hamelink-Ferdy Lambert 9-4; Willy de Bruyn-Jack Faas 7-4; Erik Cobben- Piet Kraak 11-2; Mei vin van Amers- foort-Hans van Sonderen 10-3; Huib Haarmans-C. de Smit 6-4. D2 (afvalschema): eerste ronde: Dennis van Driessche-Piet van de Maas 8-1; Peter van Laere-John Rekkers 7-6; H. Berendsen-R. Perotti walk over Be- rendsen. VROUWEN ENKELSPEL C/B (poule): Esther Geus-Marijke Ver- vaet 6-6; Daniëlla de Schepper-Esther Geus 7-4; Esther Geus-Annelies de Mul 10-1; Daniëlla de Schepper-Marij ke Vervaet 10-4; Daniëlla de Schep per-Annelies de Mul 10-1; Daniëlla de Schepper-Wendy de Schepper 9-4; Marijke Vervaet-Annelies de Mul 8-5; Wendy de Schepper-Marijke Vervaet GEMENGD DUBBEL Afvalschema A: eerste ronde: De Sch- epper/Stnjdonk-Lammertijn/Pieters 7-6; Geus/De Bat-Geus/Van de Starre 8-5; Dieleman/Dieleman-Faas/Bax 12-5; Van de Berg/Kaars-Verschueren/ Lauret 9-6. Van onze tennismedewerker Goes- - De Zeeuwse tennis kampioenschappen die dit jaar op het park van 't Halve Maantje te Goes worden ge speeld kenmerken zich door veel ellenlange partijen in combinatie met de nodige drie-setters. „Bovendien ondervinden we ook de invloed van de treinstaking omdat veel studenten aan de Zeeuwse kampioenschappen deelnemen. Zo was bijvoorbeeld Eugène van de Hemel vanmor gen om zes uur uit Groningen vertrokken en was hij pas 's middags om half vijf in Goes," legt wedstrijdleider Arno van Trigt uit. Op het C2-schema moest Hulste naar Martijn de Bot uitwijken naar de banen van TV Goes voor het treffen met Micha Bernard van het Vlissingse De Schelde. Het werd een ware marathon partij die een kleine drie uur in beslag nam. De Bot verloor uit eindelijk via een tie-break in de derde set doordat hij het defen sieve spelletje van Bernard te veel ging meespelen: 3-6, 6-4, 7-6. Wel plaatste zich Duncan Blackman uit Breskens voor de laatste zestien. Hij boekte een zwaarbevochten overwinning op Raymond Barten van TC Sou burg. Bij de vrouwen van gelijke speelsterkte kende Ilse van Doorn van TV Axel weinig moei te met Joke Janse van MLTC en werd zodoende kwartfinaliste: 6-4, 6-0. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: eerste ronde: Kim Langeraert-Ser- ge Eude walk over Langeraert. B2: kwartfinale: Joost Grevink-Dennis de Jong 7-5, 2-6, 6-3; Michael de Vlieger-Maurice van de Hemel 7-6, 3-6, 6-4. Cl: eeirste ronde: M. Maris-Marco Jongsma 6-4, 6-4; Pascal van Driel-Er- win de Keijzer 4-6, 6-4, 6-1. Dl: eerste ronde: F. Westdorp-P. Ver wijs 6-3, 6-3; C. Geus-R. Oltmans 6-4, 6-1; A. Proos-A. Kooman 6-1, 6-1; P. Kamstra-J. Damen 6-4, 6-1, tweede ronde: J. Priem-J. de Poorter 2-0, walk over De Poorter; V van de Linden-P. Boerjan 7-5, 0-3, opgave; I. Walraven- M. Nieuwenhuize 6-2, 6-1; S. de Lan- ge-C Geus 6-2, 6-1; M. Santana-W. de Roeck 6-3, 6-4; H. Bosschaert-S. Cal- jouw 2-6, 6-4, 7-5; A. Proos-M. Kodde 7-6, 6-0; W. Bos-M. Jongsma 7-5, 3-6, 6-4; I. van de Hooft-J Schraa 6-1, 7-6; F. Valk-B. van Sabben 6-0, 6-1; J. Gosselink-P. Kamstra 6-2, 6-4; J. Mal- jaars-J. van Leeuwen walk over Mal- jaars; S. Kats-S. van Herk 6-0, 6-2; Sastroredjo-B. de Nooijer 6-2, 6-0; M. Bernhard-R. Verhagen walk over Bernhard. D2: eerste ronde: M. de Bruijne-F. Thissen 6-3, 6-2; F. van Liere-H. de Wolff 6-2. 6-1. DUBBEL BI: eerste ronde: Schimmelpennink/De Vlieger-Van de Hemel/Proos 6-3, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Mireille Drenth-Mo- niek Walraven 7-6, 6-7, 6-4 Cl: eerste ronde: Diane Smid-Lisette Terwiel walk over Smid. C2: eerste ronde: Malu van Houten-El len Schouw 6-3, 6-2; Jeantien van den Dries-Rosa Westerweel 6-0, 6-2; Cynthia Westerweel-Wendy Jansen 6-1, 7-5; Mariet Verwaal-Sandra Braam 6-1, 6-3; Claire Barnhard-M. van Garsel 6-1, 6-3; Jopie Goedege- buure-Sabine de Marco 6-1, 6-0; twee de ronde: Cynthia Westerweel-Sandra van Eenennaam 6-3, 6-4; Corine Blan- kenburgh-Jopie Goedegebuure 6-4, 6-4. Dl: eerste ronde: R. Verhage-D. de Peuter walk over Verhage; S. van Aartsen-M. Engelkes walk over Van Aartsen; E. van Ederen-K. Mellegers walk over Van Ederen; tweede ronde: R. Verhage-S. Braam 6-4, 6-3; H. van Houten-F. Klos 6-3, 6-1, I. Liplijn-C. de Nooijer walk over Liplijn. D2 (poule): C. de Bruijne-ÏC. Koers 6-1, 6-2; J Rovers-J. Burgs 6-0, 6-3. V

de Stem | 1994 | | pagina 11