Ploeg Priem naar de Tour Han Gerard Kemkers bondscoach Amerikaanse schaatsploeg Pierobon verrast Rominger in Zwitserse proloog Krajicek tegen Australiër Cahill op Wimbledon UITSLAGEN standen DE STEM SPORT pE STEM Spuwen op Wimbledon verboden sport KORT Tennis Geen 'monstercontract' voor Van Hooijdonk sportnieuws koriI IV r w 'Als ik al die sir Italiaanse pelgrimages naar het Utrecht van Van Basten DAMMEN HANDBOOGSPORT )erde plaats lorres op (K in Almelo HONKBAL PAARDESPort WOENSDAG 15 JUNI 1994 Van onze sportredactie Amsterdam - Gerard Kemkers wordt bondscaoch van de Ameri kaanse allroundschaatsploeg. De 27-jarige Groninger heeft een con tract getekend voor een jaar met eenjarige opties tot en met de Spe len in Nagano (1998). Kemkers vertrekt in juli naar West Allis, het schaatscentrum in de Verenig de Staten. Hij is de opvolger van Peter Muller, die na de Olympische Spelen in Lillehammer vertrok uit onvrede met het topsportbeleid van de Amerikaanse bond. Jeroen Otter, shorttrack-trainer in de Verenigde Staten, bracht het balletje de afgelopen weken aan het rollen. Kem kers, die begin juli naar Milwaukee vertrekt, toonde zich verheugd: „Het is een enorme uitdaging. Het is jammer dat ik de 'groei-selectie' van het gewest Noord-Holland/Utrecht in de steek moet laten. Maar in Amerika kan ik me full-time met schaatsen bezig houden." Ab Krook, die Kemkers bij de KNSB had aanbevolen als zijn opvolger voor de mannen allroundploeg, reageerde met gemengde gevoelens op het vertrek van zijn voormalig pupil. „Het is jam mer dat hij naar Amerika gaat. Aan de andere kant kan Gerard nu een schat aan ervaring opdoen, waar de KNSB, als hij over twee jaar terugkomt, van kan profiteren." Krook betrok Kemkers de afgelopen seizoenen geregeld bij de begeleiding van de schaatsers. De KNSB deed na de Olympische Spelen echter geen beroep op Kemkers bij de aanwijzing van de nieuwe bonds- coaches. De bond vond de voormalige schaatser te onervaren. Bij de allroun- ders stond Kemkers hoog op het ver langlijstje als opvolger van Krook, die de overstap naar de vrouwen maakte. Nick Thometz wordt in Amerika de nieuwe coach van de sprinters, Diana Holum (oud-trainer van Eic Heiden) gaat de jeugd trainen. Gerard Kemkers moest in 1990 bij de schaatstop afhaken, omdat hij met zijn beruchte 'zwabbervoet' niet meer ver der kon. Waarmee hij zijn droom, ooit een echte, grote kampioen te worden, uiteen zag spatten. Parijs (anp) - Zonder Zenon Jaskula, de Poolse ontdekking en nummer drie achter Indurain en Rominger tijdens de Ronde van Frankrijk vorig jaar, begint de Tour op zaterdag 2 juli in Lille aan zijn 81e editie. Met 21 in plaats van twintig ploegen van ieder negen renners. De Société du Tour de France verstrekte dinsdag in plaats van vijf, zes wildcards. Vijftien ploe gen waren al na de Vuelta a Espana aangewezen. Op de defi nitieve startlij st komt ook TVM van Cees Priem voor. Met de WordPerfect-ploeg van Jan Raas vormen zij de Nederlandse in breng in de Tour. Het aanwijzen van een 21e ploeg is opmerkelijk, want anderhalf jaar geleden bracht Tour-direc teur Jean Marie Leblanc het aantal terug van 22 naar 20. Het selecteren van de Franse ploeg Chazal (Kaspoetis) als extra for matie riekt een beetje naar chau vinisme. Leblanc doet ook nau welijks een poging dat te verhul len. „We hebben de precaire si tuatie van het Franse wielrennen laten meetellen", zegt Leblanc. „We willen het cyclisme in ons land een- beetje in het zadel helpen." Leblanc zegt het te betreuren dat voor Jolly, de ploeg van Jaskula, geen startbewijs be schikbaar was. Aan de andere kant heeft de Tourdirecteur een plausibele uitleg. „Niets recht vaardigt een selectie van Jolly. Jaskula heeft dit jaar nog niets gepresteerd. Hij viel in zowel de Vuelta als Giro uit. Alleen Leoni heeft een aantal sprintzeges be haald. In het UCI-CP-klasse- ment staat de ploeg slechts als 26e geklasseerd." Dit jaar werd voor het eerst bij het samenstellen van het start- veld niet uitgegaan van de we reldranglijst. De Tourdirectie behield zich het recht voor zelf te bepalen welke ploegen toege laten zouden worden. Zij koos voor acht Italiaanse, vier Franse, drie Spaanse en twee Neder landse ploegen. Een Duitse, een Amerikaanse, een Andorrese en een Belgische ploeg completeren het veld. Pierobon In zijn aanloop naar de Ronde van Frankrijk heeft Toni Romin ger een onaangename verrassing te verwerken gekregen. De pro loog van de Ronde van Zwitser land leverde dinsdag een over winning op voor de Italiaan Gianluca Pierobon. Rominger moest zich tevreden stellen met de tweede plaats. Zijn achter stand bedroeg vier seconden. Rominger had zich graag in de eerste leiderstrui gehesen. „Jam mer, ik wilde het publiek iets laten zien", klonk het na het afwerken van de 6,5 kilometer teleurgesteld uit de mond van de Zwitserse Tour-favoriet. Rominger is net terug van een hoogtestage in Colorado (Vere nigde Staten). Daar werkte hij na zijn overwinning in de Ronde van Spanje aan zijn vorm voor de Tour. Pierobon kende geen dergelijke voorbereiding. In 1991 won de Italiaan een etappe in de Giro. Een proloog ligt hem wel, getuige zijn vierde plaats in de openingsrit van de laatste Ronde van Spanje. Pierobon, 27 jaar en sinds 1990 professional, sloeg een gat van negen tellen met Pascal Richard, eveneens een van de grote kans hebbers op de eindzege. In te genstelling tot zijn landgenoot Rominger was Richard wel te vreden over zijn optreden in Yverdon. „Ik ben geen specialist in het korte werk. Met behulp van mijn sterke ploeg moet ik om de eindzege kunnen strij den", zei de winnaar van een rit in de jongste Giro d'Italia opge wekt. Richards ploeggenoot Marco Saligari, die de ronde vorig jaar op zijn naam schreef, eindigde als zesde op tien secon den van de verrassende winnaar. De Rus Pavel Tonkov heeft dinsdag de eerste etappe van de Midi Libre gewonnen. Tonkov ging tijdens de korte openingsrit over 92 kilometer in Andorra zijn Italiaanse ploeggenoot Ro berto Conti voor. De Nederlan der Patrick Jonker werd derde op 2 minuten en 44 seconden. Uitslagen Ronde van Zwitserland, Yverdon, eerste etappe, individuele tijdrit: 1. Pierobon (Ita) 6,5 km in 8.28, 2. Rominger (Zwi) 0.04, 3. Nelissen (Bel) 0.08, 4. Richard (Zwi) 0.09, 5. Swart (NZe) 0.10, 6. Saligari (Ita), 7. Lietti (Ita), 0.14, 8. Di Basco (Ita), 9. Andreu (VSt) 0.15, 10. Arm strong (VSt). JVIidi Libre, Andorra. Eerste etappe: 1. Tonkov (Rus) 92 km in 2.20.12, 2. Conti (Ita) 0.05, 3. Jonker (Ned) 2.53, 4. Mottet (Fra) 3.24, 5. Rous (Fra), 6. Simon (Fra), 7. Caritoux (Fra), 8. Voskamp (Ned), 9. Meinert (Den), 10. Arroyo (Mex) 3.28, 53. Breukink (Ned) 14.50, 57. Zülle (Zwi), 72. Fondriest (Ita) 14.59. De ploegen die naar de Tour gaan, de plaats op de wereldranglijst en hun kopmannen:, Andorra: Festina 19e, Leblanc, België: Lotto 16e, Tsj- mil, Duitsland: Telekom 15e, Ludwig, Frankrijk: Castorama 12e, De las Cuevas, Chazal 26e, Kaspoe tis, GAN 17e, Boardman, Histor 11e, Pensee, Nederland: TVM 14e, Skib- by, WordPerfect 8e, Ekimov, Span je: Banesto 5e, Indurain, Kelme 21e, Cubino, ONCE 4e, Zülle, Italië: Car- rera 10e, Chiappucci, GB-MG le, Museeuw, Gewiss 3e, Furlan, Lamp- re 7e, Fondriest, Mapei 2e, Romin ger, Mercatone Uno 2e, Cipollinif Polti 9e, Bugno, ZG Mobili 18e, Ghirotto, Verenigde Staten: Motoro la 6e, Armstrong. Londen (anp/rtr) - Richard Krajicek opent Wimbledon 1994 tegen de Australiër Ca hill, Paul Haarhuis tegen de Australiër Stoltenberg en Jacco Eltingh tegen een kwa lificatiespeler. Dat was het resultaat van de mannenlo- ting, dinsdag in Londen. De drie Nederlanders zijn inge deeld in de onderste helft van het speelschema die aangevoerd wordt door de als tweede ge plaatste Duitser Stich. Bij winst ontmoeten Krajicek en Haarhuis elkaar in de tweede ronde. De winnaar daarvan krijgt in de derde ronde Stich als tegenstan der. Londen (sid) - Spuwen op het heilige gras van Wimbledon is een erger nis, niet alleen voor de organisatie maar ook voor vele toeschouwers. De organisatoren van de 108e All England kam pioenschappen, zoals Wimbledon officieel te boek staat, hebben de spuwers dan ook de wacht aangezegd. „In samenwerking met de internationale spelersvak bond (ATP), de trainers en managers worden de zon daars in de gaten gehouden en zonodig bestraft. Het is ons ernst. Wij hopen dan ook dat de spelers met ons willen samenwerken", zei Chris Gorringe van de All England Club. Vorig jaar hebben veel toe schouwers zich beklaagd over de onhebbelijke ge woonte van sommige spelers om te spuwen. De Engelse pers bestempelde de Kroaat Goran Ivanisevic en de Amerikaan André Agassi als de grootste boosdoeners. Eltingh speelt in de tweede ron de tegen de winnaar van Prinosil (Dui)/Henman (Eng) en in de derde ronde tegen de als dertien de geplaatste Fransman Pioline. Jan Siemerink heeft zich niet ingeschreven. Hij is nog niet vol doende hersteld van de gevolgen van een meniscus-operatie. Titelverdediger Sampras is inge deeld bij Todd Martin, van wie hij de finale op Queens verloor. Martin ontmoet in de vierde ron de Andre Agassi, twaalfde ge plaatst, in de kwartfinales Ste fan Edberg en in de halve eind strijd Sampras. De Amerikaan begint zijn verdediging tegen zijn landgenoot Jared Palmer, de debutant in de Amerikaanse Da- vis-Cupploeg voor de wedstrijd tegen Nederland. Bij de vrouwen schreef Stepha nie Rottier zich niet in. Brenda Schultz trof het niet. Ze begint in de eerste ronde tegen de Geor gische Mesjki en stuit daarna op de als elfde geplaatse Mary-Joe Fernandez. Miriam Oremans opent haar Wimbledon tegen de als vijfde geplaatste Jana Novot- na, de finaliste van vorig jaar die na haar nederlaag tegen Graf uithuilde op de schouder van de hertogin van Kent. Kristie Boogert speelt in de eer ste ronde tegen een qualifier, Caroline Vis tegen de Japanse Sawamatsu, Manon Bollegraf te gen de Amerikaanse Harvey- Wildt en Nicole Muns-Jagerman tegen de Amerikaanse Arendt. Pikant is de loting van titelver dediger Steffi Graf. De Duitse, een slow starter, moet het in de eerste ronde opnemen tegen Lori McNeil (Verenigde Staten), die vorige week het grastoernooi van Bimringham op haar naam bracht. Davis-Cupploeg De Nederlandse Davis-Cupploeg speelt op zondag 10 juli een oefenwedstrijd tegen Zweden. Er worden twee enkelspelen en een dubbelspel gespeeld op de hard- courtbaan die aangelegd wordt op de Müller pier in Rotterdam. De oefenwedstrijd is door bondscoach Franker geregeld om de spelers te laten wennen aan het baanoppervlak. Een week later speelt Nederland op dezelfde baan in de kwartfinales van het Davis-Cuptoernooi te gen de Verenigde Staten. De Amerikaanse ploeg bestaat uit Sampras en Courier (enkelspe len) en Reneberg/Palmer (dub bel). De nationale ploeg bestaat uit Krajicek, Haarhuis, Eltingh en Siemerink. In hetzelfde weekeinde speelt Zweden de Davis-Cupontmoe- ting in en tegen Frankrijk. Voor de oefenwedstrijd tegen Neder land heeft de Zweedse bond pas één naam bekend gegeven: Till- ström. Die sloeg Krajicek in de derde ronde van het gravel van Roland Garros. De overige leden van de Zweedse ploeg worden na Wimbledon benoemd. Het Nederlands kampioenschap tennis wordt van 12 tot en met 18 september gehouden op de gravelbanen van het Amstelpark in Amsterdam. Het hoofdtoer nooi begint op woensdag 14 sep tember. Coach Fred Hemmes heeft de selectie bekendgemaakt voor de Federation Cup, die van 18 tot en met 24 'juli in Frankfurt wordt gehouden. De vrouwen- ploeg zal bestaan uit Brenda Schultz, Miriam Oremans, Kris tie Boogert en Nicole Muns-Ja- german. Caroline Vis is reserve. Het is de laatste keer dat de Federation Cup in een week wordt gespeeld. Vanaf 1995 zal er met uit- en thuiswedstrijden worden gespeeld. Indien Neder land in Frankfurt de kwartfina les haalt, komt het volgend jaar automatisch uit in de wereld- groep. De nummers 9 tot en met 16 in Frankfurt gaan naar groep I, de overige van de 32 deelne mers in Frankfurt spelen in re gionale zones. Halle (Dui). Mannen, 1,5 miljoen gulden Eerste ronde: Göllner (Dui) - Medvedev (Oek/2) 6-2 7-6, Holm (Zwe) - Rikl (Tsj) 7-6 6-2, Masur (Aus) - Mansdorf (Isr) 6-2 7-5, Larsson (Zwe/8) - Adams (VSt) 6-4. 6-4, Fromberg (Aus) - Radu- lescu (Dui) 6-2 6-2, Leconte (Fra) - Vacek (Tsj) 6-1 7-6, Volkov (Rus/7) - Dreekmann (Dui) 3-6 6-3 7-5, Stark (VSt) - Braasch (Dui) 6-3 6-2, Karbacher (Dui) - Forget (Fra) 4-6 6-4 7-6. St. Pölten (Oos). Mannen, 650.000 gulden Eerste ronde: Costa (Spa/2) - Da- vin (Arg) 6-4 6-3, Carbonell (Spa/8)' - Jonsson (Zwe) 6-4 7-5, Filippini (Uru) - Emilio Sanchez (Spa) 7-6 6-4, Bloom (Isr) - Nagy (Hon) 6-1 6-1, Martinez (Spa) - Koubek (Oos) 6-3 6-2, Markus (Arg) - Arrese (Spa/5) 7-6 6-1, Muster (OOs/1) - Dier (Dui) 4-6 6-3 6-4. Eastbourne. Vrouwen, 800.000 gulden Eerste ronde: Sawamatsu (Jap/10) - Muric (Kro) 7-6 6-7 6-2. Tweede ronde: Oremans (Neü) - Taylor (GBr) 6-0 7-5, Fendick (VSt/15) - Bollegraf (Ned) 4-6 6-0 6-3, Har vey-Wild (VSt) - Snijders (Ned) 6-4 6-1, Farina (Ita) - Date (Jap) 5-7 6-3 10-8, Navratilova (VSt/1) - Singer (Dui) 6-3 6-3, Zvereva (Wru/4) - Brioukovets (Oek) 6-4 6-2, Sukova (Tsj/5) - Kuhlman (VSt)6-4 6-2, Arendt (VSt) - Ap pelmans (Bel/6) 6-4 6-3, Tauziat (Fra/8) - Pullin (Gbr) 6-1 5-7 6-1, McGrath (VSt) - Jones (Aus) 6-0 6-1, Raymond (VSt) - Werdel (VSt) 6-2 6-0, Basuki (Indo) - Reinach (Zaf) 6-2 6-4, Radford (Aus) - Sawamatsu 5-7 6-0 9-7, McNeil (VSt/7) - Kruger (ZAf) 6-1 6-3, Golarsa (Ita) - Gigi Fernan dez (VSt) 7-6 7-5, Gorrochategui (Arg) - Endo (Jap) 6-2 6-0, Farina (Ita) - Date (Jap/3) 5-7 6-3 10-8. Manchester. Mannen, 630.000 gulden Eerste ronde: Bjorkman (Zwe) - Olhovsky (Rus) 7-6 6-3, Rusedski (Can) - Adams (VSt) 6-3 6-2, Ruah (Ven) - Gaudenzi (Ita) 6-4 6-3, Rafter (Aus) - Bailey (GBr) 6-3 6-7 6-3, Washington (VSt/4) - Steven (NZe) 6-1 6-2, Raoux (Fra) - Apell (Zwe) 5-7 7-6 7-6, Bryan (VSt) - Pescolosido (Ita) 4-6 6-3 6-1, Petchey (GBr) - Van Rens- burg (ZAf) 6-0 2-6 7-5, Campore- se (Ita) - Bates (GBr) 4-6 6-1 6-4. Roehampton. Mannen, kwalifica tietoernooi Wimbledon Eerste ronde: Kempers (Ned) - Milligan (GBr) 7-5 6-1, Geserer (Dui) - Wibier (Ned/22) 7-6 6-3, Flach (VSt/4) - Noteboom (Ned) 7-6 7-6, Behrens (VSt) - Schalken (Ned) 6-3 7-5, Barthez (Fra) - Nijssen (Ned) 6-4 3-6 6-3. tweede ronde: Gloria (Vst) - Winnink (Ned) 7-6 6-2. Vrouwen: Wegink (Ned) - Hakami (VSt) 6-7 6-2 6-3. JENNIFER CAPRIATI heeft zich bereid verklaard een jaar onder toezicht te blijven. Als ze goed gedrag vertoont, vervolgt justitie de Olympisch tenniskampioene niet vanwege drugbezit. De poli tie arresteerde haar op 16 mei wegens het bezit van marihuana. Ze zat sindsdien in een afkick centrum. Breda - Pierre van Hooijdonk gaat niet - in navolging van zijn ploeggenoot John Karelse - voor een zeer langdurige periode in zee met zijn club NAC. De spits, afgelopen seizoen goed voor 25 treffers in de eredivisie, heeft nog een doorlopend contract tot 1996, maar mede vanwege de belangstelling uit binnen- en buitenland voor de trefzeke re Van Hooijdonk wilde NAC dat contract openbreken. Van Hooijdonk was niet tevre- het afgelopen jaar bij de Bel den met dat bod en stelde zelf gische eersteklasser Lommei, vervolgens een zevenjarige verbintenis voor, nadat doel man Karelse vorige week voor maar liefst twaalf jaar had bijgetekend. „NAC wilde er niet aan beginnen onder mijn voorwaarden, dus alles blijft bij het oude. Ik sta nog twee jaar onder contract en kan tussentijds voor drie miljoen weg," aldus Van Hooijdonk, die zei begrip te tonen voor NAC's standpunt in deze. „Ik ben helemaal niet teleurge steld. Ook niet in het feit dat er zich geen clubs meer ge meld hebben," waarmee hij geruchten dat Feyenoord hem een aanbieding gedaan zou hebben meteen ontkende. „Ik ga zondag op vakantie en blijf zoals het er nu naar uit ziet gewoon bij NAC. Dat is toch ook geen schande. De club is zeer ambitieus en als we Laros er ook nog bijkrij- gen, hebben we voor komend seizoen een hele sterke groep." FC Utrecht heeft zich ver sterkt met middenvelder Edwin Gorter. De bijna 31-jarige voetballer speelde dat hem halverwege de com petitie van Caen uit Frankrijk overnam. De in St.-Willebrord woon achtige Gorter, die een drieja rig contract in Utrecht teken de, sprak de afgelopen dagen ook twee maal met Piet de Visser, de technisch adviseur van RBC, maar gaf de voor keur aan een eredivisionist. Gorter speelde eerder voor Lugano (Zwitserland) en Roda JC. Hij begon zijn profcarrière in het seizoen 1980-1981 bij het toenmalige DS'79. Jimmy Simons speelt het ko mende seizoen wel weer voor RBC. De rechter spits stuurde gisteren per fax vanuit zijn vakantieadres het onderteken de akkoord terug naar Roosendaal. Simons schermde zo lang met interesse van Ex celsior, dat hij uiteindelijk bij RBC met een lager contract genoegen moet nemen. Alleen met het behalen van behoor lijk wat premies kan hij dit weer rechttrekken. De RBC-leiding heeft de hoop op Feyenoorder Bobby Petta definitief opgegeven Forse straf voor Tottenham Hotspur Londen - De tuchtcommissie van de Engelse voetbalboni heeft Tottenham Hotspur streng gestraft voor het zwart t van spelers aan het eind van de jaren tachtig. Naast een boete van 1,24 miljoen gulden, de hoogste uit J geschiedenis van het Engelse voetbal, kreeg de LondenseVf voor komend seizoen twaalf punten in mindering. Boveny mogen de Spurs komend seizoen niet deelnemen aan om de Engelse beker. Hordenloper McKoy Oostenrijker Wenen - Mark McKoy, de Canadese Olympische kampioen o 110 meter horden, is Oostenrijks staatsburger gewordend Oostenrijkse regering verleende hem dinsdag de nieuwe nairj naliteit. McKoy is gehuwd met een Oostenrijkse en woont n geruime tijd in dat land. Piket nadert titel Amsterdam - De nationale schaaktitel gloort voor Jeroen PiiJ Met zwart versloeg hij dinsdag in de negende ronde Fr.1 Nijboer. Piket gaat donderdag, na een vrije dag, de voorlaat?! ronde in met een punt voorsprong op Loek van Wely en Jc- J van der Wiel. Drie titels heeft Piket al in bezit, de vierde is nog slechts n_ kwestie van tijd. Dinsdag hervond hij het juiste ritme, na enlttl zware dagen met louter remises. Friso Nijboer dacht er voorde te kunnen uithalen, maar lette nauwelijks op de klok. In 6 gelijkwaardige stelling ging de wit-speler ook nog eens in op3 die misser sl J Van onze tennismedewerker Hulst - Qua aantal deelne mers zit er nog steeds pro gressie in de Zeeuws-Vlaam se tennistoernooien. Het toernooi van Hulster Am bacht geeft hiervoor een prima indicatie. Traditiegetrouw opent de Hulster club namelijk het toernooicircuit en is hiermee meteen trendsetter voor de ko mende toernooien in de regio. Voor dit jaar is het Hulster eve nement omgedoopt in het Rabo Reinaert-toernooi 1994. „We zijn verheugd over het feit dat we voor minimaal drie jaar gespon sord worden," stelt Alfred Koen. Hij verzorgt de public relations van het Rabo Reinaert-toernooi. se te nc ke di la; ge de ge voi De vei Zoi laa pla binnenhalen van een „vergiftigde" pion. Na Piket koelbloedig toe met een eenvoudige combinatie. Amsterdam. NK schaken. Negende ronde: Van der Werf - Sokolov 0-1, Van der Wiel V2-V2, Bosch - Van Wely 0-1, Nijboer - Piket 0-1, Van der Sterren] Sosonko 1-0, Van Gisbergen - Hoeksema V2-V2. Stand: 1. Piket 7, 2. Van Wely, Van der Wiel 6, 4. Nijboer, Sokolov5 Bosch, Cifuentes 4V2, 8. Sosonko 4, 9. Van der Sterren, Van der We 31/2, 11. Hoeksema 3, 12. Van Gisbergen 2. New York. Kwartfinales PCA-kampioenschap. Vijfde ronde: Short (Eng) - Gulko (VSt) V2-V2 (stand 2V2-2V2), Tivi; (Rus) - Adams (Eng) V2-V2 (21/2-21/2), Kamsky (VSt) - Kramnik (Rus) (stand 3V2-IV2), Romanisjin (Oek) - Anand (India) V2-V2 (IV2-2V2). Marco Boogers blijft RKC trouw Waalwijk - Roda JC, FC Groningen, FC Utrecht, Wiilem II, Havre en enkele Belgische clubs waren in hem geïnteress» maar Marco Boogers blijft RKC trouw. De 27-jarige aanvaller) akkoord gegaan met een nieuw, driejarig, contract Waalwijkse eredivisie-club. Boogers is pas de achtste contractspeler die RKC voor volgi seizoen heeft vastgelegd. Alleen van Marcel Brands, Hutten en Alfred Schreuder liepen het contract door. Brands; na zijn vakantie onderhandelen over een tussentijdse verleng: met nog eens twee jaar. Na Marco Boogers, Hans Vonk (drie jaar) en Ramon vanl (twee jaar) hebben inmiddels Jurgen Streppel en derde doek Arno Schreuders een nieuw eenjarig contract afgesloten. Gemeente dwarsboomt FC Den Haag Den Haag - FC Den Haag wil woensdag voor de derde maals licentie-aanvraag bij de KNVB indienen. Besluiteloosheids de gemeente lijkt betaald voetbal in de derde stad van Naif land alsnog in gevaar te brengen. Het bestuur liet maandagavond weten dat het op het iai| nippertje een consortium geldschieters had gevonden begroting rond te krijgen. De nieuwe sponsors stelden i voorwaarde dat de schuld van 2,4 miljoen gulden sil teruggebracht naar één miljoen. De saneringsoperatie dreiji, te mislukken. Sauber-team in geldnood Stuttgart - Het formule 1-team van Sauber verkeert in j nood. Hoofdsponsor Broker heeft sinds maart geen overgemaakt. Het bedrijf zou volgens een contract in vier,ij ruim 27 miljoen gulden in het raceteam stoppen. Sauber heeft, in overleg met co-sponsor Mercedes, de j sponsor tot het einde van volgende week de tijd financiële verplichtingen na te komen. De bijdrage vormt 40 procent van het totale racebudget. Bakkenist Prior overleden Mannheim - De Britse motorcoureur Simon Prior is dinsdagffi tend in het academisch ziekenhuis van Mannheim overleden J de verwondingen van een crash tijdens de Grote Prijs f Duitsland. Het ongeval gebeurde zondag op het circuit q Hockenheim. Prior, bakkenist van.de Japanner Kumagaya, werd iu| veertiende ronde na een massale botsing uit de bak en knalde met zijn hoofd en rug tegen de vangrail, hij ernstig hersenletsel op. Hij werd in coma naar het ziekea van Mannheim vervoerd. Hij werd maandag door de a hersendood verklaard. Van onze medewerker Sjaak Begijn Terneuzen - Twaalf jaar geleden! door een bord dat boven de diep kantine van Terneuzen hing. leiders, ho maar!" was de tekst jaar oud, niet om heen kon. De Tt tor gaf zich op als trainer/leic kortste keren verknocht aan de v< Spijt heeft Han Harinck nooit gehad van zijn beslissing. „Ik ga graag met kinderen om. Als ik zaterdags zie dat iedereen het naar de zin heeft, dan ben ik zelf ook gelukkig. Ik geniet, als ik al die smoeltjes zie. Dat is voor mij de waardering voor het vele werk dat ik voor de vereniging t verzet." De meeste vrije uren gaan op aan het wedstrijdsecretariaat dat Harinck onder zijn hoede heeft. Zijn vrouw Ria weet ervan mee te praten. „Han zit elke avond boven achter zijn compu ter." De van oorsprong Goese- naar schat zijn wekelijkse in breng voor de rood-zwarten op zo'n' dertig uur. „Vooral in het wedstrijdsecretariaat steek je veel uren. Je moet pasfoto's in nen, de mailing verzorgen naar de KNVB en de leden, contacten en, wedstrijden voor het weekeinde in goede banen lei den. Ik zou eindeloos kunnen doorgaan. Bij alles wat ik doe is de telefoon mijn beste maatje." Hoogtijdagen Vooral het afgelopen seizoen kende hij hoogtijdagen. De vele afgelastingen brachten bergen iwerk met zich mee en vooral teleurstellingen van verloren energie. „Zoals dit jaar hoop ik 'het niet meer mee te maken. Iedereen klaagde erover, maar achteraf gezien mag ik toch zeg- gen dat we het aardig geklaard I hebben. Zonder de steun van de "jeugscoördinatoren zou ik het het gered'hebben. Zij hebben mij menl Voor type „Bin veel inzet ners die f staat mijn diens opsoi creta wegc pluin Toen de C telg u de v< Harm gezin; sprak toen i stuur, vrouw ook n< en run het kunt ven bel Aans] Utrecht (anp) - Honderden Italiaanse toeristen reizen jaarlijks naar Utrecht om de geboortestad van Marco van Basten te bezoeken. Op de jaarlijks gehouden grootste toeristische beurs van Italië - de Borsa Internationale del Turismo in Milaan - wordt de daar aanwezige VW-stand van de stad Utrecht bestookt met voetballief hebbers die informatie willen over Van Bastens geboorteplaats. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Utrechtse VW. De VW noemt Van Basten in het jaarverslag „een uitmuntende ambassadeur". Volgens een woordvoerder is de plotselinge toename van de Italiaanse belangstelling voor Utrecht „een onbedoeld, maar zeer gunstig neveneffect" van de bekendheid van de voetballer. Van Basten maakt geen deel uit van de promotiecampagne van de Utrechtse VW, maar „echte Van Basten-fans weten onze stand wel te vinden", aldus de woordvoerder. Heerenveen. Westeuropees zone- toernooi. Vierde ronde: Lahl (Dui) - Clerc (Ned) 0-2, Kristek (Tsj) - Mer- ins (Dui) 0-2, Machado (Por) - Bub- bi (Ita) 2-0, Michiels (Bel)- Cissé (Fra) 0-2, Delmotte was vrij. Stand na vier ronden: 1. Clerc 8, 2. Merins 6, 3. Cissé 4 (uit 3), 4. Machado 4, 5. Delmotte 3 (uit 3), 6. Michiels 3, 7. Kristek 2 (uit 3), 8. Bubbi 2, 9. Lahl 0 (uit 3). Tse Jon (ZKo). Internationaal toer nooi. Landenwedstrijden, mannen: 1. Zuid-Korea A 4025 pnt., 2. Zuid- Korea B 4005, 3. Nederland (Vogels, Van Sleeuwen, Van Zutphen, Ver stegen) 3879, 4. Frankrijk 3867, 5. Japan 3860. Vrouwen: 1. Zuid-Korea A 4026, 2. Zuid-Korea B 4002, 3. Turkije 3902, 4. China 3877, 5. Frankrijk 3859, 6. Nederland (Arjannikova, Van Dorst, Verstegen) 3840. Internationaal springconcours,! A, 1,45 meter: 1. Michael Everest My Mesieur 0-58,40,-! kus Fuchs (Zwi) AdelfosAl 'f 0-58,46, 3. Mullins (Ier) Ij 0-59,71, 4. Rodrigo PW Piana Volehebnik 0-60,44, 5.^ Weinberg-Dickinson (DUI) nand 0-60,82, 6. Melhger H Athlet 0-61,56, 14. Van der ij Diejasper 0-67,64, 33. Romp/ Pommes 1-93,19, 35. Jenn)';] Everglade 1,25-94,99, 48.J Zoer/Dartuna 4-68,92,51.*?■■- Anadolu Bikker 4-71,26,54- L drix/Anadolu Arabian 4-7». fl Lansink/Olympic 4,25-90,37. SQUASH HongKong. Vrouwen, Jackman (Eng/4) - So 9-7 6-9 9-5 9-3. 'an onze volleybalmedewerker lmelo - De C-jongens van de 'olleybalvereniging Morres uit 'ulst hebben tijdens de finaler onde van de gesloten Nederland- ie clubkampioenschappen in Al- lelo een verdienstelijke derde 'laats behaald. De C-meisjes 'indigden op een vijfde plaats. Hulster meisjes misten Ischa van der Vloet door een JJessure, maar gingen toch en- housiast naar Almelo. Hun eer- Ite wedstrijd tegen Shock'82 'erd met 15-7 en 15-3 gewon- ien. De latere kampioen Dyna- no Tubbergen was een maatje te [root, waardoor Morres met en 11-15 verloor. Tegen meisjes Uil C-1«JHier- goor moesten ze in de strijd om Ie vijfde pen PC a u verloor, feelrit Pee den de Hulster met 15-12 en 9-15 VOETBAL Europa Cup I, eerste speeldag: Al- mere. Nettuno (Ita) - Brno (Tsj) 11-1 (7 innings), Neptunus (Ned) - San Marino 13-1 (7 innings). Den Haag. Montpellier (Fra) - Moskou (Rus) 6-5 (10 innings), ADO (Ned) - Man nheim (Dui) 21-1 (7 innings). Europa Cup II, tweede speeldag: Parma. HCAW (Ned) - Bilbao (Spa) 11-3, Kinheim (Ned) - Puk (Fra) 13-2 (7 innings). Aken (Dui). CHIO. Internationaal springconcours, tabel A, 1,50 meter: 1. Rodrigo Pessoa (Bra) Loro Piana Special Envoy 0 strafpunten-72,54 seconden, 2. Mi chael Whitaker (GBr) Everest Mid night Madness 0-73,13, 3. Thomas Fuchs (Zwi) Major AC Folien 0-74,12, 4. Rozier (Fra) Baiko Rocco V 0-77,52, 5. Arioldi (Ita) Loro Pia na Double Take 0-84,26, 6. Van der Schans (Ned) Leroy Brown 0-84,42, 8. Jenny Zoer/Desteny 0,50-90,55, 21. Lansink/Bollvorm's Easy Jum per 4-88,01, 43. Hendrix/Anadolu Arabian 8,50-90,92, 45. Romp/ Burg's Samantha 9-92,09. KNVB-beker, tussenronde: S1 FVC 2-0. Austin. Oefenwedstrijd. Bulgarije - Lone Stars 7- Kostadinov 1-0, 8. Kost31 j 9. Letchkov 3-0, 30. K01??.'VL Stoitsjkov 4-1, 64. BonJJ 77. Sirakov 6-1, 90. Sjaj Toeschouwers: 5000. Rod doelman Koch (Lone Sta tBf,DenJe.sde Plaats uitko- port Mnw ollkei uit Amers- het H.q pakte de eerste set fonde Vol it 6en pnma ein" 15-1 Z*61 werd «et 15-7 15-11 Hoogeveen met ZEILEN Kïeta. EK Mistral. Mannen, eindstand yoo Kaklamanakis (Gri)^8 nandez (Spa) 11. (NZe) 16, 30. Jacco 35. Mathieu Koops (Ned)»;,, Geemen (Ned) 81, (Ned) 96, 56. Van NordenlpJ Peter Dannenburg, «e. .01 burg, Versteegen uitges Vrouwen, stand na o p Shang (HKo) 9 PnJl p (Fra) 13,3. De Vries 24, (Ned) 62. ZWEMMER »»'ïJ Barcelona. Mannen: 1500 m vrij: j (Slw) 15.32,95, 2- 15.48,97, 3. LejeanneJ' j (J Vrouwen: 800 m «Ltó (Spa) 8.47,13, 2. VanW^lI 8.53,11, 3. Astruev'3' .uizen werd krap met {■2 verloren (16-14, 11-15 en ■15), In de strijd om de derde en erde plaats tegen Seetash uit Irissen won Morres de eerste 1 met 15-4, In de tweede set am Seetash eveneens niet ver- 'r dan 15-10 en zo pakte Mor- 's de derde plaats. Zowel van meisjes als jongens van Mor- ?L^murtstekende prestatie. 'isjes: Me ïvnriam risette de Groot, Manon van firjy. Tischa van der Vloet en «ine de Gueht, Trainer-coach: F"1"" Rammeloo. Chris Lodewiik, Mare van «mond, Timon Wulffraet, Peter Paul I til, Martin Ferket, Riemco Si]fn Bad Coach: Joop van Eg- Êns' Martin^^^uysse, Ineke Tael- ^eH.-lsettc de rvi,0?' Mirjam Rub- Ik wil heb al getrok in zat, doen. I bepaal antwoc spreekl klusser Op een ving ki aanspri zichteli verenig Het afg rinck neuzen.l enorm jeugdlei kleedlol lijkt wo viel weg die ook gedeelte neemt, i om na Dow, d trekken park te mateloos in orde i Natuurli versieter minst vc baar is." Afspra Om zow< je goed binnen 1 spraken „Ik heb mijn vro die ze m vaste afs om half z ik mij aa uur van dat kunnl Ria Hariri ten er staan." D moeten e: anders d voetbal. Ii verschrik! ten met geen voetl ken in de voetbaldei het voetbi niet zegge zier niet heeft ons verd." „Kinderen wat ze den tig materie Het doet n later opni< maar dan Tevreden k vrediging Harinck.

de Stem | 1994 | | pagina 10