Samenwerking met hindernissen Evenementendag in verzorgingstehuis Ter Schelde in Breskens Neerlands beste leerling-bakker Stuntman Tiest Harms laat zijn kunsten zien op Driewegen Foor PSD Ylssingen wint Rode-Kruisto erno oi POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DUIVEN spor [5 Sasse kampioenen in het zonnetje Verschillen in wetgevingen lastig voor Zeeuwse en Vlaamse landbouwopleidingen Drukte Mikpuntdag Zaamslag valt tegen Frans marineschip in Terneuzen Restauratie van museumstukken Land van Axel Wandelvierdaagse Nieuw-Namen Ouderavond van Eureka en Hulsterloo E4aZ1eV00rzitterzal Gemeentebestuur huldigt sportieve inwoners Van onze correspondent Breskens - Het verzorgingstehuis Ter Schelde uit Breskens houdt op zaterdag 18 juni zijn traditionele evenementendag. Om 14.00 uur zal algemeen directeur H. Masclee van de Vereniging Protestantse Ouderenzorg in West-Zeeuws-Vlaanderen officieel de opening ver richten. Aan deze opening gaat eerst nog een optre den van muziekvereniging Breskens/Groede vooraf. Meteen daarna zijn er weer een heleboel spelletjes door heel het huis te doen. De bezoekers kunnen zich vermaken met sjoelen, holengolf, vogelpiek, dobbelen, kleefdoek, kegels pel, enzovoorts. Voorts zijn er de nodige oude am bachten te bewonderen waaronder kantklossen, kralenboompjes, volksschilderen, netten breien, modelscheepsbouw en de modelspoorbaan van de baanbrekers. Natuurlijk zijn de kraampjes er weer van Wellfare, Zonnebloem en de Wereldwinkel. De bewoners verkopen hun zelfgemaakte hand- werkspulletjes. Door het hele huis hangen verder tekeningen die gemaakt zijn door de leerlingen van de basisscholen die het geheel opfleuren. Voor de innerlijke mens wordt gezorgd met wafels en koffie. Om 16.00 uur start het rad van avontuur en om 19.00 uur een optreden van de volksdansgroep Rust Roest, afgewisseld met accordeonmuziek van de heer Kotvis en slagwerk van de heer Versprille. Om 20.30 uur begint de barbecue en de danslusti- gen kunnen om 21.00 uur terecht bij disco Pedro. Van onze verslaggever Schoondijke - Verschillen in wetgeving en in financiering tussen Nederland en België vormen een belemmering voor de samenwerking tussen Zeeuwse en Vlaamse land- bouwopleidingsinstituten. Dat blijkt uit het jaarverslag 1993 van het Informatiecentrum voorde Automatisering in de Ak kerbouw in Schoondijke. In het kader van het Euregio-project •Uitwisseling van cursusfacilitei ten in land- en tuinbouw' werd vorig jaar onderzoek verricht naar de behoefte van akkerbou wers aan cursussen en de moge lijkheden voor samenwerking over de grenzen heen. Het onderzoek toonde aan dat er omvoldoende kennis is van cur susmogelijkheden over de grens. Daarnaast vormen ook verschil len in wetgeving een obstakel. Niettemin zijn er toch kansen voor samenwerking tussen de op leidingsinstituten in Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland. Gebruik maken van eikaars spe cialiteiten is daar een voorbeeld van. Eind 1993 zijn in zogenaamde grensoverschrijdende werkgroe pen zes cursussen voorbereid op het gebied van vollegrondsgroen- te- en aardappelteelt. Deze cur sussen zijn inmiddels in de eerste helft van dit jaar ook uitgevoerd. Bij het informatiecentrum zit in tussen het bezoekersaantal weer licht in de lift. In het bestaan van het centrum sedert 1988 was 1992 een diepte punt met 1192 bezoekers; vorig jaar passeerden 1336 mensen de voordeur van het Schoondijkse centrum. Topjaar is nog steeds 1989 met 2064 bezoekers. Het centrum is bestemd voor ak kerbouwers in geheel Nederland. Maar de afstand tussen Schoon dijke en Noord-Nederland blijkt voor de boeren toch te groot. Vanuit de vier noordelijke pro vincies kwamen slechts 27 bezoe kers naar Zeeuws-Vlaanderen. Het merendeel komt uit het Zuidwesten. 'WËÊ/ÈÊf jiïüdïïpi WÊÊÊÊÊf Van onze correspondent Driewegen - Op de Driewegen Foor, de kermis oude stijl die weer na 23 jaar herleeft, zal op zondag 19 juni een speciale at- tractie te bewonderen zijn. Het Wijkcomité Driewegen heeft de Zeeuws-Vlaamse stuntman Tiest Harms weten te strikken. Op de Driewegen Foor Zal hij en kele acts demonstreren. Zo zal hij en zien dat liggen op een glas- 1 best comfortabel kan zijn. Ier als ze een trottoirband op ;e borst kapotslaan. Gegriezeld n er worden tijdens een optre- nmet een kist en een heleboel zwaarden. De optredens zijn 's middags gepland. De kermis zelf met hoefijzer gooien, kop-van-Jut en spijkers laan gaat al om 10.00 uur van start op de speelweide van het kleine plaatsje bij Biervliet met een rommelmarkt. De kermis staat in het teken van ouderwets amusement met lage prijzen. Het programma wordt aan het pu bliek gratis aangeboden. Van onze correspondent Breskens - De PSD Vlissingen heeft zaterdag het 25e Rode- &uistoernooi op zijn naam geschreven. Het team van C1000 legde beslag op de tweede plaats. De Katsbous werden derde en de Vissers Vissingen tenslotte vierde. ze vier ploegen waren winnaar worden van hun poule en stre- i in een halve competitie om de eerste plaats. het toernooi op sportpark oaersande in Breskens deden Wien ploegen mee. "e sportiefste ploeg was het team ïa» ue Koninklijke Marine. Zij 1 ontvingen hiervoor de Roel Kra- mertroïee. h!cfam werd °°k a^s onge- I jbdgste uitgeroepen. De pro- efste ploeg waren de win- ears, PSD Vlissingen. Vrote trekpleister was 's middags «aanwezigheid van Feijenoord- Willem van Hanegem. Hij Me niet alleen handtekenin- taiiü!' Maar verzorëde ook een """1 van ongeveer een half uur aan de C's. Tevens reikte hij aan het eind van de middag de prijzen uit, samen met de Oost- burgse wethouder van sportza ken, C. Bolijn-Hertzberger. Doordat Van Hanegem het toer nooi met zijn aanwezigheid op luisterde en daardoor nogal wat publiek wist aan te trekken, kon het bestuur 2150 gulden aan het Rode Kruis overhandigen. Eindstand: 1. PSD Vlissingen 2. C1000 3. Katsboys 4.Vissers Vlissin gen 5 PSD Breskens 6. OBS Bres kens 7. VSW combinatie 8. Sv Eede 9. Omniclub 10. Douane Terneuzen 11. Gebr. Verduijn 12. Meeusen 13. Vissers Breskens 14 Gem. Oostburg 15. Kon. Marine 16. PTT Terneuzen. Zaamslag - De jaarlijkse mik puntdag georganiseerd door de buurtvereniging Mikpunt 82 viel dit jaar gezien de opkomst sterk tegen. Het slechte weer 's morgens en de concurrentie van andere brade rieën waren hier debet aan. „We zijn maar een kleine buurt vereniging en het is dan ook niet makkelijk om iets te organiseren. Als je dan hoort dat er op acht verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen braderieën zijn dan is de concurrentie voor ons te groot. De opbrengst valt dan ook tegen. Het geld wordt gebruikt om al lerlei activiteiten van de buurt vereniging te bekostigen." Van onze verslaggever Terneuzen - Het Franse mari neschip Styx brengt vandaag en morgen een routine-bezoek aan de Terneuzense haven. De bemanning van het schip krijgt een officiële ontvangst door burgemeester R. Barbé en is dinsdag door een klein gezel schap genodigden te bezoeken. Het publiek mag woensdag een kijkje nemen op het schip dat en kele homderden meters ten zui den van de Middensluis ligt afge meerd. De Styx, met duikers aan boord en gespecialiseerd in het onschadelijk maken van mijnen, is tussen 14.00 en 17.00 uur voor het publiek toegankelijk. De beste leerling-bakker van Nederland aan het werk. Van onze verslaggever Terneuzen - De 17-jarige Al len de Ruijter, leerling uit de vierde klas brood en banket van vbo De Vaart in Terneu zen, werd gisteren gehuldigd. Hij is namelijk Nederlands kampioen brood en banket. De titel behaalde hij vorige week tijdens het Nederlands kam pioenschap brood en banket in de Vakschool in Wageningen. Alle 34 scholen in Nederland namen hieraan deel. De opdracht bestond uit het ver vaardigen van zachte puntjes en amandelrondo's. Allen is opge leid door praktijkleraar brood/banket L. Koeman. Allen de Ruijter werkt momenteel bij bakkerij de Bruijne in Sluiskil. In FOTO CAMILE SCHELSTRAETE zijn vrije tijd deed hij reeds prak tijkervaring op bij bakkerij Ris- seeuw in Zaamslag. De eerste prijs, een beker en een sjerp, werden hem uitgereikt door de voorzitter van de jury. Allen de Ruijter werd gisteren in het zonnetje gezet in aanwezig heid van familie, bestuur, direc tie en medeleerlingen van De Vaart. Van onze verslaggever Axel - Het gemeentebe stuur van Axel wil 2500 gulden uittrekken voor de restauratie van een aantal museumstukken. Het gaat voornamelijk om de collectie van oude wa gens die in beheer zijn bij de vereniging Den Ouwen Woagen. De stukken staan opgesteld in het streekmuseum 'Het Land van Axel' en verkeren in zo'n slechte staat van on derhoud dat ze voor het na geslacht verloren dreigen te gaan. Burgemeester en wethou ders willen dat niet op hun geweten hebben en stellen voor om onmiddellijk met de restauratie ervan te begin nen. Het opknappen van alle stukken (restaureren en ver ven) kost 4369 gulden. Den Ouwen Woagen en de museumcommissie kunnen elk duizend gulden op tafel leggen. De commissie ge- meentefinanciën bespreekt het voorstel donderdag 16 juni om 20.00 uur. Inbraak Breskens - Zondagavond is tussen half acht en kwart voor elf ingebroken in een woning aan de Nieuwesluisweg te Breskens. Uit een werkkamer werd een groot geldbedrag ontvreemd. Een 33-jarige man uit Breskens deed aangifte bij de politie in Oostburg. Fototoestel gestolen Cadzand Bad - Een 34-jarige inwoner uit Cadzand Bad deed aangift van diefstal van zijn fototoestel, waarde 2500 gul den. Hij had het toestel zon dagmiddag een ogenblik onbe heerd achtergelaten op de Bou- levard De Wielingen in zijn woonplaats. Snelheidscontroles Hulst - Bij een zondagavond gehouden tweetal snelheids controles op de Absdaalseweg en de Hulsterweg te Terhole werden 164 automobilisten be keurd wegens het ovetreden van de maximum snelheid. Gecontroleerd werden in to taal 1293 voertuigen. De hoogstgemeten snelheid be droeg 101 kilometer per uur, terwijl maximum 50 is toege staan. Retranchement RALLY - In Retranchement wordt vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 juni een drie daags programma afgewerkt in verband met het twintigjarig bestaan van Norton Internati- nal Rally. De organisatie is in handen van de Norton Club Nederland en Mister Norton, John Hudson, reist ook naar Zeeuws-Vlaanderen af om het spektakel bij te wonen, on danks zijn hoge leeftijd. Huds on is president van de NOC, vroeger reizend service-mon teur van Brace Bridge Street. Andere gasten zijn Peter Willi- amsn, eens de snelste coureur van het eiland Man en Steve Maney, fabrikant van Norton- onderdelen. Op de agenda staan rondritten onder andere over de Panorama Kustweg en een rit met bezoek aan de mo len. Verder is er een concours d'elegance. Zuidzande FRACTIEVERGADERING - De fractie van Dorpsbelangen en Toerisme houdt vandaag, dinsdag, in de Rode Leeuw in Zuidzande een fractievergade ring. Daarin zal de agenda van de aanstaande raadsvergade ring van donderdag behandeld worden. De vergadering begint om 20.00 uur. Biervliet FIETSTOCHT - De Neder landse Bond van Plattelands vrouwen houdt dinsdag 14 juni een fietstocht. Het vertrek is om 9.00 uur bij de speeltuin van De Braakman. De tocht gaat door België en is ongeveer 40 kilometer lang. Deze fiets tocht is de afsluiting van het seizoen. Terneuzen ANJERCOLLECTE - In alle Zeeuwse gemeenten vindt deze week de jaarlijkse collecte van de Anjerfondsen plaats. De op brengst is bestemd voor cul tuur-, natuur- en milieube houd. In Zeeuws-Vlaanderen betreft dit onder meer vitrines voor het streekmuseum in Hulst en de punblicatie West- Zeeuws-Vlaanderen 1939- 1946. Mont Lugon Terneuzen - De door de Zeeuwse zaterdag- en zondag vliegers gezamelijk gehouden provinciale wedvlucht vanuit Mont Lu^on is gewonnen door P. d'Hondt uit Hulst. Zijn win- nnende vogel overbrugde de ruim 560 kilometerlange wed vlucht met een gemiddelde snelheid van 1653,57 meter per minuut. Aan het concours werd door 5606 duiven deelgenomen, in- gekorfd door 740 postduiven- houders. 2. W. Volleman,Graauw, 3. Com binatie Danckaert-Van Riel, St.- Jansteen, 4. Franky Thijs, Hei kant, 5. J. van Helsland,Hulst, 6. Em. de Beule, Heikant, 7.A. Beau- rain, Kloosterzande, 8. Combina tie De Smet-Van Kerkhoven, Clinge, 9. Combinatie Van Eijk- Den Exter, Terneuzen, 10. A. van Leeuwen, Goes. Kring West-Zeeuws-VIaande- ren/Walcheren, 758 duiven, 1554,71mpm: 1. J. van Belzen en zoon, Vlissingen, 2. B. Baukema, Souburg, 3. G. Schrier, Cadzand, 4. R. de Smit, Breskens, 5. J. van de Plasse, Cadzand, 6. J. de Poor ter, Schoondijke, 7. Combinatie De Zutter, Groede, 8. L. Machile- se, Ritthem, 9. E. Cornelis, IJzen- dijke, 10. Johan Lippens, Driewe gen. Etampes Kring West-Zeeuws-Vlaande- ren/Walcheren, 1347 duiven, 1147,41mpm: i. Ch. de Poorter, Souburg, 2. A. de Groote, Bier vliet, 3. L. van de Wege, Groede, 4. M, Jaspers, Middelburg, 5. J. Von- hout, Biervliet, 6 en 7. M Rodts, IJzendijke,8. P. de Smet, IJzendij- ke, 9. K. Wielemakeren zoon, Sou burg, 10. C. de Regt en zoon, Bier vliet. Eerste de Beste Schoondijke, 148 duiven, 1078,84mpm: 1. P. Corne lis, 2. A. Steurrijs en zoon, 3 en 5. J. de Poorter, 4. W. Tanghe, 6,7 en 8. E. de Wever. Strijd in Vrede Groede, 84 duiven, 1074,02mpm: 1, 7 en 9. Mevrouw Buijze, 2 en 5. G. Dusarduijn Gzoon, 3. A. Beun, 4. G. Dusar duijn. Hoop Biervliet, 154 duiven, 1071,46mpm: 1 en 5. H. Neve, 2. A. de Groote, 3 en 4. C. de Graaf, 6, 8 en 10. A en E. de Boevere. Jong Maar Moedig Driewegen, 67 duiven, 1066,54mpm: 1, 3, 4, 7 en 9. J. Vonhout, 2 en 5. F. Dellaert, 6 en 8. J. Boerman. De Snelle Duif Clinge, 63 oude duiven, 1114,29mpm: 1 en 5. Com binatie De Smet-Van Kerkhoven, 2 en 3. J. van Goethem, 4. C. van Landeghem, 61 j aan mg 1114,29mpm: 1 en 2. Combin^ae De Smet-Van Kerkhoven, 3. J. van Goethem, 4 en 5. C.van Landeg hem. Kring Oost-Zeeuws-Vlaanderen, 1220 duiven, 1119,67mpm: 1. A. van Helsland, Hulst, 2. R. van Hijfte, Koewacht, 3. E. van Deur- sen, St.-Jansteen, 4. J. Dhanis, Hulst, 5. Combinatie De Smet- Van Kerkhoven, Clinge, 6. Adrie Thijs, 7. A. van Daalen en zoon, 8. J. van Spaandonck, allen St.- Jansteen, 9. W. van de Bilt, Koe wacht, 10. J. van Goethem, Clinge. Troyi es Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 146 duiven, 1067,18mprh: 1, 2 en 4. H. Zegers, 3, 5, 6, 7, 8 en 10. Gebroeders Scheeie, 9. P. Zegers. Nieuw-Namen - Gisteren is de jaarlijkse wandelvierdaagse gestart in Nieuw-namen. Deze duurt tot met vrijdag 17 juni en is georganiseerd door het feest- en sportcomité. Men kan kiezen tussen de afstanden vijf, tien en vijftien kilometer. De inschrijving was maandag in café Du Commerce om 18.00 uur en dins dag in café De Veehandel om 18.00 uür. !?n onze correspondent [rfw-Namen - Op za- S 18 juni wordt er ouderavond georga- com door de jeuêd" "«missie van W Hui zoo en door Eureka. jf^eravond begint om al Ulj stiPt en de zaal zal gaan 18'30 uur °Pen Na d «von/ri °Pening van deze den t,Ü malen optre- doorZifsen, de bedrijven van 11 en de sportmannen zen. worden geko- Ee^enP^m!nnfn worden '9i, de F de de F-Pupil- »aendeUC-en'deD-Pu- D9ima«r ,Junioren- Jaar van h 00k de win- Wo'den hJu gouden schoen ^_J^end gemaakt. Zwemmer Bart Engels bekijkt de trofee'die hij zojuist heeft ontvangen van atlete Anjolie Wisse. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Sas van Gent - Elk jaar weer staan ze met hun borst vooruit. De sportkampioenen die zich zelf of hun club in de kijker zetten. Gister avond, in cultureel centrum De Speye, huldig de het gemeentebestuur van Sas van Gent zijn kampioenen. De gehuldigden zijn: Van de zwem- en poloclub De Bruinvis: Bart Engels, Zeeuws winter- en zomer - kampioen 100 meter schoolslag tot 12 jaar; Eline Velgersdijk, Zeeuws zomerkampioen 100 meter rugslag tot 18 jaar; Robbert Dellaert, Zeeuws zo merkampioen 100 meter vrije slag en zomerkam pioen lange baan tot 10 jaar. Eerste mannenteam van volleybalvereniging Savok, kampioen eerste klasse district Zeeland. Houtepen 1 van bowlingve reniging Sas van Gent, kampioen derde klasse na tionale leaque. Van gymnastiekvereniging THOR: Linda Kox, Zeeuws-Vlaams kampioene A3; Marijke Spuessens, Zeeuws-Vlaams kampioene A4; Tom Wilbrink, Zeeuws kampioen 5C; Dario Ferket, Zeeuws kam pioen 4C en Danny Speleman, Zeeuws kampioen IC. Van voetbalvereniging Philippine, eerste elftal, kampioen eerste klasse afdeling Zeeland; derde elf tal, kampioen vierde klasse afdeling Zeeland en A- elftal, voorjaarskampioen. Van tafeltennisvereniging STV: Jan Tange, Zeeuws-Vlaams kampioen F-licentie; Edgar Ultee, Zeeuws-Vlaams kampioen pupillen; Edwin Schel- straete, kampioen Zuid-West-Nederland pupillen dubbelspel; Elles van de Bergen, Zeeuws kampioe ne pupillen 2; Hans Kennis, Zeeuws kampioen mannenenkel H-licentie; Mario de Loof, John Ge- lissen, Maurice Leenstra, voorjaarskampioen zesde klasse; STV 2, voorjaarskampioen vierde klasse (Franklin Gelderland, George de Waal, Hans Ken nis, Frits de Bakker en Tycko van Nispen). Van hengelsportvereniging De Platzak Westdorpe: Annabel Sijnesael, Zeeuws-Vlaams kampioene bij de jeugd; Fabian van Himschoot, Annabel Sijne sael, Thijs de Guchteneire, Nicky Helsens, Kevin Marcus, Davy de Koeyer, Dennis van Hijfte, Zeeuws-Vlaams clubkampioen. Van sport- en ont spanningsvereniging Corn Boys: C-junioren, voor jaarskampioen; D-pupillen, najaarskampioen. Van tennisvereniging Philten Philippine: vrouwenteam, kampioen eerste klasse vrouwencompetitie; mixed team, kampioen 35+ op zaterdag district Zeeland. Van tennisverenigng Drive: Robin de Lie, Bart Kunst, Evelien Kunst, Dimitri Lauret, Eefje Pattijn en Chelly Stellanaar, districtscompetitie tot en met 17 jaar; Sonja Apéchécia, Danièlle Lie, Marjan Adriaanse, Hanny Colsen en Betsy Boddaert, vrou wenenkel districtscompetite, Jeroen Korstanje van Zwemclub Koewacht, Zeeuws winterkampioen 100 meter vrije slag, Zeeuws zomerkampioen 100 meter vrije slag en 100 meter rugslag tot 18 jaar.

de Stem | 1994 | | pagina 17