Ralf Gommers Zeeuws kampioen Simon den Exter weer groots Sfeervolle receptie YV Terneuzen 'Ik v onde Geslaagd internationaal jubileumconcours in Hulst 'Dubbel' voor Wouter Bloklani Rinus Israël DE STEM SPORT ZEELAND SCHAKEN Talentvolle jeugdspeler pakt titel bij senioren PAARDESP0RT DE STEM Vierde wedstrijd Zeeuwse pupillencompetitie ATLETIEK MAANDAG 13 JUNI 1994 Van onze schaakmedewerker Goes - Ralf Gommers vero verde de Zeeuwse schaaktitel in groep 2 van het persoonlijk schaakkampioenschap van de ZSB voor senioren. In een rechtstreeks duel rekende hij af met mede-titelkandidaat en grootste concurrent Pim Uijtdewilligen. Deze titel onderstreept nog maar eens de kwaliteiten van het bijna 15-jarige Terneuzense schaakta lent. Eerder bij de jeugd, maar ook in toernooien voor senioren, liet hij zich nadrukkelijk gelden. Die progressie trok hij eveneens door in deze titelstrijd. Na een aarzelend begin, remise in de eerste ronde tegen Cor Heijboer en verlies in de derde tegen Alex Jonkheer, stoomde hij daarna zonder puntverlies op de titel af. In.de achtste ronde maakte het tweetal Gommers/Uijtdewilligen zich los van de overige deelne mers en diende zich daarmee aan als de belangrijkste titelkandi daten. Het competitieverloop wilde dat deze kanshebbers juist in de slotronde tegen elkaar moesten spelen. Dat één van bei den beslag zou leggen op de titel, was een zekere zaak. Op papier werden de beste kansen aan Ralf Gommers toegedicht. Terecht, zo bleek na afloop. Hij schuwde in het treffen met Uijtdewilligen de aanval niet en zette de partij in de slotfase nog vrij overtuigend naar zijn hand. De 'titel vormt een mooie aanzet voor een belof tevolle toekomst en zal zeker de trainer van Ralf Hommers, Adri Dubbeldam, tot tevredenheid stemmen. In groep 2 was daarnaast de strijd om de resterende promo tieplaatsten van belang. Naast Gommers was Uijtdewilligen al zeker van promotie naar groep 1. Daar voegde zich Alex Jonkheer bij. Hij won van Terneuzen-spe- ler Jordi Gernaert en bezorgde die jeugdspeler daarmee de enige nederlaag van deze competitie. Tevens werd Gernaert door dit verlies uitgeschakeld voor pro motie. Als nummer vier en vijf promoveren respectievelijk Cor Heijboer en Martijn Naayer. In groep 1 was de titelstrijd in de vorige ronde al beslecht. Hier was alleen de strijd om de twee de plaats nog van belang. Het was Paul van Rooijen die, door winst tegen Hans Weiten, deze plaats voor zich opeiste. In de degradatiezone was de strijd nog enigszins open. Harry Riemens en zijn broer Tonny (beiden van SVWZV uit Oostburg) moeten volgend seizoen een trapje lager acteren. Harry verloor van Adri Dubbeldam en Tonny moest ver stek laten gaan door familie-om standigheden. Door deze regle mentaire nederlaag - omdat het de laatste ronde was kon de partij niet uitgesteld worden - eindigde hij bij de laatste vijf. Dat gold eveneens voor René Lauer, Jo Tholenaar en Mark Nuyten. UITSLAGEN Groep 1: H. Groffen-J. Oostdijk V2-V2, H. Welten-P. van Rooijen 0-1, B. Henderikse-W. van Wijnen 0-1, P. Monté-T. de Putter 1-0, P. van der Borgt-E. van Hecke V2-V2, W. Meulblok-J. Aangeenbrug V2-V2, M. Nuyten-M. Dubbeldam 1-0, A. Dub- beldam-H. Riemens 1-0, C. Boelhou- wer-T. Riemens 1-0 (reglementair), J. Tholenaar-R. Lauer 1-0. Groep 2: R. Gommers-P. Uijtdewil ligen 1-0, A. Jonkheer-J. Gernaert 1-0, C. Heijboer-F. Dieperink 0-1, B. Koeman-M. Naayer 0-1, W. van Stel-A. Vermue 0-1, P. Janse-M. de Bock 0-1, P. van Dijke-J. Verduijn den Boer 1-0, J. van Dalsen-J. Paau- we V2-V2, R. Schoot-D. Wolters 0-1, P. van Waterschoot-D. Dehghan 1-0, P. Noorlander-S. Stoel 0-1, A. Bloom-J. Verkerk 1-0, J. Beckers-J. Hoogstrate 0-1, P. Kramer-L. de Jong 0-1, W. Sinke was vrij. EINDSTANDEN Groep 1: H. Groffen 7V2 punt, P. van Rooijen en P. Monté 6V2, B. Hende- rikse en J. Oostdijk 5V2, P. van der Borgt en W. van Wijnen 5, H. Wei ten, T. de Putter, E. van Hecke, J. Aangeenbrug, W. Meulblok en A. Dubbeldam 4V&, C. Boelhouwer 4, M. Dubbeldam en J. Tholenaar 3V2, T. Riemens en H. Riemens 3, R. Lauer 2V2, M. Nuyten 2 punten. Groep 2; R. Gommers 7V2 punt, A. Jonkheer 7, P. Uijtdewilligen 6V2, C. Heijboer, M. Naayer, F. Dieperink en A. Vermue 6, B. Koeman 5!/2, J. Gernaert, R. van waterschoot, M. de Bock, P. van Dijke en D. Wolters 5, W. van Stel, J. Paauwe, J. van Dalsen. S. Stoel 4V2, R. Schoot, P. Janse, J. Verduijn den Boer, W. Sinke, A. Bloom 4, P. Noorlander, D. Dehghan, L. de Jong en J. Hoogstrate 3V2, J. Verkerk 3, P. Kramer en J. Beckers 2V2 punt. Van onze verslaggever Ton Koomen Hulst - Het groots opgezette internationaal springcon cours hippique van de jubilerende landelijke rijvereni- ging en ponyclub Hulst is een daverend succes gewor den. De 25 jaar bestaande Hulster ruitersportclub, onder aanvoering van de onblusbare voorzitter Paul Burm en zijn charmante echtgenote Anneriet, gesteund door nijvere penningmeesteresse Yvonne de Schepper en secretaris Uwe Wolschendorf en een reeks vrijwelligers, kon bogen op een publieke belangstelling die in de afgelopen 25 jaar nog niet zo groot was geweest. „Het was een geweldige happe ning. Echt onvergetelijk. Tijdens onze reünie zaterdagavond in de feesttent mochten we al rekenen op tal van bekenden en we heb ben werkelijk reacties gekregen van oud-leden van over de gehe le wereld. Jan Hokke, bekend in het Zeeuwse paardesportwereld- je, maar inmiddels al weer vele jaren in Canada wonend, hing 's morgens vroeg al aan de tele foon. Hij meldde zich af, begrij pelijk op die afstand, maar was in gedachten wel bij ons. Zó ook oud-leden uit Frankrijk en Tsje chië, maar er waren er wel velen present, ook van buiten onze landsgrenzen. Dat heeft ons wer kelijk goed gedaan," zegt Anne riet Burm, echtgenote van trotse voorzitter Paul. Anneriet werd samen met haar broer Harold Cornelissens door voorzitter An ton Hanse van het gewest Zee land van de Koninklijke Federa tie van Landelijke Rij verenigin gen onderscheiden door de bond wegens hun 25-jarig lidmaat schap van zowel de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst als de federatie. Natuurlijk werd er ook springs- port geleverd van niveau. Hoe kon het anders met deelname van Belgische, Duitse en natuur lijk Nederlandse ruiters en ama zones. Begrijpelijk dat de 'Stal Den Exter' uit Kortgene weer flink in de prijzenpot graaide. Good-old Simon den Exter, de enige topruiter van kaliber die Zeeland telt en uitkomend voor St.-Joris sloeg weer ongenadig hard toe. Simon den Exter, in ieder concours in Zeeland goed voor de nodige hoofdprijzen, toonde zich in het totaalklasse ment over twee dagen met zijn paard Avanti de sterkste. In het met maar liefst zo'n 10.000,- gedoteerde internationale springconcours in Hulst op het knusse parcours aan de Water straat stal Den Exter de show, evenals zijn dochter Sandy, in middels eveneens een begrip in het Zeeuwse paardesportwereld- je- Knap waren ook de prestaties van de Duitser Norbert Schmidt, die prijzen bij de vleet verover de. Schmidt, een goede kennis van secretaris Uwe Wolschen dorf van de organiserende club en die een sterk paard van voor zitter Paul Burm heeft gekocht, trad eveneens nadrukkelijk op de voorgrond. Hij klasseerde zich met zijn paard Lancer op de eerste plaats in het totaalklasse ment over twee dagen in de Zl-klasse paarden. Opmerkelijk waren ook de pres taties van de gebroeders Maar ten en Stefaan Weemaes uit het Belgische Kieldrecht, respectie velijk 12 en 14 jaar'oud, die zich regelmatig in het voorste gelid presenteerden. Talenten waar men in de toekomst nog veel van zal horen. Toch een vreugdevol iets dat onze zuiderburen de concoursen in Zeeuws-Vlaande- ren steeds constanten met een bezoek vereren. UITSLAGEN ZATERDAG KLASSIEK PARCOURS B-pony's categorie AB: 1. Stephan Meijers met Majoor (Zwinruiters). Categorie C: 1. Martijn Cerpentier met King (Kleppertjes). Categorie D: 1. Stieven van Bunder met Diamanta (Hulst), 2. Donny de Jonge met Bonita, 3. Hans Vinke met Ister (beiden Kleppertjes). L-pony's categorie C: 1. Josee de Vetter met Viona, 2. Esther de Vet ter met Donja, 3. Rachel Bergs met Winston BB (allen Hulst). Categorie D: 1. Ester Goossens met Flasch (Kleppertjes), 2. Stieven van Bunder met Rocky, 3. Angelique de Beule met Flower (Hulst). Categorie E: 1. Jessica Bril met Winnaar'Simon den Exter in actie op het concours in Hulst. Morena (Zwinruiters). M-pony's categorie C: 1. Colinda Cornelissens met Honny Girl (Hulst). Z-pony's categorie D: 1. Anthony van de Ven met Dizzy Girl (Hulst). B-paarden: 1. Robbie de Roos met Fiscus, 2. Marloes Saman met Ulaan (beiden Klein Sinaai), 3. Stefaan Scheerders met Nagledra (St.-Gil- lis-Waas). L-paarden: 1. Maarten Weemaes met Rebel, 2. Maarten Weemaes met Rambo (KBRSF), 3. Brigitte de Jon ge met Beau Champ (Zwinruiters). M-paarden: 1. Ilyo de Loos met Full Moon (Oranjeruiters), 2. Emiel Sl- eeuwenhoek met Play Boy (Country Riders), 3. Ilyo de Loos met Factice. Z1 -paarden: 1. Emiel Sleeuwenhoek met Dee Jee, 2. Simon den Exter met Corona (St.-Joris), 3. Norbert Schmidt met Lancer (Duitsland). Z2-paarden: 1. Stefan Weemaes met Folie de Katapult, 2. Simon den Exter met Avanti, 3. Emiel Sleeu wenhoek met Black Jack. PROGRESSIEF PARCOURS B-pony's categorie D: 1. Stieven van Bunder met Diamanta, 2. Hans Vin ke met Ister, 3. Donny de Jonge met Bonita. L-pony's categorie C: 1. Femke de Buck met Ilyo B (Hulst), 2. Josee de Vetter met Viona, 3. Esther de Vet ter met Donja. Categorie D: 1. Esther Meijers met Falco, 2. Stieven van Bunder met Rocky, 3. Angelique de Beule met Flower. Categorie E: 1. Jessica Bril met Morena. M-pony's categorie C: 1. Colinda Cornelissens met Honny Girl. Z-pony's categorie D: 1. Anthony van de Ven met Dizzy Girl. B-paarden: 1. Stefan Scheerders met Nagledra, 2. Marloes Saman met Ulaan (Walcheren), 3. Jeroen Burm met Natasja (Hulst). L-paarden: 1. Maarten Weemaes met Rambo, 2. Simon den Exter met Gentile, 3. Brigitte de Jonge met Beau Champ. M-paarden: 1. Bart Bomeré met Lucky Son (Zwinruiters), 2. Sandy den Exter met Fanimo (Noord-Be veland), 3. Ilyo de Loos met Factice. Z1-paarden: 1. Norbert Schmidt met Lancer, 2. Marco Theuns met Kimberley (Prins Karei), 3. Johan Kerstens met Enduro (Oranjeruiters Moerstraten). Z2-paarden: 1. Simon den Exter met Avanti, 2. Norbert Schmidt "met Costa Rica, 3. Emiel Sleeuwenhoek met Black Jack. ZONDAG KLASSIEK PARCOURS B-paarden: 1. Jeroen Burm met Na tasja (Hulst), 2. 'Ilse Buteel met Nachat (Tassijnsridders), 3. Lieven van Moer met Misky (St.-Gillis- Waas). L-paarden: 1. Maarten Weemaes met Rebel (KBRSF), 2. Maarten Weemaes met Rambo (KBSRF), 3. Simon den Exter met Head-Line (St.-Joris). M-paarden: 1. Patrick Oelbrandt met Hippy (Soete Waasland), 2. Dirk de Permentier met Lloyd (Jong Waasland), 3. Ilyo de Loos met Fac tice ((Oranjeruiters). Zl-paarden: 1. Emiel Sleeuwenhoek "met Dee Jee (Country Riders), 2. Johan Rooms met Kablesse (Jong Waasland), 3. Luc van de Vijver met Gazel (Jong Waasland). Z2-paarden: 1. Norbert Schmidt met Pasternak (Duitsland), 2. Emiel Sleeuwenhoek met Black Jack (Country Riders), 3. Stefan Weemaes met Bienvenue (KBRSF). PROGRESSIEF PARCOURS B-paarden: 1. Stefan de Vetter met FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Intermezzo (Hulst), 2. Stefan Scheerders met Nelson (St.-Gillis- Waas), 3. Muriel Vader met Hearet Breaker (Walcheren). KNOCK-OUT PARCOURS L-paarden: 1. Maarten Weemaes met Rambo (KBRSF), 2. Natasja Hertogh met Wagner (Zwinruiters), 3. Mark Merk met Goofy (Zwinrui ters). M-paarden: 1. Sandy den Exter met Heaven on Earth (Noord-Beveland), 2. Marie-Paule Pica vet met Douwe (Luctor et Emergo). Z1-paarden: 1. Ellen Briquet met Queen (Hulst), 2. Stefaan Weemaes met Jessica (KBRSF). Z2-paarden: 1. Stefaan Weemaes met Folie de Katapult (KBRSF), 2. Sandy den Exter met Avanti (Noord-Beveland). TOTAALKLASSEMENT B-paarden: 1. Stefan Scheerders met Nelson (St.-Gillis-Waas). L-paarden: 1. Maarten Weemaes met Rambo (KBRSF). M-paarden: 1. Sandy den Exter met Heaven on Earth (Noord-Beveland). Z1-paarden: 1. Norbert Schmidt met Lancer (Duitsland). Z2-paarden: 1. Simon den Exter met Avanti (St.-Joris). SPORTNIEUWS KORl Afdelingsbeker voor Kruiningen Terneuzen - Afdelingskampioen van de eerste klasse in ,J zaterdagvoetal Kruiningen heeft ook de beker gewonnen, k J finale won het afgelpoen zaterdag op het veld van SSV'65 I Goes met 3-0 Duiveland. De kersverse eersteklasser uit Oosterland kon in de eerste tol de schade nog beperken tot één doelpunt, maar kreeg na den al gauw de tweede treffer om de oren en daarmee was de stii in feite beslist. Een strafschop in de slotfase bracht -1 3-0-eindstand op het scorebord. Een terechte overwinnjJ Namens de KNVB afdeling Zeeland werd de beker na afloop vM het duel door Wim Broekhoven overhandigd aan trainer/spej Adriaan Nieuwenhuijzen. f KKUININGEN-DUIVELAND 3-0 - Rust 1-0, Edward Bank l.[,| Jacco Moerland 2-0, Hans Hage 3-0 (strafschop). Bonte Hert wint eigen toernooi Hulst - Bonte Hert heeft het eigen zaalvoetbaltoernooi gewocj nen. In de finale kwam de Hulster tweede divisionist tegenovJ de selectie van de ZVA uit Axel te staan. Deze confrontatie w«l een doelpuntrijk festijn. Bonte Hert won met 10-5. De den plaats ging naar de winnaar van vorig jaar, Linker Oever r| Antwerpen voor Bonte Hert 2 dat vierde werd. Parbo pakte i vijfde stek voor respectievelijk Van der Gucht, Hitepro i Jongepier. Coopertest RKHAV in Hulst Hulst - De Hulster atletiekvereniging RKHAV houdt donderdJ 16 juni een Coopertest op de accommodatie in het gemeentelij! sportpark. De eerste serie van deze twaalf minuten duren! conditietest gaat om 19.00 uur van start. Er kan ter vanaf 18.30 uur worden ingeschreven. Resultaten toernooivoetbal Kruiningen - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging I ningen hield een toernooi voor C-junioren. EINDSTAND 1. Kloetinge, 2. Veere, 3. Oostkapelle, 4. Kapelle, 5. Kruiningen. Zonnemaire - De voetbalvereniging Zonnemaire hield i toernooi voor vrouwen. Het team van Dauwendaele uit Middé burg won zonder puntverlies dit toernooi. EINDSTAND 1. Dauwendaele, 2. Yerseke, 3. Dirksland, 4. Zonnemaire, 5, g Meeuwen. Biljarttoernooi in Wemeldinge Wemeldinge - De acht finalisten van het twaalfde Quakkelaar-biljarttoernooi zijn bekend. In bar Micha te Wei dinge, waar dit toernooi op handicapbasis in de spelsoort i| afgewerkt wordt, werden reeds de eerste twee ronden Na een langdurig kwalificatiegebeuren - niet vreemd met aantal van 110 inschrijvingen - konden afgelopen week de a finalisten de strijd met elkaar aanbinden. Daarvan staan e twee ronden al een aantal op een zijspoor. Simon Nanurwuil Loek Jansen moeten flink aan de bak willen zij nog in komen voor de titel. Zij werden met twee nederlagen gecon! teerd. Ook voor René Bal en Wil Jeremiasse wordt het moeilil na een verliespartij en een remise om nog op het voorste pli] mee te strijden. Meer kans maakt Ron Verburg. Hij incassen één keer verlies. Aanzienlijk beter ziet het er momenteel uitv zowel Piet Scheffers, Rudi Feijtel en Guust Boonen. Zij won hun partijen in de eerste twee ronden. Dinsdag 14, woensdaglic' en vrijdag 17 juni gaan de wedstrijden om 19.00 uur verder. finalepartij wordt vrijdag omstreeks 20.30 uur afgewerkt afloop zal de wethouder van sportzaken van de ge» Kapelle, mevrouw Kole, de kampioensbeker overhandigen. Theo Rabout achtste in België Waregmen - Tijdens avondwedstrijden in het Belgische S gem eindigde Theo Rabout van Atletica als achtste op de 1501 meter. Dit met een tijd van 4.03,7. Ronald van Vlierbergheva De Wielingen liep naar een tijd van 4.45,0. Op de 100 meter liepen Ingmar Hofman en Martin Koppejü (beiden Atletica) naar respectievelijk 12,01 en 12,14. Hofm sprong daarnaast 5,86 meter ver. Op de 200 meter liep Koppijn] naar een tijd van 25,21, terwijl Richard van der Gaast (evens: Atletica) de 400 meter afwerkte in 51,8. Bij de vrouwen lit[j Daphne Jasperse de 100 meter in 13,71 en de 200 meter in 2"" Motorcross in Rilland Rilland - In het clubcrosscircuit werd er zaterdag Rilland. UITSLAGEN Junioren: 1. Jan Bouten (Vlissingen), 2. Joop de Loof (Nieuw-s St.-Joosland), 3. Karin Goetheer (Lewedorp). Mini's: 1. Joeri van Liere (Kapelle), 2. Roy Hoogstege (Waarde). 80 cc: 1. Stef Goetheer (Lewedorp), 2. Mike Buis (R Toine van Liere (Kapelle). 125 cc: 1. Arjo Verhage (Aagtekerke), 2. Sjaak Faasse (Poort*! 3. Richard Heynen (St.-Willebrord). 250/500 cc: 1. Ron Bos ('s-Heepenhoek), 2. F. Dingemans (Putje).' Con van Meel (Halsteren). - N jPPWWIH Van onze sportmedewerker Terneuzen - De voetbalver eniging Terneuzen hield za terdag een sfeervolle receptie ter gelegenheid van het beha len van het kampioenschap in de vierde klasse H van het KNVB-zondagvoetbal. Vanaf 16.00 uur werden de eerste selectie en het bestuur gefeli citeerd door diverse genodig den en vanaf 18.00 uur was het de beurt aan de leden om de spelers te feliciteren. Speekstalmeester Van de Sande memoreerde nog even het ver rassend verlopen seizoen. De omslag voor Terneuzen, dat aan vankelijk niet mee leek te doen voor het kampioenschap, had volgens hem plaats gevonden tien minuten voor tijd in de .wedstrijd Terneuzen-Axel. Op dat moment scoorde Tom Nieu- welink de winnende treffer en daarna volgde een imposante ze gereeks onder leiding van de nieuwe trainer Han van der Hooft. Voorzitter Anton Hermus liet zo wel heden als verleden aan bod komen. Drie jaar geleden speelde men zelfs nog in de afdeling, maar het deed hem deugd dat de promotie naar de derde klasse zo snel gerealiseerd kon worden. Hij schetste ook al een beeld van de nabije toekomst: volgend jaar handhaven, het tweede jaar een periodetitel en het derde jaar promotie naar de tweede klasse. Natuurlijk nam hij ook de gele genheid te baat om de aanwezige wethouders Hamelink en Stahl- Hemelsoet nogmaals te wijzen op de gebrekkige accommodatie bij de rood-zwarten. Natuurlijk deed een politicus als wethouder Hamelink geen toezeggingen, Gelukwensen voor het Terneuzen-bestuur met van rechts naar links voorzitter Anton Hermus, bestuurslid Van Glansbeek, trainer Han van der Hooft en enkele spelers van het eerste elftal. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. maar hij hoopte toch dat begin volgend voorjaar de eerste spade in de grond gestoken kan wor den. Gekscherend liet hij nog weten dat hij het eerste elftal had zien voetballen als een 74-jarige, daarmee verwijzend naar het 75-jarig bestaan van volgend jaar. Namens de KNVB bracht be stuurder Geert Doosje de felici taties over en namens de Terneu zense supportersvereniging over handigde Jan Huisman een enve lop met inhoud aan de penning meester. Slotspreker was Finy Hamelink, die namens de spon sors het woord voerde. „Laat de tweede klasse niet te lang wach ten, want ze wachten op jullie," zo luidden zijn laatste woorden, waarna een blaasorkest het heft in handen nam en leiding gaf aan de festiviteiten. Van onze atletiekmedewerker Oostburg - Wouter Blokland blijft het in de Zeeuwse pu pillencompetitie goed doen. De B-pupil van de atletiek vereniging Scheldesport won op het sportcomplex van SV Oostburg zowel de driekamp als de 1000 meter. De basis voor de winst op de driekamp legde hij op de 40 meter met een tijd van 6,9. Op het onderdeel hoogspringen (1,05) moest hij wel wat inleve ren aan concurrent Dennis Ver burg, maar met het balwerpen was hij weer de beste. Op de 1000 meter was hij met 3.48,5 een drietal seconden sneller dan David Schrier. Bij de meisjes eveneens een 'dubbel' met Rosalien de Rijk van Atletica, die op de derie- kamp zes punten meer scoorde dan haar clubgenote Cecilia Jangbahadoer en haar ook op de 1000 meter klopte. Bij de jon- 'gens-pupillen A tweedejaars moest Hulstenaar Wouter Ver dunnen vrede nemen met een tweede plaats op de driekamp. Hij pakte wel de winst op de kilometer. De thuisatleten van het organi serende De Wielingen, dat on danks de gebrekkige accommo datie zijn zaakjes goed voor el kaar had, kwamen niet onopge merkt uit de strijd. Bij de meis jes-pupillen C eindigde Kayleigh de Block als tweede op de drie kamp en zij won de 1000 meter. Bij de jongens-pupillen A eerste jaars pakten Martin de Feyter en Remco Ultee de tweede en derde plaats op de driekamp. Sabine van Veldhuyzen en Suzanne de Wachter, beiden van RKHAV, werden respectievelijk tweede en derde bij de A-meisjes eerste jaars op de driekamp. UITSLAGEN DRIEKAMPEN Meisjes-pupillen C: 1. Ellen Schreurs (Delta Sport) 577 pun ten, 2. Kayleigh de Block (Wielin gen) 434, 3. Annegreet van de Zande (Delta Sport) 377. Meisjes-pupillen B: 1. Rosalien de Rijk 767, 2. Cecilia Jangbahadoer (beiden Atletica) 761, 3. Iris Kloet (Delta Sport) 744. Meisjes-pupillen A eerstejaars: 1. Vera Wisse (Atletica) 1004, 2. Sa bine van Veldhuyzen 968, 3. Su zanne de Wachter (beiden RK HAV) 994. Tweedejaars: 1. Emmely Schot (Delta Sport) 1098, 2. Saskia Her- rebout (Atletica) 973, 3. Kim Kloet (Delta Sport) 879. Jongens-pupillen C: 1. Davy Briars (Atletica) 807, 2. Wesley Krakeel 695, 3. Joran Roggebrand (beiden Delta Sport) 643. Jongens-pupillen B: 1, Wouter Blokland (Scheldesport) 1051, 2. Dennis Verburg (Atletica) 'j Jeffry Overweel (Delta Spot) Jongens-pupillen A eerstejaa' Chrisjan Harting (Atletica)'- 2. Martin de Feyter 923,3. J* Ultee (beiden Wielingen) 8"> Tweedejaars: 1. Jeroen van»' (Atletica) 1204, 2. Wouter w men (RKHAV) 1202, 3. J* Cornelisse (Dynamo) 1151. 1000 METER Meisjes-pupillen C: 1 Key Block (Wielingen) 4.™'J Amanda Moorthamer (8® port) 4.35,1, 3. Ellen W (Delta Sport) 4.46,2. Meisjes-pupillen B: 1 Roi Rijk 4.06,9, 2. Cecilia Jf doer (beiden Atletica) Mireille de Koeyer (Schel® 4.24 7. Meisjes-pupillen A eerst ei'. Dorien Dek (AV'56) 3.59,2.*, bine van Veldehuyzen V> 4.06,3, 3. Linda Gruber 4.09,0. Twweedejaars: 1. Sa5""sj| 1 bout (Atleticaj 3.49,6,2- I d'Hooghe (Scheldesport)'1'', Kim Ifloet (Delta SportWK I Jongens-pupillen C: 1 sj, I Krakeel (Delta Sport) I Davy Briars (Atletica) J Jack Luteijn (Wielingen) y, Jongens-pupillen B: 1- Blokland (Scheldesport) j David Schrier 3.51,1 ,jj Versluys (beiden Atletica) Jongens-pupillen A een .Ja Raymond Sonneveld (Ue ,1 3.50,8, 2. Chrisjan Hart®»,, tica) 3.54,1, 3. GerW«» (Wielingen) 3.56,7. Tweedejaars: 1. Wouter men (RKHAV) 3.33,7,4-^ Marinissen (Dynamo/ -e Martin Lensen (Atleticaj Mario van der Ende (links) en Jt outfit. Door Henk Mees TOEN Dick Advocaat begin J mei aan Rinus Israël vroeg I een eigen lijstje voor de WK- I selectie te maken, kwamen er 123 namen op papier. „De- I zelfde 23 als Advocaat er op had staan. Ik had zelf ook zeker 21 van de 22 gekozen. Dat John Bosman moest af- I vallen, lag best moeilijk," weet Rinus Israël. De opvattingen van assistent- j coach Rinus Israël en hoofd- I coach Dick Advocaat lopen dus I vrijwel parallel. „Zo verwonder lijk hoeft dat niet te zijn. Ik ben I ervan overtuigd dat ook Johan I Cruijff zeker 20 van de 22 spe llers had genomen die nu in de j selectie zitten," zegt Israël. Sinds twee jaar trekt Rinus Is raël (52) als assistent-coach met I Oranje op. Inmiddels verbond hij kich voor een nieuwe termijn van twee jaar. Tot aan de WK-voor- bereiding beperkten zijn werk zaamheden rond het elftal zich Itot eendaagse bezigheden. „Ik Jheb mijn eigen elftal, Jong Oran- [je. dat ik moet coachen en Imeestal speelt op de dag voor |een A-interland. Na zo'n wed strijd met Jong Oranje voeg ik "fie dan bij de A-ploeg, voorna melijk om bij de wedstrijd naast Advocaat te zitten." Europa Cup Us speler, tot op z'n 38e bij PEC Zwolle, vervulde Israël altijd een Overheersende rol. Zijn stem poog zwaar, in Oranje en bij levenoord. De eerste Nederland- po voetballer aan wie de Europa |Cup voor landskampioenen werd futgereikt, dwong zowel op het hl de kleedkamer gezag f r "Ee9 ondergeschikte rol spe- I heeft mij nooit gelegen. Ze- Ter woeger niet. Maar ook nu is 'jn positie heel anders dan die H6?,11 assistent-coach bij een L 111 voel me tenminste niet Pdergeschikt. Althans, zo gaan rv™ e" k net met elkaar om." PanniqQ9V°Caat 1,1 het voorjaar bino J ff1 toeverlaat zocht, b,T r, telef°on over in Boeka- Éet Hptar doodde Israël zappend de tv-afstandsbediening zijn dï nc ka Pi va loi .A is ZO Ik" na wc ve nii be de Ri 'Pi qu is og die me va: sp< hij ale de koi noj de dei sor tei Ex Me' bes kar „Ik zak aan ik i dat Vei raë vee' paa dan 1»* L«fce JVi a' een klein, exclusief golfrèl

de Stem | 1994 | | pagina 20