WK-gangers ronden oefencampagnes af Volleyballers: pieken en dalen aces Ho Grieken in New York dubbel bestolen UITSLAGEN STANDEN Verlies en winst in Eindhoven goed voor eerste plaats in poule C Drie Nederlanders in Venables 'dream team Richard Kraj SPORT Bondscoach Sacchi tobt met opstelling Italiaans elftal Jansen: vrees voor commotl SPORTNIEUWS KORTl tW Krajicek koning van de service DE STEM MAANDAG 13 JUNI 1994 g Den Haag (sid/ afp/rtr/dpa) - De deelnemers aan het WK in de Verenigde Staten hebben vijf da gen voor de ope ningswedstrijd tussen Duitsland en Bolivia hun oefencampagnes afgerond. Bulgarije speelde gelijk tegen Te- cos, de kampioen van de Mexicaanse eerste divisie. De Bulgaren kwamen al na vijf tien minuten spelen op 1-0. Sira- kov rondde een voorzet van Stoitsjkov af. De Mexicanen WorldCup USA 94 trokken de stand zes minuten later gelijk. Ook WK-gangers Bolivia en Zwitserland hielden de stand in evenwicht: 0-0. De Zuidameri kanen hadden het beste van het spel in de eerste 45 minuten. Aangezien de Zuidamerikanen hun kansen niet verzilverden, namen de Zwitsers het initiatief in de wedstrijd over. Ook de spelers van bondscoach Hodgson sprongen slordig met de moge lijkheden om. De Zuidkoreanen lijken klaar voor hun eerste WK-duel tegen Spanje. In hun laatste oefenpar tijtje versloegen de Aziaten te genstander Honduras met 3-0. Zuid-Korea maakte weliswaar niet zoveel indruk als Brazilië dat hetzelfde elftal met 8-2 ver sloeg, maar zij stegen qua niveau zeker boven Honduras uit. Een aantal Zuidkoreaanse spelers verwisselde van shirt in een po ging spionnen van komende te genstanders in verwarring te brengen. Ook Mexico vergrootte het zelf vertrouwen door Noord-Ierland met 3-0 te verslaan. Luis Garcia had met zijn twee treffers een belangrijk aandeel in de over winning. Het derde doelpunt kwam van de schoen van Her- mosillo. De Italianen overtuigden tegen Costa Rica opnieuw niet. Aan valler Signori is de enige speler die baat heeft bij de nieuwe taktiek van coach Sacchi. Hij maakte zijn derde doelpunt in evenveel wedstrijden. Zijn teamgenoten bleken duide lijk nog niet in topvorm. De oud-trainer van AC Milan stapte onlangs af van zijn vertrouwde 4-4-2-systeem en schakelde over naar 4-3-3. Maar Sacchi lijkt de posities niet naar tevredenheid in te kunnen, vullen. Hij heeft nog maar vijf dagen om zijn favoriete elf samen te stellen. Nigeria maakte in de laatste test op eigen bodem indruk door Ge orgië met 5-1 te verslaan. Het team van Clemens Westerhof keek al na twee minuten spelen tegen een achterstand aan. Dat deerde de Afrikanen niet. Zij bleven aanvallend voetballen. Yekini en Siasia maakten twee doelpunten. Oefenwedstrijden WK. Austin. Bulgarije - Tecos 1-1 (1-1) - 24. Callegos 0-1, 30. Sirakov 1-1. Toeschouwers: 8000. Ibadan. Nigeria - Georgië 5-1 (2-1) - 2. Kezu 0-1, 11. Yekini 1-1, 43. Yekini 2-1, 58. Siasia 3-1, 60. Siasia 4-1. 70. Adepoju 5-1. New Haven. Italië - Costa Rica 1-0 (0-0) - 65. Signori 1-0. Toeschou wers: 23.547. Italië: Pagliuca; Tassotti, Benarrivo, Costacurta en Baresi; Dino Baggio (45. Donadoni), Albertini en Evani; Berti (45. Massaro), Roberto Baggio en Signori. Montreal. Bolivia - Zwitserland 0-0. Toeschouwers: 4.655. Zwitserland: Pascolo (46. Lehmann); Herr, Geiger, Hottiger en Quentin; Ohrel, Bregy en Sutter; Sforza (75. Bickei), Knup (71. Subiat) en Cha- puisat. Bolivia: Trucco; Sandy, Rimba, Quinteros en Borja (66. Soruco); Melgar, Soria en Ramallo; Cristaldo, Sanchez (84. Ramos) en Baldivieso. Dallas. Zuid-Korea - Honduras 3-0 (2-0) - 7. Jeong-woon 1-0, 37. Sun- hong 2-0, 77. Joo-sung 3-0. Toe schouwers: 1400. Zuid-Korea: Chul-woo (46. Won- jae); Myong-bo, Hong-gi, Young-il en Pan-keun; Jung-bae (46. Ik-soo), Joo-sung en Young-jin; Jeong-woon, Jung-yoon en Sun-hong (80. Seok- ju). Miami. Mexico - Noord-Ierland 3-0 (2-0) - 18. Garcia 1-0 (strafschop), 30. Garcia 2-0, 77. Hermosillo 3-0. Toeschouwers: 8498. Mexico: Campos; Suarez, J. Rami rez, Ambriz en R. Ramirez; Sanchez (69. Hermosillo), Garcia (36. Galin- do) en Espinoza; Alves, Del Olmo en Gutierez. Door Eddy van der Beek Eindhoven - Bondscoach Joop Alberda is met zijn volleyballers het eerste gedeelte van het traject dat naar een topklassering op het wereldkampioenschap in Grie kenland moet leiden zonder noemenswaardige averij doorgekomen. Na de verlies- en winstpartij van het afgelopen weekeinde in Eindhoven tegen Cuba sloot het Nederlands team de voorronde van de World League af met een eerste plaats in de poule. Eind juli ontmoet Oranje in Tu rijn tijdens de finale-ronde van het prestigieuze toernooi in eer ste instantie Bulgarije en Italië. Bij een gunstig resultaat voegt Oranje zich bij de laatste vier, die in Milaan om de hoofdprijs van een miljoen dollar gaan spe len. De internationals sloegen tot nu toe al 355.400 dollar aan prij zengeld bij elkaar. Als beloning voor de elf overwinningen in poule C en de eerste plaats vóór Cuba, Zuid-Korea en Duitsland. Tijdens het WK in Griekenland in september zal blijken of deze indrukwekkende reeks het begin van iets moois is geweest. Nederland speelde in de voor ronde van de World League ui terst wisselvallig, maar verloor slechts een keer. De start op Cuba leverde twee historische winstpartijen op, de overwinnin gen op Zuid-Korea en Duitsland kwamen niet allemaal even ge makkelijk tot stand. In Eindho ven waren de wedstrijden tegen Cuba illustratief voor de ge moedstoestand van Alberda's team gedurende de afgelopen weken. Oranje wisselde voor twee maal 6000 toeschouwers volleybal van hoog niveau af met geklungel in de marge. Cuba profiteerde za terdag gretig (1-3, setstanden: 15-7, 10-15, 10-15, 14-16), giste ren revancheerde Nederland zich voortreffelijk: 3-1 (15-4, 7-15, 15-8,15-5). Vakantie „Zé waren zaterdag kennelijk al een beetje in vakantie-stem ming," sprak spelersbaas Joop Alberda, die zijn pupillen pas over een maand weer terug ver wacht van hun trips naar de diverse stranden. „Het was een kwestie van instelling. Zondag was het team aanmerkelijk beter bij de les. Ik heb zaterdagavond enkele individuele gesprekken gevoerd en ze video-beelden van die eerste goede set laten zien. Dat was voldoende om ze weer scherp te krijgen." Ook aanvoerder Peter Blangé maakte zich geen zorgen over de pieken en dalen die in de gedra gingen van zijn ploeggenoten te bespeuren zijn. „De voorberei ding op de World League was slecht en enkele spelers hebben een loodzwaar seizoen in Italië achter de rug. Dan is het logisch dat je wel eens wat minder speelt." „Door het vele reizen en de wed strijden hebben we eigenlijk nauwelijks kunnen trainen. Als we straks uitgerust zijn en op de training gericht gaan zoeken naar bepaalde systemen, komt er zeker meer evenwicht. Misschien Henk-Jan Held passeert voor Nederland het Cubaanse blok van Batle (17) en Hernandez, foto-anp moeten we met bepaalde posities schuiven, hier en daar wat bijs lijpen." Pover Joop Alberda begon zaterdag met het basis-zestal Peter Blan gé, Rob Grabert, Jan Posthuma, Henk-Jan Held, Ron Zwerver en Ronald Zoodsma. Zondag volgde een kleine aanpassing met Bas van de Goor als vervanger van Rob Grabert. In de eerste ontmoeting met Cu ba, dat zonder de van blessures herstellende Joël Despaigne speelde, was de Nederlandse pass in de tweede, derde en vier de set pover. Bovendien kreeg het Nederlandse blok geen grip op de nog steeds hard smashende Cubanen. Nederland verspeelde grote voorsprongen en verknalde in de vierde set acht setpoints. Pinchhitter Olof van der Meulen deelde dit maal in de malaise en ook Brecht Rodenburg, die de aan zijn schouder geblesseerde Ron Zwerver afloste, kon Oranje (nog) niet laten swingen. Cuba benutte het eerste matchpoint meteen. Afstand Gisteren bereikte het gezelschap van Joop Alberda het hoge ni veau van de openingsfase op zaterdag en hield de Cubanen tot het einde op afstand. De pass liep een stuk beter en spelverde ler Peter Blangé kon met de bal doen wat hij wilde. Met een ontketende Henk-Jan Held, Ron Zwerver en Bas van de Goor had de Voorburger de beschikking over drie betrouw bare aanspeelpunten. Met uit zondering van de tweede set draaide ook het Nederlandse blok naar behoren. Ron Zwerver mocht met een ace het winnende punt maken, greep nadat het gejuich verstomd was even de microfoon en wenste iedereen een prettige vakantie. Joop Alberda geeft zijn spelers voor de komende vier weken trainingsschema's mee, op 14 juli staat een oefeninterland tegen Canada geprogrammeerd. „Ik reken erop dat ze zich aan die schema's houden," aldus de oe- fenmeester. „Doen ze dat niet dan vallen ze automatisch uit deze groep. Zij vinden zichzelf professionals en kunnen dat al leen maar bewijzen door hun eigen verantwoordelijkheid te kennen. Tot de finale van de World League hebben we dan nog ruim twee weken om aan een fundament voor toppresta ties te bouwen." UITSLAGEN World League, elfde en twaalfde speeldag. MANNEN Groep A: Italië - Japan 3-0 (15-3 15-11 15-2), Italië - Japan 3-1 (15-9 12-15 15-10 15-11), Rusland - China 3-0 (15-6 15-9 15-8). Stand: 1. Rusland 11-18, 2. Italië 12-18, 3. Japan 12-8, 4. China 11-2. Groep B: Griekenland - Verenigde Staten 3-1 (15-2 15-12 8-15 15-9), Brazilië - Bulgarije 3-0 (15-5 15-12 15-7). Stand: 1 Brazilië 11-22, 2. Bulgarije 11-14, 3. Griekenland 11-8, 4. Vere nigde Staten 11-0. Groep C: Duitsland - Zuid-Korea 0-3 (9-15 10-15 9-15), Duitsland - Zuid-Korea 3-1 (15-8 15-12 5-15 15-12), Nederland - Cuba 1-3 (15-7 10-15 10-15 14-16), Nederland - Cuba 3-1 (15-4 7-15 15-8 15-5). Eindstand: 1. Nederland 12-22 (31-10), 2. Cuba 12-18 (27-11), 3. Zuid-Korea 12-4 (17-30), 4. Duits land 12-4 (9-33). New York - De Griekse voetbal lers hebben in dubbel opzicht kermis gemaakt met een staaltje Amerikaanse criminaliteit. Na afloop van de oefenwedstrijd tegen Colombia, die met 0-2 ver loren ging, bleek dat dieven de kleedkamer van, de Grieken in het Giants Stadium grondig hadden doorzocht. Bijna alle spelers mis- ten geld en siera- den. Eenmaal te- USA 94 rug in het Gar den Cityhotel op Long Island werd geconstateerd dat drie ka mers van de Grieken eveneens bezoek hadden gehad van in dringers. „De dieven namen alles mee. Geld, juwelen, horloges. Dit is een hele slechte zaak, die het organisatiecomité moet worden aangerekend," klaagde coach Alkis Panagoulias. „Zoiets mag niet gebeuren." Een positief puntje voor de organisatoren was dat het vers aangelegde gras van het stadion zich uitstekend had gehouden. Bernd Schuster van Bayer Leverkusen gaat samen met de oud-internationals Toni Schu macher en Hansi Müller het Duitse team kritisch volgen. Het drietal, dat in 1980 deel uit maakte van het team dat Euro pees kampioen werd, voorziet in dienst van de commerciële zen der SAT 1 de wedstrijden van Duitsland van commentaar. Nigeriaanse inwoners van de Amerikaanse staat Texas advise ren bondscoach Clemens Wester hof en zijn selectie naar een ander trainingscentrum uit te zien. De Nigeriaanse ploeg zou voor de groepswedstrijden haar thuisbasis vestigen in Dallas. Volgens Nigerianen in Amerika is de politiechef van die stad een racist. Chef McLaughlin waar schuwde restauranteigenaren in Dallas met het accepteren van creditcards van de Nigerianen. Directeur Mihov van de Bul gaarse voetbalbond is afgetre den. Mihov zou de Bulgaarse delegatie voor het WK aanvoe ren, maar struikelde over een belofte aan de spelers. Hij zegde de spelers, die kwalificatie voor het WK afdwongen, voor dat succes 200.000 gulden per per soon toe. De bond vond dat onacceptabel. Verzekering Het WK voetbal in de Vere nigde Staten is voor 490 miljoen gulden verzekerd. Dat kost de FIFA, de wereldvoetbalbond, een premie van bijna 20 miljoen. De verzekering betaalt het volle dige bedrag uit als het WK niet doorgaat vanwege een natuur ramp of een aanslag. De voetbalploeg van Saudi- Arabië krijgt in de VS steun van een delegatie uit Koeweit. Op die manier wil het buurland de Sau- disch bedanken voor de rol die het land speelde tijdens de Golf oorlog, waarin Irak Koeweit be zette. Voetbal wint langzaam maar zeker aan populariteit in de Ver enigde Staten. Volgens de laatste peilingen houden zich 7,2 mil joen mensen meer dan 25 dagen per jaar met voetbal bezig en dat is 18 procent meer dan bij het vorige onderzoek in 1992. Voet bal neemt bij de 18-jarigen de vierde plaats in, ver na basket bal, volleybal en honkbal. Bij de 12-jarigen hoeft Nederlands nummer één slechts basketbal De Citris Bowl in Orlando wordt opgeknapt voordat het spektakel gaat beginnen. foto ap voor zich te dulden. De Braziliaanse internationals worden dik beloond indien ze de finale van de eindronde om het WK voetbal in de Verenigde Sta ten bereiken. Ze kunnen rekenen op een premie van 200.000 gul den. Dit meldden de sportkran ten in Rio de Janeiro. Volkslied De voetballers van Bulgarije hebben op plechtige wijze af scheid genomen van hun land. Op het vliegveld hesen aanvoer der Michailov en de spitsen Ko- stadinov en Stoitsjkov de natio nale vlag en werd het volkslied gespeeld. President Sjelev zwaaide ze persoonlijk uit en wenste de selectie een succesvol toernooi. Normaal gesproken heeft zo'n ceremonie alleen plaats bij staatsbezoeken. Alan Rothenberg, voorzitter van het WK-organisatiecomité, is boos op de krant Los Angeles Times. Die meldt dat er duizen den fans woedend naar het hoofdkwartier in Los Angeles hebben gebeld omdat er talloze verkeerde toegangskaarten zou den zijn verstrekt. „Het is een chaos, overal zijn er fouten ge maakt. Uit de hele wereld bellen mensen met de mededeling dat ze de verkeerde kaarten heb ben," zo citeert de krant een woordvoerder van het organisa tiecomité. Favoriet Wereldkampioen Duitsland is volgens een Italiaans onderzoek sinstituut favoriet de titel in de Verenigde Staten te veroveren. Van de 20.770 ondervraagde Ita lianen koos 21 procent voor het team van Berti Vogts. Negentien procent heeft het meeste ver trouwen in de Brazilianen. Twaalf procent denkt dat hun landgenoten de wereldcup win nen. De repetities voor de openingsceremonie vrijdag in Chicago zijn reeds in volle gang. foto ap Ze snapten geen snars. De Duitse voetballers kenden alleen de uitslag; 7-2. Maar hoe die tot stand was gekomen tijdens de honkbal wedstrijd tussen de Blue Jays- en de New York Yankees wist geen enkele Duitser een dag later uit te leggen. Zoals de Amerikanen tegen voetbal aan kijken, zo volgde de selectie van de verdediger van de wereldtitel het honkbal. De meeste keken slechts een half uur. En in die periode hadden ze ook nog meer oog voor het schitterende Sky Dome dan voor de verrichtingen van de honkballers. De Russische teamleiding be zorgt de organisatoren van Groep B slapeloze nachten. Ge vreesd wordt dat de Russen op 20 en 28 juni niet tijdig in het Stanford-stadion van San Fran cisco zullen zijn voor de duels met Brazilië en Kameroen. De Russen hebben hun trainings kamp opgeslagen op 100 kilome ter van San Francisco. In een afgelegen congrescentrum in Santé Cruz. Dat is volledig in. strijd met de afspraken dat de ploegen niet verder dan vijftig kilometer een onderkomen zou den zoeken. De organisatie vreest dat de Russen in files terechtkomen op de druk bere den autosnelweg naar San Fran cisco. Een voorstel van de orga- Van onze correspondent Bob van Huët Londen - Engeland heeft zich dan niet gekwalific^ voor de WK, maar wil er wel over dromen. Na 'vijf da„, zweten' gaf de Engelse bondscoach Terry Venables J opstelling prijs van zijn persoonlijke WK-Dream T met de beste spelers sinds 1966. Drie Nederlanders werden door de nieuwe baas van En geland gekozen, uitgerekend het trio dat om uiteenlopende redenen de boot naar Amerika heeft gemist. Het 'onverslaanbare' Dream Team van Venables speelt in de volgende opstelling: Gor don Banks (doel); Paolo Mal- dini (linksback), Daniel Passa- rella (voorstopper), Franz Beckenbauer (libero) en Car los Alberto (rechtsback); Jo- han Cruijff (linkshalf), Lothar Matthaus (centrum), Diego Maradona (schaduwspits) en Ruud Gullit (rechtshalf Pe- le en Marco van Basten staan in punt van de aanval. Van Basten is volgens Vena bles 'de beste aanvalsleider in het moderne voetbal' en krijgt daarom de voorkeur boven goaltjesdief Gerd Müller. Op de Dream-reservebank nemen naast 'der Bomber' onder an deren plaats: Bobby Moore, Rivelino en Michel Platini. Veel Engelse zondagskranten kwamen gisteren met speciale WK-bijlagen. Van de popd» re Ierse ploeg wordt verwachi de fakkel van het Britse voet bal tenminste tot de kwarto nales te dragen. De Britse prognoses vo» Oranje zijn overigens niet It. meus. De eerste ronde over leeft Oranje volgens de ka ners wel, maar verder dan 4 kwartfinales zou de ploeg Bij komen. De specialisten breke: zich het hoofd over de vrat 'Koeman or not Koeman'. M kanonnierskwaliteiten ge» meestal de doorslag om'i traagste aller WK-deelnemeis' toch maar op te stellen. De bookmakers zijn iets opti mistiseher over de Advocaat, brigade. Zij noteren Oranje at vierde favoriet, achter respec tievelijk Brazilië, Duitsland® Italië. Colombia staat ven» send vijfde. Maar wie een beetje wil vet. dienen moet wat avontuur! gokken en dan hopen dat Sai die-Arabië wereldkampioa wordt. De laatste noterinsi 500-1. PESTEM nisatoren de nacht voor de wed strijd een hotel in de buurt te reserveren, werd afgewezen. De Russen eisen op de dagen van de wedstrijd politie-escorte. „We hebben geen zin ergens anders te overnachten. Dat is niet goed voor de concentratie. Nieuws Nieuws. Diego Maradona heeft langer dan een uur ge traind. Met de selectie nog wel. Tot tevredenheid van bonds coach Alfio Basile. „Zijn condi tie wordt met de dag beter," kraaide de verantwoordelijke man. Teammanager Goronda was kennelijk zo onder de in druk van 'Pluisjes' inspanningen dat hij overmoedig zei: „Mara dona is zo gemotiveerd dat hij van grote waarde zal zijn. Hij speelt beter dan ooit." Lothar Matthaus stopt na het WK. Althans als Duitsland met succes de wereldtitel verdedigt. „Indien we wereldkampioen worden, overweeg ik serieus als international een punt achter mijn loopbaan te zetten," zei de 33-jarige libero zaterdag. „Ik ben niet de man die na een nederlaag opstapt." De aanvoer der van Bayern München heeft met 112 de meeste interlands achter zijn naam staan. Lotto 23. 8-18-21-31 Reservegetal: 3. Cijferspel: 571187. Duitse lotto. 4-9-16-29 Reservegetal: 8. Supergetal: 8. - 36 - 40. 39 - 49. Super 6: 206043. Spel 77: 1155093. Belgische lotto. 5-7-23-31 Reservegetal: 13. Joker: 6422687. (onder voorbehoud) '1 VERVOLG VAN SPORT - B1 Karei Jansen beheert als KNVB- bestuurslid de portefeuille tech nische zaken en is daarom als enig bestuurslid van de voethal bond van begin tot eind in de buurt van Oranje, met videoca mera voor de borst en vanzelf sprekend mevrouw Jansen-Pabst in zijn spoor. Tot de taken van Jansen vindt hij het kennelijk ook behoren perschef Stolk op dracht te geven alles door te brieven wat commotie zou kun nen veroorzaken. „Ook als ik er niet ben, wil ik constant op de hoogte blijven van alles wat maar vertrouwelijk is en later commotie zou kunnen geven. Ik vraag dat niet aan Dick Advo caat, dat kun jij beter doen," beval Jansen aan de braaf knik kende perschef. Jansen zei zaterdag in eerste instantie, na een tripje naar de Niagara Watervallen, niets te weten van de spelersactie. In Toronto is hij al zo ver gegaan de journalistiek te verwijten dat WCS-voorzitter Theo van Seg- gelen onlangs met een zeer ern stige ziekte in het ziekenhuis is opgenomen. „Zijn maagjj mede veroorzaakt door ®®j die het gevolg is van all®*! de publiciteit is los sprak Jansen op beschuWI toon. 1 Vermoedelijk raken I met zo'n strekking de Fl snaar bij de voetball®! Oranje. En zo heeft het lid technische zaken welt gewild de rust verstoor® aan bondscoach Dick A i zo hecht. Onder het wJ minder je zegt, h°e hoeft te verantwoorden,1 Advocaat aangedrongen JJJ minimum aan persco" tijdens het WK. Z'e"SL minimum-eisen van de ganisatie wil Oranje doen. Ervaringen bij WK in Italië hebben; rughoudendheid ge'eicn j hoe dan ook voorkom®" vloeden van buitenar verstoren," heeft ^v0., dan eens gesteld. Dat en Van Basten de bo vat krijgen op OranR'ri hij niet voorzien wa«'a zichtbaar met de aha maag zit. Ponden/Birmimgham (anp/ rï,.) - Drie keer stonden Pete SaWPras en Todd Martin tot afgelopen week tegenover el kaar op de tennisbaan. Mar tin won geen set, laat staan een partij. Zondag op het «ras van Queens in Londen volgde de ommekeer. Martin won beide sets in het vierde duel en dus de titel, 7-6 7-6. Voor Pete Sampras betekende het zij" vijfde nederlaag in dit jaar. Eerder verloor hij van de Marokkaan Alami in Doha door een gigantische jetlag, van Jacco Eltingh, van Michael Stich en van Jim Courier. Van Todd Mar tin, zijn beste vriend in het cir cuit, golfn loren zen. „Pet! Mart de Chrii Het mete was pras tratif zege geda heilij Wim Austria Wien wint beker Oostenrijk Wenen - Austria Wien heeft zaterdag de Oostenrijkse voetballjj ker gewonnen. In de finale in Wenen versloeg het FC Linz rrj| 4-0. Bij rust was de stand 1-0 door een strafschop van Zsak. Nas| scoorden Prosenik (74e minuut), Narbekovas (80e) en f (90e). In het Ernst Happel-stadion waren zaterdag slechts Él toeschouwers. Katwijk kampioen zaterdagamateurs Katwijk - Evenals vorig jaar heeft Katwijk de titel bij A zaterdagamateurs voetbal veroverd. De formatie van traint] Cees Guit versloeg zaterdag DOVO uit Veenendaal met 2-0. KATWIJK - DOVO 2-0 (1-0) - 21. De Ridder 1-0, 65. De Ridder:! Scheidsrechter: Kreileman. Toeschouwers: 2500. Gele kaarten: Girüj (DOVO), Langeveld, Wieringa, Van Zeist, Pauw (Katwijk). Eindstand kampioenschap zaterdagamateurs: 1. Katwijk 4-6, 2, D0ïi| 4-4, 3. ACV 4-2. Walter Meeuws trainer KV Mechelen Mechelen - Walter Meeuws wordt de nieuwe trainer var i] Belgische eersteklasser KV Mechelen. De voormalige 1 coach volgt Fi van Hoof op. Deze werd door de club onts Meeuws ondertekende zaterdag een contract voor twee jaar. Meeuws, ex-Ajacied en Belgisch international, trainde behaktl de Belgische nationale ploeg ook SK Lierse, FC Antwerp en il| laatste ploeg AA Gent. Titelstrijd 'zondag' nog niet beslist Geesteren - De strijd om het nationale ka zondagamateurs is nog niet beslist. SV Mee op het veld van Stevo winnen om de titel veilig te i de Limburgers kwamen niet verder dan een gelijk spel (2-2 Het team van Wim Vrösch leek aanvankelijk op een i overwinning af te stevenen. Na 66 minuten stond I een comfortabele voorsprong van 2-0 door toedoen van fcsj mans en Kiemen. Maar Stevo gaf zich, spelend met tien man nadat aanvoe Wiggel na twee maal geel van het veld moest, niet gewonnen! de slotfase trok het elftal van oud-international Epi Drost s| stand gelijk door treffers van Bos en Reinerink. De beslissing valt nu woensdag in de wedstrijd tussen Tonegil en Stevo. Stevo moet winnen om de titel te bemachtigen, a, is Meerssen kampioen. Marseille in Arabische handen Marseille - De Franse voetbalclub Olympique Marseille M een nieuwe eigenaar. Een Britse dochter van een bank met 4 hoofdkantoor in Dubai heeft de door schulden geplaagde al overgenomen. Dit maakte de directeur financiële zaken r Marseille, Alain Laroche, zaterdag bekend. Tijdens een persconferentie openbaarde Laroche dat Interna i nal Sport Investment (ISI) uit Cardiff, speciaal voor dit dotlj 10 mei opgericht, de nieuwe 'baas' is. Tot voor was zakemM'l politicus Bernhard Tapie eigenaar. Hij kwam echter in erntf financiële problemen na een omkopingszaak, waardoor de naar de tweede divisie werd verbannen. Titel Van onze verslaggever Roel Frissen Rosmalen - Richard Krajicek Rosmalen. Tussen alle regenbuil afgelopen week over het gras irl toernooi. Onweerstaanbaar rukt! waarin hij gisteren ook de laatste zijn eerste ATP-finale bood de E meer tegenstand dan de cijfers 6-4. De zege van Krajicek was in meerdere opzichten uniek. Als enige Nederlandse tennisser be zit hij nu titels op élle baansoor- ten. Bovendien won de 22-jarige Hagenaar in Rosmalen zijn eer ste grastoernooi en triomfeerde hij voor de eerste maal bij een tennisevenement in eigen land. Daarmee trad hij in de voetspo ren van Tom Okker, die in 1974 het tweede ABN-toernooi in Rotterdam op zijn naam schreef. Krajicek zat in Rosmalen lekker in zijn vel. Dat straalde hij uit, buiten en op de baan. Hij voelde zich'meteen in zijn element op de grasprieten. Als topattractie, waaraan het evenement was op gehangen, kwam hij zijn ver plichtingen keurig na. In de aanloop naar Wimbledon had Krajicek een prima week. Hij speelde vijf partijen, verloor geen set en gaf geen enkele ser vice-game uit handen. Zijn ver nietigende service liep zo ge smeerd dat deze vaak onbereik baar was voor zijn tegenstan ders. In Rosmalen vierde Krajicek de zesde toernooizege in zijn loop baan na Hong Kong 1991, Los maai wactj Van onze verslaggever Rosmalen - Richard Kraji cek was "tijdens het ATP- tennistoernooi in Rosmalen de koning van de service. In vijf partijen sloeg hij op het Brabantse gras 52 aces. De meeste van alle deelnemers. Ipajicek baarde opzien door de ballen regelmatig met de snelheid van een Ferrari over het net te ja gen. De zogenaamde Match- cord-snelheidsmeter op het centre-court, een Neder landse primeur, gaf een maximaie waarde aan van 401 km/per uur. Die top ™e Krajicek zaterdag middag in zijn halve finale partij tegen de Fransman Leconte. Bij: De droij fceifeï"? 'anP/dPa) - Hoeken-1 van a snelste motorcircuit Hanc cW0re^' bet gevaarlijkste. Hric bPaan maakte in de 125cc een tra!!°U, lge salt0' die bij het NKI iverri zou misstaan. Hij; kenhi ^6r 'aeiiC0Pter naar het zie-f met rm u11 ^chwetzingen vervoerd] fondinge? e8rSte '°°g lehjke ver I She°tg r8le" dfie uur later stapte Spaanl Iboven wnna!kwartier binnen. Wonder, lopgelonen w-bad bii geen botbreuken blekken n, zat onder de beurse: bat knnaQaaiï Was ver(ier ongedeerd.! 2iispanraceVWee bakkenisten in de Vostenrijker p^1 met navertellen. Del ?"ior hggen mptZ8r en de En®elsmanJ üngen in k <- zware hoofdverwon-| |van Parzpr ei ziekenhuis. De toestand ]Snelhprip kritiek. F'in op hetVfi7on kilometer Per uur heim haalh-, T meter lange Hocken-j Ipndag de rar', aHe Wassen gingen Ebpanraep d.erecords eraan. In de' Paffenböck i^ri°°r de Oostenrijker hen ronden ai veertiende van zes- ®elandde in a over het stuur. Hij J ïfeer°mstuif tl m en schoot van de Paar^mdenrUg0pdebaan' ,m Zo hard aV1*r andere zijspannen k een ka tan,m zijn bijrijder Parzer; bakkenist Pr?ni Ult de bak vl°°g en: Ceerd. De eveneens werd gelan- dstrqdleiding vlagde de]

de Stem | 1994 | | pagina 14