Varkensafschrikker Eerst lezen... m/v HÉ JA, DAT KEN IK! Verrassend Zeeuwse Babbels Vierdaagse Day(s)tripper w de pB STEM ZEELAND STRUYK HOLDING ZO KANT GEGAON ZIJN VANEIGEN PREDIKBEURTEN RK-KERKDIENSTEN ZATERDAG 11 JUNI 1994 C4 struyk groep ruyk Groep bestaat uit e tal bedrijven die zich hebbe •cialiseerd in de produktie# op van een breed assorting tprodukten voor de grond-I en waterbouwsector. k Sanitronics B.V. is evenet rdeel van de Struyk Groep e« op de markt van zelfreinigt iletvoorzieningen. Dit zowelOj tionale als internationale mail' yk Holding B.V. ingsdijk 69 i Postbus 2 AA OOSTERHOUT gewoon een tijdje op nul, nihil, nax te staan. Geld op uw reke ning? Hoe komt u erbij! Maar hoelang dat dan duurt? 'Dat weten wij niet mevrouw'. En verder zoekt u het dus zelf maar uit. (PO) OP EEN willekeurige, door-de- weeksedag ontdekt een Terneu- zense mevrouw dat haar beurs leeg is. Geen nood echter! Want de moderne techniek en de bank heeft ons de geldautomataat ge bracht. De flappentap dus. En zie. Haar bank is slechts enkele voetstappen verwijderd van de plaats waar zij de bodem l\ciPP 6F van haar portemonnee ontdekt. i- Eerst maar eens kijken hoeveel er op mijn rekening staat, denkt zlj, De display doet haar schrik ken. Want haar saldo is - on danks dat enkele dagen eerder baar salaris is gestort - nul, nihil, nax. vorden ingewonnen b1! 11/250665 r linnen 10 dagen en o11 ;n aan Hogeschool hweren, hoofd Person^ Fluks de bank gevraagd. 'De computer ligt er uit, mevrouw'. Waarop de dame vriendelijk verzoekt haar te bellen als het euvel is hersteld. Da's teveel gevraagd. Dus belt de dame na een uurtje zelf maar weer. Dan blijkt dat de 'computerstoring' geen echte storing is, maar een daad van de bank zelf. Want banken plegen wel eens te fuse ren. en dat is een heel karwei. Want de hele boel moet in el kaar worden geschoven. En bij Zo'n schuifoperatie komen de rekeningen van de klanten van één van de twee banken dan EEN in de regio verschijnend weekblad dat zichzelf 'elke week verrassend' noemt, zegt daarmee niks teveel. Een blik op de voorpagina-koppen van deze week leert al snel dat het blad opmerkelijke nieuwtjes voor de lezer in petto heeft. Want wat te denken van een 'Scheepscheerdersfeest op De Sterre"? Of een 'Busreis met de kano'? Inderdaad verrassend. HET zal je maar gebeuren in het buitenland. Bij een tempe ratuur van 25 graden Celcius en een haardos van een noorde- ling-van-de-koude-grond zweet je dan toch de pan uit. De Hoekenees die dezer weken op vakantie was in Turkije en dit overkwam, pakte de koe bij de horens en stapte welgemoed in Istanboel een kapperszaak binnen. Hij werd er met alle egards behandeld. Een meer dan luxe behandeling eigenlijk. Zijn stoppelbaard werd ouderwets met het mes geschoren. De bar bier hanteerde het scherpgesle pen scheermes met vaardige hand. Maar plotseling greep de bar bier twee forse wattestokken, doopte ze in spiritus en wendde zich naar het gezicht van de verbouwereerde Hoekenees. „Hé! Ho! Wat doe je nu," weer de die af. Maar voordat hij goed en wel besefte wat hem over kwam, kreeg hij vervolgens een paar klinkende oorvijgen van de barbier. Zodat het kraakte. En toen de man in de spiegel keek, zag hij dat de haren uit zijn oren waren weggebrand. „Very good", sprak de Turkse kapper tevreden. Maar de inwo ner van Hoek stapte geknakt naar buiten. En terug in Neder land overschaduwt dit avontuur alle toeristische belevenissen. (JJ) Brabantse veehouders die naar Zeeland willen, zijn gewaar schuwd! Want zo gaan ze in Oost-Zeeuws-Vlaanderen om met varkens. foto camile schelstraete Bewoners verzuipen straks in tarieven waterschap Nou heeft die ambtenaar zelf groot verlof gekregen. Demeesten zijn blij als ze uit het ziekenhuis worden ontslagen. Laat die affaire nou eens rusten. De dief is 'm gepiept. Die diefstal krijgt nog een staartje. De broodversierder. VOORDAT je het eigenlijk in de gaten hebt, is 'ie alweer voorbij. De avondvierdaagse. In Terneu- zen trok het jaarlijkse festijn vele honderden deelnemers. Ba sisscholieren met name, met in hun kielzog (of is het anders om?) hun ouders. Lopen voor een medaille. Voor wie het drie of vier dagen vol houdt, eigenlijk maar een kari ge beloning voor een grote pres tatie. Voor alle duidelijkheid en om discussie te voorkomen: de avondvierdaagse is organisato risch vooral een kluif voor vrij willigers. En die verdienen voor hun inzet alle lof! Maar. Dinsdagavond voerde de wandeltocht in Terneuzen on der meer over het 'wandelpad langs de Otheense kreek. Voor velen was dat geen lopen meer, maar glijden. Het was dan ook een koddig gezicht, even later bij terugkeer op het startpunt bij het parkeerterrein van het winkelcentrum Zuidpolder. Mannen en vrouwen, balance rend op één been in een verwoe- ie sector Economisch }1 West-Brabant ontstaan Hogeschool West-E itractonderwijs en aer open en in-company in workshops. Een f°rs in samenwerking met ae lUle genoemde activiteiten ekkingen en Dienst- ade vorm te geven aan n ve relaties. nleidmgen, projecten, leden. i DBase) leden verken. functie, waarin uw inz® een succesvol operere^ igt maximaal o.oo^ j weektaak. De orgonis irden. JSfl dienstverband en éen dewerksters wegens de poging met een papiertje de hondepoep van onder de schoe nen te verwijderen. Nooit gewe ten dat Terneuzen zoveel hon- de-uitwerpselen rijk is. Ook nog leerzaam, zo'n avondvierdaagse. Maar serieuzer is het probleem van de verkeersveiligheid. Op belangrijke kruisingen van we gen staat weliswaar een agent het verkeer in goede banen te leiden. Maar dat laat onverlet dat snel verkeer gewoon toegang heeft tot de route die de wandelaars moeten volgen, mits uiteraard de verkeersregels dat toestaan. Neem nu de slotdag in Terneu zen. Donderdagavond. De hon derden wandelaars, onder wie vooral basisscholieren -kinde ren dus, in.-voorbeeldje- Mada me Curiestraat. Op stoep, op straat. En tegen deze massa in een personenauto, waarvan de bestuurder zich van al die men sen niets aantrekt", de koplam pen ontsteekt en gas geeft. Geen uitzondering, want nauwelijks vijf minuten later, herhaalt zich dit voorval met een tweede au tomobilist. En dan denk je: zo'n medaille is inderdaad maar een karige be loning. Want wie waagt nu zijn leven voor een stukkie metaal? Misschien een ideetje voor vol gend jaar: dé wandelroutes, of een deel ervan, een uurtje of wat afsluiten voor het (snelver keer. Een veilige gedachte. (PO) DE TWEE ordentelijke dames in de Middelburgse Abdij, na men doen er niet toe, laten we ze Ans van Nieuwenhuijze en Ria van den Driest noemen, werden enige tijd geleden onge vraagd verrast door een zich ontblotend heerschap. De man, met fiets en plastic tassen, vast en zeker een zwerver, had een zijns inziens stil binnenpleintje van het Provinciehuis opge zocht, zonder zich kennelijk te realiseren dat er achter de mu ren mensen werken die weieens naar buiten kijken ook. Maar dat zie je niet zo, vanaf dat pleintje. De monumentale raampjes zijn verdeeld in kleine glas-in-lood-vakjes en de amb tenaren kunnen dus iedereen buiten zien zonder dat iedereen buiten de ambtenaren kan zien. Welnu, het heerschap dacht he lemaal privé te zijn en stoorde zich nergens aan. Hij had ken nelijk een ongelukje gehad, want hij trok de broek uit, de onderbroek, boog zich voorover, achterwerk richting dames, en begon zich uitgebreid met klei ne papiertjes de billen te poes ten. Onder het oog, nogmaals, van beide dames. Wie zegt er dat het ambtenaren- bestaan dor en saai is en versto ken van elke luister? De act van de man duurde zeker enige mi nuten en de dames vonden het tamelijk lachwekkend maar ook een beetje erg. Ans, naar ver luidt, heeft zich nu een maand op een mediterraan eiland te ruggetrokken, en Ria heeft er nu nog een kleur van. (CM) ,net kunnen weten, de man die dinsdagmorgen gewapend en gemaskerd een mislukte 0Verigens n °P Post<tgentschap in Westdorpe. De overvaller werd - op de vlucht met een nmst!,PJenn3e buit - in de kraag gegrepen door kordaat optreden van personeelsleden van de Had 'le fa"! suPermarkt. "ou met Ti nl l\ V°0r!> H-e ingang van het postagentschap maar eerst moeten lezen. 'Ach, wat moet Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Camile Schelstraete, Eugène Verstraeten, Cees Maas en Peter Oggel. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op- en/of aanmerkingen belt -u: 01150-18924.' U kunt ook schrijven naar Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. Naort bieljarten dronk'm nog e pint en t'kwamt'r over te pas, oe n'n braoven, begulpzaopien en gewillugen mens a t'altijd was, dienen amtenjèr van Klooster die z'op de kaien gezet èn overlest. „Da stinkt mannen, omtou mijn woorden en nog ruim zoveel as verkesmest!" 't Was ne wijze mens dieta zee, enen die nie veel van zeggen is meestal. Diet'r lank over deenkt voor attij wa zeg en da was nou ook weer't geval. IJ dronk 's van zij pint en wattij wijjer zee was: „T'is mijn burt zekereeh?" Da wel, zeej'm wij, maor wa bedoelde daor nou eigeluk presies IJ pakten nog 's ne slok: „In mijn ogen ette man vast niks misdaan. Maor ij moette baol schudden. Volgest mij is da d'al jaoren zo gegaon - en tzou mij niks verwonderen a t'al begost is in Somers zijnen tijd - dattij da d'in orde most maoken en zo wier 't eigeluk zijn spesijaoliteit. Dattij daor mee deurging onder Kessen vontie vast e zeker wel goed. „Gij ett'r verstand van," zaltie wel gezeed èn, „en gij weet oe ad't moet." Onder den dezen liepta deur, ge weet oe a zoiets dikkels gaot, De man deej zijn werk, en daor wier wijjer niemer over gepraot. IJ deej't as zin werk, ij wiert'r zelf nie beter van, en dan loop't ne keer mis. N'n brief kom t'rug bijd'n burgemeester en in plek van dattie t'ammel 's goed uitvis...." Wij waor'm ammel stil van! Attij gelijk èt, ist messchien echt wel zo gegaon. „Dus gij denkt Joos,perbeerden d'r enen, maor ij sneet'm de pas af. „G'è g'oren oe kik d'r over deenk. Geen woord 'r meer over; wijjer zwij'k ast graf. Wij docht'm t'ons d'rvan: ne wijze mens die zoiets zeg! Alle kans dattij gelijk èt! 1st weer d'n braoven duts die moe bloejen, die mee zijn kloot'n voort blok oor gezet? foto camile schelstraete een eigen kmderopvai^' zaterdag 11 juni ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Vlissingen ('t Anker): 10 u. ds. J. Engelheer (gezam. dienst). zondag 12 juni HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Sint Baafskerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. dhr. Allewijn, Middel burg. 16 u. ds. R.v. Elderen (in Geref. Kerk). Biervliet: 9.30 u. ds. C. Hoogen- doorn, Terneuzen. Breskens: 9.30 u. dhr. Kruidenier, IJzendijk. Cadzand: 9.30 u. ds. Houwaart. Groede: 10 u. ds. D. Nicolai (comb, dienst). Hoek: 10 u. ds. M. de Jong, Schoondijke (gezam. dienst). Hontenisse: 11 u. dhr. H. Kete laar, Terneuzen. Hoofdplaat: dienst te Biervliet. Hulst: 9.30 u. dhr. H. Ketelaar, Terneuzen. Nieuwvliet: 10 u. ds. I.v.d. Hoek, Oostburg. Oostburg: 10 u. dienst te Zuid- zande. Philippine: 10 u. dhr. K. Jeddens. Retranchement: geen dienst. Sas van Gent: 10 u. zie Philippi ne. Schoondijke: dienst te Groede. Sint Anna ter Muiden: 11 u. ds. Houwaart. Sluiskil: 10 u. zie Philippine. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. W. Meeuwse., Boervliet. (Goede Herderskerk): 10 en 19 u. ds. D. de Best. (Opstandingskerk): 16 u. ds. M. Heijting. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. ds. A. Bosch, Terneuzen. Waterlandkerkje: 10 u. dienst te Groede. IJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. ds. A. Bosch, Terneuzen. Zuidzande: 10 u. dhr. v.d. Berg, Kapelle. GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Axel: 10 en 16.30 u. ds. R. van Elderen. Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10 en 19 u. ds. D. de Best. (Op standingskerk): 9 u. ds. A. Bosch. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. Breskens: 9.30 u. dhr. J. ende, 19 u. ds. R. Blokland. Oostburg: 9.30 u. dhr. N. Peterse. Schoondijke: 9.30 u. ds. R. Blo kland. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 9.30 en 15 u. ds. A. Kramer (HA). Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Souman (HA). Terneuzen: 10 en 15 u. ds. P. Storm (HA). Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds, L. Leeftink. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen: (De Kandelaar): 10 u. dhr. Sanches. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Nieuwvliet: 10.30 u. ds. L. Mietus. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Goes: 10 u. mevr. C. Rezelman. Vlissingen: 9.30 u. dhr. J. Nien- huis, Zierikzee (gecom. dienst met Middelburg). LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 en 19 u. samenkomst olv. lt. Oort. WEST-ZEEUWS- VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. (2/7-10/9: zo. 9.30 u.). Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 10.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 9.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie. zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 10.30 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 9 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 10.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. •9 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat 19 u. zond. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Aflevering 359 WE HEBBEN HET liggen, daar zijn we samen voor honderd man zeker van, we willen het een keer plaatsen, we hebben zeker één strekkende meter boekjes, liedjesschriften en wat dies meer zij doorgebladerd, maar niet te vinden eeh! We zijn dus aangewezen op u, maar dat zal geen probleem zijn, denken we. Wat we dan wel zoeken? 'Mijn Vissersmeisje'. U kent het ongetwijfeld en u kent het adres: Vam Vollenhovenstraat 5, 4561 JJ Hulst. Voor vandaag opnieuw een gouwe ouwe: 'Scheiden doet Lijden', een tekst van Jacques van Tol en op muziek van Willy Derby. Veel gezongen door Willy zelf en door Bob Scholte. Het is al rond 1930 geschreven. SCHEIDEN DOET LIJDEN Wanneer het afscheidsuurtje slaat En iemand van je henen gaat, Misschien voor lange tijden, Dan zie je zo elkaar eens aan, Je schaamt je eigenlijk voor een traan, Je wilt nog groot doen, beiden. Een vliegeniersvrouw kust haar man, Een kleine storing straks en dan, Zal het geen weerzien geven. Zij zegt: Zul je voorzichtig doen? En denkt: misschien is deze zoen Een afscheid voor het leven. Refrein: Scheiden doet lijden Afscheid brengt leed Lang kan het duren Eer je vergeet Iets wat je lief was Gaat van je heen Scheiden doet lijden Voor iedereen. Wanneer een huwelijk is gestrand Dan gaan twee mensen scheiden, want Modern zij onze zeden. Terwijl zijn koffers 't huis uit gaan Zegt hij, en blijft nog even staan: Vergeten we 't verleden? Ze antwoordt niet, van haat vervuld. Ze laat hem gaan, hij was de schuld Dat zo de band moest breken. En 't kind zegt 's avonds: Paps is weg, Maar Mammie, waarom huil je, zeg? Doch Mammie kan niet spreken. Refrein: Ik had er eens een ouwe hond Die liep de laatste jaren rond Met allerhande kwalen. En toen het zo niet langer kon Liet ik hem voor het eind begon Door het asyl weghalen. 'k Zie nog die trouwe hondekop Hij sleog zijn bruine ogen op En stond mijn hand te likken En 't was alsof hij zeggen wou: Dit had ik nooit verwacht van jou! 'k Stond als een kind te snikken. Refrein: Pegam.

de Stem | 1994 | | pagina 23