sS)'Oostlmrg moet besluit herzien' y b.v. ie bv Oesters Dow doen hun werk goed :nt ter Echtpaar De Zeeuw van BKC gehuldigd na jarenlange trouwe dienst PLAATSELIJK NIEUWS DUIVEN SPORT UITSLAGEN Reeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid neemt afwijzing van gemeente niet loESTEM ZEELAND C3 st en neering I De ZSG vroeg Oostburg om een van vijfendertig cent I Burgemeester en wethouders van L gemeente lieten weten dat er I momenteel geen geld in kas is a het subsidieverzoek in te wil- _gen. Mede om die reden besloot I het college de aanvraag niet voor Ite leggen aan de gemeenteraad, lil de stichting dat toch, dan éeurt dat. Maar met dien ver bande dat B en W aan de raad ■voor zullen stellen de aanvraag |at te honoreren. il.-Jan heeft een druk programma Westdorpe Terneuzen x sa DONDERDAG 9 JUNI 1994 lamse m van •el aan ;nburo :ing over t een ïelte, is •n en deuren. )69) 94 |w „nze verslaggever Les/Oostburg - De I ?eeuwse Stichting voor Ijehandicaptenbeleid IjSG) neemt het niet dat |e gemeente Oostburg de ■aanvraag voor subsidie ■voor het vervoer voor aan gepast sporten en de opzet Ifan een consulentennet- Ijerk in de regio afwijst. lier inwoner. Brakman, directeur van de G, verzoekt de gemeente jOastburg nu in een brief drin- d die beslissing in herover ing te nemen en voor de 'vraag voor de regioconsulent lieg te plegen met de andere ■Zeeuws-Vlaamse gemeenten. [ij benadrukt verder het belang a subsidiëring van het vervoer past sporten. Dat is een 1 om de belemmeringen die ilochal bestaan voor gehandi- ie willen sporten zoveel (gelijk weg te nemen. i gehandicapten vervoer bij tlname aan sportactiviteiten seten bekostigen van het geld i!ze uit de Wet Voorzieningen fchandicapten krijgen, blijft er i weinig over om andere ritten pmaken. verbaast Brakman boven- n dat Oostburg inhoudelijk in iel niet is ingegaan op een consulentennetwerk Zeeuws-Vlaanderen op te zet- Het college had niet alleen «gen volstaan met een opmer- itg over de hoogte van het le subsidie, aldus de ■anonze correspondent (St.-Jansteen - Muziekvereni- St.-jan heeft heel wat jctiviteiten op het program- p staan voor dit jaar. Het feeit net een wijkconcert Ichter de rug in St.-Jansteen, par de bevolking kon genie- Ja van een aantal populaire [nummers. De volgende acti- pit is 18 juni. Dan doen de pikanten mee aan het fes- rol in Zuiddorpe. fa thuiswedstrijd voor de mu- pkvereniging is de medewer- R aan de misviering bij gele peld van de kermis te St.- Kteen 25 juni. Na de vakan- heriode is vooral de maand Member en drukke maand. Op f september is er een muziekfes- |TOl in Rupelmonde, 18 septem- j h Westdorpe en 25 septem ber wordt het festival in Kield- pht bezocht. n het eind van het jaar wordt Kr St.-Jan volop muziek ge rokt bij de intocht van Sinter- roas 26 november, terwijl de astviering 24 december ook pzikaal opgeluisterd wordt. Door Paul Seelen Was het water van de Westerschelde een jaar of vijftien geleden nog zo dood als een pier, inmiddels komen in het westelijk deel van de zeearm weer mossels, oesters en andere orga nismen voor. Ze zadelen chemiereus Dow Bene lux in Terneuzen op met een probleem. De belangrijkste grondstoffen van Dow zijn nafta en lpg. Deze worden gekraakt tot ethyleen, benzeen, propyleen en buta- dieen, de basisingrediënten van vrijwel alle plastics die in Ter- neuzen gemaakt worden. Voor de koeling van zijn twee kraak installaties gebruikt Dow water dat het oppompt uit de Wester schelde die langs het bedrijf stroomt. Sinds enkele jaren komt met het Scheldewater echter mos sel- en oesterbroed naar bin nen. Deze organismen van een kwart millimeter bevinden zich in een levensfase, waarin ze zich voor eens en voor altijd op een vast substraat willen hech ten om uit te gaan groeien. De leidingen van het koelsysteem van Dow zijn voor hen een zeer aantrekkelijke omgeving. De druk is er constant, de stroom snelheid laag, het stormt er nooit, er lopen geen kreeften en krabben rond en het is er lekker donker. Bovendien kunnen ze zich gemakkelijk vasthechten aan de betonnen leidingen, die voor weekdieren vrij zacht zijn. Het broed zoekt dan ook mas saal zijn toevlucht tot het koel systeem. Jumbo's „Als je niets doet, groeit het broed in één seizoen uit van een kwart millimeter tot enkele centimeters. Het seizoen erna tot 'jumbo's'", schetst project leider Lambèr Paping, die door Dow op het probleem werd ge zet. „De kinderen groeien op de ouders en de ouders op de grootouders. De leidingen, die een doorsnee hebben van twee meter, zouden in twee seizoe nen voor driekwart dicht kun nen slibben. Op een gegeven moment wordt het dringen. De grootouders krijgen te weinig zuurstof en sterven af, waar door 'een badkuip' mosselen of oesters losschiet en de koelers (pijpjes van 21 mm) verstopt raken." Dat overkwam Dow inciden teel. Het gevaar dreigde, dat het koelsysteem op den duur hele maal zou blokkeren. „En als je geen koeling hebt, ben je ge dwongen je fabriek te sluiten", benadrukt Paping de ernst van het probleem. Naarstig ging Dow op zoek naar een oplos sing. De filters, in het pompstation aangebracht om volwassen mossels buiten te houden, ble ken ten enenmale ongeschikt om het minuscule broed te we ren. Paping: „KEMA heeft ons toen op een ander spoor gezet. We zijn de beestjes de stuipen op het lijf gaan jagen. We weten dat ze zeer gevoelig zijn voor verontreiniging. Wat doen we nu? We voegen een bleekwater- oplossing aan het koelwater toe. Daardoor wordt het milieu Lambèr Paping (l) speurt met een collega, biologisch analist Henk de Wee, naar oester- en mosselbroed op de pier bij de uitlaat van de koelinstallatie. Enkele jaren geleden was dat langs de Westerschelde vergeefse moeite. foto's dow Benelux in het koelsysteem onaantrek kelijk voor aanhechting en ko men de beestjes na een minuut of vijftien weer via de uitlaat in de zeearm terecht." Biologische monitor Dow probeert de dosering bleekwater zo laag mogelijk te houden. Niet alleen omdat het broed anders gedood wordt, maar ook omdat het bedrijf het milieu zo min mogelijk wil be lasten. Bleekwater heeft welis waar een hoge afbraaksnelheid tijdens de 'rit' door het koel systeem wordt de hoeveelheid vrij werkzaam bleekwater gere duceerd met negentig procent - maar er komt nog steeds bleekwater uit 'de pijp'. Om de juiste dosering te kun nen bepalen, controleert Dow sinds september 1993 continu zijn koelwater met behulp van oesters. Paping: „Dat doen we door aan de natuur zelf te vragen wat ze er van vindt. We hebben daar voor een 'biologische monitor': twee trommels met volwassen oesters die het koelsysteem be waken en ons waarschuwen als er te veel bleekwater of andere verontreinigingen in terecht komt." Het idee van de biologische mo nitor is niet helemaal nieuw. Het werd tientallen jaren gele den al in de literatuur beschre ven. Ook in de praktijk wordt er al op diverse plaatsten mee geëxperimenteerd. Het Rijksin stituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne (RIVM), KE MA en TNO .meten op meerdere rivieren in Nederland de wa terkwaliteit met behulp van de zoetwatermossel Draissena po- lymorpha. Een lichte vervuiling is al voldoende voor de mosse len om hun schelp te sluiten. De mosselen zijn voorzien van een detector, via welke een waarschuwingssysteem wordt geactiveerd. Verder worden in middels op kleine schaal vissen, watervlooien, algen en bacte riën ingezet als biologische waarschuwingssystemen. En in Beieren wordt groene kool ge bruikt bij het onderzoek naar aanwezige dioxines in de omge ving van vuilverwerkingsinstal laties. De kool staat op veldjes bij de installaties. De bladeren kunnen giftige stoffen opne men, die daarna gemeten kun nen worden. F ormule-I-j ongen Paping kent al deze experimen ten. Aan hun rendement voor de industrie twijfelt hij echter De resultaten zijn soms pas maanden later beschikbaar en de interpretatie van de metin gen is vaak niet eenduidig. „Het werkt, althans tot nog toe, al leen met schelpdieren," is zijn stellige overtuiging. Dow is de eerste industrie ter wereld die schelpdieren inzette om haar koelwater continu onder con trole te houden. Het gebruikt daarvoor „een echte formule-I- jongen", de oester. Een oester kan zeer geringe hoeveelheden bleekwater signaleren, tot tien tallen microns per liter toe. Pa ping: „Je moet je voorstellen, dat in China op een miljard mensen, een paar Nederlanders rondlopen. De oester merkt ze meteen op." In normale omstandigheden is de sluitspier van de oester ont spannen en heeft hij zijn klep openstaan om water te kunnen doorpompen voor zijn voedsel voorziening. Als ongerechtighe den langskomen, trekt de sluit spier samen en sluit de oester zijn klep. In de momtor zijn acht oesters aangebracht. Op beide schelphelften zit een sen sor (een soort walkman) die de bewegingen van de sluitspier registreert. De 'kiepstand' wordt doorgeseind naar een computer, die bepaalt of de do- 'sering bleekwater te zwak, vol doende of juist te sterk is. Overlast In het voorjaar bezorgt het broed de meeste overlast. In andere jaargetijden vertoont het zich minder of, als het Wes- terscheldewater kouder is dan acht graden celsius zelfs hele maal niet. Van die wetenschap maakt Dow gebruik. Als het water warmer wordt dan 8 gra den begint het bedrijf disconti nu bleekwater toe te voegen op lage frequentie. Naarmate de temperatuur verder daalt, wordt de frequentie opgevoerd, tot uiteindelijk twintig minuten per uur. Bij Dow wordt op twee plaat sen gemeten; aan het begin en aan het einde van het koelsys teem. Aan het begin van het systeem moeten de kleppen van de oesters bij toediening onge veer 80 procent gesloten zijn. Is dat niet het geval, dan moet de concentratie opgevoerd worden. De meter aan het einde van 'de pijp' geeft aan of niet te veel chloor gebruikt is. Bij die meter moeten de kleppen altijd open staan. Staan ze niet open, dan moet de concentratie omlaag. Dank zij zijn biologische moni tor beheerst Dow zijn koelings- proces veel beter dan vroeger. |,esJens - Dag en nacht la n ze de afgelopen 32 EJ ^aar voor hun korfbal- Mirii Breskens, Ria lu m de Zeeuw. De clu- 1 en vonden het dan ook s terug te doen. ijs?! de traditïonele afslui- Ij, van het seizoen op fchtrL ®aersande werd het vln de bloemetjes gezet. "L «euwdorp, afdelingsbe- .S? van het KNKV, reikte Éenst V00r iaar trouwe tf7Bh™ dertiende jaar kwa- it Vi1 ,de korfbalclub te- loeiripufhalve het korfballen t'de tat °°k de liefde op. Ria Mr on j uur in en paste 27 (C :e,centies van de club. lus tra,„ ZL° 'an§ hd, werd al Pn onderrir ^innen de club. Na Mewr. ng voor studie en L. ."sttijd werd de vrije tijd an het trainen °achen Van de jeugd. Afwisse- raa nam u Jcugu. AIW1; Potentea 'i °°k het eerste VZ 0nder handen. "er laar was dat se- De con stant zjn grote zorg. „Ik wilde van alles toch meer afstand nemen. Ik bespeurde bij mezelf dat het een steeds grotere opgave werd om op het veld te staan. Dan wordt het tijd om gas terug te nemen," vertelt De Zeeuw. Die tijd bestond uit vijf avonden in de week 's avonds op pad zijn voor zijn vereniging. En daarbij kwam dan ook nog eens de zaterdag als er gespeeld moest worden. „Dat kon ook alleen maar met medewerking van Ria. Zoiets doe je met zijn tweeen," relativeert hij zijn aan deel voor de club. Toch laat hij de korfbalclub niet onbekommerd achter. Sinds vo rig jaar is hij al bezig met de trainersopvolging. Mireille Uhlenbusch uit Terneuzen werd als geschikte opvolgster gezien. Zij had de club al eerder ge traind. Maar in januari gaf zij nog te kennen dat ze het niet zag zitten. „Toen moesten we weer. op zoek. Eindelijk hadden we iemand gevonden, maar die haakte af vanwege studierede nen. Tenslotte kwamen we weer bij Uhlenbusch terecht die nu de training gaat verzorgen met Frank de Waele uit Gent. Die twee zullen elkaar aanvullen." Domper Hoewel de afsluitingsdag van het seizoen altijd een prettig evenement is, kwam er toch een kleine domper op de feestvreug de. Het eerste team degradeerde zonder te spelen en zal het vol gend seizoen op het veld een stapje terug moeten doen. De Zeeuw verwacht echter dat met dit ijzersterke trainersduo bin nen de kortste keren weer gepro moveerd zal worden. „Dat zijn beide korfbaldieren in hart en Voor de club is De Zeeuw nog niet verloren. Het huidige club huis verkeert in slechte staat en BKC wil graag een nieuw neer zetten. „Ik heb beloofd dat ik me hier voor zal inzetten. Het is iets heel anders. Je kan er eens af stand van nemen als het moet. Op het veld zullen ze me niet meer terug zien. Die tijd is ge weest. De verantwoording moet maar eens door anderen opge pakt worden." GRAVIN - Zaterdag treden twee bands op in De Gravin. Om 14.00 uur is er een optre den van Joe Bald De Bjoeti- 1 ful, die bekende en minder bekende covers ten gehore zal brengen, 's Avonds is het de beurt aan Schipper en Beman ning. Dit viertal staat borg voor een compact Rock en Blues optreden. Het optreden van Schipper en Bemanning begint om 21.30 uur. COLLECTE - De Astmacol lecte heeft in Biervliet 728, in Hoek 1594, in Zaamslag 1402, in Sluiskil ƒ1176, in Terneuzen 9550 en bij de veerboten Kruiningen-Perk- polder 1732 opgebracht. ROMMELMARKT - De stich ting Vrienden Scheldeschool houdt morgen van 18.30 tot 20.30 uur een rommelmarkt in en om de school aan de Jacob Catsstraat. Verder is er rad van avontuur en zijn er ver scheidene behendigheids- en kansspelletjes. Terneuzen - De Zeeuwse za terdag- en zondagvliegers hielden met een deelname van 6500 duiven een gezamenlijke wedvlucht vanuit Etampes. De winnende duif liet een gemid delde snelheid voor zich af drukken van 1171,76 meter er minuut. en 5. Combinatie Visser-Lensen, Axel, 2 E. van Deursen, St.-Jan- steen, 3. C. Schroevers, Arnemui- den, 4. C. H. de beule, Heikant, 6. Cjh. de Poorter, Souburg, 7. E, en L. Breepoel, Hoek, 8 en 9. R. de Caluwé, Sas van Gent, 10. Com binatie Boudens-Raas, Kwaden- damme. ROYE Kring Midden Zeeuws-Vlaande- ren, 254 duiven, 1380,74mpm: 1. P. Baecke, Westdorpe, 2. P. de Poorter, Axel, 3. Combinatie Gij- sel-Istas, Westdorpe, 4 en 6. J. Boeijkens, Stoppeldijk, 5 en 8. D. Dieleman, Axel, 7. A. Wauters, Boschkapelle, 9. F. den Exter, Terneuzen, 10. J. van Doeselaar, Sluiskil. Concoursbond Zuid-Beveland, 958 duiven, 1337,98mpm: 1. Com binatie Boudens-Raas, Kwaden- 'damme, 2, 5 en 8. J. Zegers, Kapelle, 3 en 10, H. Beulens, Kwadendamme, 4. J. de Schipper, Kapelle, 6. C. Hermes, Lewedorp, 7. M. Eckhardt, Kruiningen, 9. J. Murre, Yerseke. Concourscombinatie Walcheren, 176 oude duiven, 1305,87mpm: 1. W. van de Broek, Vlissingen, 2, 3, 4, 5 en 7, L. van Wallenburg, 6. J. Weeland, 8 en 10. Dongen Hok Pevi, allen Souburg, 9. P. Theune ne zoon, Vlissingen. Verwachting Axel, 88 oude dui ven, 1376,02mpm: 1 en 7. P. de Poorter, 2. J. Verschuren, 3 en 4. D. Dieleman, 5. J. Giele. De Vrede Sas van Gent, 141 oude duiven, 1337,91mpm: 1, 4 en 8. G. Dellaert, 2. P. Koers, 3, 5 en 6. Th. van Zeele. Sluiskilse Reisduif, 73 duiven, 1354,26mpm: 1, 3 en 10. J. van Doeselaar, 2. F. de Beule, 4, 6 en 8. Combinatie De Clerck-Dhaene, 5. Combinatie Van Biezen-De Ruijter. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 59 jaarlingduiven, 1349,55mpm: 1 en 2. C. de Cock, 3. D. Dobbelaar, 4. P. Pieters, 5. A. Wauters, 40 oude duiven, 1361,02mpm: 1 en 5. A. Wauters. 2. R. DiiPrinrlc 3 T. Kerckhaert, 4. A. Nicolaas. De Eendracht Terneuzen, 97 dui ven, 1359,18mpm: 1. F. den Exter, 2,6, 7 en 8. F. Mollet, 3. M. Bakker, 4 en 5. J. Geelhoedt. Volharding Westdorpe, 34 jaar iiii ngduiven, 1380,74mpm: 1 en 5. P. Baecke, 2. Combinatie Gijsel- Istas, 3. A. Rombout, 4. E. de Smet, 24 oude duiven, 1350,06mpm: 1. A. Rombout, 2. Combinatie Gijsel-Istas, 3. P. Baecke De Reisduif Philippine, 99 dui ven, 1339,86mpm: 1 en 2. A. van de Bossche, 3. E. de Vries, 4. W. Clippelaar, 5. J. Kornelis. Hoop Biervliet, 72 jonge duiven, 1289,81mpm: 1. P. Weeda, 2 en 3. H. Neve, 4. Herman de Dobbelae- re, 5. M. de Dobbelaere, 102 oude duiven, 1327,34mpm: 1 en 3. A. Provoost, 2 en 5. U. Kouijzer, 4. P. Weeda. Jong Maar Moedig Driewegen, 61 duiven, 1280,63mpm: 1, 3 en 4. J.Vonhout, 2, 8 en 9. J. Mangnus, 5, 7 en 10. Jaap Boerman. 6. P. den Hamer. Eerste de Beste Schoondijke, 71 duiven, 1283,96mpm: 1 ën 3. C. Boogaard, 2. A. de Wever, 4. J. Dhont, 5, 8 en 10. E. de Wever. VZV Hoofdplaat, 124 oude dui ven, 1339,01mpm: 1. A. van de Broecke, 2 en 3. A. Gernaert, 4 en 9. C. Temmerman, 5. Combinatie Den Hamer, 84 jonge duiven, 1277,31mpm: 1 en 2. B. de Poor ter, 3 en 5. A. Gernaert, 4. C. Temmerman. Nog Sneller Breskens, 75 oude duiven, 1313,12mpm: 1, 2 en 5. L. van de Wege, 3. I. den Dekker en zoon, 4 en 7. T. Smallegange. De Getrouwe Duif Cadzand, 69 oude duiven, 1291,44mpm: 1, 4 en 5. W. de Die, 2 en 7. C. Riemens, 3 en 6. J. van de Plasse, 102 jonge- duiven, 1265,44mpm: 1. C. Rie- mens, 2. D. van Kerkhoven, 3. J. de Groote, 4. Patrick Vasseur, 5. W. Goossen. De Snelvliegers Oostburg, 95 dui ven, 1320,02mpm: 1. M. Zeegers- Verstraete, 2, 3 en 10. A. de Wever en dochter, 4, 5, 7 en 9. R. van Hee. CHANTILLY Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 92 duiven, 1575,37mpm: 1. J Pijpelink, 2 en 4. G. Neels en zoon, 3. N. Bouwman, 5. P. Ze gers, 6 en 8. Gebroeders Scheele. De Voorwaarts Zaamslagveer, 101 duiven, 1588mpm: 1, 2, 4 en 10. H. de Feijter, 3, 5, 6 en 8. M. Hamelink. Ria en Willem de Zeeuw werden voor hun 32 jaar BKC uit Breskens. trouwe dienst' gehuldigd door korfbalclub foto wim kooyman KAARTINGEN Clinge - Zaal Malpertuus, 53 perso nen. Bieden: 1. A. Pica vet, 2. J. van de Hende, 3. G. de Witte. Stand kampioenschap: 1. A. Picavet, 2. L. Lemout-Meijs, 3. G. de Bruijn-van de Ha. Hulst - Bridgeclub Hulst, negende wedstrijd competitie. Groep A: 1. De Jonge-Koopman, 2 Herman-Van de Dries, 3. Baggen-Mast. Groep B: 1. De Kort-Atkins, 2. Aarts-Borm, 3. Tieleman-Lossie. Groep C: 1. De Maagt-De Nijs, 2. De Rijcke-Van Ovemeiren, 3. Voet-Van Hootegem. Groep D: 1. Stolte-Van de Velde, 2. echtpaar Del tour, 3. echtpaar Veld hoen en Scholten-Heiszler. Groep E: 1. De Kock-Schilleman, 2. Merison- Eggink, 3. De Waele-Nijpels. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, 49 personen. Bieden: 1. P. Jonkers, 2 A. de Bruyn, 3. mevrouw Schenkels. Jokeren: 1. mevrouw De Waal-de Waal, 2. mevrouw Hiel, 3. mevrouw Freyser. Clinge - Zaal De Landbouw, 42 personen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. A. Bertram, 3. W. Rombout. Joke ren: 1. mevrouw De Koning, 2. me vrouw Warrens, 3. mevrouw Ver borgt. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, zes tien personen. Bieden: 1. T. de Vet, 2. F. de Cock, 3. A. de Smet. Joke ren: 1. R. de Vos, 2. mevrouw Van Haver, 3. mevrouw Reyns. Hulst - Zaal De Lieve, 38 personen. Bieden: 1. A. Boone, 2. P. Witkamp, 3. E. Sturm. St.-Jansteen - Zaal Den Ouden Arend, 36 personen. Bieden: 1. K. de Wit, 2. mevrouw Reyers, 3. H. van de Gucht. Jokeren: 1. mevrouw Fer- ket, 2. mevrouw Verbrugge, 3. me vrouw Warrens. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 35 personen. Bieden: 1. J. de Waal, 2. mevrouw De Waal-Baart, 3. J. Tieleman. Jpkeren: 1. R. War rens, 2 mevrouw Van Haver, 3. mevrouw De Haan. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, twintig personen. Bieden: 1. me vrouw De Meester, 2. B. Baart, 3. J. Martens. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, veertig personen. Bieden: 1. C. Aarts, 2. C. Smit, 3. D. de Cock. Jokeren: 1. mevrouw Bode, 2. me vrouw Verplanken, 3. A. Timmer man. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, 23 personen. Bieden: 1. J. Martinet, 2. F de Meyer, 3. L. van Goethem. Jokeren: i. mevrouw De Waal, 2. mevrouw Bouchaut, 3. mevrouw Van Driessche. Graauw - Gemeenschapshuis, 25 personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. E. Borm, 3. P. van Gassen. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, dertig personen. Bieden: 1. mevrouw Pie ters, 2. R. de Kort, 3. J Bogaert. Jokeren: 1. mevrouw Ferket, 2. me vrouw De Bruyn, 3. mevrouw De Waal. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 21 personen. Bieden: 1. W. Neve, 2. Th. Bolssens, 3. R. Tilleman. Joke ren: 1. mevrowu De Waal-Valckx, 2. A. de Waal, 3. mevrouw De Cock. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, acht tien personen. Bieden: 1. D. Reyers, 2. G. Coalone, 3. D. de Winkel. Jokeren: 1. M. Ferket, 2. A. van Boekei, 3. mevrouw Van Britsom. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 32 personen. Bieden: 1 mevrouw Van Goethem, 2. J. Pauwels, 3. mevrouw Zwartelee. Jokeren: 1 A. Rottier, 2. mevrouw De Waal, 3. J. van Dam- Clinge - Zaal De Landbouw, 28 personen. Bieden: 1. I. Bracke, 2. M. Rombout, 3. E. Bracke. Jokeren: 1. mevrouw Rottier, 2. mevrouw Lam- brechts, 3. D. Verbraeken. Sluiskil - Zaal Atlanta, 45 personen. Bieden: 1. J. van Dixhoorn, 2. E. Neve, 3. P. Vermeulen. Jokeren: 1. mevrouw Hamelink, 2. J. Verborgt, 3. M. Boerjan. Hengstdijk - Camping De Vogel, 61 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Eenennaam, 2. J. Bogaert, 3. L. van Goethem. Jokeren: 1. mevrouw Gor- jee, 2. P. van Oosterwijk, 3. me vrouw De Poorter. Ossenisse - Camping Mussenist, zes tien personen. Bieden: 1. R. Jans- sens, 2. S. Neyens, 3. E. Coppens. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 64 personen. Bieden: 1. P. Jonkers, 2. mevrouw Goossen, 3. J. van Opdorp. Jokeren: 1. mevrouw Ferket, 2. me vrouw Taalman, 3. mevrouw Rom bout. Breskens Zaal 't Zonneke, 33 perso nen. Bieden: 1. G. Verhelst, 2. M. Patijn, 3. T. Bleyenberg. Jokeren: 1. mevrouw Helen, 2. mevrouw De Koning, 3. mevrouw Verborgt. Hoek - CAmping De Braakman, 67 personen. Bieden: 1. P. Huitema, 2. J. van de Heyden, 3. A. Sanderse. Jokeren: 1. mevrouw Vonhout, 2. J. Verborgt, 3. mevrouw De Naeye. Hengstdijk - Camping De Vogel, 59 personen. Bieden: 1. mevrouw Hoop, 2. L. van Goethem, 3. R. de Kesel. Jokeren: 1. mevrouw De Kort, 2. mevrouw Buis, 3. N. Dreessen. Biervliet - Zasl Lippens, 78 perso nen. Bieden: 1. T. Bolssens, 2. A. Provoost, 3. J. Hamelink. Jokeren: 1. N. Schoones, 2. M. Ferket, 3. F. Ambrosini. Lamswaarde - Bridgeclub Lamswaarde, zevende wedstrijd competitie. Groep A: 1. Van Belle- Voet, 2. Smulders-Kint, 3. Bies- broeck-Goossen. Groep B: 1. Kint- Van Waterschoot, 2. Kerckhaert- Van de Ha, 3. Heiszier-Van Hoote gem. SCHIETINGEN St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, 25 schutters. Hoge vogel: E. Fiers, Moerbeke; eerste zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; tweede zij vogel: R. Schalkens, Heikant; grootste aantal (5): B. Danckaert, St.-Jansteen. 's-Heerenhoek - Eensgezindheid, 47 schutters. Pyramideschieting, blok ken: 1 en 3. H. Franse, Willem Teil; 2. P. Repkes, Victoria; 4. H. Bus- schers, Eensgezindheid; 5. J. Ver- meule, Edele Handboog. Wip 2: eer ste hoge vogel: H. Moison, VIOS; tweede hoge vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; eerste zijvogel: P. Rep kes, tweede zijvogel: J. Doene, derde zijvogel: S. Raas, allen Victoria; vierde zijvogel: J. Vermeule, Edele Handboog; grootste aantal (6): F. Oosthoek, Concordia. Kwadendamme - Diana, 34 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel en grootste aantal (10): J. de Koeyer, Diana; tweede hoge en eerste zijvo gel: J. Molhoek, Juliana; tweede zij vogel: P. de Visser, Zorgvlied; derde zijvogel: A. Rijk, ADLM; vierde zij vogel: P. Doene, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: P de Visser, tweede hoge vogel: W. Voet, eerste zijvogel: P. Jansen, beiden Soranus; tweede zijvogel M. Oosthoek, derde zij vogel: P. Vette, beiden Concordia; vierde zijvogel: W. Voet, extra vogel: I. Helmstrijd, Juliana; grootste aan tal (9): P. Repkes.

de Stem | 1994 | | pagina 21