etze Spaanse pers tegen Berzin Stieven van Bunder talentvol imhoog Hoek speelt in bekerduel tegen Achilles Veen WIELER SPATTEN :uws KORT rada heeft bij derde zege geen valpartij nodig Williams rekent vanaf GP Frankrijk op Mansell Sandra Temmerman zorgt voor grote verrassing SPORT ZEELAND STANDEN Ivo [lissen in Konde i Luxemburg ieberg ■lionaal pnipioen ndstoten FlnMhoeUnK 4,,5o"31' 5' W' Nses Bekkenk pen brons Italianen beheersen Noordzee Challenge SPORTNIEUWS KORT SPORT KORT STEM WOENSDAG 8 JUNI 1994 B2 lJUNI 1994 erikaanse steden kent Lust in die plaats zijn LK-wedstrijden. Geen fc, waar plaats is voor J Zelfs een actie om de ■tevergeefs. bmité, maken ze deel uit p fascinatie van het voet-1 Bet zoals de Brazilianen lun trommels. Overigens I Ie trompet en de trombo. ■boden in de stadions. 1 I voetbalbond van de Fiji- nen gaat bij de wereld ijl bond (FIFA) een pro- hdienen tegen de handel- I van de Amerikaanse ara- Éde. Die weigert veel Ft- [visa te verstrekken voor reis naar de Verenigde n. Zelfs de mensen met ge toegangskaarten voor JVK-wédstrijden worden ■toegelaten. „Wij hebben Te vermoedens dat de fee Fijiërs in de Verenigde In willen achterblijven, ze hadden geen geld ge- 1 voor de terugreis," ver- |de een woordvoerder van nbassade. Is teamgeest de sleutel tot I ps is, zoals elke bonds-1 beweert, dan kan Grie- and na één ronde weer huis. Want de geruchten I de diefstal van zondag I eegd is door een lid van de I |kse delegatie worden I ds sterker. Tijdens het ndschappelijk duel Grie land - Colombia werden 1 de kleedkamer van eken sieraden, geld en hor-1 Is met een totaalwaarde ruim 30.000 gulden ont- Imd. De Russische ploeg heeft te I npen met fysieke tegenslag, Lpits Vladimir Bestsjastnik I met angina in bed. Het is r de vraag of de aanvaller I [tijd hersteld is voor het Vordert zijn herstel niet t genoeg, dan roept bonds- bh Pavel Sadyrin Igor Si- lentenkov van Dynamo lskou als vervanger op. 'ebest Spelen zal Zuid-Afrika deelnemen henebest, die van 18 tot 28 ÉCanada. De Zuidafrikanen, 1 apartheidspolitiek, hebben [isatie. ras verwacht na de eerste J in april. Vorige week werd It Gemenebest. De Canadese Int Nelson Mandela uitgeno- en antwoord laat nog op zicfi neer dan 3300 sportlieden uit I van Raay en CFK lldigingen doorspekte wooi- K-Europarlementariër Jinwy IContractspelersfonds (CFK), ïofvoetballers zijn onderge- leren de aanval op elkaar zijn erevoorzitterschap van idat hij tegenstander zegt te ute. Bepaalde inkomsten van de Sport Promotion BV, de aorgesluisd naar de Antillen' in opspraak. Inmiddels u t is, maar is wel de discussie ie moet bezighouden. Raay is dat de WCS volgens psche voetballer Jean-Marjj nan voert, daarbij gesteunn ijd tegen het transfersysteem- -.uxeinburg riem van TVM heeft Danny dat vanaf morgen deelneem een afsluitend rapport van o demisch ziekenhuis in Maas- Wellens en dr. Smeets, gaf den van Nelissen in Luxem- ïburg aan de start Ger^? Cornelisse, Maarten den Ba auritzen. Wit-Rusland 32-29 I Kroatië - Roemenië 24-23 (1*! - Stand: 1. Rusland 4-8 (164 I Frankrijk 4-5 (106-102), tjê I Rusland 4-4 (109-110), 4. 4-4 (91-93), 5. Roemenie ,1 (94-110), 6. Duitsland 4-l (ö^sl0.r Porto, groep B: Hongarije - venië 24-19 (11-9), Zweden - tugal 26-21 (12-9), Denemar* Spanje 25-22 (10-7). 11 Stand: 1. Zweden 4-8 (92-™ Spanje 4-6 (95-79), 3. Df f ken 4-5 (84-80), 4. Honf r«9) 6. (81-84), 5. Slovenië 4-1 (71 0 I Portugal 4-0 (74-93). jsportmedewerker In de eerste voorronde stek in de strijd om de tj cup' ontmoet Hoek [Ld om half acht Achil- 1». Een tegenstander Ijl mogelijk volgend sei- T'eveneens in de competi- rj^ERVOETBAL Us Veen won in het pas HONKBAL niers - Quick 18-6, ADO 10-7. SOFTBAL afgesloten seizoen de titel in de tweede klasse A van het KNVB- zaterdagvoetbal en de districts beker. Het is dus een formatie die weet wat winnen is en een ploeg in vorm. „Het wordt dus een goede test," zegt Jaap Goos- sen, invaller voor trainer Diek Buitelaar, die in Bulgarije ver toeft. Vond Buitelaar de 4-2-ne- derlaag tegen HW'24 vorige week zaterdag een 'domper', Goossen tilt daar niet zo zwaar aan. „Dat soort wedstrijden leeft niet bij onze spelers," zegt hij. Buite laar drukte desondanks zijn spe lers op het hart alles uit de kast te halen tegen Achilles Veen. „Het is een wedstrijd met grote belangen," liet hij, met het oog op latere tegenstanders, weten. Wie dat kunnen is afwachten. Mogelijk dat Hoek alsnog een tussenronde moet spelen voordat het in een poule ingedeeld wordt. Kortom, het vervolg kan met mogelijke tegenstanders als NAC en RBC uiterst leuk zijn. Zij het dat er dan gewonnen moet worden. En dat is bij Hoek, terugdenkend aan de bescha mende uitschakeling door Yerse- ke in vorige bekerronde, een groot vraagteken. Als het deze keer opnieuw mis gaat, zal dat zeker niet aan de leiding van Hoek liggen. Die be keek de tegenstander en weet dat het twee prima middenvel ders heeft lopen met voor hen twee gevaarlijke spitsen. Han denvol werk dus voor de man dekkers van Hoek. In dit geval in de laatste lijn voor Jos Kayser en Danny Magito onder regie van vrije verdediger Tony Coppens, die deze rol vervult omdat Peter Hamelink geschorst is. Dit geldt ook voor voorstopper Leo Kay ser, die broer Jos op zijn stek zal zien spelen. Op papier ziet het er daar goed uit. Temeer daar Ma gito als mandekker na IJssel- meervogels nog wat goed te ma ken heeft. Jaap Goossen hoopt wat dat betreft op een goede revanche en op winst. lonzeverslaggevere a6„a - De Spaanse journalisten hebben het bericht [de leider in het algemeen klassement van de Ronde Italië Evgeny Berzin voor het volgend seizoen twee [tracten heeft getekend, met beide handen aangegre- [omeen hetze te ontketenen tegen de 24-jarige Rus. Hoofdklasse: HCAW - pjo- 3-5, Kinheim - Aira.t$fr, T#»s Hoofdklasse: Twins .DSC 0-' maai - Ploegleider Cees TVM heeft Danny Jüen opgenomen in het team paf morgen deelneemt aan fade van Luxemburg. Na afsluitend rapport van de Lep cardiologie van het Klinisch ziekenhuis in Maas- li. onder leiding van prof, dr. lens en dr. Smeets, gaf de Lr toestemming voor het V van Nelissen in Luxem- istnchtse cardiologen, die Bssen vanaf begin maart aan i inspanningstesten onder- La, verklaarden maandag Je; geen enkele belemmering [vair de renner professionele ■sport te beoefenen. ■we ptaedewerker h - Piet Volleberg uit b werd in biljartcentrum fes te Rilland-Bath kam pvan Nederland eerste klas- jalstoten klein biljart. Door [btpartij te winnen verzeker- "püeberg zich van de titel op s van een beteï algemeen |cielde dan de concurrentie. BILJARTEN Volleberg kwam overigens 1 ten verrassende kampioen is bus. Hij kwam als laatste fc titelstrijd binnen met een •idend lager gemiddelde dan iedere deelnemers, waarvan Westen promotie achter hun fa hadden staan, maar Volie- I was de man die in deze pijd de meeste regelmaat Jde dag legde. Waar andere listen nadrukkelijk proble- 1 hadden met de nieuwe la- fffi banden, daar bleef Vol te zichzelf, zocht nooit de fcte en meest riskante op- K®, maar caramboleerde pig op los. Hij was dan ook n"f deelnemer die zijn ge- ie van de plaatsingswed- J® benaderde. De overige isten zaten daar ver onder. T wedstrijdleider Gerrit J1® laatste ronde liet begin- Iwaren er nog vijf kansheb- Smink uit Harderwijk 1 ajn titelkansen overeind F m I® beurten (100 caram- ■J ran Van Hoof te winnen. «srt uit Tilburg rekende af I concurrent Sassen in 29 F etl bleef eveneens in de f Doordat Volleberg in 22 ttriVan de laa8geklasseerde I jvj-mpen won kon genoemd I ?elltelvergetenenpak- t™*rg op basis van een "meen gemiddelde het I,wVIampioenschaP- I ste partij in deze titel- 1 inin1?°Pnaam van Siebe- lcari°Ke,urten maakte hii de Ken a!? vo'' Hil scoorde tinw partii de hoogste ■boks t0t3al van 51 ea~ ."STAND <Venray> 10 ma'ch- Loïste gemiddelde 4,89 R kl V/i 2- Sm»* pen TIK 10;4'46-21, 3. J. r» (Ter AWf' 10-4'28-39, 4. P. Pallet,ekmedewerker Bek- ier.s het "kfee veroverde Fchan ]onale kam- |er ,0? °p de tien kilo- |sllaven vaïïfT» op de pse aac ,an het Amster- [«Id waf35ronzen Plak- Ponden mmuten en Het peloton arriveerde gisteren na een overgangsetappe, waarin de Passo di Cento Crocci (1055 meter) de enige hindernis van de dag vormde, in Lavagna. Vlakbij de Passo del Bocco (1010 meter) waar Miguel Indurain vandaag in de klimtijdrit de positie van Berzin zal aanvallen. Over de derde ritzege van de Slowaak Jan Svorada sprak bijna niemand in de karavaan. En toch was het een bijzondere zege, want de voorgaande twee overwinningen waren mede door een valpartij in het peloton tot stand gekomen. Gisteren in La vagna bereikte de renner van Lampre met kleine voorsprong de eindstreep. De geklopten kon den dit keer geen excuus voor de nederlaag aanvoeren. Geldwolf De Spaanse journalisten in de Giro laten geen moment onbenut om de belangrijkste rivaal van hun Miguel Indurain aan te val len. Berzin wordt als een geld wolf gepresenteerd, die met de status van vedette geen raad weet. Volgens de Spanjaarden zal het niet lang meer duren dat Berzin in Monaco gaat wonen. Want zijn meester Moreno Ar- gentin heeft al enkele jaren gele den voor het belastingparadijs gekozen. En in de loodzware bergetappe door de Dolomieten werd Berzin volgens de Span jaarden door toeschouwers ge duwd. Berzin is niet de enige tegen stander van Indurain, die in de! Spaanse kranten met de grond gelijk wordt gemaakt. Het zelfde is Toni Rominger overkomen, die zich vorig seizoen als een be langrijke kandidaat voor de overwinning in de Tour heeft aangediend. De derde opeenvol gende overwinning in de Vuelta heeft de Zwitser nauwelijks pu- Evgeny Berzin: onder zware druk door de Spaansae pers. bliciteit in Spanje opgeleverd. Ondanks het feit dat hij voor een Spaanse sponsor rijdt. Handtekening Ploegleider Emmanuele Bombini bevestigde gisteren voor de start in Stradella dat zijn kopman twee keer de handtekening on der een verbintenis heeft gezet. Na de Waalse klassiekers ver lengde Berzin zijn contract bij Gewiss met drie jaar. En tijdens de Giro zette hij nog eens zijn handtekening onder een over eenkomst met een nieuwe Bel gische ploeg, die geleid wordt door de Fransen Sybille en Béon. „Ik weet dat er sprake is van een dubbele handtekening," zegt Bombini. „Ik geloof echter niet dat Berzin naar een andere ploeg zal vertrekken. Want dan zal hij heel veel moeten betalen. Ik heb van Berzin begrepen dat hij slechts een handtekening heeft geplaatst om met de nieuwe ploeg te onderhandelen. Maar hij heeft daarmee een grote fout gemaakt." De klassementsrenners zien de klimtijdrit met de nodige zorg FOTO AP tegemoet. Miguel Indurain heeft nog nooit zo'n kleine versnelling laten monteren. Zijn manager José-Miguel Echavarri is inmid dels tot de ontdekking gekomen, dat de klimtijdrit veel lastiger is dan bij de presentatie van de Giro werd aangegeven. „Toen Indurain het parcours verkende, was de finale duidelijk minder lastig," zei Echavarri. „De orga nisatie heeft geprobeerd een etappeschema samen te stellen dat duidelijk in het nadeel is van Indurain. Maar als hij er in slaagt de Giro opnieuw te win nen, heeft hij iedereen voor goed de mond gesnoerd." Vanaf de start van de ronde van Italië heeft Indurain zich op twee etappes speciaal voorbe reid. Daarvoor heeft hij zelfs zijn manier van klimmen aangepast. In de Dolomietenetappe van af gelopen zondag viel de Span jaard voor de eerste keer de rose trui aan. Vandaag doet hij een tweede poging om Berzin van de eerste plaats te verdringen. Kandidaat Professor Francesco Conconi, de bekendste arts in het profwieler- peloton, beschouwt zijn 24-jarige landgenoot Marco Pantani echter als belangrijkste kandidaat voor de eindzege in de Giro. „Iedereen is vermoeid," zegt Conconi. „Het gewicht zal duidelijk in het voordeel van Pantani spelen. Hij weegt bij voorbeeld 28 kilogram minder dan Indurain en 14 minder dan Berzin. In de cols kan dat van doorslaggevende betekenis zijn." UITSLAGEN Ronde van Italië, profs. Zeventiende etappe Santa Maria-La- vagna: 1 Svorada (Slo) 200 km in 5.26.04, 2. Lombardi (Ita) 0.02, 3. Ab- doesjaparov (Oez), 4. Pagnin (Ita), 5. Perini (Ita), 6. Spruch (Pol) 0.56, 7. Baldato (Ita), 8. Fontanelli (Ita), 9. Konisjev (Rus), 10. Roscioli (Ita), 11. Raab (Dui), 12. Fornaciari (Ita)-, 13. Bordonali (Fra), 14. Calcaterra (Ita), 15. Brochard (Fra), 109. Nijboer (Ned) 8.46. Algemeen klassement: 1. Berzin (Rus) 79.11.26, 2. Pantani (Ita) 1.18, 3. Indu rain (Spa) 3.03, 4 Bugno (Ita) 4.08, 5. Belli (Ita) 4.41, 6. De las Cuevas (Fra) 5.12, 7. Tonkov (Rus) 7.53, 8. Chiap- pucci (Ita) 9.13, 9. Rodriguez (Col) 10 15, 10. Hampsten (VSt) 12.00, 11. Cubino (Spa) 12.27, 12. Richard (Zwi) 12.43, 13 Giupponi (Ita) 14.58, 14. Bolts (Dui) 15.36, 15. Podenzana (Ita) 16 29, 101. Nijboer 2.19.05. Ronde van Oostenrijk, amateurs. Vijfde etappe Zell-Kaunertaler Glet- scher: 1. Livingston (VSt) 185 km in 5.21,07, 2. Kjergaard (Noo) 0.36, 3 Drubay (Fra) 0.51, 4. Luttenberger (Oos) 1.13, 5. Glivar (Slo) 1.20, 12. Moerenhout (Ned) 2.26, 17. Van de Meulenhof (Ned) 2.59, 19. Van der Meer (Ned) 3.31, 31. Van Heeswijk (Ned) 5.12. Algemeen klassement: 1. Morscher (Oos) 23.57.39, 2. Moerenhout 1.07, 3. Johnsen (Noo) 1.20, 4. Mengin (Fra) 2.05, 5. Heister (Zwi) 2.15, 14. Van de Meulenhof 6.44, 16. Van der Meer 7.08, 25. Van Heeswijk 10.47. Profkoers Gullegem (Bel): 1. Omloop (Bel) 160 km. in 3.45.12, 2. Hans De- clercq (Bel), 3. Willems (Bel), 4. Van Itterbeeck (Bel), 5. Theo Akkermans (Ned). Van onze sportmedewerker Hoeke - De Italianen beheersten de vijftiende editie van de Noordzee Challenge, een inter nationale zwemwedstrijd met vinnen, georganiseerd door de North Sea Swimming Associa tion uit Cadzand-Bad. De eerste twee plaatsen waren voor Paoli Vandini en Andrea Grazioli, bei den lid van de sportploeg van de Italiaanse Carabineri. ZWEMMEN Deze vijftiende editie was er een met hindernissen. Het parcours was traditioneel uitgezet tussen Knokke en Cadzand-Bad in de Westerschelde, maar door de te ruwe zee durfden de begeleiden de boten niet het water op. De organisatoren hadden als eerste alternatief het kanaal tussen Re- tranchement en Cadzand-Bad in gedachten, maar kregen geen toestemming van waterschap 't Vrije van Sluis. Men koos als tweede alternatief een parcours in het kanaal van Sluis naar Brugge. De Sluisse burgemeester M. Everaers gaf zijn fiat, maar tussen Sluis en het Belgische Hoeke was een viswedstrijd gaande. Tenslotte werd dan een vier kilometer lang parcours uitgezet tussen Hoeke en Oostkerke. „Dit is de eerste keer van het bestaan van deze wedstrijd dat we uit moesten wijken en het liep bepaald niet gesmeerd," aldus Bram Nortier, lid van de NSA. Er werd dus toch nog gezwom men. Het Italiaanse overwicht was groot. Het draaide uiteinde lijk uit op een sprint tussen de Italianen Paoli Vandini en Andrea Grazioli en de Nederlan der Edwin Kanters. Vandini tik te als eerste aan. Bij de vrouwen ging de winst naar Monica de Jager uit Amersfoort. UITSLAGEN Mannen: 1. Paoli Vandini 4 kilometer in 39.08, 2 Andrea Grazioli (beiden Italië) 39.09, 3. Edwin Kanters (Amers foort) 39.10, 4. Lucca Guarmaschelli 39.18, 5. Maximmiliano Mosaca (bei den Italië) 39.30. Vrouwen: 1. Monica de Jager (Amers foort) 43.48, 2. Nancy de Vlasselaere (België) 47.40, 3. Romana Hruskova (Tsjechië) 47.44. Van onze paardesportmedewerker Jan Murre Meerdonk - Een echte paar- desportfamilie. Zo kan men de familie Van Bunder, af komstig uit het Belgische Meerdonk, een deelgemeen te van St.-Gilles Waas, rus tig noemen. Deze Belgische paardesportfa- milie heeft gekozen voor het lidmaatschap van de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst, de vereniging die dit jaar het 25-jarig jubileum viert en zaterdag 11 en zondag 12 juni een groots opgezet tweedaags internationaal springconcours hippique houdt. In een schitterende woning, compleet met stallen voor paar den en pony's en omringd door weilanden, woont Gino van Bunder met echtgenote Marti- ne, 8-jarige zoon Stieven en dochtertje Stefanie (5 jaar). Als ze naar de wedstrijden gaan worden zij trouw vergezeld door hun meest enthousiaste supporters, opa en oma Van Bunder, Louis en Franck-Ma- riëtte, die in het dorp Meer donk wonen. Vader Gino van Bunder (32 jaar) werd nu pre cies 20 jaar geleden pony ruiter bij de Saeftinghe Ruiters uit Kieldrecht. „Ja," zegt opa Louis van Bun der, „in die tijd bezochten we met de hele familie vrijwel alle concoursen in de regio. Natuur lijk met wisselende resultaten, maar dat was niet belangrijk. We beleefden veel plezier aan deze tak van sport. Het was onze enige ontspanning, maar wel een hele opgave. Mijn drie zoons, Dirk, Patrick en Gino waren actief als ponyruiters. Ik was en ben nog steeds postbode en moest de zaak alleen verdie nen. Tot nu toe hebben we in totaal als familie veertien jaar samen opgetrokken naar de concoursen." Gino van Bunder: „Op mijn Stieven van Bunder. veertiende jaar ben ik gestopt als ponyruiter. Stapte over naar de paarden bij St.-Egidius in St.-Gilles-Waas. Toen ik achttien jaar oud was trad ik in dienst van de bereden rijks wacht in Brussel, maar dat heeft slechts twee jaar geduurd. De afstand Meerdonk-Brussel was toch minder praktisch. Nu werk ik bij de rijkspolitie op de Linkeroever in Antwerpen." Zeg jaar geleden stopte Gino van Bunder als actief springruiter in de wedstrijd sport. „De liefde voor de paar den is echter gebleven. Ik heb me nu op de fokkerij gestort. Maar je weet hoe het gaat in de paardesport, het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Voor mijn zoon Stieven, die nu acht jaar is, heb ik een pony aange schaft. Hij kon er in de begin fase helemaal niet mee over weg, maar dat gaat nu heel veel beter." Stieven, zelf verre van een 'begenadigd spreker', laat vader Gino liever het woord doen. Gino van Bunder: „In augustus wordt het twee jaar geleden dat Stieven lid werd van de Hulster ruitersportclub. Op dit moment heeft zijn naam in Zeeland, West-Brabant en in het Waas land al een bekende klank. Tij dens alle concoursen is hij na drukkelijk aanwezig. Hij praat weinig, maar kaapt des te meer prijzen weg." Zijn trouwe groom is zijn zusje Stefanie, die na de wedstrijden zijn pony's 'droog stapt'. Met zijn pony Rocky is Stieven van Bunder nu doorgedrongen tot de L-klasse springen met 8 winstpunten en met zijn nieuw ste aanwinst, de pony Dia- mantha, is hij tot nu toe vijf keer gestart en reed daarbij niet minder dan 10 winstpun ten bij elkaar in de B-klasse. Een knappe prestatie van de jonge Belg in Hulster dienst. Dat de familie Van Bunder zich massaal aanmeldde bij de lan delijke rijvereniging en pony club Hulst heeft verschillende redenen. Gino van Bunder: „We wisten dat er in Nederland be ter gereden wordt, zowel in de dressuur- als springwedstrij- den. Voorts kenden we hier in FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. het Waasland al verschillende leden van de Hulster club. Toen Stieven in Hulst lid werd ben ik zelf ook weer gaan rijden. Eveneens bij de Hulster club, evenals mijn broer Patrick. Tot nu toe kom ik in de M-klasse uit met mijn paard Denise. Ik startte met dit paard één keer en behaalde meteen een winst punt. Nu sta ik helaas even op non-actief wegens een schou derblessure. In Tholen ben ik nog wel gestart, maar er moet deze week een pin in mijn schoudergewricht gezet wor den. Dan zal het wel even over zijn met de wedstrijdsport." Gino en vader Louis van Bun der vertellen beiden enthou siast dat ze zich bijzonder hap py voelen bij de ruitersportclub Hulst. „Het is een toffe en fan tastische club. Altijd gezellig en de leden vormen één hechte paardesportfamilie. We gaan altijd samen met zo'n 25 ruiters en amazones naar alle concour sen in West-Brabant en Zee land. Ja, we voelen ons thuis in Hulst en hopen daar nog vele plezierige jaren te beleven." Van onze verslaggever Parijs - Het team van Williams-Renault lijkt erin te slagen Nigel Mansell tot een terugkeer in de Formule I te bewegen. Mansell zou vanaf de Grote Prijs van Frankrijk op 3 juli de plaats van de op 1 mei in Imola verongelukte Ayrton Senna moeten innemen. Williams is al weken in onderhandeling om Mansell naast Damon Hill te contracteren. De wereldkampioen wordt gezien als een waardig plaatsvervanger van Senna en als de man die de dominerende Michael Schumacher in de Benetton het leven zuur moet maken. Aanvankelijk wezen Mansell en zijn werkgever (het Indycar-team Newman-Haas) een bod van Williams van de hand. Inmiddels lijkt voor de afkoopsom van 21 miljoen dollar (13 miljoen voor Mansell en 8 miljoen voor Carl Haas) een compromis in de maak. Mansell zou voor de rest van het seizoen de Grand Prix' rijden die zich niet overlappen met de Indycar- verplichtingen van de 40-jarige Brit. Het betreft in totaal zes races: Frankrijk, België, Portugal, Europa, Japan en Australië. De vier overige Formule I-races zou David Coulthard, die onlangs in Spanje debuteerde en ook zondag in Canada rijdt, in de Williams stappen. Mansell voelt wel voor een rentree in de Formule I, die hij na zijn wereldtitel in 1992 verliet. Nadat hij vorig jaar de Indycar- titel in de Verenigde Staten veroverde, verloopt het seizoen '94 sportief weinig vlotjes. De bolides van het Newman/Haas-team van Mansell en Mario Andretti zijn kansloos tegen de Penske- Mercedes van onder meer Fittipaldi en Unser. De Australiër MICHAEL HAYMAN, lid van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen, reed twee keer in de prijzen. In Wolvertem- Meise werd hij vijftiende en in Geel zeventiende. Doelman Waterreus naar PSV Eindhoven - PSV heeft doelman Ronald Waterreus van Roda JC aangetrokken. De 23-jarige Limburger tekende een contract voor twee jaar in Eindhoven. PSV was op zoek naar een nieuwe doelman na het afscheid van Hans van Breukelen. Stanley Menzo van Ajax behoorde ook tot de kandidaten. Het aantrek ken van Waterreus wil niet zeggen dat de komst van Menzo nu is uitgesloten. Manager algemene zaken Ploegsma: „Alles is mogelijk. We proberen gewoon onze ideeën rond te krijgen. Het halen van Waterreus was daarin een belangrijke stap." Ook Patrick Lodewijks; de laatste jaren verhuurd aan FC Groningen, en de tweede doelman van vorig jaar Wim de Ron staan ook nog bij PSV onder contract. Waterreus is de vijfde aankoop van PSV, na Nilis, Pahlplatz, Vink en de Braziliaan Vampeta. Mr. Jimmy Janssen van Raay heeft zijn erevoorzitterschap van de spelersvakbond WCS neergelegd. De CDA-parlementa- riër, die zich opmaakt voor de Europese verkiezingen, schrijft dit in een brief aan Karei Jansen, de voormalige voorzitter van de vakorganisatie. Janssen van Raay kan zich niet langer verenigen met de handelwijze van de vakbond, die mede door hem is opgericht. Vooral het gebruik van de fiscale Antillen- route, waarbij grote sommen geld van voetballers naar het belastingparadijs Curacao worden doorgesluisd, stuit hem tegen de borst. Voor die constructie heeft de WCS de commerciële poot, Sport Promotion B.V, in het leven geroepen. Heerenveen heeft de contracten verlengd met Jan de Visser (drie jaar), Piet Keur en Tony Alberda (beiden een jaar). Erik Regtop blijft waarschijnlijk nog twee seizoenen bij Heerenveen. Raymon van Haaren en doelman Hans Vonk hebben hun contracten bij RKC met respectievelijk twee en drie jaar verlengd. Marcel Brands tekent dezer dagen voor twee jaar bij. Naast Peter Hofstede, die voor drie jaar heeft getekend, heeft FC Utrecht ook Dirk-Jan Derksen van Roda JC aangetrokken. De aanvaller, die afgelopen seizoen was uitgeleend aan MW, wordt door FC Utrecht voor een jaar gehuurd. Patrick van Diemen stapt van FC Utrecht over naar NEC. De middenvelder bereikte overeenkomst over een tweejarig con tract. Van Diemen speelde afgelopen seizoen op huurbasis bij AZ. De Argentijn Fernando Redondo verruilt Tenerife voor Real Madrid. De international ondertekende gisteren een contract dat hem voor vijf jaar aan 'de Koninklijke' verbindt. Na Michael Laudrup was dit de tweede grote aankoop van de Spaanse club die komend seizoen een serieuze gooi wil doen naar de landstitel. Met de overeenkomst is een bedrag van circa zeven miljoen gulden gemoeid. Daarnaast zal Real Madrid verdediger Ramis aan Tenerife afstaan. Olaf Thon (28) keert terug naar Schalke 04, de club waar hij zijn loopbaan begon. De middenvelder, die bij Bayern München werd omgeschoold tot libero, heeft een contract getekend voor twee jaar. De transfersom bedraagt drie miljoen gulden. Bonds coach Berti Vogts heeft oud-international Thon niet geselecteerd voor het WK in de Verenigde Staten. Van onze verslaggever Vlissingen - Op de vijfde finale-dag van de Zeeuwse zwem- kampioenschappen heeft Sandra Temmerman van Scheldes- troom voor een daverende verassing gezorgd. Op het zwaarste zwemonderdeel voor de vrouwen, de 400 meter wisselslag persoonlijk, versloeg zij niemand minder dan de als grote favoriet gestarte Ryan Verplanke. Na de onderdelen vlinders slag, rugslag en schoolslag had Temmerman een kleine voorsprong die zij ondanks sterk aandringen van Verplanke wist vast te houden. De 800 meter vrije slag ging naar Annabel Kosten, die na een sterke start de opgebouwde voorsprong niet meer prijs gaf. De strijd om het zilver was bui tengewoon spannend en werd door Eline Velgersdijk van De Bruinvis met handslag verloren van de Vlissingse Marlie Braber. Eelco van Gemert won de titel op de 1500 meter vrije slag met grote voorsprong op de Luctor- leden Tjalf Brasser en Arjen van Oord. Opvallend was de 4e plaats van de langebaanspecia- list Arno van den Berghe uit Koewacht. UITSLAGEN 400 meter wisselslag vrouwen all in: 1. Sandra Temmerman (ZVS) 5.35,4, 2. Ryan Verplanke (ZVS) 5.37,1, 3. Maartje van Keulen (STV) 5.41,0, 4. Carolien de Milliano (ZVS) 5.48,6, 5. Annabel Kosten (ZVS) 5.56,1 1500 meter vrije slag mannen all in: 1. Eelco van Gemert (STV) 18.14,9, 2. Tjalf Brasser (LUC) 18.41,7, 3. Arjen van Oord (LUC) 18.43,5, 4. Arno van den Berghe (ZCK) 19.05,8, 5. Thijs Salomee (ZVS) 19.11,0. 800 meter vrije slag vrouwen all in: 1. Annabel Kosten (ZVS) 10.24,8, 2. Marlie Braber (STV) 10.30,3, 3. Eli ne Velgersdijk (BRU) 10.30,5, 4. Constantia Martens (STV) 10.45,2, 5. Ryan Verplanke (ZVS) 10.48,8. Schaatsen DE Noor Olaf Poulsen (74) treedt op het komende congres van de Internationale Schaats Unie, van 14 tot en met 17 juni in Boston, af als voorzitter. Hij heeft deze functie veertien jaar bekleed. Hij blijft wel lid van het Internatio nale Olympisch Comité. Kandi daten voor zijn opvolging zijn de Brit Lawrence Demmy en de Ita liaan Otto Cinquanta. Voethal SERGEJ Borovski is benoemd tot bondscoach van Wit-Rusland. Hij is de opvolger van Mikail Vergoejenko. De voormalige spe ler van Dinamo Minsk en de nationale ploeg van de Sovjetu nie krijgt als taak de nationale selectie voor te bereiden op de kwalificatie van de Europese ti telstrijd, waarin Nederland een van de tegenstanders is.

de Stem | 1994 | | pagina 9