genheid Actie tegen leegstand in Axel Paard voor kinderboerderij De Sterre 23.50 Zat-ie iemand in de weg? UITSLAGEN PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Positieve effecten van reconstructie binnenstad blijven nog uit Dorpsfeest in St.-Jansteen DE STEM ZEELAND KORTING gefeliciteerd #4" ai Abraham heten. i papa Jos j iri de krant sen over de vlo# Westerschelde tocht fietsers Reddingsbrigade start oefenseizoen Jeugdige amateurs I8Pelen Shakesp eare Lage boete voor Hulstenaar na aanrijding onder invloed Wandelroute 4 In licht van Toorop en Mondriaan*1 Western weekend WOENSDAG 8 JUNI 1994 edankje, jubileum, relijk, verloving, 'estatie, examen, am, enz. ilom 1.09 incl. BTW, verplicht. Foto of iaat 35 x 40 mm Overige tarieven op :o's worden niet urneerd. of geef uw tekst atsing af bij één van chriftelijke opgaven geaccepteerd indien ikend zijn, ook indien bijgevoegd is. iet recht voor teksten redenen te weigeren, ir klachten bereiken en tekst behoudt de scht voor om de naam iver bekend te maken. mevr. Lips Gladdines in van Pelt in Zundert. Het is haar niet aan tezieul maar deze dame wordt f 5x10 H.G. Pa en de kinderen. I ledereen mag het weten vanaf vandaag zal Wimvt Gelder Liefs vrouw en kinderen. ply the best. H.g. jaardag. Liefs en ;s van ons. tecialiteiten Restaurant ISTG LIN 1 tel: 01148-1245 voor buitenland tel:0031-11481261 fax:01148-1722 Van onze correspondent Clinge - Het was gistermid dag feest °P het terrein van de kinderboerderij de Cante- cleerhoeve toen Emmy d'Au- bioul-de Winter, presidente van de Vriendenklub Inner- wheel, symbolisch een cheque van 3500 kwam overhandi gen. Innerwheel is een vriendenclub lopend buffet an 19.00-22.00 uur alade van het huis roepoek tjar oep van de dag Ihinese mini-loempia isang goreng abi pangang oe young hai iap tjoy iu paai kwat ,i leroosterde varkenskrabbetp| até hinese koe lo yuk undvlees met kerriesaus undvlees met pikante saus ipfilet met kon po saus siu yin kip lasi, bami en mihoen offie of thee gratis van het M persoon waarin zo'n 54 vrouwen, echtge noten en weduwen van de Rota- ryleden uit Oostburg, Terneuzen en Hulst-Hontnisse, zitting heb ben. Het doel van deze vereni ging is het bevorderen van vriendschap en internationaal contact en tevens het stimuleren van de bereidheid tot helpen. Met dit streven voor ogen wordt jaarlijks een nationaal en een regionaal project aangepakt. De voorzitter van de Stichting Kinderboderij L. Kerckhaert en kinderboerderijbeheerder Ad van Hilst toonden zich zeer ver heugd met de gift waarvoor in middels een paard is gekocht. Toen de vriendenclub een doel. zocht voor haar jaarlijkse regio nale actie, kwam ze bij de kin derboerderij op een goed adres. Immers, aldus van Hilst, er zijn altijd wensen die via de normale middelen niet of nauwelijks te realiseren zijn. Een van die wen sen was de aanschaf van een' tweede fjordenpaard. De verwe zenlijking hiervan biedt een he leboel nieuwe mogelijkheden. De 74 bewoners die paardrijles heb ben, zijn nu niet meer van één paard afhankelijk. Ook voor een ritje met de huifkar kan het nieuwe dier ingezet worden. Voor de bezoekers van het schapssscheerdersfeest dat aan staande zondag plaatsheeft zal het zeker de moeite waard zijn de nieuwe aanwinst te bekijken temeer omdat er ook een veulen tje bij het paard in de wei loopt. Het bestuur en een aantal leden 'van de Vriendeklub Innerwheel konden met eigen ogen aan schouwen welke mogelijkheden de kinderboerderij voor de be woners en omgeving biedt. Niet alleen kregen zij een stukje van de geschiedenis van de kinder boerderij te horen, maar ook mochten zij een tochtje met de huifkar maken. groepen van min. 15 psrs ook op andere dagen m°9 j iet op feest- en zondagen sn heerlijk huis op't oog. >et u mooi uw huidige ining kwijt. er: een advertentie op lend formaat, dan u denkt en verkoop eller, want: set van wanten en Kranten Hulst - De Tourclub Hulst houdt zondag een Westerschelde tocht. Het is een toertocht van honderd kilometer achter voorrijders. De gemiddelde snelheid bedraagt ongeveer 25 kilometer. Na vijftig kilometer is er een rast gepland. Aan het eind van de tocht is er voor iedere deelne mer een Westerschelde broodje. Liefhebbers van een stevige fietstocht kunnen inschrijven vanaf 7.00 tot 7.45 uur in 't Ros Beijaart in Hulst. De inschrij ving kost een rijksdaalder voor NTFU leden en een gulden meer voor niet leden. Via het in schrijfgeld is men verzekerd. Van onze correspondent Kloosterzande - De reddings brigade Kloosterzande start morgen het oefenseizoen in zwembad De Honte. Iedereen die kan zwemmen, kan tussen 19.00 en 20.30 uur terecht. Men kan kennismaken met alle facetten van het reddend zwemmen. Niet alleen in badpak, maar ook gekleed. wordt een soort oefenpro gramma afgewerkt met onder andere diverse vervoers- en be vrijdingsgrepen, klosgooien, popduiken, handreiking bo- demafzoeken en zelfconditie. Dit kan nog een keer een week later, donderdag 16 juni. Beide avon den zijn vrij toegankelijk. Daar na zijn de kosten 7,50 per maand. Er geldt is wel een kor ting voor meerdere leden van een gezin. Diegenen die mee willen doen met de strandwachtopleiding, zijn eveneens welkom. Zij kun nen eerst meedoen in het bad en hun eigen conditie opvijzelen en de diverse grepen uitoefenen. Het is de bedoeling dat zij in de periode van 9 juli tot 20 augusus aanwezig kunnen zijn overdag of s avonds en zich melden bij de strandpost. Daar krijgen zij ver der les. Theoretisch, kennis stro ming eb en vloed, hoe en waar om patrouille lopen en varen, omgaan met de communicatie middelen, verrichten van de red dingen en de juiste melding hier van, alsmede het goed leren in vullen van de diverse rapporten. De opleiding is mogelijk voor f iedereen vanaf 13 jaar. De in- I schrijvingen moeten uiterlijk 20 I jum binnen zijn in verband met "e verzekeringen. De kosten >r de opleiding zijn ongeveer 9, inclusief handleiding red eend zwemmen, oranjekruis- Doekje, T-shirt voor strandwacht en examengeld. Het officiële I examen wordt zaterdag 20 au- i ?"s'us or[i 09.30 uur afgenomen j \VestlSll0ek V0OT de regio Zuid~ Voor hen die geen geldig EHBO- jmploma hebben is een arts be reid de opleiding te geven, dat L,.*®® eerste hulp aan dren- el'ngen. Aanmeldingen zijn te 1 Honderdag 9 en don- I nar», 6,iuni' De ondertekende IP P eren kan men inleveren bij In kauret, Hyacintstraat 6 of bij Huisman, Perkpolderhaven 1 XmÜ! P^Viljoen De Perk- Hier 8gen ook inschrijfformulieren. |Van onze verslaggever C,burg°e jongeren- en de liario fnengroeP van de twee- Hum, °neelcursus aan ama- I sluiten1sierschot)1 De Ambitie Idino =f maand hun oplei- Igen met enkele voorstellin- lwerii!tMimtheater aan de Ver" Ide lm, in Vlis«ngen spelen ldronrr'?eren, 'Mitomernachts- C re i„ jSn William Shakespea- I Graaf n regle van Josien de ralerdageom02roSt3enllngen Z'jn °P 1^8 om 14 ?n? Uur' op zon" 118 iiini en °P zaterdag |senen sop? ,4° UUr' De vo'was" I deren L r *czak en de k'n~ ■Vr'jdas 94 Sylvanus op om 20 in 8n zaterdag 25 juni is er een m!ddaP Zondag 26 iuni 114.30 uur n gV00rsteUing om i Veen Visser regle is van Na~ Van onze verslaggever Axel - De positieve effec ten van de met baatbelas ting omhangen reconstruc tie van de Axelse binnen stad blijven vooralsnog uit. Op het moment dat Axel de vruchten wil plukken van de face-lift, die 1,8 miljoen gulden kostte, wordt het winkelhart ge confronteerd met leegstand. In de Noordstraat zijn recent vijf winkelpanden leeg komen te staan. Uitzicht op een omslag is er nog niet. Voorzitter T. Marteijn van win keliersvereniging Axclusief geeft toe hogere verwachtingen te hebben gekoesterd van de recon structie maar vindt de situatie zeker niet alarmerend. „Dit soort wisselingen van eigenaars en huurders kom je altijd tegen." Toeval De leegstand gebeurt tegelijker tijd met het opknappen van de binnenstad maar er is volgens Marteijn eerder sprake van toe val dan dat er aantoonbare ver banden zijn. „Het ligt niet aan de reconstructie. De meningen over de lichtmasten en de kunst werken lopen uiteen, maar op zich hoor ik alleen maar positie ve reacties over de reconstructie. Het nieuwe gedeelte sluit ook naadloos aan op het Szydloski- plein. De basis voor verbetering is er. Het is nu aan ondernemers en startende ondernemers". Marteijn hecht er aan de ontwik- Leegstand van winkels in de Axelse Noordstraat. FOTO WIM KOOYMAN kelingen in een landelijk kader te plaatsen. Het midden- en kleinbedrijf krijgt overal klap pen. De recessie in die sector is 'nog niet ten einde. Niettemin laat Axclusief nader onderzoek verrichten naar hui dige en toekomstige ontwikke lingen. „We moeten natuurlijk zien te voorkomen dat er na de reconstructie een incompleet beeld in Axel ontstaat". De stu die, een afstudeerproject, wordt verricht door A. Kamermans, student aan de Nationale Hoge school voor Verkeer en Toerisme in Tilburg, sectie planologie en vervoer. De resultaten van deze doorlichting zijn eind juli be kend. „Dan hebben we wellicht een beeld van wat er aan schort", aldus Marteijn. De onderzoeker betrekt bij zijn studie ook de mogelijkheden van de zondago penstelling van de winkels en een verschuiving van de koopa vond van vrijdag naar donder dag. Gekeken wordt ook naar het assortiment dat Axel voert en het aantrekkelijker maken van vestigingsvoorwaarden. De kredietinstelling kunnen daarin volgens Marteijn een be langrijke rol spelen door hun financieringsvoorwaarden voor bepaalde assortimenten te ver soepelen. Kamersmans bekijkt ook in hoeverre het in Axel haal baar is om de winkeliers wat meer samen te laten doen. Dat kan zijn op het gebied van ad verteren. Axel is volgens Marte ijn al een heel eind geholpen als alle ondernemers uniforme ope ningstijden zouden hanteren. Waarnemend gemeentesecretaris De Schepper neemt de steunbetuigingen voor de ontslagen ambtenaar Jan Aarssen in ontvangst. FOTO WIM KOOYMAN VERVOLG VAN VOORPAGINA ZEELAND Van Puyvelde vroeg zich giste ren hardop af of dat de enige reden was. „De burgers hebben recht om te weten wat er met hun belastingcenten wordt ge daan, dus ook over de meerkos ten en het ontslag van Jan Aars sen. De inwoners van deze ge meente vragen zich ook af waar om deze zware straf is opgelegd. Werd de heer Aarssen te duur? Zat-ie iemand in de weg? Is het vanwege zijn geaardheid? Wij geloven niet dat het alleen gaat om het invullen van bepaalde formulieren ondertekend na mens de burgemeester, daar dit tot zijn werkzaamheden behoor de." Het antwoord op deze vragen zal nog wel even op zich laten wach ten. B en W van Hontenisse hebben met elkaar afgesproken inhoudelijk geen commentaar te geven op de kwestie. Ook Aars sen, die al acht maanden thuis zit, communiceert niet via de pers. Tegen van Puyvelde heeft hij echter gezegd de actie te waarderen. Hoewel de vangst, driehonderd handtekeningen, in schril con trast staat met de actie van de actiegroep Stop de Varkensinva sie die in Hontenisse achtdui zend handtekeningen verzamel de, is Van Puyvelde ervan over tuigd dat hij namens het grootste deel van de bevolking spreekt. „Dat merk ik uit gesprekken met mensen", zegt hij op de vraag naar het waarom. „Ik hield geen gerichte actie. Ik heb niet hele dagen met een lijst rondgelopen. Ik was alleen ter wijl de actiegroep met velen was", geeft hij als verklaring voor het grote verschil. Inzet van zijn actie is om Aarssen terug aan zijn oude baan te helpen. „We willen Jan terug", aldus Van Puyvelde. KOERSBAL Kloosterzande - Ouderenbond, zaal Rozenhof, 27 personen: 1. H. de Gucht/T. de Waal, 2. J. Rom- bout/C. van Goethem, 3. H. Baart/ C. van Meelen. Clinge - Zaal Malpertuus. Mat 1: 1. mevrouw Baijens/C. Baijens, De Klinge; 2. mevruw Thomaes/C. Bertram, Clinge/Hulst. Mat 2: 1. mevrouw Kempe/J. Bouvre, Axel/ Stekene; 2. mevrouw Ras/R. de Block, Clinge/De Klinge. Mat 3: 1. mevrouw De Block/L. de Bot, De Klinge/Hulst; 2. mevrouw Kegels/ P. van Broeck, Heikant/Clinge. BOLLINGEN Heikant - KBO, 33 personen l.A. Ferket/P. Bouvre en C. Baaiiens/ A. van Acker-Hulshout, 2. E. Jon- kers/M. Jonkers-de Cock en G. Peeters-Pieters/L. Herrewegh. Clinge - Zaal Malpertuus, 21 per sonen. Mat 1: 1 M. Govaert/M. Deyaert, 2. C. Hageman/M. van Vlierbergen. Mat 2: 1. L. Lernout/ M. de Block, 2. C. van Gijsel/J. Spitters. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, negen personen: 1. J. de Pan, 2 A Vale, 3. A. de Kort. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twaalf personen: 1. A Rottier/A. Mannaert, 2 R. de Waal-Cam- been/R. Reyns-de Kort, 3. J. Schrauwen/T. van Vooren. Westdorpe - Zaal Concordia, 22 personen. Mat 1: 1 E. de Smet/T Goethals, 2. W. Kalle. Mat 2: 1 Janssens/G. Spuessens, 2. C. Smet/R. van Hecke Axel - Gregoriuscentrum, vijf personen: 1. mevruow Snoek, 2. mevrouw Dane, 3. mevrouw Braun. Hengstdijk - Camping De Vogel, 31 personen. Hoge vogel: L. Frey- ser, rechter zijvogel: G. van Dor- selaer, linker zijvogel: L. de Graaf, grootste aantal (5): M. Wijn. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, achttien personen. Hoge vogel: A. Rottier, linker zijvogel: K. Ingels- dal, rechter zijvogel en grootste aantal (6): A. Mannaert Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 29 personen. Hoge vogel: M. de Waal, linker zijvogel. Ph. Boon, rechter zijvogel: C. D'Hoog- he, grootste aantal (5): R. de Block. Terneuzen - Om 2.00 uur 's nachts had I.K. uit Hulst op 15 april van vorig jaar geen voetgangers meer op zijn pad verwacht. De vrouw die er toch liep had hij dan ook niet gezien. Onder de invloed van alcohol, zonder rijbewijs en ook nog zon der verzekering reed hij het slachtoffer aan in de Zoutestraat in Hulst. De vrouw hield er ge lukkig alleen schaafwonden aan over, maar K. was er toch dusda nig van geschrokken dat hij daarna meteen stopte met drin ken. De politierechter veroordeelde hem al voor het rijden onder invloed en doorrijden na een aanrijding, maar gisteren moest hij zich bij de kantonrechter nog verantwoorden voor de overige fouten. Officier van justitie Van der Lende-Mulder Smit gaf aan dat hij volgens de richtlijnen goed was voor een boete van 2000 gulden. Gelet om 's mans financiële draagkracht eiste zij echter minder: 1100 gulden on voorwaardelijk en 875 gulden voorwaardelijk. Kantonrechter Klarenbeek vonniste conform. Domburg (anp) - In het kader van het Mondriaanjaar 1994 wordt donderdag 16 juni in de Zeeuwse badplaats Domburg de wandelroute 'In het licht van Toorop en Mondriaan' in ge bruik genomen. De tocht van ongeveer vijf kilo meter voert langs plekjes en ge bouwen die een rol hebben ge speeld in het leven en werk van beide kunstenaars die in het be gin van deze eeuw in Domburg verbleven. Een vijftig pagina's tellende, geïllustreerde gids brengt de on derwerpen die de kunstenaars in en rond Domburg voor hun werk kozen, hun achtergronden en ontwikkelingen onder de aan dacht van de wandelaar. Auteur van de gids is Francisca van Vloten, die reeds eerder publi ceerde over de Domburgse kun stenaars. De begin deze eeuw al interna tionaal beroemde schilder Jan Toorop was een centrale figuur in de door adellijke en vorstelij ke families -en later door schil ders, dichters, schrijvers en com ponisten- bevolkte badplaats. De kunstenaarskolonie vond inspi ratie in het zogenaamde Zeeuw se licht, de ongerepte natuur en de karakteristieke bevolking. Gedurende zijn verblijf in Dom burg sloeg Mondriaan de voor zijn werk belangrijke abstracte richting in. De wandelroute is een initiatief van de Stichting Educatief Toe risme Zeeland 'Oranjezon' en de WV Domburg-Oostkapelle, in samenwerking met de Stichting Zeeland Mondriaan 1994. Axel HENGELEN - Hengelsport vereniging Geduld Overwint Alles (GOA) in Axel hield voor haar seniorenleden de eerste wedstrijd in dit seizoen in zoetwaterhengelen. Gevist werd op de Kleine Kreek in Axel. Er waren 42 deelnemers en de vangsten waren goed. In totaal werd 47 kilogram vis gevangen, hoofdzakelijk bra sem. het was de eerste wed strijd die in dit seizoen mee telde voor het clubkampioen schap 1994. De uitslag was als volgt: 1. P. Herderweirt, 5310 gram aan gevangen vis, 2. F. Lippens, 4510 gram, 3. N. Er- pelink, 3400 gram, 4. R. Six, 3330 gram, 5. D. Parijs, 2640 gram. SPROOKJES - De katholieke basisschool Antonius houdt morgen een creatieve dag. Thema is 'Sprookjes'. In en om het schoolgebouw worden sprookjes werkelijkheid. Er komt een sprookjesbos, het pannekoekenhuisje van Hans en Grietje is er en voor ieder kind staat de grimeur klaar om een echt sprookjesfiguur te worden. Het feest duurt de hele dag. Kloosterzande TER DUINEN - Leerlingen van groep 8 van de Ter Dui nenbasisschool maken morgen een gezamenlijk uitstapje naar het Verdronken Land van Saeftinge. Onder begeleiding van hun leerkracht en een paar ouders rijden zij op de fiets er naar toe. De gids zal met hen een excursie door de schorren maken. De leerlingen maken dit uitje in het kader van de afsluiting van hun ba sisschoolperiode. SPEURTOCHT - Vanaf de Ter Duinenbasisschool start van daag een wandelspeurtocht, waaraan niet alleen leerlin gen, maar ook hun ouders en verdere familieleden mogen meedoen. Leden van de ouder raad hebben twee tochten uit gezet: een van ongeveer 3 kilo meter en een van ongeveer 8 km. Na de tocht is er voor alle deelnemers een tractatie op school. Prosperpolder RUILDAG - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden houden zondag 19 juni van 9.00 uur tot 12.00 uur in feestzaal Sint- Michiel de maandelijkse ruil- dag. Nieuw-Namen KVO - De KVO houdt dinsdag 14 juni een gezellig avondje in hotel De Linde in Klooster zande. Vertrek aan de kerk om 19.00 uur. Op deze avond kan men pierbollen en wordt een Saeftinghe-lamspastei geser veerd. Men kan zich nog aan melden voor deze avond bij R. Pauwels in Nieuw-Namen. MUZIKALE CLOWNS - Fan fare De Scheldezonen nodigt de ouderen uit voor een mid dag met muzikale clowns vrij dag 10 juni om 14.30 uur in de feesttent. De entree is gratis. Koewacht HENGELEN - De Koewacht- se Hengelvereniging hield op de Konijnenputten de eerste wedstrijd voor het clubkam pioenschap met de gewone hengel. Uitslag: 1. G. Taey- mans 7280 gram, 2. W. van Bambost 2080, 3. W. Martens 1750, 4. J. Veys 1740, 5. R. Matthijs 1410 gram. De vol gende wedstrijd is een match en pickerwedstrijd zaterdag 25 juni, eveneens op de Konij nenputten, aanvang 08.30 uur. Clinge ROMMELMARKT - Muziek- en toneelvereniging Weldoen door Vermaak houdt vrijdag en zaterdag de jaarlijkse ver koop voor het uniformen- en instrumentenfonds. Vanaf 20.00 uur is er vrijdag in zaal De Troubadour een grote vei ling, waarbij alles bij opbod verkocht wordt. Vanaf 19.00 uur zijn de spullen te bezichti gen. Zaterdag is er op het Negorieplein vanaf 9.00 uur een rommelmarkt. Van 9.30 tot 15.30 uur is er een wafel actie. Op verzoek worden de wafels thuis bezorgd. SPELEN - De Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen hield een gezelschapsspelen middag. Uitslag vrouwen: 1. mevrouw Vos, 2. mevrouw Poppe, 3. mevrouw Dobbelaer, allen Clinge. Mannen: 1. A. Saman, Kapellebrug; 2. P. Ras, Clinge; 3. E. Heijman, Koewacht. HENGELEN - De door de Clingse Hengelaarsvereniging gehouden jeugd vis wedstrijd tegen GOA uit Axel werd door de jeugdige vissers van Clinge gewonnen. De jeugdcommissie kan terugzien op een geslaagd evenement. Uitslag 4-11 jaar: 1. S. IJzewijn, 2. N. Bamborst, 3. M. Goossens. 12-15 jaar: 1. D. de Vlaeminck, 2. P. de Meul, Axel; 3. Y. Mortier. 16-18 jaar: 1. J. Struijlaert, 2. B. de Betue, 3. D. de Block. St.-Jansteen COLLECTE - De opbrengst van de pinkstercollecte in de parochiekerk van de H.-Jo hannes de Doper heeft 551 opgebracht. Het geld is be stemd voor de Nederlandse missionarissen. WOENSDAG CLINGE - Zaal Malpertuus, 13.30 uur, KBO, handwerken, pergamano, kaarten, biljarten. -Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, koersbal. KOEWACHT -Café 't Hoekske, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. Van onze correspondent St.-Jansteen - Voor de negende keer houdt de Stichting Evenementen St.-Jansteen en omstreken vrijdag en zaterdag het dorpsfeest. Het bestuur en vele vrijwilligers hebben dit jaar weer een afwisselend programma in elkaar gezet. Onder leiding van voorzitter F. Heirman zijn ze al maanden be zig om de organisatie rond te krijgen. Voor de negende keer worden de festiviteiten gehou den in en rond de loods van de gebroeders Dobbelaer in de Brouwerijstraat te St.-Jansteen. „Een onmisbare medewerking," aldus Heirman. „Wanneer er een tent gehuurd moet worden, is het financieel niet haalbaar. Wij hoeven nu geen entree te heffen, maar wij verwachten wel dat niet alleen de deelnemers aan de festiviteiten naar het feesterrein komen, maar dat velen het feest bezoeken." Ei werpen Na de officiële opening door het college van burgemeester en wethouders starten vrijdag om 13.00 uur voor de 50-plussers een schieting op de liggende wip en een volksdansmiddag onder leiding van Justien Moorthamer. Het middagprogramma wordt verder gevuld met een gezel schapsspelencircuit, bestaande uit hoefijzer werpen, pieken en e'i werpen. De liefhebbers van bingo komen eveneens aan hun trekken. De jeugd kan van 18.30 tot 21.00 uur terecht bij Cygnus-Z-drive- in-show. Een disco met bijbeho rende rookwolken en lichtflitsen. Er wordt een danswedstrijd ge houden en tijdens de avond wordt de uitslag bekend ge maakt van de intekenwedstrijd. Voor jogn en oud is er tenslotte het avondprogramma van half tien tot half twee. Medewerking daaraan wordt verleend door het orkest Tricity met levende mu ziek uit de jaren zestig tot nu. Voor de zeskamp, die zaterdag van 12.00 tot 18.00 uur wordt gehouden, hebben zich al twintig ploegen gemeld. Die leveren strijd om de wisselbeker. De on derdelen, vrachtauto trekken, zeephelling, commando-hinder- nisbaan, Steense muur, skilopen èn het puzzelspel, worden afge werkt op het terrein rondom de loods. Het dweilorkest Wind kracht 9 zorgt voor een sfeervol le muzikale begeleiding. Bezoekers en deelnemers kunnen zaterdag doorlopend meedoen aan het rad van avontuur en een enveloppenactie. Er bestaat ge legenheid om van de barbecue te proeven.Tijdens de afsluitende feestavond van half negen tot half twee, worden de prijzen van de zeskamp uitgereikt en ver zorgt het orkest Amber de mu ziek. Van onze correspondente Clinge - Op het schietterrein Statenboom in Clinge wordt morgen vrijdag, zaterdag en zondag een western weekend ge houden. Het gehele weekeinde zijn er schietwedstrijden met historische wapens en minia tuurkanonnen. Eveneens worden een indianen- en trapperkamp ingericht. Op zaterdag zijn er rondritten met een huifkar vanaf 11.00 uur. Om 13.00 uur beginnen de trapper games en om 21.00 uur kan men dansen gedurende de country- avond. Op zondag zijn er de finales van de schietwedstrijden vanaf 13.00 uur.

de Stem | 1994 | | pagina 13