Toeristen besteden meer in buitenland Consumentenbond ontraadt aankoop: Omo Power wast te gretig De groene bezem moet door het kantoor WOV-topman bepleit ingrepen in subsidies i^PN gaat naar de beurs voor een oer-Hollands Hema-prijsje ^Sn)Sie van '49'75 ECONOMIE A5 1 nkomsten toerisme in Nederland blijven achter bij uitgaven Nederlanders elders 5rCKOninklijke PTT KOP MUNT Soap ECONOMIE KORT LANDELIJK MELDPUNT WET VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN 030 - 318131* DAG 7 JUNI 1994 DINSDAG 7 JUNI 1994 jui onze verslaggever Haag - Omo Power is te krachtig; het verwijdert niet alleen vlekken maar na 24 jjer wassen ook stukken ka- I0iweefsel. (j grond van dit door TNO jgevoerde onderzoek heeft de Consumentenbond gisteren het •«bliek geadviseerd even te lachten met de aanschaf van jt wasmiddel, dat op de markt wordt gebracht door Unilever- dochter Lever. Daarmee lijkt een beslissing ge forceerd te zijn in de wasmid delenoorlog tussen Lever en de Amerikaanse gigant Proc ter Gamble. De laatste voert al wekenlang een agressieve campagne tegen Omo Power, het 'superwasmid- del' van Unilever. Afgelopen weekeinde kondigde Lever al 'schoorvoetend aan de samenstelling van Omo Power enigszins aan te passen. Het zag toen tevens af van een kort geding tegen P&G, dat Lever wilde aanspannen omdat P&G zijn wasmiddel Ariel eveneens voorzag van de toevoeging 'Po wer'. P&G zegde toe de toevoeging Power achter Ariel achterwege te laten, maar weigerde om zijn aanvallen te staken op de scha delijke werking van het ver nieuwde Omo. Met rapporten van zes Europese onderzoeksinstituten, waaron der TNO, in de hand ging P&G opnieuw over tot de aanval. De Delftse onderzoekers zijn na een vergelijkend onderzoek tus sen Ariel Plus, Omo Micro Plus en Omo Power tot de conclusie dat de allernieuwste vinding van Unilever slecht presteert. Omo Power bleek na minder dan twintig wasbeurten op 60 graden bij zes van de vijftien kledingstukken zodanige scheu ren en gaten te veroorzaken, dat die eigenlijk niet meer waren te dragen. De accelerator is vol gens TNO de grote boosdoener. Deze zorgt ervoor dat het was sen sneller gaat en intensiever gebeurt. Unilever heeft 800 miljoen geïn vesteerd in Omo Power; 300 miljoen in de ontwikkeling van het produkt, 500 miljoen om de Europese consument het pro dukt aan te prijzen. Woordvoerder T. Gordijn van Unilever prijst ondanks de ver nietigende kritiek voor Omo Po wer het produkt de hemel in en wijst een suggestie dat hier 800 miljoen gulden in het water is gegooid van de hand. „Wij staan nog steeds vierkant achter de accelerator. Er is hier geen strijd gaande tussen Unilever en Procter Gamble, maar tussen nieuwe technologieën en oude. Wij hebben een nieuwe techno logie en daar is Procter Gam ble als de dood voor." n Haag (anp) - Het Nederlands Bureau voor het Toerisme jwaelit dat Nederlandse toeristen dit jaar in het buitenland I miljard gulden uitgeven, terwijl buitenlandse toeristen in Kederland slechts negen miljard gulden in het laatje brengen. foto AP i de nazi-tirannie werd ingi Pepasseerd let uitblijven van een uitnodi, |ng voor de herdenking heel Rusland wel veel stof bwaaien. Moskou is gepas. |erd, zo reageerden woedem verontwaardigde Russisch ^teranen. President Boris Jelt- noemde de afwezigheid val Russen echter een normali lak. let is met van belang orada let Moskou niet verhindert me Let Westen samen te werken lei hij. „Wij hebben hen ooi liet uigenodigd bij onze her denkingen van de 50e verjaar- lag van de Slag om Koersk in [943 en de Slag om Stalingrai 1942, ook al waren zij onzf fondgenoten." J)p het moment dat D-Da; llaatsvond, hadden de Russen Hitler al tegengehouden b /loskou (1941) en de Duitsei Iware slagen toegebracht in Tioersk en Stalingrad. Tien naanden na D-Day ontmoetten he Russen en geallieerden el- gaar aan de Elbe in Duitsland. President Francois Mitterrani ^ergat de Russische rol tijdens de herdenking op Omaha Beach naandag niet. Hij bracht een berbetoon aan het 'heldendon yan het Russische volk, dat 151 Duitse divisies vastzette, alvo- Irens hen uiteindelijk te ver slaan'. >nde lijkt de 'toerisme-ba- in Nederland negatiever te Jen dan ooit, zegt woord eer Buitelaar van het NBT. it verwachte tekort voor dit is dus acht miljoen gulden, Ëgjaar was dat 7,9 miljard en .1992 zes miljard. (ederlanders zijn nu eenmaal [«reislustig volk dat graag in buitenland vertoeft, geeft «telaar als verklaring. Boven- ,a hebben brede lagen van de ïêderlandse bevolking ook het |jom vakantie te vieren. „De aitiedeelname is in Neder- iij een van de hoogste ter Itreld. Driekwart van de Ne- ilanders gaat één of meerdere saper jaar op vakantie. De EMbalans is dan ook struc- »1 negatief." Blaar benadrukt dat het ver- Bi van de toerismebalans niet iren negatief is. „Tussen 1983 892 stegen de uitgaven van buitenlandse toeristen in Ne- ïlaid van 4,5 naar 9,1 mil- I Arnhem I Op het stadhuis in Arnheir Iwerd gisteren ook het startseii I gegeven voor de herdenkings I plechtigheden rond de operati 1 Market Garden, de bevrijdin Ivan Zuid-Nederland die wei I ingezet op 17 september 1944. I De eerste herdenkingsactie was gisteren de presentatie van spe ciale postzegels. De tienduizen den veteranen die de komende maanden in Nederland komes, krijgen een velletje van de ze gels aangeboden. :NLAND KORT ;en Jericho niet in tionarissen van de inlichtingen- dingsorganisatie (PLO) de toe- er ontzegd. Hun namen zouden it met de namen van Palestijnse ie Jericho binnen mogen. De en deel uit van een groep van 36 iricho zondagavond wilde bin- vel toegelaten. naffia-leden op en op Sicilië en op het Italiaanse rmeende leden van de maffia anse media werden zeker 12» >evelen uitgevaardigd tegen Naar tientallen anderen werd 'rikaanse hond in Tunis officieel toegelaten als kaanse Eenheid. De vergadering gatie met luid applaus. De OA6 apartheid gestreden. De stnj n Zuid-Afrika was een van a organisatie voerde sinds na 7000 kilo cocaïne politie heeft in de deelstaat st aller tijden in Latijns •ig geplande operatie legden bij het stadje Guuaraf bes!lag^r mark- Staten had het witte poed0. li de harde Nederlandse gul- is een van de oorzaken van it officieel de negatieve reis- ntersbalans heet. ite twee jaar zijn volgens jfers van De Nederlandsche bijvoorbeeld landen als mje en Italië 15 procent «koper geworden voor de Irierlandse toerist. Groot-Brit- inèwerd 9 procent goedko- K maar België (5 procent), raikrijk (2 procent) en Grie- 1 (2 procent) werden Wer. felaar aanvaardt het gegeven ii de harde Nederlandse gui tar kunnen we weinig in doen, maar gelukkig zijn er iel meer factoren die in het Kisme bepalend zijn. Voor ons «d was 1993 inderdaad een slecht jaar, maar dat had vooral te maken met de wereldwijde recessie. Nu de economieën van de VS en Groot-Brittannië weer duidelijk beter draaien, zie je hier ook weer een toename aan Amerikanen en Britten." Neder land staat volgens hem nog steeds bekend als een vrij goed koop vakantieland. De cijfers verstrekt door De Ne derlandsche Bank verschillen overigens sterk met gegevens van de verkeersbureaus van de genoemde landen. Zo meldden de bureaus van Spanje en Italië dat hun land de laatste twee jaar 28 procent goedkoper was ge worden voor de Nederlandse toerist. Het bureau van Groot- Brittannië meldde 15 procent; bij het Griekse verkeersbureau was dit cijfer onbekend, terwijl de Belgen verklaarden dat de prijzen voor de Nederlanders ge lijk waren gebleven. Een woordvoerder van de De Nederlandsche Bank vermoedt dat de bureaus alleen het per centage van de devaluaties van hun munteenheden hebben ge noemd, terwijl zeer zeker ook moet worden gekeken naar de prijsontwikkeling in die landen. Als voorbeeld geeft hij Grieken land, waar de drachme in twee jaar fors in waarde zakte. Door de nóg sterker gestegen prijzen is de de Nederlandse toerist ech ter toch 2 procent duurder uit. Ook de prijsdalingen in Spanje en Italië moeten volgens de bank-woordvoerder worden ge relativeerd. Vlak voor de valuta dalingen was er twee jaar gele den in die landen sprake van een flinke prijsopdrijving. „Twee jaar terug vonden de Nederlan ders Italië en Spanje duur en nu vinden ze de prijzen waarschijn lijk weer normaal." Kantoorafval... FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Milieuhandboek, want het batterijen-bakje voldoet niet meer to Haag (anp) - Er moet drastisch worden ingegrepen in de •Jar gesubsidieerde advies- en overlegstructuren in sociaal- ®omisch Nederland. sterking van de positie van ;t midden- en kleinbedrijf ver- st onafhankelijkheid en daarin 'Sa slechts in beperkte mate «dies, vindt voorzitter J. *mga van het KNOV, de Mste ondernemersorganisatie net midden- en kleinbedrijf, •tinga kondigt aan dat het -Men- en kleinbedrijf in de Somst eigenzinniger zal op- De grote werkgeversor- "Baties, VNO en NCW, zullen dvanzelfsprekend als bondge- tot worden gezien. Het georganiseerde midden- en kleinbedrijf zal ook vaker recht streeks bij de politiek aanklop pen. „Bij een offensieve opstelling past geen midden- en kleinbe drijf dat voor alles en nog wat de hand ophoudt bij de overheid," vindt Kamminga. Structuurver sterking is een taak van de over heid, maar advisering van on dernemers moet daar wat hem betreft worden weggehaald. De subsidies kunnen zodoende flink worden beperkt. Van onze verslaggever Antwerpen - Op de vensterbank staat een bakje voor lege batterijen en de lege plastic koffiebekertjes moeten in de Cupcare-verzamelbak en niet in de prullebak, maar toch staat de milieu zorg op het kantoor nog in de kinder schoenen. 'Gisteren zag in Antwerpen het 'Handboek, milieuzorg op kantoor' het levenslicht. Het tweeënhalve centimter dikke, losbladige in een lichtgroene, geplastificeerde multomap is een handleiding voor bedrijven om een groene bezem door het kantoor te halen. Het papier is van de licht-smoezelige, vale kwa liteit, waarmee de meeste actiegroepen ook hun rapporten samenstellen en valt dus in de categorie milieupolitiek-correct. Via het handboek is - zo staat er letterlijk - 'een systematiek op poten te zetten die als het ware spiraalsgewijs naar een volledige integratie toewerkt. Organisatorische, juri dische, technische en communicatieve aspec ten komen aan bod'. Het batterijenbakje is leuk, maar het gaat om 'een structurele aanpak', bestaande uit een 'voorbereidende fase', die via onderdelen als de 'communicatieve acties' en 'de inte gratie in het lijnmanagement', overgaat in de 'operationele fase', die evenwel in stap 4 'een continue evaluatie en bijsturing behoeft'. A propos, wat is een kantoor? zo luidt de prealabele vraag. Pagina 4 geeft het ant woord: 'Elke locatie waar de hoofdactiviteit bestaat uit intellectueel werk, ondersteund door materiële voorzieningen en waar het personeel dat deze activiteiten uitvoert een organisatorisch geheel vormt'. Niettemin is het handboek een heel serieus werk. De initiatiefnemers zijn de Openbare Afvalstoffenmaatschappij voor het Vlaamse Gewest, de provincie Noord-Brabant, het Verbond van Kristelijke Werkgevers en Ka derleden Antwerpen en Brabant VZW en de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging. Al in 1992 startten die het project Interre gionaal Aktie-onderzoek Milieuzorg in Kan toren en maakt deel uit van het Recycling Aktie Programma van het Vlaamse Gewest en de provincie Noord-Brabant. Dat actie programma kon door zijn grensoverschrij dende karakter rekenen op een mooie bij drage van de Europese Gemeenschap. De Brabantse gedeputeerde drs. L. Verheijen onderstreepte daarom in het Antwerpse pro vinciehuis nog eens dat Vlaanderen en Bra bant nauwer willen samenwerken op het gebied van milieu. In Vlaanderen werken ongeveer een miljoen mensen op kantoor, in Nederland totaal drie miljoen. En hoewel industrie en landbouw samen de zwaarste belasting van het milieu veroorzaken, weten winkel en kantoor toch ook 312 duizend ton afval bij te dragen. Papier (40 procent), groente-, fruit- en tuin afval (28 procent) en glas (11 procent) zijn de belangrijkste componenten van de hoop, die voor 2 procent wordt verbrand, voor 56 procent gestort en voor 42 procent herge bruikt. Het beleid is er allereerst op gericht om te voorkomen dat er afval ontstaat. 'Een tien procents-preventiedoelstelling', heet dat in milieujargon. Het handboek zelf geeft lange lijsten prakti sche tips, waarmee bijvoorbeeld bij de in koop milieubelasting kan worden voorko men. Beter een zeep als glijmiddel dan di-N-butylftalaat, is een snel invoelbare sug gestie, maar bij antistatica liever voor een na-alkylfosforverbinding dan voor een qua- ternaure ammoniumverbinding te kiezen vergt al meer deskundigheid. En daarom is het boek heel handig. Toch zal de tien procent mindering nog een hele klus worden. Want het kantoor groeit in betekenis. In 1950 was nog veertig procent van de beroepsbevolking klerk, in 2000 zal de bureaugebonden arbeid tot 75 procent zijn uitgebreid. Het handboek kan dus een heel nuttig hulp middel zijn, constateerde gedeputeerde Ver heijen in een stijlbloempje, dat alleen in een echte kantoorcultuur kan opbloeien: „Dit geeft een belangrijk signaal af, waarvan ik hoop dat het ook naar andere gebieden zal uitstralen." Mi Louis van de Geijn ®>terdam - „Een mooie !s> «ra leuke prijs en voor- °ok een oer-Hollandse JS' vihdt minister Maij- van de plaatsings- wifgew°gen prijs," meent Dik van KPN. (ill t cent ais rekeneen- «aat, 2ullen we hem Q0k 4en, voegt zijn financiële antoe C' Griffioen daar rtij vertegenwoordigt een gr" gulden, maar op de afzetma Ie Staten had het witte p"e nd van 4 weken is en Kroaten vinden een wapfl oende. Alleen als gedurenLLng' stantiële en serieuze vooruitg Bosnische regering bereid i gisteren in Genève bij aan vredesoverleg tussen de strijd houden van kor- zelh^ teerde bankier R. uctip j °n'angs over de re- e,J,"1! de introductie van teibeur= ^sterdamse effec- L voor particulieren is O mVn de oren binken (t a Dus gaat KPN voor za'erdagnacht heb- Ètts ,0en' vertegenwoordi- m .naaisters van Ver- waterstaat en van Fi nanciën, en experts van de ban ken gewikt en gewogen voordat zij de definitieve introductieprijs prikten. Al een paar weken gele den is aangegeven dat het KPN- aandeel tussen 46 en 52 gulden zou moeten gaan kosten. Vooral op basis van het 'boek', waarin de voorbije twee weken de voorlopige inschrijvingen van ongeveer 3500 pensioenfondsen en andere institutionele beleg gers in Nederland en daarbuiten zijn genoteerd, kon het KPN- team het afgelopen weekeinde een goede schatting maken van wat de onderneming volgens de professionals waard is. Dat is, op grond van de introductieprijs, dus bijna 23 miljard gulden, waarvan nu zeven tot acht mil jard door de Staat wordt verzil verd. Behalve met die belangrijke in dicatie uit het inschrijfboek moesten de specialisten van de banken en KPN ook rekening houden met de gang van zaken van de voorbije weken op de beurzen, in Europa en in de Verenigde Staten. En een taxatie maken van wat de financiële markten de komende dagen gaan De ministers Maij en Kok onthullen de koers van het aandeel KPN. FOTO ANP doen. De plus waarmee vrijdag de meeste beurzen na een matige week eindigden, zou de Staat wel eens vele tientallen miljoen extra kunnen opleveren. Elk kwartje meer of minder scheelt tenslotte een kleine veertig mil joen gulden, rekening houdend met de plaatsing van in totaal ruim 158 miljoen aandelen. In dat laatste aantal is een optie meegenomen die de banken de mogelijkheid geeft bijna 21 mil joen aandelen extra te kopen. Daarmee kunnen zij in de eerste weken na de introductie (vanaf maandag 13 juni) de handel beïnvloeden. ABN AMRO's emissiespecialist W. Jiskoot, die deze miljardenoperatie ogen schijnlijk uiterst losjes leidt, gaf gisteren in bedekte termen aan dat die green «hoe-optie vrijwel zeker zal worden gebruikt. Met dat extra pakket kan de 'na vraag' van instituten en particu lieren die naar hun zin te weinig aandelen toegewezen kijgen, worden afgedekt. Daardoor kan een te wilde koersbeweging wor den voorkomen. Volgens Jiskoot is de belangstel ling in binnen- en buitenland voor Koninklijke PTT Nederland 'buitengewoon groot'. Ook mi nister Kok spreekt van een 'goed gevuld orderboek'. Dat zou kun nen betekenen dat inschrijvers maar een beperkt aantal aande len krijgen toegewezen. Zij kun nen tot donderdagmiddag een uur inschrijven. Volgende week maandag, als het KPN-aandeel voor het eerst aan de beurs wordt genoteerd, wordt de toewijzing bekend gemaakt. Particulieren zijn in elk geval zeker van een 'nog nader te bepalen' aantal. Een aanduiding van de belang stelling van particulieren is het aantal aangevraagde informatie pakketten: 270.000. In die orde van grootte ligt volgens Jiskoot ook het aantal serieuze particu liere beleggers in Nederland. Dat de Staat als opdrachtgever - op verzoek van de Tweede Kamer - nadrukkelijk ook buiten die kring werft, lijkt hem als ban kier nauwelijks te bekoren. Vele kleine orders zijn bewerkelijk en voor de aankomende beleggers zelf vanwege de (verkoop-)kos- ten ook niet zo aantrekkelijk. Topman Dik mag, zo blijkt uit het gisteren verschenen defini tieve prospectus, met zijn vier collega's in de Raad van Bestuur 61.700 opties verdelen. Daarmee kunnen zij de komende vijf jaar even zo veel KPN-aan- delen kopen, tegen de prijs van 49,75. De waarde van die op ties hangt dus helemaal af van de koersontwikkeling. Een aan tal andere senior managers van KPN krijgt bijna 110.000 opties. Op grond van Amerikaanse beursregels zal het jaarverslag van KPN vermelden hoe het ma nagement van de onderneming daarmee omgaat. Had iemand tot dit weekend ook maar een seconde dur ven twijfelen aan de oprecht heid van Unilever? De Nederlandse media in elk geval niet. Unilever kreeg buitengewoon veel publiciteit bij de introductie van het was middel OMO Power en de berichtgeving was bijna be wonderend te noemen. De bedragen waren dan ook indrukwekkend. In de ont wikkeling van OMO Power had de Nederlands-Britse on derneming driehonderd mil joen gulden geïnvesteerd. In de reclamecampgane ging zelfs vijfhonderd miljoen gul den zitten om het hart en het hoofd van de huisvrouw en een verdwaalde huisman te winnen. Unilever zou met OMO Po wer de macht over de Euro pese wasmiddelcnmarkt, goed voor zeventien miljard gul den, naar zich toe trekken. Want met een gelijktijdige in troductie in tien landen, pakte Unilever het niet klein aan. Dat er wellicht een vlekje aan het witgoedje kleefde, was zij delings wel bekend. Het ge vaar dat OMO Power iets te krachtig was en tot extra slij tage van het wasgoed zou lei den, werd zijdelings in een bijzin vermeld. Eigenlijk geloofden wij van de media niet in dat vlekje. Want wij dachten meer dat de Amerikanen van Procter Gamble dat vlekje met mod der gooien hadden geschil derd. En we geloofden dat de Amerikanen, onder meer pro ducent van concurrent Ariel, bang waren voor ons OMO Power. En in ons reclamevakblad kwamen directeuren van an dere wasmiddelproducenten Procter Gamble waarschu wen niet meer met modder te gooien, want dat zou maar een smet op de hele wasmid delenbranche werpen. En die reputatie liet toch al te wen sen over. Wij schreven hoe Unilever de Amerikanen voor de rechter daagde, vanwege valse be schuldigingen en zo, en zagen dat het goed was. Want dan zouden de Amerikanen wel een toontje lager zingen. Door Willem Reijn De strijd tegen de Amerika nen kreeg in het D-day-week- end een ongedachte omme keer. De Consumentenbond had TNO onderzoek laten verrichten naar OMO Power. En de onderzoeksresultaten waren tamelijk rampzalig voor OMO Power en zijn ma kers. De voor de extra waskracht toegevoegde accclerator-mo- lecuul vreet katoen als honge rige motten in een afgesloten klerenkast. Unilever, dat toch die driehonderd miljoen gul den in de ontwikkeling van de OMO Power had gestoken, moest al licht door de knieën door toe te moeten geven dat de samenstelling van het was middel 'licht' was gewijzigd. De rechtszaken werden van de rol geschrapt. 'Unilever re treats in Procter Gamble 'soap war"', kopte de Finan cial Times zaterdag op de voorpagina. Wij hadden er als media ei genlijk nooit rekening mee gehouden dat Unilever fout kon zitten. Kinnesinne was het van die Amerikanen, die dachten minder Ariel in onze wasmachines te kunnen laten draaien. Het kan verkeren dus. En gelukkig maar. Want voor vijfhonderd miljoen gulden zou door een eindeloos her halen van een tenenkrom mend ergeniswekkend en irri tant filmpje hel acceleralor- molecuul zich een plaats in ons geheugen vreten om in de zeepgang van Alberl Heijn plots te roepen: OMO, OMO, OMO. Neen, van soaps hebben de Amerikanen meer verstand. Meer werk in noorden Nederland Amsterdam - Buitenlandse bedrijven hebben vanaf medio vorig jaar ongeveer 245 miljoen gulden gepompt in nieuwe of uitbreiding van bestaande vestigingen in de drie noordelijke provincies. Hierdoor zijn circa vierhonderd nieuwe arbeids plaatsen geschapen. Mogelijk wordt dit aantal later tot 600 uitgebreid, heeft een woordvoerster van de NOM, de Noordelijke Ontwikkelings Maatschappij, gisteren gezegd. Nieuwe topman Esso Benelux Breda - Esso Benelux in Breda krijgt een nieuwe topman. President-directeur S. McGill heeft per 1 juli de functie aanvaard van executive vice-president van Exxon Company International in Florham Park, Verenigde Staten. Zijn opvolger wordt de Canadees R. Brenneman (48), thans president van de Canadese dochter van Exxon, Imperial Oil. McGill verbleef drie jaar in Breda. Zijn nieuwe functie betekent een promotie binnen de Exxon-hiërarchie. Sigarenfabriek Oud Kampen dicht Kampen - De Sigarenfabriek Oud Kampen in Kampen gaat op 15 juli dicht. De activiteiten van het bedrijf worden overgehe veld naar de vestiging van de Ritmeestergroep in Veenendaal. Alle 37 medewerkers van de Kamper fabriek kunnen daar aan de slag. Voor wie niet mee wil, wordt een regeling getroffen. De vakbonden waren aanvankelijk niet overtuigd van de noodzaak om Oud Kampen te sluiten. Nader onderzoek heeft nu uitgewe zen dat er - vooral in verband met de krimpende markt voor sigaren - geen alternatief is voor de verhuizing naar Veenendaal. (ADVERTENTIE) Wanneer u door een handicap bent aangewezen op woon voorzieningen, vervoersvoorzieningen of een rolstoel dan heeft u vanaf 1 april te maken met de Wet voorzieningen gehandicapten (WVG). Voorzieningen die voortaan door ge meenten worden verstrekt. Deze ingrijpende wijziging betekent voor gemeenten een omvangrijk nieuw werkterrein. Het kan zijn dat er tijdelijk problemen en onduidelijkheden ontstaan. Daarom is besloten tot de oprichting van een landelijk meldpunt WVG. Dit meldpunt is bedoeld voor mensen met een handicap, belangenorganisaties en dienstverleners. Voor nadere informatie en vragen die niet door de gemeente (kunnen) worden beantwoord. Ook kunnen er knelpunten bij de uitvoering van de WVG worden gemeld. Het meldpunt is tot april 1995 op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur bereikbaar bij de Gehandicaptenraad onder telefoonnummer: "teksttelefoon 030 - 313454 Meer informatie vindt u in de brochure "Voorzieningen om langer zelfstandig te blijven", die u telefonisch kunt bestellen: 070 - 3334455 Oit is een puhlikotie van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, de Gehandicaptenraad en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten.

de Stem | 1994 | | pagina 5