eel meldingen van oranjetip BEVEILIGING [Iedereen was nat en demand gaf erom' Vernieuwde jachthaven Walsoorden geopend Geslaagd eeuwfeest christelijke school Sluiskil KORT VERBAAL DAG KLAPPER SPORT IN HET KORT PLAATSELIJK nieuws zeeland a7 egenheid I^ejctenwer]tgroep krijgt nog 28 waarnemingen binnen van zeldzame vlinder iG WEER iNSEN iNTIE UIT. Jan en Greetl wordt! het een vierkant wordt a het driehoek wordt het een cirkel Zilver voor E. Roovers irticulieren KORTING aer gefeliciteerd 25 jaar getrouwd Hartelijk gefeliciteerdl Mariëlle en Patrick Getrouwd Iggde gezinsweekend scouting Hulst: schiet met namaakwapen Straatspeeldag in Terneuzen het veiligste adres 4 3 A Hulst MAANDAG 6 JUNI 1994 |elke dag naar kunt uitkijken. et bezorguur de deurmat dan ^n. En staat het hele gezin in geklepper van de brievenbus hachtigen. riem. De gemiddelde krante- lrie kwartier aan z'n dagblad. Het sportkatern en de boek en de familieberichten. En entie op zijn warme belang- om een langlopende thema- e grootst mogelijke aandacht ubliek. Een publiek dat.de tijd irritante stoorzender! En dat uitkijkt. lexibele advertentiemogelijk' t opnemen met het Cebuco, 1000 HC Amsterdam, u niet missen, geen dag- I, bedankje, jubileum, luwelijk, verloving, I prestatie, examen, laham, enz. j kolom 1.09 incl. BTW, gel verplicht. Foto of ormaat 35 x 40 mm i/. Overige tarieven op iFoto's worden niet letourneerd. |882 of geef uw tekst olaatsing af bij één van h Schriftelijke opgaven end geaccepteerd indien bekend zijn, ook indien Sing bijgevoegd is. Ins het recht voor teksten Ivan redenen te weigeren. Sever klachten bereiken geven tekst behoudt de St recht voor om de naam ntgever bekend te maken. Ijver in Middelburg, Ine Krijnen Irgen, Iris van Loon in Halsteren, f n Leur, Lian Krijger Oosthoek iri Goes. Carola, Ettiënne, Lonze verslaggever „,1 - Bij de insektenwerkgroep van de Uitkluut zijn nog 28 waarnemingen bin- Lj gekomen van de oranjetipvlinder. e voor ons land vrij zeldzame vlinder l ju Oost-Zeeuws-Vlaanderen gezien in ■pui, Axel, Terneuzen, Vogelwaarde, Hei- tant.' Sint-Jansteen, Kapellebrug, Koe- Jjcht, Clinge, Lamswaarde, Zaamslag- ter en Hulst. ■eruit de meeste vlinders zijn gezien in het gebied liter het zwembad in Hulst. Maar ook op de Liniedijk, een natuurgebied ten noorden van Hulst, en in achttien tuintjes in Hulst zijn waarne mingen gedaan. Voor bioloog George Sponselee die al 23 jaar in Hulst woont, Joop de Bakker 16 jaar in Lamswaarde en Edw. Neve 13 jaar in Terneuzen was het de eerste keer dat ze in hun tuin een oranjetipvlinder mochten waarnemen. Bij de fa- milkie Stalz in Hulst werden in de tuin op judaspenning eitjes van deze vlinder ontdekt. De laatste twee vlinders zijn op 18 mei gezien in het gebied achter het Hulster zwembad. Van de koninginnepage, een andere zeldzame vlinder in ons land, zijn dit jaar bij de insekten werkgroep vier meldingen binnen gekomen. De eerste werd gezien op 12 mei door S. Lillepaly in de Zwarte Polder bij Nieuwvliet. De andere drie zijn gezien op 14, 16 en 31 mei in Breskens en Hulst. Vorig jaar kwamen er alleen al uit Oost Zeeuws-Vlaanderen 35 meldingen binnen van de eerste generatie (april-mei) van de koninginnepa ge- De distelvlinder, een trekvlinder waarvan de eerste die in de streek te zien zijn afkomstig zijn uit Noord-Afrika, is in de meimaand twee keer waar genomen, in Lamswaarde en Vogelwaarde. De eerste Atalanta, ook een trekvlinder, werd voor het eerst gezien op 3 mei aan de Liniedijk in Hulst. Daarna kwamen er nog wat losse meldingen. Tot 30 mei. Toen telde E. Taelman op de Liniedijk plotseling vijf vlinders. Een ander insekt, de meikever, was vooral in de gemeente Hulst in groten getale aanwezig. Vooral op zaterdagavond 7 mei zijn er veel kevers uit de grond tevoorschijn gekomen. De eerste werd al gezien op 28 april in het Zomerstraatje in Hulst. Op 27 mei nog zaten er bij E. Vermandei uit Hulst in zijn nachtvlinderval op de Liniedijk nog vier meikevers. Op 28 mei ten slotte kwamen er bij Jo de Bakker in de Abdijstraat te Hulst bij het lichten van tegels in zijn tuin zeven vette meikeverlarven (engerlingen) te voorschijn. Een merel had het ook in de gaten en ging er snel met vier larven vandoor. Robert van Dooren en I Anne-Louise Plomp. 4 juni 1994. Oosterhout lan onze correspondente luist - Voor de zesde maal vond een gezinsweekend plaats op let buitenverblijf van de scouting Hulst. Het werd voor de ieer dan tweehonderd deelnemers een heel apart weekendje, eel regen en toch ontzettend veel lol. Bet is de eerste keer dat we regen kregen. Het viel [ti bakken uit de lucht. Ieder- i was nat en niemand gaf [on. Het schiep een apart sfeer- enhet was echt dolle pret," telteen van de organisatoren, jeugd met ouders en familie- |ita zette de tentjes op tijdens d miezerbui en slechts enke- i. die 's nachts de stortvloed Idsrbi] zagen komen, zochten i droger plekje binnen het (touw op. activiteitenprogramma werd volledig afgewerkt hoewel paar alternatieven moes- worden doorgevoerd. De po- zeskamp werd gewonnen de Rowans. Het avondspel tent moest, wegens drei- van doorslaande stoppen, ngêkort worden en werd in het vaste gebouw. kampvuur werd binnen de beschut van de grote tent, maar de en'verhalen klonken niet enthousiast. waren de mees- vroeg uit de veren. Het was een succes en ook. voor het koffiecon- dat de Koninklijke Stedelij- Harmonie verzorgde. Het was veel aangenamer op de en het afbreken tenten was dan ook tijd gebeurd. - De politie in Ter- heeft zaterdagmiddag mensen aangehouden. Het zou, zo luidde de melding die de politie waar met een vuurwapen hebben op een afval- aan de Scheldeboulevard in een door de politie ingesteld bleek het om een na- te gaan dat echter van echt te onderscheiden Dat werd dan ook in beslag Van onze correspondent Terneuzen - Stichting speeltuin de Groene Zwaan en de gelijknamige lig- plaatsschool en basisschool 'De Loopplank' doen dit jaar mee aan de vijfde na tionale straatspeeldag. Hiervoor worden de van der Peylstraat en van Cantfort- straat afgesloten voor het verkeer. De scholen en de buurt heb ben gezamenlijk een activi teiten programma opgesteld van 's morgens 9.00 uur tot 15.30 uur. Er wordt onder meer een spelletjescircuit uitgezet op straat met spel letjes zoals straattekenen, hindernisbaan, kegelspel en zaklopen.'s Morgens doen de kinderen van de scholen en de peuterspeelzaal hier aan mee, 's middags is het spelcircuit voor de buurt kinderen. Wethouder A.Stahl-Hemel- soet is deze dag gevraagd om een kijkje te komen ne men en een lijstje met knel punten in ontvangst te ne men. Zo vinden de bewo ners dat er te veel vracht verkeer door de wijk rijdt, er te hard gereden wordt en er onoverzichtelijke bochten zijn. (ADVERTENTIES) INBRAAK Erkend Uneto Btüfl Beveiligings- ^•5^ Installateur een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 foto wim kooyman Wethouder Pauwels knipt vanaf de Antrix het lint doorwaarmee de jachthaven is geopend. Van onze correspondent Walsoorden - Wethouder B. Pauwels van de gemeente Hontenisse opende za terdagmiddag officieel de vernieuwde jachthaven van watersportvereniging D'ouwe Haven in Walsoorden. Nadat de vrolijk versierde boten met de genodigden een rondvaartje 'naar buiten' gemaakt hadden, knipte wethouder Pauwels vanaf de boot Antrix een lint door, waarmee de mini-jachthaven was geopend. Watersportvereniging D' ouwe Haven heeft door een flinke opknapbeurt van de haven en een andere indeling het aantal ligplaatsen kunnen uitbreiden. Er kunnen nu 14 jachten worden afgemeerd plus de sportvisserssleep boot van R. Durinck. De totale ligplaatsen capaciteit van de haven is hiermee gekomen op 28 plaatsen. Voor de renovatie van de jachthaven heeft de watersportvereniging van de gemmente een subsidie van ƒ40.000 ontvangen. Dit was niet 'voldoende om alle kosten te dekken, maar door veel zelfwerkzaamheid (zo'n 1000 manuren) heeft de club de resterende kosten zelf kunnen dragen: zo is een drijvende steiger geheel in eigen beheer gemaakt. Na een officieel gedeelte met een woordje door de wethouder en door T. Tieleman als voorzitter van de watersportvereniging volg de een receptie in het clubhuis van de watersporters. Van onze correspondent Sluiskil - Met het overhandi gen van het jubileumboek aan de negentig jarige oud- leerlinge van de school me vrouw Schooff-van Hoeve opende de Oranje Nassau school de viering van het eeuwfeest. Er was een uitge breide fototentoonstelling, de leslokalen waren in de stijl van vroeger ingericht en er was een druk bezochte reü nie. Wethouder A.Stahl-Hemelsoet van onderwijs sprak de aanwezi gen tijdens het officiële gedeelte toe. Zij had een aantal archief stukken meegenomen over de oprichting van de school. „Des tijds ging de-, oprichting wel erg snel. In tien dagen was er de goedkeuring van de gemeente en Gedeputeerde Staten. Tegen woordige met al onze moderne middelen neemt alles veel meer tijd in beslag." Oud-leerlingen en leerkrachten kwamen zaterdag naar de reü nie. In de Ark was er een foto tentoonstelling. Vijftigers ston den zich te vergapen aan de oude schoolfoto's. „Kijk dat ben ik," zegt een reünist trots, ter wijl hij naar een puistig jongetje wijst op de foto. Velen schaften zich dan ook het jubileumboek aan met veel oud fotomateriaal en teksten van oud-hoofdonder- wijzers. Ook de jeugd werd niet vergeten in de jubileumviering. Vrijdag was er een optreden van Piet Brakman voor de gehele Sluis- kilse jeugd. De kinderen en de ouders hadden genoten van een barbecue, een projectweek over vroeger en oude spelletjes. Vijftigers vergapen zich aan de oude schoolfoto's. foto wim kooyman In een open, witte wagen werd de jubilaris thuis opge- haald. foto wim kooyman Van onze correspondente Hulst - Zaterdag was voor E.M. Roovers een feestelijke dag. Hij werd om 10.15 uur door een open, witte wagen thuis opgehaald en na een rondrit naar de kantine van de Dethon gebraeht. Daar kreeg hij tot zijn grote verrassing de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Roovers is veertig jaar werkzaam bij de Sociale Werkplaats Dethon in Hulst. Hij werkt als plantsoenarbeider en staat het liefst in de buurt van de Keldermanspoort. Hier verwees hij menig toerist naar dit Hulster monument. Hij was betrokken bij organisaties van wielerrondes in Hulst en is sinds 1954 onafgebroken lid van de voetbalvereniging HW '24 Hulst. Hij begeleidde de jeugdelftallen tot 1980 en was ook grensrechter. Sinds 1980 heeft hij de zorg voor de wedstrijdkle- ding en het oefenmateriaal en verleent hij vele hand- en spandiensten voor de spelers van het eerste elftal. Deze verdiensten en het veertigjarig jubileum hebben geleid tot de toekenning van de eremedaille. Inbraak in woning Biervliet - Tijdens afwezig heid van de bewoonster is in gebroken in een woning aan de Schoollaan in Biervliet. Vermist worden een aantal sieraden. Inbraak in bibliotheek Philippine - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in gebroken in bibliotheek De Meerpaal in Philippine. Ver mist worden een cd-speler en een klein geldbedrag. Auto-diefstallen Temeuzen - Vier gedupeerde automobilisten deden zater dag bij de politie in Terneuzen aangifte van diefstal. Uit hun aan de Churchilllaan in Ter neuzen geparkeerd staande personenauto's was de autora- Ongeval CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur, prijskaarting. - Zaal Malpertuus, 13.30 uur, KBO, stijldansen. KIELDRECHT - Café 't Sleepbootje, 15 uur, schieting. Sterritten Breskens - In de Zeeuws- Vlaamse sterrittencompetitie lijkt niemand in staat de supe rioriteit van Trimclub Axel aan banden te leggen. In de door TC Breskens gehouden sterrit waren de Axelaars eveneens de beste. RTC Delta blijft dan wel wat tegenspartelen en weet steeds de schade beperkt te houden, maar kon niet verhinderen dat de Axelaars in deze vierde sterrit weer wat verder uitlie pen. De Wielertoerist, die hier toch in de eigen streek fietste, eveneens niet. Wie het ook goed doet, is TC Westdorpe. Met een vierde plaats in het dagklassement nestelde het zich nog wat vaster op de vierde plaats in de algemene stand. Met 121 deelnemers, die in De Kombuis kwamen stem pelen, was ook deze sterrit weer een succes. Woensdag 8 juni is WTC Aloy in het ooste lijkste puntje van Graauw de gastclub. Afstempelen in het clubgebouw aan de Dorps straat tussen 18.30 en 20.30' uur. Uitslag 1 TC Axel 81,99 punten, 2. RTC Delta (Terneuzen) 70,21, 3. Wielertoerist (Eede) 74,68, 4. TC Westdorpe 60,04, 5. Freew- Tienkamp dio gestolen. Tevens werd in de nacht van vrijdag op zater dag een aan deze laan gepar keerd staande personenauto gestolen. Het betreft een VW Golf GT, donker groen van kleur met het Duitse kente kennummer BAD-AJ-10. Terhole - Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Hul- sterweg werd zaterdagavond rond half twaalf een inwoner uit Zaamslag gewond. De man kwam door onbekende oor- 1 zaak met zijn personenauto op de voor hem iinkerweghelft terecht en botste tegen een boom. Hij moest met enkele gebroken ribben, kneuzingen en vermoedelijk een hersen schudding per ambulance worden overgebracht naar het streek ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Bij de botsing werd zijn voertuig zwaar be schadigd. KOFFIEOCHTEND - Tijdens de vrouwenkoffieochtend van de Evangelische Gemeente Hulst spreekt morgen Bertine Goudswaard over 'Kom en leg je last neer'. De bijeenkomst wordt gehouden in Het Kruispunt aan de Tabakstraat en begint om 9.30 uur. De toegang is gratis en er is een crèche aanwezig. ST.-JANSTEEN - Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.30 uur, koersbal. LAMSW AAIDE - Café De Lamsoren. 14.30 uur, kermisschieting. heel'79 (Schoondijke) 57,85, 6. TIO (Oostburg) 43,30, 7. TC Breskens 42,00, 8. TC HAS (Sluiskil) 41,30, 9. WTC Aloy (Graauw) 35,00, 10. TC Zwin hoeve (Retranchetnent) 24,80. Stand 1. TC Axel 353,00, 2. RTC Delta 311,70, 3. Wielertoerist 266,38, 4. TC Westdorpe 2401,6, 5. Freewheel '79 209,65, 6. WTC Aloy 190,00, 7. TC HAS 158,94, 8. TIO 158,40, 9. TC Breskens 124,00, 10. TC Sas van Gent 107,57. Sas van Gent - Roy van Ee veroverde het clubkampioen schap tijdens de jaarlijkse tienkamp die de jeugdafdeling van de voetbalvereniging Corn Boys op het sportpark De Val- cke hield. Aan deze tienkmap namen 46 jeugdleden deel. Eindstanden Clubkampioenschap: 1. Roy van Ee 127 punten, 2. Dennis Wmne 117, 3. Mike van Ee 116. B-imtioren: 1. Roy van Ee 127, 2. Dennis Winne 117, 3. Xavier Herman 104. D-pupillen: 1. Mike van Ee 116, 2. Fabio Sturiale 108, 3. Davy van de Walle 107. E-pupille»: 1. Marlijn de Jong 90, 2. Dermis Duerinck 84, 3. Roy van Hijfte 84 F-p«plHen: 1. Joris Neijt 109, 2. Raphael Magermans 103, 3. Tim van Hijfte 102 punten. Pfoegprijs: D-pupillen. 1

de Stem | 1994 | | pagina 9