DE STEM 4 Ik ben een totale sportgek' 'Ace Ventura': dwaze dierendetective EL Fobie en gekte in trendy thriller Kees Jansma vindt WK voetbal 'buitengewoon leuk volksvermaak' Gouden en Zilveren Griffel voor Tellegen Sponsorwet verenigt koopman met dominej UIT GIDS Ana Torrent in Oosterhout Thriller 'Blink' troebel en clichématig Spaanse schilder en een boom m Van Goghmuseiij koopt tekening j •USKE WISK iambone „Achter ons gedrag liggen onzichtbare drijfveren, motieven, krachten, maar wfj weten daar niks vanaf." Peter Brook, theaterregisseur X Door Sjoerd Punter Kees Jansma is chef van Studio Sport en daarom stond er in zijn kantoor te Hilversum opeens die kist met verse paprika's. Afzen der: een clubje'boze tuinders uit het Westland. „Het schijnt dat onze commentatoren zich bij vorige gelegenheden nogal cy nisch uitgelaten hebben over de Duit sers", licht Jansma de kleurige zending toe. „Blijkbaar is door onze opmerkin gen de omzet van paprika's uit het Westland in Duitsland gehalverd. Je maakt wat los in je onschuldEn we krijgen nu ook nog eens de Duitse ambassadeur op bezoek om te praten over de Duits-Nederlandse verhoudin gen." Kees Jansma verbaast zich allang niet meer over deze dingen. Evenmin kijkt hij verstoord op als hij op straat door een verknipte supporter weer eens 'Hee, vieze kale' wordt genoemd. En in de wachtkamer bij de dokter kunnen ze hem ook rustig lastig vallen met insi nuaties over zijn voetbalkunde. Dan kruip je als patiënt Jansma gewoon wat dieper in je kraag. Dit fascinerende bestaan begon in 1966, toen Kees Jansma zijn debuut maakte in de wereld van het internationale voetbal als reporter op het WK in Engeland. Vanaf de staantribunes schreef de toen 19-jarige Jansma zijn eerste bijdragen voor het allang ter ziele gegane blad Sportkroniek. Inmid dels zijn we bijna dertig jaar verder en is Jansma wel z'n haren maar nog lang niet zijn liefde voor de bal kwijt. Misverstand „Het is een uitgebreid misverstand dat ik alleen met voetbal bezig zou zijn", haast Jansma zich uit te léggen. „Dat misverstand is natuurlijk ontstaan om dat ik met dat kale hoofd op zondaga vond altijd naast Smeets de voetbaluit slagen zit voor te lezen. Maar de insi ders weten dat ik een totale sportgek ben. Je kunt me over alle takken van sport overhoren. Het is een afwijking, dat weet ik, maar wel een gezonde. Ik heb wekelijks contact met zeker zestig sportbonden. Ik volg eigenlijk alles op de voet, zelfs in mijn vrije tijd." „Voetbal is voor mij alleen maar een bijzaak, een bijzonder aangename bij zaak overigens. En verder ben ik ge woon chef van Studio Sport, een druk ke baan met veel vergaderingen." Ui teraard heeft Jansma toch een 'gaatje' gevonden in zijn agenda om naar het WK te kunnen gaan. Hij zal daar een dagelijks WK-journaal maken en tevens de wedstrijden van het Nederlands elf-i tal van commentaar voorzien. Waf verwacht hij van het WK „Ik heb jarenlang in de toto gespeeld en als ik er drie goed had, zat ik hoog", glimlacht hij mild. „Eén keer heb ik er dertien goed gehad, maar toen bleek ik in het gelukkige gezelschap van 240.000 Nederlanders... Sindsdien waag ik me niet meer aan voorspellingen." Aarzelend: „Hoe het op het WK gaat, weet ik gewoon niet. Om te beginnen ken ik de individuele verhoudingen bin nen het Nederlands elftal niet goed. Verder hangt het van veel factoren af. Hoe is de sfeer en hoe is het teamver band En, vooral, hoe loopt het in de eerste wedstrijd Met dit elftal kan het echt vriezen of dooien. Je kunt natuur lijk een fantastische voorlinie vormen rond Bergkamp, maar als je dan ziet hoe tegenwoordig de verdediging van de tegenstander zich daarop instelt, denk ik dat Nederland een verdomd zware dobber gaat krijgen om de muren te slechten en in het eigen spel te komen." De eerste wedstrijd is nu tegen Saudi- Arabië. Volgens Leo Beenhakker, de ex-coach, wordt dat een makkie. „Ik moet het nog zien", doet Jansma sceptisch. „Van Egypte hoorden vooraf ook dat het een walk-over zou worden en je hebt het gezien. Daarom ben ik er dit keer ook niet helemaal gerust op. Zo'n houding is natuurlijk wel typisch Nederlands. Zoals zovelen ben ik vooraf altijd wat cynisch gestemd. Gaat het eenmaal goed, dan staan we er massaal achter. Maar gaat het slecht, dan is niets meer goed. Hoe de stemming van het voetbalvolk is, kan ik goed aanvoe len. Als ik normaal tijdens de competi tie in de stadions kom, is het bij PSV altijd vuile kankerjood, in Amsterdam heet ik rot Feyenoorder en in Rotter dam ben ik een vieze PSV'er. Maar als ik me bij Oranje vertoon, gaat het allemaal heel anders. Het mooiste vind ik zelf dat er nooit agressie is rond het Nederlands elftal. Hoe het komt, weet ik niet, maar bij de wedstrijden van Oranje blijft iedereen braaf achter het hek. Er is echte disci pline en echte vreugde. Je kunt het overdreven noemen of 'waanzin', zoals de Volkskrant, maar eigenlijk is het een buitengewoon leuk volksvermaak. De sfeer rond Oranje kan te gek voor woorden zijn." Je weigert je principieel mee te laten slepen. Volgens de legendes heb je slechts éénmaal gejuicht in je leven, namelijk toen Wim Kieft in '88 tegen de Ieren scoorde tijdens het EK. „En dat is me zeer kwalijk genomen Er waren mensen die vonden dat ik te veel één was met het team. En in '88 was dat misschien ook wel zo. Vooraf wist niemand wat het EK zou losma ken. Ik verbleef toen in hetzelfde hotel als de spelers en deelde hun spanning en hun onzekerheden. Er ontstond een soort roes die iedereen op het laatst in z'n greep had. Je hoopte echt dat ze zouden winnen. En dat gebeurde geluk kig ook." Jansma werd na afloop door de spelers volledig gekleed in het zwembad gejo nast, waarna hij in een geleend trai ningspak de overwinnings-interviews kon gaan afnemen. Jansma neemt het de betrokken spelers helemaal niet kwalijk, maar hij boekt sindsdien wel consequent een ander hotel dan het elftal. Ook in Orlando houdt hij 'tien minuten rijden' afstand van de jongens die zijn ondergebracht in de duurste golfclub ter plaatse. Twijfels „Ik doe het televisiewerk nog steeds met veel plezier", zegt Jansma. „Maar zoals elke werknemer heb ik ook mijn twijfels. Ik moet echt over een drempel stappen voordat ik begin. De massali teit van zo'n WK benauwt me. Je vraagt je vooraf van alles af, ondermeer hoe het mij, met mijn fysiek, zal vergaan in die hitte daar. Papa is ook al wat ouder tenslotte. Gelukkig heeft mijn nieuws gierigheid altijd de overhand. En als het WK eenmaal begonnen is en de eerste minuten van de uitzending voorbij zijn, komen de zenuwen wel tot bedaren. Bij dit WK zal de bewegingsvrijheid nog eens weer kleiner worden. Een heleboel mag je gewoon niet. En als je dan weet hoeveel geld we hebben be- taald om erbij te mogen zijn Het gaat echt om vele miljoenen." De uitzendrechten van de komende EK, WK's en Olympische Spelen zijn 'tot diep in het jaar 2000' in handen van de NOS, verzekert Jansma. „En we zijn zeer alert op wat zich afspeelt op het gebied. Zo'n situatie als in België waar het voetbal door VTM wordt uitgezon den, willen we per se voorkomen. RTL zou graag - de Nederlandse competitie uitzenden, dat weten we. Het publieke bestel zal er alles aan doen om het voetbal te behouden. Over twee jaar, als het huidige contract afloopt, zal de strijd ongetwijfeld losbarsten. Wat in België is gebeurd, zullen wij niet laten gebeuren. Dat zou een ramp zijn Door Jos Kessels In Amerika hebben blijkbaar drie miljoen mensen last van een of andere fobie die hen van de straat houdt. In de thriller 'The fear inside' van Leon Icha- so heeft de hoofdpersoon Mere dith (Christine Lahti) last van agorafobie. Sinds haar echt scheiding durft ze het huis niet meer uit. In het begin verdrinkt haar zoontje bijna in de vijver, maar Meredith kan zich niet over haar angst heenzetten. Ze krijgt een huurster in huis, Ja ne (Jennifer Rubin), die zich uitgeeft voor studente. In haar kielzog volgt een man, Peter, die beweert haar broer (Dylan McDermott) te zijn. Even tevo ren heeft hij een politie-agent om zeep geholpen. Dat Jane en Peter geen broer en zus zijn, merkt Meredith als ze het tweetal samen in het zwem bad ziet spartelen. De onzekere Meredith voelt zich zelf ook aangetrokken tot Peter, maar die gebruikt haar alleen om Jane jaloers te maken. Peter blijkt nog meer op zijn kerfstok te hebben. Met het geld van een roofmoord op een oud dametje wil het paar naar Zuid-Ameri- ka vluchten. 'The fear inside' wil een beetje lijken op 'Wild at heart' van David Lynch, maar kan er niet aan tippen. 'The fear inside' is te zien in Casino 4 in Breda. Van onze filmredactie Van onze filmredactie De Spaanse actrice Ana Torrent staat centraal in een klein filmfestival dat Filmtheater Oosterhout voor het komende week einde heeft georganiseerd. Zij debuteerde als achtjarige kinderac trice in 'De geest van de bijenkorf' van Victor Erice en 'Cria Cuervos' van Carlos Saura. Met haar enorme donkere, treurige ogen maakte het jonge meisje grote indruk. Jarenlang werd er niets meer van haar vernomen totdat zij als 26-jarige terugkeerde in het vervreemdende boerene- pos 'Vacas' van Julio Medem. Ook als volwassene blijkt zij nog over die weemoedige blik te beschikken. Alle drie de films worden in het Filmtheater aan het Slotjesveld 15 (20.30 uur) vertoond. Vanavond is 'De geest van de bijenkorf' aan de beurt, morgena vond 'Cria Cuervos' en zondagavond 'Vacas'. Drie boeiende Spaanse speelfilms. Van onze filmredactie De Spaanse regisseur Victor Erice maakte naam met twee ontroerend mooie speelfilms, 'De geest van de bijenkorf' en 'El Sur'. Het is alweer tien jaar geleden dat hij die laatste prachtige film maakte over een meisje dat heimwee heeft naar haar vader, die uit het 'zuiden' komt, dat voor haar met ge heimzinnigheid is omgeven. Zijn derde grote film is 'El Sol del Membrillo' (De zon van de kweepereboom). Geen speelfilm maar een gloedvolle documen taire, die helemaal gewijd is aan het creatieve proces. Hoofdpersoon is de realistische Spaanse schilder Antonio Lo pez Garcia, in Spanje vooral beroemd om zijn stadsgezich ten. De kunstenaar, een vriend van de cineast, heeft op de binnen plaats van zijn huis in Madrid een boompje geplant. Bezeten begint hij in het lage zonlicht van de herfst dit kweepere- boompje te schilderen. De eer ste minuten zijn geheel aan het schilderen gewijd, zonder enig commentaar en dat is behoor lijk spannend wanneer je er oog voor hebt. De winter nadert, het gaat regenen en stormen en het schilderen wordt een race tegen de klok. Lopez schildert gewoon door onder een plastic overkapping. Pas als de zon helemaal wegblijft, stopt hij met schilderen. Dan begint hij te tekenen en concentreert zich vooral op de vorm. In december zijn de kweeperen rijp. De tijd heeft de boom een ander aanzien gege ven. Tekening en werkelijkheid verwijderen zich steeds verder van elkaar. Op dat moment realiseert de kijker zich dat deze documentaire niet alleen gaat over het scheppingsproces van de beeldend kunstenaar maar ook van de filmer zelf. Beiden manipuleren de werke lijkheid op hun eigen wijze en Victor Erice laat dal zien zon der overigens zelf in beeld te komen. 'El Sol del Membrillo' is een mooie, poëtische maar ook af standelijke film die zich vooral de vraag stelt: wat is film? Voor een aandachtige, geïnteresseer de kijker is het een boeiende ervaring. 'El Sol del Membrillo' van Vic tor Erice draait in Filmhuis Con cordia in Breda, 2-8 juni (19.30 uur). Van onze filmredactie Emma kan na een oogoperatie nog maar net een klein beetje zien of er komt al een moorde naar in haar blikveld. Ze zou er bijna spijt van krijgen dat haar ogen weer funtioneren. In de romantische thriller 'Blink' van Michael Apted krijgt de folk- violiste Emma (Madeleine Sto- we) het zwaar te verduren. Emma is sinds haar achtste blind. Toen ze zich opmaakte voor de spiegel werd haar moe der blijkbaar zó kwaad om zo veel kinderlijke ijdelheid dat ze haar hardhandig afstrafte, met een gescheurd hoornvlies als gevolg. inmiddels is de blinde Emma uitgegroeid tot een mooie, sexy en talentvolle violiste in een Ierse folkgroup, die door meni ge man wordt begeerd. Zoals de arts die een hoornvliesdonor heeft gevonden om haar te ope reren. De operatie slaagt en Emma krijgt haar gezichtsver mogen gedeeltelijk terug. Terwijl haar ogen nog wazig zijn, ziet ze in de gang de moordenaar van haar boven- Madeleine Stowe als de blinde violiste Emma in de romanti sche thriller 'Blink'. FOTO POLYGRAM buurmeisje de trap afkomen; een heel vaag beeld. Maar de volgende morgen keert in een flits het beeld van de misdadi ger terug, nu heel duidelijk met diens dreigende gezicht. Op het politiebureau wordt Emma echter niet geloofd. De cynische rechercheur, John Hallstrom (Aidan Quinn), voelt zich echter wel meteen tot haar aangetrokken. Als twee andere vrouwen op dezelfde gruwelij ke manier worden verkracht en vermoord, is Emma zijn enige getuige en aanknopingspunt. Ondertussen hebben ze dan al een hartstochtelijke verhouding gekregen. Naarmate het onderzoek vor dert, beseft het paar dat de moordenaar Emma ook gezien moet hebben en dat zij wel eens het volgende slachtoffer zou kunnen worden. Vooral in het begin weet regisseur Michael Apted spannend gebruik te ma ken van Emma's halve blind heid, maar halverwege raakt zijn creativiteit op en bewan delt hij ongeïnspireerd allerlei cliché-paden. Michael Apted maakte ooit kwaliteitsfilms als 'Coal Mi ner's Daughter' en de spannen de thriller 'Gorky Park'. Zijn nieuwe thriller lijkt aanvanke lijk ook die kant op te gaan. Apted speelt met troebele, ge heimzinnige beelden om het be nauwende blikveld van Emma op de kijker over te brengen. Madeleine Stowe ('The Last ot the Mohicans') is bovendien een ontwapenende, tengere actrice in wie je wel in kunt geloven. Helaas glijdt 'Blink' al snel af tot een voorspelbare, flauwe en spanningsloze thriller. 'Blink' van Michael Apted draait in Casino 3 in Breda en Heuvel poort 2 in Tilburg. Door Jos Kessels Om de zoveel tijd komt er uit Amerika zo'n op het eerste gezicht onaanzienlijke film, die desondanks uitgroeit tot een groot publieksucces. 'Mystic pizza' bijvoorbeeld, die de doorbraak van Julia Roberts bete kende. 'Ace Ventura, Pet Detective' van debutant Tom Shadyac is ook zo'n film. De jonge Amerikaanse komiek Jim Carrey speelt in die cartoonachtige klucht een doldwaze, gekke bekken trekkende huisdierendetec tive, die zelf de neus van een hond en de tanden van een eekhoorn heeft. In de aanhef zien we Ace Ventura een hondje stelen bij een drinkende bruut, om het beestje terug te bezorgen bij een wel voorziene dame. Zijn volgende klus is wat ingewikkelder. Een dolfijn, die dienst doet als mascotte van een vooraanstaand foot- ball-team, wordt aan de vooravond van de Super Bowl gestolen. Zonder dit troetel beest acht het team zich kansloos. Komiek Jim Carrey maakt van Ace Ventu ra een stripfiguur. Hij rolt constant met de ogen, beweegt zich met de motoriek van een Dick Bos, die op bladzijde tien springt en op bladzijde twintig beneden komt en draagt een kuif waar Kuifje jaloers op zou zijn. Is 'Ace Ventura' daarom ook grappig? Het publiek dat 'Wayne's world' om te brullen vond, zal dat zeker vinden. 'Ace Ventura, Pet Detective' draait in Grand in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, City in Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst en Heuvelpoort 4 in Tilburg. DONDERDAG 2 JUNI 1994 DEEI Amsterdam (anp) - Toon Tellegen krijgt voor zijn Bijna iedereen kon omvallen, de prijs voor het kinderboek, de Gouden Griffel 1994. Het boek vijftig, korte absurdistische dierenverhalen. Tellege; (1941) is huisarts in Amsterdam en publiceert kinderver halen en poëzie. Voor zijn dichtbundel Een dansschot kreeg hij de Jan Campertprijs 1993. Eerder dit jaar woi hij voor Bijna iedereen kon omvallen de Libris Woutertj Pieterse Prijs. Het Gouden Penseel 1994, be stemd voor het best geïllus treerde kinderboek, gaat naar Jan Jutte (1954) voor zijn il lustraties in het boek Lui, Lei, Enzo, geschreven door Rindert Kromhout. De Stichting Col lectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) maakte woensdag bekend wel ke kinderboekenschrijvers de Gouden en Zilveren Griffels en Penselen krijgen. De jury koos de winnende titels uit de jaarproduktie van 1993. 1 prijzen worden op 2 oktobi in Amsterdam uitgereikt. Toon Tellegen krijgt dit jj ook een Zilveren Griffel vu zijn boek Jannes. Zowel Gouden als de Zilveren Grift wint hij voor de tweede Zijn boek Toen niemand ii te doen had werd in ljj bekroond met de Gouds Griffel. In 1990 kreeg hij Zilveren Griffel voor Lay, zaam, zo snel als zij konden Door Carla Joosten De televisieserie 'Medisch Centrum West' was van sponsol vergeven. Iedere acteur reed in een Ford. Aspirines werdeij hemel ingeprezen en zelfs een doorgaans vergeten groe chronisch zieken kreeg aandacht in de populaire ziekeni serie. Dat dit veelal gebeurde tegen betaling is een putj geheim. WÊÊÊKÊÊË Steeds meer televisieprogram ma's worden gesponsord. De bij drage van derden aan program ma's kan van financiële of mate riële aard zijn. Een fabrikant of handelaar staat maar al te graag een artikel af om te figureren in een liefst goedbekeken televisie programma. Wat is vandaag de dag nog een spelprogramma zonder auto voor de winnaar? Met de wildgroei in sponsoring is de weerstand ertegen toegeno men. Immers: de Hilversumse omroepen vangen jaarlijks vele honderden miljoenen guldens aan kijk- en luistergelden. Bo vendien brengt de STER veel geld in het laatje en worden de omroepkassen gespekt via neve nactiviteiten als de exploitatie van omroepbladen. En dan ook nog eens miljoenen binnenhalen via sponsoring, vinden de kriti- kasters al te gortig. De ergernis werd begin jaren negentig alleen nog maar groter toen een nieuwe mode in zwang kwam: steeds vaker werden voor en/of na een programma recla meborden met de naam van de sponsor getoond, zoals die van verzekeraar FBTO bij Studio Sport. Ontwikkelingen die ook de politiek in beroering brach ten. Minister D'Ancona (Cul tuur) hoopte de oprukkende commercialisering toen nog te beteugelen via zelfregulering door omroepen en bedrijfsleven. Die sponsorcode kwam er, maar werd door de Tweede Kamer onvoldoende geacht. Belangrijk ste argument: de publieke om roepen moeten zich duidelijker onderscheiden van de commer ciële stations en via de sponsor code had de commercie nog te veel vrij spel. Minister D'Ancona moest alsnog zelf met voorstel len komen. Die liggen er nu. Nieuws- en acualiteitenprogramma's zullen - dat is ook een eis van de Europese wetgeving - gevrij waard zijn van sponsoring. Sport- en culturele programma's daarentegen mogen gesponsord worden. Dat is geheel volgens de wens van de Tweede Kamer, die maar al te goed begrijpt dat FILMS GOES -Grand Theater 19.30 u. Schindler's list. HULST - De Koning van Engeland 20 u. Naked gun 33 1/3. 20 u. Ace ventura: pet detective. 20 u. Philadelphia. 20 u. Look who's talking now. 20 u. Cool runnings. MIDDELBURG - Cinema 20 u. The house of the spirits. VLISSINGEN - Alhambra 1 20 u. Naked gun 33 1/3. - Alhambra 2 20 u. Ace ventura: pet detective. - Alhambra 3 19.30 u. Schindler's list. - Alhambra 4 20 u. Philadelphia. ANTWERPEN - Metropolis Zaal 1 - 14.30, 17 en 20 u. Grum py old men. r 22.30 u. Born Yesterday. Zaal 2 - 14.30, 17 en 20 u. Mrs. Doubtfire. 22.30 u. Gunmen. Zaal 3 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Shadowlands. Zaal4 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Hudsucker proxy. Zaal 5 - 14.30 en 20 u. Schind ler's list. commercie en sport onafschl lijk zijn en dat dure cultf programma's nauwelijks al maken zonder geld van derd" Maar D'Ancona gaat nogv Ze overweegt ook sponst! van educatieve en verstrooi! programma's mogelijk te i Daarvoor is dan wel apartil stemming van de minister instemming van het parlem nodig. Het is de vraag of daJ de parlement het nodig vin:! ook shows te laten financij door derden. Wordt een programma sord, dan moet dat op gr de Europese wetgeving opj trale wijze aan het begin g worden. Die Europese res niet bedoeld om extra redi mogelijkheden te bieden, i om de kijkeT te beschermt:! gen verborgen comma] beïnvloeding van prograi Dit laatste is het geval bij si reclame: het stiekem aanp:| van goederen. De nieuwste regeling is I Nederlands: ze verenigt de'ïj man met de dominee perfeti minister wil niet bewerkstel] dat Nederlanders die een show een auto willen I nen, straks nog alleen bij J terecht kunnen. Ook wil 2 langrijke sportwedstrijde«| culturele evenementen beta voor de publieke omrce| mogen beeldmerken van s sors van zulke evenementet| in de toekomst op de nu g kelijke wijze worden verton Amsterdam (anp) - Het! Goghmuseum in Amsteif heeft onlangs een tekening! Vincent van Gogh aangeif Het gaat om een vroeg wesl 1881, waarop de grootvad®| de kunstenaar staat Het portret van opa, diel Vincent van Gogh heet, is ij 7 juni in het museum te zien! Het museum bezit slechts I van deze vroege tekening®! Van Gogh in Etten maakte! Zaal 6 - 14.30, 17, 20 en Naked gun 3. Zaal 7 - 14.30, 17, 20 en 8 Intersection. Zaal 8 - 14.30, 17, 20 en 8 Blink. Zaal 9 - 14.30 u. Free Will)1 17 en 21 u. Schindler's list. Zaal 10 - 14.30, 17, 20 en 2 Fearless. Zaal 11 - 14.30, 17, 20 ent On deadly ground. Zaal 12 - 14.30, 17 u. sister! 20 en 22.30 u. True romance Zaal 13 - 14.30 en 20 u. cuts. Zaal 14 - 14.30, 17, 20 enï In the name of the father. Zaal 15 - 14.30, 17 u. Cool nings. 20 en 22.30 u. Remains of tta Zaal 16 - 14.30, 20 u. U Margot. Zaal 17 - 14.30, 17, 20 enï Dream lover. Zaal 18 14.30, 17, 20 en t The pelican brief. Zaal 19 - 14.30, 17, 20 en Philadelphia. Zaal 20 - 14.30, 17, 20 en The paper. Zaal 21 - 14.30, 17, 20 en Carlito's way. Zaal 22 - 14.30, 17, 20 enï!' Grosse fatigue. KNOKKE - Beverly sereens 20 u. Remains of the day. 20 u. Naked gun 33 1/3. 20 u. Gunmen. 20 u. Schindler's list. RADIO 1 Fik heel uur en 7.30, 8.30, 12.30, 13.30, 17.30, 18.30 en 6.30 Nieuws. EO: 7.07 Tijdsein. KRO: 12.07 Echo. 14 05 Dingen die gebeuren. AVRO: 171)7 Radiojournaal. KRO: 20.04 On der tafel. NCRV: 22.04 Hier en nu- soort. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VPRO: 0.04-7.00 Nachtle ven met Street beats; 3.02 Het para dijs: 4.02 Grand disco classique; 5 02-7.00 De gezamenlijke zender Peazens Moddergat RADIO 2 Elk heel uur Nieuws. NCRV: 7.04 Goedemorgen Nederland. 9.04 Het Willem Weverplein. 12.04 Het hart van twee. 14.04 Bergweg 30. (16.45 De brief) AVRO: 17.04 Fileradio. EO: 18.04 Alle mensen. TROS: 19.04 Schlagerfestival. 19.30 Oud plaat werk. 20.04 Music all in. 21.04 Voor wie graag luisteren wil. 22.30 Cou lissen. 23.04-00.00 Sesjun. RADIO 3 Elk heel uur Nieuws. AKN: 6.04 Breakfast-club. 9.04 Arbeidsvitami nen. VARA: 12.04 Denk aan Henk. 14.04 Carola. AKN: 15.04 Popsjop (I en II). VOO: 17.04 Rinkeldekinkel. NOS: 18.04 De Avondspits. EO: 19.04 Spoor 7. NCRV: 20.04 Paperclip ma gazine. VPRO: 21.04 Villa 65. TROS: 0.04 Nachtwacht VARA: 2.02 Mol of Mark. AKN: 4.02-6.00 Pyjama FM. RADIO 4 Om 7.00. 8.00. 13.00, 18.00 en 20.00 Nieuws. VOO: 7.02 Ochtendstem ming. 9.00 Muziek voor miljoenen. 10.50 Het ochtendconcert. I. Bran- bants Ork. met viool; II. 12.20 Muz. voor viool en pianoforte. 13.04 Va riaties op vier. VARA: 14.00 Middag concert Uitv matinee archief. Ra dio Filharm. Ork. met piano. 15.20 Bach en Beethoven. 16.00 De Ne derlanden: La Strada Armoniosa. KRO: 17.00 Zin in muziek. 18.04 Klas siek. 19.30 Het orgel. 20.02 Avond concert. 22.00 Laudate. 23.00 Deze eeuw. VARA: 0.00-1.00 Vier na mid dernacht RADIO 5 Elk heel uur t/m 18.00 en 23.00 Nieuws. NOS: 6.45-6.50 Mededelin genrubriek met uitgebreid weerbe richt en scheepvaartberichten. 7.05 Sportief. 7.30 Vroeg op 5. 8.55 Wa terstanden. TROS: 9.02 Perspectief. 10.02 De duvel is oud. RVU: 11.02 Kleur bekennen. NOS: 12.02 Wel denkende mensen. 13.10 Bijlage. 14.02 Een leven lang. NCRV: 15.02 Schuim en as. NOS: 17.10- Radio UIT. PP: 17.50 D '66. NMO: 18.02 Actualiteitenprogramma in drie ta len: 18.02 Nederlands programma; 18.30 Arabisch programma; 18.45' Turks programma. EO: 19.00 Waar waren we ook alweer? NOS: 19.15 Nieuws in het Turks. 19.50 Nieuws in het Marokkaans en Berbers. 20.40 Nieuws in het Chinees. TE- LEAC: 21.00 TEMA. 21.30 Knoop in je zakdoek II. TROS: 22.00 Finale. PP: 23.07 WD. NOS: 23.17-23.58 Met het oog op morgen. OMROEP BRABANT ANP-nieuws: Zie Radio 1. - 7.05 Brabants nieuws en verkeersinfor matie. 7.25 De krant in Brabant 7.32 Brabants nieuws en verkeersinfor matie. 7.55 Weerman Johan Ver- schuuren. 8.08- Brabants nieuws en verkeersinformatie. 8.11 Radio Nieuws Centrale. 8.32 Brabants nieuws en verkeersinformatie. 8.55 Weerman. 9.03 Brabants nieuws. 9.07 Muziekkiosk. 10.03 Brabants nieuws. 10.07 Draai-bank. 11.03 Brabants nieuws. 11.07 Van harte. 12.05 Brabants nieuws en service. 12.55 Bericht voor boer en tuinder. 13.08 Brabants nieuws. 13.11 Radio Nieuws Centrale. 13.32 Brabants nieuws. 13.34 Muziek. 14.03 Bra bants nieuws. Aansl.: Muziekkiosk. 15.03 Brabants nieuws. Aansl.: Tus sen Amsterdam en Brussel. 16.03 Brabants nieuws. Aansl.: Gedane zaken. 17.05 Brabants nieuws en achtergrondprogramma. 17.45 De agenda. 17.55 -18.00 Nieuwsover zicht OMROEP ZEELAND ANP-nieuws: Zie Radio 1. - 7.05 Nieuws en actualiteiten. 7.35 de dag van 7.40 overzicht ochtend bladen. 7.45 agendatip en agenda. 7.50 regionaal nieuwsoverzicht. 8.08 Radio Nieuws Centrale. 8.35-9.00 Nieuws en actualiteiten, met om 8.45 Politieke consumen tentest. 12.05 Nieuws en actualitei ten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 regionaal nieuws overzicht 12.35 Vragen staat vrij. 12.55 De agenda. 13.08-13.30 Radio Nieuws Centrale. 16.03 Een vak apart 17.03 Nieuws en actualitei ten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 regionaal nieuws overzicht 17.35 Zegt u 't maar. 17.55-18.00 de agenda. machine komt het monium tui "'"nen Het echte ontpnmnpuer. jE^tjf. hct ""ren en meel t: k/ein 2 tmJHn pi'der. De prijs i t en de uenst n zeer greot '.NiHeh Yu 8BNT NC& Nl Gezo/Yb CE WEL Kan Alle-EN SLECHTER WC 0 O O

de Stem | 1994 | | pagina 26