De Wielingen viert jubileum John Vermeule weer enthousiast ILVV 24 en Hoek strijden om de eer Tien jaar atletieksport in Oostburg zonder accommodatie Axel en BSC strijden om derdeklasserschap SPORT ZEELAND B3 Uitreiking van gouden schoen voor beste voetballer IEUWS IvURTIst.-Jansteen - Voor de derde ¥T¥ TIT^A TT 1 1 1 1 ij twee stemrondes kwamen re- ïale sportverslaggevers bij leen om hun keuze kenbaar te Imafen Naast de beste voetbal- |ler wordt ook de beste trainer, I scheidsrechter en ploeg bekend gemaakt. Bovendien zullen in leen middagvullend programma de hoogst geklasseerde afdeling- steams uit het zaterdag- en zon- dagvoetbal tegen elkaar uitko ken. Hoogtepunt is echter de ft hoop op PSV op Uitgebreid 'Halen we het niet, het licht gaat niet uit' KNVB-ZONDAG Middelburger heeft nieuwe tegenslag inmiddels verwerkt Gemakkelijk JNDERDAG 2 JUNI 1994 BlDESTEM DONDERDAG 2 JUNI 1994 van onze medewerker I-—k Begijn EJF 1 SJaa 6 '«ouden schoen, een kleinood behorende hii de beste este schutter Ititie in het rayon Axel is voorbij (belang zijnde afsluitende wedstrij. pam hierbij twee keer binnen i)e gewonnen en tegen IZV 2 met 5-5 lerd er afgetekend kampioen in ,je Ikte V-Deco superieur deze titel in Iter in het seizoen werd Mike van| liet 95 doelpunten. (pioenen en andere prijswinnaar ng in het zonnetje gezet. IPrimus/Pluym 17-24, Ratjetoe 17-231 tervice 17-22, Gravin 17-19, Benetto» 7-10. j, IZV 2 17-17, Chalet 17-17, Broomche. Ier 17-14, Disco Love 1 16-8, AlouettJ Ibehorende bij de beste Izeeuws-Vlaamse voetballer van het afgelopen seizoen. strijd om de titel 'beste voetbal ploeg van Zeeuws-Vlaanderen'. In een directe confrontatie strij den HW'24 uit Hulst en HSV Hoek om die eer. In voorgaande edities werden Angelo Verbraecken en Geert Jan de Smet uitgeroepen tot bes te voetballer. Dit jaar hebben deze spelers concurrentie gekre gen van voornamelijk ploegmak- kers uit Hulst en Hoek. Kapers op de kust zijn Geert de Poorter en Remco van Keeken van HSV Hoek en Dennis Rietjens en Car lo Blommaert van HW'24. Laatstgenoemde speler vergaar de veel punten in de tweede stemronde wegens zijn sterke seizoenafsluiting. Jacky Lambert is eveneens kanshebber. De nummer één van het De Stem- topscorersklassement kreeg als trefzekere spitsspeler de nodige punten van de verzamelde sport verslaggevers. Bij de verkiezing van het beste elftal gaat de strijd, zoals dat op voorhand te verwachten was, tussen HW'24 en HSV Hoek. De Hulstenaren draaiden een sterk seizoen in de tweede klasse B van het KNVB-zondagvoetbal. De formatie van trainer Paul Telussa was ruim anderhalf jaar ongeslagen in competitieverband en miste op een haar na het kampioenschap. HSV Hoek deed vriend en vijand versteld staan van de goede prestaties op het hoogste niveau van het KNVB- zaterdagvoetbal. De Hoekenezen strandden, net als HW'24, in het zicht van de haven. De spelers van Dick Buitelaar kwamen in de laatste wedstrijden net iets te kort om landelijke faam te ver werven. In een onderling treffen kunnen beide ploegen zaterdag eikaars krachten meten. Voor HW'24 is dit duel een leuke afsluiting van een goed seizoen, voor HSV Hoek een ideale voor bereiding op het bekerduel enke le dagen later. De uitslag van wie zich de beste trainer van het voorbije seizoen mag noemen belooft eveneens spannend te worden. Paul Telus sa en Dick Buitelaar zijn de gedoodverfde kanshebbers, maar Terneuzenaar Han van der Hooft ligt op de loer. Van der Hooft dwong veel respect af door de rood-zwarten in een ongekende eindsprint naar het kampioen schap te leiden. Paul Vink, Hans Stoffijn, William Roegiest en Cees Flooren zijn genomineerd als beste scheidsrechters. De prijsuitreiking is zaterdag rond de klok van half zeven en wordt verricht door de wethou der van sportzaken van de ge meente Hulst, de heer Picavet. Daarvoor spelen om 14.00 uur Spui en IJzendijke om het kam pioenschap voor afdelingsteams. Om 16.00 uur betreden HW'24 en HSV Hoek de arena om uit te maken wie zich het beste KNVB- elftal van Zeeuws-Vlaanderen mag noemen. De voetbalvereni ging STEEN is organisator en gastheer op deze dag. !:t Zeeland KNLTB ring van het district Zeeland van u nderdag 2 juni, gehouden in motel 1 uur. Ier meer het jaarverslag van het ifgelopen jaar en de rekening en trictsbestuur over het in het afgelo- ciële beleid. Middelburg |)e Kruitmolen' te Middelburg hoydt et KNCGV (Koninklijk Nederlands bond) zaterdag 4 juni gewestelijke orieën B, C en D voor meisjes 10-11 van de volgende verenigingen: DI0S (gen op Zoom), OKK (Goes), Veldt Axel) en Zaamslag. De wedstrijd® 10.50 en de prijsuitreiking is rond (upillencompetitie atletiekvereniging Delta Sport houdt edstrijd in het kader van de Zeeuwse Ide gebruikelijke driekamp staat et :n estafette op het programma. Plaats ststofaccommodatie op sportpark 'De 30 uur begint. [ioenschap in Goes ng Goes houdt zaterdag 4 juni het lap van Noord- en Zuid-Beveland'. 1 clubgebouw van de organiserende tl van dit kampioenschap. Geïnteres- 09.30 uur inschrijven in de zaal. Om |)ioenschap. Er worden zeven' ronden 1 bedenktijd van vijftien minuten uur is de prijsuitreiking gepland. iddelburg elburgse atletiekvereniging Dynamo Nadorstloop. Deze wegwedtrijd g :n er kan zowel door IÖSTAU-licentie-| s aan worden deelgenomen, leen viertal ronden door de Walcherstl 00 uur aan de Nadorstweg. Inschrijven! kantine bij het hoofdveld van de| [iburg. juniorencompetitie •tpark 't Schenge wordt zaterdag 4 juni de C- en D-juniorencompetitie atletiek (gewerkt. pvse clubs zowel in de eerste als tweede in handen van de Goese atletiekclui lil.00 uur met de estafettes. nd Hoofdplaat 1 geeft een aantal spelers die vertrekket Kwedstrijd. Dit zijn onder anderen Pol pns, Mare Boekhout en Peter Catsburg ni om 14.00 uur in de 'Oesterput' eer; [raarmee Henk Ottens in zijn actieve deren Rob Gruben, Rudi en Johnnj lenny Pielaet, Herbert Versluys, Corvai te finale biljartteams Itteam van BVM uit Middelburg neemt I de landelijke finale voor biljartteams i«| Amersfoort. BVM komt dan uit'in i n teams uit geheel Nederland zijn 00 seams van de partij in deze titelstrijd die! ,nt. Zeeland heeft op die dagen nog eenj der het arbiterskorps bevindt zich Ger-| lamme. Jvoetbal Sas van Gent !etbalrayon Sas van Gent houdt dinsdag imene ledenvergadering in café Marine! t om 20.00-uur en naast te gebruikelijke bestuursverkiezing en komt de compe- ioenschap W Terneuzen [vereniging Terneuzen houdt ter gelegd' Kampioenschap in de vierde klasse H va1 kal en de daaraan verbonden promo'" een receptie op zaterdag 11 juni. De» 00 en 18.00 uur gehouden in de kantin' ïg aan de Zuiderparklaan. John Karelse heeft de hoop opgege' als opvolger van Hans van Breuken nger daarom een aanbieding voor ffl» 1. De 24-jarige goalie, die al sinds H r contract staat bij de Bredase ere®1, elër die nog bij moet tekenen. jzend tegenover een dergelijk contract, teen maar voor twaalf jaar. „Tegen die ie leeftijd om te stoppen. opnieuw met NAC rond de tafel gaat z® ilingen nog wel een paar weken gaan di" moet goed bestudeerd moet worden" we er niet uit, dan kan ik altijd nog voor verklaarde de gisteravond vanwege an collega Ton Lokhoff onbereikbare K<" rabant. ■izoenskaarten kwam gisteren, na de 1, al boven de 6.000. De verwachting is NAC-stadion heeft een totaal capaciteit Van onze medewerker Fred Rabout Oostburg - 'Tien jaar atle tiek zonder accommoda tie.' Het geldt voor de West-Zeeuws-Vlaamse at letiekvereniging De Wie lingen, die ondanks alles optimistisch blijft en de verjaardag zeker niet on opgemerkt laat voorbij gaan. Het moet in het be gin van de tachtiger jaren geweest zijn dat de atle tieksport in deze 'witte vlek' in de Zeeuwse atle tiek wat wortels begon te schieten. Het 'joggen' nam een geweldige vlucht. Een uitstekende voedingsbo dem voor de atletiek wat overigens meer is dan wat kilometers door de polders afmalen. Chris Francke, Jaap van Peper straten, Kees van Oosten en niet te vergeten Jannie de Munck en haar zoon Peter stonden aan de wieg van 'de boreling. Het 'kind' werd op 7 mei 1984 ingeboekt in de registers van de toenmalige Afdeling Zeeland van de KNAU. Dit met 36 leden. Tien jaar later is dat aantal bijna verviervou digd, want op de verjaardag tel de men 135 leden. Jaap van Peperstraten trok de kar in de beginperiode. Hierbij gesteund door moeder en zoon De Munck, die eerder in hun toenmalige woonplaats Goes samen met de helaas te vroeg ontvallen vader lAdri de club AV'56 boven de [doopvont hielden. Met Kees van losten, die als trainer zijn spo ken had verdiend aan de overzij- [de van de Westerschelde, maar nu in de polders in de buurt van [Groede was .neergestreken, had men gelijk een ervaren trainer in Biuis. Gezond Kortom het kind kwam vrij ge zond op de wereld. Enige handi cap was de accommodatie. Men teeg het recreatieveld van het Jostburgse sportcomplex toege wezen. „Een veld met hobbels en bobbels, niet echt geschikt voor itletiektrainingen," zo staat te lezen in de jubileumuitgave van de vereniging. De bestuurders van de gemeente Oostburg wa ren de mening toegedaan dat Bram en Greetje de Hullu, die samen het secretariaat beheren bij de 10 jaar bestaande atletiekvereniging De Wielingen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. men eerst maar eens het be staansrecht moest bewijzen. Wellicht iets wijzer geworden van het fietscrossen waarvoor wel gelijk een accommodatie werd aangelegd. Een sporttak die nog sneller verdween dan dat die opkwam. „Maar," verzucht het bestuur van De Wielingen na tien jaar, „we worden nog steeds afge scheept met hetzelfde knollen- veld." Het gevolg is dat de atle ten die boven het gemiddelde uitstegen zich bij Scheldesport in Terneuzen en Atletica in Vlis- singen aansloten. Daar waren immers wel trainingsfaciliteiten. Verschillende bestuursleden en trainers zijn onder meer om deze reden opgestapt. De echte knok kers zijn gebleven. „Maar hoe gek het misschien ook klinkt, een positief punt is dat we heb ben leren knokken," stellen Gre- tje en Bram de Hullu, die beiden de laatste jaren het secretariaat beheren. Zij kwamen er bij toen de club ten dode opgeschreven was. Jaap van Peperstraten was in middels als voorzitter opgevolgd door Peter de Munck. Het en thousiasme van de beginjaren was wat weggeëbd en tot twee keer toe kwam men in het Rode Kruis-gebouw in de Burgemees ter Gratemastraat in Oostburg bijeen om de overlijdensakte te tekenen. Zo ver kwam het geluk kig niet. Men vond nieuwe be stuurlijke krachten. Jaap van Peperstraten kon het niet over zijn hart verkrijgen dat De Wie lingen ten grave werd gedragen. Hij stak er zijn schouders weer onder en geholpen door een en thousiaste ploeg om hem heen werd de 'stervende' weer spring levend gemaakt. Levendiger dan ooit zelfs. Het ledental groeide naar nog nooit gekende aantallen. Op or ganisatorisch vlak werd de zaak uitgebreid. Waren de Elder- schanscross en Groede-Oost- burg-Groede de enige wedstrij den naast een aantal trimlopen in de zomermaanden, men haal de mede doordat de jeugd het overgrote deel van het ledenbe stand uitmaakt ook jeugdwed strijden naar Oostburg. Vorig jaar werd op de gebrekkige ac commodatie een wedstrijd uit de Zeeuwse pupillencompetitie af gewerkt, de scholierenwedstrij den met 'meester' Marc van Vlierberghe als de grote bezieler kreeg dit jaar 330 basisschool leerlingen aan de start. De midwinter halve marathon, al een aantal jaren als trimloop gehouden, komt volgend jaar voor de eerste keer op de KNAU-kalender. De zomerlopen aan de druk bevolkte Zeeuws- Vlaamse kust zijn inmiddels in geheel Nederland bekend en de Natuurlopen in de winter heb ben hun plaats veroverd in de regio. Niet te vergeten de Pre mieloop tijdens de 24 uur van Oostburg, enig in zijn soort in Zeeuws-Vlaanderen. Juist in dit jubileumjaar legt Jaap van Peperstraten de voor zittershamer weer neer. Op de algemene jaarvergadering, vrij dag 3 juni, draagt hij de inmid dels weer kerngezonde club over aan Gerard Ultee. Het is het begin van de jubileumactivitei ten. Tijdens deze jaarvergade ring zal ook een twaalftal leden van het eerste uur worden gehul digd. Op zaterdag 18 juni is er een familie-estafette over 10 ki lometer met aansluitend een barbeque. In het weekend van 20 augustus is er het 'Koebel-club weekend' voor de jeugd in Burgh-Haamstede. „Nu nog maar hopen dat we ons be staansrecht bewezen hebben en dat ook de politiek ons eens serieus gaat nemen," besluiten Greetje en Bram de Hullu in hun schrijven namens De Wielingen. Axel-voorzitter Willy van Gremberghe ziet het beslissings duel tegen BSC in Hoogerheide vol vertrouwen tegemoet. FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze sportmedewerker Axel - Door het winnen van het algehele periodekam pioenschap in de vierde klasse H moet Axel aantreden tegen BSC, dat deze titel in de vierde klasse G won. De winnaar van deze ontmoeting, die zondag 5 juni om 14.30 uur op het terrein van METO in Hoogerheide begint, promoveert naar de derde klasse D. Broeke. Eerstgenoemde zit in dien dat nodig is op de bank als de schorsingen van Fonny Verstraeten en Mike van Ros- sem binnen moesten zijn. Hun meespelen is vooraf een onze kere factor. Wat cijfers betreft ontlopen beide teams elkaar niet veel. BSC pakte in de competitie 26 punten, Axel haalde er 27. In doelsaldo is het verschil even eens miniem. BSC kwam uit op 39-28 en Axel op 50-40. Deze kleine nuance toont aan dat Axel een opener strijdwij ze hanteert. Het scoort meer, maar moet door die aanvallen de strijdwijze achterin iets meer toegeven. In dit geval eigenlijk iets teveel. Is Axel, mede dit in ogenschouw geno men, rijp voor de derde klasse? „Ja," zegt Willy van Grem berghe. „Ons beleid is er op gericht hogerop te geraken dan we nu spelen. Een streven dat we proberen waar te ma ken. Tegen BSC en door een goede groep op de mat te krij gen. Halen we het dit jaar niet, wil dat niet zeggen dat het licht uitgaat. Ook dan bouwen we gewoon verder." Dat Axel aan de toekomst werkt, mag blijken uit de komst van spelers als Pascal Schieman van AZW en het van HW'24 afkomstige trio Ivo Collet, Eric Heyndrickx en Mario de Bakker en Jordi van Bunderen van Terneuzen. Daarnaast is duidelijk gewor den dat zowel de eerste als tweede doelman, Tonny Gom- mers en Danny Oppeneer, blij ven en dat verdediger Eric Rijckaertveneens genegen is zijn voetballoopbaan met een jaartje te verlengen. Hubert van de Hemel verlaat Axel en keert terug naar zijn oude club Terneuzen. „We gaan er alles aan doen om dat te bereiken," stelt Willy van Gremberghe, voorzitter van Axel, aan de vooravond van het treffen met BSC. Evenals iedereen binnen zijn club, straalt hij optimisme uit. Binnen Axel begon die eigen waarde te groeien na het tref fen met Vogelwaarde. Er werd weliswaar met 3-1 verloren, maar dat was volgens alles wat een oranjehemd droeg ge flatteerd. Dit duel bleek ach teraf een van de drie gevech ten te zijn die Axel na de winterstop verloor. Bij Terneuzen ging Axel met 3-2 het schip in en van STEEN werd met 0-1 verlo ren. Gelijk speelde Axel in de eindrace tegen Clinge (2-2) en Hoofdplaat (3-3), evenals te gen Philippine, dat zelfs met 0-3 voor had gestaan. Winnen deed Axel eveneens. Van Clin ge met 1-3, van Corn Boys met 5-2 en twee keer van Sluiskil (4-2 en 0-2). Die opleving re sulteerde in een gedeelde vier de plaats met Vogelwaarde en leverde een periodetitel op met als gevolg meespelen in de nacompetitie. Met succes zoals bleek. Axel speelde doelpuntloos gelijk te gen STEEN, maar won op nieuw van Sluiskil, 4-1. BSC, dat de nacompetitie met Zie- rikzee en Kaaise Boys als te genstrevers won, is zodoende het laatste obstakel voor de ploeg van interim-trainer Edy de Witte. Deze vervanger voor Rinus Zegers maakt het sei zoen af. Ondanks dat Zegers deze week het werk hervatte. De kleine coach uit St.-Jan- steen moet dit doen zonder de geblesseerden Menno van Gremberghe en Gino van de Van onze medewerker Fred Rabout Middelburg - Een op het oog j onschuldige val tijdens de jongste Westland-marathon op 19 maart betekende voor John Vermeule meer ellende dan verwacht. Zes weken in- 1 volgden immers. m 'n een jaar waarin de ■"-jarige Middelburger een D'an zijn hoogtepunten in I Z1)n ondertussen rijkgevulde atletiekloopbaan hoopt te beleven. ATLETIEK °P 14 augustus immers verte genwoordigt hij in Helsinki ons d tijdens de Europese kam pioenschappen op de marathon. ,„ler [aar teruS ln Joegoeslavië was hij er ook bij. Ook toen eg het noodlot voor hem toe. an een verversingspost kwam niJ m het tumult te vallen. Weg een uitstekende klas- senng. Voor niets was het alle- voorbeSg1 ]arenlange Wat Pech betreft heeft John zijn deel al ruimschoots gehad. Hij verliest er zijn goede humeur niet door. „Het zal toch wel een keer op houden." De tuimelpartij in het Westland is dus weer verteerd. Een op zich vrij onschuldige val. Hij heeft de videobeelden ervan meerdere keren bekeken. Weet dus exact te analyseren hoe het gebeurde. „Ik was voor die marathon ge vraagd om te hazen voor de eerste groep. Samen met onder anderen Raf Wijns. Na zo'n ze ventien kilometer gebeurde het. Mohammed Salmi uit Algerije kwam als een raket voorbij ge lopen. Onrust in het kopgroepje. Peter Flemming, de latere win naar, kwam naar binnen en raakte mij op een moment dat ik met beide voeten van de grond was. In die zweeftoestand is er geen mogelijkheid tot cor rectie. Ik viel, stond op en voel de eigenlijk weinig pijn. Wel liet ik me terugvallen tot een tweede groep om mijn diensten aan te bieden aan Aart Stigter. Na 25 kilometer ben ik uitge stapt met een eerste diagnose die op een bloeduitstorting leek. Het werd anders toen ik aan het werk ging. Ik kon mijn stoel niet meer uitkomen. Later bleek na een scan dat er een scheurtje in mijn bekken zat. Gevolg: ge dwongen rust, terwijl de mara thon van Rotterdam er aan zat te komen. Alleen maar wat aqua jogging, toch al niet mijn meest favoriete bezigheid en fietsen. Lopen was taboe. Zes weken heb ik er wat lopen be treft totaal uitgelegen. Nerveus ben ik daar nooit van geworden. Dat was ik misschien wel ge weest als ik tien jaar jonger was geweest. Bovendien wist ik me al zeker van mijn selectie. Iets wat ik te danken heb aan mijn 2.13.08 vorig jaar in Eindhoven. Toch wenste ik alle zekerheid, maar Bert Paauw, coördinator van de KNAU, bevestigde me dat ik me geen zorgen hoefde te maken. Anders had ik Enschede nog moeten lopen en dat was dan ook weer geforceerd ge gaan. Nu kan ik me eindelijk eens zonder limieten in het ach terhoofd rustig voorbereiden op het Europees kampioenschap." Een voorbereiding die na zijn wekenlange inactiviteit begon op de tien Engelse Mijl in het West-Brabantse Rucphen, waar hij voor het eerst na de West- land een wedstrijd liep. Hij ein digde er achter Dennis Klasen als tweede en was tevreden. „Kijk, normaal moet ik Klasen toch een paar minuutjes achter me laten, al moeten we niet vergeten dat die jongen de laat ste tijd goed loopt. Ook hier liep hij een nieuw persoonlijk re cord. Ik had echter weer het gevoel dat het lekker ging. Dat weet een atleet van zichzelf. Daar kan de buitenwacht niet over oordelen. Tijdens mijn ge dwongen rustperiode was ik maar twee kilogram aangeko men. Die zijn er zo weer af." Het parkoers in Helsinki oogt vrij gemakkelijk. Vermeule: „Ik heb een kaartje gehad met alle belangrijke gegevens er op. Het is een vrij vlak parkoers, dat bestaat uit vier ronden. Vlak bij het stadion zit er een klimmetje in, maar dat stelt weinig voor. Het hoogteverschil is amper vijftien meter. Wat de te ver wachten temperatuur betreft zal die daar niet veel afwijken van datgene wat we hier op Walcheren gewend zijn. Ik heb er alle vertrouwen in. De tuimelpartij, die nog even roet in het eten leek te gaan strooien, is vergeten. Ik heb er nog steeds plezier in, de motiva tie is nog volop aanwezig. Toch denk ik dat dat niet meer het geval zou zijn als zich een lang durige blessure, zoals die met de rug een paar jaar geleden, aankondigt. Als ik er nog eens een half jaar uit zou moeten denk ik dat het voor mij alle maal niet meer hoeft." In de aanloop verdedigt John Vermeule in juli aanstaande zijn nationale titel op de halve marathon in eigen provincie, want Wolphaartsdijk heeft dat evenement in huis gekregen. Een tweede belangrijke test vormt het nationaal kampioen schap op de tien kilometer waarop hij twee jaar terug kampioen werd en vorig jaar als tweede eindigde. John Vermeule voelt zich weer voldoende hersteld na Westland-marathon. de onfortuinlijke valpartij in de FOTO COR VIVEEN

de Stem | 1994 | | pagina 11