Hogere tarieven waterschap BEVEILIGING O VVV in Terneuzen gaat op zoek naar sponsors Everybody happy in Waterlandkerkje Met de bus naar de buren POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER gelegenheid ngezetenen worden geconfronteerd met stijgende verontreinigingsheffing ilke zaterdag aan de meest antrekkelijke vacatures n deze krant, ibant Personeel helpt u een dioorlijk eind op weg. Dweilkapellenfestival Hulst trekt veel publiek Obs Oostburg naar halve finale schoolschaken ongewenst bezoek. r particulieren 50% KORTING ezorger gefeliciteerd. rvan! pE STEM ZEELAND A6 Papa 40 jaar uwd uwd uwd Proficiat. Monteur Cor ziet Abraham ant ySgSgSg. Personeel Fietstocht Lava door Walcheren Voortaan één liturgieviering in weekend het veiligste adres WE11994 X 52 v .^1. .,L^Vk' \ikt Van f v -» kwens, bedankje, jubileum, ptie, huwelijk, verloving, inning, prestatie, examen, Abraham, enz. 'ïm per kolom 1.09 incl. BTW, ote regel verplicht. Foto of ding, formaat 35 x 40 mm nel. BTW. Overige tarieven op /raag. Foto's worden niet geretourneerd. '6-236882 of geef uw tekst vóór plaatsing af bij één van ntoren. Schriftelijke opgaven itsluitend geaccepteerd indien adres bekend zijn, ook indien betaling bijgevoegd is. iden ons het recht voor teksten sgaaf van redenen te weigeren, te uitgever klachten bereiken opgegeven tekst behoudt de .ich het recht voor om de naam idrachtgever bekend te maken. in Oudenbosch, Romy de Koning in i, Maarten Verwijst in Etten-Leur. jim 40 jaar, idelijk klaar. in Nanda MAANDAG 30 MEI 1994 onze verslaggever jetneuzen - De VW in Ter- ieuzen probeert nieuwe sponsors aan te trekken om Je financiële positie te verbe ken. Het bestuur heeft hier door een plan opgesteld caarin staat welke groepen „■anneer worden benaderd aet het verzoek sponsor te rorden. Het gaat dan onder jndere om winkeliersvereni- jiugen, winkelcentra en mid- i'ostanders in de omliggende [orpen. In het werkplan 1994 tot en met 1996 staat dat de financiële mo gelijkheden van de Terneuzense VW beperkter zijn geworden door onder meer de uitbreiding van de openingstijden en de nieuwe huisvesting in* het ge bouw van de ANWB aan de Markt. Het bestuur vindt het daarom naast de jaarlijkse sub sidie van de gemeente noodzake lijk zelf voor meer inkomsten te zorgen. Naast het zoeken naar nieuwe sponsors wil het bestuur de acti viteiten ook zakelijker gaan aan pakken. Bepaalde diensten wor den vaker in rekening gebracht. Zo moet voor folders, die eerst gratis werden verstrekt, betaald worden. Ook moet de klant beta len voor telefoongesprekken. Het bestuur wil ook zuiniger omspringen met de personeels kosten. Zo wordt gedacht aan het beperken van vervangingen bij ziekte en vakantiedagen bui ten het hoogseizoen. Het bestuur hoopt in ieder geval dat de nau were samenwerking met de ANWB tot goede resultaten zal leiden. Het bestuur speelt met het zoe ken naar nieuwe sponsors in op kritiek van enkele fracties in de Terneuzense gemeenteraad. Tij dens de behandeling van het verzoek tot verhoging van de jaarlijkse subsidie, dit in ver band met het binnenhalen van de A-status, vroegen enkele frac ties zich af of het bestuur wel voldoende deed om nieuwe spon sors binnen te halen. En daar gaat het bestuur dus nu aan werken. „Bij het benaderen van mogelijke sponsors zal hen steeds duidelijk worden gemaakt wat de VW-Terneuzen voor de Terneuzense middenstad, horeca en bedrijfsleven doet en er dan op wijzen dat een jaarlijkse fi nanciële bijdrage een logisch ge volg is van die activiteiten." Via financiële overzichten maakt het bestuur van de VVV aan het gemeentebestuur duidelijk wat de resultaten van de inspannin gen zijn. „Om zodoende duide lijk te maken dat de VW-Ter neuzen serieus probeert de velen die nog geen begunstiger zijn 'over de schreef' te krijgen." Uit de jaarcijfers over '93 blijkt dat vorig jaar meer mensen het VW-kantoor bezochten. Ruim vijftienduizend tegen bijna veer tienduizend het jaar daarvoor. Het bestuur streeft de komende jaren via onder andere een goede voorlichting naar een verdere stijging. U mag het allemaal gerust weten, bi) onze papa kun |e het lekkerste eten. Maar vandaag kookt mama alles gaar, want wordt vandaag Kusjes van Marjolein, Jürgen, Juanita en Manuela I (snonze verslaggever lerneuzen - De ingezete van het waterschap De Drie Ambachten worden ie komende jaren gecon fronteerd met een hogere stijging van de verontrei nigingsheffing. Tot nu toe stijgen de tarieven per ver- railingseenheid per jaar met vier gulden. Voor een gezin komt dat neer op twaalf gulden op jaarbasis. In de gewijzigde opzet gaat het waterschap De Drie Ambachten ervan uit dat de tarieven jaar lijks met zes gulden worden ver- toogd. Dit om te voorkomen dat lie burgers in 1999 te maken knjgen met een extra verhoging [tan veertig gulden ineens op jaarbasis. Illeerderheid nipte meerderheid van de laigemene vergadering (twaalf legen tien) ging akkoord met het voorstel van het dagelijks be suur. Het dagelijks bestuur Ldt het maatschappelijk niet prantwöord de heffingplichti- te confronteren met een ab- liapte en drastische stijging van veertig gulden in '99. nen want 1 jur met beginnen, i ma. >ltus en laertelaere. is van Gent. relman en ackson. '8 mei 1994. ehand en an Putte. Teteringen. 30-5-'69 30-5-941 25 jaar al zijn Willy en Ad eikaars grootste schat. Van harte René, Jannie Marcel en de Engeltjes. Felicitaties van je vrouw, zoon Michel en Ingrid ?f de juiste baan binnen uu' bereik Koerswijziging |len aantal leden van de algeme- vergadering dacht daar toch landers over. Met name hoofdin gelanden Van Pagee, Van jSchaick. Hamelink en Van Him- vonden het niet raadzaam nu |al tot die koerswijziging over te Van Pagee stelde voor |eerst de reserve te gebruiken om gere kosten in de toekomst lop te vangen en Van Schaick en Hamelink vroegen naar de mo gelijkheden om efficiënter te weiken. [Burgers (Daarnaast maakt het volgens Van Schaick en Hamelink niet lat of de stijging geleidelijk gaat ld ineens met veertig gulden. I Se burgers zijn heus niet zo gek Ito ze dat niet in de gaten heb- |ta Ze moeten de stijging toch Itaalen. Daarnaast moeten we |«n aantal zaken nog bekijken. Ifc weten nog niet of de drie ■Zeeuws-'Vlaamse waterschappen termijn fuseren. Als het zover |wt wordt onze reserve ver- l over de drie schappen. En |fct is jammer voor onze bewo- I» in de Kanaalzone die de Pene hebben betaald," aldus T an Schaick. o we daarom blijven uit- Ijaan van een jaarlijkse stijging p vier gulden. Die extra stij- van veertig gulden in '99 Itunnen we aan de burgers heus N uitleggen." Piet zeker Van onze correspondent Willy van Leeuwen Waterlandkerkje „Everybody happy in Wa terlandkerkje," vraagt de zangeres van het orkest Sunny Boys zaterdagavond aan de vele duizenden be zoekers in de feesttent in Waterlandkerkje. Eigenlijk een overbodige vraag, want de bezoekers van het Meer- minnefeest gaan weer eens ouderwets uit hun dak. De tapkranen blijven continu lopen, bij velen beginnen de zweetdruppels rijkelijk te vloeien. Het Meerminnefeest is opnieuw beregezellig, een volksfeest dat zijn weerga niet kent. Het Meerminnefeest was vrij dagavond al begonnen met een ballonvlucht, een trimloop en een optreden van Veronica's drive in-show. De belangstel ling voor de rommelmarkt op zaterdagmorgen was overweldi gend en veel koopwaar veran derde van eigenaar. De attrac tie van het middagprogramma was natuurlijk de boerentrek- kertrek, die weer in ere was hersteld. Na een spannende strijd, die werd gevolgd door ongeveer 1500 belangstellenden konden de winnaars worden ge kroond. In de feesttent was het Een trekker in de categorie tot toen al gezellig. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om in een helikopter West-Zeeuws- Vlaanderen eens vanuit de lucht te bekijken. De climax van het Meerminne feest volgde traditiegetrouw op zaterdagavond tijdens het Meerminnebal. Corry Konings, 3500 kilo komt tot stilstand. Anita Meijer, Dennie Christian en het uitstekende orkest Sun ny Boys zorgden voor een prima sfeertje. Rondom de biertafels werden polonaises gelopen en het publiek veranderde regel matig in een dansende en swin gende massa. „Het was iets minder druk dan vorig jaar, maar zeker net zo gezellig," aldus een woordvoerder van het Meerminnecomite. „En vooral de gezelligheid, daar draait het bij ons toch om." Gisteren werd het Meerminnefeest afgesloten met een kindershow en een slotbal. De rust in Waterland kerkje is, na drie dagen feest vieren, weer teruggekeerd. Uitslagen trekker-trek: 0-2500 FOTO WIM KOOYMAN kg:l.W.Dekker 2 M.van Acker 3 D.van Lake 4 M.van Duren 5 A.Schol 2500-3500 kg:l A.Ker- ckaert 2 W.Bron 3 J.Luteyn 4 F.Ongenae 5 J.Roelse 6 J.de Nood 3500-4500 kg: 1 J.de Nood 2 W.Bron 3 J.Verstringe 4 P.de Bruin 5 A.Verhelst 6 J.Willemsen 4500-5700 kg:l M.Buysse 2 A.van Hal 3 F.de Maat 4 J.Waverijn 5700 kg en meer:l M.Buysse 2 A.Kools 3 A.van Hal. Grote drukte in binnenstad W. Gosselaar legde uit j'4 de fusie nog lang niet zeker ■Ons standpunt is duidelijk, blijven liever vrijgezel." Parnaast zei hij dat de reserve |ael kan worden gebruikt om de piefstijging op te vangen. Iftae grote investeringen blij- I® immers doorlopen. Daar ge- pken we de reserve voor. IjyK we hanteren één argument, i K accepteert dat de burgers der jaar een grote sprong r:°ten maken om het gat van r'ten miljoen te dichten of je 1'at het geleidelijk. Het dage- IrS bestuur kiest duidelijk voor plaatste. Want een stijging ft kleine stapjes komt plezieri- ptover," B advies van Gosselaar werd If r een nipte meerderheid |i%ri>men, „We zullen in ie- met uw advies om nog Vs kijken naar de tarieven, lif8Serve en het efficiënter wer- V"taker rekening houden." b gewijzigde opzet gaat het tPet-van uit dat de ingezete- 111 95 94 gulden per vervui- jseenheid moeten betalen tot gulden in het jaar 2003. ar benadrukte wel dat cijfers nog lang niet zeker VI, ;Het tarief voor '95 staat if' vast' ^at gebeurt pas abegroting is vastgesteld." Van onze correspondent Hulst - Grote belangstelling was er voor het dweilkapel lenfestival dat gisteren voor de eerste keer in de Hulster binnenstad werd gehouden. Niet alleen de Belgen wisten de weg te vinden naar de terrasjes, maar ook vanuit Hulst en omgeving zocht men een goed plekje om naar de muziek te luisteren. Het plan om dit muzikaal evene ment te organiseren ontstond rondom het 12,5 -jarig bestaan van de dweilband de Bareelen. In samenwerking met ae sticn- ting Hulst Reynaertstad werd het initiatief verder uitgewerkt. Alle bandjes uit de gemeente Hulst werden benaderd en velen verleenden hun medewerking aan het muziekfeest. Op de Vismarkt, de Grote Markt, aan het Stationsplein en op de Houtmarkt stonden podia waar op de optredens werden ver zorgd. Naast De Bareelen, Ter- mieneke VOLOP, Sjores Ambras, Ut mag hin noam en, waren ook de Kallesaien uit Hulst aanwe zig. De Steense Rattenband en de Vroeters uit Nieuw Namen waren eveneens graag gehoorde gasten in de Hulsterse Reynaert stad. De organisatoren kunnen terug zien op een zeer geslaagd evene ment. De jubilerende dweilband de Bareelen beklimt het podium voor een jubileumconcert. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Paul de Schipper Breda/Antwerpen - In stilte voltrok zich gisteren een ta melijk uniek internationaal gebeuren. Een bus die via België van Nederland naar Nederland rijdt, van Hulst naar Breda over Antwerpen, mocht voor het eerst in Bel gië stoppen. Het werd geen groots openings feest, ook al duurde het veertig jaar eer de Belgen die halte toestonden. De autoriteiten hielden zondagsrust, geen bloe men, geen toespraken, gewoon rijden. Veel publiek? Geen hond liep nog warm voor het nieuwe grensoverschrijdend vervoer, nou ja geen hond; acht ver dwaalde Hongaarse studentes en een Stern-verslaggever boek ten voor die eerste bijzondere rit een busretourtje vanuit Bre- da naar Antwerpen. 'Met de bus naar de buren', zo adverteert de Zeeuwse buson derneming ZWN met de opge waardeerde verbinding. De eerste bus vertrok gister- middag, vanaf het station Bre da, pas om kwart over één. Behalve de eerder genoemde passagiers waren er ook nog enkele dames aan boord: „Een dagje naar Hulst, want daar zijn de winkels een hele dag open." Klokslag twee uur arriveerde de bus op het centrale bussta tion in het hart van Antwerpen: de Rooseveltplaats. De eerste mogelijkheid terug naar Breda was half vier. De vanuit Hulst arriverende bus zat toen vol Zeeuws-Vlaams studenten-volk bestemd voor Breda en de rest van Neder land. Bij de halte Antwerpen- Roosevelplaats stapte slechts één dagjesmens in, de eerder genoemde verslaggever. ..Toch kan de halte Antwerpen een nieuwe impuls geven aan deze aloude, voor Nederland unieke verbinding," aldus woordvoerder Nienhuis van de ZWN. De lijndienst Hulst-Antwerpen, in Zeeuws-Vlaanderen beter bekend als de Breda-bus is een direct gevolg van catastrofaal hoogwater in Zeeland. Op 1 februari 1953 raakte Zeeland totaal geisoleerd. Schouwen- Duiveland was een dag 'zoek' en de verbindingen met de rest van de provincie waren totaal verbroken. De spoorlijn Bergen op Zoom-Vlissingen stond on der water evenals 'de Zeeuwse weg' de tweebaans autoroute die West-Brabant met Zeeland verbond. De veerdiensten over de Wes- terschelde voeren niet meer. De veerboot die vanaf Kruiningen naar Perkpolder voer, lag om geslagen kilometers landin waarts tegen een dijk bij Waar de. Direct na de ramp staken de busvervoerders de koppen bij elkaar. In de week na de eerste februari startte de vervoerson derneming Stoomtram Bres- kens-Maldegem een nood-bus- dienst Breskens-Hulst-Bergen op Zoom. De bus reed via Bel gië, langs Antwerpen, omdat dit de enige manier was om vanuit Zeeuws-Vlaanderen en ook vanuit Walcheren de rest van Nederland te bereiken. Direct daarop opende de Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg maatschappij (ZVTM) een soortgelijke nooddienst vanuit Breskens naar Breda. Omdat de bus door het buiten land naar Nederland reed, moesten er marechaussees mee om op te letten dat er onderweg niemand uitstapte. Stoppen in Antwerpen was strikt verbo den. „De bus mocht absoluut niet stoppen in België," aldus Nien huis, „geen deur mocht er open, toch heeft bij ons al die jaren de wens bestaan om een halte te krijgen in Antwerpen. Dat is nu gelukt dankzij het Euregio-pro- ject Scheldemond." De Stoomtram Breskens-Mal- degem hield de verbinding na een tijdje voor gezien, maar de ZVTM bleef de unieke 'buiten landse' verbinding met Neder land onderhouden. De Breda-bus bleek vooral in trek bij studenten en scholieren uit Zeeuws-Vlaanderen. In de jaren '70 floreerde de dienst zo goed dat de ZVTM er zelfs overdacht om de binnenlandse busverbinding via de veerdienst Kruiningen-Perkpolder naar het station Kruiningen op te heffen. Ook nu nog rijden op zondaga vond vaak drie overvolle 'Bre- da-bussen' achter elkaar vanuit Hulst richting Breda. Op zaterdag is er vanuit Breda een twee-uursverbinding vanaf 11.14 uur tot 19.14 uur. In Hulst gaat de eerste bus dan om 8.52 uur weg en daarna elke twee uur tot 20.52 uur Doordeweeks zijn de vertrektij den in Breda: 9.14 uur, 10.14 uur, 11.14 uur, 14.14 uur, 15.14 uur, 17.14 uur, en 19.14 uur. En vanuit Hulst: 8.52 uur, 10.52 uur, 12.52 uur, 14.52 uur, 16.52 uur en 20.52 uur. Vanuit Breda doet de bus er drie kwartier over om op de halte Rooseveltplaats in Ant werpen te komen, vanuit Hulst is dat eveneens drie kwartier. Geen voorrang Breskens - Een 27-jarige man uit Breskens raakte zaterdag middag bij een verkeersonge val nabij 't Zandertje in zijn woonplaats gewond. Hij werd per ambulance overgebracht naar het Antoniusziekenhuis in Oostburg. De man wilde in zijn personenauto linksaf richting Napoleonhoeve. Hij verleende geen voorrang aan een 47-jarige bestuurder van een personenauto uit IJzendij- ke. Bij de aanrijding raakten beide voertuigen zwaar be schadigd. Licht gewond Groede - Een 77-jarige in- wooster uit Axel raakte gister middag bij een ongeval op de Woordweg in Groede licht ge wond. Ze reed met haar perso nenauto over de Woordweg toen op een gegeven moment modder op haar voorruit te recht kwam. De ruit sneuvel de. De bejaarde vrouw liep door het glas wondjes op on der haar rechteroog. Later bleek dat een 11-jarige jongen een schep modder de lucht had ingegooid juist op het mo ment dat de vrouw daar langs kwam. Auto weg Oostburg - Een inwoner uit IJzendijke deed gisteren bij de politie in West-Zeeuws- Vlaanderen aangifte van dief stal van zijn personenauto. Het voertuig een grijze BMW 320 (kentekennummer GK-47- LV) werd ontvreemd vanaf een parkeerplaats aan de Pas toor Van Genklaan in Oost burg. Vernieling Oostburg - Een slang van een rioolpompinstallatie aan de Kroon wij ksingel in Oost burg is vernield. De politie hield later twee 13-jarige jongens uit die plaats aan. De schade wordt met de betrokken ouders geregeld. De installatie is van een aannemersbedrijf in Oostburg. Automobilisten op de bon Kloosterzande - De politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft zaterdagavond bij een snelheidscontrole op de Hul- sterweg in de bebouwde kom van Kloosterzande 52 automo bilisten bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid. Gecontroleerd wer den tussen 19.00 en 21.50 uur 281 voertuigen. De hoogstge- meten snelheid bedroeg 103 kilometer per uur. MAANDAG CLINGE -Café De Landbouw, 20.00 uur prijskaarting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 14.00 uur vleeskaarting. OSSENISSE - Hof ter Nesse, 14.30 uur kermis- schieting. 19.30 uur gaaibolling -Café De Jachthoorn, 10.15 uur kermiskaarting. ST-JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur kaar ting. -De Warande, 13.30 uur bingo KBO Middelburg - Vereniging Lava houdt zondag 5 juni een ruim twee uur durende fietstocht voor vrouwen door Walcheren, met een picknick in de tuin van de kapel van Hoogelande. De tocht begint om 13.00 uur vanaf het Dorpsplein in Koudekerke. De kosten voor de tocht, inclusief de picknick, zijn 16 gulden. Aan melden kan bij de vereniging. Op 12 juni houdt Lava een mo tortocht voor vrouwen onder de noemer 'sight-seeing-by sun'. De tocht begint om 10.30 uur in Middelburg. Deelnemers betalen vijf gulden en kunnen zich bij de vereniging inschrijven. In Veere is er in het weekeinde van 2, 3 en 4 september een kampeerweekeinde voor vrou wen. Vrijdagavond staat er een 'duistere tocht' op het program ma. Zaterdag is gereserveerd voor sportieve activiteiten, met 's avonds een barbecue. Op zon dag is er een wandeltocht. Aan meldingen voor 8 juni. In het weekeinde van 30 septem ber tot en met 2 oktober houdt Lava in het Zeeland Studiecen trum in Aardenburg een week end voor lesbiennes die willen praten over eikaars ervaringen in werksituaties. Van onze correspondent Oostburg - De openbare ba sisschool uit Oostburg heeft zich afgelopen zaterdag even als vorig jaar geplaatst voor de halve finale van het Ne derlands kampioenschap voor basisschoolteams. De tweede Zeeuwse vertegen woordiger, de cbs 't Honk uit Kapelle, redde het echter niet. De tegenstand voor het Zuid-Bevelandse team was te groot. De schoolschaakstrijd speelde zich in Leusden af bij Amersfoort. De kwalificatie van de schaker- tjes van de obs Oostburg ging niet van een leien dakje. Na een gelijkspel tegen De Water schapsheuvel (2-2) uit Almere en een overwinning op de Schakel (4-0) uit Rijswijk, kwam de ne derlaag tegen de Godfried Bo- mansschool (1-3) uit Rosmalen hard aan. Het gevolg was dat uit de laatste twee wedstrijden in ieder geval drie wedstrijdpunten gehaald moesten worden. In twee zinderede wedstrijden werd echter de volle buit binnen ge haald. De 'slachtoffers' waren de Blauwe Morgenster (3-1) uit Middenbeemster en de Pastoor Middelkoopschool (1,5-2,5) uit Klazienaveen. In de uitslag bete kende het een tweede plaats in de poule. Koen Leenhouts was de topsco rer van de obs Oostburg. Hij won alle vijf schaakpartijen. Peter van de Linde scoorde 3,5 uit 5. Hij kreeg ook de kortste partij op zijn naam. Zijn tegenstander van de Blauwe Morgenster legde na een paar blunders zijn koning al in de zevende zet om. Jona than Andeweg scoorde 3 uit 5 en Annewil Stroo 1 uit 5. Het komende weekend reizen de schakertjes van Jan Cruson weer richting Leusden. Dan wordt er zware tegenstand verwacht van de cbs Ich thus Hardenberg), de Nutssehool (Wassenaar) en de Pontonnier (Hoorn). 't Honk uit Kapelle kende echter zware tegenstand. Het team be staande uit Edwin van Oosten, Joost Nijssen, Joost van Bussel, Albert de Troye en Pieter Worn dergem, speelde een keer gelijk en won een wedstrijd. In de poule bereikten zij een vijfde plaats. Van onze correspondent Aardenburg - Het r.-k. kerkbe stuur van de parochie van OLV Hemelvaart in Aardenburg heeft beslist, na de parochieraad twee keer hierover gehoord te hebben, dat voor de vakantieperiode vanaf 3 juli tori en met 10 sep tember één liturgieviering wordt gehouden gedurende het week einde (op zondag om 9.30 uur). De dienst op zaterdag van 19.00 uur vervalt met ingang van 2 juli. Met de mensen die misin- tenties hebben aangevraagd voor de zaterdagen in die periode zal een individuele regeling wordefi getroffen. De overweging dat het beter is de krachten van de vele vrijwilligers voor de diensten te bundelen om zo een betere ge» meenschapsviering te kunnen verzorgen, heeft de hoofdrol ge speeld in de beslissing. (ADVERTENTIE) INBRAAK Erkend Uneto «.il BeveiHglngs- Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 62710

de Stem | 1994 | | pagina 7