Regering vlucht voor Tutsi's Honecker: 'Ik heb geleefd voor de DDR Mee Hongaarse ex-communisten stevenen op meerderheid af Aanslag op Turken in Solingen herdacht Hengst Verenigde Naties moeten evacuatie van Ruandese burgers staken Jongelui z opontliout van bus tc FIETSEN BROMMES) SCOOTER Gedeputei BUITENLAND 'Mitterrand en Kohl bezegelen lot van Lubbers' BUITENLAND kort Blinde trouw aan Moskou, totdat kameraad Gorbatsjov aan de macht kwam 5 NIEUWE EN 2e HAK Schoten afgevui op twee woning Veel bezoekers in Wereldwinke Jongen uit Hoel neergestoken DE STEM MAANDAG 30 MEI 1994 Van onze correspondent Stevo Akkerman Boedapest - De opvolger van de Hongaarse communistische partij heeft langs democrati sche weg de macht heroverd. Vier jaar gele den moesten de communistische machtheb bers van Hongarije het veld ruimen voor een rechts-nationale coalitie. In de tweede en beslissende ronde van de parle mentsverkiezingen behaalde de Hongaarse Socia listische Partij volgens voorlopige cijfers gisteren een absolute meerderheid van 54 procent. De socialisten zouden volgens steekproeven, opge nomen bij de stembureau's, mogen rekenen op 208 van de 368 parlementszetels. Bij de eerste ronde, die op 8 mei werd gehouden, zijn deze peilingen zeer betrouwbaar gebleken. De socialisten worden gevolgd door de Alliantie van Vrije Democraten met 19 procent van de stemmen en het Hongaars Democratisch Forum, tot nog toe de grootste regeringspartij, met 9 procent. Dat de socialisten erin lijken te zijn geslaagd de absolute meerderheid te veroveren, komt, ondanks het goede resultaat dat zij in de eerste ronde al behaalden, toch als een tamelijke verrassing. Het veroorzaakt ook nogal wat politieke moeilijk heden, zodanig zelfs, dat het de vraag is of zij zelf wel zo gelukkig zijn met hun monsterzege. Zowel om het draagvlak van een door hen aangevoerde regering zo groot mogelijk te doen zijn, als om zoveel mogelijk afstand te nemen van hun (ex- jcommunistische imago, hadden de socialisten ge hoopt een coalitie aan te kunnen gaan met de Vrije Democraten. Deze partij., waarin zich nogal wat voormalige dissidenten verzameld hebben, had aarzelend laten weten met een dergelijke coalitie akkoord te willen gaan. Ze wilden dan wel een liberaal stempel op de regering kunnen drukken. Een absolute meerder heid voor de socialisten staat daarmee op gespan nen voet; de Vrije Democraten vragen zich af of zij het zich wel kunnen veroorloven met dermate machtige socialisten in zee te gaan. De Hongaarse Socialistische Partij is zelf een coalitie van sterk onderscheiden stromingen. Voor die socialisten die een min of meer liberaal-econo misch beleid voorstaan, en daarom graag een coalitie met de Vrije Democraten tot stand zagen komen, is de zege van gisteren een al te blijde tijding. De getrouwen van partijleider Gyula Horn daarentegen - tegen wiens kandidatuur als pre mier de Vrije Democraten een blokkade hadden opgelegd - schromen niet volop gebruik te maken van de macht, die de kiezers hen in de schoot hebben geworpen. Een regering van socialisten alleen zou echter, zo wordt in politiek-Hongarije opgemerkt, snel schip breuk kunnen lijden. De Hongaarse grondwet verlangt voor een groot aantal wetswijzigingen een tweederde meerderheid in het parlement. Kigali (rtr/afp) - De interim-regering van Ruanda is haar basis ten zuiden van de hoofdstad Kigali ontvlucht uit angst voor de opmars van Tutsi-rebellen. Diplomaten en VN-medewerkers zeiden gisteren dat ministers en andere hoge functionarissen ver trokken zijn uit hun hoofdkwar tier bij de stad Gitarama, 45 kilometer buiten Kigali. De meeste ministers zoeken een goed heenkomen in Kibuye in het westen, aan de grens met Zaïre. Andere regeringsfunctio narissen zouden Ruanda al heb ben verlaten. De zelfbenoemde regering vluchtte al half april van .Kigali naar Gitarama, kort nadat president Juvénal Habya- rimana was omgekomen bij een raketaanval op zijn vliegtuig. Opmars De rebellen van de verzetsbewe ging Patriottisch Front FPR lij ken te zijn begonnen aan een Van onze correspondent Bonn - 'Wie maakt Ruud Lub bers duidelijk dat het tijd is om zich op elegante wijze uit de race om de opvolging van EU-com- missaris Jaques Delors terug te trekken?' Die vraag wordt volgens Duitse media steeds dringender. Zowel Bonn als Parijs zouden het toe juichen, als Lubbers vrijwillig zijn kandidatuur intrekt. Volgens Duitse bladen is er voor hem eind deze maand op het Griekse eiland Korfu, waar de opvolger van Delors gekozen moet worden, nauwelijks nog eer te behalen. De Franse president Mitterrand en bondskanselier Kohl hebben immers een voor keur voor de Belgische premier Dehaene als opvolger van De lors. Naar wordt verwacht zullen Mitterrand en Kohl vandaag op hun periodieke top-ontmoeting het lot van Lubbers bezegelen, nadat achter de Brusselse scher men al eerder een meerderheid van de lidstaten zich voor de Belgische premier heeft uitge sproken. opmars naar Gitarama. Een FPR-officier zei dat inname van de grotendeels verlaten hoofd stad niet langer het belangrijkste doel is. „Wat zouden we hebben aan de rest van de stad? Een paar monumenten, wat gebou wen." Niettemin dwongen aanvallen van het FPR gisteren de Verenig de Naties de evacuatie te staken van burgers die vastzitten achter de frontlinies bij Kigali. Van daag bekijken de VN of de ope ratie weer kan worden hervat. De Tutsi-rebellen van het FPR kregen de afgelopen week de overhand bij de gevechten in de Ruandese hoofdstad. VN-konvooien slaagden erin tus sen vrijdag en zondag 1.500 mensen te evacueren. Dat was het eerste geslaagde optreden van de organisatie bij haar po gingen een einde te maken aan het al bijna twee maanden du rende bloedvergieten in het Mid- denafrikaanse land. Nieuwe uittocht Het Rode Kruis meldde dat een nieuwe uittocht van 400.000 mensen naar het zuiden op gang is gekomen. De massale ver plaatsing naar een gebied dat al is overbevolkt als gevolg van recente uittochten, stelt de orga nisatie voor logistieke proble men die zij vooralsnog niet kan oplossen. Egypte gaat maatregelen treffen om het water van de Nijl te zuiveren. De rivier is vervuild door de duizenden lijken van Ruandese slachtoffers die in het water van het Victoria-meer drijven. Minister van Volksge zondheid Ali Abdel Fattah zei dat het chloorgehalte in het drinkwater wordt verdubbeld. Egypte is bijna geheel afhanke lijk van het water uit de Nijl, die onder meer door het Victoria- meer stroomt. De Wereld Gezondheid Organi satie WHO heeft bevestigd dat ongeveer 50.000 lijken het Victo ria-meer indrijven. De burger oorlog tussen de Hutu-stam en de Tutsi-minderheid in Ruanda heeft de afgelopen twee maan den aan 200.000 500.000 men sen het leven gekost. Foto's van de slachtoffers worden meegedragen tijdens de herdenking van de aanslag in Solingen. Zo'n tienduizend mensen liepen mee in de tocht. foto ap Solingen - De Westduitse stad Solingen heeft gisteren de vijf slachtoffers herdacht van de brandaanslag op het huis van de Turkse familie Gene precies een jaar gele den. Tienduizend mensen vormden een keten van de plaats van de moord op de vijf Turkse vrou wen en meisjes tot aan een school waar een herdenkingste ken voor de slachtoffers is ont huld. Eerder op de dag had de minis ter-president van de deelstaat Nordrhein-Westfalen, Johannes Rau, tijdens de officiële herden king alle burgers opgeroepen zich moedig tegen extreem rechts geweld te verzetten. „Wij moeten ervoor zorgen dat de mensenrechten in ons land niet ondergeschikt raken aan het recht van de sterkste op straat. Er loopt een spoor van vreemde lingenhaat en geweld door Duitsland. De schaduw van Aus chwitz hangt nog boven de gene raties die na de oorlog geboren zijn." Ignatz Bubis, de voorzitter van de Centrale raad van de joden in Duitsland, riep de staat op op te treden tegen de gebruikers van geweld. „Geweld begint niet met het gooien van brandbommen, maar met de woorden die ande ren in verleiding brengen er da den op te laten volgen." Afgelopen maand is in Düssel- dorf het proces wegens moord en brandstichting begonnen tegen vier extreem-rechtse jongeren die van de aanslag in Solingen worden verdacht. Tijdens het proces zal Bernd Schmitt getui gen tegen de verdachten. Schmitt leidde de vechtsport- school Hak Pao waar hij een grote groep neo-nazi's trainde. Tegelijkertijd liet hij zich als informant door de deelstaat Noordrijn-Westfalen betalen. Drie van de vier verdachten in het Solingen-proces waren leer lingen van Schmitt. Het ministe rie van Binnenlandse Zaken van Noordrijn-Westfalen wil geen commentaar geven op deze ont hullingen die vandaag in het weekblad 'Der Spiegel' verschij nen. Een onbekende heeft gisteren de plaats Seligenstadt aan de Main een brandaanslag gepleegd op de gymnastiekzaal van een Turkse sportvereniging. Hij gooide twee molotov-cocktails tegen de in gang van de zaal waarin zich op dat moment 250 mensen bevon den. Het vuur beschadigde een auto voor de vlammen konden worden geblust. Nieuw conflict om kernreactor N-Korea Pyongyang - Noord-Korea lijkt aan te sturen op een nieuwe confrontatie met de VN. Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) kreeg afgelopen weekend geen toestemming monsters te nemen van brandstofstaven van een kernreactor, die momenteel verwisseld worden. Pyongyang riskeert hiermee internationale sancties. Amerikaanse regeringsfunctionarissen zeiden zich zorgen te maken over een rapport van het IAEA dat Noord-Korea het verwisselen van brandstofstaven in de reactor Yongbyon ver sneld uitvoert, zodat inspectie niet meer mogelijk is. Overval op Nederlands VN-konvooi Sarajevo - Bij een overval op een Nederlands VN-konvooi in Bosnië zijn zaterdag .twee gewapende mannen er met het commando-voertuig vandoor gegaan. Volgens woordvoerder Annink van de VN-vredesmacht zijn de overvallers vermoedelijk twee Britse huurlingen die voor de Serviërs hebben gewerkt. Bij de overval vielen geen gewonden. De Nederlanders boden geen verzet. Zij hadden volgens de woordvoerder geen schijn van kans gehad als de overvallers versterking hadden gekregen. „Met 80.000 liter brandstof bij je ben je een grote bom." Jazz-trompetist Red Rodney overleden Boynton Beach - De jazz-trompetist Red Rodney, die onder meer Miles Davis verving in de band van Charlie Parker, is op 66-jarige leeftijd overleden. Hij stierf afgelopen vrijdag aan longkanker in zijn huis in Boynton Beach, in Florida. Red Rodney speelde in de grote jazzorkesten van Jimmy Dorsey, Gene Krupa, Woody Herman en Benny Goodman. Opel vraagt arrestatie VW-topman López Bonn - Opel-advocaat Volker Hoffmann heeft de officier van justitie in Darmstadt gevraagd een arrestatiebevel tegen VW-in- koop-manager Ignacio López uit te vaardigen. Justitie zou nieuw materiaal hebben gevonden waarmee bewezen zou kun nen worden, dat López geheime Opel-gegevens heeft meegeno men toen hij dat bedrijf vorig jaar maart verliet en bij concurrent Volkswagen in dienst trad. Volgens Hoffmann bestaat het gevaar dat López voor de Duitse justitie onderduikt. VW heeft alle beschuldigingen afgewezen, De firma refereert aan een recent, onafhankelijk onderzoek waaruit is gebleken dat López géén geheim-vertrouwelijke bedrijfsinformaties van Opel aan VW heeft geleverd. Fraude door Duitse hartchirurgen Bonn - De Duitse ziekenfondsen vrezen dat ze de afgelopen jaren voor één tot twee miljard mark door artsen zijn opgelicht. Hartspecialisten berekenden - in onderlinge afspraak, óók met de fabrikanten - soms viervoudig hogere prijzen voor hartklep pen en ander medisch materiaal. De fondsen zeggen dat ze niet zo snel achter de wanpraktijken konden komen omdat op de rekeningen van alle hartklinieken ongeveer dezelfde prijzen voor hartkleppen werden opgevoerd. De voorzitter van de Duitse Artsenkamer, Karsten Vilmar, heeft de beschuldigingen 'een anoniem ratjetoe van demagogische en lasterlijke veronderstellingen' genoemd. Tientallen doden door hittegolf India New Delhi - Een hittegolf die de Indiase deelstaat Rajasthan sinds tien dagen teistert, heeft al aan zeventig mensen het leven gekost. De hitte eiste in Pakistan zeker vijftig mensenlevens. Volgens het Indiase persbureau PTI steeg de temperatuur in sommige woestijnachtige delen van Rajasthan, dat grenst aan Pakistan, zaterdag tot 49 graden. De hittegolf is volgens meteorologen de ergste sinds 1905. Zij waarschuwden voor nog warmere dagen. Duizenden herdenken Tiananmen Hongkong - Enkele duizenden mensen zijn gisteren in Hong kong de straat opgegaan om de bloedige onderdrukking van de democratische beweging op het Tiananmen-plein in Peking, vijf jaar geleden, te herdenken. De betoging is de eerste in een reeks demonstraties die voor deze week is gepland door aanhangers van de Chinese democratische patriottische beweging, een door Peking verboden groep. De 3000 betogers, die een rustig verlopende mars hielden door de stad, eisen onder meer de vrijlating van dissidenten in de Volksrepubliek. Zij droegen een beeld van de 'Godin van de democratie'. Dit naar het voorbeeld van het beeld dat studenten op het Tiananmen-plein hadden opgezet voordat hun beweging op 4 juni 1989 bloedig werd onderdrukt door het Chinese leger. Iraakse president Saddam nu ook premier Nicosia - De Iraakse president Saddam Hussein heeft zondag zijn premier Ahmed Hussein Khodayir ontslagen en diens functies overgenomen. De Revolutionaire Commandoraad (RCC) - de hoogste politieke instantie, waarvan Saddam voorzitter is - besloot de premier te ontslaan omdat hij er niet in is geslaagd het 'onrechtvaardige' embargo van de Verenigde Naties tegen Irak op te heffen. Bovendien is het hem niet gelukt speciale economische program ma's uit te voeren om 'de levensstaandaard van de bevolking te beschermen', aldus het Iraakse persbureau INA. Honecker bij het verlaten van de Chileense ambassade in Rusland. foto epa Door Frans Wijnands Bonn - „Ik heb geleefd voor de DDR." Nu is Erich Honecker dood. Net als zijn al eerder verstorven Deutsche Demokratis.che Republik, de DDR. Gemakshalve ook wel Oostduitsland genoemd, maar van die aanduiding heeft Honecker nooit willen horen. Eén jaar voordat hij - met in stemming van het Kremlin - zijn voorganger Walter Ulbricht af lost als partijchef van de Sozia- listische Einheitspartij Deutschlands, de SED, bezoekt Honecker de Sovjetunie, in 1971. Breznjev geeft hem een korte politieke schets die Honecker nooit vergeten zal: „Duitsland bestaat niet meer, en dat is goed. Er is de socialistische DDR en de Bondsrepubliek," vertelt Brezn jev zijn aandachtig luisterende bezoeker uit de Duitse boeren- en arbeidersstaat. „Maar vergeet nooit dat er zon der ons, zonder de macht en de kracht van de Sovjetunie, geen DDR zou zijn. Wij, en alle ande re socialistische staten, zijn ge baat bij het bestaan van de DDR. Het is het resultaat van de overwinning op Hitier." Honecker is dan al een overtuigd socialist op communistische ba sis, een man die zich in zijn goddeloos verklaarde land 'roomser dan de paus' gedraagt. De woorden van Brezjnev maken hem helemaal en voorgoed tot vazal met blinde trouw aan Mos kou. Totdat kameraad Gorbatsjov aantreedt en zijn door Honecker nooit begrepen, geaccepteerde en openlijk veroordeelde politiek van 'glasnost' en 'perestrojka' predikt. Het enige wat de poli tiek dan al aangeslagen Honecker overblijft is het on wankelbare geloof in zijn eigen wereld; die van de DDR. „Ik heb te laat gemerkt dat er ontevredenheid binnen de partij en het volk leefde. We bedienden ons voor de partijpropaganda van achterhaalde media-technie ken en we hebben te laat geac cepteerd dat miljoenen burgers vrijer wilden reizen, zonder ad ministratieve rompslomp." Die fouten geeft Honecker toe. In 1990. Als hij van al zijn functies is ontheven, de DDR van de landkaart verdwijnt en hij, samen met zijn gehate vrouw Margot, als vluchtelingen het verloren gegane land moet verla ten. Oostwaarts, richting Mos kou, zoals zo vaak in het verle den.... Erich Honecker wordt in 1912 bij wijze van spreken - links geboren. Als zoon van een com munistisch georiënteerde mijn werker in Neunkirchen, in het Saarland. Als hij tien is, wordt hij lid van de 'Jung-Spartakus- Bund'. Een paar jaar later stapt hij over naar het Communisti sche Jeugdverband, waar hij in het verenigingsorkest de kleine trom slaat. In 1926 wordt hij officieel lid van de KPD, de Duitse communistische partij. Honecker is een even overtuigd, als vlijtig lid. Zijn beloning daarvoor krijgt hij in 1930 als hij een jaar aan de communistische Jeugdinternationale in Moskou mag gaan studeren. Terug in het Saarland staat hij dag en nacht op de bres voor het allesbeloven- de socialisme. En dat leidt uiter aard tot een frontale botsing met de opkomende, politiek totaal anders georiënteerde nazi's. In 1935 arresteert de Gestapo hem. Twee jaar zit hij in de Berlijnse Moabit-gevangenis, de zelfde waar hij tijdens zijn pro ces in 1992 en 1993 vast heeft gezeten. In 1937 krijgt hij zijn vonnis te horen: tien jaar tucht huis. Bevrijd door de Russen voelt Honecker zich in het snel socia liserende oostelijk deel van Duitsland thuis. Hij reist op nieuw naar Moskou, krijgt zijn eerste functie in de communisti sche partij en maakt nadien snel carrière in de SED. Hij organi seert de jeugdbeweging waaraan geen Oostduitse jongen of meisje kan ontsnappen. Hij leert er ook de veel jongere Margot Feist kennen, die kort daarna zijn tweede vrouw en belangrijkste raadgeefster wordt. Margot is niet alleen in telligenter dan haar man, maar voor zover dat kon, ook eerzuch- tiger. Als minister van Volksop voeding heeft ze jarenlang de kans om het volk de socialis tische idealen dwingend op te leggen. De Muur In 1958 wordt Honecker lid van het SED-Politbüro; in 1960 se cretaris van de Nationale Verde- digingsraad. Hij wordt belast met de voorbereiding van de bouw van de Berlijnse Muur en het IJzeren Gordijn. Tot in zijn stervensuur heeft Honecker nooit getwijfeld aan het nut, de noodzaak en de rechtvaardig heid van die met bloed besmeur de grens tussen oost en west. Tijdens zijn proces gaat hij de verantwoordelijkheid, ook voor de meer dan honderd doodge schoten vluchtelingen, niet uit de weg, maar wijst alle schuld af. Hij rechtvaardigt de Muur als het middel om een atoom-con frontatie tussen Moskou en Was hington te voorkomen. De Muur als orde scheppend vredes-in- strumentNiet gebouwd om dat alleen de DDR, maar omdat vooral Moskou dat wilde. En omdat het Warschaupakt er unaniem mee instemde. In 1971 zet hij Walter Ulbricht aan de kant. Vijf jaar later wordt hij secretaris-generaal en staats hoofd. Sinsdien verstoort Erich Honecker met alle mogelijke middelen de droom van de Duit se hereniging. Terwijl hij West duitse politici aan de lopende band ontvangt, met hen jaagt en het glas heft, houdt hij de af stand tussen de twee Duitslan- den zo groot mogelijk. Honecker weigert de veranderin gen in zijn land te zien, ook als overal elders in midden-oost- Europa de bordjes al lang ver hangen zijn. Onder druk van het volk moet Honecker eind 1989 alle functies neerleggen. De jus titie van de nog bestaande DDR opent een gerechtelijk onderzoek wegens hoogverraad, ambtsmis bruik en corruptie. De dan al zieke Honecker zit kort in on- derzoekings-arrest. Na zijn vrij lating duikt hij, met zijn vrouw, onder. Eerst in een evangelisch verpleegtehuis bij Berlijn, daar op in een Russisch hospitaal bij de Duitse hoofdstad. Het blijft een jaar stil, maar justitie be reidt nieuwe aanklachten voor. Om een soort van ere-schuld in te lossen, vliegen de Russen de kankerzieke Honecker en zijn vrouw in het voorjaar van 1991 naar Moskou. Van uitlevering aan het verbolgen Duitsland is geen sprake. Hoewel hij geen vriend van Honecker is, wil Gor batsjov niet dat de zieke DDR- chef in Duitsland terecht staat, hoe fair het proces ook zal zijn. Als Jeltsin aan de macht komt ruikt Honecker onraad. In de cember 1991 vlucht hij de Chi leense ambassade in Moskou binnen, waar een goede vriend van hem ambassadeur is. Pas eind juli geeft Honecker zijn ver zet op en reist - naar hij onder druk gezet door de Russ® naar Berlijn. Met gebalde vuist. Farce Niet vanwege schuld en verantwoordelijk!®" moet hij terecht staan, maai voor een aantal dodelijke scho ten aan de Muur. Het wordt een slepend, pijnlijk proces. Een far ce. Ook president Richard W® Weizsacker heeft daarvoor ge waarschuwd. „Waarom een doodzieke man, die anti-nazi houding jaren 0- gen heeft gezeten, uit Rus'® halen om hem in een Du® gevangenis te laten sterven? Zover komt het niet. Omdat hij volgens de artsen hooguit nog zes maanden te leven heeft, lata de rechters in Berlijn begin 1» genade voor recht gelden. TC wille van de óók voor Honooh geldende 'mensenwaarde'. Jf kankerzieke, voormalige pad'j en staatschef van de voormalig DDR, vliegt als vrij man na Chili, waar zijn vrouw en da?i wonende dochter, hem opwac ten. Hij heeft er sindsdien tamelijk eenzaam gewoond. door zijn vrouw, plichtsge" bezocht door een handvol u» leense partijvrienden, hopen een graf in Oostduitse PEUGEOT - TOMl INRUIL - REPARAT Van onze verslaggever Kloosterzande - Be Hengstdijk zien moge de komst van een in kenshouderij aan de 2 te houden. De gemeen heeft namelijk bij de schikking wet Milieul doende rekening gehc aanwezige stankhinde staande veehouderij-b In een bezwaarschrift Van onze verslaggever Kamperland - Ged structureel 75.000 g milieu-educatie. Voo neer op 389.000 guld< Gedeputeerde A. Dek dat zaterdag bekend tijc start van de actie 'Zeela kant' op camping De Sch in Kamperland aan het- Meer. Natuur- en milieu-educ onderdeel van het prov milieuplan Kerend Tij II de hogere bijdrage komt n in het milieu-plan vooi Van onze correspondent Temeuzen - Onbekenden 1 enkele schoten afgevuu twee woningen in de Tern se binnenstand. Niemand daarbij gewond. Wel sne een tweetal ruiten. Volgens getuigen zoudt schoten zijn afgevuurd een rijdende auto, die omi half vier door de binn reed. De getroffen woning een pand aan de Dijkstraa Nieuwediepstraat. Oostburg - De Wereldwil Oostburg kreeg zaterdaj bezoekers tijdens de ope die ter gelegenheid van he jarig bestaan werd gehoud bezoekers kregen gratis ee koffie aangeboden en m« tevens van de gelegenhe bruik een kijkje in de wii nemen. „We hebben zeke: berd bezoekers gehad," een woordvoerster van reldwinkel. „Dit is nati ook goed geweest voor on kendheid." Van onze correspondent Philippine - Een 16-jarig gen uit Hoek is zaterdag k Middernacht door messtek wond geraakt. Hij liep ve dingen op onder de linke achter het linkeroor. Het incident gebeurde Kasteelstraat in Phili Aanleiding daartoe was es onenigheid tussen enkele tui uit Hoek en Terneuze politie heeft nog geen aa ringen verricht. Van.onze correspondent Perkpolder - Bijna hat op'lijn 10 zaterdagavo. "e veerboot Perkpoldi het' uit toen de onder di ■Kru Kloosti bus ®et vertraging op Ulk al aan het °Pgelucht adem aanlegplaats. Pe aankomst van Wvelend incident Passagiers in deze d rinding Perkpolder- nebben gestapt in IT ^aterdagavond liep a jaar vonden het ®aar stoer doen. e door het schu °us naar het dak voertuig ergens tussen meldde het voorval aar de locatie wa seruime tijd voordat rL u raaken van de t ous zaten. Pas auffeur zijn reis het w kenne dan schuifdak (n d( KI a waar c iem£ twee nadat i vervol) Hoet Toen c

de Stem | 1994 | | pagina 4