Axel behoudt promotiekans Rode kaart voor doelman Knol A 1 Uitgeblust Sluiskil weg naar derde klasse versperd TOEGIFT OP MAANDAG IIi toespraken. DE STEM ZEELAND Virtus geeft Breskens enorm pak slaag SPORTNIEUWS KORT Mijn nichtje 'sprt' Stayeren Een beetje vreemd... bladstil Antennes Even terug Primeur Varkensinvas voor de deur 200 extra ba bij Nedcar B Bijna bestam in Ruanda Medicijnen goedkoper Koffieprijs fors omhoog Eurokandida Homoseksue bi kamp stop MAANDAG 30 MEI 1994 B{ Van onze medewerker Rinus Verberkmoes Axel - Na in de slotfase van de competitie met 0-2 en met 4-2 van Axel verloren te hebben, moest Sluiskil gisteren opnieuw in het stof bijten. Met 4-1 werden de blauwhonden door de oranje-witte formatie van Axel onderuit gehaald. De deur naar de derde klasse kan nu alleen nog door BSC in een beslissingswedstrijd zondag aanstaande op een neutraal terrein dicht worden ge gooid. Deze instelling resulteerde in de 40e minuut in een keiharde uit haal van Hubert van de Hemel, waarna in de 45e minuut Mi chael Pieters de afwachtende en de op dat moment zonder rug dekking spelende defensie van Sluiskil op het verkeerde been zette. Inclusief doelman Harte en dat betekende 2-1. Na de thee was het alles Axel dat de klok sloeg. Sluiskil kon de nodige inzet niet opbrengen om Axel te stuiten. Trainer Eddy van der Hooft achtte het daarom tijd om Barry de Puy in te zetten voor Ralph Mobach. Een wissel die even meer dreiging in zich leek te hebben. Het bleef er bij. Tot Sluiskil in de 34e minuut een vrije trap mocht nemen. Schut ter Paul van der Hooft belastte zich met deze buitenkans op een twintigtal meter recht voor de veste van doelman Gommers. Een Van der Hooft in vorm zou hieruit meer gepeurd hebben dan een trap hoog in het nie mandsland. Illustratief voor het optreden van Sluiskil op dat mo ment. VIERDE KLASSE H Sluiskil hield gisteren in het Axelse bos de hoop op promotie slechts een half uur overeind. Daarna was het Axel dat de toon zette. Met name na de thee maakte Sluiskil een uitgebluste indruk. Axel won in die periode vrijwel alle duels en liep uitein delijk van de 2-1-score halver wege uit naar een 4-1-eindstand. De opgehangen spandoeken met 'Axel de beste' en 'Axel vreet, ze op' bleken wensen te zijn die waar werden gemaakt. Met na me door een grotere werklust en beter teamwerk. Want waar Axel onverzettelijke mannen als Eric Rijckaert en Harold Ver schuren paraat had, zwommen de Sluiskillenaren veelal in ruimtes zonder steun van me despelers. Die winst, plus de in dividuele inbreng van een man als Hubert van de Hemel, tilden Axel boven de mannen uit het kanaaldorp uit. Ondanks deze ontwikkeling kon geen van de teams de openings fase naar zich toetrekken. Op merkelijk was in die periode te vens de vrijheid die men elkaar gaf. Paul van der Hooft kon daardoor regelmatig met slimme passes verwarring in de Axelse defensie stichten. Hij was het tevens die de score opende nadat zijn maatjes Arno Zwegers en Marcel Meyer vast waren gelo pen in de Axelse defensie. In de rebound pikte de blonde Sluis- killenaar de bal keurig op, over zag het geheel en tikte het leer subtiel binnen: 0-1. Axel was er even door van slag. Het duurde echter niet lang. De ommekeer kwam in de 31e minuut toen Leo Bracke zich met een vrije trap belastte. Ommekeer Zijn strakke voorzet werd door de attent reagerende Joep Frush vallend langs de verbrouwe- reeerde doelman Mario Harte gekopt: 1-1. Met deze gelijkma ker viel eigenlijk de beslissende goal. Axel leeïde er door op. Sluiskil daarentegen begon steeds moeizamer te draaien en kon niet meer op tegen de onver zettelijkheid die Axel opbracht. Herkansing Axel kreeg intussen eveneens en kele kansen. Zowel Pascal Len- sen als Michael Pieters wist er geen weg mee. Pieters kreeg in de 41e minuut een herkansing nadat Hubert van de Hemel zijn tegenstrevers op de rechterkant te snel af was geweest. Zijn voorzet op maat werd door de Axelse spits, weliswaar moei zaam, binnengewerkt: 3-1. Axel had er de buit mee in de knip. Voor trainer Edy de Witte, invaller voor de nog zieke Rinus Zegers, een sein tot wat men publiekswissels noemt. Rick Wauters mocht Frush vervangen en Michel Nieuwelink de stek van Pieters innemen. Nieuwelink bleek de 'gouden' greep. Want zoals een invaller betaamt, scoorde hij 4-1. Voor hem en zijn maats was dat ruim voldoende om in koor 'Edy bedankt' en zoals een spandoek sierde: 'Sluiskil lachtertje, tralalala' aan te heffen. Vreugde dus in het Axelse kamp, terwijl enkele me ters verder Sluiskil de wonden in stilte likte. Aanval van Sluiskil op het Aocel-doel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Kapelle op eerste plaats Terneuzen - Kapelle is winnaar geworden van de gespeelde nacompetitie van periodekampioenen in de derde klasse A van het KNVB-zaterdagvoetbal. Het beslissende duel tegen Rillan- dia eindigde weliswaar onbeslist in 1-1 en ook het doelsaldo van beide clubs was gelijk, maar Kapelle had een hogere eindklasse ring in de reguliere competitie. Het speelt nu aanstaande zaterdag tegen de algemeen periodekampioen van de derde klasse B, Zwaluwe uit Lage Zwaluwe om één plaats in de tweede klasse. RILLANDIA-KAPELLE 1-1 - Rust 0-0, Leon van de Weiden 1-0, Johnny Kievits 1-1. Toeschouwers 500. Eindstand: Kapelle 2-3 (4-3), Rillandia 2-3 (4-3), Tholense Boys 2-0 (4-6). BSC winnaar nacompetitie Terneuzen - Het Roosendaalse BSC is winnaar geworden in de nacompetitie van de periodekampioenen in de vierde klasse G van het landelijk amateurvoetbal. BSC speelde gisteren in Heijningen 0-0 gelijk tegen Kaaise Boys. BSC speelt zondag 5 juni een beslissingswedstrijd tegen Axel dat algemeen periode kampioen van de vierde klasse H is geworden. KAAISE BOYS-BSC 0-0 - Rust- en eindstand. Eindstand nacompetitie: BSC 2-3, Zierikzee 2-2, Kaaise Boys 2-1. Van onze medewerker Fred Rabout Breskens - Voor Breskens zit de competitie er op. Het kreeg gisteren in de nacom- petitiewedstrijd in eigen huis een afstraffing van Virtus. Toen de uitstekend leidende Cees Floren het einde aan kondigde stond het 1-7. Een score die nog geenszins ge flatteerd was, want op de eerste tien minuten na werd Breskens overvleugeld. DERDE KLASSE D Desondanks kunnen de Bressi- aanders op een geslaagd seizoen terugblikken. Na de komst van Bert Pentury was de ploeg nooit in degradatiegevaar en de na- competitie halen was mede ge zien de lange reeks blessures meer dan dat men in Breskens voor aanvang van het seizoen verwacht had. Gisteren was die ziekenboeg bijna leeg. Alleen Michel de Ruysscher en Johnny den Besten ontbraken nog, ter wijl in laatste instantie Peter de Putter moest afhaken. Na de warming-up speelde zijn knie dusdanig op dat Tonny van Vooren na maandenlange afwe zigheid zijn rentree moest ma ken. Aan Virtus-kant was men compleet. Een ploeg waarbij de kracht duidelijk in de voorste lijn ligt. Met Dennis de Raad (hij werd vanaf de tribune gescout door de Belgische club Kaster- lee) en Jorg Semler heeft men twee razensnelle goed voetbal lende spitsen, terwijl Danny Geerts, Frank van Loon en Toine Aanval van het superieure Virtus (witte broek) op het Virtus- doel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Leys daarachter de aanvoerlij-' nen kwaliteit geven. Voorsprong Toch was het Breskens dat op voorsprong kwam. Sterker nog, de eerste tien minuten werden volledig door de thuisploeg ge domineerd. Het resulteerde in een openingstreffer die al na vier minuten werd geboren. Adri van Hanegem mocht alleen op doel man Ron Broere afgaan. Hij trof het lichaam van de Virtus-doel- man, maar uit de daaruit voort vloeiende corner was het wel raak. Jacky Jacobse gisteren met Willy de Jaeger veruit de beste Bressiaander, verlengde die cor ner tot bij Van Hanegem, die van dichtbij raak schoot: 1-0. Het duurde tot het kwartier voordat Virtus zich van deze opdoffer had hersteld. Toen trof Frank van Loon de vuisten van Nico Knol, de bal kwam in de rebound voor de voeten van Danny Geerts en het stond 1-1. Toch kreeg Breskens in deze fase nog kansen, maar Jaap van der Lijke en Adri van Hanegem kon den niet profiteren van het zwakke defensieve werk van Virtus. Het waren vrijwel de laatste wapenfeiten van de thuisploeg, waar men te weinig beweging in de ploeg had om het de vlot combinerende Braban ders moeilijk te maken. Volledig in overeenstemming met het gebodene kwam Virtus in de 45e minuut op voorsprong. Danny van Hee leverde de bal onnodig in bij Jorg Semler. Die bediende Dennis de Graaf en de man aan het scorebord had werk: 1-2. In de blessuretijd van de eerste helft moest Breskens dan ook nog verder zonder doel man Nico Knol. Net buiten het strafschopgebied pakte hij de doorgebroken Frank van Loon bij de benen. Cees Floren paste de spelregels consequent toe, dus rood voor Knol, al was dit jam mer voor de wedstrijd. Dat betekende dat A-junior Rino de Windt mocht opdraven. Hij had zich wellicht een prettigere invalbeurt voorgesteld, want na rust moest hij vijf keer naar het net. Zaken1 waar hij totaal geen schuld aan had, want het Bres- kens-bastion rammelde aan alle kanten. Vijf minuten na de her vatting lag nummer drie al in de Breskens-korf. Tonny van Vooren ging in de fout, Dennis de Graaf bediende Jorg Semler en die begon aan een puntgave hattrick. In de 83ste minuut werd het 1-4 toen De Raad opnieuw Semler bediende en amper twee minuten later marcheerde Semler alleen door wat eens de verdediging van Breskens was: 1-5. Dat men bij Virtus meer mensen heeft die kunnen scoren bewees Toine Leys. Nadat hij voor open goal had gemist maakte hij dat in de 80e minuut goed toen een niet zelfzuchtige Semler hem in staat stelde de score naar 1-6 te tillen. Invaller John Nelemans lag aan de basis van de eindscore toen hij vijf minuten voor tijd Jorg Semler alleen voor de kansloze Rino de Windt bracht: 1-7. Ondanks alles geen ontgoochel de Breskens-trainer Bert Pentu ry. „Ondanks alles een lekker seizoen gedraaid. Virtus is een goede ploeg. Dat wisten we en het speelde vandaag gewoon be ter. Niets op af te dingen. Vol gende keer nieuwe kansen," al dus de Souburger. Voor zijn col lega Ad van de Brand rest nog een tegenstander op weg naar de tweede klasse. Met dit potentieel moet ook dit obstakel zonder problemen genomen kunnen worden. Lang niet alle tennissers die hun brood met hun spel verdienen, zitten op dit moment in Parijs om aan de Open Franse kampioen schappen deel te nemen. Zoals bijvoorbeeld mijn nichtje Mag- dalena, de 23-jarige dochter van mijn oudere broer. Ze mag niet meedoen om haar ama- teurstatus niet te verliezen. Haar tenniskunnen verkoopt ze namelijk aan de University of Southern California voor een beurs van 25.000 dollar per jaar. Na de zomervakantie zal Mag- dalena aan haar vierde en laat ste studiejaar beginnen. Dan is ze Bachelor in Business and Economy. Terwijl haar Tsjechi sche ex-collega Habsudova en Bobkova op Roland Garros in het zweet baden, kwam Magda- lena naar het goede oude Euro pa voor een familiebezoekje. Daar hoor ook ik bij, oom Martin, die kleine Magdalena in het verleden belangeloos de kneepjes uit het tennisvak heeft bijgebracht. Goed luisteren naar mensen die in andere lan den wonen is goedkoper n reizen als je het tenminste niet over de telefoon doet. Universiteiten zijn in Amerika niet zo maar ergens een ge bouw, zoals bij ons; nee, het zijn meteen hele stadjes. Al bevorderen alle universiteiten sport, ze kunnen zich niet alle maal hun eigen sportteams ver oorloven. Vele wel, om de saamhorigheid te vergroten, maar ook om extra in de publi citeit te komen en studenten te trekken. De grootste trekpleister is American Football, dat per wedstrijd op 70.000 toeschou wers kan rekenen. Van het geld dat daarmee wordt verdiend, kan de universiteit de armere sporten weer financieren. Vol leyball, swimming, tennis, golf, icehockey, aldus m'n nichtje. Ook het basketballteam levert winst op en baseball kan zich zelf bedruipen. Voor American Football stel len de grotere universiteiten dan ook honderd studiebeur zen per jaar beschikbaar, wat op een bedrag van honderd maal 25.000 dollar neerkomt. Voor tennis hebben ze minder beurzen in petto. Het meisjes team waarin Magdalena Simko- va speelt, (op de eerste plaats, haast ik mij, als trotse oom te zeggen) beschikt over acht beurzen. Iedere universiteit heeft z'n ei gen mascotte, die van Magdale na heet 'Trojan', een trooise krijger. In het midden van de campus pronkt dan ook zijn enorme standbeeld. Als je zegt 'I 'm a Trojan', begrijpt ieder een in Amerika aan welke uni versiteit je hebt gestudeerd. En dat is veel belangrijker dan wat je gestudeerd hebt. Behalve de mascotte heeft iedere universi teit ook een eigen rivaal. Die van de particuliere universiteit van Southern California is de 'UCLA', de staatsuniversiteit van Californië en Los Angeles. Hun mascotte is een bruine beer. Rond de footballmatches tus sen deze twee universiteiten heerst een ware massahysterie. Vorig jaar kwamen de Beren met een helikopter aanvliegen om het standbeeld van Trojan met verf te bekladden. Dit jaar waren de Trojans erop bedacht en hebben ze hun mascotte twee weken voor de wedstrijd in plastic gewikkeld. „Rivaliteit wordt hoog in het vaandel gedragen in Amerika," vertelde m'n nichtje me giste ren. „Ook individueel; het is bijvoorbeeld uitgesloten dat je bij een tentamen iets van een ander zou overschrijven, of je een citaat zou toeëigenen zon der bronvermelding. Spieken is ondenkbaar, voor zoiets vlieg je direct de universiteit uit." „En nog iets," zei Magdalena, „als ik in Praag het hoogste cijfer kreeg, moest ik me bijna schamen en werd ik voor 'sprt' uitgemaakt, een studiebol. In Californië komen de medestu-' denten je feliciteren. Als je niet deelneemt aan een party omdat je moet studeren, kijkt nie mand daar vreemd van op." Wist u trouwens dat de be roemde tennisser Stan Smith een Trojaan was? Ja, inder daad, hij heeft net zoals mijn nichtje die mijn achternaam draagt (in het Tsjechisch vrou welijk verbogen Simek-Simko- va, net zoals vader Navratil en dochter Navratilova) aan de University of Southern Califor nia gestudeerd. Maar hij heeft daarnaast ook de US-Open- kampioenschappen gewonnen en Wimbledon. En in Parijs, waar nu gestreden wordt, heeft hij het twee keer tot de kwartfi nale gebracht. Dat zal mijn stu- diebol-nichtje, tot ooms ver driet, wel nooit lukken. TIJDENS DE amateurronde door Midden-Zeeland werden enkele renners uit koers geno men wegens stayeren. Zo werd Charles Overgaag van de Stich ting Westland op Noord-Beve land betrapt toen hij zich liet trekken door zijn ploegleiders wagen. Ook Jeroen Hermes van 't Groene Woud werd voor het zelfde vergrijp bestraft met uit sluiting. De Zeeuw Franklin Klaasse, die in Vlissingen twee keer pech kreeg en daardoor achter stand had opgelopen, .zagen we ook profijt trekken van een volgwagen. Een jurywagen, be mand met onder andere Theo de Looze, erkend jurylid, nam echter geen maatregelen. Toen we na afloop De Looze daarop attendeerden verklaarde deze: „Ik heb niets geconstateerd wat Klaasse betreft wat niet door de beugel kon." Daar moesten wij het mee doen... Een en ander speelde ook geen rol meer, want Klaasse staakte la ter de strijd. Dat moesten helaas ook doen de Zeeuw Jos Schipper en de Brabander Christ Donders, die bij Vrouwenpolder werden be trokken bij een valpartij. Schipper liep daarbij een sleu telbeenbreuk op en Donders een bekkenbreuk. Beiden kwa men uiteraard in het ziekenhuis terecht. Op Oostelijk Zuid-Beveland kwam de wedstrijdleiding even voor een probleem te staan toen bleek dat de Postbrug over het kanaal door Zuid-Beveland omhoog stond en defect bleek. In allerhaast moest men toen kiezen voor een alternatieve route, maar wedstrijdleider Ed dy Bogaert en zijn mannen klaarden de zaak met behulp van politie en andere begelei ders voortreffelijk. EEN BEETJE vreemd vond hij het wel. Na 175 kilometers was hij zegevierend over de eind streep gekomen die was getrok ken op de Bergweg in Goes. Arturas Trumpauskus had het erepodium beklommen en had de vele lovende woorden van speaker Kees Maas over zich heen laten gaan. Veel begreep hij er niet van en met moeite had de speaker hem zijn leef tijd weten te ontfutselen: 22 jaar. Hij kreeg bloemen en de kiss van de miss. Daarna werd de 'Arjaan de Schipper Trofee' uitgereikt. De overwinnaar van de amateurronde van Midden- Zeeland stond er al klaar voor, maar die trofee ging zijn neus voorbij. De eerste Zeeuw, Fran cois Franse, mocht die mee naar huis nemen en Arturas stond daar wat 'beteuterd bij met z'n bosje bloemen, die al lang verdord zijn als hij weer bij z'n moeder thuis is. De Ronde van Midden-Zeeland voert de renners niet over een parcours dat voor hen moeilijk verteerbaar is. Alleen de wind fungeerde in het verleden meerdere keren als scherprech ter. Zaterdag, tijdens de 35e editie van de Zeeuwse Ronde was hét echter bladstil toen de amateurs hun kilometers afleg den, terwijl de profs slechts met een vleugje wind te maken kregen. Voor mij, die voor de 35e keer als scribent voor 'De Sten' mocht opdraven, was dit een uniek verschijnsel, wat (je weergoden betrof. Blijkbaar eveneens voor Jelle Nijdam, bij de profs als tweede de finis hlijn passeerde. Tijdens de hul diging liet de Brabander met de turbo-dijen weten: „Ik kom in deze streek vaak om trainings- kilometers af te leggen en krijg dan altijd te maken met tegen- gas in de vorm van een straffe wind, wat goed is om aan de conditie te schaven." Om er monotoon aan toe te voegen: „Maar juist vandaag, bij zo'n wedstrijd, is het weer in Zee land rustig. Jammer voor koers. Zeker voor mij, want ili ben nogal stormachtig aar legd." TIJDENS DE internationale juniorendrièdaagse van Groot- Axel deed Wim Jeremiasse oproep aan de volgers van de karavaan om de antennes bin nen boord te halen als de auto gestald moest worden. Vrijdag avond bleken enkele antennes van de daken gestolen te zijn, zodat dat gevolgen had voor de communicatie. Er werden ove rigens andere antennes gemon teerd, maar blijkbaar is een dergelijke antenne ook een leuk aandenken.... COMPUTERMAN GEORGE van der Sijpt was dan wel niet in de driedaagse vanwege an dere werkzaamheden in Olym piad Toer, maar toch belde Van der Sijpt naar cultureel cen trum De Halle in Axel. De computer werd nu bediend door Marco van der Sijpt, die, daar ook veel ervaring in heel Maar Angelo van der Sijpt zoonlief van George - had per ongeluk op de verkeerde toets gedrukt en het hele programma was ineens zoek. Dus pa gé en die belde natuurlijk terug, Een paar woorden waren noeg om het programma alsnog te kunnen uitvoeren. TIJDRIJDEN IS slecht werk, maar Benoit Joachim uit Luxemburg weet dat sinds za terdagochtend helemaal. Hij startte in Overslag, maar na vier kilometer geen enkele vlagger meer staan op een waar hij de weg had moeten verlaten. „Ik zag niemand dus reed ik maar door," a" Joachim. Na twee kilometer op verkeerd terrein te hebben gez kwam hij in Koewacht teleur gesteld aan. Daar werd gepro testeerd bij de jury en di' streek over het hart. Joachim kanshebber op de overwinning - mocht als laatste opnieuw starten. Hij reed een prima tijd, maar toch zat het hem niet lekker. „Ik verspeel daar moge lijk een plaats bij de eerste drie mee," aldus Joachim. Renners dienen echter het parkoers te kennen en cjaarom klinkt liet vreemd dat de man opnieuw mocht starten. Dat is eigenlijk nog nooit gebeurd. „Ik kan er toch niets aan doen dat de vlagger ineens is verdwenen, gaf de renner als uitleg. Dat werd dus aanvaard. Eindredactie: Ton Koomen. Bijdragen: Rien de Jonge en Eddy de Schrijver. Oud-wereldkampioen wielrennen Gerrie Knetemann in Run ners: „Met lopen gebruik je de motor en kun je de aandrijving gemakkelijk overbelasten. Wielrenners leunen alleen op de motor, die gebruiken hun lichaam veel meer organisch. Je kunt op de fiets door een muur heen rammen, door de bodem zakken tot totale misselijkheid toe, maar je maakt niets kapot. De volgende dag kun j e weer verder. Oud-wereldkampioen wielrennen Gerrie Knetemann in B«n- ners: „Ooit heeft Onze Lieve Heer uitgevonden dat er religie was. Nu die waarde versnippert en steeds meer mensen elders steun zoeken, kan sport een enorme houvast bieden. Voor hen die geen doel meer hebben, is sport geweldig en hardlopen perfect." Atletiekcoach Frans Thuys in NRC Handelsblad: „Atleten moeten op het juiste moment in vorm zijn, een trainer het hele jaar." Trainer Thijs Libregts, benoemd tot directeur bij Feyenoord, u> VI: „Het is in het voetbal niet anders dan in het leven: .angst is een slechte raadgever. Wie angst heeft, is niet zeker van zijn eigen zaak." Inter-international Dennis Bergkamp in Het Parool: „Ze mogen schrijven wat ze willen, maar voetballen verleer je niet." Voetbaltrainer Leo Beenhakker in Intermediar: „De internatio nal moet een winners-type zijn, met een gepast gecontroleerd egoïsme. Hij moet kunnen afzien en pijn lijden, geen faalangst hebben en onder druk kunnen presteren." Volleybalcoach Peter Murphy in Trouw: „Nederlanders zijn altijd bezig met wat zij niet kunnen. Zij zijn nooit overtuigd van wat ze wel kunnen." Tennisser Jacco Eltingh in Tennismagazine: „Talent, hard werken en gezond verstand zijn de enige ingrediënten in het tennis om de top te halen. Doping komt er niet aan te pas!" EVEN TIJD OM TE LEZEI \jetgee\ dan niet de Kleintjes" door te nemen. Er staat vast iets van uw gading bij. Ook vandaag I Kloostcrzande - De B varkensmesterijen d Zeeuws-Vlaanderen voe grond willen krijgen grens bijna over. Dat b teravond op een hoorz Kloosterzande. Burgem Steenkamp denkt dat he heel erg moeilijk word milieuvriendelijkere gro stallen te weren. gZIE ZEELAND-C2 Bom Autofabrikant N Bom heeft voor septen dit jaar 200 nieuwe mede nodig, die ingezet worde productie van de eerst ubishi's die in Born van lopen. Opvallend is dat nu extra personeel nod terwijl bij het kantoorp dit en het volgend jaar nen komen te vervallen. ZIE OOK ECONOMIE-A Kigali - De Tutsi-rebelli Hutu-regeringsleger var hebben een principe- bereikt over een staakt ren. De Tutsi's willet eerst van het leger weter denkt een eind te make massamoord op Tutsi's. ZIE BUITENLAND-A4 HET WEER Opklaringen We gaan zomers wee tegemoet. Wel waars- lijk van korte duur en eindigend met onwee Vandaag brede op klaringen en iets warr Morgen zomers warm Den Haag - Medicijnen, goed worden op gronc algemene wet bijzonder kosten (awbz), worden gang van woensdag 5 goedkoper voor de dui. jaar. Dat is de overheid gekomen met Nefarma, niging van de farmaceut dustrie. De afspraak n worden voorgelegd aan pese Commissie. Utrecht - Voor de twe dit jaar verhoogt koff cent en marktleider Do berts (DE) de prijs voor koffie. Voor een pak gram moet de consume woensdag ongeveer twee tjes meer betalen. DE merken Douwe Egber Nelle en Kanis Gunn Albert Heijn verhoogt d Prijzen, zij het pas week maandag. Rome - Piero Buscarol daat voor de Europese v gen van de neofascisti honale Alliantie in It£ Partij die ook deel uitn de Italiaanse regering voorgesteld homoseks' concentratiekampen op 'en. Volgens Buscaroli Partijgenoten is home ieit een misdaad. Busca j °k dat homoseksuele ttalië 'gays' worden voortaan als 'flikker' boeten worden aangedi ■ZIE OOK BUITENLAND O'fascisten koel ontv Brussel

de Stem | 1994 | | pagina 18