Paridaen nog een snel baasje Andreas Klier wint driedaagse Litouwer Trumpauskas zegeviert ste schutter etbal senioren Italiaan Rota wint opnieuw massaspurt in Koewacht DE STEM SPORT ZEELAND B7 Grand Prix de Nostalgie weer een groot succes Zeelandia promoveert Rudi Rabout •s de beste Zeeuws-Vlaming SPORTNIEUWS KORT AANDAG 30 MEI 1994 B6 MAANDAG 30 MEI 1994 aaltoernooi BVS erpati Muda uit Amsterdam in zaaltoernooi dat BVS voor de 1 Den Dullaert in Hulst hield. Amsterdamse equipe de boot Rietvogels uit Almelo. de gelederen, als tegenstander. Ondanks dat het 10 minuten voor tijd nog 2-0 in het voor deel van BVS stond, werd het alsnog 2-4. Rietvogels won vervolgens zoals gemeld de fi nale. De derde stek ging naar - The Bombers voor BVS dat - vierde werd. Zuidwest Negen :- uit Vlissmgen werd vijfde, n p Kick'88 uit Apeldoorn zesde, voor achtereenvolgens Jonge- pier (Vlissingen), FC Gewetra r- (Nunspeet), Parbo (Goes) en n Marine Service (Axel), er Topscorer met negen treffers io werd Angelo Nijskens. Tot el beste doelman werd Philip de s Smet van BVS uitgeroepen en ef tot sportiefste club Marine Service. De prijs voor de spor tiefste speler ging eveneens naar een lid van deze club, te n- weten Ronny Witte. Tot beste a- speler werd unaniem Sadi Al- et lecam van Merpati Muda uit geroepen. De zogenaamde it shoot out-competitie, een is- spectaculair onderdeel als in de termezzo, werd door Parbo ge en wonnen. De Hulster wethou der Ben Picavet zette al deze de prijswinnaars in het zonnetje de door hen in het zicht van de en 'troepen' de bijbehorende prij- in zen te overhandigen. e Zeeuwse voetbalclubs hielden De eindresultaten daarvan zijn overzicht. er in et- oys op ge- ine re- ooi lsen pine lity- 2-1, PTT 2-2 >en). Tieu- 3. ■neu- *eni- rans 3. ret t>y ta rt) ?ys 2. da 2. len op mi ,9. op RIO aer 2. ?lta 45, nin ?lta irdi 't nge LOUt 2. ard 6,1, elta 3. 2. sien 2. >rné i, 2. inse 2. ■tijn Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Axel - Ze zaten zaterdag avond allemaal te smullen van de aspegerschotel in cul- tureel centrum De Halle in Axel. De mannen en vrouwen die hadden deelgenomen aan je Grand Prix de Nostalgie. Volgens Ap den Doelder de leukste reünie van Nederland op dit gebied. De verhalen Invarnen weer allemaal los. Bijvoorbeeld over de glorie tijd van Theo van Poucke of die van Richard Buckacki. De in St.-Gillis woonachtige ex- prof kon zich uit het verleden nog diverse stunts herinneren. „Soms reden we koersen waar je niet eens wist waar de streep werd getrokken. Dat werd dan met opzet gedaan, maar de plaatselijke renner wist natuur lijk wel waar die streep kwam te liggen. Dat heeft me ook wel eens een overwinning gekost. Ik heb het eens meegemaakt dat de streep heel schuin werd getrok ken. Ik dacht gewonnen te heb ben, want ik zat een half wieltje voor. Maar toen bleek die streep zo scheef getrokken te zijn dat die ander de eerste plaats kreeg toebedeeld." Buckacki ziet in de komende jaren de toekomst voor de wie lersport niet zo rooskleurig in. „De jeugd wordt teveel verwend. Ze kunnen niet eens met de fiets naar een koers. En afzien is een vies woord geworden. Nou, ik heb bijvoorbeeld bewondering voor de Zuid-Afrikanen. Die klaagden niet toen ze 180 kilo meter hadden afgelegd op de eerste dag. En enkele renners werden er gewoon afgereden. Zelfs de beste van het hele stel. Maar ja, ik zag ze allemaal voor de koers 7-Up drinken. Iets slechters voor een koers kun je niet bedenken, maar ik vind het prima dat ze nu eens zwarte sneeuw hebben gezien. In Zuid- Afrika zijn ze niet gewend af te zien en worden ze op handen gedragen. Daarom was deze driedaagse een goede test," al dus Buckacki. Ze hadden het wel koud. Zeker Jones. Die was uitgedost met overtrekschoenen, handschoenen en een echte ijsmuts. Tijdens de Grand Prix de Nostalgie stak Buckacki zijn neus niet aan het venster. Jan Janssen dirigeerde het hele stel en zo kwamen alle deelnemers gezamenlijk op het plaatselijke parcours, waar en kele rondjes moesten afgewerkt worden. Toen werd er gas gege ven en dook Teun van Vliet in de laatste ronde in de ruimte. Van Vliet trapte op z'n adem en zo kon routinier Guido Paridean het zegegebaar maken. Piet Rentmeester liet zich verrassend kloppen en Willy de Feber werd derde. Ko Tolhoek drukte zijn wiel als vierde over de eind streep. Bij de vrouwen was er eveneens een felle strijd, maar die bekommerden zich veel min der om de volgorde in de uitslag. De pijn in de dijen werd later weggespoeld in De Halle. Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Koewacht/Overslag/Axel - Andreas Klier uit München behaalde gisteren de eindoverwinning in de internatio nale juniorendriedaagse van Groot-Axel. In de slotetap pe controleerden de Duitsers de wedstrijd en kwam zijn gele trui niet meer in gevaar. Klier eindigde vorig jaar al als derde en staat momenteel in de strijd om de wereldbeker op de eerste plaats. Dat zegt voldoende over zijn kwaliteiten. WIELRENNEN Pleunis-veteranentoernooi. De eigen veteranen legden definitief beslag op de wisselbeker. Dat team won voor de vijfde maal het toernooi. De eerste toernooi zege dateert van 1974. Nu won STEEN door in de finale St.-Gil- lis-Waas met 1-0 te verslaan. EINDSTAND 1. W STEEN, 2. St.-Gillis-Waas (België), 3. HVV24, 4. Kieldrecht, 5 VV fCalio, 6. 't Straatje Stekene, 7. Klein Laar (allen België). Middelburg - De voetbalvereni ging Dauwendaele hield een toernooi voor senioren. Een combinatie van Dauwendaele 1 en de A-junioren won dit toer nooi. EINDSTAND '1 Combinatie Dauwendaele I/Al, 2. Middelburg 2, 3. Dauwendaele 2. Axel - De voetbalvereniging Axel hield het jaarlijkse Wijken- toernooi. Axel Buiten 1 werd winnaar. Die ploeg eindigde ge lijk met De Noordpolder, maar scoorde een beter doelsaldo. EINDSTAND 1. Axel Buiten 1, 2. De Noordpolder, 3. Axel West, 4. Axel Buiten 2, 5. Axel Oost. Hoofdplaat - De voetbalvereni ging Hoofdplaat hield voor de vijftiende keer het jaarlijkse re creatieve voetbaltoernooi. De teams bestonden uit negen man nen en twee vrouwen. In een sfeervolle ambiance prolongeer de 't Krikje uit Hoofdplaat de toernooizege door in de finale plaatsgenoot JoVeHo met 1-0 te verslaan. Scheidsrechters waren Cees Floren, Ko Pijpelink, Willy de Ruijsscher en Gaby Erasmus. EINDSTAND 1 't Krikje, 2 JoVeHo (beiden Hoofdplaat), 3. De Stappers (Bres- kens), 4. De - Boot (Ameland), 5; Kantine (Hoofdplaat), 6. Bon Ami (Schoondijke), 7. Wapen van Zee land (Hoofdplaat), 8. La Porte d Or (IJzendijke), 9. De Walzen (Duits land), 10. Centraal (Breskens), li- Les Amies (IJzendijke). Dreischor - De voetbalvereni ging Dreischor hield het jaarlijk se voetbaltoernooi voor stan daardteams. Ouwerkerk won dit toernooi na een nek-aan-nek-ra ce met Zonnemaire. Beide ploe gen eindigden met zes punten, maar het doelsaldo van Ouwer kerk was iets gunstiger. EINDSTAND 1. Ouwerkerk, 2. Zonnemaire, Cortgene, 4. Dreischor 1. Dreischor 2. Vogelwaarde - Bij de voetbalve reniging Vogelwaarde werd het jaarlijkse recreatieve wijken- toernooi gehouden. EINDSTAND 1. Bossestraat, 2. Acaciastraat, Keizerrijk, 4. Carnavalsverenig^B- Van onze sportmedewerker Middelburg - Zeelandia promo veert na tien jaar opnieuw naar de vierde klasse van het KNVB" amateurvoetbal op zondag. Na de uitwedstrijd in de nacopetitie voor periodekampioenen tege RIA met 2-4 te hebben gewon nen, werd nu op eigen terrein d Westdorpse formatie met verslagen. Het was geen goede wedstrij Door nervositeit kwam Zeelan dia nooit tot het vloeiende aan- valsspel zoals het vaak eerder in de competitie liet zien. Toch wa de thuisploeg sterker, maar U nogal wat kansen onverzilver In de eerste helft scoorde Mare Caljouw 1-0 en legde daarme tevens de eindstand vast. En tot nu toe is het zo dat de winnaar van deze driedaagse kan uitgroeien tot een volwaar dige renner. Kijk maar naar Re- bellin en Henk Vogels. Klier was blij met de overwinning. „Maar het heeft bloed, zweet en tranen gekost. We hebben met de ploeg hard moeten werken om de zege pakken. Zeven seconden is natuurlijk niks. Dan mag er mets misgaan of je bent gevlo- Gelukkig ging alles naar wens," aldus de 18-jarige twee dejaars junior die z'n tiende zege ran dit seizoen boekte. De Itali- Rota snelde gisteren op nieuw naar de overwinning in de massaspurt in Koewacht. De tijdrit werd gewonnen door Hier en de rit in Axel door Dirk Schumann. In de eindrangschik king staan vier Duitsers bij de eerste vier. De juniorendriedaagse van Groot-Axel was er een met wei problemen. De renners ma de koers, en dat deden de junioren ook alle dagen. Junio ren vliegen erin en het eerste uur werd altijd een gemiddelde snel- bereikt van 44 kilometer, is knap hard. De verschillen in deze driedaagse werden zater dagochtend gemaakt in de tijdrit, die de renners van Over- naar Koewacht voerde, kreeg de eindzege van Klier gestalte. •Dat ging prima en ik kon daar na rekenen op mijn makkers. Ik heb het geluk gehad dat ik een goede ploeg om me heen had," aldus Hier. Rota, de snelle Itali aan, bewees ook tegen de klok uit de voeten te kunnen en hem zullen we zeker nog horen in de toekomst. Maar de Italiaan kon alleen nog rekenen i steun van Mirko Lauria. Deeerstejaars junior werd twee de in het jongerenklassement, ingewonnen werd door de Ne- ander Schep. Rota verloor in rit Axel-Axel twee sterke panen toen Rota lek reed. De tairri-renners wachtten alle maal op hun poulain, maar Rota 'as veel te sterk voor hen. Ze 'erden compleet uit de wielen Wen. Ukke band Axel gaven er dan ook twee Oosterzele - Vijf van de zes Zeeuws-Vlamingen reden de Belgische klassieker de Om loop van Rhode met start en feh in Oosterzele uit. Ru- di Rabout uit Heikant was ®et een veertigste plaats de eerste Zeeuws-Vlaming en Wlst zich als enige in de Prijzen (vijftig) te fietsen. Peze klassieker over 155 ki lometer lag al vrij vroeg in de beslissende plooi, want ®a amper tien kilometer re- ®n 21 van de 144 vertrek kers weg die nooit meer ®erden teruggezien. Achter "eze leidersgroep viel het Peloton in vele stukken uit- Rabout finishte in een tweede groep. Frank Geen- (sterk rijdend, maar in slotfase een lekke band), ®avy Dubbeldam, Martin Jaeger en Patrick van de 'iver kwamen in wat nog over was van het grote pelo- otl binnen. Ard van Houte •erdween halverwege de uit de wedstrijd. De "nst van deze Belgische in- rclubwedstrijd was voor kersverse provinciaal kampioen Gilbert Kaes. de brui aan en dat kwam Rota uitdeindelijk duur te staan. De ploegleiding was door het afha ken van de geloste Italianen niet zo gelukkig. Lauria liet gisteren zien goed uit de voeten te kun nen. Hij werd door een lekke band teruggeslagen en moest louter op karakter terug komen. Niemand gaf er een stuiver meer voor,- maar toch slaagde de Itali aan er in terug in het peloton te keren. Een staaltje van klasse. In dat peloton reden ook de Zuid- Afrikanen rond. Het was voor hen veel te koud, maar toch presteerden ze redelijk. Zeker Goldin, die zo klein als een spel- dekop is, maar die toch iedere keer de beentjes rond kreeg. In de laatste etappe waren de Duitsers heer en meester. Engels, Dozeman, Van Dongeren en de Deen Nielsen kregen even het groene licht, maar de poging was van korte duur. De volgende uitval leek meer kans van slagen te hebben. Venenberg, Nielsen, De Jong en Schweda kregen de vrijheid. Schweda was als bewa ker van leider Klier meegegaan en zo konden de vier uitlopen naar een voorsprong van 50 se conden. Dat was de grootste kloof die in deze driedaagse ge noteerd mocht worden. Maar de Duitsers vertrouwden het op den duur niet en Klier dirigeerde zijn ploegmakkers naar voren en de trein maakte jacht op de ont snapten. De voorsprong slonk zienderogen en zo werd de kop groep teruggepakt. De jonge Nederlander Schep probeerde het ook nog een keer, maar die kreeg opnieuw geen meter vrijheid. Het peloton bleef bijeen en dat betekende opnieuw een massaspurt. En opnieuw kwam Rota als een raket uit het peloton en won met gemak. De Duitsers pakten met Jaschke en Schumann de overige ereplaat- Hoog tempo Zaterdagmiddag stond de rit Axel-Axel op het programma. Weinig ontsnappingspogingen werden er genoteerd. Het tempo lag veel te hoog en ook de kas^ seien op de Plattedijk waren geen scherprechter. Uiteindelijk bleven ruim 70 renners bij el kaar om uit te maken wie er zou winnen. Alle ogen waren gericht op Rota. Die leek ook te komen, De Italiaan Rota gaat zegevierend over de meet in de laatste etappe van de internationale juniorendriedaagse van Axel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. maar zijn ketting sloeg over en de Italiaan kwam niet verder dan de zestiende plaats. „Wat een pech dat ik hier had. Nor maal kan ik niet verliezen," al dus Rota. Zaterdagochtend moesten de renners tegen de klok rijden. De waarheid kwam aan het licht en de Duitser Klier was heer en meester. Rota kwam door zijn tweede plaats ook op die plaats in het algemeen klassement te staan en zijn achterstand be droeg slechts zeven tellen, maar dat bleek voldoende voor de sterke Duitsers om de gele trui toch mee te nemen. De prijsuitreiking vond in De Vlasschaerd plaats onder de mu zikale leiding van de Young Ones. Iedereen kon met een te vreden gezicht huiswaarts keren. UITSLAGEN Eindklassement: 1. A. Klier (Duits land) 7.05.31, 2. op 7 seconden A. Rota (Italië), 3. op 17 seconden J. Jaksche (Duitsland), 4. J Klaus (Duitsland), 5. op 19 seconden P. Schep (Nederland), 6. G. Bezille (Canada), 7. B. Joachim (Luxemburg), 8. M. Lauria (Italië), 9. P. van Dongeren (Zuid-Holland 2), 10. De beste drie van de internationale juniorendriedaagse van Axel. Van links naar rechts: RotaKlier en Schep. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. F. Kools (Brabant Zuidoost), 11. O. P. Hongerholdt (Noorwegen), 12. M. Nij- land (Overijssel), 13. R. Schweda (Duitsland), 14. S. van Dijk (Zuid-Hol land), 15. M. Walters (Canada) Laatste etappe Koewacht-Moerbeke- Koewacht: 1. A. Rota (Italië) 117 kilo meter in 2.42.19, 2. J. Jaksche (Duits land), 3. D. Schumann (Duitsland), 4. J. Lighrat (Nederland), 5. M. van de Westelaken (Midden-Brabant), 6. J. van der Stekt (Midden-Brabant), 7. B. Joachim (Luxemburg), 8. J. Lenting (Brabant Zuidwest), 9. D. Hindlinger (Oostenrijk), 10. M. Albertsen (Zwe den), 11. M. Kamp (Nood-Holland), 12. S. van Dijk (Zuid-Holland), 13. R. Belohvsciks (Letland), 14. P. van de Haar (Drente), 15. P van Dongeren (Zuid-Holland 2). Rit Axel-Axel: 1. D. Schumann (Duits land) 82 kilometer in 1.50.43, 2. J. Klaus (Duitsland), 3. S. van Dijk (Zuid-Holland 1), 4. P. van de Haar (Drente), 5. M. Vlijm (Noord-Holland), 6. D Hindinger (Oostenrijk), 7. A. Klier (Duitsland), 8. A. Engels (Drente), 9. A. Struby (Zwitserland), 10. J. Jaksche (Duitsland), 11. R. Son- derstod (Noorwegen), 12. M. Lauria (Italië), 13. J. de Jong (Brabant Zuid west), 14. B. Joachim (Luxemburg), 15. M. Rast (Zwitserland), 90. V. Villerius (Zeeland), 110. J. Dingemanse (Zee land). Tijdrit Overslag-Koewacht: 1. A. Klier (Duitsland) 10,5 kilometer in 13.22,18, 2. op 7 seconden A. Rota Italië), 3. op 17 seconden J. Klaus (Duitsland), 4. op 17 seconden M. Lauria (Italië), 5. op 16 seconden J. Jaksche (Duitsland), 6. op 19 seconden M Strauss (Zwitserland), 7. op 20 seconden P. Schep (Neder land), 8. op 21 seconden G. Belzille, (Canada), 9. op 22 seconden B. Joachim (Luxemburg), 10. op 29 secon den F. Wiesinger (Oostenrijk), 11. op 30 seconden P. van Dongeren (Zuid- Holland), 12. op 32 seconden N. Wit tenberg (Babant), 13 op 33 seconden M. Walters (Canada), 14. op 34 secon den M. Kamp (Nood-Holland), 15. op 35 seconden C. Boerman (Overijssel), 120. op 2.29 V. Villerius (Zeeland), 121. op 2.37 J. Dingemanse (Zeeland). Grijze trui van kasseienklassement: 1. B. Joachim (Luzemburg). Witte trui (beste jongere): P. Schep (Nederlandse selectie). Rode trui: A. Rota (Italië). Groenetrui: 1. A. Rota (Italië). V-Deco en Ratjetoe op schot Axel - Koploper V-Deco heeft in het treffen met Marine Service nogmaals onderstreept niet voor niets de sterkste formatie in het Axelse zaalvoetbal te zijn. Met 13-7 werd gewonnen. Ratjetoe kwam tot eenzelfde aantal treffers tegen Benetton, dat slechts één keer tegen scoorde. In deze eerste klasse deelden Disco Love 2 en De Gravin de buit via een 3-3-gelijk spel. Woensdag speelt kampioen V-Deco als afsluiting tegen een selectie uit de ZVA-competitie. Datzelfde geldt voor de titelwinnaar in de tweede klasse. Een klasse waarin Van Alten de rode lantaarn in handen kreeg geduwd. Alouette deed die door met 7-3 van Van Alten te winnen over. De kampioenen in de eerste en tweede klasse worden woensdag na het spelen tegen selectieteams uit de ZVA-competitie gehul digd. Tevens wordt dan de topscorer en minst gepasseerde doelman in het zonnetje gezet. STANDEN Eerste klasse: V-Deco 17-33, Primus/Pluym 17-24, Disco Love 2 17-23, Ratjetoe 17-23, Marine Service 17-22, De Gravin 17-19, Benetton 17-18, Azalea 17-11, Axel 17-10. Tweede klasse: Engelhard 15-20, IZV 2 16-17, 't Chalet 17-17, Dax 17-15, Broomchemie 17-15, De Ruyter 17-14, Disco Love 1 16-8, Alouette 17-8, Van Alten 15-6. Run-Bike-Run in Terneuzen Terneuzen - Het ROC Westerschelde houdt in samenwerking met SV Aloy op woensdag 1 juni de vijfde wedstrijd uit het Zeeuws-Vlaamse Run-Bike-Run-circuit. Dit op het bekende parkoers in de Koegorspolder ten zuiden van Terneuzen. De jeugd heeft als afstanden: 1,5 kilometer lopen, 12 kilometer fietsen en 1,5 kilometer lopen. Voor de overige leeftijdscatego rieën is er een korte en een lange afstand. De korte afstand bestaat uit 3 kilometer lopen, 20 kilometer fietsen en 1,5 kilometer lopen, terwijl de langste afstand start met 6,4 kilometer lopen. Vervolgens moet er 32 kilometer worden gefietst en 1,5 kilometer gelopen. Aan deze laatste afstand kan ook als koppel worden deelgenomen. Alle afstanden gaan om 19.00 uur van start. Er kan vanaf 18.00 uur worden ingeschre ven in de kantine van het ROC Vvcrierschelde aan de Zelden- rustlaan in Terneuzen. Terneuzen BI wint bekerfinale Kruiningen - Terneuzen BI heeft de bekerfinale van de KNVB afdeling Zeeland gewonnen. In die eindstrijd op het sportpark van de voetbalvereniging Kruiningen was Terneuzen duidelijk te sterk voor Zierikzee BI. Al na een kwartier leidde Terneuzen BI met 2-0 door doelpun ten van Björn de Smit. Daarna probeerde Zierikzee via hard spel de aanvallende en dominerende speelwijze van Terneuzen te ontregelen en slaagde daar zelfs grotendeels in. Vooral toen Zierikzee kort voor de pauze op 2-1 kwam kreeg die formatie weer geloof in een gunstig resultaat. Dat bleek ijdele hoop, want in de tweede helft domineerde Terneuzen BI constant. Ralf Zegers bepaalde de eindstand op 3-1 door een strafschop te verzilveren. Daarna, zoals ook eerder in de wedstrijd, liet Terneuzen legio kansen liggen op een hoge score. Schaakkampioenschap Middelburg Middelburg - Na drie ronden voert Cees de Wolf ongeslagen het klassement aan in het open schaakkampioenschap van Middel burg. In de derde ronde boekte hij tegen Wout Punt zijn derde zege op rij. In de klassering wordt De Wolf op de voet gevolgd door René Tiggelman, zijn broer Johan de Wolf, Dennis van Boven, Hans Groffen en Albert Riemens. Namen die de sterke bezetting van dit kampioenschap onderschrijven. In de volgende ronde (vrij dag 3 juni) komen die kopstukken tegen elkaar in het strijdperk. Cees de Wolf ontmoet René Tiggelman, Johan de Wolf speelt tegen Dennis van Boven en Hans Groffen treft Albert Riemens. UITSLAGEN Clubschakers: W. Punt-C. de Wolf 0-1, J. de Wolf-H. Groffen V2-V2, A. van Haaften-D. van Boven 0-1, R. Tiggelman-E. van Driel 1-0, M. de Bock-A. Riemens 0-1, A. Jonkheer-F. Dieperink V2-V2, P. Goedbloed-W. Coppoolse 1-0, B. Meulenbroek-W. K. Obbink 1-0, H. Welten-W. Bakker 1-0, W. van Wijnen-J. Siccama V2-V2, M. Westerwele-B. Schelhaas 1-0, M. van Eekhout-B. Vliegenthart 1-0, A. Quakkelaar-S. Sanders 1-0, W. B. Obbink-T. de Boer 1-0, J. Beckers-D. Wolters 0-1, J. van de Maas-P. Reijnierse V2-V2. Huisschakers: H. Faassen-M. de Boer 0-1, J. van Belzen-G. Suurmond 1-0 (reglementair), P. Nuijts-A. Boekhoven 0-1, J. Moetkotte-D. Driedijk 1-0. STANDEN AAN KOP Clubschakers: C. de Wolf 3 punten, J. de Wolf, H. Groffen, D. van Boven, R. Tiggelman en A. Riemens 2V2. Huisschakers: J. Moetkotte 3, A. Boekhoven V-h punt. Meeting Point-klassement Goes - In het Zeeuws/Meeting Point Middelkamp-klassement, waarvoor alle criteriums in Zeeland meetellen, blijft Peter Mol aan de leiding na de wedstrijd in Axel op 24 mei. STAND 1. Peter Mol 49 punten, 2. Francois Franse 38, 3. Wilfred Geijs 29, 4. Patrick van Passel 28, 5. Peter Hoondert 24, 6. Jos Schipper 22, 7. ex aequo Vital Timmermans en Johan van Schaik 21, 9. Mario van Vlimmeren 18, 10. Kees Schouwenaar 17 punten. Overschrijvingen voetbal Goes - Eersteklasser Goes kan in het nieuwe seizoen niet meer profiteren van de kwaliteiten van Jason Pattiasina. De rechter vleugelverdediger gaat de kleuren verdedigen van zaterdageer steklasser Hoek. Aan de selectie van Goes zijn overigens diverse nieuwkomers toegevoegd. Zoals de talentvolle doelman van Bevelanders Eric Versluijs. Verder sloten zich bij Goes aan Perry Kentin en Michel Jonkman (beiden waren voorheen jeugdspelers bij NAC), Arjo den Dekker (Kloetinge), John Heijnsdijk (Colijnsplaatse Boys) en Jamy Blokpoel (Middelburg). Paul Bom, die aanvankelijk plannen had om terug te keren naar zijn oude vereniging SSV '65, blijft bij Goes. FOTO JAAP WOLTERBEEK Van onze medewerker Rien de Jonge Goes - Met drie Zeeuwen in de kopgroep van negen leek het er even op dat in de amateurronde door Midden- Zeeland een streekrenner aan het langste eind zou trekken. Temeer omdat van het Zeeuwse trio Erwin van Loo, Francois Franse en Toine Goense laatstgenoemd twee tal in de finale een belangrij ke rol speelde. Op enkele ki lometers voor de eindstreep werd voor de Zeeuwen echter een streep door de rekening gehaald door de Litouwer Arturas Trumpauskas. Hij sloeg een gaatje van een paar honderd meter en hield daarna formidabel stand tegen zijn naaste volgers, van wie Franse de tweede en Goense de derde stek voor zich opeisten. WIELRENNEN Beide Zeeuwen hebben er in die spannende slotfase alles aan ge- De Litouwer Arturas Trum pauskas juicht na het passeren van de finishlijn. Franse, Van Loo en Goense laten zich verrassen daan om de vluchter nog terug te pakken, maar deze gaf geen krimp. Trumpauskas werd dan ook een terechte winnaar. De 22-jarige renner uit het Oost blok, die dit seizoen al eerder twee overwinningen behaalde in grote wedstrijden in België en vijf keer tweede werd, liet een sterke indruk achter. Hij was bijvoorbeeld betrokken bij het jagende viertal dat na 125 kilo meter de aansluiting maakte met vijf koplopers: Martin Matton, Henk Tissingh, Roel de Bakker, Erwin van Loo en Kristof Zwertvagher. Behalve Trum- pauskus behoorden ook bij die achtervolgers Franse, Goense en Danny Stam. Voordat die negen elkaar hadden gevonden was er nog niet veel gebeurd in het amateurpeloton. Althans, niet dat leek op echte strijd. In Vlissingen, na 45 kilo meter, sloeg het noodlot toe voor Franklin Klaasse. De talentvolle Zeeuw kreeg eerst een lekke band en werd korte tijd later lichtjes geraakt door een volg- wagen, waardoor hij ten val kwam. Met een furieuze achter volging trachtte Klaasse de zaak nog recht te trekken, maar de achterstand bleek te groot. Na Vlissingen kwamen tien man even voorop, maar het leverde niets op. Bij Vrouwenpolder, na ruim 80 kilometer, deden zich twee valpartijen voor. De Zeeuw Jos Schipper en de Brabander Christ Donders waren er het ergst aan toe en moesten met een ambulance worden afgevoerd. Door genoemde valpartijen was het peloton inmiddels gebroken en werd met drie grote groepen koers gezet naar Noord-Beve land, waar in Kortgene lichtjes voorop draafden Willem-Jan Lambrechts, Danny Stam, Mar tin Maton en Berry Hoedema- kers. Dit viertal hield geen stand. Kort voor de eerste passage in Goes, na 117 kilometer koers, streden in de frontlijn Maton, Tissingh en Bakker, terwijl ook in de lift wipte de sterk acteren de Zeeuw Erwin van Loo, kort daarop gevolgd door Zwertvagh er, een renner uit Litouwen die deel uitmaakte van de ploeg West-Vlaanderen (België). Op weg naar Oostelijk Zuid-Beve land moest haastig gekozen wor den voor een gedeeltelijk alter natief parcours, omdat de Post- brug defect was, maar het lever de geen problemen op. Nadat de reeds eerder gemelde uitbreiding van de kopgroep tot stand was gekomen, omdat Franse, Goense, Stam en Trum pauskas opdoken in de voorste lijn, kwam de koers in de beslis sende plooi. Bij de tweede door komst in Goes hadden de negen leiders 22 seconden voorsprong op een groep, waarin Karei van Goethem op kop sleurde, maar weinig steun kreeg. Er waren toen nog een paar kleinere ron den van tien kilometer rondom Goes te gaan. In de voorste lijn werkte men eendrachtig samen en toen de negen koplopers met 45 seconden winst begonnen aan hun laatste rondje was de zaak bekeken voor de rest. Twee kilometer voor de finish sloeg Trampaukas zijn slag. Met een furieuze demarrage werkte hij zich los uit de hoofdmacht en bekroonde dit uitstapje magni fiek. Francois Franse, die als eerste Zeeuw op de tweede plaats beslag legde en de 'Arjaan de Schipper-eretrofee' incasseer de, verklaarde: „Tot drie keer toe probeerde ik de Litouwer te achterhalen, maar bij die pogin gen kreeg ik steeds de anderen aan mijn wiel. Daarmee was voor mij de kous af." Toine Goense liet weten: „Ook is was wel gebrand op de zege, maar de sterkste heeft vandaag gewon- UITSLAG 1. A. Trumpauskas (Litouwen) 175 kilometer in 4.03.13, 2. op 15 seconden F. Franse (Theo Middel kamp), 3. A. Goense (Stichting Westland), 4. K. Zwertvagher (West-Vlaanderen), 5. H. Tissingh (Noord Westhoek), 6. M. Maton (Diana), 7. D. Stam (Ahoy), 8. E. van Loo (Middelkamp), ff ~R. Bak ker (Westland), 10. op 23 secon den R. Lupeikis (Litouwen), 11. B. Hoedemakers (Willebrord Wil Vooruit), 12. op 48 seconden G. van Goethem (WSC Vooruit), 13. op 1.03 I. Romanovas (Litouwen), 14. J. Langens (Het Groene Woud), 15. P Mol (WV Zeeuws- Vlaanderen), 16. V. Timmermans (Casba), 17. J. van Hoorn (Diana), 18. M. Vansevant (West-Vlaande ren), 19. E. Florie (Piels-Sphinx), 20. T. van Hest (Hart van Bra bant). Klassering overige Zeeuwen: 29. W. Geijs (Middelkamp), 40. K. van Goethem (Zeeuws-Vlaande- ren), 41 N. Schnasse (Zeeuws- Vlaanderen), 45. P. van Passel (Zeeuws-Vlaanderen), 48. C. Schouwenaar (Middelkamp), 50. M. van Vlimmeren (Middelkamp), 59. G. Barhorst (Zeeuws-Vlaande ren), 63. S. Aarts (WV Roosen daal). Ploegenklassement: 1 Litouwen; 2. Middelkamp; 3. Stichting West land; 4. Noordwesthoek.

de Stem | 1994 | | pagina 17