495 landen. Uitleen-depot voor materialen' [Gelegenheid U van Gent besteedt negentig mille aan stads- en dorpsvernieuwing 1ST NA 4Thriller met een happy end in Oostburg' POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DAG klapper Dertig maanden voor overval op 'Chinees' FDOEKEN jMDEN LDPOT IETTIPOT [dee van stuurgroep Podiumkunsten Zeeuws-Vlaanderen voor verenigingen: feSTEM ZEELAND A6 150% KORTING H.G. Ria en Kees Mol Laatste hobbel voor fusie luister scholen verdwenen Huys nieuwe ehutterskoning 111 Zuiddorpe 2L, koningvan 1993.de Echtpaar Karreman-de Smit viert briljanten huwelijk IJzendijke Nieuw-Namen Westdorpe Hontenisse 18 maanden geëist tegen drugdealer en heler uit Terneuzen Lonze verslaggever pe ancjere helft is specifiek beschikbare budget voor de de vrije sector. De beschikba- St. Albert de aandacht van het college daarom mede 1994 I Grote restpartij. 5... Issins in verschillende Imarkt fchtstraat (renmarkt 2. Serlippens Eordstraat DINSDAG 24 MEI 1994 I,ii onze verslaggever «van Gent - Sas van Gent [Jit dit jaar ruim negentig- „end gulden te besteden .«stads- en dorpsvernieu- Lg. Ongeveer de helft wil college inzetten voor de «verving en sloop van een «lal panden aan de Kleine jja'rkt en omgeving. Dat ge- Kart in het kader van de vering van de binnenstad. De andere helft is specifiek bestemd voor de verbetering van het particuliere woning- bezit. Het gaat alleen nog om zogenaamde casco-verbete ringen. Specifieke woonge- riefverhogende voorzieningen komen niet meer voor subidie in aanmerking. Het zwaarte punt ligt in Sas van Gent en Westdorpe. Het college denkt met het beschikbare budget voor de verbetering van het particu liere woningbezit aan de vraag te voldoen. Van het saneringsplan voor de binnenstad van Sas van Gent zijn thans twee fases afgerond. De Kloosterlaan en de Grootmajoorstraat. In de Noordstraat worden dit jaar nieuwe woningen gebouwd in de vrije sector. De beschikba re middelen uit het fonds voor de stads- en dorpsver nieuwing worden ingezet voor de aankoop en sloop van panden aan de Kleine Markt/ Noordweststraat zodat ook op die locaties nieuwe wonin gen kunnen worden ge bouwd. Naast deze projecten blijft de verdere renovatie van de wijk St. Albert de aandacht van het college houden. Een aan tal zaken uit het meerjaren programma is reeds gereali seerd maar er blijven nog actiepunten over. Het college wijst erop dat financiering uit het stads- en dorpsver nieuwingsfonds ontoereikend is. Nieuwe initiatieven wor den vermeden. Realisatie van de plannen is in de ogen van het college daarom mede af hankelijk van externe bijdra gen. Het college bekijkt bo vendien of nog andere bron nen kunnen worden aange boord. Het voorstel wordt donder dag 26 mei besproken tijdens de vergadering van de ge meenteraad. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. ijnonze verslaggever list - De stuurgroep Podiumkunsten in Zeeuws- fjanderen wil een materialen-uitleendepot opzetten fi verenigingen en groepen die actief zijn op het tód van podiumkunsten in de regio. Dit met de iedoeling tegemoet te komen aan de bestaande behoef- op dat gebied en zo de ontwikkeling van de jdiumkunsten, zowel kwalitatief als kwantitatief, te iivorderen. i stuurgroep heeft in Middel- i een verzoek om 100.000 jlen subsidie ingediend in het lier van het Regionaal Ont- ikelingsplan. Een eerdere Jtwaag vanuit de stuurgroep t een onderzoek naar knel- iilen in de ontwikkeling van tuinkunsten op het platte- 1 werd afgewezen. Met het not doet men nu een nieuwe [(kort de stuurgroep kampen 1 organisaties, die actief zijn lp het gebied van podiumkunst, keen tekort aan materiaal om jirstellingen en uitvoeringen 1 een kwalitiatief aanvaard- r niveau te organiseren. Het pit daarbij om zaken als de- verlichtingsmateriaal, ef- len, podiumdelen en geluids materiaal. izien de beperkte financiële taelen kunnen organisaties p! spul vaak niet aanschaffen, ie mogelijkheid om te lenen of |t huren bij professionele orga- saties (bijvoorbeeld theaters) is jlerk beperkt, omdat die hun litrustmgzelf nodig hebben. Bo- lendien is er in de regio niet pldoende aanwezig om alle ge- jadigden te kunnen bedienen, ie stuurgroep denkt dat de ont- 'tkeling van de podiumkun- in Zeeuws-Vlaanderen be- Irorderd kan worden door regio naal zo'n basispakket van mate rialen tegen kostprijs beschik baar te stellen aan organisato ren. Een dergelijk uitleendepot zou kunnen worden ondergebracht! bij de Stichting Welzijn Terneu- zen. Die is op dit moment al actief op het gebied van het aankopen en uitlenen van voor namelijk video- en audiomate- rialen aan jeugdorganisaties. De stichting heeft al te kennen ge geven in principe de exploitatie en het beheer van zo'n depot op zich te willen nemen. Inventarisatie Op dit moment is de stichting al bezig met een investarisatie van behoeften en mogelijkheden in de regio. Die is in september gereed. Daarna wordt bekeken welke materialen in de regio aanwezig zijn en welke moeten worden aangeschaft. Vervolgens komt dan de plaat sing van het depot. In eerste instantie wordt gedacht aan een centrale plaats met een moge lijkheid om later uit te breiden naar subregio's (midden, oost en west). De stuurgroep denkt dat het mo gelijk moet zijn dat het depot zich na een aanloopperiode van twee jaar zelf kan bedruipen. Voorlopig is er echter een ton subsidie nodig. lukwens, bedankje, jubileum, pptie, huwelijk, verloving, vinning, prestatie, examen, Abraham, enz. |mm per kolom 1.09 incl. BTW, grote regel verplicht. Foto of elding, formaat 35 x 40 mm I incl. BTW. Overige tarieven op pvraag. Foto's worden niet geretourneerd. 076-236882 of geef uw tekst In vóór plaatsing af bij één van lantoren. Schriftelijke opgaven j uitsluitend geaccepteerd indien In adres bekend zijn, ook indien Lw betaling bijgevoegd is. huden ons het recht voor teksten opgaaf van redenen te weigeren, i de uitgever klachten bereiken ie opgegeven tekst behoudt de T zich het recht voor om de naam opdrachtgever bekend te maken. fn ze 't klaar, al 40 jr. bij elkaar! ToU°^ li« onze verslaggever - De ledenvergadering van de Jansenius scholenge- inschap in Hulst heeft besloten de vereniging op te heffen, nieuwe stichting katholiek voortgezet onderwijs Hulst op «richten en de school aan die nieuwe stichting over te it betekent dat de laatste hob- is genomen die een fusie 'asen de drie Hulster scholen •voortgezet onderwijs nog in hveg stond. e besturen van de scholenge- fcschap De Rietvliet en de hïoschool Het Ravelijn waren eerder akkoord gegaan. Om- H bet bestuur van het Janse- wordt gevormd door een Mniging was echter een be lt nodig van de algemene Ie- öergadering. Die is daarvoor keer bijeen geweest, maar '•bge week werden de besluiten 'landelijk goedgekeurd. uetekent dat de drie scholen °P korte termijn naar de ®ns kunnen om de nieuwe Mitingsakte te laten passeren. «etste instantie gaan de drie «en werken onder één be- In de loop van volgend moeten de scholen zelf met ^gaan fuseren. idorpe - G. Huys is de nieu- Jtoning van de schutters- S aPPij St.-Sebastiaan uit ■■'idorpe. Wens de koningsschieting, aan 32 schutters deelna- onttroonde hij de koning 'ortg jaar E. Ingels. I -s schoot in de vijfde ronde "J^gsvogel er af en haalde n zijn eerste konongingti- sL1IUl™ in zijn nog jonge C pbaan' De nieuwe h-Jls namelijk pas sinds ja- p'rêniging. jaar Ud V3n d® ij ?eg 4e trofee uit handen ham v an J- Roelandt, Wk bur§emeester W. de nm»jnair>ens de gemeente Mm omhing. Irsp)cdj Prijssehieting schoot af, waardoor hij zich Voorzitter Van Jole van het Jan senius zijn dit weekeinde blij te zijn met de goedkeuring door de ledevergadering. „Er is een hele belangrijke stap genomen," al dus Van Jole. „Het proces dat uiteindelijk moet leiden tot een feitelijke fusie van de drie scho len is nu nog een kwestie van netjes afhandelen. Ik denk dat we een heel belangrijke stap hebben bereikt als het gaat om het veilig stellen van de con- tinuiteit van het voortgezet on derwijs in Oost Zeeuws-Vlaan deren". Instructeur Joost Hage verzorgde een indrukwekkende show bij de opening van de achttien-holes-baan van de Brugse Vaart. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Golfclub Brugse Vaart opent baan met achttien holes Van onze correspondent Fred Rabout Oostburg - „Een thriller met een hap py end." Zo omschreef Alex de Vos, voorzitter van de golfclub de Brugse Vaart, zaterdagmiddag de totstandko ming van de achttien-holes-golfbaan. De Vos, samen met Gaston Vanhoecke initiatiefnemer van het nu in totaal 100 hectare grote sportterrein, doelde daarmee op de problemen waarmee men te kampen kreeg om bestemmingsplannen en andere administratieve obstakels uit de weg te ruimen in verband met de uitbreiding. Hij sprak dan ook zijn dank uit aan het adres van de Oostburgse gemeentebestuurders. De speciaal voor deze gelegenheid opge stelde tent aan De Brugse Vaart, even ten zuidwesten van Oostburg, zat bomvol en luisterde met volle aandacht naar de man, die samen met zijn schoonvader Van hoecke en steun van buitenaf in zeven jaar tijd de schitterende accommodatie wist te realiseren. Een tijdspanne, die maar zelden in Neder land vertoond is, zo wist E. van Heek, bestuurslid van de Nederlandse Golf Fede ratie, mee te delen. „Bij mij in Twente zijn we al achttien jaar bezig om van negen op achttien holes te komen. Op andere plaat sen in ons land tientallen jaren. Wat jullie voor elkaar hebben gekregen, is uniek." Zij wenste de club vele lage handicaps toe én de A-status. Eerder hadden gedeputeerde G. de Kok en burgemeester J. Kruize het spreekgestoelte beklommen. Beiden vonden deze accom modatie een aanvulling op het toerisme, de economische slagader van West-Zeeuws- Vlaanderen, en spraken de hoop uit dat de drempel voor het spelen van golf naar beneden gehaald kan worden. De Kok: „Laat het een volkssport worden zoals in Engeland." Ze vonden mevrouw Van Heek achter zich, want die gaf te kennen dat de NGF zich duidelijk bewust is van de popularisering van de golfsport. Het ledental op dit moment is 350, na deze uitbreiding kan dat worden verdubbeld. Een internationaal ledenbestand, want naast Belgen en Nederlanders staan ook Duitsers, Fransen en Luxemburgers op de ledenlijsten vermeld. De weergoden waren deze pinksterzater dag duidelijk in een mindere stemming, want terwijl ceremoniemeester Bram de Feyter binnen het geheel vlot kon doen verlopen, moest hij voor het buitengebeu- ren improviseren omdat regen, wind en hagel hun stempel op het geheel drukten. Indrukwekkend Desondanks verzorgde instructeur Joost Hage een indrukwekkende show op de Driving Range. Daarna was het de beurt aan de drie prominenten: burgemeester Kruize, gedeputeerde De Kok en NGF-be- stuurslid Van Heek (die samen al eerder in de tent de plattegrond van de nieuwe accommodatie hadden onthuld) om de offi ciële opening te verrichten. Zij kregen de club, de golfstok, in hun handen geduwd en mochten op de 'green' hun kunsten laten zien. Het mondde uit in een barrage, want alle drie wisten ze in drie slagen te 'putten'. In die barrage ging de winst naar mevrouw Van Heek vóór Kruize en De Kok. Dat betekende dat de gelden voor de 'goede doelen', beschikbaar gesteld door Rabo bank West-Zeeuws-Vlaanderen en uitge reikt door Jan de Waard, achtereenvolgens gingen naar Het Rode Kruis, waarvoor Van Heek speelde, de Mariannestappertjes (Kruize) en De Schelp (De Kok). En pas toen was de accommodatie van 100 hecta re, waarvan 5 hectare vijvers en 10 hectare bossen, officieel open. Cijfers Nog een aantal gegevens: voor de achttien holes werd 350.000 kubieke meter grond versjouwd, de vijvers hebben een inhoud van 75000 kubieke meter, het hoogtever schil is 8 meter, 16.000 kilo veredeld graszaad is er gebruikt, 60 kilometer drai nage en 10 kilometer beregerüngspijpen (computergestuurd) zijn er in het terrein verwerkt. Van onze correspondent IJzendijke - Pieter Karreman en Maria Maatje de Smit uit bejaardentehuis huize Emmaüs te IJzendijk vierden gisteren met een druk bezochte receptie hun 65-jarig huwelijksjubi leum. "e»®. ctvangend koning mag Beide echtlieden zijn nog goed gezond ondanks hun hoge leef tijd van respectievelijk 89 en 86 jaar. Uit het huwelijk zijn twee kinderen, zes klein- en negen achterkleinkinderen geboren. Pieter Karreman werd geboren te Kamperland. In 1929 leerde hij na een avondje uit zijn vrouw Maria de Smit kennen uit Co- lijnsplaat. Het jonge paar ging 'boeren' op een boerderijtje te Kamperland. Tijdens de Tweede Wereldoorlog ging de boerderij verloren en kreeg het gezin een noodwoning. Omdat het aan de nodige centen ontbrak, emigreerde het gezin (ADVERTENTIE) 07.00-21.00 1.00-21.00 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DE BLOCK OUDE ZOUTDIJK 2-4, 4561 HP HULST telefoon 01140-12058, telefax 01140-10856 naar Frankrijk. Nabij Tours werd een nieuw boerenbedrijf gesticht. Ruim acht jaar bleef men daar. Het geboorteland trok echter toch en de familie kwam terug naar Nederland. De Heer Karreman werd eerst melkcontroleur en later, tot aan zijn pensioen, kantoorhouder van de PTT te Ritthem. In 1969 ging de familie in Biervliet wo nen. In 1988 verhuisde het echt paar naar het bejaardentehuis in IJzendijke. Lezen is nog altijd een grote hobby van beiden. Gistermorgen werd het echtpaar gefeliciteerd door de directeur en voorzitter van het huize Em maüs. Tijdens de receptie kwa men velen, onder andere namens de gemeente, het echtpaar felici teren. Maria Maatje de Smit en Pieter Karreman uit IJzendijke vierden gisteren hun 65-jange bruiloft. FOTO WIM KOOYMAN Fransen aangehouden Terneuzen - De politie heeft zondagmiddag in Terneuzen vier Fransen aangehouden, die in het bezit waren van een grote hoeveelheid hasj en ma rihuana. De verboden midde len werden in beslag genomen en proces-verbaal is opge maakt. In overleg met de offi cier van justitie in Middelburg is hen een schikking aangebo den. Gewonde bij vechtpartij Hulst - Bij een vechtpartij op de Paardenmarkt te Hulst werd zaterdagmorgen om streeks drie uur een 36-jarige inwoner uit Hulst licht ge wond. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen. De Hulstenaar kreeg onenig heid met twee mannen, die het niet eens waren over de leve ring van een portie patat. Te gen de twee verdachten, een 20-jarige inwoner uit Breda en een 18-jarige man uit Vlissin- gen, is proces-verbaal opge maakt. Auto in sloot Zaamslag - Vrijdagnacht om streeks half twee raakte een 23-jarige inwoner uit Terneu zen op rijksweg N61 in een bocht nabij restaurant De Kraag de macht over het stuur van zijn personenauto kwijt. Het voertuig sloeg daarbij over de kop, belandde in het water van de water van de Otheense kreek en werd ge heel vernield. De bestuurder kwam wonder boven wonder met de schrik vrij. Auto uitgebrand Groede - Gistermorgen is de personenauto van een 43-jarige man uit Groede ge heel uitgebrand. Dat gebeurde in de Jonkheer de Casem- broodstraat in zijn woon plaats. Tijdens het starten van de motor kwam rook onder motorkap uit. De bestuurder schakelde het contact uit, maar toch bleef de auto zich voortbewegen. Uiteindelijk kwam hij in een tuin tot stil stand. De brandweer trachtte nog erger te voorkomen, maar het voertuig bleek niet meer te redden. BUSHALTES - In verband met de jaarlijkse wielerwed strijden zijn de bushaltes van de Oranjestraat en de Markt in IJzendijke vandaag ver plaatst naar het 17 Oktober- plein. De wijziging geldt van 15.00 tot 20.00 uur. VLAAIENAKTIE - Tot en met 27 mei houdt de jeugd van W Hulsterloo een vlaaienactie. VV Hulsterloo komt langs de deuren om de bestelling op te nemen. Er zijn vier verschil lende smaken: appel, rijst, kersen en ananas. De vlaaien worden vrijdagavond 3 juni thuisbezorgd. OUD PAPIER - Leden van muziekvereniging Eikels wor den Boomen halen zaterdag 28 mei weer oud papier op vanaf 09.00 uur. ZONNEBLOEM - De regio Hontenisse van De Zonne bloem houdt tot 28 mei de jaarlijkse collecte. Gedurende deze week gaan collectanten langs de deur in alle Hontenis- ser kerkdorpen. HENGSTDIJK -Café Royaal, 14.00 uur, prijs- kaarting. KLOOSTERZANDE -Café De Reizende Man, 19.30 uur, vleeskaarting. SAS VAN GENT -De Roselaer, 14.00 uur, kaar ting. Van onze correspondente Middelburg - Beduidend lager dan twee weken geleden geëist is de 23-jarige Middelburger E.G. veroordeeld tot een gevan genisstraf van dertig maanden waarvan zes voorwaardelijk voor zijn aandeel in een overval op een Chinees restaurant in zijn woonplaats op 10 augustus van het vorig jaar. Van onze correspondente Middelburg - Schulden na een faillissement en een gokversla ving brachten de 31-jarige Ter- neuzenaar F.G. tot de zeer lucra tieve handel in heroïne en cocai ne en tot heling van een grote hoeveelheid spullen, die hem door drugsverslaafde klanten werden geleverd. 'Een en ander gebeurde voorna melijk in de laatste maanden van het vorig jaar, toen G. vanuit twee panden dagelijks tot 25 gram harddrugs verkocht. Klan ten werden hem bezorgd door drugrunners, die vervolgens 'be taald' werden met drugs voor eigen gebruik. Andere verslaafden stuurde hij uit stelen, en zo kon het bijvoor beeld gebeuren dat één verslaaf de inbreker tot 26 maal toe zijn buit naar G. bracht. Een groot deel van de goederen werd in beide door B. bewoonde panden door de politie in beslag genomen. De officier van jusitie sprak van 'grof misbruik van verslaafden' door de Terneuzenaar, die, zelf niet verslaafd, had gehandeld uit puur winstbejag. Tegen G. werd een gevangenis straf geëist van 18 maanden waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie had tegen de aanvoerder van het vijftal roofovervallers drie jaar geëist. Een 22-jarige plaatsgenoot van de hoofdverdachte (T.G.) werd daarentegen zwaarder gestraft dan geëist. Auto verbeurd G., die eigenaar en bestuurder was van de auto waarmee het vijftal naar het restaurant was gereden kreeg 24 maanden opge legd, waarvan zes voorwaarde lijk, in plaats van de 12 maanden waarvan 4 maanden voorwaar delijk die er tegen hem waren geeist. De rechtbank kon zich bovendien vinden in de ver beurdverklaring van de auto. Eenzelfde straf kregen drie me dedaders opgelegd, maar voor hen betekent dat een 'meevaller'. Tegen de 20-jarige Middelburger R. de W. was 2,5 jaar geëist, evenals tegen de Amsterdamse broers M. en R.H. (21 en 19 jaar). De groep, om verschillende re den in acute geldnood, ontmoet te elkaar op de kermis, waarna besloten werd op zoek te gaan naar een 'gunstig project'. Geko zen werd tenslotte voor 'de Chi nees', bij wie de W. wel eens wat ging eten. Sluitingstijd G. zorgde voor de wapens en tegen sluitingstijd zag de restau ranthouder zich plotseling met de overvallers geconfronteerd, evenals zijn echtgenote en twee jonge kinderen. Het vijftal ging er tenslotte vandoor met de dag opbrengst, volgens de Chinees zo'n zesduizend gulden. (ADVERTENTIE) Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 9