'Nie De man met de twee gezichten Zak pvdA wil ti 4 Antonio Brizzi speelde de hoofdrol in zijn eigen film' Hoedje van DE STEM BINNENLAND BUITENLAND Mijn idee over het id-bewijs -DE STEM- PESTEM protest tegen verbod impor varkens Italiëj Suriname: Gec verslag IMF naar Nederli DE STEM De overheid wap pert weer vrolijk met folders, spot jes en affiches. Er is dus iets aan de hand. Ze wil dat wij' vanaf 1 juni een id-bewijs op zak hebben. ID schijnt de af korting te zijn van identiteit. In Nederland is identiteit net zo'n taboe als racisme, kerne nergie, Duitslandliefde en on gescheiden afval. Daarom moeten wij langs alle kanten gerustgesteld worden. Goed ID, doe mee. We hoeven niet bang te zijn. We worden niet gecontro leerd op boordwijdte, taille- maat, bijverdiensten, banksal di, schoolresultaten, originele haarkleur, rijgedrag in het spitsuur, ziekteverzuim na het weekend en tolerantie. Het is slechts een gedeeltelijke id- plicht, zeggen de voorlichters sussend. Ik ben geen zwartrij der, geen illegaal en zeker geen voetbalvandaal, ik hoef dus niet bang te zijn. Maar toch Ik weet dat de politie me niet (lastig zal vallen met vragen over mijn favoriete twee drank, mijn lekkerste snack, mijn zachtste wasverzachter, mijn seksuele interesses, mijn religieuze geaardheid, mijn snurkcapaciteit en het aantal kniebuigingen dat ik met los se handen kan maken. Ik weet dat ik mijn geheimen binnenshuis kan houden. En toch ben ik niet gerust. Volgende week kan mijn werkgever mijn paspoort of rijbewijs vragen. Dat boezemt mij nauwelijks angst in. Mijn baas weet nu al alles van mij. Mijn inkomen, mijn spaarzin,, mijn atv-patroon en mijn lunch- en toilet-gewoonten. Hij kan zo oplepelen waar ik de laatste jaren met vakantie ben geweest. Mijn sofi-gebeu- ren is voor hem een open boek. En als het toch gevaar lijk mocht worden: een pas poort kun je zo namaken, dat weet iedereen. Nee, daar liggen mijn proble men niet. Sommige mensen worden nog steeds link als ze he.t woord volkstelling horen. Mij kan het niets schelen als mijn vuile was in een kraak- bare computer wordt gestopt en ultrarechtse militairen, maffia-schoften en Libische terroristen vechten om de uit draai. Mijn id-angst wordt ingege ven door een traumatische ge beurtenis in mijn jeugd. Met een paar vriendjes voetbalde ik op een grasperkje met een bloemenrand. Dat was verbo den. Men dacht toen nog dat je een stad groen en schoon kon houden. „Naast!", werd er geroepen en ik ging de bal halen die met kracht langs een opgerolde jas (de rechter- doelpaal) was geschoten. Zo liep ik recht in de handen van een politie-agent die op zijn hoge fiets was genaderd. Daar stond ik in mijn korte broek en ik keek naar de brede, harde riem van dè agent. Groene knieën, afge trapte schoenen, bal in mijn handen, ik was er gloeiend bij. Kon ik nog onschuldig zeggen dat we gezellig aan het hand ballen waren? „Je weet dat het niet mag," sprak de agent bars en keek me vernietigend aan. Ik knikte en zag in een flits dat al mijn vriendjes wa ren verdwenen. „Waar woon je?" Die vraag, die deed 't hem._ Hij wilde weten waar ik woonde. Hij zou met mij naar huis lopen, misschien wel met mijn oor in een pijnlijke greep. Hij zou mij als een hopeloos geval afleveren bij mijn ouders en mijn vader een hoge boete laten betalen. „Waar woon je? Vertel op. Je hebt toch een mond gekre gen?" Ik slikte, keek in de richting van onze straat en zei: „Daar ergens, meneer." Mijn jon gensarm maakte een wijde beweging. De agent zuchtte. Het duurde hem te lang. „Laat ik je hier niet meer zien," zei hij en slingerde zijn been over het zadel. Ik ont snapte. Ik had een overheid sambtenaar essentiële, per soonlijke informatie onthou den. Dat kon toen nog. Wat was er met mij gebeurd als er toen al een id-plicht had bestaan? De groep achtjarigen stopt. Een modderpoel verhindert doorgang. De onderwijzer en de begeleidende ouders plegen overleg. De klas moet, hoe dan ook, verder. De controle-functionarissen van de wandelsportbond gedogen geen afwijking van het afgezette pad. Anders geen medaille. Een ondernemende vader weet een uitweg: een takkenbrug. Terwijl de kinderen stuk voor stuk over de versterkte plaats geholpen worden, klinkt ineens een geluid als op kantoor: dringend en dwingend gepiep. Een ruitjesbroek ritst zijn rugzak open en haalt een zaktelefoon tevoorschijn. Na enige vriendelijke inleidende woorden verontschuldigt hij zich niet het juiste antwoord te kunnen geven. Hij bevindt zich op een plaats ver weg van de benodigde dossiers. CH) Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda. 076-236911/Telefax 076-236405. Telefax redactie 076-236309. Bezorgklachten en abonnementenadministratie: Afdeling Lezerscontact 06-0226116 (gratis) ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur, zat. 8.00-12.00 uur. Kantoren: Bergen op Zoom, Steenbergsestraat 23-23a, 01640-36850, fax 01640-40731, redactie 01640-37253. Postadres: Postbus 65, 4600 AB Bergen op Zoom. Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550, fax 01608-17829. Postadres: Postbus 363,4870 AJ Etten-Leur. Goes, Klokstraat 1, 01100-28030, fax 01100-21928. Postadres: Postbus 13, 4460 AA Goes. Hulst, Steenstraat 14,® 01140-13751, fax 01140-19698. Postadres: Postbus 62, 4560 AB Hulst. Oosterhout, Arendstraat 14,® 01620-54957, fax 01620-34782. Postadres: Postbus 4023,4900 CA Oosterhout. Roosendaal, Molenstraat 45,® 01650-37150, fax 01650-44929. Postadres: Postbus 35, 4700 AA Roosendaal. Terneuzen, Zuidlandstraat 32,® 01150-17920, fax 01150-96554. Postadres: Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. Vlissingen, Scheldestraat 7-9, 4381 RP, 01184-19910, fax 01184-11446. Postadres: Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Openingstijden: Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Abonnementsprijzen per 1 januari 1994 (bij vooruitbetaling te voldoen): per kwartaal 87.20, per half jaar 173.45 óf per jaar 337.30. Voor abonnees die automatisch betalen: per maand 29.05, per kwartaal 84.70, per half jaar 168.45 óf per jaar 327.30. Voor posttoezending geldt een toeslag. Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882 en bij Teuben, Gin- nekenweg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881. Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 16.00 uur 076-236881, zondag van 18.30 tot 20.30 uur 076- 236242/236911. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN/AMRO rek. 520538447. c Zijn vrienden schilderen hem af als een echte ka meraad die altijd met raad en daad voor hen klaarstond. Als een man die vroeger misschien wel wat verkeerde din gen had gedaan, maar nu een rustig en vooral braaf leven leidde. Zijn vele vijanden? Die vrees den tot op de dag dat Antonio Brizzi werd ver moord zijn macht en in vloed. Het verhaal uit beide kampen over een man die niemand echt gekend heeft. Door Rinus van der Heijden en Rob Oostelbos Het moet een jaar of twintig geleden zijn. De eigenaar van een snackbar in Tilburg heeft flinke ruzie met lastige klanten. Een telefoontje naar Antonio Brizzi. Of hij een oplossing heeft? Die heeft hij. „Als die jongens de volgende keer in je zaak komen, zeg dan maar dat ik kom als ze niet opsodemieteren." Doet de eigenaar dus. Nooit meer last gehad en hij betaalt Brizzi de gevraagde 1500 gulden voor be wezen diensten. Brizzi. In de begindagen van zijn 'carrière' was zijn naam een sy noniem voor geweld. Alleen dreigen met zijn naam was blijk baar vaak al voldoende om men sen te laten inbinden. Die tijd is voorbij. Brizzi is niet meer. Op de avond van de 26e april werd hij vermoord in de villa op zijn bijna 70.000 vier kante meter grote landgoed Dennenhoef aan de Tilburgse- weg in Moergestel. „Antonio was de baas in de stad en hij duldde niemand naast zich," weet een vriend van hem uit vroegere tijden. Een toenma lige kroegbaas: „Café-eigenaars die zijn gezag respecteerden, hadden qua geweld niets te vre zen. Als Brizzi en kornuiten bin nenkwamen, .wilde hij wel gratis drank en zo! Leren leven met Brizzi had als voordeel dat hij kwam helpen als iemand anders het lef had stennis te schoppen in je tent. Horeca-exploitanten die niet in het gareel wilden daarentegen kregen bezoek van Brizzi en werden afgeperst, maar dat waren er niet veel. Het kwam ook voor dat kroegbazen uit eigen beweging geld op tafel legden als Brizzi en de zijnen binnenkwamen. Brizzi was niet te lui om dat in zijn zak te steken." Na het onder controle krijgen van de horeca, verlegde Brizzi zijn terrein naar andere secto ren. „Illegaal gokken," weet de een. „En ook autohandel," zegt een ander. „Tevens softdrugs," stelt een andere informant. „Dat weet ik zeker, want ik dealde en kreeg via hem de stuff. Later bracht ik het spul ook als een soort koerier rond buiten de stad." Een vierde informant: „Antonio had links en rechts in de stad wat hoertjes zitten en hij. ging er ook mee de boer op. Ik heb zelf vaak gezien dat hij met een paar vrouwtjes op de par keerplaats stond van een weg restaurant in de buurt van Oos terhout." Antonio Brizzi kwam uit een eenvoudig gezin. Hij werd gebo ren in Goirle. Het gezin bestond uit een Italiaanse vader, een Ne derlandse moeder en drie zoons en een dochter. Brizzi groeide op in de Tilburgse volksbuurt Jeru zalem. Hij droomde van rijk zijn en baden in weelde op de manier zoals hij nu met zijn vriendin en dochtertje woonde op zijn land goed. Hij was geen studiehoofd en bracht het niet verder dan straatmaker. „Hij ontwikkelde een minderwaardigheidscom plex, dat gevoed werd door een enorme geldingsdrang en tempe rament. Hij wilde per se meetel len in de wereld," zegt een infor mant. De woorden van een andere in formant die hem de laatste jaren van dichtbij heeft meegemaakt, sluiten daar op aan. „Antoniö wilde de hoofdrol spelen in zijn eigen film en had daar het liefst het script voor geschreven en de regie in handen gehad. Hij wilde presteren. Hij had dan ook waardering voor iemand die via hard werken iets bereikte." Maar als zo iemand op zijn ter rein kwam of Brizzi botste op hem, was de waardering ver zoek. Dan werd het oorlog. Naar verluidt is dat ook de achter grond van een incident waarbij Brizzi zwaar gewond raakte. In de nacht van 27 op 28 oktober 1988 werd Brizzi bij café De Hefbrug aan de Kanaaldijk- Noord in Eindhoven overreden door een auto. Even eerder had er een vechtpartij plaatsgevon den in de als obscuur bekend staande kroeg. Brizzi zou ruzie hebben gekregen met de man achter het stuur van de wagen. Die vluchtte met zijn metgezel in de auto. Brizzi zou hen de weg hebben versperd, waarop de mannen in de wagen Brizzi tweemaal overreden. Van de on derbuik, het bekken en een heup van Brizzi was niet veel meer over. Operaties in een Londens ziekenhuis hebben voor een wonderbaarlijk herstel gezorgd. De juiste toedracht van het on geluk is nooit duidelijk gewor den. Brizzi verklaarde tegenover de politie dat hij slechts toe schouwer was bij de vechtpartij en dat hij de auto niet had zien aankomen, omdat hij op dat mo ment net iets van de grond op raapte. De politie kon niets be wijzen, omdat niemand van de aanwezigen in het café wilde getuigen. Mensen uit de recente vrienden kring van Brizzi willen geen kwaad van hem weten. Antonio was mijn beste vriend en zijn dood heeft me diep geschokt", zegt de Tilburgse bokser William Krijnen (24). „Het maakte me niet uit hoe hij zijn geld verdien de, ik heb er nooit naar ge vraagd. De laatste jaren was hij rustiger geworden. Zijn ongeluk heeft hem aan het denken gezet. Zijn villa, zijn tuin, zijn vrouw, zijn kind, zijn sportschool. Dat was allemaal belangrijker ge worden en daar was hij constant mee bezig. Hij had geen tijd meer om andere dingen te doen. Hij had zich teruggetrokken uit het wereldje en daarom had ik een moord op hem nu niet meer verwacht. Hijzelf ook niet. Hij gedroeg zich ook niet anders de laatste maanden, je kon niet aan hem merken dat hij dacht er iets te gebeuren stond. En hij liet zich ook niet vergezellen door body-guards. Als je iets ver wacht, ben je scherp." Volgens Krijnen was zijn mentor ook rustiger geworden, omdat hij zijn agressie kwijt kon in het boksen. „Antonio was mijn spar ring-partner. Ongelooflijk sterk was-ie. Hij was al 40, maar als ik een officiële wedstrijd tegen hem had moeten boksen, had ik voor zichtig moeten zijn. Antonio had een enorme wil. Hij had spier ballen in zijn hoofd en die heeft hij mij ook gegeven. Zijn wens was dat ik Europees kampioen word. Ik kan nu nog maar één ding voor hem doen: die wens in vervulling laten gaan." Maar ook Brizzi's sportschool Yes aan de Veldhovenring in Tilburg goed runnen. Brizzi heeft die samen met de Tilburgse bokser John Emmen opgezet. Brizzi was het type mens dat onvoorwaardelijke trouw ver langt van vrienden en Emmen maakte wat dat betreft een fout. „Emmen heeft de vriendschap van Antonio geschonden, zegt Krijnen. „Hij heeft een puinhoop van de sportschool gemaakt. Be gin dit jaar heb ik Emmen voor het laatst gezien." En sindsdien weet niemand meer waar hij uit hangt. Officieel is de sportschool nu eigendom van Brizzi. Een informant over Brizzi naar aanleiding van de kwestie-Em- men: Antonio mocht dan wel rustig zijn geworden, maar de kaas liet hij zich nog steeds niet van zijn brood eten. Een vos verliest nooit zijn streken." Nu, ruim drie weken na de moord, is in veel cafés in Tilburg en omgeving Brizzi nog altijd het gesprek van de dag. Wilde theo rieën rond wat is gebeurd op de avond van 26 april en nog dries-1 tere speculaties rond het door Brizzi vergaarde miljoenenkapi taal zijn inmiddels een eigen leven gaan leiden. Maar wat rest na alle verhalen en verzinsels is onduidelijkheid. Én omtrent het motief voor de moord én omtrent de ontegen- zeglijke rijkdom die Antonio Brizzi in met name de laatste jaren van zijn leven is ten deel gevallen. De politie zwijgt. Het belang van het onderzoek en de privacy van het slachtoffer en zijn familie staan welke informatie dan ook in de weg. „Antonio was een Einzelganger," zegt iemand uit de kennissenkring van het slachtoffer. Het blijkt dat weini gen ooit enig inzicht is gegund in de wijze waarop Brizzi zijn im perium heeft opgebouwd. Toch zijn er tekenen dat Brizzi zijn bezit, dat door een zegsman uit de kringen van justitie wordt omschreven als 'ontelbare mil joenen', niet heeft verkregen door gangbaar ondernemer schap. In de hoedanigheid van ondernemer wendde Brizzi zich begin vorig jaar niettemin tot de Bank Mees Hope, toen hij een hypotheek aanvroeg van ander half miljoen gulden voor het ka pitale landgoed Dennenhoef aan de Tilburgseweg 57 in Moerge stel. En Brizzi ondertekende op 16 april vorig jaar ook als onder nemer het contract, dat een koopprijs vermeldde van 1.550.000 gulden, waardoor het landhuis met zwembad, tuin, paardenstal en garage zijn ei gendom werd. De tientallen miljoenen guldens die het bezit van Antonio Brizzi vormden, moeten ergens van daan komen. „In dit soort geval len komen deze grote sommen geld vaak uit de wereld van de hard drugs", weet de weten schapper heel zeker. „Dergelijke fortuinen kun je doorgaans slechts met hard drugs opbou wen. Zelfs in de internationale handel in vrouwen gaan niet zulke enorme bedragen om." Er lopen, zegt een geraadpl- weegde wetenschapper, onmis kenbaar lijnen tussen het reilen en zeilen van Antonio Brizzi en de georganiseerde criminaliteit. De opsmuk waarmee Brizzi zich omringde, zoals zijn landgoed met pauwen en kangoeroes, de geldelijke investeringen die hij deed in de wereld van boksen en voetbal om zichzelf geliefd te maken, het geweld dat hij niet schuwde en vooral zijn pogingen om zijn sociale basis te vergro ten, lijken zo uit wetenschappe lijke modellen geknipt. Het beeld dat mensen uit zijn onmiddellijke nabijheid van hem geven en het wetenschappelijke prototype dat de vermoorde An tonio Brizzi blijkt te zijn, passen naadloos in de ontwikkeling die de georganiseerde criminaliteit op dit moment doormaakt. Begin jaren tachtig was dit be grip nog volstrekt onbekend, maar enkele jaren later maakten de politiekorpsen op hardhandi ge wijze kennis met deze nieuwe uitwas van grote criminaliteit. De handel in hard drugs en vrouwen, prostitutie, autodief stallen en vermogensdelicten zijn inmiddels gemeengoed ge worden. Doordat de daarin ope rerende organisaties op grote schaal kans zien hun zwarte geld wit te wassen, komen zij boven gronds en infiltreren zij geruis loos in het maatschappelijke le ven. Noordwest-Europa heeft er in-; middels uitgebreid kennis mee gemaakt. Ook Nederland is in de greep gekomen van op maffia achtige wijze opererende crimi nele groeperingen. Dat die zich beperken tot de Randstad is een fabeltje. „In Brabant worden wij hard geconfronteerd met de ge organiseerde misdaad," zegt hoofdcommissaris R. Gerrand, chef van het politiedistrict Til burg. Exacte getallen kan de Tilburgse hoofdcommissaris niet noemen, maar cijfers van de Centrale Re cherche Informatiedienst zeggen dat er in Brabant en Limburg circa tweehonderd bendes opere ren. Vijf daarvan behoren tot de categorie 'hoog georganiseerd'. De eerder genoemde zegsman uit de kringen van Justitie rekent Antonio Brizzi tot de grootste criminelen van Nederland. „Je mag hem indelen in de orde van grootte van Klaas Bruinsma (een Amsterdamse topcrimineel, die in 1991 werd vermoord, red.) Brabant was zonder meer Brizzi. Geen ander kon daar poot aan de grond krijgen. Alle anderen die hier opereren, moesten aan Brizzi verantwoording afleggen. Maar ook internationaal en dan denk ik vooral aan België en Duitsland, speelde Antonio Briz zi mee." Er zijn weinig mensen die iets weten van de zaken waarmee Brizzi zich bezig hield. Een ver- zekeringsdeskundige die Brizzi 'links en rechts adviseerde' bij aankoop van het landgoed Den nenhoef zegt: „U moet het zo zien, de heer Brizzi was rente nier." Hij spreekt zich niet uit over hoe het rentetrekkend kapi taal van Brizzi waarschijnlijk tot stand kwam. Maar er is ook een ander beeld van Brizzi. „Het grote geld haal de Antonio binnen met hard drugs", weet een ingewijde de wereld van de horeca, ook de kleintjes schuwde niet. Is het niet opvallend del zijn dood de zwarte lotto meer is opgehaald?" „Antonio had geld, geld. Maar tot het laatst lette op de kleintjes. Hij deed el alles zelf, liet niets aan andi over. Hij kon heus wel eens zijn met geld, maar over Den Haag - Het ministerie Landbouw dient vandaag orotest in bij de Europese Cc missie, omdat Italië tot 5 j geen Nederlandse varkens ir Ital&a besloot daartoe nadat I een Nederlandse big op Sard: I blaasjesziekte was geconj teerd. Italië mag met eenzijdig een portstop afkondigen. Het li moet die eerst voorleggen aar Europese Commissie en dat volgens de woordvoerder van ministerie niet gebeurd. Gistermiddag is het ministi door Rome officieel op de ho& gesteld van het importverbl Het bedrijfschap voor de harï in vee maakte de maatregel terdag al wereldkundig. Het ministerie noemt het 2 onwaarschijnlijk dat de bis zijn vaderland de blaasjeszie heeft opgelopen. „In Nederl" komt blaasjesziekte zeer i denteel voor, bedrijven en dii worden intensief gecontrolei Varkens in Italië worden va getroffen door de blaasjeszfl te," zegt de woordvoerder. Nederland voert wekelijks 10] 15.000 vleesvarkens en 15 20.0 0 0 mestbiggen uit naar lië. Blaasjesziekte is een relatief schuldige virusziekte die lijk! het gevaarlijke mond- en klai zeer. Eind februari verb] staatssecretaris Gabor de uit' van Nederlandse varkens, m op een aantal plaatsen in land de ziekte was ontdekt, bors actie leidde tot felle pro] ten van de veehandelaren, zelfs' het ministerie korte bezet hielden. Na een schoonmaakactie liet de stal algemeen gaf hij het niet zon secretaris de uitvoer na een niet gesloten. De kon daardoor ongestoord bellen en omdat hij en 1 elkaar kenden, heeft de W geen moment achterdocht Het gesprek over geld is uiteindelijk in een uitgelopen, waarop de naar naar zijn vuurwapen f neerschoot. Een derde hypothese is d waarschijnlijke. Antonio die na het 'ongeluk' dat ne november 1988 overkwam; teruggetrokken leven g den, bleef wel doorgaan pitaal vergaren. InvssWS die hij her en der had ging hij daarbij terugv; Daardoor kwamen criming laties in financiële probier zagen zij eliminatie van als enige oplossing. Inmiddels houden verselib groeperingen in Tilburg de in. Zij vragen zich bevrïï, wat er gaat gebeuren nu Brizzi dood is. Niemand11 laatste jaren immers m hem en zijn simpele aan1' heid alleen al hield naar v ongure types buiten desa Onderwereld en (bange) wachten af. weer toe. In maart 1993 voor Nederland een uitvoer bod op last van de Eurod Commissie. Het verbod duq een maand en leidde tot schadepost van 60 miljoen den. Amsterdam (anp) - S stuurt geen rapporten van IMF over de uitvoering van economisch saneringsprogrS ma naar Nederland. De Surinaamse president V tiaan zegt dat Den Haag eigen wijze' aan deze versl: zal komen. Venetiaan heeft dat zondag premier Lubbers afgesproken De Nederlandse regering hulpgelden afhankelijk var goedkeuring door het IMF. T maribo wijst bemoeienis va: ze internationale organisatie de hand. Met het nu bereikte 'akko wil de regering in Paramt voorkomen dat de indruk staat dat zij zich toch op de of andere manier verbindt het IMF. uit", zegt een ander. Dat wisten meer mensen die tonio Brizzi hebben praktijken die hij dat hij zich in het onderdompelen, staan velen fris voor de geest. De ïïlbw horeca is jarenlang in geweest van Antonio I met illegaal gokken, intimidat protectie en vooral met zijn zersterke vuisten de wereld het uitgaan 'kleurde'. Het is dan ook geen wonder 1 de meeste intimi geld alsbela rijkste motief aanduiden voori gewelddadige dood van Brizzi. In de verhalen steeds drie theoriën naarboa Een afrekening door het nele milieu is de meest gehoon Een zegsman, die nauwe kingen onderhoudt met deTtt se gemeenschap zegt: „Antoi heeft zich niet beperkt tota eigen territorium en dat is' noodlottig geworden. Turksea minelen leggen anderen ii regel geen strobreed in de« Maar zodra je op hun W komt, dat vooral de ha»'" soft- en hard drugs omvat, ze onverbiddelijk terug." De tweede theorie die veetal wordt gehoord, is geld heeft geleend van AriK Brizzi de moord pleegde. Drt elektronica beveiligde poorten tot landgoed hoef stonden op de avond v» moord wagenwijd open, 8' 22.00 uur .immers verdwenen gelijk Brizzi's vriendin Si® Tulkens en dochtertje W voor een bezoek aan de hita èn de man die Brizzi eerder de avond met zijn auto l» modder had getrokken. N>' VOOR WIE slechts een kz vertrek heeft Simone de P^beelhoed en zijn ambteli hebben op verzoek van het de loep gelegd en gecons tosten zijn te hoog, er wo reerd en de overheid neer, f, Je9enen met een tijdelijk het gele®* .Kunnen net zo goed zelf in I verbazingwekkend is het aj schap was in handen v; departement van Economi en Brizzi met drie of vier kos einig anders dan een 'ko: heeft humanitaire aspect Prioriteit. 5toii'stisch z'ln de voorstel 'ellen voor het aantal vlui en de mogelijkheden is E verzoek in Nederlai eaerlandse ambassade ii er een vertegenwoordii iJ" ls' denken de wereil nrTan, 'n oorlogsgeweld Imn11-! Nederlandse diplc Moa het ve9e lijf te red' hot d voert al langere '•««tal echte vluchtelir Lh uen' Zeventig procer zich te z'in voor 'ijf ei' afsrh\e beklagen over flrorla i!.ng zal ertoe leid grondgebed heeft weten Drnri® voor een verblijf makerj1 e" 8en nieuwe 00 tek'fers ze99en niets, zich t tWe.zen wordt dat kan h (?.?z'nnen tijdens de de tijd beter niet verd 'V

de Stem | 1994 | | pagina 2