Sport 'Beleidsplan wordt aangepast' Goes ook tegen Gemert tot puntendeling Van der Hooft en Meijer beslissen attractief promotieduel Zilveren Schoen uitgereikt! UNITED Ct OF BENE HVV'24 kan het vergetei pkverslaafden RIA verliest in Westdorpe terecht van Zeelandia: 2-4 DE STEM ZEELAND Leiding Hoek kraakt harde noten en komt tot eenstemmigheid VIERDE KLASSE H EERSTE KLASSE E Politiek Oranje is nog te groen j Toename aantal TWEEDE KLASSE B Jchultz vlot Jastiaanse leidei )lympia's Tour /PZ verdient aan lease*!! Amei Biervliet degradee tatie bedrij n egen corruptie risis Krim Verdiept zich )wangarbeid aa ipoorlijn Birma Van onze medewerker Rinus Verberkmoes Hoek - „Er is consensus be reikt. Het beleidsplan, dat sinds november op tafel ligt, ligt er als basis om op verder te borduren. Ik ben er blij om en eveneens verheugd over het feit dat zowel het stich tingsbestuur als het bestuur van HSV Hoek weer dezelfde kant opkijkt," aldus Eddy Dobbeleir, voorzitter van Hoek. Het was deze praeses die eerder deze week liet weten op te stap pen, nadat het een en ander maandagavond was geëscaleerd. De juiste reden gaf hij niet. Hij verliet zich toen op de voorzitter van de stichting promotie HSV Hoek, John Bravenboer. Deze werd immers aangewezen als de man die op persoonlijke titel de boel 'in brand' had gestoken. Het leek een machtsstrijd te zijn of te worden tussen beide kopstukken binnen de HSV Hoek. Temeer daar allerlei frustraties en insinuaties hun eigen leven gingen leiden. Bravenboer leek aan de winnende hand te zijn met een 'morrende' achterban achter zich. Nu de zaak is bijge legd, lijkt de winst naar Dobbe leir en zijn mede-bestuurders te zijn gegaan, maar is dat zo? Was het werkelijk een gevecht om de macht met als inzet de grootste stoel en de strijd om de voorzit^ tershamer? „Nee," zegt Braven boer. Dobbeleir hult zich in stil te en houdt het op: „Tevreden te zijn met de bereikte consensus." Een stuk eenstemmigheid, die zaterdagmiddag werd bereikt na het kraken van harde noten. „Als volwassenen moet dat kun nen," zei Benny Langeraert van de sponsorgroep eerder al. Hij kreeg gelijk. Het uiteenlopen van de geesten kende zijn oorsprong in een reeks van misverstanden. Breek punt was, zoals men nu laat doorschemeren, uiteindelijk toch het beleidsplan dat op tafel lag. Een werkstuk dat voor een fors deel, zo niet helemaal, door Cees Neyenhof was geschreven. Een plan dat overigens door de spon sorgroep was bekeken, dit in tegenstelling tot hetgeen eerder werd beweerd, maar met vraag tekens werd omgeven. Het riep misverstanden op, om dat de een al veel verder was dan de ander. „Achteraf bleek dat we dezelfde opinie hadden," meldde John Bravenboer, die verder niet op de zaak in wil gaan. Daarvoor verwijst hij naar Eddy Dobbeleir, die mede tot taak heeft het,voor ogen staande beleid een gezicht te geven en dat gezicht inclusief de bijbeho rende plooien duidelijk te maken aan de achterban. Iets waarin, zo valt op te maken, duidelijk is tekort geschoten. Oorzaak? „Het gaat goed" en „het zal wel goed komen." Een instelling die binnen Hoek een onvoorziene escalatie tot ge volg heeft gehad. Een opeen hoping van ongenoegen die een storm de kop deed opsteken. Eddy Dobbeleir sprak zelfs van: „Een storm in een glas water." Een te simpele voorstelling van zaken, want ook hij weet dat er ondanks wat men noemt, een constructieve bijeenkomst, er schade is aangericht. Het kostte het (bestuurlijke) hoofd van Henk Siersema. Hij was zater dagmorgen niet aanwezig en zal in de toekomst als bestuurder eveneens niet langer de presen- tatielijst signeren. Penningmees ter Leo Breepoel zal door deze ontwikkeling aanblijven. Dit geldt eveneens voor de (uit solidariteit met de voorzitter) met opstappen dreigende secre taresse Nel van de Velde en Cees Neyenhof. Wat de op de nomina- Sluiskil schakelt STEEN uit Door onze medewerker Peter Snelders Sluiskil - Een een zeer aantrekkelijke wedstrijd heeft Sluiskil de fel begeerde promotie naar de derde klasse in eigen hand gehouden. De formatie van Eddy van der Hooft won in een duel dat alles te bieden had met 4-3 van STEEN. Voor STEEN zijn de kansen op promotie verleden tijd. kil een warm hart toedraagt door Rolf Mobach tegen de bin nenkant van de paal gekopt en sprong terug in het veld waar die inzèt een prooi werd voor doel man Theo de Bot. Toch had de Oost-Zeeuws- Vlaamse ploeg een bijzonder goede start, die de aanwezige supporters hoop bood op een vervolg van de nacompetitie. STEEN trad aan zonder de door de eigen vereniging geschorste Mark Strijdonk. Zijn optreden tegen de scheidsrechter in het eerder gespeelde duel tegen Axel - in een vlaag van verstandsver bijstering schoot hij met de bal de scheidsrechter knock out - werd niet door het STEEN-be- stuur getolereerd. Na verkeerd uitverdedigen van laatste man Paul van Kouteren rondde Eddy van de Bosch doeltreffend af. Het na de nederlaag tegen Axel onstane gerucht dat Sluiskil uit geblust was na het missen van de titel, leek gestalte te krijgen. Dat was slechts schijn. „Ach, dat zijn van die indrukken die' een eigen leventje gaan lei den. Ik had zeker niet die in druk. Het is wel juist dat de ploeg er tegen Axel niet meer in geloofde. Na de ongelukkige ne derlaag tegen Terneuzen was de strijd al min of meer beslist. Dit betekende niet, dat we ons zon der overgave op de nacompetitie zouden storten. Dat heb je van daag wel gezien. De ploeg toon de veerkracht," aldus Sluiskil trainer Eddy van der Hooft. Op zich was het knap wat Sluis kil presteerde. Die formatie mis te vijf vaste krachten wegens schorsingen. Doelman Frans van der Veen, voorstopper Wilco Braafhart, laatste man Jean- Pierre Hubregsen, vleugelverde diger Jurgen Verbraeken en mid denvelder Bany de Puy ontbra ken op het appèl. Het belette de thuisploeg niet om sterk voor de dag te komen. De gelegenheids verdediging maakte misschien geen solide indruk, maar func tioneerde toch naar behoren. En dan had Sluiskil nog 'nestor' Paul van der Hooft. Opnieuw drukte hij in positieve zin zijn stempel op de wedstrijd. Hij zorgde met een fraaie actie voor de gelijkmaker en liet na 23 minuten Marcel Meijer met het hoofd 2-1 scoren. Niet lang daarna had STEEN geluk dat het geen 3-1 werd. Een voorzet van Martin van de Bossche werd tot onsteltenis van al wat Sluis- In de tweede helft zou Paul van der Hooft opnieuw van zich doen spreken. Met een knappe steek pass bediende hij Marcel Meijer, die met een simpel maar be heerst tikje 3-1 liet noteren. Bij STEEN was inmiddels Ahmed Bali in de aanval geposteerd en dat zorgde toch voor extra druk. Hij was het ook die voor 3-2 tekende na aangeven van Eddy van de Bosch. STEEN hoopte weer op meer en terecht. Het spelbeeld was op dat moment van gelijk opgaande aard en dat benadrukte de vrijwel onzicht bare Eric Merckx door 3-3 te scoren. Zou Sluiskil het dan toch nog weggeven? Dat deed die ploeg niet. Het was opnieuw Paul van der Hooft die zijn team door een moeilijke fase loodste. Opnieuw zorgde het 'ko ningskoppel' Van der Hooft/Me ijer voor de beslissing. Meijer speelde Van der Hooft aan en die bediende opnieuw met een steekpass Meijer. Laatstgenoem de omspeelde doelman De Bot en liet 4-3 noteren. STEEN zette aan voor een slotoffensief, dat echter te weinig stootkracht bood. Sluiskil was nog het dichtst bij een doelpunt. Een voorzet van Arno Zwegers werd door Paul van der Hooft met een fraaie volley over doelman Theo de Bot tegen de lat geplaatst. Daarmee onderschreef Van der Hooft nog maar eens zijn onmis kenbare klasse. De opmerking dat het voor Sluiskil een aderlating zal zijn als Paul van der Hooft volgend seizoen die ploeg verlaat, werd door zijn broer Eddy afgeslagen. Hij stelde: „Dat is nog niet hele maal zeker. Hij heeft nog niet gezegd dat hij stopt bij ons. Hij kan nog uitstekend fungeren en dat mogelijk met zijn trainings activiteiten bij de jeugd van Ter- neuzen combineren. Voor ons is hij nog van onschatbare waarde. De hele ploeg gelooft in hem. Al hebben wij straks met de komst van Nicky de Wolff opnieuw een speler die aanvallend iets kan forceren." tt.v.itoa..nlf .1 n fc.i. ia'.nil,.. m 1 iJt f ilniln i'i" 'limt i.< XirilMilT Sprintduel tussen Howard Völke van Sluiskil (links) en Eddy van de Bosch van STEEN. FOTO WIM KOOYMAN. Van onze sportmedewerker Gemert - De tweede wedstrijd van Goes in de nacompetitie eindigde eveneens in een gelijk spel. In Gemert kwam Goes niet verder dan 1-1 en daarmee is de rol van de Zeeuwse eersteklasser voor een plaats in de hoofdklasse uitgespeeld. Frappant is het dat ook in Gemert een Goese speler wegens een beledigende opmerking tegen de scheidsrechter van het veld werd gestuurd. Nadat Arthur van Huizen zater dagavond tegen De Valk om genoemde rede nen rood kreeg was het deze keer Marcel Kole die zijn mond voorbij praatte tegen arbiter Driessens en eveneens kon vertrek ken. In die laatste twintig minuten, toen Goes met tien man speelde, kwamen de mannen van Ron Schrier nog wel op gelijke hoogte, maar verder liet de thuisclub het niet meer komen. Reeds in de twaalfde minuut keek Goes tegen een achterstand aan. Met een fraaie boogbal, vanaf zo'n achttien meter, liet Maurice Peters doelman Ronald Kole kans loos: 1-0. De Goese sluitpost moest in die eerste helft nog een paar keer handelend optreden, wat hem goed afging. Evenals trouwens zijn collega aan de andere kant Arno Kersten, die zich eveneens betrouw baar toonde. Bovendien hadden aan Goese kant Arthur van Huizen en Paul Bom het vizier niet op scherp staan. Bij het ingaan van de tweede helft liet Ron Schrier John Vette opdraven voor Ron Brus- ket, die deze middag niet goed uit de verf kwam. In de 45e minuut ging Marcel Kole een vinnig duel aan met een tegenstander. Beiden kregen geel en daarbij zou het zijn gebleven wanneer Marcel Kole zijn kiezen op elkaar had gehouden. De Goesenaar ver galoppeerde zich echter en voegde de scheidsrechter woorden toe, die niet door de beugel konden, waarna Kole met rood kon vertrekken. Met tien man beet Goes niettemin flink van zich af en na een fraaie combinatie met Arthur van Huizen bracht Jason Pattiasina in de 82e minuut de balans in evenwicht: 1-1. Hoewel Goes attent moest blijven op de counters van Gemert, oefenden de Zeeuwen zware druk uit op het doel van Kersten in de slotfase. Van Huizen kreeg een unieke moge lijkheid om Goes aan de overwinning te helpen maar liet deze kans liggen. Onder grote spanning kwam het einde met onveranderde stand. Het duel leverde gele kaarten op voor de Goesenaars Leen Koster, Frank de Bie en Marcel Kole (die ook rood kreeg), terwijl er ook aan drie spelers van Gemert gele prenten werden uitgedeeld. Sportliefhebbers, landge noten! Als ik U met kerstmis had voorspeld dat Michael van Praag, de voorzitter van Ajax, een poli tieke partij zou gaan stichten onder de naam 'Hup Oranje' en daarmee in april premier van Nederland zou worden, had U me niet geloofd. Van daar dat ik het ook niet heb gedaan, al vond ik het van mezelf nog zo leuk bedacht. Nederland is nog niet rijp voor mijn sportieve aanpak van poli tiek, dacht ik bij mezelf, dat komt later wel. Hoe kon ik vermoeden dat Sil vio Berlusconi, de president van AC Milan, mijn idee zou jatten? Hij heeft mijn droomscenario als volgt gerea liseerd: op 26 januari 1994 gaf Berlusconi de aftrap aan zijn partij 'Hup Italië'; twee maan den later won hij met 'Hup Italië' de verkiezingen en werd premier van het land. Berlusconi stelde een regering samen van zijn naasten en ver overde afgelopen woensdag, op de avond dat AC Milan ook nog eventjes de Europa Cup won, het vertrouwen van de senaat die hij als volgt toe sprak: „Over enkele weken zal in de Verenigde Staten het we reldkampioenschap voetbal plaatsvinden. Dit is geen bana le werkelijkheid van de presi dent van AC Milan, maar een nationale kwestie. Ik weet niet of het bij het decorum past of niet, maar ik zou dus voor we verder gaan, een hartelijke groet aan onze atleten willen doen toekomen." De senaat was met stomheid geslagen. Berlusconi's schijnbe weging trof het doel, want zelfs de oppositie kwam niet verder dan de opmerking: „Waarom doen we dan ook niet de groe ten aan de Giro van Italië?" Een ex-communist schreeuwde kwaad: „Waarom doet U niet gewoon meteen de groeten aan AC Milan?" „Zeker," antwoor- de Berlusconi kalm. „Ook aan Milan. Sinds ik me met voetbal len bezighoud, zijn de resulta ten bekend. Vele malen lands kampioen, Europese overwin ningen en een wereldkampi oenschap waar we trots op mo gen zijn als natie." Daar had niemand van terug. Want het werd duidelijk dat sport van nu af aan alles met politiek te maken heeft in Ita lië. De taal van de Eerste Re publiek is voor altijd begraven. De politici kunnen zich verder niet meer via schimmige Iatijn- se citaten aan het volk ontrek ken en moeten zich aan zien te passen aan het voetbaljargon van Berlusconi: „Zegt U maar hoe U het hebben wilt," riep de neopoliticus in zijn meeslepen de verkiezingscampagne. Ik ben op vele plaatsen inzetbaar, in de spits, als spelverdeler, als verdediger van Uw rechten. Het is me om het even, als we maar met z'n allen scoren, goals maken. En als jullie den ken dat jullie ook zonder mij de match kunnen winnen, laat me dan rustig op de reservebank zitten. Het gaat niet om mij. maar om Italië. Hup Italië!" Behalve de taal, paste Berlus coni ook het 'positief denken' uit de sport toe op de politiek. „Werklozen? Dat zijn mensen voor wie ik arbeidsplaatsen schep. Hoge belasting? Die vraagt erom om verlaagd te worden. Is het zuiden van Italië een achtergebleven gebied? Mooi zo, dat geeft des te meer kans op vooruitgang." Sport, voetbal, is door Berlus coni gebruikt als passepartout om de harten van alle Italianen te openen. Voetbal verenigt en schenkt het volk zelfs in moei lijke tijden de glorie. Zo werd afgelopen woensdag Milaan als bij toverslag van hoofdstad van de steekpenningen dankzij Ber lusconi's dubbele triomf weer hoofdstad van het politieke Ita lië en van het Europese voet bal. Sport leert dat niet iedereen kan winnen. Onder het bewind Berlusconi zullen er naast win naars dus ook verliezers zijn. En als we de resultaten van de Italiaanse voetbalcompetitie van de afgelopen jaren goed bekijken, komen we tot de con clusie dat waarschijnlijk ook in de politiek het rijkste clubje zal winnen, de 'Azurri' van Berlus coni. En om de parallel voetbal-poli tiek in het huidige Italië door te trekken, moeten we helaas één ding constateren. Ondanks het overweldigende succes van Rijkaard, Gullit en Van Basten in het recente Italiaanse voet balverleden zal premier Berlus coni geen beroep doen op Ne derlandse toppolitici. Hoe ge slepen onze jongens Kok, Bol- kenstein en Brinkman ook mo gen lijken, voor de Italiaanse politieke strijd zijn ze nog te groen. DINSDAG 24 MEI 1994 gj tie, volgens regiemenen, als 'af tredend' te boek staande wed strijdsecretaris Leo de Blaey na deze ontwikkeling zal besluiten, is afwachten. Hij was absent. Gerrit Emans zal vasthouden aan terugtreden om zich louter en alleen met de technische za ken te kunnen bezighouden. Wie hun opvolgers zullen zijn is nog onbekend. Evenmin of er meer bestuurders bij zullen komen. Want ook die kans zal er zijn als het nieuwe beleidsplan tijdens de jaarverga dering ingevuld zal moeten wor den. Hoek, dat intussen weet dat Peter Boerjan naar elders zal vertrekken en dat Antoine Thoen, ondanks eerdere berich ten als zou hij naar AZW ver kassen, zal blijven, wacht een spannende periode. Een tijdperk waarin de 'kleine lieden' met de groten in het reine moeten zien te geraken. Lukt dat, dan pas zal Hoek weer op de rails staan. Het vuur is geblust, het nablussen zal echter nog enige tijd vergen. TERNEUZEN hulst ;,oordstraat 91 Steenstraa Jacky Lambert met de Zilveren Schoen, die hij zaterdag,, Dinteloord ontving als winnaar van het topscorersklmi ment van De Stem. Achter hem zijn ploeggenoten Koewacht, dat samen met Kloetinge het produktiefste tem was in de afgelopen competitie. Wegens een nacompetitk wedstrijd moest Kloetinge verstek laten gaan bij de prijsuit reiking. foto de stem/ben sra Vrij mooi In de ochtend kunnen er eerst mistbanken ontstaan, daarna wordt het een rustige vrij mooie tot mooir dag met zon en weinig wind. ,:jj„lhiiro Het. aantal alci Van onze medewerker Sjaak Begijn Goirle/Hulst - HW'24 heeft het op de cru'siale momenten ,rerl |edaald' ,h®t,aantal dru! seizoen laten afweten. In een directe confrontatie met ging het kampioenschap verloren en in de nacompeti moesten de Hulstenaren een pijnlijk verlies slikken in uitduel tegen VOAB (2-1), terwijl de formatie van Tel® jcohol en Drugs noteerde vor tegen TAC/BWB niet verder kwam dan een gelijk spel: 2-2, hielp, Voorafgaande aan de nacompe titie dichtte trainer Paul Telussa zijn jongens een goede kans op promotie toe. „Wij zijn de sterk ste en dat zullen we bewijzen," gaf hij op de vooravond aan. Na het duel in Goirle moest de oe- fenmeester zijn prognoses al bij stellen. HW'24 speelde de eerste wedstrijd in de nacompetitie goed, maar verzuimde op beslis sende momenten toe te slaan. „Een manco waar we eigenlijk al heel de competitie mee tobben," zei Telussa. VOAB speelde in dit eerste tref fen, met een tweede promotie plaats als inzet, ronduit laf. Met elf man achter de bal lieten de Brabanders voor eigen publiek de gasten komen. Als een sluip moordenaar sloeg de thuisploeg direct na rust toe. HW'24 was gedurende vijf minuten niet bij de les en kreeg prompt twee doelpunten om de oren. Wil Lammers en Mare Santegoed waren doeltreffend. Geschrokken van deze afreke ning ging HW'24 op zoek naar de aansluiting, die het vond met nog twintig minuten te spelen. Dennis Rietjens mocht uit een strafschop 2-1 aantekenen, maar verder kwamen de Hulstenaren niet, ondanks het feit dat hen een tweede, zuivere penalty ont nomen werd. In het thuisduel tegen TAC/BWB moesten dus de zaken recht ge trokken worden. Verdediger Pascal de Block: „Iedereen was gebrand op een goed resultaat. We gingen er echt voor, wilden nog eens alles uit de kast halen, maar ja.... Als je zoveel kansen mist wordt het moeilijk." De Block verwees daarbij naar de drie opgelegde kansen die Harm Rietjens voor rust liet liggen, nadat deze zelfde speler in de zeventiende minuut wel het net had weten te vinden. In het eerste bedrijf domineerde de thuisclub en trok vanaf het eerste fluitsignaal van scheids rechter Traas fel van leer. Dit leverde Jurjen Swiers al na en kele minuten een gele prent op. Harm Rietjens zette na ruim een kwartier zijn ploeg op voor sprong. Met enig geluk kwam hij rond de middenstip in balbezit, kapte zijn tegenstander uit en zette de keeper op het verkeerde been. Met links koos de spitsspe- ler de verste hoek uit en tekende 1-0 aan. De vroege openingstreffer leek een opsteker te zijn voor HW'24, maar nadat Rietjens een volgende droomkans om zeep hielp, sloeg het nood voor de Hulstenaren halver» de eerste helft toe. Jan tende®®^15 somber imst. IZIE ZEELAND C1 se verdedigde verkeerd uit. van Mechelen pikte hét 1 en gaf De Deckere het nakijk 1-1. Dat de gastheren geen rij afstand namen, lag aan hetgq joilde Verder ven dat legio kansen, met ai door Harm Rietjens, om zg dan de tegenstander, maar] [iddelburg - Het aantal alcohi sten in Zeeland is de afgelopi ■bruikers gestabiliseerd, ma, Ét aantal gokverslaafden daa itegen fors toegenomen. H eeuws Consultatiebureau VO' aar een toename van 63 proce het aantal gokverslaafden d i hulp kwam en is dan oc over de to larijs - Er werden gisteren ko werden geholpen. Een teleur len gesneld in het tennistoernc stelde Telussa daarover na an Parijs. Terwijl Bren> loop: „Zo gaat het eigenlijk ichultz haar tegenstandst heel de competitie. We zijn bit iuarez door de gehaktmol verdwenen op de ande tndl. ZIE SPORT- B.1 nen het overwicht niet in d# anen beroemde namen van punten omzetten en in demeel: Sabatini, Edberg ballerij gaat het tenslotte maken van doelpunten. Door niet verzilveren van kansen hi ben we zo dikwijls gelijk speeld." Na de thee kreeg HW'241 welijks kansen meer. TAC/Bl bleef gevaarlijk met snelle ci ters, waar de zwak operei HW'24-verdediging de vol aan had. Slechts spi verscheen de thuisploeg voor doel van de tegenstander en men al voor het vijandelijke di kwam stak er een voet voor schoten of gingen de naast. Twee minuten voor tijd werd HW'24-zwakte blootgelegd Sjaak van Zeelst vanaf twintig meter alle tijd en kreeg om vrij aan te leggen, resterende hoop ging daarmee! leuvér - Wilfried Bastiaanse Ie nieuwe leider in Olympi; lour. De amateur uit Hoogerhc Je maakte gisteren deel uit v, jen kopgroep, die ruime tij linst boekte in de rit van V: Jenburg naar Reuver. IZIE SPORT-B1 lindhoven De directie v iroomproducent EPZ gaat ieuwè elektriciteitscentr; rook op. Scheidsrechter Tri ®er 9 in Geertruidenberg le was de Hulstenaren nog mil aan een Amerikaansé fina gestemd door ruim tien min* ®e instelling. Dat levert E] te lang te laten doorspelen daardoor Jurjen Swiers in sta, ens voordeel op. te stellen de 2-2 te laten aanttj pE economie - A5 kenen. Van onze sportmedewerker Goes - Biervliet is na de 3-0-ne tangkok - De militaire jur derlaag tegen Robur gedegnj an Myanmar (het voormal: deerd. Op die zege viel weinig: te dingen, want de thuispl# [Wen-organisaties tussen was duidelijk sterker. Robur had vrijwel het duel een veldoverwicht, mjj spoorlijn. Het leger rons moest wel attent blijven bij gevaarlijke Biervliet-uitvallf Toch kwam de thuisploeg in' uiterst sportieve duel na 28 angoon. Elke familie moet t( nuten op voorsprong doormnste één man afstaan voor kopbal van Peter Raas. Drie® Meg van de lijn. De arbeid en nuten voor rust maakte Juni'e raart zijn naam als doelpunt® Ier miserabele omstandighec maker waar door 2-0 te scorfflj un werk moeten doen. Die stand bleef erg lang scorebord staan en bood nog geen zekerheid. In de slots se, toen Biervliet meer ns« nam, sloeg Robur met een uit toe. Twee minuten voor tij )en jjaa^ scoorde Mark van Hassel 3-0 Bedrijven gaan p eren via een gedragscode Wrne corruptie te bestrijd ant de kleine criminaliteit b n "^drijven kost de onder rs handenvol geld (zeker ljjrd gulden per jaar) en gt ze bovendien een slee Mutatie. ,2|E binnenland - a3 ^.Oekraïense president K esa n, ziin Russische saJeitsin ervan beschuldigc nwii iali« n Oekraïne en na Al na twee minuten kwamen de bezoekers, onder de belangstele sten op de Krim aan te w blikken van een flink aantal toeschouwers, op voorsprong^ i n. De spanning op terecht toegekende penalty, door de goede leidende scheidsrec wetland is toegenomen Marijt, werd door Menno Baart verzilverd. Nauwelijks tien min tiet regionale .parlement later werd het 1-1. Het was Geert-Jan Mechelinck die een 0Pa,J®° ,w.eek de grondwet van 1 Van onze sportmedewerker Westdorpe - Het wordt bijzonder moeilijk voor RIA stunt van twee seizoenen terug, promotie naar de vi® klasse H van het KNVB-amateurvoetbal, te herhalen. 2-4-verlies in de nacompetitie tegen Zeelandia lijkt dat vrijwel onmogelijke opgave. De zege van Zeelandia volkomen terecht, want de bezoekers waren vrijwel de P~ wedstrijd sterker en speelden technisch beter verzorgd bal. ,erwid xotci «yciu net x-x. xxci wda vjeeiL-dciii ïvieuiieimcn uxc tv» -ï terecht toegekende strafschop benutte. Daarna namen de bez«tf afstand. Martin Maranus en Marcel Caljouw bepaalden de rustsw» op 1-3. Ook in het begin van de tweede helft trok Zeelandia het ovei door en kwam via Ronald Pruijssers op een veilig <g 1-4-voorsprong. Een kwartier voor tijd verkleinde invaller Bouwens met een fraaie volley de marge tot twee doelpunten: 2 Voor RIA wordt het nu een vrijwel onmogelijke opgave om M promoveren. „Daar hielden we op voorhand rekening mee' geheel onmogelijk is het niet. We hebben al eerder voor verrass stunts gezorgd," aldus RIA-voorzitter Freddy Dierickx. nkele tientallen miljoenen gi "rma) heeft volgens 20.000 en 150.000 dwangarb "s ingezet voor de aanleg v arbeiders in dorpen in Wed dat al jarenlang in [and komt tegen het bewind Mden geen loon krijgen regionale .parlement ïstelde. 2ie buitenland - - A4 Hoop So om weii meer dan luc

de Stem | 1994 | | pagina 24