9, aczorowski slaat hard toe ikelei \zeni Davy Dubbeldam pakt Zeeuwse titel •slaagd internationaal concours hippique in Axel WIELER SPATTEN Sa ie Van Rentergem sterkste in de Acht van Eede SPORT ZEELAND B7 'Air Horizon' '/'.-m Kinder- M sportscho -W^PAARDESPORT l'Mutombo Hi' wwr: Strepen sneaker PREMIUM Meisjes sandaal "<?>e ''>r -s Erwin van Loo profiteert bijna van slippertje Sluiskillenaar WIELRENNEN SPORTNIEUWS KORT WIELRENNEN rgTEM DINSDAG 24 MEI 1994 994 Super jogger. Maten 28-46. leuke dessins. Maten 23-35. I nze paardesportmedewerker De Pool Zbignieuw Kaczorowski met Amarant j zich de sterkste in de Z2-categorie springen «jen tijdens de barrage van het internationale con- 15 hippique van de Ruitersportvereniging Axel. Kac- Ijski bleek in die barrage te sterk voor de eminente liïse ruiter Simon den Exter uit Kortgene, die met Paard Avanti het af moest leggen tegen het Poolse Ld. Het was de climax van een grandioos ruiter ijspektakel, dat duizenden enthousiaste ruitersport- tebbers naar het unieke terrein aan de Boslaan in tjvoerde. J Stoere straat basket balschoen. Maten 41-4 ECHT LEDER i 00.-__vporde ■t die duizenden liefhebbers Poolse ambassadeur xsek Morawski en zijn Uote en enkele familiele- zoals zijn Hollandse ■ozoon, die warm ontvan- Tirerden door burgemeester Igtaaf van Axel en diens V,ote. De Polen waren de trekpleister in Axel. De ig van Henryk Helak uit I een plaats onder de rook Ifoznan, waarmee de Axelse Issatoren uitstekende con- j onderhouden, bleek klas- j in huis te hebben om «attractief concours van te |a Hoewel de Polen in de Terwedstrijd toch hun meer- I erkennen moesten in de Tja. Zij lieten echter wel de Krlandse equipe achter zich fidrielandenduel. Ivoor de wedstrijd was er Lid pech voor de hoefsmid Iseegekomen was uit Polen, lia Jerzykowski kreeg een Jan een van de Poolse paar- |s moest met een oogblessu- Üten behandeld door de huisarts Hoefman. De Lie bleef gelukkig beperkt. Gouden erpel' in de Z-klasse Urn en blauw combinatie In 36-41. |:gen - er waren maar liefst imbinaties in deze rubriek, ongekende weelde - was Johan Rooms met Kablesse Belgische Jong Waas- |duit Belsele, Hij toonde zich :erkste in de barrage, waarin |,i combinaties waren door- pngen: Simon den Exter :e hier de tweede plaats, lie Z-dressuurklasse was er liraaie overwinning voor Ma- Ja Quaak met Eastwind van IHarmgniiters met 184 pun- 1 Zij bleef Lieveke Goossens Haydn één puntje voor. KLAGEN HSSITR I-paarden: 1 Liesbeth van de Vel- aet Alonso, 2. Sonja de Wilde sGoya (beiden Zuid-Beveland), Audré de Vlieger met Havana •■Amelberg). ■pony's: 1 Jolanda Verton met ^jara (Paardebloem). ^•pony's categorie E: 1. Linda IHnsdijlc met Goudy. (Paarde- li «jorie C: 1. Monique Verschure .aJ, ainbow (Zuid-Beveland). Jwaarden ring 1:1. Anneleen van ■Steighel met Dauke (Boudeloo), Part Penneman met Vazal (Lo- pters). 3. Jeanot Bakker met pastique (Zwinruiters). 1. Marina Quaak met Easi ly (Haringruiters), 2. Lieveke «ens net Haydn (Oranjeruiters 3 Christopke Carmeliet met N<a (St.-Isidoor). paarden ring 3: 1. Janet Murre PHarona (Oranjeruiters Axel) 2. PjfiClaessens met Krizia Poi (Lo- TNers), 3. Karm de Feber met Jedley (Hulst). {j 1. Ina Nijssen met Izura gj^Jd-Beveland), 2. René van de t Gudo (Gouwe Reyers), 3. i van Waes met Minos (St.- tttus). rden: 1Annemarie Hertz- a' Goodwill (Vereniging W-Holland). 2. Els Koster met ®Mte (Oranjeruiters Axel), 3. de Feyter met Vamp (Oran- 1 *rs Axel). arden: l Jaqueline Westveer -(Zuid-Beveland), 2. Luc F«ïeuwenhuyze met Milas (St.- Ai Hubertus), 3. Etiënne van Meenen met Lincoln (St.Agatha). M2-paarden: 1. Marcha Bustraan met Izalon (Zuid-Beveland), 2. Mar- leis Totte met Carona (Haringrui ters), 3. Janneke Melisant met Wo- landa (Schouwen). Ml-pony's: 1. Angela Daane met Orin (Zuid-Beveland), 2. Angela Rockx met Jazar (Oranjeruiters Wil lemstad), 3. Martje Moerland met Petrushka (Zuid-Beveland). M2-pony's categorie D: 1. Patricia Pronk met Domino (Country Ri ders). Categorie C: 1. Miranda de Rooy met Taffy (Concordia Florebit). L2-pony's: 1 Petra Kopp met Roxanne (Graeve Jan), 2. Veronique van de Branden met Surprice (Saef- tinge), 3. Bonny Bont met Paola (Country Riders). B-paarden: 1. Wim Hamelink met Trichta, 2. Donny Morel met Ibra him, 3. Diana Boone met Jorna P (allen Zwinruiters). B-pony's: 1. Rachel Bergs met Pino (Hulst), 2. Nathalie tArant met De- bora (Zwinruiters) 3. Josee de Vetter met Viona (Hulst). LX-pony's ring 12: 1. Ann de Rijck met Do'ortje (Saeftinge), 2. ex aequo Nele Verhelst met Chapeau (St.- Isidoor) en Nadine Timmerman met Gabon (Oranjezon), 3. ex aequo Es ther Meijers met Sunny Boy en Joke Begijn met Candy (beiden Zwinrui ters). Ring 13: 1. Nicolas van Gijsel met Djorno (Saeftinge), 2. Tom van de Vijver met Rocky Bary (Eksaarde Doorslaar), 3. Jeroen Hoppenbrou wers met Rinardo (Country Riders). Ring 14: 1. Mariska de Kroo met Desy (Scheldestad), 2. Tom van de Vijver met Beauty (Eksaarde Door slaar), 3. Mieke Arbijn met Pico (Eksaarde Doorslaar). Ring 15: 1. Lies de Backer met Rata B. (St.-Christoffel), 2. Henriëtte van de Ree met C. Brown (Oranjeruiters Willemstad), 3. Evy van Britsom met Lialha (Tassijnsridders). Achttallen pony's: 1. St.-Isidoor (Moerbeke). Achttallen paarden: 1. Lowegruiters (Vrasene). Viertallen pony's: 1. Kleppertjes (Axel). Viertallen paarden: 1. St.-Amelber- ga (Temse). SPRINGEN B-pony's categorie C: 1. Martin Cer- pentier met King (Kleppertjes), 2. Esther de Vetter met Donja, 3. Ra chel Bergs met Winston (beiden Hulst). Categorie D: 1. Stieven van Bunder met Diamanta (Hulst), 2. Esther Goossen met Flash, 3. Sanneke San ders met Remo (beiden Kleppertjes). L-pony's categorie AB: 1. Pieter de Vleeshauwer met Bastrid (St.- Isidoor), 2. Delfine de Windt met Wirza (Ertvelde), 3. Sabrina van Overloop met Westengo (Saeftinge). Categorie C: 1. Chloe Coppen met Spits (Saeftinge), 2. Thomas Polfliet met Diana (St.-Isidoor), 3. Thomas de Cock met Quinta (Eksaarde). Categorie D: 1. Astrid van de Bos sche met Narcotic (Tassijnsridders), 2. Dominique van Overloop met Bi- anchi, 3. Kristof Vermeiren met Shadow (beiden Saeftinge). M-pony's categorie C: 1. Astrid van de Bossche met Edna (Tassijnsrid ders) 2. Colinda Cornelissens met Honny (Huls), 3. Maarten van Waes met Cato (St.-Isidoor). Categorie D: 1. Nicolas van Gijsel met Djorno (Saeftinge), 2. Marinus den Doelder met Silver (beiden Sae ftinge), 3. Steven van Britsom met O. Games (Tassijnsridders). Z-pony's: 1. Annelore Roegiers met Morke (Ertvelde), 2. Antony van de Ven met Dizzy Girl (Hulst). B-paarden: 1. Jan Noordhoek met Hurby, 2. Jan Noordhoek met Cita, 3. Inge Quist met Doenja (beiden Zwinruiters). L-paarden groep A: 1. Simon den Exter met Headline (Kortgene), 2. Dirk Permentier met Niknak (Jong Waasland) 3. Patrick Delbrandt met Mazon (Soete Waasland). Groep B: 1. Gunther van Duyse met Carl (St.-Egidius), 2. Hannelore Ro giers met Guna (Ertvelde), 3. Ka trijn Tinnemans met Karioca (Tas- Hoog bezoek tijdens het internationaal concours hipppique in Axel. Van links naar rechts: mevrouw Morawski, ambassadeur van Polen Franciszek Morawski, mevrouw De Graaf en burgemeester De Graaf van Axel. foto wim kooyman. sijnsridders). M-paarden: 1. Dirk van de Linden met A. Lady (Lowegruiters) 2. Kris van Britsom met Kalesto (St.-Amel- berga). 3. Marie-Paule Picavet met Douwe (Luctor et Emergo). Z-paardcn: 1. Johan Rooms met Ka blesse (Jong Waasland), 2. Simon den Exter met Corona (Kortgene), 3. Gerda Rooms met Jalinka (Jong Waasland). ZZ-paarden: 1. Zbiegniew Kaczor- owski met Amarant (Polen), 2. Si mon den Exter met Avanti (Kort gene), 3. Sandy den Exter met Dum- drum (Noord-Beveland). Landenwedstrijd: 1. België (Johan Rooms met Kablesse, Ilse Buteel met Bonaparte, Jimmy Vermeulen met Irona en Luc van de Vijver met Gazelle), 2. Polen (Szymon Tarant met Druzyn, Zbigniew Kaczorowski met Kanion, Grzegorz Twordowski met Bronka en Hubert Kierznows- ki), 3. Nederland (Bart Bomeré met Kadaphi JH, Sandy den Exter met Golan, Peter KLaasse met Attentie en Simon den Exter met Avanti). Lj°" Exter in actie tijdens de barrage in de strijd om de F n Erpel in het internationaal concours hippique in Axel. FOTO WIM KOOYMAN. Van onze medewerker Eddy de Schrijver Westdorpe - Davy Dubbel dam won gistermiddag het districtskampioenschap van Zeeland door metgezel Erwin van Loo in de spurt te ver slaan. Op honderd meter voor de eindstreep raakte Dubbel dam terug in zijn haken en dat was net op tijd om Van Loo terug te wijzen. „Ik kwam daarmee goed weg, maar normaal gesproken ben ik de sterkste. Maar zo'n lullig voorval kan toch je de titel kos ten," aldus Dubbeldam, die geen gebruik zal maken van zijn startkaart voor het Nederlands kampioenschap. In die tijd rijdt Dubbeldam met nog een aantal Zeeuwen op het eiland Man. Er win van Loo hield zijn benen stil en zo kon Dubbeldam over hem heen komen. „Maar ik weet zelf niet dat ik mijn benen heb stil gehouden. Dat ging vanzelf," al dus Van Loo. Toontje Vermeulen mocht de zilveren plak in ont vangst nemen door op tijd de achtervolgende groep te ont vluchten. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Astrid Don kersloot. Zij verloeg vier andere vrouwen in de spurt. De wed strijd bij de junioren-vrouwen werd gewonnen door Mirella van Melis. Toon, Steenbakker uit Schijndel won de wedstrijd bij de C-amateurs en Jan van Kssel zegevierde bij de veteranen. Het districtskampioenschap bracht nog geen dertig renners aan de start. Mannen als Van Passel, Hoondert en Goense ont braken doordat ex-profs niet mogen meedingen naar de pro vinciale titel. Moonen en Arnold Duinhouwer braken de wed strijd open. Zij behaalden een maximale voorsprong van 30 se conden. Het duo kreeg gezel schap van Jean Paul van de Ameele. Het trio denderde als een razende trein voort, maar het peloton liet hen niet begaan. Wilfred Geijs - hersteld van een griepaanval - was blijkbaar goed hersteld en ging in de tegenaan val en liet in het verder verloop zijn gezicht vaak zien. De wedstrijd kabbelde voort en nog voor halverwege de koers kwamen elf renners voorop. Dat waren Mol, Dubbeldam, Van den Ameele en Van Goethem van de wielervereniging Zeeuws-Vlaan- deren, hoewel Dubbeldam na tuurlijk in zijn Casba-shirt rondreed, en de Middelkampers Franse, Geijs, Van Loo. Remijn, Schouwenaar, Van Schaick en Vermeulen. Dit elftal was duide lijk te sterk voor de rest, want er kwam geen tegenreactie op gang. Barhorst verdween uit de wedstrijd en voor de rest vonden Knuyt, Kindt, Dagevos en De Jaeger elkaar in een groepje. Maar aan het einde van de wed strijd bedroeg de achterstand al vijf minuten en dat zegt vol doende over de echte weerstand in die groep. In een andere groep reden Pascal de Rijcke en Van de Vijver. Zij werden voor hun doorzettingsvermogen bekroond en mochten de wedstrijd uitrij den. In de finale gingen Dubbeldam en Van Schaick aan de haal. Dit tweetal kreeg de vrijheid, maar nadat Geijs de tegenaanval had geopend reageerde Mol attent. Dat betekende meteen ook het einde van de kopgroep. Direct nadat de aansluiting een feit was demarreerde Dubbeldam op nieuw. Nu kreeg hij Van Loo met zich mee en dat was de juiste ontsnapping. De voorsprong be droeg hoogstens één minuut en er werd toch wat van die voor sprong afgeknabbeld. Genoeg was het niet, want Dubbeldam en Van Loo mochten de titel onderling verdelen. Dubbeldam was de rapste al was dat met klein verschil. Vermeulen pakte net op tijd de zilveren medaille. Franse won de spurt vand e achtervolgers met Van Goethem als verrassende vijfde. Naast de amateuers waren er ook regiokampioenschappen van de districten Brabant en Lim burg. Bij de vrouwen was er een spannende strijd te zien. Wilma Rijk was actief, maar haakte op het beslissende moment af. Vijf vrouwen kwamen voorop. Dat waren Donkersloot (de gedood verfde favoriete), Sandra Rom- bouts, Angelique Loots, Carolien de Laat (een pupil van ploeglei der Joop Brooijmans, die ook op het kampioenschap aanwezig was) en Nicole Luyten. Dit vijf tal was te sterk voor de anderen en ze reden zo weg van de con currentie. In de eindspurt haalde Donkersloot uit en won. Rom- bouts kwam een half wieltje te kort. Wilma Rijk eindigde als elfde. Bij de junioren-vrouwen ging de titel naar Mirella van Melis uit Venhorst. Ze versloeg in de spurt Sonja van Cuyck en Rosalie van de Schout uit Liempde. Toon Steenbakker (C-amateurs) en Jan van Kessel (veteranen) kregen overwinningsbloemen uitgereikt in Westdorpe waar het plaatselijke wielercomité voor een uitstekende organisatie zorgde. UITSLAGEN A-amateurs: 1. en kampioen van Zee land Davy Dubbeldam (Sluiskil) 110 kilometer m 2.25.12, 2. E. van Loo ('s-Gra venpolder), 3. T Vermeulen (Kloetinge), 4. F Franse (Kwaden- damme), 5. K. van Goethem (Sluiskil), 6. J. van Schaick (Goes), 7. J P. van den Ameele (Terneuzen), 8. P. Mol (Kapelle), 9. C. Schouwenaar (Goes), 10. W. Geijs (Kwadendamme), II. M, Remijn (Wilhelminadorp), 12. A Knuyt (Nieuw en St.-Joosland). 13. M. de Jaeger (Westdorpe), 14. J. M Dage vos (Driewegen), 15. M. Rommers (Ril land), 16 F. Kindt (Koewacht), 17. D. Mesu ('s-Gravenpolder), 18. T. Moomen fs-Heerenhoek), 19. L Goe- ree (Kruimngen), 20. P. de Rijcke (Sas van Gent). Benelux-toernooi libre in Axel Axel - De biljartvereniging Ed Horemans uit Axel houdt van vrijdag 27 tot en met zondag 29 mei het jaarlijkse Benelux-toer nooi. Deze keer laat de organisatie de libristen uit de tweede en derde klasse in actie komen. De wedstrijden starten vrijdag en zaterdag om 19.00 uur. Zondag gaat de organisatie, onder leiding van Cor de Jonge, om 13.00 uur verder. Op die dag hoopt men de finalepartij omstreeks 15.00 uur af te werken. Alle deelnemers spelen naar 60 caramboles. Bij aanvang van het toernooi worden de zes deelnemers via loting in twee poules ondergebracht. De eerste twee uit de poules stromen door naar de halve finales. Deelnemers zijn: Levien Basting, Marcel Bosch, Nico Bolleman (allen Ed Horemans), George Joos (GBC Groe nendijk), Florent Heyens (Dow Terneuzen) en Tonny van Stevendaal (De Steense Carambole St.-Jansteen). Schaakkampioenschap Middelburg Middelburg - Wout Punt, Johan en Cees de Wolf en Hans Groffen gaan na twee ronden ongeslagen aan de leiding in het open schaakkampioenschap van Middelburg. UITSLAGEN Clubschakers: W. Punt-B. Goedbloed 1-0, C. de Wolf-H. Weiten 1-0, J. de Wolf-W. van Wijnen 2-0, F Dieperink-M. de Bock Vi-Vi, H. Groffen-J. Siccama 1-0, D. van Boven-B. Schelhaas 1-0, S. Sanders-R. Tiggelman 0-1, E. van Driel-W. B. Obbink 1-0, T. de Boer-A. van Haaf ten 0-1, D. Wolters-W. Bakker 0-1, H. Jonkheer- F. Rikumahu 1-0, W Coppoolse-J. Beckers 1-0, W. K. Obbink-J. van der Maas 1-0, H. Meijer-M. Westerweele 0-1, B. Vliegenthart- A. Quakkelaar V4-V4, A. Riemens en B. Meulenbroek een bye. Huisschakers: M. de Boer-J. Moekotte 0-1, D. Driedijk-P. Nuijts 0-1, J. Suurmond-H. Faassen 0-1 (reglementair). Jeugdtoernooi W Koewacht Koewacht - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Koe wacht hield toernooien voor B- en C-junioren. Het Belgische De Klinge kwam bij het C-juniorentoernooi met E-pupillen opda gen en keerde onverrichtterzake huiswaarts. Daardoor werd dit toernooi met slechts drie ploegen afgewerkt. EINDSTANDEN B-junioren: 1. Kemzeke (België), 2. St.-Pauwels (België), 3. combi natie RIA/Koewacht, 4. Graauw. C-junioren: 1. RIA, 2. Koewacht, 3. HW'24. Familie De Vos-toernooi Nieuwdorp - Op het sportpark van de voetbalvereniging Nieuworp hield de familie De Vos het jaarlijkse naar hen genoemde familietoernooi. In een uitstekende ambiance wist de organiserende familie zowel het recreatieve als het prestatieve toernooi te winnen. EINDSTANDEN Recreatief toernooi: 1. familie De Vos (Nieuwdorp), 2. familie Doesburg (Goes), 3. familie Latuheru (Oostkapelle). 4. familie Traas ('s-Heerenhoek). Prestatief toernooi: 1. familie De Vos, 2. familie Doesburg, 3. familie Latuheru, 4. familie Voet ('s-Heerenhoek). Zaalvoetbalrayon Terneuzen jubileert Terneuzen - De algemene ledenvergadering van het zaalvoetbal rayon Terneuzen stond hoofdzakelijk in het teken van het 25-jarig jubileum. Volgend seizoen is het zover en hoewel er nog geen vastomlijnd programma is, werden de voorstellen voor dat omlijstende programma door de vergadering aangenomen. Zelden werkte het zaalvoetbalrayon zo'n vlotte vergadering af. In de eerste plaats kwam dit omdat het afgelopen seizoen nauwelijks reden tot klagen gaf. Alles verliep naar wens en ook de afgevaardigden van de verenigingen hadden weinig kritische kanttekeningen. Dat gold ook voor KNVB-afgevaardigde John Ducarmon, die alleen meedeelde blij te zijn met de pas ingevoerde hoofdklasse in Zeeland. Voor het 25-jarig jubieleum heeft de rayoncommissie enkele plannen op stapel staan. Zo wil men een groot toernooi houden met alle teams van de rayonverenigingen, een receptie, een grote loterij om de kosten te dekken en als extra klap op de vuurpijl een aansprekend zaalvoetbalduel. Men speelt met de gedachte om het Nederlandse zaalvoetbalteam naar Terneuzen te halen. In het kader van de voorbereiding zou het rayonbestuur het een aantrekkelijk gegeven vinden als dat team tegen België speelt. Pogingen om dit voor elkaar te krijgen zijn reeds in gang. Zou dit geplande klapstuk niet doorgaan dan wil men enkele andere ploegen van naam in actie laten komen. Tijdens de vergadering werden ook de winnaars van het Fair Play-schild bekend gemaakt. Gemeente 1 en Gemeente 2 waren de sportiefste ploegen met respectievelijke scores van 8,14 en- 8,11 punten. De Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen reed ondanks veel pech een verdienstelijke Belgische klassieker in Brakel-Michel- beke op een parkoers in de Vlaamse Ardennen, waar onder meer vijf keer de Berendries moest worden beklommen. DAVY DUBBELDAM eindigde er als achtste, terwijl Jean-Paul van de Ameele dertigste werd. De rest werd door pech terug geslagen. Zo reed in de beginfase Jean-Paul van de Ameele lek. Hij kreeg een wiel van Patrick van de Vijver, die er gelijk een kruis over mocht maken. Ook Peter Mol, Nestly Schnasse en Martin de Jaeger reden in het hondeweer lek. Van de drie koplopers ging de winst naar de Belg ROBBY VAN DAELE. Dubbeldam finishte in een achtervolgend zestal, terwijl Van de Ameele in een groepje daarachter binnenkwam. Ondanks alle pech toch een tevreden ploegleider Ab Verplanke. Kopgroep op weg bij de amateurs in het districtskampioenschap in Westdorpe. Aan de leiding Francois Franse met daarachter Kees Schouwenaar. foto wim kooyman. Van onze sportmedewerker Eede - Patrick van Rentergem uit het Belgische Bellem won pinksterzondag de Acht van Eede. De sterke Belg begon in de voorlaatste 'acht' aan zijn winnende solo. Voor deze door de WAOD georganiseerde wedstrijd kwamen zich 38 deelnemers in café Cambrinus melden. REGIOKAMPIOENSCHAPPEN Vrouwen: 1. A. Donkersloot (Almkerk), 70 kilometer in 1.58.03, 2. S Rombouts (Rijsbergen), 3. A. Loots (Eindhoven), 4. C. de Laat (Haaltert), 5. N. Luyten (Eindhoven), 6. S. Broks (Breda), 7. C. van Gogh (Asten), 8 A. van Tol (Nieuw-Vossemeer), 9. D. Corvers (Hoensbroek), 10. P. van Tilburg (Hal steren), 11. W. Rijk (Kwadendamme), 12. N. Nelemans (Willemstad), 13. F. Vijfhoek (Willemstad), 14. M. van Schelling (Breugel), 15. E. de Weert (Steenbergen). Junioren-vrouwen: 1 M van Melis (Venhorst), 2. S. van Cuyck (Best), 3. R. van de Schout (Liempde), 4. G. van Gogh (Asten), 5. R. Castelijns (Schijn del), 6. D. van de Brand (Zeeland), 7. G. Gloudemans (Eerde), 8. P. Hermes (Liempde), 9. D. Moonen (Veenendaal), 10. J. de Weert (Steenbergen). C-amateurs: 1. T. Steenbakker (Schijn del) 48 kilometer in 1.20.10, 2. E. Lagenheuvel (St.-Michielsgestel), 3. W. van Exel (Geertruidenberg). Veteranen: 1. J. van Kessel (Deurne) 48 kilometer in 1.16.22, 2, B. Pauwels (Cuyck), 3. P. Kessel (Boekelo). Het waren duidelijk onze zuider buren die hun stempel op de wedstrijd drukten, want toen na vijf ronden negen renners in de aanval gingen was daar geen enkele Nederlander bij te vin den. Dit negental spatte uiteen net op een moment dat de he melsluizen vol open werden ge draaid. Patrick van Rentegem en Mare Cocquyt lagen aan de basis van deze beslissende ontwikke lingen. Achter dit duo volgde een kwar tet, bestaande uit Willy de Backer, Marco Smet, Eddy Her mans en Marc van Steenberghe. Van Rentergem, bevreesd voor de spurterskwaliteiten van Coc quyt, pakte in de voorlaatste ronde zo'n honderd meter voor sprong. Een gaatje dat uitgroei de tot een driehonderdtal meter. Achter Cocquyt won Willy de Backer de spurt voor de derde plaats. Eerste Nederlander werd Han Dekker. De man uit Zaam- slag kwam als tiende binnen. UITSLAG 1. Patrick van Rentergem 80 kilo meter in 1 uur en 58 minuten, 2. Mare Coycuyt, 3. Willy de Backer, 4. Marco Smet, 5. Eddy Hermans, 6. Marc van Steenberghe, 7. Hu bert Criel, 8. Johan Vereecke, 9. Stefaan d'Hoore (allen België), 10. Han Dekker (Zaamslag). Overige Zeeuws-Vlamingen: 16. Rudy Buzeijn (Schoondijke), 17. Willy Pijcke (Sas van Gent), 19. Cor Verplanke (Biervliet). Autosport DE AMERIKAANSE autocou reur Al Unser sr. heeft besloten zijn actieve sportearrière te beëindigen. De 55-jarige Unser' heeft de befaamde 500 mijlsrace van Indianapolis vier keer op zijn naam geschreven. Voor het laatst deed hij dat in 1987. Unser sr. won in 1970, 1983 en 1985 de IndyCar serie. Zijn zoon Al jr. bezet op 29 mei in de 500 mijls race van Indianapolis de eerste startpositie.

de Stem | 1994 | | pagina 21